Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#36601) Yushchenko válasza !Overdose! (#36598) üzenetére


Yushchenko
őstag

Na ja, csak ha az ember nem tudja, hogy érdemes lesz-e megvennie azt a kocsit, akkor nem foglal időpontot.
Köszönöm a tanácsokat, legközelebb most már autókkal kapcsolatban fogok írni :)

(#36602) INMOTEP válasza tibi666 (#36600) üzenetére


INMOTEP
őstag

Igen ez elkerülte a figyelmem ( 2010. április 1-től a megváltozott jogszabályoknak megfelelően megszűnt a mobil eredetiségvizsgálat ) én amikor írattam át a kocsim akor még volt ezt nem tudtam :)

[ Szerkesztve ]

(#36603) !Overdose! válasza Yushchenko (#36601) üzenetére


!Overdose!
őstag

Nyugodtan foglaljál időpontot. Ha mégsem veszed meg, akkor esetleg illik odacsörögni, hogy mégsem mész.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#36604) Yushchenko válasza !Overdose! (#36603) üzenetére


Yushchenko
őstag

Okés, akkor az lesz, mert nálunk 2-3 héttel előre kell általában időpontot kérni :W thx a helpet, egyelőre mek aludni.

(#36605) Khelben válasza Yushchenko (#36604) üzenetére


Khelben
nagyúr

Próbáld meg egy közeli, kisebb városban. Nálunk is 2-3 hét volt a várakozási idő, ezért elmentem a 30 km-re lévő kisvárosba, ahol még időpontot se kellett kérni és egy ember volt előttem.

(#36606) Integra válasza yoleeka (#36581) üzenetére


Integra
titán

mi ez az mdb fejlesztés?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#36607) barnam_ válasza tibi666 (#36563) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nagyon szép ez a 600 SEL, a zöld festés nagyon tetszik, de belülre inkább vaj színű bőrt tennék. Egy fél éve már biztos fenn van ez a hirdetés, mert még ősszel láttam ezt.

(#36608) zoo8800 válasza barnam_ (#36607) üzenetére


zoo8800
veterán

Sztem is, de neki a stricibelső tetszik:))

rip and tear, until it is done

(#36609) sosperecek18


sosperecek18
senior tag

A tökéletes autó, nem túl drágán... Szerintetek?

Szabadságot az Ultráknak! XBOX 360 Gamertag: torinho86

(#36610) Khelben válasza sosperecek18 (#36609) üzenetére


Khelben
nagyúr

6-7 liter a 250 lóerőhöz, persze :D

(#36611) dabadab válasza Khelben (#36610) üzenetére


dabadab
titán

Meg tessek izlelgetni a "dizel M3" kifejezest, csodas, egyszeruen csodas :)

DRM is theft

(#36612) dízelracer válasza sosperecek18 (#36609) üzenetére


dízelracer
senior tag

A 184lovas 3.0 motor van benne kicsit megokosítva. Tavaly 15.6-ot ment 400on vagyis kizárt, hogy 200-210lóerőnél több legyen. Amúgy ránézésre faszán néz ki csak ezt az M3 dolgot nem kéne erőltetni. :N

#36610: Ez nem egy szar hatásfokú "elavult" nagy ccm-s szívó benzines ami városban 10-12litereket benyel. A 7literes átlag teljesen reális. Mert országúton egyen 5,5-et százon városban 8.5-et. Máris megvan a 7literes átlag. Az egy dolog, hogy relatív erős a kocsi de attól még nem mindenki dragonfx, (bocs :D ) hogy "jobb láb a gázon a bal meg a jobbon..." Ha néha nyomkodod neki egy kicsit az még nem fogja annyira az egekbe tolni a fogyasztásodat mint egy benzinesnél.

[ Szerkesztve ]

(#36613) Yushchenko válasza Khelben (#36605) üzenetére


Yushchenko
őstag

Na, majd akkor valamit alkotok, köszönöm a válaszokat!

más:
Nagyából mostanra körvonalazódott benne néhány autó:
Elsősorban Opel Corsa B-t néznék, esetleg Astra F-et, de még a swiftet se tudtam kizárni.

Véleményt szeretnék kérni a következő autókról, amik még számításba jöhetnének:
Skoda Felícia
Nissan Micra? :DDD
Peugeot 106
és van pár db. Seat Ibiza, VW GOLF III, Polo III
Ami még érdekes az a Citroen AX, de hihetetlenül gagyinak néz ki.

