Hirdetés

2024. június 21., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#37401) zoo8800 válasza Rick4 (#37399) üzenetére


zoo8800
veterán

Nem hülyeség az LPG, csak egy csomót elvesz a csomagtartóból...

rip and tear, until it is done

(#37402) viharhozo válasza lajafix (#37327) üzenetére


viharhozo
addikt

Azert a C5 nagy elonye vasarlokent, h hihetetlenul olcso. 600k-ert megkapod a haromliterest nyolcevesen, az egyszeruen nem penz erte.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#37403) Khelben válasza viharhozo (#37402) üzenetére


Khelben
nagyúr

De nem véletlenül ilyen olcsó, hanem mert vannak olyan körülmények, ami miatt ennyit ér. Fogyasztás, luxusadó, benzinár, francia...

(#37404) zoo8800 válasza Khelben (#37403) üzenetére


zoo8800
veterán

a francia származás a legfőbb ok.
Egy BMW-nek nem róják fel a fogyasztást, vagy ha fel is róják, attól olcsóbb nem lesz. A luxusadó se igazán számít.

rip and tear, until it is done

(#37405) barnam_ válasza zoo8800 (#37401) üzenetére


barnam_
nagyúr

Van pótkerék tartály, akkor megmarad a csomagtartó is, vagy ha valami nagy batárt veszel, a tartály mellett jut hely a csomagoknak is.

(#37406) zoo8800 válasza barnam_ (#37405) üzenetére


zoo8800
veterán

A Golfomban csak mankókerék van, oda tartály alig férne be. No meg akkor hova tegyem a pótkereket?

rip and tear, until it is done

(#37407) barnam_ válasza zoo8800 (#37406) üzenetére


barnam_
nagyúr

A csomagtartóba :D

(#37408) -Maci- válasza barnam_ (#37407) üzenetére


-Maci-
addikt

Nekem a csomagtartóban van. Pofával lefelé, a sarokba rögzítve egy hevederrel. Az alljába pedig vágtam egy fa lapot, így a pótkerék is tároló funkciót lát el és nem mozog. Szükség esetén pedig 10 másodperc alatt kivehető.
Lehet bele pl. szatyrot dobni, így nem gurul szana szét amit vásároltál. ;) Ennél már csak az lenne jobb, ha ugyan ezt mankó kerékkel csinálnám meg...
Egyszóval lehet minimalizálni a pótkerék által elfoglalt teret.

Bocs, hogy bele ugattam!

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#37409) barnam_ válasza -Maci- (#37408) üzenetére


barnam_
nagyúr

Abszolút igazad van :)

(#37410) Kickass válasza barnam_ (#37407) üzenetére


Kickass
őstag

és a kör bezárul :D

(#37411) zoo8800 válasza -Maci- (#37408) üzenetére


zoo8800
veterán

legjobb lenne a pótkerék helyére, ahelyett pedig csak egy defektjavító.
én kb. 10000 km-t megyek évente, nekem elég lassan hozná vissza a beszerelés árát.

rip and tear, until it is done

(#37412) sosperecek18


sosperecek18
senior tag

Üdv,

700-850k-s kategóriában Fiat Bravo milyen választás (1.9 jtd 101-105le) - 2000. 2001. évjárat)?
Ekkora méretben, illetve árban milyen egyéb dízelest ajánlotok vele szemben? (benzin nem játszik, ha az lesz akkor egyértelműen 6gen Civic - 1.5lsi Vtec)

Előre is kössz!

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#37413) -Maci- válasza zoo8800 (#37411) üzenetére


-Maci-
addikt

Na igen.
Azt kell végig gondolnod, hogy milyen állapotban van a Golf és mennyi időre tervezel vele!
Pl (hasamra ütök) ha van egy 3 éves golv V-öd 50K km-rel és évi 10 Kkm-t teszel meg és addig akarod használni a Golfot, amég szét nem esik, akkor is még minimum 150K km-t használod. A fogyasztásból ki tudod kalkulálni, hogy "haláláig" mennyit spórolsz vele. Oké hogy hosszú távú a befektetés, de azt is számoldd bele, hogy várhatóan összesen mennyit fogod használi még az autót....

