Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#37001) Khelben válasza Rick4 (#37000) üzenetére


Khelben
nagyúr

100 éves Ford T modelt linkelt? Nekem valami 5-6 éves Golf rémlik.

(#37002) Yushchenko válasza Zewa (#36996) üzenetére


Yushchenko
őstag

Aláírom, így működnek a dolgok. De akkor ha már most ez van, mi lenne ha nem lenne ellenőrzés? Rövid távon lehet, hogy jól járnánk, de hosszú távon államcsőd...
Egyébként én úgy gondolom, hogy meg lehet oldani a közlekedést mindenhol "magyar" autókkal, nem kell semmiért amerikába járni. Persze az olcsóbb, nagyobb, jobban tetszik... de a törvény az törvény, ezt valószínűleg tudta a barátod is, és ennek tudatában vette meg a kocsit.
Jelenleg én is külföldön élek, és itt pl. egy 98-as Astra, Corsa 100e ft, 2000-2002 autók is harmad áron vannak magyarhoz képest. Csak ezeket itt évente kell vizsgáztatni(igaz csak 38euro, és ha nem mész át van 3 napod kijavítani és ingyenes a vizsga), de a kötelező dupla annyi mint otthon. Plusz ha hazaköltöznék, akkor számolnom kéne a regadóval, ami nem biztos, hogy egyszerű kiadás lenne. Ez van, ide születtünk, kis emberek ne okosítsanak mert csak problémájuk lesz.

(#36998) SpeedR: egyetértek

(#37003) Zewa válasza Yushchenko (#37002) üzenetére


Zewa
senior tag

Tudom én is hogy ez így nem jó de egy ilyen látszólagos dologgal aztán marhára nem változik semmi. :U Lehet próbálkozni a felületes kezeléssel de a problémát gyökerestül kell(ene) megszüntetni.
Meglett rágva a dolog és még így is ez vezette erősen a mezőnyt....
Ez azért remek mert ennyi adótól is a Magyar állam esik el.
Támogatom a hazán ahol tudom de vannak olyan dolgok ahol annyira elveszik a versenyképessége hogy elhivatottnak kell lenni. :(

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#37004) Yushchenko válasza Zewa (#37003) üzenetére


Yushchenko
őstag

Ez egyértelmű. Csak az a baj, hogy nincs sok választás ;] Jelenleg mindenhol szar, higgy nekem. OFF off

(#37005) INMOTEP


INMOTEP
őstag

Nem tudom hogy jó helyre írtam e az előbbi kérdésemet :U mivel még nem kaptam választ milyen irányban lenne értelme elindulnom :) ( Tehát a lényeg hogy valamennyire tartsa az árát, Értékben meg legyen 1700-és max 1900 Mill . között ) , Kíváncsi volnék ki mit ajánlana :K

(#37006) #25954560 válasza INMOTEP (#37005) üzenetére


#25954560
törölt tag

1700millioert mar barmit megkaphatsz :)

mod: nem biztos h igaz, de ugy latom h a kozonsegesebb, elterjedtebb autoknak lassabban esik az aruk, mert azokhoz van alkatresz.

[ Szerkesztve ]

(#37007) Khelben válasza INMOTEP (#37005) üzenetére


Khelben
nagyúr

hány embernek?
milyen hosszú utakra?
mekkora csomagtartó?
évente hány km-t használnád?

(#37008) INMOTEP válasza Khelben (#37007) üzenetére


INMOTEP
őstag

jó igazad van elírtam sory mert közben jöttek hozzám és vártak , ez van ha valaki siet :Y 1,7 millió Ft ;]

5 ajtós kell mindenképp, , 2 személyre kellene legfőképpen , minden napos használatra munkahely ami elég közel van 15 km + Nyíregyházi út hetente 2 szer ami 60 km oda vissza táv , viszont bírja a hosszú utakat is pl Autópálya mert Pestre is szoktunk járni fél évben 2 szer kb ami nekünk 280 km -t jelent ... Csomagtartó hát nem kell nagy , Golf V ös méretet vegyük alapul kb ,Benzines vagy diezel mindegy végül is .

(#37010) dízelracer válasza #74907648 (#37009) üzenetére


dízelracer
senior tag

(#37012) dízelracer válasza #74907648 (#37011) üzenetére


dízelracer
senior tag

Nem kerülte el a figyelmem csak nem értem mivel különb vagy jobb egy Q7 vagy ML merci mondjuk egy Range-nél. Jeep meg a lemez alatt kb 1:1 ML merci. De nekem mindegy. Végy amit jónak látsz. :)

(#37013) lajafix válasza hobizoli (#36986) üzenetére


lajafix
addikt

ezen jót röhögtem, még az ellenőrzés költségét sem tudják behajtani...

