Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#36751) Khelben válasza Yushchenko (#36750) üzenetére


Khelben
nagyúr

Swifteknél soknál olvasni, hogy 5L-ből bőven megvannak 100km/h-nál.

Konstans 100-nál esetleg. De ritán megy az ember állandó sebességgel, még autópályán is kell fékezni/gyorsítani és akkor már bukott a fogyasztás. Konstans 100-nál az én autóm is csak 6,5-öt eszik, vegyesben meg 11-et.

(#36752) Yushchenko válasza Khelben (#36751) üzenetére


Yushchenko
őstag

Akkor fogyasztás szempontjából melyik a legjobb szerintetek: corsa 1.2, 1.4, astra 1.4, swift 1.0, 1.3?

(#36753) SpeedR válasza Yushchenko (#36752) üzenetére


SpeedR
őstag

stift 1.0

(#36754) Yushchenko válasza SpeedR (#36753) üzenetére


Yushchenko
őstag

Ott már valahol fizikai korlátai vannak a magas fogyasztásnak nem? :DDD
Amúgy az az érdekes, hogy az 1.0-ás swift 39kW-os, még az 1.2-es Corsa 33... Valaki azt mondta nekem itt a forumban, hogy kisebb de nagyobb teljesítményű motorok jobban(mod: kevesebbet) fogyasztanak(pl. a 12 hengeres 1.2-es corsa).

[ Szerkesztve ]

(#36755) Khelben válasza Yushchenko (#36752) üzenetére


Khelben
nagyúr

A swift a legkönnyebb, tehát az. Főleg alacsonyabb sebességen. Ráadásul a motorja is jó konstrukció.

(#36756) SpeedR válasza Yushchenko (#36754) üzenetére


SpeedR
őstag

Az a kis 3 hengeres meglepően jól fogyaszt, amihez valószínű nagyban hozzájárul a könnyű 750 kilós bódé is. Nálunk nemrég lett egy ilyen stift a családban városi rohangálásra. ~6.6lityis fogyasztást mérek rajta. (kisváros, no dugó, de max 2-3km-es rövid utak, tehát nem nagyon van ideje bemelegedni sem)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#36757) tibi666 válasza dízelracer (#36732) üzenetére


tibi666
senior tag

nem. viszont az nem valószínű, hogy 2-3 évnél tovább maradjon nálam.

(#36758) Yushchenko válasza SpeedR (#36756) üzenetére


Yushchenko
őstag

Értem, az elég vonzó akkor. 1.3-as vajon mennyivel fogyaszt többet?

(#36759) SpeedR válasza Yushchenko (#36758) üzenetére


SpeedR
őstag

Kb. 1 literre saccolnám. Városban ennél talán kicsit több, városon kívül kevesebb a különbség. Pályázásra megfontolandó az 1.3.

(#36760) dízelracer válasza tibi666 (#36757) üzenetére


dízelracer
senior tag

A következő awd legyen az a tuti. :K

(#36761) Yushchenko válasza SpeedR (#36759) üzenetére


Yushchenko
őstag

Nagyából most már az a kép alakult ki bennem, hogy megnézem azt a pár corsát amit hozzánk közel árulnak, és ha nem jók akkor nézem a swifteket, amikből annyi van, hogy tengert lehetne velük rekeszteni. Illetve gondolkodok a 6 sebességes punton ;] Corsákkal csak az a baj, hogy a 33kW-os motorral nem tudom mit ér...

(#36762) lajo válasza Enton (#36741) üzenetére


lajo
senior tag

Azért én a 19essel nem szívesen utaznék folyamatosan 140-nel. A futóműve nagyon nem érződik stabilnak.

