Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#47001) anulu válasza Alvin_ti4200 (#47000) üzenetére


anulu
félisten

kösz a linkeket. gyors számolással évi 26e lenne a teljesítményadó arra amit kinéztem. tudom, h sok egyéb is van :)
francia autót nem vennék :DDD

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#47002) Alvin_ti4200 válasza anulu (#47001) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

Senki nem mondta, hogy franciát kell venni, az Avensis és a Carisma is japán :) A Xsara helyébe bármilyen megbízhatóbb akkori kompakt behelyettesíthető.

(#47003) Napfénysüti válasza anulu (#46996) üzenetére

Anno valami oknál fogva én is nézegettem Saabokat de azt olvastam róluk hogy elég megbízhatatlanok így hamar kiestek a pixisből. :)

Més que un club!

(#47004) Alvin_ti4200 válasza anulu (#47001) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

(#47005) anulu válasza Napfénysüti (#47003) üzenetére


anulu
félisten

nagyon szomorúan hallom / olvasom :O

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#47006) anulu válasza Alvin_ti4200 (#47004) üzenetére


anulu
félisten

az a baj, hogy ez a határ felett van :( 1 milla nincs rá, bármennyire is szeretném. valamint a sokadik, hogy ha le is telik mostani helyemen a próbaidőm (aug 10), akkor is, ahol néztem, hogy autóra részlet (bankoknál), azt olvastam, h nem gond, ha 1 évben 2 munkahely, de az aktuálison 9 hónapnak meg kell lennie. szóval családban tudnám csak megoldani (bármennyire is beleférne egy forint alapú cucc a fizetésembe). úgy meg 900 az erősen top plafon.

ezt néztem. tudom, az ördög a részletekben van, de nem tűnik rossznak. így elsőre. a másik para, h ha elémraknak egy alaplapot, arról azt is megmondom kb, h a tervezője mit gondolt gyerekkorában, de az autókhoz nem értek :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#47007) Gebriel válasza anulu (#47006) üzenetére


Gebriel
veterán

Vigyázz mert nem nagyon fogsz tudni olyan autó linkelni amibe valaki nem fog bele kötni. :U

Minden autó szervízigényes aki az ellenkezőjét mondja az nem foglakozik az autójával.
Lehetnek szériahibák az is igaz. Szerintem teljesen korrekt a linkelt Saabod. Jó felszerelt, biztonságos és megy is. Át kell nézni márkaszervibe amit meg akarsz venni, és akkor nem sok gond lehet.

(#47008) anulu válasza Gebriel (#47007) üzenetére


anulu
félisten

majd ha oda jutok, akkor linkelek ide párat és kikérem a véleményeteket :) attól félek, h mire meglesznek a feltételek, addígra ezt a 9.3-ast elviszik :(

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#47009) Napfénysüti válasza anulu (#47008) üzenetére

Biztos lesz másik is. :K Egyébként én is csak olvastam róluk, konkrét tapasztalatom nincs Saabokkal (illetve egy barátomnak volt de hamar összetörte :( ). Mindenképp alaposan nézesd át szakinál mert sok minden kiderülhet.
Még annyit tudok javasolni hogy ha már konkrétan megvan a típus akkor keresni fórumot ami csak azzal foglalkozik. Biztos segítenek a tulajok hogy mire érdemes figyelni, mik a típushibák sőt lehet még jó alkatrészforrást is tudnak ajánlani vagy akár konkrét autót is. Előfordul hogy egy adott gépet a tulaj először a saját oldalának a fórumán hirdet meg vagy akár még fórumtagoknak ad is kedvezményt.
Szóval érdemes ezeknek alaposan utánajárni. ;)

Més que un club!

