Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:13:16

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#49501) saby97 válasza paradox123 (#49499) üzenetére


saby97
tag

"Az a te problémád, hogy Chipset hűtőt vettél :P azt max úgy tudod felhasználni, ha leszeded a régi passzív hűtést és rárakod ezt... :("

Szerk: Ja... 4cm-et olvastam 0,4 helyett... Akkor az előttem kommentező ötletét preferálom :))

Kicsit meg kell fúrni, hogy tágasabb legyen odabenn :DD

[ Szerkesztve ]

(#49502) saby97


saby97
tag

Boccs ez lehet, hogy OFF lesz, de csak itt kérdezem meg a profiktól... :D

Van a régi hűtőm. És külön rendszerhűtő nincs a gépemben, úgyhogy gondoltam, rákötöm a CPU hűtőt rendszerhűtőnek.

De... A CPU hűtő 4 tűs, a rendszerhűtő csatija meg 3 tűs. Az a 4. tű a szabályozó? :O

Egyébként ezt úgy gondoltam, hogy a hűtőbordát leveszem és lentebbveszem 2250 RPM-ről mondjuk 1000-1400 RPM-re, hogy ne legyen hangos.

Nagyon nagy hülyeség? :N

(#49503) anytime válasza saby97 (#49502) üzenetére


anytime
őstag

Szerintem add el a régi rendszerhűtődet vagy tedd félre vész esetére!
A rendszerhűtőd ventije vagy 80-as vagy 92-es max. nem házhűtőnek való, hangos lesz.
1-1,5 k között már nagyon jó házhűtőket lehet venni, amit még vissza is tudsz szabályozni!

Milyen méret a max. amit be tudsz építeni? Milyen keret áll a rendelkezésedre?

(#49504) cabal válasza cabal (#49498) üzenetére


cabal
tag

No, akkor finomítva:
EKL Cold Tower Merlin Edition vagy Cooler Master Hyper 212 EVO egy FX-8320-hoz? (Fractal Design Define R4 házba). Minimális tuning mellé. És persze csendes legyen. A CM ha jól láttam hátrafelé fúj, az EKL meg felfelé. Így van?

''A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.'' /Hofi/

(#49505) saby97 válasza anytime (#49503) üzenetére


saby97
tag

Hát az a gond ezzel, hogy az alaplapon a SYS_FAN csati csak 3 pin-es, tehát nem szabályozható, így ha rákötöm, akkor kipörgeti a régi hűtőm 2813 RPM-re, ami kicsit hangosnak bizonyul :Y

Aztán a felfogatás... Na azt ne kérdezd hogy gondoltam :DDD

... és igen, 80-as :)

Sajnos amit leírtál, az mind igaz :(((

Egyébként így rákölteni nem akarok a ház hűtésére, de ha költenék akkor Arctic-Cooling-ot vennék, azon belül az F8, F9-ben gondolkodtam, mert nem akarom, hogy össze-vissza hűtők legyenek a gépben, bár semmi értelme, de csak szebb, ha minden Arctic :)

Egyébként a VGA-mon Zalman hűtő van, az mennyire jó? Mármint márkát tekintve...? (Kép)

(#49506) Kal-El válasza saby97 (#49505) üzenetére


Kal-El
senior tag

A Haswell, Ivy, Sandy hármasból melyik melegszik a legkevésbé?

(#49507) peu407 válasza Kal-El (#49506) üzenetére


peu407
senior tag

Sandy.

(#49508) saby97 válasza Kal-El (#49506) üzenetére


saby97
tag

Mivel a Haswell és az Ivy 22nm-es, a Sandy pedig 32nm-es technológiával készült, így szerintem következtethetnénk az első kettőre, de azt tudom, hogy a Haswell nagyon melegszik, így szerintem az Ivy a nyerő. :)

(#49509) szabo_b7


szabo_b7
tag

Sziasztok!

Egy 750k-hoz, tuningolva 4.1GHz-n, jó lesz egy Alpenföhn Brocken?