Szóval ami fontos nekem, hogy 190cm vagyok, ált. 2 fő utazna a kocsiban, 90%-ban autópályán, és nagyon fontos lenne a jó fogyasztás, és a megbízhatóság, alacsony alkatrész árak.

Köszönöm a válaszokat!

másik érdekes:
Haverom most vett Swiftet. Kb. tucatnyi autót nézett meg ez előtt, kizárólag 1-2. tulajdonos, öreg papa, meg 2. bevásárlókocsis nők autóját. Azt mondta lesújtó volt a kép. Tökéletesnek hirdetett autóknak, széjjel volt rohadva az aljuk, kipufogó darabokban, belső kritikán aluli...
A válság miatt megnőtt nagyon a kereslet az olcsó autókra.

(#36614) Khelben válasza dízelracer (#36612) üzenetére


Khelben
nagyúr

7 literes átlagot a 2 literes dízelek tudnak. Ez meg még tuningolva is van. Hagyjuk már a hülyeséget.

(#36615) yoleeka válasza Integra (#36606) üzenetére


yoleeka
tag

MDB=modulare diesel baukasten, vagyis magyarul kb annyi hogy moduláris dízel motorgyártás, mint amit a scania is csinál a kamionokba. Úgy kell elképzelni őket, hogy van egy törzsmotor, amit gyártunk, és nagyjából több országba forgalmaznak, majd aki ott még szeretne valamit rárakni, az nyugodtan megteheti, hisz az összes furat, csavar, stb egy alapon nyugszik. Tehát elméletileg sokkal könnyebben lesznek építhetők a motorok. Több autógyárnak tudják eladni őket. Persze a közvetlen befecskendezés marad mint a CR-nél. Érdekes dolgok lesznek rajta, pl az AGR szelep bele lesz építve a szívócsőbe, a motorra szerelik fel a DPF szűrőt. Amit kiállítottak nálunk az egy 1.6-os dízel volt. És méretre akkora mint a mostani 2000-es CR-ek. Építés szempontjából szánalmasan sz@r lesz, már most látom.

Sry ha valami nem világos, fogalmazás terén nem vagyok a top 10-ben. :)

Better to reign in hell, than serve in heaven...

(#36616) dízelracer válasza Yushchenko (#36613) üzenetére


dízelracer
senior tag

Mi az a vigyor a Micra mellett? Az egy tök jó kisautó!

#36614: Mitől hülyeség? Vagy szerinted egy 200lóerős autóval csak nyélgázon lehet közlekedni? Nyilván normális amolyan "úszok az árral" típusú közlekedés esetén értendő a 7lityis átlag. Ez egy dízel motor. Teljesen másként alakul a fogyasztása egy benzinesnek és egy dízelnek ha elkezdik tuningolni őket. PD Gabi autója 1.9TDI is 300+ lóerő, lábon jár versenyre és érdekes módon utcán ha normálisan megy 6-7litert eszik. :U

[ Szerkesztve ]

(#36617) yoleeka válasza Khelben (#36614) üzenetére


yoleeka
tag

A vadi új 3.0-ás V6-os TDI-k, amiket az audi Clean-dieselnek hív, azok esznek 7 litert. Szal azért nem hinném hogy ez 10 litert enne, csak mert 250 lovas.

Better to reign in hell, than serve in heaven...

(#36618) Khelben válasza yoleeka (#36617) üzenetére


Khelben
nagyúr

Próbáltad? Vagy ez van a prospektusban?

(#36619) lajafix válasza Yushchenko (#36613) üzenetére


lajafix
addikt

a feliciát szerintem húzd ki, emberkínzás az ülése ilyen magas embernek.

Rock'n Roll

(#36620) yoleeka válasza Khelben (#36618) üzenetére


yoleeka
tag

Mivel az AHM-ben dolgozom, van hozzájuk szerencsém.

Better to reign in hell, than serve in heaven...

(#36621) Yushchenko válasza dízelracer (#36616) üzenetére


Yushchenko
őstag

Csak a formája miatt.
Egyébként mást lehet róla tudni?

(#36619) lajafix: Kár érte, mert az volt a vésztartalék a suzuki mellett :( De gondolom sok autóba nem férnék bele, csak még nem volt lehetőségem kipróbálni,

[ Szerkesztve ]

(#36622) Sas madár válasza Yushchenko (#36613) üzenetére


Sas madár
őstag

Kíváncsi vagyok milyen válaszokat kapsz.
Hasonlót keresnék én is de kezdek elveszni,nem igazán tudom belőni mi lenne ami képes ezeket az elvárásokat teljesíteni.