(#47010) Prego válasza anulu (#47006) üzenetére


Prego
senior tag

Sztem ha friss a jogsid (nekem 5 éves, de én is csak most kezdtem el rendszeresebben vezetni), rohadtul ne vegyél fel hitelt rá. Akármilyen óvatosan-lassan vezetsz, rutin hiánya miatt olyan szarvashibákat követhetsz el, amin magad is meglepődsz, aztán kocsi nincs, banki követelés van.
Pénteken én is elkezdtem kicsorogni egy kereszteződésből, és annyira néztem jobbra-balra, hogy nem vettem észre egy apró részletet: az út, amire ki akartam kanyarodni balra, ketté volt választva egy padkával, én meg jó széles ívben elkezdtem kanyarodni :D
Kocsinak meg se kottyant hálistennek, sőt, annyit sem éreztem, mint a kátyus utakon, de ha nem lett volna szép domborított a padka, akkor lehet ottmarad a futóművem, vagy a lökhárítóm :D

Plusz infó: nekem az 1332 köbcentire a papírmunka (átírás, kötelező stb stb) volt még 68 ezer, erre jött rá az önkormányzattól a gépjárműadó (mivel március végén lett enyém a kocsi, áprilistól csak 9000Ft).
Műszakilag mázlim volt, olaj és szűrőcsere megvolt 25-ből, kipufogó cserére szorult 35ezer, és mivel évszakváltás volt, kapott új nyárigumiszettet, darabja eksönben volt 10500Ft.
A többi már csak filléres kiadás volt (gumiszerelés 7e, háromszög, vontatókötél, bikakábel, elsősegélycsomag, izzókészlet, ez a csavarlazító spray, ez a nyeles ablaktakarító izé, fényvisszaverős ablaksötétítő)

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#47011) Prego válasza Napfénysüti (#47009) üzenetére


Prego
senior tag

Jaja, nem rossz ötlet, én is reggeltem a toyota klubbon, aztán közösen átbeszéltük a kiszemelt vasakat. Volt hogy ők mondták ez átvágás, mert nem pl a hírdetett felszereltséget nem is adták színezett lökhárítóval és ilyen kárpittal :D
Aztán kiderült hogy egy fapad lett utólag felszerelve ülésfűtéssel, elektromos ablakkal meg ködfényszóróval :)

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#47012) Napfénysüti válasza Prego (#47011) üzenetére

Én is mikor eldőlt hogy Civic lesz összebarátkoztam a munkahelyemen egy tulajjal ő megmutatta az autóját, elmentem vele Honda találkozóra. Aztán a melóhelyen pont van egy srác aki eléggé vágja ezeket, volt már vagy 6 Hondája is, sőt pont ő az aki tud hozni jó áron gyári alkatrészeket. :) Na velük elmentem megnézni egy kiszemeltet amire azt mondták faszának tűnik, még átnézettem egy helyi szerelővel is jó alaposan meg elmentem próbakörre és meg is vettem azt a gépet. Persze előtte már rengeteget olvastam is a típusról meg regeltem a márka egyik fórumán. Úgy gondolom megérte hogy ennyi utánajárást ráfordítottam.
Persze mivel lelkiismeretes tulaj vagyok és 14 éves az autó költök rá valamennyit hogy szépen rendbe legyen de korát nézve erre számítottam. Komoly baja nincs is hála égnek csak bagatell dolgok. :)

Més que un club!

(#47013) gaborbol válasza anulu (#47001) üzenetére


gaborbol
őstag

"francia autót nem vennék" akkor a volvot egybol huzd ki a listarol :DDD
2 het alatt 3 alkatreszt csereltem mind a 3 valeo, made in france,de akar hova nezek az S80-ba made in france, italy, germany, austria....

Szerintem vegyel minnel fiatalabb kis kobcentis, nem premium autot, aztan ahogy jon a rutin tapasztalat, lehet majd feljebb lepni.

[ Szerkesztve ]

(#47014) LuckyL válasza gaborbol (#47013) üzenetére


LuckyL
őstag

új S80ban szinte csak ford meg renault alkatrészeket látni mindenhol, ezt én is megerősítem

cryptot minden termékemért elfogadom

(#47015) anulu


anulu
félisten

köszönöm a tippeket, jöhetnek még :)
szerencsére van még bőven időm addíg, úgyhogy sokszor át fogom rágni a kérdést. :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#47016) AMD Power válasza anulu (#47006) üzenetére


AMD Power
titán

Én hitelre nem vennék autót. Max ha családon belül meglehet oldani. A jelenlegi Mo-i helyzet mellett én nem mernék.