Előre is köszi.

(#49510) speedydb23 válasza saby97 (#49508) üzenetére


speedydb23
senior tag

Ivy és Haswell-nél az ősi mesék azt harsogják, hogy csapni való a gyári paszta a kupak alatt.

Tehát Sandy egyértelműen a forrasztott kupakjával. :K

[ Szerkesztve ]

(#49511) Kal-El válasza speedydb23 (#49510) üzenetére


Kal-El
senior tag

De akkor már le is lehet lecserélni a pasztát, és akkor lehet mégsem a Sandy a jobb.
Ezt jó lenne tudni. De gondolom nem sokan foglalkoznak ilyesmivel, csak azt nézik mennyibe kerül, meg milyen erős.

(#49512) peu407 válasza Kal-El (#49511) üzenetére


peu407
senior tag

A pasztát csak kupaktalanítás után tudod lecserélni.Garanciavesztéssel jár.Kb ugyanolyan hőfokokat kapsz így,mint a Sandy-val.

[ Szerkesztve ]

(#49513) WASPZotya


WASPZotya
tag

Erre vki?
Thx

Zotya

(#49514) Kal-El válasza peu407 (#49512) üzenetére


Kal-El
senior tag

:) Ezt jó tudni, hogy átpasztázással is ugyanolyan hőfokot kapok, mint Sandy-nél alapon.
De ez biztos? Mert a Sandy-k 95W-os kajálnak, az Ivy-k meg csak 77W-ot.

(#49515) speedydb23 válasza Kal-El (#49514) üzenetére


speedydb23
senior tag

Figyelj, nagyon félre érted a dolgot.

Kupak felett és kupak alatti pasztázás nem egy és ugyanaz!

Kupak felett pasztázás a normális hétköznapi dolog, a kupak alatt csak ahogy fentebb írták kupak eltávolítással lehet pasztázni ami veszélyes ha nem egy tapasztalt ember csinálja, és ráadásul akkor is garancia vesztéssel jár ha szakember csinálja.

Tehát Sandy proci mindaddig jobban teljesít hőfokokban elvileg ameddig nem nyúlsz a kupak alá az Ivy/Haswell prociknál!

De egyébként alap órajelen szerintem nem sok különbség lehet a procik között, tehát az Ivy és a Haswell se melegszik annyira, hogy félni kellene tőle ha kicsit megkergeted játékokkal...

Inkább a gyári hűtés hangosodhat fel jobban talán mint a Sandy-nél, de ezt se tudom alátámasztani se megcáfolni, szóval én nem megyek bele ebbe mélyebben, lényeg, hogy Sandy jobb melegedés terén mint az újabbak az Intel elrontott tervezése miatt(vagy inkább spórolása miatt)...

(#49516) peu407 válasza Kal-El (#49514) üzenetére


peu407
senior tag

Igen biztos [link].

A mag és a kupak közé ilyet [link] érdemes tenned,a kupak és a hűtő közé MX-2 vagy MX-4 javasolt.

A kupaktalanítás nem veszélytelen,de nem is lehetetlen. Nekem egyébként nincs kupaktalanítva a procim,mert a hétköznapi felhasználás során soha nem fogja elérni a kritikus hőfokot.

[ Szerkesztve ]

(#49517) *Tata* válasza peu407 (#49516) üzenetére


*Tata*
senior tag

Szia! A procim nincs kupaktalanítva. :N

(#49518) saby97 válasza speedydb23 (#49510) üzenetére


saby97
tag

Forrasztott kupak?!?! :R

Nemár, hogy erre eddig nem gondoltak... :((( :))

(#49519) saby97


saby97
tag

De egyébként én még azt sem mondhatom, hogy a hőfok nálam másodlagos dolog, mert nem másodlagos, hanem teljesen elhanyagolandó...

Ha veszek egy procit, akkor megveszem és majd csak utána kezdek el a hűtésével foglalkozni...

