Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#40001) zoo8800 válasza E-Max (#39999) üzenetére


zoo8800
veterán

Így ezt azért elég meredek dolog kijelenteni, hogy Ausztriában a legjobb kocsit venni :U

40001 :D

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#40002) dragonfx


dragonfx
veterán

olvasom ezeket az autosuj ságokat ujkocsik ide vagy oda.meg 5-6literes fogyik.
de ilyeneket írnak 60nál 4.be sok(a3 1.6tdie), meg azoka puritán belsők(saab 9-3)..meg mindenféle bio hidro aeropoweres dízelek.
ja és akkro társul hozzá 11-13 seces gyorsulás.tisztelet a kivételnek, az átlagautok esetén.na jo 10millio felett már lehet 8ban reménykedni.
Előbbiekkel én is versenyt tartk az autommal kérdem én minek cseréljek autot??jobb fiatalbbra?

olvastam lancia thesis, meg pözso 607 10éves hazsnáltbemutatót...3 milka.. a hibalista akövetkezők>>elektornikai hibák sokasága, generátor, turbo, kuplung, légtömegmérő...de akkor mia jo benne ha mindne fő cucc xar???hibaüzik sora.lemerülő aksi.

áhh nm ekll ujabb auto jo az e36.nincs tulbonyolitva és az átlaggal tartom a lépést.max nem 6ot eszik hanem 10et...de az 4liter fogyi elég sok de vételárba meg van kb 10x szorzo az mikor térülne meg te jo isten.3 millio mikor térül meg benyábol??megyke évi 8e...4x10x8x340 (különbség x 10x100 ugye x 8e a kmx benyár).....110e sporolás évente 25 é alatt eb is hozná az árat.ha el nem lopják.és nem elsza ddig nagy baja annak is mert uyge drágább a javítása mint az e36nak.plusz ellophatják. :U :U

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#40003) Typhoon47 válasza E-Max (#39997) üzenetére


Typhoon47
őstag

Ez így van, (nem suv) bimmerekbe borzasztó, hogy szinte padlón ülsz és ahogy mondod nekem is a csípőm megadja magát egy idő után...

"Education is important but big biceps are importanter"

(#40004) E-Max válasza Typhoon47 (#40003) üzenetére


E-Max
tag

Van egy Klagenfurti fogorvos barátom, neki van egy 2 éves X5-öse, egy új, F10-es, 1 hónapos 530d-je, illetve a nejének egy 130i cabrio-ja.
Ő se fiatal már, 58 éves, de azt mondja, hogy imádja az üléshelyzetet, hogy a földön van, de nem akkora darab mint én, semmiféle egészségügyi problémája nincs, teniszezik is, stb...
Nekem már nem jó ez az alacsony üléshelyzet, hiába lenne marha kényelmes az ülés, mert más, aki beült, fiatalabb, soványabb, mindenki agyba dícsérte, nekem nem való.
X5 ortopéd komfort ülése az igen, az már döfi. :K

# # # Amíg a föld kerek, mindig lesznek dízelek, de mivel a föld ovális, jó lesz nekünk a benyás is!!!:)) # # #

(#40005) Zewa válasza E-Max (#39997) üzenetére


Zewa
senior tag

7-es Bömbiben sportülések?! :Y Oda kényelmes masszázsos hűthető-fűthető ülések dukálnak! :)
Ha ennyire gázos a buli akkor miért nem cserélteted az első két széket a céggel? :F

ps.: Csori kolégáid vannak neked is.... Bár 58évesen ha megdolgozott érte nem sajnálom.

[ Szerkesztve ]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#40006) aero. válasza Zewa (#40005) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Németország meg fogorvos. Szerinted?

