Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#36901) Manitou válasza neduddki (#36896) üzenetére


Manitou
addikt

Utastérre érted, hogy szűkebb, vagy a csomagtartóra?

(#36902) Alvin_ti4200 válasza dave93 (#36887) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

A kis kötelező és a jó fogyasztás mellé én feltétlenül odatenném az alkatrész árakat is. Öreg BMW-t Magyarországon egy huszonévestől törvényben tiltanék, de no offense, csak már túl sok mindent láttam és olvastam. A Focus, mint típus megfontolandó, bár sok volt belőlük cégautó, azokba tolták a km-eket, mint a huzat, szóval óvatosan. A régi Merci első autónak szerintem kifejezetten felejtős, a C Corsa elmegy, a 406 első generációjában szolgálatot teljesítő dízel motor szerintem felejtős (plusz az a rengeteg km...), akkor már inkább egy második generációs benzines (drága rájuk a kötelező, csak szólok és esznek, mint a franc), 3-mas Golf...röviden: ne, Rover alkatrész miatt szintén ne, Mondeo nem egy egyszerű eset, mint autó.

Általános tanács: soha ne nézegess olyan autó típust, aminek a legalját tudod csak megvenni, ugyanis ebben az esetben eljöhet az "olcsó az igazán drága" eset. Első körben ismerősök között kérdezősködnék, nincs-e valakinek eladó járgánya, nagyon sokat számít, ha tudod az előéletét egy verdának. Ha nem rozsdás még az az Astra, akkor remek vétel lehet, olcsó az alkatrész hozzá, a sarki ABC-ben is megkapod hozzá. Fogyasztásban nem olyan jó az 1.4-es, de 8-9 literből, ha ügyes vagy, el lehet járni városban. Arról nem is beszélve, hogy ha tényleg ilyen kevés benne a km, akkor ha jó áron meg tudjátok venni, lehet, hogy hosszú távon ha nem is keresel rajta, de nem buksz vele egy fillért sem. Első autónak egyébként olyat érdemes venni, amiről tudod, hogy nem fog hozzánőni teljesen a szíved, mert fognak szerezni pár sérülést (parkolás, elnézett beállás, stb.). Kicsit hazabeszélek, de egy megkímélt Xsara 1.4 is belefér a költségvetésbe, nekem 7-7,5 liter között eszik Budapesten, igaz nem állatkodok vele, ennyit tudtam segíteni :)

[ Szerkesztve ]

(#36903) VR6-Fan válasza Alvin_ti4200 (#36902) üzenetére


VR6-Fan
veterán

G3-ast miért ne (úgy álltalába vagy azzal az 1,4-el ne)?

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#36904) Alvin_ti4200 válasza VR6-Fan (#36903) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

az 1.4-esre értettem:)

(#36905) neduddki válasza Manitou (#36901) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

utaster

udv

neduddki

mod: Alvin_ti4200: hat meg jo hogy csak szeitned feljtos a 1905os turnyo befecskendezotg kell rajta cserelni vissza a 1769esere es ojjan szipen megyeget hogy meg ma is orom, annaka joszagna nem ez a dizel a gyenge pontja, mongyuk a kor es sok km mindet el tus rontani:- (((

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#36906) dave93 válasza Alvin_ti4200 (#36902) üzenetére


dave93
őstag

Köszi szépen :R Igen, valóban ez a helyzet, néztem már egy-két Focus-t meg G Astra-t is de azokat nem is lehetett autónak nevezni, valami rettenetes állapotban voltak. Az F Astra-ban valós a km és nem hogy rozsda nincs, de egy karc se semmi, mondom szalonállapot, kezdettől garázsban volt. Mindenképpen megvárom, hogy valóban eladó legyen, ha elfogadható árat mond nem is fogok gondolkozni :K Ja és ha az az autó egyszer az enyém lesz majd tolok fel képeket, csak hogy tudjátok miről beszéltem :) :R

(#36907) Khelben válasza Alvin_ti4200 (#36902) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mondeo nem egy egyszerű eset, mint autó.