Schorbert német luxusautója céges lízing, teljesen tiszta s úgy tűnik Schorbert nem akkora hülye, mint felületesen elképzelné az ember. :)

Rock'n Roll

(#37014) Integra válasza #74907648 (#37009) üzenetére


Integra
titán

egyetértek dízelrészerrel, suv/terepjáró.
apám pont ugyanezt csinálta másfél évig (románia-mo, 1500km-es utak), ő is egyedül. egyszer eltolta a civicjét szegednél egy kamion maga előtt, majd átlökte a szembe jövő sávba, aztán inkább jobbnak látta suv-ra váltani, miután sokat néztük, hogy mit érdemes, mitsu outlander turbo-nál kötött ki. ez mondjuk neked kicsi a család miatt, ő egyedül utazik mindig. nagyon szereti, rettenet frankó gép, de viszonylag kicsi csomagtartóval.
3 literes land cruiser, az frankó, amit részer kolléga linkelt.
masszív, strapabíró és 9 literes átlaggal tudsz vele járni a bazi nagy homlokfal ellenére.
sokat foglalkozom ezekkel a gépekkel, mert én is suv-ra váltok ha éppen úgy adódik és elég sok gép kihullott a szórásban már.
az ár tekintetében picit necces, de talán a 3literes x5 lehet a befutó. modellfrissítés utánit javaslom mindenképpen!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37015) lajafix válasza #74907648 (#37011) üzenetére


lajafix
addikt

Ahogy integra mondja: X5. Ha már az üzlet ezt kívánja. Én magamban röhögök ha ilyennel jön valaki hozzánk, de csak van ahol kötelező.

Rock'n Roll

(#37016) INMOTEP válasza #74907648 (#37011) üzenetére


INMOTEP
őstag

ehez mit szólnál ? .[link]

(#37017) lajafix válasza INMOTEP (#37016) üzenetére


lajafix
addikt

nincs meg a tárgyalásokhoz kellő presztizs...

Rock'n Roll

(#37018) INMOTEP válasza lajafix (#37017) üzenetére


INMOTEP
őstag

Háát nem tudom de sokan megnézik azért kombiba szinte ez a legszebb szerintem , ott a tetőin ami síeléshez pont jó , kombi tehát lehet bele pakolni ,kényelmesen el lehet férni benne , nagyon jól felszerelt és dizel erős motorral , Pesten és környékén Audi ,BMW ,Merci annyi van hogy tengert lehet belőlük fakasztani , egy Audi Q7 pl már nem is feltűnő mostanság , igaz ez se egy mai darab de luxus Autónak számít .

(#37019) Integra válasza lajafix (#37015) üzenetére


Integra
titán

én se vennék magamnak x5-öt, nem is vettem, de elfogadom, hogy van, ahol ez kell.
mondjuk itt mást jelent, mint keletre, ha ilyennel jársz, de ettől függetlenül itt se szívesen járnék vele.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37020) Integra válasza lajafix (#37017) üzenetére


Integra
titán

meg személyautó, nem suv/terepjáró.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37021) Integra válasza INMOTEP (#37018) üzenetére


Integra
titán

nincsen értéke, ezt fogadd el nyugodtan.
műgengszter gyerekautó.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37023) Eagl3 válasza #74907648 (#37022) üzenetére


Eagl3
veterán

Ezt inkább egy nagy családinak mintsem egy üzletember autójának nézem...

