Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#36801) SpeedR válasza dízelracer (#36797) üzenetére


SpeedR
őstag

Rendes linket nem nagyon találok. Így hirtelen ezek vannak: [link] [link] [link]

(#36802) KrAt válasza neduddki (#36799) üzenetére


KrAt
veterán

Az igen..

Én annyiról tudok beszámolni tutira, hogy a Kadett 10% konstans, a B Corsa (haveré) meg annyira minimálisat csal, hogy el se hittem volna, ha nem a saját szemmel látom..

(#36803) Enton válasza KrAt (#36802) üzenetére


Enton
addikt

A mi B-s corsánk meg 52-nél mutat 60-at, 52-őt az ut menti mérőcsodák mérték.

"just because they are spelled the same doesn’t mean they are the same" And "just because they are not spelled the same doesn’t mean they are not the same" Mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#36804) SpeedR válasza Enton (#36803) üzenetére


SpeedR
őstag

Van erre egy szabvány, hogy az órának valamennyivel mindig többet kell mutatnia, mint amennyi a tényleges sebesség.

[ Szerkesztve ]

(#36805) dízelracer válasza SpeedR (#36801) üzenetére


dízelracer
senior tag

Az utolsó videón szereplő autónak köze nincs a magyarországon futó swiftekhez de geo metrót felesleges is Suzuki Swifthez hasonlítani mert az tele van plusz merevítésekkel alul keresztben és elöl ráadásul a két első csonknyúlvány is rögzítve van egymáshoz a motor előtt egy bölcső szerű cuccal. Az nagyon sokat számít egy ütközésnél. Ezt konkrétan onnan tudom mert van egy szlalomversenyes ismerős aki az usa piacos geo metro cabrio-ról másolta le a saját építésű Swift pickup kasznijának merevítését.

[ Szerkesztve ]

(#36806) SpeedR válasza dízelracer (#36805) üzenetére


SpeedR
őstag

Cabriokban mindig szokatak lenni plusz merevítések a fedelesekhez képest. (igaz ezek inkább hossztartók szoktak lenni)
Persze ezzel nem állítom azt, hogy a többi metroban nincs plusz merevítés a swiftekhez képest, mert erről fingom sincs.
Az egyik régebbi tctv-ben is elhangzott egyébként, hogy a swift amcsi mérések szerint nem törik gyengébben, mint kategóriatársai.

(#36807) lajo válasza Enton (#36763) üzenetére


lajo
senior tag

Hát, annak is működik, amit én használok. Akkor az vagy jobb, vagy más elképzeléseink vannak dolgokról. :)

(#36808) Enton válasza lajo (#36807) üzenetére


Enton
addikt

Kinek mi? Érted! Ez már kb olyan, hogy csípős nem csípős dolog.
Nekem semmi bajom ezzel, viszont lehet ugyanolyan mint a tied.

"just because they are spelled the same doesn’t mean they are the same" And "just because they are not spelled the same doesn’t mean they are not the same" Mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#36809) zoo8800 válasza KrAt (#36793) üzenetére


zoo8800
veterán

Ehhez az 5,5 literhez hihetetlen pehely láb kell ám :)
konstans 80-nal hihető adat.

(3 bar a gumikban, behajtott tükrök... ;] )

rip and tear, until it is done

(#36810) INMOTEP


INMOTEP
őstag

Nem tudom nektek bebizonyítani lehet ez egy nagyon jól beállított vectra volt :F . bár szerintem azt se hinnétek el hogy egy 1.9 Pdtdi moci 5.5 el kilehet jönni ( most azt hiszitek minden kocsi enyit fogyaszt nekem ) , de ez saját tapasztalat , bár a punto vegyes használat során 1.2 es motorral nekem 6 literre jön ki néha .a fene se érti .

