Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-09-10 11:07:49

LOGOUT.hu

Téma összefoglalónk újra és újra megújul, reméljük, elnyeri mindenki tetszését és segít a könnyebb tájékozódásban ! :) Az alábbiakban DSLR (digitális tükörreflexes) és MILC (tükör nélküli cserélhető objektíves) fényképezőgépek vásárlásában szeretnénk tanácsot adni, figyelembe véve az aktuális piaci trendeket, felhasználói szokásokat és technológiai újításokat.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#219) Szten Márs válasza Terapeuta (#216) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nézd, szerintem te is ismersz annyira, hogy pontosan tudd, elég bőbeszédűen szoktam indokolni. Okés, most kihagytam, kapok is a pofámra érte, hát ez az én formám :DDD

Az indoklás-felsorolásod nem tudom mi alapján született, és kit mondanak ilyesmit, én egész biztosan nem (már csak azért sem, mert a jó része feltünően nagy marhaság, gondolom valami paródia-szerűség akar lenni), de mindegy, vegyük úgy, hogy nem nekem jött válasznak, csak elmélkedsz.

Na akkor nézzük, hogy mik sorolhatóak fel előnyként valamelyik gép oldalán:
A D80-nak nagyobb a keresője, és két vezérlőtárcsával rendelkezik - ezt már említettem. Az első igen fontos úgy általában a használatkor mindig, ugye a keresőn keresztül komponáljuk a képet, minden egyes kép elkészítése előtt abba nézünk bele, ott látjuk az élességet is, stb... nem kell ecsetelnem szerintem különösebben. A két vezérlőtárcsa akkor fontos, ha nincs idő állítgatni a gépen, keresgélni a menüben, mégis szükség van bizonyos paraméterek változtatására - ez is sokszor jól jöhet, sok képről lecsúszhat az ember ilyesmi hiányában. Ezen túl is kényelmesebbé teszi a gép használatát. A pentaprizmás kereső és a két vezérlőtárcsa amúgy is két olyan ismérv, ami a felsőbb kategóriás gépeket megkülönbözteti a belépőszinttől, ha végignézzük a gépeket - talán nem véletlen, hogy így van és ami azt illeti, nekem ez a két dolog igencsak alapvető fontosságú, így önmagában is erős érv egy gép mellett - de persze mindenki eldöntheti, hogy neki mennyire fontos, vagy sem. Érdemes persze ezt mindkettő változat megtapasztalása után eldönteni, de erre nem mindig van lehetőség.
AF: lehet, hogy jobb a D80-nál, mindenesetre az AF segédfény egész biztosan nem egy rossz dolog, a vaku villogtatástól nekem néha erősen hullik a hajam.
Ja és persze a 450D-nek is van előnye: a liveview elég egyértelmű előny az ő oldalán, akinek ez fontos, annak erős érv lehet mellette.

Nézzük az érveket, amiket te hoztál fel, ha már megszülettek és ha már az én hsz-emre vannak címezve:
A D80-nak jobb a fogása: Ez az emberek többségénél valószínűleg igaz, de a többség nem azt jelenti, hogy mindenkinél, természetesen meg kell tapizni a gépeket, és egyből meglátja a leendő vásárló, hogy melyik fekszik jobban a kezébe. Mindenesetre az ergonómiát is alapvető fontosságúnak tartom, egyszerűen azért, mert ha a fotózást hobbiként fogjuk fel, akkor igencsak fontos, hogy olyan eszközzel tudjuk űzni a hobbinkat, amit örömmel veszünk kézbe, hisz a hobbi valahol arról szól, hogy élvezzük, amit csinálunk. Szóval igen, fontos, hogy örömmel fogjuk kézbe a hobbink eszközét, hogy jó érzés legyen vele dolgozni - jelen esetben fotózni, ezt sem kell sokkal tovább ragozni.

Ránézésre fényképezőgép kinézete van? Ezt honnan szedted, de komolyan? :F Még szerencse, hogy nem hasonlít se rotációs kapára, se kombájnra :U
Szebbek a színei? Na ilyen érvet sem hallanál tőlem, a színek egyrészt nagyban függnek az objektívtől, másrészt igen jól testre szabhatóak.
Jobb az obiellátottság? A Canonnak meg a Nikonnak kb ugyanolyan, nem tudom, hogy ezt az érvet honnan szedted és tetted ide elénk, de szerintem éppelméjű ember ilyet sem mond.
Jobb a fénymérése? Igen, természetesen ez szempont - lenne, ha jobb lenne, de erről nem vagyok meggyőződve. A D80 mátrix fénymérése igen érzékeny jószág, tudni kell vele bánni.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.