(#36763) Enton válasza lajo (#36762) üzenetére


Enton
addikt

Amivel én utazok annak tökéletesen működik mindene.
Voltunk már vele pár helyen, szóval nem a levegőbe beszélek. ;)

[ Szerkesztve ]

"just because they are spelled the same doesn’t mean they are the same" And "just because they are not spelled the same doesn’t mean they are not the same" Mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#36764) t1 válasza Yushchenko (#36761) üzenetére


t1
addikt

33KW autópályára? Ha autópályázol Swift 1.3 8V, jó motor keveset eszik és hosszú váltó van hozzá ami az autópályának kedvez.

(#36765) Yushchenko válasza t1 (#36764) üzenetére


Yushchenko
őstag

Jogos, mondjuk most már eléggé össze vagyok zavarodva :D

A különbségeket még mindig nem tudja elmondani senki sem a 94 előtti és az újabb "régi" swiftek között.

(#36766) sosmocsok válasza Yushchenko (#36765) üzenetére


sosmocsok
csendes tag

Az egyik rajzlapból van, a másik kartonból :DD

A hardver az, amibe bele lehet rúgni :)

(#36767) Yushchenko válasza sosmocsok (#36766) üzenetére


Yushchenko
őstag

Motorban valami változás? Légellenállás nem lett jobb?

(#36768) Enton válasza Yushchenko (#36767) üzenetére


Enton
addikt

Lényegi szembetűnő külső változás nem történt a kasznin, így légellenállás nem hinném hogy nagy mértékben nőtt/csökkent volna.

"just because they are spelled the same doesn’t mean they are the same" And "just because they are not spelled the same doesn’t mean they are not the same" Mert gyakorlatilag megszámolhatatlan mennyiségű papucsállatka használ gazdatestként internetezésre humanoidokat és ez követhetetlen."

(#36769) Dare2Live válasza mayerlaci (#36711) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

kérdezz rá aztán elmondja a tulaj, egy telefont megér.

toyotanal ami egyszer bekerül a központi rendszerbe azt onnan törölni (elvileg) nem lehet. pl akarnák venni egy yarist ami 4éves és 40.000kmel hirdetik akkor bemenék toyotahoz és megkérdezném. garancia miatt első 3évben szakszervízbe viszik ha ~10.000, ~20.000 és 30.000kmnél volt a szervíz akkor sanszosan reális az 40.000km. (meg persze 40.000kmnél még dunlop sp van rajta nyárinak....)
vagy vmi hasonló.... és ha igen akkor nem lehetetlen, hogy "leinformálható" .

amúgy ahogy mondják dizelt csak a k* gazdagok vesznek évi 25.000km alatt....

Speedr: 2-3kmes utak esetén k* jó fogyasztás a 6.6l, amikor 100%ban bolt 2km vissza 2km re használtam simán összejött yarissal a 8.6l igaz -15Cnél. Téli szezont most zárom akit érdekel: [link]
btw utobbi időben azért zabál enyit mert nem figyeltem vezetéstechikailag a dolgokra....

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36770) Dare2Live válasza tibi666 (#36728) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nem hátsókerek meghajtású??? sztem kapcsold ki az ESPt... aztán keresztbe rakja az a seggét....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36771) Tothgera30 válasza Dare2Live (#36770) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...Előtte nem árt megrántani a kéziféket és elforgatni a kormányt...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#36772) lsc


lsc
nagyúr

Dacia Duster teszt.

Az élet kegyetlen .

(#36773) aero. válasza Dare2Live (#36770) üzenetére


aero.
veterán

egy renault? :)

csak hátsó-kerékkormányzás van benne.

(#36774) nesa válasza Yushchenko (#36767) üzenetére


nesa
veterán

A 94 elotti annyira szar hogyha nem sima talajon alsz meg ugy megtekeredik hogy nemlehet becsukni az ajtot ,mondjuk kesobb se lett sokkal jobb,de a 94 elotti annyira gyenge hogy kemeny kanyarba ugy megtekeredik hogy felvillan a belso vilagitas (ez tesztbe olvastam anno) lehet kevesset fogyaszt meg megbizhato de en nemvennek ilyen suzukit, autopalyara meg plane nem :N kis baki es jon a fekete zsak......