Na mesélj, mik a személyes tapasztalataid? :)

(#36908) zoo8800 válasza Alvin_ti4200 (#36902) üzenetére


zoo8800
veterán

3-mas Golf...röviden: ne

légyszi fejtsd ki bővebben :)
Azután én kifejtem, hogy miért igen.

rip and tear, until it is done

(#36909) !Overdose! válasza zoo8800 (#36908) üzenetére


!Overdose!
őstag

Na erre kíváncsi leszek! ;]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#36910) devast


devast
addikt

Gyors kérdés annak aki mostánaban vásárolt új autót szalonból. Mennyire lehet alkudozni, ill az árból lefaragni egy kicsit ? Nekünk nem ajándék ez-az extra kell, hanem vágni rajta pár100 ezret és akkor már jól vagyunk :)

(#36911) Dare2Live válasza devast (#36910) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

márkafüggő.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36912) zoo8800 válasza devast (#36910) üzenetére


zoo8800
veterán

Az se mindegy, hogy kp vagy hitelből veszed az autót.

rip and tear, until it is done

(#36913) Tothgera30 válasza devast (#36910) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nálunk anno a Suzinál (kp.-s vevők voltunk) kapásból engedtek 100k-t és megkaptuk a jobb felszereltséget a másik áráért (2 és fél milka), de ha hitelre veszed még a segged is kinyalják, utána meg ott ugrálnak körülötted hogy mi a kívánságod.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#36914) No-kia


No-kia
őstag

üdv.

hasznaltauton most van egy sárga Toyota corolla(AE86) vki esetleg nem ismeri személyesen az autót hogy milyen állapotban van?

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#36915) #25954560 válasza No-kia (#36914) üzenetére


#25954560
törölt tag

gondolom nem kozutra kell :)

(#36916) zoo8800 válasza #25954560 (#36915) üzenetére


zoo8800
veterán

...és egy E30 túl egyszerű lenne...

rip and tear, until it is done

(#36917) #25954560 válasza zoo8800 (#36916) üzenetére


#25954560
törölt tag

en is inkabb egy ae86-ot vennek, toyota manias vagyok.
szerk: persze orulnek egy ft86-nak is :) pontosabban orultem volna, ha az 'olcso', subaru motoros lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#36918) devast válasza zoo8800 (#36912) üzenetére


devast
addikt

hitelből, skoda, és a listaár amiről indulunk az 4.67 millió. Ennek kb mennyi lehet a vége egy ősrégi(89-es), de működőképes kadett beszámítással ?

(#36919) zoo8800 válasza devast (#36918) üzenetére


zoo8800
veterán

Mi 5 éve vettünk új autót, akkor 5% jött le egy Polo árából. Bár az készpénzes fizetés volt, és a forgalomba helyezést sem a kereskedés csinálta. Most tippem szerint jobban megfogják a vevőt, + beszámítás, + hitel, olyan 4 millára tippelek. Érdemes több kereskedésben is írásos árajánlatot kérni.

rip and tear, until it is done

(#36920) devast válasza zoo8800 (#36919) üzenetére


devast
addikt

4.2-vel már boldogok lennénk azt hiszem. Nem tudom az mennyire irreális cél, csak azért kérdeztem :)

(#36921) dragonfx válasza devast (#36920) üzenetére


dragonfx
veterán

4.2 V8? :U :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#36922) zoo8800 válasza devast (#36920) üzenetére


zoo8800
veterán

hát a kereskedésben ne legyél nagyon szégyellős :D
ha kijössz a szalonból, úgyis anyázni fognak, ne aggódj.

Tankcsapdának van egy ilyen száma, hogy "ő eladni akar, én meg venni"

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#36923) devast válasza dragonfx (#36921) üzenetére


devast
addikt

4.2 millió. A motor ami használható az az 1.4-es tsi benzines :)

(#36924) dízelracer válasza zoo8800 (#36922) üzenetére


dízelracer
senior tag

Na ja. Kifelé jövet egy "átmegyek a konkurenciához megnézem ott mennyi rendkívüli kedvezményt kapok, úgy is az dönt majd." kijelentéssel kell búcsúzni hátha... Az tuti, hogy egy szarrágó köcsög lesz az ember a szemükben de igazából ki nem szarik magasról a véleményükre? :D Ez kőkeményen zsebre megy.

(#36925) devast válasza zoo8800 (#36922) üzenetére


devast
addikt

Egyenlőre csak egyszer voltunk bent puhatolózni, beszélgettünk mi merre finanszírozásról stb, konkrétan alku még nem igazán volt. Mivel én sajnos helyileg nem vagyok ott, ezért faternek egyedül kell alkudozni, csak valami reális célárat kéne neki mondanom ami fölé ne menjen. Eredetileg 3-4m között szeretett volna autót venni, de valami félelem a kínálat annyiért :( Nekem egy 16 éves passat-om van, de még ezek a mostani 5m-es autók is gyufáskatulyának tűnnek ahhoz képest :D

(#36926) Newyorker válasza zoo8800 (#36919) üzenetére


Newyorker
addikt

írásos?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#36927) zoo8800 válasza devast (#36925) üzenetére


zoo8800
veterán

nincs kecmec, alkudni kell keményen.
A TSI jó választás, bár én inkább egy Leont vennék :)

Newyorker
igen.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#36928) Eagl3 válasza devast (#36925) üzenetére


Eagl3
veterán

Amilyen helyzetben most vannak, nyugodtan lehet alkudni...