VW, Seat néztél?

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#47017) Prego válasza LuckyL (#47014) üzenetére


Prego
senior tag

Sztem 8-900 ezerből nem fog S80ast venni. Esetleg 850est vagy S-V70-enest.

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#47018) zoo8800 válasza anulu (#47008) üzenetére


zoo8800
veterán

friss jogsival össze fogod törni. Tudom, miről beszélek :D
1-2 évre vegyél valami olcsóbbat, és csak aztán vegyél valami jobbat.
ha pedig 800e van kocsira, akkor kb. 500-ért vegyél, a többi pedig legyen tartalék.

rip and tear, until it is done

(#47019) LuckyL válasza Rick4 (#46979) üzenetére


LuckyL
őstag

nem első a hummer, hanem a priussal hasonlították össze, és bizonyos szempontok alapján annál jobbnak találták
tehát a kettőből lett első, hülyeségeket ne terjessz :DD

cryptot minden termékemért elfogadom

(#47020) Prego válasza LuckyL (#47019) üzenetére


Prego
senior tag

Tegnap a Reader's Digestben azt olvastam (slozin tartunk ilyet :D ), hogy azzal hogy te háziállatot tartasz, a takarmányozásával milyen hatalmas környezeti terhelést teszel a környezetre és jobb lenne olyan állatokat tartani, melyeket megeszünk.
Ezzel a feltevéssel a cikk szerzőjének annyi erkölcsi kifogása volt hogy a gyermekei mit szólnának ahhoz hogy az aranyos házinyuszit feltálalják ebédre.
Nekem meg az jutott eszembe, hogy a túlnépesedés milyen környezeti terhelést jelent, ennek meg gyerekei vannak :D

Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

(#47021) Gebriel válasza zoo8800 (#47018) üzenetére


Gebriel
veterán

Szerintem ez nem előírás szerű nem egy ismerősöm nem törte össze friss jogsival.
Én nem ide tartozom. :DDD

(#47022) dízelracer válasza anulu (#47015) üzenetére


dízelracer
senior tag

(#47023) zoo8800 válasza Gebriel (#47021) üzenetére


zoo8800
veterán

persze, hogy nem előírás. Csak qrvára valószínű :D
150 lóval már lehet haladni, és ha ezt ki is használja, akkor hamar összecsukja majd az elejét. Alkatrészt szerezni hozzá pedig nehezebb és drágább lesz, mint pl. egy Vectrához vagy a lejjebb linkelt Passathoz.

rip and tear, until it is done

(#47024) anulu válasza dízelracer (#47022) üzenetére


anulu
félisten

nem tűnik rossznak, köszi

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#47025) AMD Power válasza zoo8800 (#47018) üzenetére


AMD Power
titán

Friss jogsival mondjuk én sem vennék ilyen kaliberű autót főleg,hogy nem kp-s. :U

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#47026) anulu válasza zoo8800 (#47023) üzenetére


anulu
félisten

nem száguldani akarok, max pályán haladni rendes tempóval. :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#47027) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Tudom, hogy jól le leszek fikázva, az is lehet, hogy egyedi kivétel leszek. De amint megszereztem a jogsimat(egy 1.2es Renault Clion) onnantól, egész nyáron, napi szinten, 500 de néha 1000 kilométert vezettem, egy BMW E38 750iA-ba... Elején sokat szenvedtem, mert hosszú, széles, lapos, városba kínszenvedés, 4sávos úton nem tud egy ívbe megfordulni 18-as kerekekkel. De legalább parkradar van... Ezzel oda akartam kilyukadni, hogy hülye 17éves fejjel, egy 326lóerős BMW volt alattam egész nyáron, mégsem haltam meg. Volt, hogy nyomtam neki elég csúnyán, ez tény, de azért ha van az embernek esze, nem hal meg. Akinek nincs, az meg a literes Suzukival is meghal....

