Hirdetés

2024. június 25., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-31 19:59:58

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (szín, RGB, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#99213) Qru


Qru
MODERÁTOR

(rögzített hsz)

Felmerült az igény egy CPU léghűtés kibeszélő topik iránt, ami megnyitásra került.

A jövőben itt csak a konkrét választással/vásárlással kapcsolatos dolgok kerülnek a kibeszélő topikba pedig a minden más (tesztek, vélemények, tapasztalatok).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#92951) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Végül ARCTIC Freezer 34 eSports One White [link] hűtőt vettem.
Intel 1700 foglalat jár hozzá vagy rendelni lehet mellé ingyen. Ez boltonként változó. Teszi a dolgát, halk. Viszonylag jó szellőző házban (BE QUIET! Pure Base 500, három ventivel) max 51 fokos a cpu hőmérséklet. Terhelés nélkül 28-31 fok.

[ Szerkesztve ]

(#92952) KAMELOT válasza Cseri0058 (#92945) üzenetére


KAMELOT
titán

Tegyél rá vizet. Könnyű és hatékony :)

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#92953) szabeska válasza ProEvoFan (#92951) üzenetére


szabeska
addikt

Nálam is ez a hűtő van, full fehérben, ebben a házban, elöl 3x120 arctic p12, hátul 1x140 eloop :K

F1

(#92954) Speed® válasza kacsento1 (#92946) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Befér :)

(#92955) Speed® válasza Cseri0058 (#92945) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Nem rossz annyira..viszont az OC miatt fázisonként minimum 25W rohangál, amit egy olyan bordán disszipálja el a hulladékhőt, ami alá még az NB is befűt a HP miatt. Szóval a topflow jó dolog, főleg ilyen koros HW esetében.
Jó a Fera 5 is, de picit túlárazott szvsz a tudásához mérten.

(#92956) kacsento1 válasza Speed® (#92954) üzenetére


kacsento1
senior tag

Köszönöm!

(#92957) Cseri0058


Cseri0058
őstag

Köszönöm a tanácsokat!
Meglátom mit tudok kihozni ebből a konfigból még. :)

(#92958) Imilenni


Imilenni
addikt

1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
max 20 ezer Ft
2.: Milyen házba kerül?
Zalman T7
3.: Milyen alaplapra lesz?
MSI B450 GAMING PLUS MAX
4.: Processzor típusa?
Amd R5 2600
5.: Ramok típusa?
Kingstone HyperX Predator 3200MHz 2X8 gb (HX432C16PB3K2/16)
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
--
Előre is köszönöm a segítséget! :R

Press "F" to pay respects.

(#92959) szabeska


szabeska
addikt

Szakik, valaki beazonosítaná nekem az alábbi szereléket? Be volt zacskózva a full szett (remélem), pénzzé tenném, de nem tudom, mihez tartozott :DDD :R
[kép]

[ Szerkesztve ]

F1

(#92960) Speed® válasza szabeska (#92959) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Első ránézésre ventikampók alapján valami Alpenföhnre tippelnék, de náluk a backplate és a csavarok más kialakításúak. beQuiet hasonló talán, de egyszerűbb, ha megerőlteted az emlékezeted, milyen hűtőid voltak? :)
Mindenesetre hiányosnak tűnik, távtartók a crossbar lemezei alá pl., a 4db dupla menetes cucc 2011/v3 jellegű megoldás, kicsit vegyesvágott feeling.
Szerk.: a backplate/crossbar lemezek alapján SilentiumPC AM4 kit.

[ Szerkesztve ]

(#92961) Speed® válasza Imilenni (#92958) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

224XT/Freezer34 vonalon nézelődnék, 160mm alatt, azt a procit bármelyik ~10ks megoldás hűsre teszi allcore OC mellett is halkan.