(#36775) Khelben válasza nesa (#36774) üzenetére


Khelben
nagyúr

Mutass egy 94 előtti autót, ami árban, megbízhatóságban, fogyasztásban ugyanolyan, de biztonságban jobb, mint a swift.

[ Szerkesztve ]

(#36776) INMOTEP válasza Khelben (#36775) üzenetére


INMOTEP
őstag

Nem akarok okoskodni de Pl Opel vectra ( A ) 1.6 .. a lépcsöshátu benzinesben 5 literel kilehet jönni Tudom mert béreltük régebben elég sokat ! és a Punto után ez a második kocsi amit megvennék ha 300 ezer alatt megszeretném úszni :K sötét zöld metálban nagyon szép

[ Szerkesztve ]

(#36777) nesa válasza Khelben (#36775) üzenetére


nesa
veterán

Nem egyforma az ertekrendunk szerintem a biztonsagnak kene lenni elso helyen .

Nemsokra megyek a kis fogyasztasal ha kis bakinal is megdoglok.........a swiftnel nehez talalni biztonsagban rosszabb kocsit akar az elmult 30 evbol is....

[ Szerkesztve ]

(#36778) dízelracer válasza Khelben (#36775) üzenetére


dízelracer
senior tag

Én más oldalról közelítem meg a dolgot. Mutass egy 1990utáni autót aminek gyengébb a bódéja mint a stiftnek? Felesleges keresni nem fogsz találni. A fogyasztás pedig csak egy dolog. A faxomnak sem kéne swift. 25-30al nekimész egy oszlopnak és a tűzoltók vágnak ki a konzervdobozból. Akkor sejtheted mi marad belőle ha városban haladsz szabályos 50km/h-val és áttéved valaki szemből a te sávodba... :U A megbízhatóság meg ott bukik meg, hogy bármennyire is vigyáznak rá egy 16-18éves Suzuki már pontosan ugyanúgy szar mint egy 16-18éves olasz/német/francia kocsi. Nem azért megbízható mert olyan hújj de jó kocsi, de nem ám! Azért mert nincs ami elromoljon benne. Egy fapados bádog koporsó. Mindig csak ez a szarrágó olcsójános hozzáállás... "mert keveset fogyaszt"

szerk: nem rád értem hanem úgy általánosságban az emberekre.

[ Szerkesztve ]

(#36779) Khelben válasza INMOTEP (#36776) üzenetére


Khelben
nagyúr

1.6 .. a lépcsöshátu benzinesben 5 literel kilehet jönni

Jajj... ilyet eddig csak addikt szuzukisoktól hallottam :D Lejtőn, hátszélben esetleg. Vegyesben meg 7,25 (spritmonitor adat, 1millió megtett km után).
Kiváncsi vagyok, egy 1,2-es Corsára mekkora fogyasztást mondanál, 2 litert? ;)

(#36780) Khelben válasza nesa (#36777) üzenetére


Khelben
nagyúr

Jó, akkor mutass 94 előtti autót, ami biztonságosabb, mint a swift és árban ugyanannyi. Ezekkel a feltételekkel már a biztonságot helyeztük minden fölé, az autóra fordított összeg ugye adott.

(#36781) Khelben válasza dízelracer (#36778) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem erről volt szó, hanem arról, hogy van egy fix összeg, amiből 94-es suzukit tudna venni, ehhez képest kell jobb ajánlatot adni.

(#36782) INMOTEP válasza Khelben (#36779) üzenetére


INMOTEP
őstag

nem tudom hogy bizonyíthatom be neked hisz én tankoltam bele anno és nem egyszer kibéreltük , itt ne arra gondolj hogy 150 nel száguldoztunk ..... nem mindenki egyformán vezet , itt konkrétan 100 környéki tempora gondoltam .. ha óvatosan mensz és odafigyelsz kielehet hozni 5 litert , ez függ a kocsi állapotától gumi nyomás stb

[ Szerkesztve ]

(#36783) INMOTEP


INMOTEP
őstag

tessék [link]

[link]

[ Szerkesztve ]

(#36784) Khelben válasza INMOTEP (#36783) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nekem a spirmonitor megbízhatóbb adat, mint az ömlengő, elfogult tulajdonosok.
Neki hogyhogy 10 litert evett?