(#37024) Integra válasza #74907648 (#37022) üzenetére


Integra
titán

na, akkor én bevallom, hogy nálam csak a lexus rx400h játszik már, teljesen beleszerettem, űrtechnika, dízel traktorok rettenet, mindegy hogy milyen jelvény van rajta.
volvo is kiesik, a hibrid kurva jó, imádom és mivel én főleg városban használom, a 9 literes benzin átlag nekem tökéletesen elfogadható, az intim sem jön ki kevesebbel. cserébe full extra, luxus, síri csönd, cvt váltó, nyomatékhegy, bőr, mark levinson hifi etc.. és nincsen hozzá társítható bmw vagy mercis "image" grátisz. szolíd és különc. nekem tökéletes.
amiért neked nem ajánlom alapvetően az rx400h-t az az, hogy viszonylag kicsi és magas a csomagtartója, 4 ember kényelmesen elfér, de csomagtérben kicsi lehet már hozzá.
ha persze egyedül jársz, akkor bőven megfelel ez is. viszont 130nál 11 liter benzinnel számolnod kell alapvetően, mert ott a hibrid hajtáslánc nem dolgozik úgy, mint városban.
én 2007 utáni, modellfrissített darabokat nézek csak, mert azokban már a hifi játszik mindent, pár apró módosítás is van benne, más a bőr minősége is, igaz a hajtáslánc nagyjából azonos a régivel.
amit feltudok róni az rx ellenében az a középkonzol egyes részei. a corolla versoban is ilyen hifi tekerőgomb van, ez eddig ok, csak 25-30ezer euro egy használt 3 éves rx400h és ennek fényében azért egy picit gáz. az új 450h-ra meg a világ összes pénze nem elég. ott mondjuk ilyen beltőr minőség gond sincsen, az brutális minőség. amit én keresek, az metálfekete, fekete/ezüst belsővel, gyönyörű, nem érdekel az a pár gomb, makulátlan mechanika, újszerű állapot. találni ilyeneket, 70-75e km körül.
a volvo sehol sincsen, felejtsd el, még a lexus is többet ér ilyen tekinetben. meg amúgy is.
de neked x5 kell, tök értem miről beszélsz, úgyhogy modellfrissítési 3.0d x5, 6 sebességes automata váltóval. jobbat nem találsz. a modellfrissítés előttiben 5ös váltó van és ronda is, orra és hátsó lámpák is, eléggé átszabták frissítéskor.
szerintem a mercik lomhábbak, öregurasabbak és unalmasabbak is, design ennek megfelelő. a belső absz szubjektív, szerintem gáz, ráadásul a legújabbakban nem tudsz gondolkodni az ár miatt. azok sem szépségdíjasok. szép, jó, de az x5 szerintem jobb.
q7-et biztos kerülném, még egy ilyen proli image-dzsel rendelkező suv nincsen a piacon.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37026) tibi666 válasza #74907648 (#37025) üzenetére


tibi666
senior tag

inkább benzinest nézzél. megbízhatóbbak és romániában könnyű valami fost beletankolni a dízelbe, utána meg cserélheted a csúcsokat, ami nem két fillér, főleg úgy, hogy hat kell belőlük.

bár te annyit jársz vele, hogy megfontolandó a dízel is. fene tudja. ha nyugatra mennél, biztos dízelt javasolnék. de kelet felé... :F

[ Szerkesztve ]

(#37027) Integra válasza #74907648 (#37025) üzenetére


Integra
titán

nem véletlen suv és nem személyautó, főleg romániába.
de én már nyugaton se gondolkodom másban, ahogy mo-n sem. soha többet személyautó, ha nem muszáj.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37028) barnam_ válasza #74907648 (#37025) üzenetére


barnam_
nagyúr

Szerintem a km számmal ne törődjél, valós 170k km még egyáltalán nem sok.
Nem tudom milyenek a román utak (de gondolom ott is van autópálya...), de szerintem ezek a böhöm nagy terepjárók és SUV-ok nem feltétlenül egy komoly üzletember látszatát keltik. Arra inkább egy E-Class, BMW 5, A6-t mondanék.

[ Szerkesztve ]

(#37029) tibi666 válasza Integra (#37027) üzenetére


tibi666
senior tag

225/45 r18, asszem én nyertem. :DDD :(

(#37031) tibi666 válasza barnam_ (#37028) üzenetére


tibi666
senior tag

gyakorlatilag semmi autópálya nincs, egy agyrém lehet lemenni bukarestig, óriási a teherforgalom.

(#37032) Yushchenko válasza barnam_ (#37028) üzenetére


Yushchenko
őstag

Nem tudom milyenek a román utak (de gondolom ott is van autópálya...),
nem jól gondolod ;]

(#37033) barnam_ válasza tibi666 (#37031) üzenetére


barnam_
nagyúr

Akkor nincs mese, tank kell oda ;]

(#37035) Integra válasza tibi666 (#37029) üzenetére


Integra
titán

a te kerékméreted?:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37036) Integra válasza barnam_ (#37028) üzenetére


Integra
titán

nem létezik autópálya, katasztrofális állapotok vannak.
de olyan sem, hogy úthálózat. mo kánaán, hidd el.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37037) tibi666 válasza Integra (#37035) üzenetére


tibi666
senior tag

igen. miután lehajtok az autópályáról, nem egy kéjutazás.