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#36623) dízelracer válasza Yushchenko (#36621) üzenetére


dízelracer
senior tag

Alkatrészárakról fogalmam sincs. Megbízhatósága jó, elől kényelmesen el tudtam helyezkedni a magam közel 190centijével. amiben ültem az egy 1.0 alapverzió volt. Nem egy lóerőbajnok de legalább keveset eszik. Az 1.3 75lovas állítólag már egész jól is megy és az sem zabálja le az ember gatyáját. Jópofa megjelenése van. Olyan matchbox-os. :)

(#36624) INMOTEP válasza Yushchenko (#36613) üzenetére


INMOTEP
őstag

Én egyenesen Tudom ajánlani az 1 es Fiat Puntot :) Nekünk is ilyen van / volt többek között ..... már nekünk ez a 2 odik Punto és a maga 5- literes fogyasztásával és alkatrész árával megvagyok elégedve tényleg nagyon olcsó hozzá minden, és a Motorjuk is sokáig bírja szinte nyüzhetettlen nem mondom hogy hű de egy nagyon modern Autó de de mindenhova elvisz minden különösebb gond nélkül , egyszerű szervizelni és nagyon jó fogyasztása van ! a karosszériája sehol se szokott rohadni , és elég kényelmes is , a 3 ajtós kivitelek sokkal szebbek mint az öt ajtósok , :) , ha megbízható kis Autót keresek ami nem úgy néz ki mint egy Peugeot 106 , hisz a karosszériája azért valjuk be 1000 szer modernebb mint a 106 nak pl , én mindig azt mondom hogy csakis ilyet vennék továbbra is mivel ezt kiismertem . és ami még mellette szól ár érték arányban is jó áron vannak :K

[ Szerkesztve ]

(#36625) Sas madár válasza INMOTEP (#36624) üzenetére


Sas madár
őstag

Jó hozzászólás,csak a lényeget is megosztanád,melyik az 1 es puntó,és amiről írsz az milyen?Gondolok itt évjárat,mekkora motor,milyen üzemanyag?

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#36626) Yushchenko válasza dízelracer (#36623) üzenetére


Yushchenko
őstag

Na, ez jó. Akkor lehet, hogy bekerül a kalapba ez is, mert suzukit nagyon nem szeretnék.

(#36624) INMOTEP: Na igen, én is nézegettem őket, csak az a baj, hogy a francia és olasz kocsiktól kicsit félek, és nem is nagyon értek hozzájuk :( Mindenesetre utána nézek.

Másik: Én kifejezetten kis motorral nézem a kocsikat, egyrészt meg olcsóbb a kötelező, másrészt a fogyasztás miatt. Ahogy mondtam autópályán lesz használva elsősorban. Olyat is hallottam, hogy a kis motornak jobban kell nyomni ezért többet fogyaszt(hat), mint a nagyobb. Valószínűleg úgyis a kocsi állapota fog dönteni vásárlásnál, nem pedig a motor, 1,4-es felett úgyse nézem őket.

(#36627) m3tr0 válasza Khelben (#36614) üzenetére


m3tr0
senior tag

Nővérem barátjának 330 Xd-je van, pesten megy vele a legtöbbet, szóval full város, meg dugó meg minden, emellett járnak vele síelni, meg jönnek le a Balatonra is autópályán.

Amióta megvan neki azóta 8,1 az átlag fogyasztása.
245 lóerő, összkerékhajtás...szóval az a 7 liter hihető. :))

De dízel M3...omg, az egész hirdetés komolytalan..nem csak a tesztpilóták meg az érdeklődők. :DDD (kivétel a fogyasztási adat..az akár lehet igaz is)

[ Szerkesztve ]

(#36628) dabadab válasza Yushchenko (#36626) üzenetére


dabadab
titán

Az autopalyas fogyasztasnak egyaltalan nem tesz jot a kis motor (meg mondjuk ugy altalaban ezek a kis varosi autok nem pont autopalyara lettek kitalalva).

DRM is theft

(#36629) Yushchenko válasza dabadab (#36628) üzenetére


Yushchenko
őstag

Kivéve talán, ha lassan (100 körül) megy vele az ember? :U Nem értek hozzá, szóval jól jönne egy felvilágosítás.

(#36630) dabadab válasza Yushchenko (#36629) üzenetére


dabadab
titán

Igazabol mar szaznal is komoly legellenallas van (foleg ezeknel a magas epitesu, viszonylag meredek homlokfalu autoknal), ott is kell mar dolgoznia a motornak rendesen. Raadasul az autopalyas kozlekedeshez nem art legalabb valami minimalis erotartalek, mert anelkul az ember pillanatok alatt veszelyes szituaciokban talalja magat.