Itthon sem rossz a szerepkör fizetése, hát akkor még ott. :)

(#40007) varga911


varga911
senior tag

(#40008) AMD Power


AMD Power
titán

Nagyon azon agyalok vajon kell-e nekem Megane Classic.. mármint a mérete miatt.... én főleg városban használom... A Cliomat ezért szeretem mert jó vele városban közlekedni.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#40009) Typhoon47 válasza E-Max (#40004) üzenetére


Typhoon47
őstag

Hát igen, ízlések és pofonok. Mostanában ezt az egyterű érzést imádom, amikor föntebb ülsz mint a sima" sedanok, és a kormány lejjebb van (kamion feeling). Na az, olyan biztonság érzetet ad, hogy csak na, ráadásul marha kényelmes (195 vagyok) a hátamnak, csipőmnek... + egy kényelmes ülés és ennyi : )

"Education is important but big biceps are importanter"

(#40010) eddie17 válasza varga911 (#40007) üzenetére


eddie17
addikt

Ezt régebben én is néztem. Elég nagy pofátlanság. Még hogy japán-olasz sportautó. Muhaha.
Replika ennyi, csak a részletek elmaradtak róla...

(#40011) Napfénysüti válasza varga911 (#40007) üzenetére

Elnézve a csonticar hirdetéseit sunyiban tuti Steve Jobsot alkalmazták marketingesként. :D

Més que un club!

(#40012) No-kia


No-kia
őstag

huh már jó pár hónapja szemezgetek a sierrákkal, jópáran mondták, hogy viszonylag megbízható és olcsó hozzá az alkatrész

itteni szakik mit gondolnak erről?
és esetleg egy körülbelüli összeget tudna vki mondani hoyg az étes kötelező költségek összege kb mennyni? csak nagyágrendileg :B

[ Szerkesztve ]

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#40013) Integra válasza E-Max (#40004) üzenetére


Integra
titán

egyre figyelj: minél inkább ráálsz arra, hogy nem jó, kényelmesebb kell, annál inkább fog a mozgásod bekorlátozódni. ez egy spirál és ha nem jársz gyógytornázni, valahogy kimozgatni az izületeid, a testfolyadékot melegíteni az izületek között, akkor egyre rosszabb lesz hosszú távon. biztos kell legyen reha erre, főleg németeknél.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#40014) Integra válasza Typhoon47 (#40009) üzenetére


Integra
titán

én is már csak suv-ban tudok gondolkodni:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#40015) dabadab válasza Integra (#40014) üzenetére


dabadab
titán

"én is már csak suv-ban tudok gondolkodni"

Olyat hallottam, hogy valaki csak kadban ulve tudott keszulni a vizsgaira, de hogy gondolkodni csak autoban?... :P

DRM is theft

(#40016) Integra válasza dabadab (#40015) üzenetére


Integra
titán

most picit csalódtam, azért ennél te sokkal jobbakat tudsz:))

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#40017) Rick4 válasza Typhoon47 (#40009) üzenetére


Rick4
félisten

Ha egyszer beleülsz, nem akarsz kiszállni. Én egy hétig kölcsön Opel Astrával jártam, majdnem sírás lett a vége.. 193cm, 125 kg... :DDD Átérzem a helyzetet..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#40018) milomi válasza SaNyEe (#39955) üzenetére


milomi
tag

hát nemtudom .. nagy autót semmi féle képp nemszeretnék :( .. nincs rá szükségem.. első autóm egy jó kis GSI Astra volt húzott motorral.. hasonló erőt szeretnék elérni.. kisebb köbcentivel és Bár már Túrbóst szeretnék !. pl egy Punto GT vagy nemtudom.... lehet gondolok egyet. és egy FR TDI leon lessz belőlle 170 lóerő és sok sok NM nyomaték.. Hitelre persze :( ..... valaki esetleg tudna segiteni ? Punto GT terén vagy nemérdemes ??

NFS World Nick Ewing1987

(#40019) Rick4 válasza milomi (#40018) üzenetére


Rick4
félisten

Egy kis segítség: Mennyi pénzed marad egy hónapban, miután megvetted magadnak a kaját, telefonszámlát, rezsit, internetet előfizut lerendezted, ruhát cipőt vettél meg ilyenek?
Vagyis másképp kérdezve most mennyi pénzt tudsz havonta eltenni?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#40020) runner 125 válasza Rick4 (#40019) üzenetére


runner 125
nagyúr

:K

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#40021) SaNyEe válasza milomi (#40018) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

írj privátot hobizolinak, ő itt a fórumban Punto GT-s biztos tud segíteni ilyen témában árakkal, és szerelőkkel, információval.
Nagy autó nagy gond mindenesetre.
Rick mondandóját kiegészíteném még azzal, h hány km-t mész havonta, biztosítás, adó, műszaki, ezek után javításokra mennyi pénz marad, esetleges büntit is be kell dellázni ugye. Ezek összeadódva elég szép összeget ki tudnak tenni. Azoknál a vasaknál amiket írtam 10-11 literes átlagot nyugodtan számolhatsz. Az üzemanyag meg amint látod a full számla egy részét adják csak. Kb 2/3-t 3/4-t.
Én abban az esetben vennék ilyen kaliberű autót, ha viszonylag kevés km-t kellene mennem éves szinten (max 7-8000km).