(#37038) Integra válasza #74907648 (#37030) üzenetére


Integra
titán

nem, ez az x5 modellfrissítés előtti.
az olaszt meg kapásból elkell felejteni. onnan csak sérülésmentesek jönnek, első tulajtól. :)
akkor már az ml, de figyelj, ne legyen benne légrugó, szar utakon tönkremehet sokkal gyorsabban, annak meg a javítási költsége horror. klasszikus gázrugós gátlós legyen.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37040) Integra válasza #74907648 (#37039) üzenetére


Integra
titán

igen, ez már modellfrissített darab.
sajnos a regadó miatt a magyar piac árai teljesen elvannak szálva.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37042) lajafix válasza #74907648 (#37039) üzenetére


lajafix
addikt

szvsz mindegy hogy 8 vagy 10 millió. A különbség bagó a teljes üzemeltetési költséghez képest, lásd kell neked évi 1 garnitúra kerék + 5 szervíz már 2 millió. Az XC90(anyukák SUVja) és a Lexus(elborult informatikusok :) ) komolytalan útépítő körökben, feltételezem hogy alvállalkozókkal is kell tárgyalnod, ahol a kell adni a látszatra: oda a király kell, az X5 .

vagy Porsche Cayenne 4.X Turbó, matított feketében... :)

Ja meg nem magyar autót kell venni, vegyél egyet román vagy szlovák vagy német forrásból kinti rendszámmal lepapírozva, pont ma volt téma.

szerk: látom ez utóbbi nálad is opció

[ Szerkesztve ]

Rock'n Roll

(#37043) lajafix válasza Integra (#37040) üzenetére


lajafix
addikt

a regadó gyakorlatilag vámnak felel meg, a hazai kereskedők nagy örömére.

Rock'n Roll

(#37044) Integra válasza #74907648 (#37041) üzenetére


Integra
titán

arra mindenképpen nagyobb az esély, hogy jó/jobb autót kapjál, nagyobb a piac, több a tiszta autó, meglepően sok a "leasingrücklaufer", vagyis 3 év után csere első tulajtól, vezetett szervízkönyvvel etc.. én is ilyeneket nézek.
az ár? a piac mérete és a verseny miatt barátibb.
a legutolsó rx400h amit el is hoztam volna 29.5ezer euro volt meghirdetve, 27ért eltudtam volna hozni, de nem tudtam megállapodni a kereskedés tulajjal, mert az autómmal le akart húzni, még csak a kompromisszumkészséget sem éreztem az ajánlatában. én meg diktálok, ha autót akar eladni, legyen kompromisszumkész, én is az voltam. így nem cseréltem. majd lesz másik, neki meg a nyakán ragad. nem tudtam, hogy ennyire jó dolguk van, pedig szenvednek keményen.
ugyanakkor én is a hetedik rx-re mondtam, hogy na ez kell, ez frankó.
azt neked kell tudni, hogy romániában milyen feltételekkel és költségekkel tudsz forgalomba helyezni egy ilyen autót. mo-ra nem érdemes, a regadóval megölik. és ez addíg így is marad, amíg az eu ki nem kényszeríti valahogy ezekből a szarháziakból, hogy töröljék el, és fizessék vissza amit jogtalanul beszedtek az emberektől (tuti nincsen már meg az a pénz).
szóval megérheti, igen. de leginkább az autók állapota és múltja miatt.

nem jön be, használd a linkelés funkciót:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37045) Integra válasza lajafix (#37043) üzenetére


Integra
titán

persze, ők fizették le a kedves politikusokat ez ügyben.
eu-ban nemtom mióta van még vám, valszeg ez tűnt fel magának az eu-nak is a regadóval szemben. ehhez képest mo pont nem gondolja így. na de majd most viktor eltörli!!:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37046) Integra válasza lajafix (#37042) üzenetére


Integra
titán

többek közt emiatt is döntöttem az rx mellett.
igaz, nekem nem kell elborult ájtísként senkinek sem megfelelnem, elgurulgathatok a gagyi corolla műszerfallal is:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37047) lajafix válasza Integra (#37045) üzenetére


lajafix
addikt

ugye a viktor valami új radírmárka lehet?

Rock'n Roll

(#37048) Integra válasza lajafix (#37047) üzenetére


Integra
titán

nézd, ha valóban van erase funkciója is, még jó is lehet:K:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37050) hobizoli válasza Yushchenko (#37032) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Bukarest es Pitesti kozott tuti van vmi, a tobbit meg epitik

több drón kell ;P

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.