DRM is theft

(#36631) INMOTEP válasza Sas madár (#36625) üzenetére


INMOTEP
őstag

Hát szerintem mindenki ismeri ezeket 94-töl 2001 ig voltak gyártva és az 1,2 es Benzines motorrol beszélek , [link]

Yushchenko : Hidd el jó kis Autók ezek olvasgass a Totalcar Népítéletben és onnan kiderül szerintem minden . akár Motorikusan akár elektronikailag nem szokott velük gond lenni . de én évjárat és Motor alapján 97-töl 2001 ig nézegetném ezeket . 130 as Utazó sebességnél kicsit hangosabb a motor igazából már 110 nél hallatszik jobban , de szépen megy Autópályán nincs vele különösebb gond ott is megállja a helyét . vagy lehet nagyobb cm3 ist is nézni esetleg .

[ Szerkesztve ]

(#36632) VR6-Fan válasza dabadab (#36630) üzenetére


VR6-Fan
veterán

~120-as tempóig elhanyagolható a légellenállás, ha jól emlékszem.

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#36633) !Overdose! válasza Yushchenko (#36629) üzenetére


!Overdose!
őstag

Csatlakoznék az előttem szólóhoz. Ezekben a kis motorral szerelt városi autókban általában igen rövid váltó van, ami azt eredményezi, hogy elég nagy fordulaton kell forgatni szegény motort az autópályázáshoz. Ez egyrészt fogyasztásban is szépen meg fog látszani, másrészt a megbízhatóságot sem növeli. Érdemesebb lenne talánegy kategóriával feljebb nézelődni vagy kifejezetten hosszú váltós, esetleg 6 gangos autót keresni. Ha jól tudom Mk1-es Puntóból van 6speed verzió.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#36634) Khelben válasza VR6-Fan (#36632) üzenetére


Khelben
nagyúr

A sebességgel négyzetesen arányos, 120 alatt is.

(#36635) zoo8800 válasza VR6-Fan (#36632) üzenetére


zoo8800
veterán

tedd ki a kezed az ablakon 120-nál:))
nem olyan elhanyagolható ám a légellenállás.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#36636) Yushchenko válasza dabadab (#36630) üzenetére


Yushchenko
őstag

Ez teljesen igaz. De akkor milyen autóval lehetne legalább az 5-6l/100km-t kihozni autópályán, akár kisebb sebességnél is?

(#36631) INMOTEP: Nézegettem népítéleteket, de én úgy vettem észre elektronikájával igen csak gondok vannak.

(#36633) !Overdose!: Na ja, de melyik autónak van 6 seb. váltója a puntón kívül még, főleg kevés pénzért? Puntóból is nagyon kicsi a választék, de persze ez nagyon előnyös lenne nekem.

(#36637) !Overdose! válasza Yushchenko (#36636) üzenetére


!Overdose!
őstag

Hondának vannak fogyasztásra kihegyezett motorjai. Ezek a mellett, hogy változó szelepvezérlésűek és hosszú váltósak olyat is tudnak, hogy kis fordulaton (Eco üzemmódban) hengerenként csak egy szívószelepet nyitnak. 5gen Civicben D15Z1 (90 le), 6gen Civicben D15Z6 (114 le) motorkóddal, angol Civicben mindkettő volt. Talán érdemes lenne ezeket is végiggondolnod.

Példák:

5gen D15Z1
6gen D15Z6

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#36638) Yushchenko válasza !Overdose! (#36637) üzenetére


Yushchenko
őstag

Bizonyára jók, de 7-800k körül adják őket, ezért igen csak túllépik a keretemet :(

(#36639) !Overdose! válasza Yushchenko (#36638) üzenetére


!Overdose!
őstag

Nem tudom mekkora a kereted. de jól gondold végig az autóvásárlást, ha kevés, mert könnyű belenyúlni egy pénztemetőbe. Még ha sikerül egy jót is kifogni, akkor is sok többletköltség adódhat.

Nézzük ezt. Elég régen árulja, mert egyszerűen túl sokat kér érte. Cserébe ha jól rémlik (beszéltem vele) törésmentes, második tulajos, friss műszakis és van hozzá téli gumi garnitúra. Szerintem azóta alkuképesebb. Elhozod 550-ért és nem kell venned télen gumit rá (kb. 40k), nem kell hónapokon belül vizsgáztatnod (átnézés, hibás alkatrészek cseréje, vizsgadíj, sok k). Ez persze nem csak erre a példányra igaz. Egyszóval ilyeneket is vegyél figyelembe autóválasztásnál, ha szűkös a keret.