[ Szerkesztve ]

(#36929) devast válasza zoo8800 (#36927) üzenetére


devast
addikt

Családi autó kell, szóval az ilyen kis kompaktok, vagy kis csomagtartóval rendelkező autók kizárva :) Kategóriájában meg az octavia tűnt messze a legnagyobbnak. Megint más kérdés, hogy kis benzines turbót csak a vw konszern/ fiat konszern gyárt jelenleg, opel-nél csak az új astrában elérhető ami meg kicsi :( Akkor keményen ráállítom fatert az alkudozásra. Olyankor mi a helyzet ha nem akarnak engedni / annyit engedni? Fel kell keresni másik márkakereskedést? Fizikálisan az elég nehéz / időrabló feladat lenne sajnos.

(#36930) zoo8800 válasza devast (#36929) üzenetére


zoo8800
veterán

ott van még a Renault 1.4 TCE.
Hát ha kell a puttony, akkor az Octavia überel. Elöl kb. ugyanakkora, mint a Leon. Kompakt mindkettő.

rip and tear, until it is done

(#36931) Alvin_ti4200 válasza devast (#36929) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Chevrolet Cruze / Renault Fluence/Megane?

(#36932) devast válasza Alvin_ti4200 (#36931) üzenetére


devast
addikt

Cruze-t néztük már, kívülről tetszett is. Belső tere kicsi volt, kívülről nagynak néz ki belülről mégis kicsi... csomagtartó mérete megint csak vicc kategória. Ráadásul nem lehet normális motorral kérni, szóval az még eléggé az elején kiesett. Renault-hoz ma küldtem el fatert, Fluence kívülről nagynak néz ki, de fejemet merném tenni rá belül az is kicsi. Megane grand tour-t mondtam neki, hogy nézze meg. Ott csak az a baj, hogy a váltó áttételezését nagyon elb*szták, 130as autópálya tempónál 6osba valami 4000 fölött pörög a motor, és eszik is rendesen. Pl egy vw tsi motor 130-nál 3000 alatt van. Fogyasztásba nem igazán lesz jó.

[ Szerkesztve ]

(#36933) No-kia válasza #25954560 (#36915) üzenetére


No-kia
őstag

de,utcára kellene ezért lennék kíváncsi hátha ismeri vki, hogy menynire van széthajtva, mert ezt akkor sose adnám el, hanem szép lassan felújítás aztán 5-6 év használat után mehetne a garázsba...

ha versenyezni kéne, akkor e30 at néznék én is.... és nem egy 124LE-s autót...

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#36934) #25954560 válasza No-kia (#36933) üzenetére


#25954560
törölt tag

csak azert gondoltam, mert mar a mostani atalakitasok miatt sem lehet tul takarekos. szerintem.
versenyeznek ae86-tal paran.

(#36935) szente


szente
addikt

hali

autóval kapcsolatos,de inkább azért offba teszem amit kérdezni szeretnék:

szóval a biztosítással van egy kis problémám.netrisk-en kötöttem meg a kh-nál biztosítást.negyedévenként kell fizetnem és elvileg le is vonja a bank amikor esedékes.de ugye a következő negyedévet ebben a hónapban kell befizetni.a bank viszont nem vonta le,semmilyen papírt nem kaptam,hogy mi van.a netrisk honlapján sincs semmilyen információ ezzel kapcsolatban.gondolom be kellene mennem a kh-hoz,de másnak is volt ilyen problémája?mert ugye kaptam kedvezményt arra is,hogy úgy vonják le a számlámról.ha ugye én meg bemegyek a bankba befizetni,akkor nem fogják elvenni ezt a kedvezményt?

előre is köszi a segítséget! :R

üdv

(#36936) devast válasza #25954560 (#36934) üzenetére


devast
addikt

Majd egyszer saját magamnak én is egy ft86-ot akarok. Meglesz, ha betojok akkoris. :DDD AE86-al én már nem igazán szórakoznék, hétköznapi használatra teljesen alkalmatlan és megbízhatatlan már, 20-25 évesek. Fenntartási költségei is magasak ahogy hallottam, rendesen viszi a pénzt. Versenyezni, élményautónak ha a pénz nem számít akkor hajrá.