(#92962) FirstAndroid


FirstAndroid
tag

Sziasztok! Került hozzám egy Cooler Master CPU hűtő, ami elvileg jó LGA775 foglalatra, de sehogy sem tudom feltenni. Nem jó helyre esnek a rögzítési pontok az alaplapihoz képest. Kell ehhez még valami átalakító? Vagy lehet 2 termékből van összerakva egy? Vagy hamis? Elég fura helyre esik a rögzítés a hűtőn magán, mintha nem rá való lenne. Sosem szereltem még gyári CPU hűtőn kívül mást a procira, szóval elnézést a láma kérdésért... :B [kép] [kép] [kép] [kép] [kép]
Nagyon szépen köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#92963) zolee1984 válasza FirstAndroid (#92962) üzenetére


zolee1984
senior tag

Ott van rajta hogy 775.
Annyi, hogy a két jobbos és két balos nem egymás melletti oldalon van, bár nem hinném, hogy ez számítana
Lehet másképp kell fordítani.

[ Szerkesztve ]

üdv Zoli

(#92964) Speed® válasza FirstAndroid (#92962) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Jelenleg 115x furattávra van állítva (75x75), ha kikapod a csavarokat és betolod a lemezt, (775 jelöléshez esenek a csavarok), máris stimmelni fog a 72x72mm furattávra. Ha szemre nem megy, RTFM ;]

És ja, ha az L(bal) R(jobb) jelölések is a helyére kerülnek, az nem árt, onnantól a push-pinek kezelése is könnyebb lesz, ahogy a gyártó megálmodta.

[ Szerkesztve ]

(#92965) szanyi20 válasza lavorka (#92730) üzenetére


szanyi20
tag

Szia. Köszönöm a javaslatot, végül A Dark Rock 4 lett a 3700X-re. 15-18°C-al lejjebb jött a hőmérséklet és iszonyat halk. Két ram hely még megmaradt, szóval köszi még egyszer.

[ Szerkesztve ]

(#92966) FirstAndroid válasza Speed® (#92964) üzenetére


FirstAndroid
tag

Az a baj beljebb nem tudom tolni... Eltartja már a tömb.

(#92967) FirstAndroid válasza zolee1984 (#92963) üzenetére


FirstAndroid
tag

Nem tudom lyukra tenni, a fordítást megpróbálom újra.

(#92968) agent_k


agent_k
őstag

Sziasztok!

Van egy ilyen hűtőm. Felforgattam a házat már, de az alaplapba kerülő átmenő anyákat nem találom. Hol tudnék ilyesmit venni?

Köszönöm!

(#92969) Speed® válasza agent_k (#92968) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ha mérőeszköz nélkül a képről megmondod a csavarközepek távolságát, írok tippet ;p Legalább egy foglalat, legyen kiindulási alap..egyébként erre nem anyák, hanem megfelelő backplate a megoldás. De ha ezutóbbit kihagyva, kókány megoldás is belefér, csavarda/barkácsbolt/stb.

(#92970) agent_k válasza Speed® (#92969) üzenetére


agent_k
őstag

1151 v2.
Nem bírtam megmondani mérőeszköz nélkül. :D Inkább mértem: 75mm. Átlóban 105mm
Bármilyen megoldást elfogadok. Nem szeretnék ilyen filléres tétel miatt egy másik hűtőt venni. Jó akár a backplate is, csak mindenképpen olyan kell aminek a menetes része beleér/átmegy az alaplap furatán, mert ha a hűtőt ráteszem a procira, a csavarok vége az alaplap síkjánál van. Ha onnan nem ér ki semmi esélytelen még az alap vastagságán is áttekerni.

(#92971) domedee válasza Speed® (#92828) üzenetére


domedee
senior tag

Hogy ne írjam kétszer, beüzemelve az új hűtőm, kis összefoglaló a hőmérsékletekről a Scythe Mugen 5-tel:
[link]

-link javítva-

[ Módosította: Speed® ]

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#92972) hegegabi80 válasza agent_k (#92968) üzenetére


hegegabi80
addikt

Barkácsboltokban szokott lenni ilyen kis méretű anya csavar stb.
Ha nem elég hosszú. akkor lehet érdemes lenne kicserélni hosszabbra is.
Merlinéknél van kompletten csavarkészlet proci hűtő lefogatáshoz. Vagy obi esetleg ha van a közelben.
Aztán ha kell van külön blackplate is.