(#36811) sosmocsok válasza INMOTEP (#36810) üzenetére


sosmocsok
csendes tag

Ha az 1.9 pdtdi/common rail diesel többet eszik 6 liternél, akkor azzal vagy sokat szüttyögnek városban, vagy a szemét is kinyomják

A hardver az, amibe bele lehet rúgni :)

(#36812) INMOTEP válasza sosmocsok (#36811) üzenetére


INMOTEP
őstag

4 év tapasztalat :K [link]

[ Szerkesztve ]

(#36813) Khelben válasza INMOTEP (#36810) üzenetére


Khelben
nagyúr

Hogy jön ide a dízel? Egy benzines 1,6-osról beszéltünk.
Mellesleg erre a Passatra a spritmonitoron 6,6-ot írnak, úgyhogy nem, nem hiszem el se a 4,5-öt, se az 5,5-öt.

4 év, 40ezer km tapasztalat? A spritmonitoron 1,3 millió km adata van fenn erről az autóról. Melyik lehet vajon a megbízhatóbb? :U

[ Szerkesztve ]

(#36814) dízelracer válasza Khelben (#36813) üzenetére


dízelracer
senior tag

A saját tapasztalat a megbízható. Minden más mehet a levesbe. Tőlem 152csilliárd kilométeres futásteljesítményt is átlagolhatnak számomra attól az még az nem lesz megbízható. :N

A te autód mennyit fogyaszt???

[ Szerkesztve ]

(#36815) Khelben válasza dízelracer (#36814) üzenetére


Khelben
nagyúr

A saját tapasztalatot max az hiszi el, aki megtapasztalta. Mivel a fogyasztás sok tényezőtől függ (olyanoktól is, ami mérhetetlen, pl a vezetési szokások), sokkal megbízhatóbb egy olyan statisztika, amiben többszáz ember és több millió km szerepel.

(#36816) dízelracer válasza Khelben (#36815) üzenetére


dízelracer
senior tag

Nekem 100.000 ember is mondhatná, hogy az Ibiza 6.5litert fogyaszt ha egyszer csak 5.5öt kajol be százon. Városban sem ment soha 7.5liter fölé még a legzordabb téli időben sem amikor 40-el poroszkált mindenki mert bokáig ért a hó. És az asszony is hajtja nem csak én ráadásul a vezetési stílusunk sem egyforma. Ráadásul egy viharvert kocsi kopott motorral amiben már benne van ~270.000km. Hogy pontosan mennyi azt nem tudom megmondani mert ősz óta nem megy a kilométer számláló. :D

Megbízhatóbb a mások által írt statisztika mint a saját tapasztalat? Mondok én neked valamit! Akkor költözz be az Illatos úti dzsumbuj kellős közepére a putrisorra. Nem baj, hogy neked kurva szar lesz ott mert statisztikák szerint vagy 180-200 "c" tök jól érzi ott magát. És 200 ember véleménye megbízhatóbb mint egyedül a tiéd. :U

(#36817) INMOTEP válasza Khelben (#36815) üzenetére


INMOTEP
őstag

Álljon meg a menet , mint írtam városon kívüli fogyasztás ! akik meg több százan értékelik a kocsijukat azok vegyes és átlag városi fogyasztásról írnak hogy ennyit meg annyit eszik , és a kb 70 % uk mind városban élnek és ott használják az Autot ez természetes hogy ott annyit bevág a kocsi Aki meg vidéken él és megkímélt állapotú a kocsija és nem vezet úgy mint egy 20 éves suhanc az tudja miről van szó, ezekre az üzemanyag árak mellett amúgy is meggondolandó hogy vezessünk . saját tapasztalat a puntom -A vectra ,Passat ,városban 6 liter alá soha nem tudtam lejjebb menni ! ( javaslom zárjuk le a témát ne legyen ebből háború )

(#36818) INMOTEP válasza Khelben (#36815) üzenetére


INMOTEP
őstag

A passat fogyasztását csak példa ként állítottam be mert tudtam hogy lesznek emberek akik megcáfolják Pl itt leírják hogy városban menyit eszik és menyi az átlag szerintem ez korrekt információ !

[ Szerkesztve ]

(#36819) Khelben válasza INMOTEP (#36818) üzenetére


Khelben
nagyúr

Egyre jobb, carstyling, mint mértékadó információ :DDD

(#36820) Khelben válasza dízelracer (#36816) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nekem 100.000 ember is mondhatná, hogy az Ibiza 6.5litert fogyaszt ha egyszer csak 5.5öt kajol be százon.

