Hirdetés

2024. június 16., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#36701) zoo8800 válasza !Overdose! (#36700) üzenetére


zoo8800
veterán

felőlem vehetsz mindenből jó drágát :)
de ez egy tök egyszerű, nem rugós, nem excenteres csapágy. Ebből jó minőséget lehet venni 3e alatt. Nem feltétlenül szemét az, ami olcsó.
Az utángyártók pedig gyakran egymásnak gyártanak cuccokat. Voltam a Breda torinoi üzemében, ahol INA dobozokba is pakolták a csapágyakat.

rip and tear, until it is done

(#36702) Tomate


Tomate
veterán

Most lesz kész a kocsim vizsgája csütörtökön. Kell hozzá még rendszám + új forgalmi. Valaki nem tudja véletlenül, hogy körülbelül mennyi időbe telik mire én ezeket kézhez kapom? :R

[ Szerkesztve ]

(#36703) tomcsi23 válasza Tomate (#36702) üzenetére


tomcsi23
veterán

Forgalmi az viszonylag hamar megvan. A rendszám meg 30 napon belül van kész asszem.

Ja, hogy a 6k km-s zöld kocsiról van szó? :C

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#36704) Tomate válasza tomcsi23 (#36703) üzenetére


Tomate
veterán

Oh basszus 30napon belül? Ez nem valami biztató. :( Azért köszi! :R

Igen arról;)

Volt már amúgy vizsgázni pénteken csak nem jött össze mert nem működött a számítógépes rendszer... Azért mert pont akkortájt csukták le az üzemeltetőket sikkasztásért + korrupcióért. Szerintetek? És még ilyeneknek kell otthagyni a pénzt...)

[ Szerkesztve ]

(#36705) tomcsi23 válasza Tomate (#36704) üzenetére


tomcsi23
veterán

Igazából nem tudom, mitől függ, hamarabb is meglehet, de ennyire vállalják. :U

Nehézkesen indul a forgalomba, de majd jó lesz az. :K

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#36706) Tomate válasza tomcsi23 (#36705) üzenetére


Tomate
veterán

Reméljük :) Csak nem szuttyognak vele 1-2 hétnél tovább.

[ Szerkesztve ]

(#36707) SpeedR válasza Tomate (#36702) üzenetére


SpeedR
őstag

Az okmányirodában azonnal megkapod a rendszámot és az új forgalmit. A törzskönyv kb 1-2 hét múlva érkezik postán, de ez nem kell ahhoz hogy járhass vele.

Aztán vigyázni nagyon arra a gyöngyszemre! ;)

[ Szerkesztve ]

(#36708) zoo8800 válasza SpeedR (#36707) üzenetére


zoo8800
veterán

a rendszámot is azonnal? :)

rip and tear, until it is done

(#36709) SpeedR válasza zoo8800 (#36708) üzenetére


SpeedR
őstag

Én ötből ötször azonnal megkaptam.
Persze ettől még előfordulhat az a szitu is, hogy éppen készlethiányuk van, és nem kapsz azonnal, de tapasztalataim szerint ez nem jellemző.

(#36710) zoo8800 válasza SpeedR (#36709) üzenetére


zoo8800
veterán

ezt se hittem volna.

rip and tear, until it is done

(#36711) mayerlaci


mayerlaci
senior tag

Sziasztok.

Használtautón az autók x százaléka visszatekert.Szerintetek ha oda van írva, hogy leinformálható futásteljesítmény konkrétan ide[link] az mennyire lehet megnyugtató?Ezeket a viszonylag újnak mondható autókat is ugyan ugy tekerik előről hátra, lebukás nélkül, még akkor is ha leinformálom?

Üdv és kösz.