(#92973) inferno88


inferno88
őstag

Megjött a Raijintek Themis EVO-hoz az AM4 kit. Most kipróbáltam és úgy látom, hogy 90 fokkal elforgatva állna a hűtő és gyönyörűen szoppantaná a meleget a videókártyáról a Ryzen 3600x-re. :W
Fucking genius

Semper fi!

(#92974) agent_k válasza hegegabi80 (#92972) üzenetére


agent_k
őstag

Köszi! Megnézem ezt az obis verziót, pont a legkézenfekvőbb dolog nem jutott eszembe. A mostani csavar, menetes része 25mm. Bízok benne, hogy a 30mm-es csavar már elég hosszú lesz. Bár valóban egy backplate lenne a megoldás csak olyat én nem találtam.

(#92975) Speed® válasza domedee (#92971) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

20+⁰C javulás a csend mellett nem rossz.
Egyébként kisebb házzal a zárt tér is oké,
lehet nem maxoltam volna magasságra..
Az látszik, hogy megrekedt a meleg fent.

(#92976) Speed® válasza inferno88 (#92973) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ez valójában tervezői hülyeség, de elsősorban alaplap gyártói oldalon..szimmetrikus furatokkal nem lenne probléma. Persze a hűtőgyártók after szettje is lehetne 2 állású.. némelyik nem is spórol ezen.

(#92977) inferno88 válasza Speed® (#92976) üzenetére


inferno88
őstag

Igen, egyértelmű a dolog. Annyit kellett volna tenniük, hogy a kitbe beraknak még két átkötő elemet, ami a hosszabb odalakat is képes összekötni.
Rendeltem helyette egy Arctic Freezer Liquid 240-et.

[ Szerkesztve ]

Semper fi!

(#92978) Speed® válasza inferno88 (#92977) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Annak is fogykos az AM4 szettje (legalábbis én szentségeltem vele nem picit), de legalább van már x+1 rev., vicc, amit művelnek néha..

(#92979) inferno88 válasza Speed® (#92978) üzenetére


inferno88
őstag

Igen, hallottam róla, de némi cumival legalább felrakható és mindenhol azt írják, hogy ez a legpengébb az AIO-k között, a pridementes kiadás pedig megvolt 30-ból.

[ Szerkesztve ]

Semper fi!

(#92980) domedee válasza Speed® (#92975) üzenetére


domedee
senior tag

A helyen még lehet, hogy finomítok az asztalnál, de mivel nem használom ki a CPU/VGA erejét, így nem kell annyira optimalizálni. Van kivehető felső rész is a szellőzésnek a R5-nél.
A kisebb házakban általában nincs annyi 5,25/3,5/2,5 hely, ahogy nekem kellett volna. Emiatt választottam végül ezt, elfér benne kényelmesen a cucc és csendes... :)

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#92981) Speed® válasza inferno88 (#92979) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Perf/price valóban jó, de van pár dolog, amiben gyenge. Anyaghasználat, vezérelhetőség, stb. Nekem is van, első szériás is, jó-jó, de ott az de.

(#92982) Imilenni válasza Speed® (#92961) üzenetére


Imilenni
addikt

Vettem egy Freezer34-et (ugye AMD-set), viszont amikor tenném össze, a processzor hűtő tartó hátlapja durván mozog, ez így oké?
Befeszíti majd a hűtő ha ráteszem?

Press "F" to pay respects.

(#92983) szabeska válasza Imilenni (#92982) üzenetére


szabeska
addikt

Elvileg :K

[ Szerkesztve ]

F1

(#92984) Speed® válasza Imilenni (#92982) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Igen, majd összehúzza a csavar.