Nálad. De ha most készülnél autót venni és valakitől azt olvasnád, hogy 4 litert eszik az ibizája, a spritmonitoron meg több száz autó statisztikája 5,5 litert mutatna, akkor melyiket hinnéd el?

(#36821) dízelracer válasza Khelben (#36820) üzenetére


dízelracer
senior tag

Egyiket sem. :N

(#36822) neduddki válasza Khelben (#36813) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

nekem a 405 1769es turnyo 5.3-5.7 kozott jart el nyaron omv gazolajjal, vegyesen de ez ma regen volt

udv

neduddki

mod: Nem Nked akart menni, de ma mind1

Ez ma Nked: amugy azon gondolkodom, hogy Te most mirol beszelsz? hallotal mar ojjat hogy atlagnal van ojjanm hogy szoras atlag eloszlasfugveny? meg hallotal mar ojjanrol hogy fejben dol el a fogyasztas?

ha ma spritmonitornal tartunk a 6.34em hazugsag a hondaval? es a lgkisebb 5,8as ill. 10.3as is, mert csak a 7.2es lehet realis, vicces vagy

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#36823) dragonfx


dragonfx
veterán

[link]

ez mér ilyen olcsó? :U
azon tul hogy a bal ködlámpa hiányzik.sportkormány van benne.és a jobb hátsó fenti elemmel valszeg nekitolatott valaminek. :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#36824) !Overdose! válasza dragonfx (#36823) üzenetére


!Overdose!
őstag

Szerintem kapott már egy telifényt, mert ez nem tűnik gyárinak. Az ültetés elég érdekes és a kipufogódob sem túl bizalomgerjesztő. Képekről ez egy igen lelakott autó. :(

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#36825) Khelben válasza neduddki (#36822) üzenetére


Khelben
nagyúr

Veled nem vitatkozom, mert nem értem, hogy mit írsz...

(#36826) dragonfx válasza !Overdose! (#36824) üzenetére


dragonfx
veterán

tuti nem, megpolirozom mosás utána enyémet, az is így néz ki fényügyileg. avausblau avgy mi neve ennek a színnek.

ezen nincs ültetés :Y ..miből gondolod??max ha igen gyári vagy nagyon szerény 40/20.
e36 alól amint a gyári a userek 80%a sportkipufogot rak.ez egy viszonylag visszafogott.
viszont törésre több jel utal.(hiányzó ködlámpa, hátul az az ív, elől a huzott lökös, ami valszeg bontóból van)...viszont a lámpák nem párásodnak, és fényezett a lökös..ez meg ellentetjét igazolja.
km érdekes lenne....

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#36827) Tothgera30 válasza Khelben (#36825) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Pedig érthető, csak néha képzelj oda betűket, ékezeteket, meg néha szavakat is. Még érdekes módon teljes mondatok nem hiányoztak, de remélem eljutunk oda is, mert így nagyon gyengus, nincs semmi "kódfejtési élvezet" benne, mint régebben.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#36828) Khelben válasza Tothgera30 (#36827) üzenetére


Khelben
nagyúr

Már a helyesírási hibákon túlteszem magam, de bazzeg ha valaki beszélni akar velem, tiszteljen már meg azzal, hogy érthetően ír... Nincs kedvem a fele mondandóját kitalálgatni.

(#36829) dave93 válasza Khelben (#36828) üzenetére


dave93
őstag

neduddki egy külön kategória, nem szivatásnak csinálja, nézz csak utána. :K

(#36830) Tothgera30 válasza Khelben (#36828) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Mint ahogy dave93 leírta, ő tényleg így ír mindenhol ;) . Nem hiába van ennyi hozzászólása ;] .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#36831) zoo8800 válasza dragonfx (#36823) üzenetére


zoo8800
veterán

kéne vele menni egy karikát.
5 pici képről nem látszik sok minden.

rip and tear, until it is done

(#36832) lajo válasza Enton (#36808) üzenetére


lajo
senior tag

Jogos!