(#36712) zoo8800 válasza mayerlaci (#36711) üzenetére


zoo8800
veterán

Sajnos úgy van,ahogy gondolod, nem igazán lehet megnyugtató, ha leinformálható egy autó, a legtöbb esetben lehet szervízkönyvet, vagyis "múltat" hamisítani.

rip and tear, until it is done

(#36713) mayerlaci válasza zoo8800 (#36712) üzenetére


mayerlaci
senior tag

Ha jól tudom Pl.: a miénket is a kulcsból is ki lehet kérdezni a márkaszervízekben. Gondolom akkor azt is lehet manipulálni... :(

(#36714) Tomate válasza SpeedR (#36707) üzenetére


Tomate
veterán

Köszi! Ma voltam okmányirodában. Valóban azonnal megfogom kapni azt mondták :C

Vigyázok majd rá ;)

(#36715) tomcsi23 válasza Tomate (#36714) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ha tényleg azonnal megkapod, az remek. Nem hittem volna. Ezek szerint engem beszopattak a 30 nappal. ;]
Ja, ha ma voltál ügyet intézni, és majd meg fogod kapni, az azért nem azonnal. :P :B

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#36716) aero. válasza mayerlaci (#36713) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Konkrétan ennek az Audinak a futásteljesítménye egyáltalán nem tűnik irreálisnak. Ráadásul ha jól látom magánszemély.

(#36717) Khelben válasza aero. (#36716) üzenetére


Khelben
nagyúr

Évi 20ezer km-re fizette ki a többmilliós dízel felárat? Vagy nagyon hülye, vagy nem igaz az óraállás.

(#36718) Tomate válasza tomcsi23 (#36715) üzenetére


Tomate
veterán

Ma nem intéztem semmit, csupán rákérdeztem. :)

(#36719) Khelben válasza aero. (#36716) üzenetére


Khelben
nagyúr

Magánszemély meg ritkán ad hitelt és ritkán számol be autót :) Hogy a garanciát ne is említsük.

(#36720) Eagl3 válasza Khelben (#36717) üzenetére


Eagl3
veterán

Vannak olyan emberek, akiknek ilyen téren nem számít a pénz...

(#36721) zoo8800 válasza Khelben (#36719) üzenetére


zoo8800
veterán

Ez igaz :)
de ennél a kocsinál már nincs felára a dízelnek, kb. egyárban van a hasonló teljesítményű benzinessel.

rip and tear, until it is done

(#36722) aero. válasza Khelben (#36717) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Egy A6-osnál édes mindegy a dízel felára. A futásteljesítménye nem lehetetlen, de végül is igaz, nem is lehetünk benne biztosak. Ki tudja mire volt használva.

(#36723) dave93


dave93
őstag

Hát én elsírom magam ezektől a hirdetési szövegektől :W
"eladó egy elégé elfogadható mercédes" :R

(#36724) Ck.


Ck.
addikt

A másik topicban nem igazán tudták megfejteni a választ, ide is beírom, kicsit ugyan off, de hátha tud valaki segíteni:

A hétvégén megbolondult az utólag beépített riasztóm. Ha rányomok, ahogy bezárja az ajtókat, elkezd vinnyogni.
De ha a központival zárom le és utólag nyomom be a riasztót, akkor nem vinnyog és vissza is lehet nyitni a riasztóval az ajtókat, vinnyogás nélkül. De ha a riasztóval zárom le...
Tegnap fél órán keresztül szórakoztam vele, a végére már a vinnyogást se tudtam leállítani, kb. 5 percig nyomkodtam míg nagy nehezen abbahagyta. Tudom egy filléres sz*rtól ne várjak túl sokat, de vhogy csak rendbe lehet rakni...
Addig szórakoztam vele (központival zárás, utólag riasztó, riasztóval nyitás, központival nyitás, központival zárás, riasztó, riasztóval nyitás, stb.), míg végül sikerült a riasztóval is normálisan lezárni. De csak ideig-óráig volt jó, próbálgattam újra és most megint sz*r. Nem tom mi baja lehet, mitől hülyült meg. Egyedül az akksit nem húztam még le, nem tom az vajon helyrerakná-e...

Mit tanácsoltok? Hol lehet a bibi? Elvileg egy ilyen van benne, hátha vkinek ismerős: [link] Használ vki ilyen típusú riasztót? Lehet hogy csak újra kéne programozni mert meghülyült, bár fogalmam sincs... :(

Előre is köszi a javaslatokat!

[ Szerkesztve ]

(#36725) dragonfx válasza Ck. (#36724) üzenetére


dragonfx
veterán

be kell ahngolni ujra a fekvenciára mert régi.
nekem s ez volt a gond.
én megoldottam kikapcsoltam és kész. ;)
elméletben egy lesés el tudja állítani de ugyanennyi erővel vissza is. :DDD ez persze nem jelenti azt dobáld a földhöz és jo lesz.
riasztós megcsinálja tuti de valszeg nem ér annyit az egész.
meg a mai riasztók kb olyan mint......van de minek.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#36726) tibi666


tibi666
senior tag

kéne egy 5-6 hengeres rwd, az az igazi.