Én évi kb 20-25K-t megyek. (jó hogy én eleve gázosan vettem, áron alul)

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#37414) Eagl3 válasza sosperecek18 (#37412) üzenetére


Eagl3
veterán

Akkor legyen a Civic...

(#37415) zoo8800 válasza -Maci- (#37413) üzenetére


zoo8800
veterán

nos, ez 13 éves, és 91e km van benne.
még 1-2 év és elengedem a kormányát.

rip and tear, until it is done

(#37416) -Maci- válasza zoo8800 (#37415) üzenetére


-Maci-
addikt

Jah, az más. Akkor alig ha hozza be az árát... :B

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#37417) barnam_ válasza zoo8800 (#37415) üzenetére


barnam_
nagyúr

A következő viszont lehetne eleve LPG-s (ha használt autóról van szó), mivel az árba úgyse tudják berakni a gáz teljes beszerelési költségét, így jobban megéri mintha veszel egy benzinest, és később tetetnéd bele a gázt.

(#37418) zoo8800 válasza barnam_ (#37417) üzenetére


zoo8800
veterán

inkább olyat keresek majd, amivel keveset mentek.
Aki pedig beletette a tartályt, az szvsz ment vele jó sokat.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#37419) -Maci- válasza zoo8800 (#37418) üzenetére


-Maci-
addikt

Fiatal autót kell keresni. :K
Akár "gyárilag"* benzin-gázosat.... ;)

(*gyári=új korában a márka szervízben bele szerelik a leendő tulaj kérésére)

[ Szerkesztve ]

If you don't know where you are going, any road will get you there! [--o--] The world is flat!! [--o--]

(#37420) animatrix11


animatrix11
őstag

üdv

Autót keresek továbbra is lenne egy márka amiről nagyon vegyesek a vélemények, igy szeretnék itt is érdeklődni, mi a vélemény a daewoo márkáról, nagyon jó áron dobálják és pl nem is néznek ki rosszul a lanos-al barátkozom most, egyik ismerős mondta hogy a szerelő mondta neki hogy opel motor van benne és elég jók, más viszont azt mondta nehogy megvegyem :F nem akarok elő kocsira sokat költeni 500-800 között inkább 500hoz közelebb, thx

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#37421) Alvin_ti4200 válasza animatrix11 (#37420) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

ennyi pénzért úgyis a swiftet fogják Neked ajánlgatni vagy a kései F Astra-t.

(#37422) Khelben válasza Alvin_ti4200 (#37421) üzenetére


Khelben
nagyúr

A Lanos is kb ugyanez a szint. A swift kisebb, viszont olcsóbb fenntartani, ezért inkább az lehet alternatíva. Ha valaki 500k-t szán autóra, az később se akar százezreket fizetni javításra.

(#37423) animatrix11 válasza Alvin_ti4200 (#37421) üzenetére


animatrix11
őstag

najó ezért nézz megy a swiftet meg a lanost azért daewoo jobban néz ki 8 éves swiftet kinálgattak nekem 600ért, se szeróv se légkondi és azért nem egy álomautó kinézetre, olcsó fentarttani igen, ha olyat vennék kb 300kt adnék érte többet nekem nem ér, opelt ilyen időset nem kapsz enyiért persze 12 éves 200k kilcsvel lehet venni, de arra meg ténleg sokat kell költeni, nekem kifelyezetten tesztik a lanos, kicsit hasonlit a jele a toyotára elöször benéztem amikor elölről láttam, megnéztem hátol akkor vettem észre hogys daewoo eléggé meglepett, majd egy szererőt is megkérdezek

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#37424) animatrix11 válasza Khelben (#37422) üzenetére


animatrix11
őstag

1 kocsom 500-600ból jó lenne ha kijönne 1-2 év után amikor már biztosan vezetek, lehet komolyabb kocsi, most feleslegesenek tartom, egy 1-1,2 millás kocsival ki sem mernék menni az útra :D

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#37425) sosperecek18


sosperecek18
senior tag

500-800k között:

- Honda Civic 1.4 - 1.6
- Alfa 145/146
- VW golf 3 1.4 - 1.6 - 1.8 - 1.9d-1.9 tdi
- Vw vento szintén
- peugeot 206; 306;406 1.4-1-6
- Suzuki
- BMW 316i
- Fiat Punto II 1.2 16v; Bravo; Brava
- Renault minden mennyiségben
- Skoda Felícia 1.3
- Ford Focus 1.4 - 1.6
- Opel Astra 1.6 - 1.7td, Vectra, Omega

Uh van választék...