Nemtom ki hogy van vele :)

(#49520) Kal-El válasza peu407 (#49516) üzenetére


Kal-El
senior tag

Kár hogy ilyen macerás leszedni, a garancia nem érdekel.

(#49521) saby97 válasza Kal-El (#49520) üzenetére


saby97
tag

Úgylátom nem érzed át... :DDD

Értem, hogy nem érdekel a garancia, mert ugye normál esetben szinte biztos, hogy nincs rá szükség, de ha leszeded a kupakot, akkor sérülhet is a proci, akkor pedig egy használhatatlan procival leszel gazdagabb és nem térítik meg az árát, semmi gari, újat kell venned. :))

(#49522) Hun Mallior


Hun Mallior
tag

Hello.
AMD FX-6300 3.50GHz BOX Black Edition -re keresek hűtést. A cél, hogy halk legyen, húzni nem akarom :)
A ház még talány, eddig egy THERMALTAKE VN400A1W2N Commander MS-I-et néztem ki. Mellé pedig hűtőnek egy CoolerMaster Hyper 212 EVO -t. De meghallgatok bármilyen ötletet mivel ezeket is csak fóromból olvastam, hogy jók :)
Házat is nyugodtan mondhattok mást ha van tapasztalat mi szellős és miben lehet elférni? (Ennél mondták, hogy magasan van az alaplap...) A Sharkoon Vaya-ba meg nem férnek el a nagyobb cpu hűtők, meg szegény nem is tetszik :P 20-25k költenék a kettőre.
Többi rész:
Samsung 1TB SATA2 32MB
Kingmax 2x4GB DDR3 1333MHz
SAMSUNG 120GB SATA3 2,5" 840 MZ-7TD120BW
ASUS M5A97 R2.0
Chieftec CTG500-80P
SAPPHIRE 11199-16-20G HD7870 2GB GDDR5 GHZ EDITION PCIE
Segítséget előre is köszi :)

[ Szerkesztve ]

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ

(#49523) saby97 válasza Hun Mallior (#49522) üzenetére


saby97
tag

Milyen ára lesz a konfignak? :)

Mekkora a keret?

(#49524) Hun Mallior válasza saby97 (#49523) üzenetére


Hun Mallior
tag

Bonyi, mert már vannak meglévő dolgok, pl vinyó, monitor, memória, atöbbire meg bruttó 160k-t számoltam.
Miért kérded? :) Sok benne a butaság?

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ

(#49525) saby97 válasza Hun Mallior (#49524) üzenetére


saby97
tag

Nem, csak érdeklődöm, mert én felújítottam a gépem és kíváncsi vagyok, hogy egy újat profibb alkatrészekkel mennyi lenne összepakolni :)

(#49526) Hun Mallior válasza saby97 (#49525) üzenetére


Hun Mallior
tag

Nekem is úgy kezdődött :DDD aztán nem csak proci és vga csere lett hanem alaplap is, utána jött a táp akkor, közben mondták, hogy próbáljak egy ssd-t is. Azután mivel nem értek a tápokhoz, jött az ötletelés, hogy akkor kéne egy szellőzőbb ház, de ha már csendeset akarok akkor a procira vegyek hűtőt....szal 80ról indultam mint az autószerelésnél, és most 160nál járok. xD

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ

(#49527) saby97 válasza Hun Mallior (#49526) üzenetére


saby97
tag

Az széép :C :R

Kisebb keretekkel, de én is így indultam... Vettem egy 9600GT-t használtan, de kellett hozzá táp is, mert nem bírta a régi. De a 2005-ös játékok még mindig akadtak, mondom veszek bele 2GB RAM-ot, akkor nem akad, de még mindig akadtak, így vettem egy e6600-at, holnap jön meg, ehhez pedig kellett egy új hűtő, szóval összefügg minden mindennel... :DDD

(#49528) Potzee válasza Hun Mallior (#49522) üzenetére


Potzee
addikt

BitFenix Merc Alpha 11.1k + Scythe Mugen 3 10k + futár előreutalással 1.1k = 22.2k

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#49529) Hun Mallior válasza Potzee (#49528) üzenetére