Hitelre autót NE! De komolyan. Inkább a szerelőnél álljon plussz 2-300k Ft s a javítások után van egy normális műszaki állapotú autó minthogy nyögni a hitelt, s ha valami gebasz van ugrik az autó, mert a bank nem fog megsajnálni senkit sem. Amit a hitelre kamatot elkérnek, azért tegyél rendbe egy picit idősebb autót. Vagy neadjisten a lopós eset, nem is régen volt szó róla a topikban, olvass vissza. Persze ez az én privát véleményem.

-- end of transmission --

(#40022) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Sziasztok

Aki kitalálná avagy rá tudna jönni ez milyen autó akkor az kapna egy pirospöttyöst :D
Ime

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM - Online túraautó E-Sport bajnokságok közvetítése élőben, kommentátorral! Real Cars Real Racing Hungary Youtube/Facebook!

(#40023) SaNyEe válasza HartgeH3-2.8 (#40022) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

Hogy milyen? Há csúúúnya :DDD
Gőzöm sincs. Elsőre azt hittem Nissan süni, de hamar rájöttem nem.
Piros pöttyöst nyerteme? :P

-- end of transmission --

(#40024) dabadab válasza HartgeH3-2.8 (#40022) üzenetére


dabadab
titán

Első generációs Honda Prelude.
Rendes kép.

SaNyEe: a lámpái alapján elég egyértelmű volt, hogy Honda '80 tájáról, a két ajtó meg adta a Prelude-öt.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#40025) Typhoon47 válasza HartgeH3-2.8 (#40022) üzenetére


Typhoon47
őstag

honda prelude, van feelingje az biztos. :B

"Education is important but big biceps are importanter"

(#40026) HartgeH3-2.8 válasza Typhoon47 (#40025) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Állat :D

Köszönöm srácok istenek vagytok megy a piros..(szóljatok ha átért)

Mennyibe fájhat egy ilyen?
Tegyük fel hogy szeretem és tisztelem a régi autókat is :)

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM - Online túraautó E-Sport bajnokságok közvetítése élőben, kommentátorral! Real Cars Real Racing Hungary Youtube/Facebook!

(#40027) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

..és van és van és van és van :D
[link]

Álmaim autója lesz ez is :D :D

NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE
Lehet ezt még fokozni???? Komolyan mondom ez már feeling a javából.

Kell nekem.

[ Szerkesztve ]

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM - Online túraautó E-Sport bajnokságok közvetítése élőben, kommentátorral! Real Cars Real Racing Hungary Youtube/Facebook!

(#40028) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Hatalmas respect az autónak nem érdekel mennyit mennék szervízbe vele..
:R

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM - Online túraautó E-Sport bajnokságok közvetítése élőben, kommentátorral! Real Cars Real Racing Hungary Youtube/Facebook!

(#40029) dragonfx válasza HartgeH3-2.8 (#40022) üzenetére


dragonfx
veterán

hartgeH3 után minek ilyen? :Y

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#40030) Typhoon47 válasza HartgeH3-2.8 (#40027) üzenetére


Typhoon47
őstag

Jah pofás az a lökös nélküli, de az ára sok érte, le kell azt alkudni 300ra és onnnantól már érdekes a story :K

"Education is important but big biceps are importanter"

(#40031) Mr.Grincs


Mr.Grincs
veterán

Sziasztok.
Mi lehet a hiba valószínű oka. Citroen C5 nél hogy 90 fölött ráz a kormány meg kotyog, aztán 120 után már nem szól. Valamint amikor egyensben van 90 fölött akkor szól, amikor elfordítom akkor megszűnik a hanghatás. Kormánycscsapágy?