Smoke & Torque

(#47028) dízelracer válasza anulu (#47024) üzenetére


dízelracer
senior tag

Elöl hely van benne bőven hátul viszont szűkös a lábtér, felszeltsége egész jó, ha törik relatív olcsón talpra lehet állítani, már nagyon régen kifutott modell mégis mindent kapni hozzá azonnal raktárról. Ja és 1Z motor :) . Nem egy versenymotor de fél milliót simán elgurul 6literes átlaggal. Első autónak simán jó egy ilyen is és mégsem egy tekerős ablakos fapad matizban nyomorog az ember, ahol se hely se csomagtartó se klíma se abs se semmi. :)

(#47029) dízelracer válasza Szplöttyy (#47027) üzenetére


dízelracer
senior tag

"egész nyáron, napi szinten, 500 de néha 1000 kilométert vezettem, egy BMW E38 750iA-ba..."

Nem sok az egy kicsit? :)

(#47030) Szplöttyy válasza dízelracer (#47029) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Hát, átlagolva, mert volt olyan, hogy egy hétvége alatt valami 2ezer párszáz km... De akkor szinte alvás nélkül, de egy nap minimum 200km megvolt... De volt olyan nap, mikor csak boltba meg vissza, de volt olyan is, mikor 24óra vezetés... Átlagoltam... De nagy élmény volt, hogy 100literes tank, és volt hogy naponta telitank :/

(#47031) Gebriel: Azért masszív autók ezek a Passatok, jó, azért nem Saab.

[ Szerkesztve ]

Smoke & Torque

(#47031) Gebriel válasza zoo8800 (#47023) üzenetére


Gebriel
veterán

De a Saabol kb 99.9% hogy kiszáll sértetlenül a Passatból már nem biztos. :D

(#47032) zoo8800 válasza Gebriel (#47031) üzenetére


zoo8800
veterán

Ebben nem hiszek...

Szplöttyy
Az elmúlt 20 évből tudnál mondani egy olyan Saabot, amelyik biztonságosabb volt a korabeli kategóriatársainál?

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#47033) Manitou válasza zoo8800 (#47032) üzenetére


Manitou
addikt

én se

(#47034) anulu válasza Gebriel (#47031) üzenetére


anulu
félisten

igazándiból, nem szeretném kipróbálni :DDD

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#47035) Szplöttyy válasza zoo8800 (#47032) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Saab 9-5 98'
Opel Vectra B 97' Látható a különbség, és szerintem nevezhetjük egy kategóriának.BMW E39 Itt mondjuk már hasonló ez eredmény, de a BMW Drágább is volt, ellenben, a bábokat megnézve, a Saab még mindig jobb.

Viszont azt hozzátenném, hogy nem vagyok Saab rajongó(sőt), ezenkívül nem igazán érdekel egy autó biztonsága, mert mindenbe meg lehet halni, nem azért ülök be, hogy törjem.

Smoke & Torque

(#47036) Gebriel válasza zoo8800 (#47032) üzenetére


Gebriel
veterán

Én meg láttam. ;)

Szplöttyy
De ha másik a hülye és azért van baleset nem árt a biztonság. Főleg ha gyere is van. :K

[ Szerkesztve ]

(#47037) Napfénysüti válasza zoo8800 (#47023) üzenetére

A mostani első autóm és 160 ló (jogsim tavalyi). De teljesen normálisan megyek vele, múltkor valami 1000 éves szakadt 309-es Pug is megelőzött. :D
Úgy gondolom fejben dől el hogy megy az ember. Jó nem 18 éves vagyok de ha az embernek van esze nem 200-al megy mindenhol.

Més que un club!

(#47038) anulu válasza Napfénysüti (#47037) üzenetére


anulu
félisten

no ez meg a másik. részemről 29 vagyok, nem az a "nincs a ész - van a erő" típusú embernek ismerem magam.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#47039) Napfénysüti válasza anulu (#47038) üzenetére

27 leszek mindjárt de kifejezetten óvatosan megyek. Előzésnél jön jól hogy van erő az autóban meg ha intenzívebben kell gyorsítani,l kifejezetten jó dolog ha van tartalék és nem 75 lóval kell kalkulálni hogy megoldható-e még. Persze fater először nem tartott normálisnak mikor beállítottam a géppel. :D

[ Szerkesztve ]

Més que un club!