[ Szerkesztve ]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#36640) INMOTEP válasza Yushchenko (#36636) üzenetére


INMOTEP
őstag

Mire gondolsz ?

(#36641) Yushchenko válasza !Overdose! (#36639) üzenetére


Yushchenko
őstag

Mindenképpen. Egyébként 300k körül néznék autót, és még átíratás után belefér egy nagyobb szerviz. Sajnos most ennyi fér bele, de nagyon szükséges a kocsi, mert nagyon szar a tömegközlekedés errefele :(

(#36640) INMOTEP: ablaktörlő motor(életbe nem jutott volna eszembe, hogy ilyen is elromolhat ;] ), önindító, sok helyen írják hogy folyik belőle az olaj(???). Csak totalcaros népítéletekre hagyatkozok. Egyébként elég vonzó az autó, csak nagyon nem ismerem, és ezért félek tőle.

(#36642) INMOTEP válasza Yushchenko (#36641) üzenetére


INMOTEP
őstag

Nem tudom hogy milyen évjáratúakat néztél nekem 99 es évjáratnál nem volt semmi ilyesmi ,ezeknél viszont az jön elő típushibaként mindegyiknél hogy a szelepfedél tömítésnél kicsit szivárog a olaj, még a 2004 es évjáratúnál is de ez könnyen orvosolható , elektronikai hiba nálam 2 év során nem volt lekopogom,pedig az enyémben csak kopó alkatrész és a szelepfedél tömítés de más semmi nem akarlak rábeszélni a puntora van nagyon sok Autó a piacon de nekem ez a szívemhez nőtt és ez egy hálás kisautó .. , Ablaktörlő motor : nálam nem fordult elő ! de hogy példát mutassak a rokonomnak a 2004 es fiát puntójának volt gond vele , az ablaktörlő motorhoz csatlakozik 2 rudazat eböl az egyik műanyag persely kikopott és leesett a rud és csak 1 ablaktörlő ment tehát ez előfordulhat ...

[ Szerkesztve ]

(#36643) Yushchenko válasza INMOTEP (#36642) üzenetére


Yushchenko
őstag

Mindenképpen utána fogok nézni, főleg a 6 seb váltós verziónak, de esélyesebb jelenleg egy corsa vagy egy swift.

(#36644) INMOTEP válasza Yushchenko (#36643) üzenetére


INMOTEP
őstag

corsábol dieselt ne vegyél nem ajánlom .. , Suzuki az se rossz üzemanyag fogyasztásilag elég jó az is .

(#36645) Yushchenko válasza INMOTEP (#36644) üzenetére


Yushchenko
őstag

Dízelt amúgy se nézek, de opel dízelekről jót még nem hallottam ;] (legalábbis a régiekről)

(#36646) INMOTEP válasza Yushchenko (#36645) üzenetére


INMOTEP
őstag

igy van

(#36647) Rick4 válasza dízelracer (#36579) üzenetére


Rick4
félisten

Erről mégsem hallani sehol

Szimplán csak tájékozatlan vagy. Volt róla épp elég szó, még "üzletrontó" weboldal is készült, fent van jóideje, nyilván ha hamis infókat írnának, nem lennének már itt. Olvass: [link]. Gond volt, hír is volt, újságcikk is volt, pusztán csak nem jutott el hozzád.... Remélem a Toyotának is lesz egy hasonló weboldala hamarosan, hadd lásson mindenki tisztán... A Toyota most tart ott, ahol pár éve ezek, nincs ebben semmi különleges...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#36648) dízelracer válasza Rick4 (#36647) üzenetére


dízelracer
senior tag

Tájékozatlan? Volt róla elég szó? Mikor? Hol? Bocsánatot kérek de nem érek rá egész nap amerikai hírportálokat és autós honlapokat bújni esetleges hibák után. Ahogy a Toyotával van valami gixer az rögtön vezető hír világ szerte. Az a helyzet, hogy a saját piacán baszottul nem fogy az amcsi autó és ezért mindenhol próbálnak fogást találni a konkurencián. Ha végre napvilágra kerül valami hiba rögtön napokig a csapból is az folyik. Ez elég szánalmas. :N

(#36649) tibi666 válasza dízelracer (#36648) üzenetére


tibi666
senior tag

inkább, minthogy elsunnyogják.

(#36650) dízelracer válasza tibi666 (#36649) üzenetére


dízelracer
senior tag

Ezt is ők hozták nyilvánosságra. Sunnyogásról szó sincs. :N

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.