[ Szerkesztve ]

(#36785) aero. válasza dízelracer (#36778) üzenetére


aero.
veterán

erről jut eszembe, hogy egyszer láttam egy koccanást.

standard piros régi swift és egy clio1 mérkőzött össze, a clio kanyarodott volna, a suzuki meg bele. a clio kb 20-szal a suzuki 20-30-cal mehetett.

a suzukinak eltűnt 5-6 centi az orrából, a cliónak meg kitört a ködlámpája és behorpadt a hűtőrácsa. :DDD

(#36786) dízelracer válasza INMOTEP (#36782) üzenetére


dízelracer
senior tag

Hát igen, ha az ember kicsit is odafigyelne akkor nagyobb kocsi esetén akár litereket tudna spórolni a fogyasztáson ami 320forintos benzinár mellett szerintem senkinek sem mellékes tényező. Például nem kell 120-nál csontra leeresztett ablakokkal menni, ha úgy sem használja az ember azonnal le kell szedni a tetőcsomagtartót, sűrűn figyelgetni kell a guminyomást, hogy sose menjen az előírt érték alá mert szarrá kopik és növeli a fogyasztást. Továbbá lehet kapni alacsonyabb gördülési ellenállású gumikat is ami átlag 3-5dl üzemanyag megtakarítást eredményez 100kilométerenként. Ez nagyon kifizetődő. Csak 5-6.000km-t fusson egy garnitúrával az ember, akkora távon már megspórolod a drágább gumi felárának a sokszorosát. Nagyon fontos a helyes futómű beállítás. A túlzott kerékösszetartás literekkel megdobja a fogyasztást (nem vicc ezt tapasztalatból mondom). De talán a legfontosabb: rá kell állni a lendületes vezetésre. Ez a "nem nyomom mert úgyis piros lesz mire odaérek" a legnagyobb faszság. Ha a 70-es táblánál nem lenne pár majom aki 50-el poposzkál és ezzel feltart mindenkit kurvára átmenne mindenki a zöldhullámon meg sem kellene állni szinte sehol. Nem kéne minden rohadt lámpánál a gáz - fék - gáz - fék játékot játszani :U . Ezek mind kis jelentéktelennek tűnő apróságok de drágán megfizetjük minden egyes tankolásnál. :K

aero: buzuki ennyi ... :))

Khelben: Kössssz. Kapkodtam és fel sem tűnt, hogy hülyeséget írok. :D

[ Szerkesztve ]

(#36787) Khelben válasza dízelracer (#36786) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha 3 decit spórolsz 100 km-en, akkor 6000 km-en nem 6000x3dl hanem 60x3dl...

(#36788) dragonfx válasza dízelracer (#36786) üzenetére


dragonfx
veterán

hát ezzel egyetértek.
mennyivel jobb lenne a hungárián mindig 70-80 között gurulni 5ösbe mint 40-50nel xarozni.mert valaki azt hiszi így kevesbbet eszik.hogy száradna le a lába nem nyomja be a gázt.
amugy lendületesena kocsi kevesebbet eszik.mintha mindg fék gáz van ja.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#36789) Dare2Live válasza INMOTEP (#36776) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

sprintre jellemzően olyanok írnak akik odafigyelnek a fogyira, sokszor sportot is űznek belölle. 5.5 alatt senki sincs, átlag 7.7. [link]

ettől még nem lehetetlen az 5ös átlag csak nehézkes hozni.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36790) nesa válasza Khelben (#36780) üzenetére


nesa
veterán

Nezz korbe a regi swiftnel csak biztonsagossabb autok vannak, megkockaztatom hogy meg az 1-es golf is jobb ami boven 30 felett van ,lattam 1x jeep vs suzuki frontalis utkozest :((( a swift gyakorlatilag a muszerfalig eltunt es lett benne 2 hulla hiaba nyiltak a legzsakok.
A jeepnek annyi baja lett latszolag hogy a motorhazteto elejen levo felirat kicsit lekonyult ,a lokharito nagyott kapott :K de ott nemhogy nemhaltak meg hanem kiszaltak.