(#36727) Ck. válasza tibi666 (#36726) üzenetére


Ck.
addikt

Na...ennyire nem jön be a gép? :Y

dragonfx:
Valóban ejtettem párszor le a távirnyót, ettől "félrehangolhatja" magát? Hogy lehet házilag behangolni? Nem én szereltettem be a riasztót, hanem már így vettem, de nincs hozzá semmilyen papírom, kód, stb. Találtam a fenti linken manualt, de annyira bonyolultan van minden leírva benne, hogy az már egyenesen kínai. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36728) tibi666 válasza Ck. (#36727) üzenetére


tibi666
senior tag

kurva jó, csak a seggét nem teszi keresztbe.

(#36729) dragonfx válasza Ck. (#36727) üzenetére


dragonfx
veterán

kell valahol lennie rajta egy lyuknak ott fogpiszkálóval birizgáljad.probálgasd.
vagy szedd szét és fogsz látni egy tölcsér alaku bibaxt abba dugj bele valamit és nyomogasd tekergesd.
de ne várj időtálló megoldást.
ja leséstől elmozdulhat.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#36730) dragonfx válasza tibi666 (#36726) üzenetére


dragonfx
veterán

möháom.... ;]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#36731) zoo8800 válasza dragonfx (#36730) üzenetére


zoo8800
veterán

mi más...:D

rip and tear, until it is done

(#36732) dízelracer válasza tibi666 (#36728) üzenetére


dízelracer
senior tag

???

Akkor lecseréled a rönyót? :))

(#36733) barnam_ válasza dave93 (#36723) üzenetére


barnam_
nagyúr

Szép, szép, csak szerintem ez sok egy 20 éves autóért...
A 106k km egy 20 éves dízelnél meg viccnek is rossz :D

(#36734) neduddki válasza barnam_ (#36733) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nem vicc, eliras, lemaratt veletlenul egy 0:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#36735) Integra válasza tibi666 (#36726) üzenetére


Integra
titán

2 hétig jó buli, aztán rájössz, hogy semmi értelme. :)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#36736) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Felmerült bennem egy kérdés. Igazából ciki, hogy csak most tűnt fel, hogy 2 féle régi swift van, az egyik közvetlen befecskendezéssel amit 94-ig gyártottak, a másik pedig már szabályozott befecskendezésű, és valamit javítottak a kasznin is, ill. változott a design minimálisan.
A két típus közül melyik a jobb és miért? Fogyasztás és egyéb szempontból? :U

(#36737) neduddki válasza Yushchenko (#36736) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

direct befecskendezes swift-en? hmmm ez ujdonsag, nem keversz Te vmit vmivel?:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#36738) #25954560 válasza Integra (#36735) üzenetére


#25954560
törölt tag

hat en sok honapja boldog vagyok az rwd-mmel :) nagyon. folyamatosan :)

(#36739) Integra válasza #25954560 (#36738) üzenetére


Integra
titán

akkor bennem lesz a hiba:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#36740) Yushchenko válasza neduddki (#36737) üzenetére


Yushchenko
őstag

minden lehet. [link] Akkor csak azt kérdezem a kettő között mi a különbség :DDD

(#36741) Enton válasza Yushchenko (#36693) üzenetére


Enton
addikt

Én mondanék pár szót két autóról:

Opel Corsa B 1.4 60Le: Bőven jó mindenre Mo-n belül. 140 már hangos de ha van benne magnó akkor nem zavaró. Átlagban 6~7L-el el van mindenhol, ha nagyon nyomod neki sem megy 9L fölé.
Gyakorlatilag szervízcuccain kivül másra nem kellet még költni rá, csak a ablakmosófolyadék pumpa, ment galyra télen, valószínű elfagyott. :D
De 3000 körül szereztünk bele egyet és minden klappol.

Ilyenről beszélek, kicsit fapad, de ennyiért mást ne várjon az ember, meg nincs feleslegesen meghibásodható alkatrész.