Valamint mi igaz abból, hogy a gyári rádiót rá kell tanítani az alvázra. Mert most egy blaupunkt van benne de megvan a gyári is. Szervízes uborka mondta hogy 5000ért berakják.Vagy csak lehúzás lenne?

[ Szerkesztve ]

 /  MacBook Air A1466 /  Apple iPod Classic 160GB / BMW F21 125d M-CCH-981, Automatic, DPF OFF /  iPhone 13 256 GB Blue / MALTA, MELA!

(#40033) Rick4


Rick4
félisten

Most megy a hírtv-n a garázs c. műsor, egy fekete Nissan 370-est tesztelnek. A parasztgyerek megszólal: rángat az autó, mint ha kockás benzinnel mennénk... Tehát nem is darabos benzinnel... Szánalom, ennél már csak a gigamad Kőváryval szánalmasabb...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#40034) Rick4 válasza DerDer (#40032) üzenetére


Rick4
félisten

Ne ezt vedd meg, hanem a 4.7-es V8-ast az a tuti, egyébkén 12 13 literből el lehet vele járni, de a nagyobb jóval erősebb és az is ennyit eszik.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#40035) Typhoon47 válasza DerDer (#40032) üzenetére


Typhoon47
őstag

14-17 (lábfügvény)

Rick: életbe nem viszed 14 alá.. a V8 meg 15-19-et eszik....

[ Szerkesztve ]

"Education is important but big biceps are importanter"

(#40036) Rick4 válasza Typhoon47 (#40035) üzenetére


Rick4
félisten

Dehogynem. Ha a szabályokat betartod és nem ütöd vágod, egy szerényebb aszfaltgumival minden gond nélkül.. Persze rugatva, lámpázva a gyári nagy kerekekkel nem kell csodákozni a 20-on sem. Gázüzem ennek is a titka. 250 ezerért lefelezed a 100 km-re eső költséget, ott meg akkor a 20-as fogyi 10 liter benzin ára lesz...
Ezek is biztosan hazudnak minden tankolás után... [link] [link] [link]. Szerintem írj neki, hogy nem értenek hozzá. Egyébként neked ilyen autód van? Mert ugye ez is lényeges...

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#40037) Rick4


Rick4
félisten

Teljesen korrekt a gép, 700Ft/100 km... [link] Nem is öreg, nem is szar... :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#40038) Typhoon47 válasza Rick4 (#40036) üzenetére


Typhoon47
őstag

Először is benzin fogyasztásról volt szó, gáz rendszert most hagyjuk.
Másodszor nekem csupán kerek fél évig volt 2.genes grándcsim(szerettem, de nem saját), bőven elég volt megtapasztalni a relatív magas fogyasztását és ha vki akkor én takarékosan vezetek...(jó ne a Calibrámat nézd most :))..azonkívül , ahogy most nézegetem népítéletet vagy szakmai tesztet, mind magas fogyasztásról ír...no offense, de nem fogyaszt és soha nem is fogyasztott keveset. Persze gázzal megoldható, én is csak most ismerkedek az LPG-vel és eddig nagyon tetszik, biztosra vehető a kövi kocsim LPG-s lesz.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#40039) Rick4 válasza Typhoon47 (#40038) üzenetére


Rick4
félisten

Azért kíváncsi lennék, a fogyaszást hogy produkáltad? Nézhetjük nálad is, meg a népítéleteket íróknál is, hogy mennyi volt az autó addig megtett km-e (valós összes) mikor volt gyertya, gyertyakábel, lambda szonda, motorhőmérséklet szenzor, levegőszűrő, egyéb megfelelő km-nél esedékes karbantartási dolog cserélve... Mert ugye a fogyasztás, és a rendes működés ezeken is múlik..