(#47040) AMD Power válasza Gebriel (#47031) üzenetére


AMD Power
titán

Ez ma már messze nem így van!

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#47041) zoo8800 válasza Szplöttyy (#47035) üzenetére


zoo8800
veterán

A Vectra 1 kategóriával kisebb. Az Omega egy kategória a 9-5-tel.

rip and tear, until it is done

(#47042) anulu válasza Napfénysüti (#47039) üzenetére


anulu
félisten

asszem ezt jelentősen át kell rágnom még. abban is van igazság, amit te mondasz, meg a másik oldalon is, h alkatrész, törésnél pénz, akármi...

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#47043) Szplöttyy


Szplöttyy
senior tag

Azért is hozzátenném, hogy láttam már jó pár törött autót, és ez ENCAP töréstesztet, én személy szerint túlzottan nem veszem figyelembe... Mert láttam én sok 5 csillagos autót, amit nem pont úgy kaptak el "ahogy öt csillagos" így hát rottyra tették, hullámos volt a tető, de még az alváz is meggyűrődött mindenhol... És nem épp "fú, ez veszélyes volt" válsepregetéssel szálltak ki belőle... De láttam már köztudottan szar E36-ot(1,5csillag) is nagy tempónál úgy megrottyanni, hogy kiszálltak belőle, karc nélkül... Sokkal inkább szerencse kérdése, mint sem csillagok...

Smoke & Torque

(#47044) zoo8800 válasza Szplöttyy (#47043) üzenetére


zoo8800
veterán

A szerencsét nem lehet csillagokkal értékelni :)

rip and tear, until it is done

(#47045) Szplöttyy válasza zoo8800 (#47044) üzenetére


Szplöttyy
senior tag

Az tény... Igazából, egy nagyon jó példát tudok, mert át is éltem. Bár nem emlékszem már mindenre... Lényeg, hogy Citroen BX nem is túl jó állapotban, műanyag a fél autó, gondolom katasztrofális törésteszt, ha egyáltalán van neki... Esőbe 90el mentünk be a körforgalomba, és orral beálltunk az árokba... BX-nek picit behajlott a küszöb, szétment két felni, elrepedt a lökös, és eltört a lámpa tartó füle... Tehát "semmi baja" sem lett... Pedig nem egy masszív autó... Csak szerencse volt...
Koccanásnál meg tényleg kiszámíthatatlan, mert egy 100/A6 Audival haverom fékezett, de még úgy is kb 30al nekiment egy B Vectrának... Audinak lepattant a lökös, amit vissza is raktunk, az opelnek meg lerombolta a hátfalát... De nem törni veszünk autót, nem árt ha biztonságos, de néha túl nagy jelentőséget tulajdonítunk neki...

Smoke & Torque

(#47046) Napfénysüti válasza Szplöttyy (#47045) üzenetére

Ráadásul a mostani EuroNCAP tesztek pontozása elég röhejes... :U

Més que un club!

(#47047) AMD Power válasza anulu (#47042) üzenetére


AMD Power
titán

Én inkább valami "újabb" kiadású , takarékos de előzésre még alkalmas könnyen szerelhető autót vennék ami "aránylag" biztonságos és masszív.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#47048) Rick4 válasza LuckyL (#47019) üzenetére


Rick4
félisten

Namost ha ketten versenyeznek, és az egyik nyer, akkor szerinted az hanyadik is? :DDD Szerintem az első. A Prius meg nem is a második lett, hanem az utolsó. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#47049) Rick4 válasza runner 125 (#46995) üzenetére


Rick4
félisten

70-80 rugó egy lengőkar, és évente 4-5-öt tuti ki fogsz benne cserélni, a dízel befecsi saccra 2 kiló darabja, és van 4. Asszem fájni fog, mikor kiszámolod, hogy egy éves autókázás annyit vesz ki a zsebedből, mint ha 30 literes benzines fogyasztással jártál volna valami mással.. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#47050) Rick4 válasza dízelracer (#47022) üzenetére


Rick4
félisten

2 hó műszaki, és az eladó bevallása szerint is kb. 100K ráköltenivaló van csak a műszakiig. Csodás vétel.. :D

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.