(#92986) Speed® válasza Nooo (#92985) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

165mm helyed van, mellé 2 opcióval..szerzel egy backplateet, aztán pl. 224XT, vagy eleve olyan hűtőt veszel, ami saját kerettel bír. Pl. Brocken Eco Advanced / Brocken 3, stb., aprón is érdemes szétnézni.
AsRockék meg vicc, hogy ezen is spóroltak😐

(#92988) Yodamest


Yodamest
veterán

Sziasztok,

Egy gyors kérdésem lenne: amikor egy hűtőhöz, pl. noctua hűtők, adnak intel backplatet, mounting kitet, de amd-t nem (mert használja mindenki a laphoz kapottat ugye) akkor egyébként használható lenne az inteles felszerelő keret is? Jobban tetszik az inteles felfogatás, mert az általában thumbscrewal történik, ami kézzel tekerős nem kell csavarhúzó hozzá. Azért is kérdem, mert az imént egy videóban láttam, hogy amd processzornál inteles keretet (bakcplatet) használt valaki, csak nem tudom hogy valami modding volt, vagy szimplán azzal rakhatta fel a gyári amd helyett. Jó lenne ha ezt tudná valaki :) Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#92991) Speed® válasza Nooo (#92990) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A gyári keretből csak a backplate kell az XThez.
Az ajánlott megoldások is jól állnának amúgy ;p
Azoknál olyan a szett, hogy forgatod, ahova kell.
De ha van backplate, elég lesz az XT is bőven :K

(#92993) tothjani81


tothjani81
senior tag

Üdv mindenki. Az volna a kérdésem, hogy egy INTEL CORE I3-10105 procit passzív hűtéssel lehetne használni. gay nem? Ha ihen mi lenne az a hűtő. Van egy pár hónapos Bequiet pure rock 2 hűtőm de ha lehet passzívra cserélném. A gépen nem játszom sosem tehát a proci nem lenne kínozva.

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#92994) Paxker315 válasza tothjani81 (#92993) üzenetére


Paxker315
addikt

Azér ráfülelnék, hogy 2-3 házventi mellett mennyit hallani egy alacsony fordulaton pergő CPU hűtő ventiből.. : ) : )

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#92995) tothjani81 válasza Paxker315 (#92994) üzenetére


tothjani81
senior tag

Az mondjuk igaz! A ház lapátokat nem tudom passzívra cserélni😂😂😂. Csak ötletelek hogy lehetne minden zajt minimalizálni.

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#92996) Paxker315 válasza tothjani81 (#92995) üzenetére


Paxker315
addikt

Én kipróbálnám a PR2-vel valami alacsony ventifordulaton. Ha zajosnak találod, nagyobb borda-ritkább lamellákkal, nagyobb átmérőjű venti kisebb fordulaton . :B Mivel nem adtad meg, mekkora férőhely van (milyen ház), így, nehéz konkrétumot írni . 160mm-ig pl észszerűnek tűnhet: [SPC Fortis 5] (160mm)

De nem hiszem, hogy előrébb lennél vele, mint a PR2-vel, előbb mindenképp azzal próbáld..

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#92997) Fr@nkieWilde


Fr@nkieWilde
senior tag

Helló!

Esetleg meg tudnátok mondani, hogy ez pontosan melyik CPU hűtő? :)
Köszönöm! :R


Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#92998) abdulka1 válasza Fr@nkieWilde (#92997) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!

Cooler Master Hyper T4

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#92999) Fr@nkieWilde válasza abdulka1 (#92998) üzenetére


Fr@nkieWilde
senior tag

:R

Nem lehet nékem nagyobb tolvajom, mint aki az én időmet eltolvajolja!

(#93000) MEGAL0D0N


MEGAL0D0N
csendes tag

Sziasztok
Van egy
Msi z590 a pro alaplap
i7 11700f proci
2x16 giga 3200MHz aegis Ram
Brocken3 hűtés
CoolerMaster mb511 ház
Windowsba:teljesítmény centrikus az energia profil.Nem én raktam össze a gépet.
Aida 64 stresszteszt alatt 2 perc után már 93 fokosak bizonyos magok. Itt fogy el a bátorságom és leállítom. Ez normális? Mármint a hőmérséklet.
Kezdjek aggódni?
Köszönöm a válaszokat
Mega

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.