Másik kérdés: hol beszéltem én gázos fogyasztási értékekről? Hol beszéltek a linkemen gázos fogyasztásról :U A végén tettem oda, mint reális alternatíva, és ennyi.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#40040) DerDer


DerDer
tag

Sajnos még évek kérdése, míg megengedhetném magamnak egy ilyen autót, de beleszerettem mikor Amerikában jártam.. San Francisco-ban annyi ilyen járta az utcákat, mit itt a suzuki :))

(#40041) DerDer


DerDer
tag

és köszi Rick4, tetszik ez a fogyasztásos weboldal :K

(#40042) Rick4 válasza DerDer (#40041) üzenetére


Rick4
félisten

Annyival érdekesebb mint a népítélet, hogy a sok okos magyar rendes szervizelés nélkül, szarul működő autóval akar jó fogyasztást produkálni, aztán meg van lepődve, hogy 3 literrel kevesebbel is lehetne járni. Ja, persze, az előző tulaj kivette a checklámpát, hogy ne világíccsa ki a szemét.. Nem kell csodálkozni.. :DD

Ha ilyet akarsz olcsót is meg jót is, szerintem jobb ha visszamész SF-ba.. :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#40043) DerDer válasza Rick4 (#40042) üzenetére


DerDer
tag

kivette a checklámpát, hogy ne világíccsa ki a szemét :DDD
Majd ha aktuális lesz, megnézem megéri-e onnan behozatni, P rendszámmal..
4.7literes, meg se merem nézni, hogy 3vagy4 millió a reg adó :D

(#40044) sandor01


sandor01
csendes tag

Sziasztok!

Milyen autót vennétek aminek jók a fogyasztási paraméterei, allacsony a fenntartása és megbízható, nem romlik egy gyakran.

Köszönöm a segítségeteket.

ÜDV

(#40045) neduddki válasza sandor01 (#40044) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

mennyi pizi?

udv

neduddki

p.s. amugy ahogy egyik esmerosom szokta modnani uj oto kp-re- )

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#40046) Typhoon47 válasza Rick4 (#40039) üzenetére


Typhoon47
őstag

Motorikusan jó állapotban volt, checkengine offon volt végig. Nagyszervíz után 4 hónappal kaptam meg, kizárt dolog hogy +3 lityós fogyit rádobott volna, egy gebasz a motortérben.(arra azért már komolyan szarni kell, bár természetesen itthon semmi sem meglepő). Sehol nem beszéltél, csak tisztáztam az elején. A link tartalmát elfogadom, nem firtatom, de itthon nem jössz 14 alattira arra mérget vehetsz.

[ Szerkesztve ]

"Education is important but big biceps are importanter"

(#40047) Rick4 válasza Typhoon47 (#40046) üzenetére


Rick4
félisten

Simán tudok két embert is akinek 4.7-ese van, 12.5-13-mal járnak egymástól függeltenül. Igaz, nem agresszív vezetők...
hozzá kell tenni, odakint az adatokba belejátszik a német benzin minősége is...

Nagyszervizt és a szerelőket hagyjuk, mikor a szerelőcsóka ellopja az olajat meg a váltószűrőt, ismerem a mentalátást... H Te csináltad volna a saját kezeddel, elfogadtam volna azt, hogy tuti rendben volt. Így csak talán... Sajnos. :(

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#40048) Typhoon47 válasza Rick4 (#40047) üzenetére


Typhoon47
őstag

Oks, hagyjuk a témát, nem érdemes többet erről beszélni, természetesen a magyar szervíz mentalitás undorító, elismerem, de nem az én kezem alatt volt a kocsi amikor szervízeltették szal bármi lehet elismerem ezt is.

"Education is important but big biceps are importanter"

(#40049) saguaro


saguaro
tag

Üdv!

Ha esetleg valakit érdekel: [link]
3800km-es nyaralás alatt, amiben volt rengeteg német stauban való álldogálás, Münchenben, Frankfurtban, Kölnben, Dortmundban városi közlekedés, fedélzeti számítógép szerint 9.1l az átlag, én utána számoltam tankoláskor, nálam 9.24-re jött ki az átlag.
4 ember, csomagtartó 100%-ig tele, egy fogpiszkáló se fért volna bele. Sokat váltogattam én is, tiptronic módban, de leginkább automatára hagytam. Nem úgy mentem, hogy a fogyasztást néztem, sűrűn előztem padlózva a német pályán, és nem 130-al mentem... :)

Az ember annyit ér, amennyit változtat a világon - Marlowe

(#40050) tomcsi23 válasza saguaro (#40049) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nem jött be végül :F

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.