[ Szerkesztve ]

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#37426) animatrix11 válasza sosperecek18 (#37425) üzenetére


animatrix11
őstag

ok de milyen idősek? mert nem mindegy... 20 éves kocsit is kapok 200kért de nem kell 8-10 éves kocsikat néztem, a felsorotakból kb mindet
jah renaultot mennyire érdemes amugy? mert pl francia kocsikról mindenki lebeszélt akivel találkoztam, kivéva az nem akinek olyan volt

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#37427) trassher válasza animatrix11 (#37426) üzenetére


trassher
addikt

Ez például hogy tetszik? 5,5 litert eszik százon, alkatrészek olcsón vannak hozzá.

Redmi Note 7

(#37428) tibi666 válasza trassher (#37427) üzenetére


tibi666
senior tag

ha meg akar halni benne, remek választás.

(#37429) trassher válasza tibi666 (#37428) üzenetére


trassher
addikt

Ja mert a többiben nem fog? Nem atombunkert keres hanem első autót friss jogsival ha jól értettem amit írt.

Redmi Note 7

(#37430) animatrix11 válasza trassher (#37427) üzenetére


animatrix11
őstag

14 éves... 400kért ennyi
viszont láttam egy ilyet: [link] 600k, klima, és szervo, normál állpot, 81k kilcsi, ha nem jön semmi össze megondolom az ilyeneket

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#37431) animatrix11 válasza trassher (#37429) üzenetére


animatrix11
őstag

igen pontosan, most raktam le, elötte legközölebb a kormányhoz az anyósülésen ültem :DD daewooról vélemény?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#37432) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Anyám szeretné eladni 4 éves Corsa C-jét.
Ugyan körbenézek hasznaltauto.hu-n, de azért kiváncsi lennék a ti véleményetekre is, hogy mennyit lehetne érte elkérni.
Meg úgy inkább csak kíváncsiságból, hogy mi alakítja ki ezt az árat mostanában, mit lehet "konkurens modelleknek" tekinteni, milyen felszereltség, tulajdonság növeli / csökkenti az árat jelentősebben ebben a kategóriában ?
Tehát amit egyenlőre tudok róla (pontos felszereltséget, motorkódot, ilyesmit még majd meg kell nézni, mert azt nem tudom fejből):
OPEL CORSA C 1.2 Benzin, ABS, manuális klíma, gyári rádió (asszem nem CD-s, vagy csak olyan van ebből ?), elektromos ablak (ugye csak elől lehet...), stb.
Pont 4 éves vagyis 2006/4-es, 90000 km.
Abszolút megkímélt, garázsban tartott, rendszeresen szervizelt.

És még abban kérném a segítségeteket, hogy egy felrakott hirdetésbe mit érdemes beleírni, és esetleg mit nem érdemes elsőre ?
Persze konkrét érdeklődés után úgyis kiderül, ha valami nem tetszene a vevőnek (a felszereltségben), csak ha valamivel meg már rögtön elriasztunk egy - pl. később számára is kiderülően a kínálat/lehetőségek miatt másból választani úgysem tudó - potenciális vevőt, az nem jó. :U
Pl. motorkódot mennyire szokás beírni ? Vagy ebből egyébként úgyis csak egy típus van, tehát mindegy ? Azt ugyanis nem tudom biztosra, hogy Twinport-e - bár ez elég hamar ki fog derülni a forgalmiból. Csak lehet hogy van akinek a Twinport pl. pont negatív hír, mert vannak akik nem szeretik - pl. mert el tud romlani...
(Apám 1.6-os Astra G-jében pont ez a helyzet. :( )