Egyébként imádom a gépet, de be kell látnom hogy (akkor) számomra csak 110 alatt jöhet képbe. Ferdehátú füstszürke legújabb fajta. :)

(#36833) Def26


Def26
félisten

Srácok, mit javasoltok?

Fiatalabb kis kategóriát, vagy idősebb nagy kategóriát? :U

Fiatalabb, Ford Fiesta, Peugeot 206, (2005-2006) vagy idősebb Ford Mondeo, Passat, (2002-2003) stb.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#36834) dízelracer válasza Def26 (#36833) üzenetére


dízelracer
senior tag

Városban sokat mozogsz? Hányan használnátok? Benzin vagy dízel? Adatlapodon lévő helyek közt ingáznál vele? Hosszútávra tervezed vagy 2-3évre? :)

(#36835) Def26 válasza dízelracer (#36834) üzenetére


Def26
félisten

Felcsút-Budaörs napi szinten. Gyula ritkábban, városban nem nagyon. Csak dízel jöhet számításba, cég azt számolja el. 1 ember használná, asszony aki férfiasan vezet.
Olyan 3 évre tervezem. :)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#36836) zoo8800 válasza Def26 (#36833) üzenetére


zoo8800
veterán

Én a nagyobbat választanám, pl. a Passatot.
Országútra az való :)

rip and tear, until it is done

(#36837) neduddki válasza Khelben (#36828) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Tisztelneln en ha nem irnal ekkor aBarosagot ,de tom eszte se tudo erlovasnui, nem baj mexoktam haogy ijnekor vna mire foni

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#36838) Def26 válasza zoo8800 (#36836) üzenetére


Def26
félisten

Igen csak nem tudom, hogy ha gond lesz, melyikhez találok olcsóbban alkatrészt stb. Egyáltalán egy ilyen nagy autónak mi az a km ami már korosnak/sokank számít. PL. Budaörsön néztem a Fordnál vannak Mondeok 2004 éves 125000-15000km-ig. Olyan 1800000-2000000FT -ig.

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#36839) Khelben válasza Def26 (#36838) üzenetére


Khelben
nagyúr

Azoknál most kezdődnek a dízel betegségek, 150ezer km környékén (bár kétlem, hogy egy 6 éves dízel mondeoban 150k km legyen). Ha a javítást is fizeti a cég, akkor oké, de különben felejtős. Használt dízel meg mindenféleképpen lutri.

[ Szerkesztve ]

(#36840) Def26 válasza Khelben (#36839) üzenetére


Def26
félisten

Mindent fizetne a cég, de azt is ki kell termelni. Én is gondoltam arra, hogy biztos vissza van tekerve a km, mert én a Corollába beleraktam 2 év alatt 60.000km -t úgy hogy szinte csak melózni jártam vele.

Akkor mit gondolsz egy 2005 évi Ford Fiestáról? pl. ez. Esetleg még gondolkodom Peugeot 307 -n is. pl. ez. Peugeotokba sok a 120.000 km? :U

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#36841) Khelben válasza Def26 (#36840) üzenetére


Khelben
nagyúr

Indulj ki abból, hogy dízel autót az vesz (általában), aki sokat megy. Hiszen nem érné meg a dízel felár, ha nem használná. Egy dízelre nyugodtan számolhatsz évi 30-50ezer km-t. 6 évesen az 180-300ezer km. Nyilván vannak kivételek lefelé meg felfelé, de ez egy jó támpont. Az én benzines autóm is idén 6 éves, keveset használom, így van benne 138ezer km.

Fiestát nem ismerem, csak a mondeot.