(#36791) SpeedR válasza nesa (#36790) üzenetére


SpeedR
őstag

Valóban elég gyenge a stift bódéja, de azért mégsem fair egy cherokeeval hasonlítgatni. Nem hiszem, hogy egy korabeli civic vagy b corsa sokkal jobban szerepelt volna.

Dare2Live
Jah szerintem is elég jó a 6.6l. Talán az is besegített kicsit, hogy most kapott új szűrőket, gyertyákat, 5w40 Castrol olajat, valamint új, kis gördülési ellenállású gumikat. (a gumikról jut eszembe, hogy azokért át kellett menni a szomszéd városba, így volt kb 30kmországúti futás is a 6.6l-es átlagban)

[ Szerkesztve ]

(#36792) dízelracer válasza SpeedR (#36791) üzenetére


dízelracer
senior tag

Szerintem a Corsa B azért masszívabb lehet. De mivel Swiftről sehol sem lehet töréstesztet találni ez sosem fog kiderülni. :(

(#36793) KrAt válasza Khelben (#36784) üzenetére


KrAt
veterán

Egy C16NZ tényleg megehet ennyit.. Nyilván pályán, de nem lehetetlen..

Ha másnak nem, nekem elhiheted :)

(#36794) neduddki válasza KrAt (#36793) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

hata 15-20% sijeto oraval el is hiszem:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#36795) SpeedR válasza dízelracer (#36792) üzenetére


SpeedR
őstag

A metro-t tesztelték, és egyáltalán nem született kirívó eredmény. (kategórián, évjáraton belül)

(#36796) KrAt válasza neduddki (#36794) üzenetére


KrAt
veterán

90-100-al pályán.. :)

Amúgy a Veki órája nem siet ennyit, az kb 5%, a Kadettok csalnak 10%-ot :)

(#36797) dízelracer válasza SpeedR (#36795) üzenetére


dízelracer
senior tag

Valami link van erről? ;]

(#36798) INMOTEP válasza Dare2Live (#36789) üzenetére


INMOTEP
őstag

Jó ezt nem vitatom a legtöbben 7 litert írnak de ezt vegyétek átlag fogyasztásnak ! úgymond , akinek már volt nagy cm3 Autója mondjuk egy "4.2 v8 as őszkerekes " az kitapasztalta már hogy lehet a leggazdaságosabban vezetni ! és ha átül egy bármilyen más kocsiba megszokásból megint csak úgy vezet hogy a legkevesebbet egye , más kérdés hogy aki az 5 literben nem hisznek azok alapból városi fogyasztásra gondolnak már aki városban él ! Na ott már nem lehet kihozni a vectrát 5.5 re pl ott simán bevág 7 et bárki vezeti hisz sokszor kell fékezni elindulni álló helyzetből . aki meg nem városon lakik annak kijöhet 5-5.5 böl ha odafigyel .

(#36799) neduddki válasza KrAt (#36796) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

astra f-ek siman hoztak a 20% folotti ertkekt is, az a vectrak meg a korabban emlegetett 15-20%ot /ez sajat tapasztaltmeg a megboldogul90es evekbul:- )/
aszinta nekm egy ser vki hogy a kozponti kijelzos joszaogknal vmi gomkombinacival kigyun a "pontos" ertek

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#36800) dízelracer válasza neduddki (#36799) üzenetére


dízelracer
senior tag

Tesómék f asztrája óra szerint 60km/h-nál 51km/h-val megy gps szerint. Az nem kis eltérés. :)

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.