A 90e km viszonylag sok a típushoz, és a korához képest, ezt sajnos tudom. :F
De ez mennyire csökkentheti az árat ?
Egyébként elsősorban hétvégi vidéki utak miatt lett ennyi, legfőképp Sopronban a nagyszülőkhöz; Bp-n belül viszonylag közel volt a munkahelye anyámnak szerencsére. (februártól máshol dolgozik, az már messzebb van sajnos)
Hirdetni hol lenne még érdemes a hasznaltauto.hu-n kívül ? Lehet nem ingyenes is. Expressz pl. ?

[ Szerkesztve ]

(#37433) trassher válasza animatrix11 (#37431) üzenetére


trassher
addikt

Nekem is másfél éves a jogsim és történetesen pont egy olyan swift maradt rám amit linkeltem. Nekem még nem volt gond a szervó hiánya. Ha éppen csak gurul az ember már tenyérrel lehet szedni a kormányt. Semmi bajuk nincs általában. Amire figyelni kell az a hf tömítés, a kipuff rohadása a dobnál és a váltó. Raccsingolós gyerek swiftjében szokott a 2es szinkron gyűrű meghalni.

Redmi Note 7

(#37434) animatrix11 válasza trassher (#37433) üzenetére


animatrix11
őstag

lehet hogy igy van, nem mondom hogy ez mindenképpen feltétel, amire meg figyelni kell, inkább egy szerelőt valahogy elrángatok, vagy elviszzük hozzá a kiszemlt áldozatot , mert én totál nem értek hozzá

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#37435) Kickass válasza sosperecek18 (#37425) üzenetére


Kickass
őstag

es meg:

- VW Polo
- Seat Cordoba/Ibiza (a 800ba mar boven belefer a 6L is)
- Mitsubishi Colt/Carisma(mai fejjel Carismat vennek)
- Toyota Corolla
- 800ba meg egy Fabia is beleferhet a Felicia helyett

sot 800ba mar kapsz elso szerias Audi A3-at igaz az olyan lesz amilyen :D de ha Renault Peugeot Fiat belefer....

(#37436) animatrix11 válasza Kickass (#37435) üzenetére


animatrix11
őstag

ja 12 év+ talán kapok, de ennyira öreg nem kell max 10 év!

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#37437) dízelracer válasza tibi666 (#37428) üzenetére


dízelracer
senior tag

:))

(#37438) Dark Archon válasza animatrix11 (#37423) üzenetére


Dark Archon
addikt

Ha nem nőzésre kell, szerintem mindegy, hogy milyen kocsi ebben a kategóriában :) Nekem 1.3-as Swift (2001) van, és - ki hinné - van benne szervó is meg légkondi is, sőt, immobilizer. Az is igaz, hogy anno 1,2 misiért vettem, de ma már 6-800eFt az ára. Más kérdés, hogy légkondival még annyira sem megy, mint egyébként. Nekem szerelő ajánlotta, mondván hogy igénytelen, abból a szempontból, hogy csekély a karbantartás igénye. S tényleg. Immáron 5 éve megvan, egyszer kellett a kipufogót meghegeszteni, de valszeg lekoccoltam valahol. Ezenkívül "csak" a vizsgák voltak, meg évente a légszűrő-, és olajcsere, 1 akku csere.

Mindig beindult, ellentétben mondjuk tesóm volt Astrájával, aminek már egy kis eső is betett vagy főnököm új eresztésű Astrájával, aminek állandóan az önindítóját kellett javítani. Szóval, ha esetleg ismét kocsit vennék, a Suzuki igencsak esélyes lenne vagy más japán / japán-magyar kocsik. Toyota vagy Hyundai.

Hozzáteszem, frissiben nem vennék 8 éves kocsit sem, nemhogy 12-t, az ideális a 3-4 éves. Megvan az ára, de nem kell szerelőhöz hordani - főleg, ha márkakerből van - s még nincs széthajtva. Meglepő módon, mikor kocsit néztem, a Peugeot 206-ba volt a legkényelmesebb beülni, de hát kell a fenének francia kocsi.