(#36937) zoo8800 válasza devast (#36936) üzenetére


zoo8800
veterán

hogy mennyire megbízható, az nagyrészt attól függ, mennyire van felújítva, megcsinálva.
én inkább a gyenge kaszni miatt nem járnék ilyen autóval.

rip and tear, until it is done

(#36938) No-kia válasza devast (#36936) üzenetére


No-kia
őstag

Ft86 nem tetszik :D csak ha mar eleg sok mindentcserelt rajta, gondoltam hatha jolehet utcara, gondolom o is ott hasznalta nagyreszt,meg ha adna alkatreszeket...E30megutcara mar sokat eszik,meg 500 korul most nem sok jo akad, olyan kocsit szeretnek amivel aktiv hasznalat utan meg ellehetne szorakozni/hatsokerekesbol meg nem sok valasztas van, ez a hacsi meg e30.. :(

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#36939) devast válasza zoo8800 (#36937) üzenetére


devast
addikt

Valahogy úgy értettem, szinte mindent ki kell benne cserélni a motoron és a kasznin kívül, hogy megbízható legyen, és szerintem még akkor se hozza a gyári új megbízhatóság szintjét. Megint más dolog, ha csattansz azzal akkor meghalsz, nem kell szépíteni :DDD De legalább jó könnyű :)

(#36940) Ck. válasza Khelben (#36907) üzenetére


Ck.
addikt

Na erre én is kíváncsi vagyok, miért gondolja olyan szeszélyesnek a Mondikat. :U

(#36941) SpeedR válasza No-kia (#36938) üzenetére


SpeedR
őstag

Egy e30 minden szempontból sokkal jobb és reálisabb választás. Ha alacsony fogyi kell, akkor egy kései 318i vagy 18is a jó választás. A 18is jobban is szedi a lábát mint a hacsi.

(#36942) zoo8800 válasza devast (#36939) üzenetére


zoo8800
veterán

a vezetési élmény miatt megérné egy ilyen projekt.
egy ilyen felújított autónak ára is van, vagyis eladáskor viszontlátod a pénzt(vagy annak egy jó részét), amit belefektettél. Már ha el akarnád adni.
Közúti használatra biztos raknék bele egy komolyabb bukócsövet :D valami erős is legyen a küszöbnél és a B oszlopnál.

rip and tear, until it is done

(#36943) Khelben válasza szente (#36935) üzenetére


Khelben
nagyúr

Szerintem minél előbb vedd fel a kapcsolatot a biztosítóval és tisztázd a helyzetet. Ha kárt okozol egy 20millás autóban és nincs biztosításod, az nagyon fog fájni.

(#36944) dragonfx válasza Khelben (#36943) üzenetére


dragonfx
veterán

de mér okozna?és mér pont egy 20 millásba?
a biztositás +1 hónapig él.
elég pesszimista vagy....

engem igaz ma is tolt egy uj leon..de minek mikor 30cal haladta forgalom.lámpáját se láttam.gondolkodtam kell egy uj lökös csatuzok, de áhh nem ér annyit ameddigre abból pénz lesz hogy nézne ki....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#36945) Khelben válasza dragonfx (#36944) üzenetére


Khelben
nagyúr

Te előre tudod, hogy mikor fogsz elnézni egy elsőbbséget és hogy milyen autónak fogsz nekimenni?
A biztosítás akkor él, ha befizeted.

(#36946) dragonfx válasza Khelben (#36945) üzenetére


dragonfx
veterán

negyedév+1hónap.
nem de így nem lehet közlekedni ezen agyalsz mindig.
multkor pl majdnme egy rendőrt elcsaptam :))

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#36947) Khelben válasza dragonfx (#36946) üzenetére


Khelben
nagyúr

Azaz neki április 30-ig. Az 3 nap múlva van.

(#36948) dízelracer


dízelracer
senior tag

OFF: [link] :D

(#36949) VR6-Fan válasza zoo8800 (#36942) üzenetére


VR6-Fan
veterán

inkább kisebb részét látod viszont egy felújítót/épített autó eladásánál.
mert ha csináltatod akkor nagyon sokat fizetsz, amit nem fognak neked kifizetni, ha meg magad akkor is ugyan ott vagy hogy amit te beletettél munkát azt úgy se fizetik meg.

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#36950) Tothgera30 válasza dízelracer (#36948) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nem semmi... :))

"A pokol nem hely, hanem állapot"

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.