(#36842) !Overdose! válasza dragonfx (#36826) üzenetére


!Overdose!
őstag

Én nem ismertem ezt a színt, de ha azt mondod gyári, akkor elhiszem. Az ültetésben viszont biztos vagyok. Nézd meg, hogy mennyivel lejjebb van az eleje. Esetleg rosszak a gátlók vagy nem hozzá való rugók vannak benne. Képről nehéz ítélni, de én ezt az autót meg sem nézném.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#36843) zoo8800 válasza Def26 (#36840) üzenetére


zoo8800
veterán

A TDCI és a HDI motorok ugyan nem egyformák, de közös fejlesztés, mondhatni egyazon motorok.
Típustól függetlenül 200e környékén lesz aktuális a CR motorok befecskendező rendszerének felújítása, és az nagyon fájdalmas. A lendkerék+kuplung se olcsó.
A 2.0 HDI-ken nagyon gyenge a főtengely ékszíjtárcsa, az is gyorsan tönkremegy.

A linkelt Fiestában 082294 km van, vagyis 100% pörgetve volt az óra.

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#36844) _Blank_


_Blank_
aktív tag

hééló,

faterom munkaautót szeretne venni max 1.5-1.6 Mihály pénzből. igazából egy 2003-as G Astrát cserél le mert zabálja az olajat. asszem még az Opelnél is elismerték hogy ez a fajta/évjáratú benzines motrot egy kicsit elkefélték.
na mindegy, ami a lényeg hogy dízelt szeretne mert elég sokat utazik és úgy gondoljuk hogy a mostani benzinárak mellett egy komolyat spórolhatnánk is.
Opel, Ford, VW a kiszemelt, 2003-2005 évjáratig.
kombi! kell , vonóhorog nem hátrány ha van, igazából a többi nem érdekes, csak megbízható legyen max 100k kilóméterig.

2004-es Focus-kat néztünk eddig, 1.8 TDCi 101 LE [link] [link] [link], valami ilyesmi lenne ideális. de van egy - két 2005-s újabb fajta 1.6 TDCi is [link] [link] , csak ezek már túllépik a megadott keretet.

kérdés, mennyire megbízhatóak ezek a dízelek, /Ford Opel VW/, illetve mikben érdemes még gondolkodni?
köcce

(#36845) Khelben válasza _Blank_ (#36844) üzenetére


Khelben
nagyúr

kérdés, mennyire megbízhatóak ezek a dízelek

Semennyire. Hacsak nem megy havi 50ezer km-t, vegyen 1,6-os benzinest. Fogyasztásban másfél liter a különbség, megbízhatóságban ég és föld.

A linkelt focusok futott kilométerét meg nyugodtan szorozd meg hárommal. Na jó, a 2005-ösökét csak kettővel.

(#36846) Def26 válasza zoo8800 (#36843) üzenetére


Def26
félisten

"A linkelt Fiestában 082294 km van, vagyis 100% pörgetve volt az óra."

Mit értesz azon, hogy 100% pörgetve volt? Szerinted mit érdemes venni akkor az adott pénzből dízelben? (kb. 1.600.000)

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

(#36847) dízelracer válasza Def26 (#36846) üzenetére


dízelracer
senior tag

Sima adagolós TDI-t. Ahhoz olcsó minden és ugyanannyit fogyaszt mint a PD.

(#36848) _Blank_ válasza Khelben (#36845) üzenetére


_Blank_
aktív tag

ennyire el vannak szállva ezek km-ben? és a dízel ennyire fos lenne? eddig csak benzinest hajtottunk. hát fater kifejezetten a fogyasztás miatt intett a dízelek fele. sztem havi 3.000 km megy kb de ez eléggé változó.
akkor egyáltalán mit érdemes nézni az adott pénzből...?

(#36849) zoo8800 válasza Def26 (#36846) üzenetére


zoo8800
veterán

Nem valós a km óra állás.
Meg lehet venni a Fiestát is, csak nagyon meg kell nézni, milyen állatotban is van a jószág. A két kategória közt, pl. Focus, Golf nem érdekel?

rip and tear, until it is done

(#36850) Eagl3 válasza _Blank_ (#36848) üzenetére


Eagl3
veterán

"ennyire el vannak szállva ezek km-ben?"

Állításod szerint édesapád havi szinten 3000km-t megy. Egy 6 éves autóba akkor cirka 216.000 lenne.
Szerinted? :)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.