[ Szerkesztve ]

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#37439) Enton


Enton
addikt

Nem tudja valaki vélatlenül honnan tudnék ilyet beszerezni:
[link]
Kicsit biosszant már hogy minden második autóban ezt látom az ut szélén. :(((

"just because they are spelled the same doesn’t mean they are the same" And "just because they are not spelled the same doesn’t mean they are not the same" Mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#37440) varga911


varga911
senior tag

Ezt nézzétek:

Link

:DDD

(#37441) barnam_ válasza varga911 (#37440) üzenetére


barnam_
nagyúr

Komoly :DDD Ezt láttam valamelyik ronda autós blogon is.

(#37442) zoo8800 válasza varga911 (#37440) üzenetére


zoo8800
veterán

Szerelmes lettem :D

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#37443) VR6-Fan válasza varga911 (#37440) üzenetére


VR6-Fan
veterán

pedig azok a jó Borbet A-k :))

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#37444) Motion_Blur


Motion_Blur
félisten

Most voltam az autóval szervizben, kértem egy klímatisztítást, pollenszűrő cserét. Ezen kívül teljes átvizsgálást, fékek, futómű, motor, folyadékszintek stb. Nagy megnyugvásomra mindent rendben találtak. 2,5 hónapja van nálam az autó, de csak most tudtam erre sort keríteni. Tegnap sikerült lemosni, de mára megázott :D Azért rakok be képet:

kívül: [link]
belül: [link]

Mostanra lett 'kész' az autó, minden amit szerettem volna hozzá, meglett. Nem szeretnék rá költeni egy darabig :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#37445) Kickass válasza animatrix11 (#37436) üzenetére


Kickass
őstag

Akkor marad a Suzuki. Vagy ha az derogal akkor meg gyujts, ha tenylegesen ra tudsz forditani 800k korul abban az arsavban mar nagyobb a valasztek.

Daewoo-t helyedben elfelejtenem, rosszabb mint a Swift. Egyebkent ez sajat velemeny de 10ev korul mar ugyis az auto aktualis allapota a mervado es nem a kor, tokmind1 h 10 vagy 12 eves.

De teny, 8 ev koruli Suzkat vmivel fel misi felett mar boven lehet talalni es talan nem is full fapad lesz.

(#37446) Khelben válasza animatrix11 (#37426) üzenetére


Khelben
nagyúr

francia kocsikról mindenki lebeszélt akivel találkoztam, kivéva az nem akinek olyan volt

Akkor hogy meglegyen a kivétel: nekem volt francia kocsim, mégis lebeszéllek róla :)

(#37447) Alvin_ti4200 válasza Motion_Blur (#37444) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

nagyon csinos:R Nekem is mostanában lesz majd megcsinálva a szekér, szegény majdnem egy évvel a vásárlás után lesz csak átvizsgáltatva:B

animatrix-nak: lehet, hogy kifogtam idáig és szerencsém van, de 800 körül/alatt már kapsz 8 éves Xsara II-t is nagyon jó felszereltséggel (ami visszaüthet persze, ha meghibásodik valami). Egy példa a sok közül: katt

(#37448) animatrix11 válasza Alvin_ti4200 (#37447) üzenetére


animatrix11
őstag

Néztem azt is, de: [link]

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#37449) Alvin_ti4200 válasza animatrix11 (#37448) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Nem tudok erre mit mondani, nekünk hét francia autó van/volt a családban az enyémmel együtt és komolyabb probléma a Renault Megane II-vel volt csak idáig (igaz az céges kocsi volt). Mindenból ki lehet fogni jót vagy rosszat, francia autóknál valóban több lehet a meghibásodás esélye.

[ Szerkesztve ]

(#37450) Alvin_ti4200 válasza animatrix11 (#37448) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Ha esetleg Xsara-s emberke kéne, aki segít (akár vásárlás előtt, akár azután), ebben a topikban találsz bőven. Többet ígérem, nem hozom fel, mert lassan francia fetisisztának fogok tűnni:)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.