Választék van bőven belőle:
[link]

Ő például friss vizsgás, csak 1.2-es ami már szerintem hátráltató tényező lehet:
[link]

Renault R19 1.4(Energy) 80Le:
Ez már egy kicsit nagyobb, mit a Corsa, motorja jóval nyomatékosabb, 140-él meg sem nyikkan, autópályára szerintem ideális választás lehet ennyiért.
Sedan-ban még jól is néz ki, nekem a csapot seggüek nem jönnek be ebből az autóból.
Fogyasztása nagyon jó, 6-7L simán ki lehet hozni belőle, és 9~10 körül ez is megáll akárhogy nyomja neki az ember.
Alkatrész árak megintcsak nem valami nagyok, lámpa bura csomagtartófedél 20e-ből megvolt hozzá mikor jól belementek hátulról.

Én pl egy ilyen lufisra hajazok mostanában:
[link]
Ez a zsürke is nagyon tip-top igy ránézésre:
[link]

De van választék belőle bőven:
[link]

Remélem tudtam segíteni, ha nem akkor bocs. ;]

"just because they are spelled the same doesn’t mean they are the same" And "just because they are not spelled the same doesn’t mean they are not the same" Mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#36742) #25954560 válasza Enton (#36741) üzenetére


#25954560
törölt tag

en a szuleimnek vettem egy 1.2-es corsa-t. varosban kolbaszolnak vele, nagyritkan videk, 110-120-as utazo. nem egy erogep. amikor megvettem, rengeteget rohogtem rajta. nem vicceltek a 45LE-vel. viszont az 5 ev alatt vizpumpa es inditomotor halt meg egyszer, egyebkent csak a kotelezoket kellett cserelgetni (olaj, gumi). nem kizart h az 1.4-es jobban is fogyaszt.

(#36743) Yushchenko válasza Enton (#36741) üzenetére


Yushchenko
őstag

Köszönöm szépen. A Corsa az egyik favoritom, valszeg a swiftek előtt körbenéznék, hátha van jó állapotú nem kereskedőnél... bár a legtöbb 1.2-es, ami valszeg elég szarul megy (33kW), és nemtom mennyire kell erőlködnie a motornak pályán. Van egy astránk, az 1.4-es, jól megy, több nem is kell nekem.
A fogyasztását nem tudod 6-7l alá vinni?
Nem tudom miért, de a Renaultokba nagyon nem bízok, sajnos ez van :(
Eddig ami esélyesnek látszik az a corsa(max jobb állapotú astra), swift, esetleg 6-os váltós puntó(csak ha nagyon jó állapotú).

(#36744) Khelben válasza Enton (#36741) üzenetére


Khelben
nagyúr

Bőven jó mindenre Mo-n belül.

Fura fogalmaid lehetnek a "minden"-ről :)

(#36745) Enton válasza Khelben (#36744) üzenetére


Enton
addikt

Akkor csak Min-re jó. :D
Mert azért azt te sem gondoltad komolyan, hogy két gyerek mellé ajánlanám a corsát?
De valakinek meg csak erre futja, és csak 2 embernek autópályán, bőven befedi a "minden" kifejezést.

(#36742) &rew, (#36743) Yushchenko:

A Corsa B jó, ajánlott az előbb elhangzott feltételekre.

[ Szerkesztve ]

"just because they are spelled the same doesn’t mean they are the same" And "just because they are not spelled the same doesn’t mean they are not the same" Mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#36746) Yushchenko válasza Enton (#36745) üzenetére


Yushchenko
őstag

Azért azt a 6-7L-t sokallom autópályán :(

(#36747) zoo8800 válasza Yushchenko (#36746) üzenetére


zoo8800
veterán

Autópályán sok a 6-7 liter... :O

rip and tear, until it is done

(#36748) Yushchenko válasza zoo8800 (#36747) üzenetére


Yushchenko
őstag

Ha azt feltételezzük, hogy nem mindenki megy folyamatosan 130-al vagy többel.

(#36749) zoo8800 válasza Yushchenko (#36748) üzenetére


zoo8800
veterán

100-nál elég lesz a 6 liter is.

rip and tear, until it is done

(#36750) Yushchenko válasza zoo8800 (#36749) üzenetére


Yushchenko
őstag

Egy kisautónál azt viszont sokallom. Az Astránk is megvan 5,5L-ből főúton, igaz hogy jól van tartva, de akkor is. Swifteknél soknál olvasni, hogy 5L-ből bőven megvannak 100km/h-nál.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.