Hun Mallior
tag

Uhh....hallani sem hallottam azokról a gyártókról, sajnos megvan szabva, hogy kb kiktől tudok rendelni, de xD ezt találtam: Thermaltake VN40006W2N Commander MS-I
Nah ennél mutass csicsásabb házat xD ráadásul a fehét táppal még jó is lesz xD

ʎɐqǝ uo pɹɐoqʎǝʞ ɐ ʎnq ı ǝɯıʇ ʇsɐן ǝɥʇ sı sıɥʇ

(#49530) #59070464


#59070464
törölt tag

Levettem a G840-ről a Matterhorn-t, feltettem az Intel hűtőt. Jobb, mint amire számítottam, szerintem el leszek vele most hogy nyáron az ablakok valamennyire nyitva vannak, így nem igazán hallom. Viszont később fog kelleni valami jobb, mert csukva már hallani. A lényeg, hogy IDLE-ben néma legyen. Mi a következő szint? Egy Freezer 7 Pro elég?

(#49531) anytime válasza Potzee (#49528) üzenetére


anytime
őstag

Na, Potzee? Ismeros kommentek? Minden fronton harcolunk? Fel eve igy kezdtem en is a kis barebone geppel :)

(#49532) gregus021


gregus021
tag

Sziasztok! Milyen hűtőt ajánlotok PhenomII X4 955BE overclockolásra? Olyat keresek amit it hardveraprón max. 7-8ezerért meg tudok venni (sosem baj, ha olcsóbb :D), kb. 4-4.2GHz-ig próbálkoznék a tuninggal, nem tudom meddig fog sikerülni. Egy XDL Happy 5B házba kellene a hűtő, de hamarosan cserélem egy Corsair 300R-re, és most amúgy sincs rajta az oldalllap, szóval bármilyen magas hűtő szóba jöhet.(azért nem ilyenekre gondolok... :D)
Előre is köszi a segítséget.

(#49533) Potzee válasza Hun Mallior (#49529) üzenetére


Potzee
addikt

Csicsás fehér ház témában nem én vagyok a jó tanácsadó... :N de a Mugen 3 10k-ért jó vétel!

anytime: :D így telik az idő??? Lassacskán megint ki kell találni valami újat!!!

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#49534) Ispy


Ispy
veterán

Sziasztok!

Intel G1610-hez keresek valami hűtőt, ami csendes, mert a gyári nekem túl zajos. Eddig ezt találtam, nem tudom van valakinek erről tapasztalata? Egyébként más ötleteket is szívesen várok.

A ház egy Chieftec BT-02, a lap ASROCK H61MV-ITX.

Köszi,
Ispy

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#49535) kromatika válasza Ispy (#49534) üzenetére


kromatika
veterán

szia.a procidhoz tökéletes választás a Arctic Cooling Alpine 11 Pro Rev.2 A gyári hűtő helyett,szerintem a leg jobb alternativa intelre,a 2500-3000ft os ár sávban.Ha verom i3 2120-as prociját is szinte hangtalanul,terhelés alatt is max 54 fokon tartja. NewmanHD: Arctic Cooling Freezer 7 Pro jó hűtő ,bőven elég a G840-re ,de attól függ mennyiért veszed.Mert 6000Ft -os áron,már nem jó vétel. :K Neked is gyári hűtő helyett,legközelebbi lépcsőként a Arctic Cooling Alpine 11 Pro Rev.2-őt ajánlom,3000Ft-ig, intelre.

(#49536) bul07


bul07
nagyúr

Aki COOLERMASTER Hyper T4 RR-T4-18PK-R1 akar venni figyelje az ipon-t mert pl ebben a pillanatban is Webshop Ár: 5.885Ft , TX3 helyet mindenképp ezt érdemes venni

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#49537) kromatika válasza bul07 (#49536) üzenetére


kromatika
veterán

+1.Sokkal jobb vétel a tx 3 nál. :K

(#49538) cabal válasza bul07 (#49536) üzenetére


cabal
tag

Jó ár. Akkor ez, vagy az itt említett 2 hűtő közül valamelyik? (FX-8320, Fractal Design Define R4 házba)

''A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.'' /Hofi/

(#49539) bul07 válasza cabal (#49538) üzenetére


bul07
nagyúr

A T4 meg a 212 Evo között a legnagyobb külömbség a talp kialakításban van
212-nél a hőcsövek egymással is érintkeznek a T4 meg olyan mint a TX3 csak négy hőcsővel, meg pár miliméterel lalcsonyabb

Én most üzemeltem be egy egy 212Evo-t sokkal halkabb mint a TX3 volt és minimális hangal tudja 50-51 fokon tartani a processzort 100% terhelésen, 1050-es fordulatig engedem pörögni
SpeedFan 4.40 programal szabályozom

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#49540) Ispy válasza kromatika (#49535) üzenetére


Ispy
veterán

És mennyire halk? Engem igazából ez érdekelne első sorban, illetve ha van drágább, de halkabb megoldás azt is szívesen meghallgatnám :D

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#49541) syberia válasza Ispy (#49540) üzenetére


syberia
veterán

A fentebb linkelt Hyper T4-nek 12-es ventije néma a gyáriakhoz képest.

https://howbad.info/

(#49542) cabal válasza bul07 (#49539) üzenetére


cabal
tag

Akkor a 212 Evo-t javasolnád inkább?

''A világon az emberi ész van a legjobban szétosztva. Mindenki meg van győződve róla, hogy neki egy kicsivel több jutott.'' /Hofi/

(#49543) kromatika válasza Ispy (#49540) üzenetére


kromatika
veterán

sokkal halkabb. :K cabal:Evo jobb mint aT4 :K

(#49544) bul07 válasza cabal (#49542) üzenetére


bul07
nagyúr

Ha tuning is lesz akkor ha választani kell a kető között igen a 212 EVO-t
Amúgy én meglepődtem hogy TX3-hoz képest mekkora alig fért be a házamba, 1cm nagyobb be se fér

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#49545) saby97 válasza Ispy (#49534) üzenetére


saby97
tag

Igen, jó lesz az hozzá. Én is ilyet vettem, csak nem Pro-t hanem PLUS-t, és még nincs bekötve a helyére, de már rádugtam egy szabad 3 pin-es csatira, és a gyári procihoz képest szinte hihetetlen a hangja, nem is lehet hallani.

Viszont az enyém erősebb, mint a Pro, tehát s Pro még halkabb lesz :)

Jó választás!

(#49546) saby97 válasza bul07 (#49539) üzenetére


saby97
tag

1050 RPM-en 50°-ig hűti?

Az szép, mert 1050-en semmi hangja még a gyári hűtőmnek sem, nem hogy a CM-nek... :C

(#49547) Ispy válasza syberia (#49541) üzenetére


Ispy
veterán

Az a bajom az álló hűtőkkel, hogy miniITX-es házba lesz, szóval necces, hogy beférjen.

(#49543) kromatika

Akkor ez lesz, nem variálok. :R

(#49545) saby97

Köszi, akkor már rendelem is :R

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#49548) saby97 válasza Ispy (#49547) üzenetére


saby97
tag

Rendben, majd írj visszajelzést :)

(#49549) bul07 válasza saby97 (#49546) üzenetére


bul07
nagyúr

Igen
AEROCOOL RS9 ház elől hátul egy egy 12cm ventilátor( Arctic F12 PWM 1500Ft/db) leszabályozva ez is , hőre emelkedik a fórdulat
De ha engedném hogy feljebb menyjen a max hőfok mondjuk 53-55-re akkor vígan ezer alatt is lehetne tartani a ventilátort
Ha jól emlékszek 45%-ra van leszabályozva a max fordulat az említett SpeedFan brogramba, ezzel vezérlem a ház ventilátorokat is

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#49550) gregus021


gregus021
tag

A Scythe Mugen 2 jó lenne szerintetek?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.