Hirdetés

2024. június 6., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#36501) #00809728


#00809728
törölt tag

Na a rokonom vett egy új honda jazz-t.
1200cc moci,sok-sok extrával.Bellől jobban variálható mint az án seatom.
Mentem vele egy probakőrt...Nem rossz halk moci,kulturált járás és azért ment is.
3.7misi mindenhol ez az autó...1-2 helyen voltak kicsit engedékenyek azaz 3.5misi alá nem tudtunk menni.
1 helyen találtunk 1000km proba járgányt nos azt vettük meg mert ott rendesen engedtek.
Korrekt volt az eladó srác amit sajnos a mai világban nem lehet elmondani pár kereskedőről.

(#36502) Khelben válasza #00809728 (#36501) üzenetére


Khelben
nagyúr

3,5-ért kisautót? Gazdag rokon ;)

(#36503) dízelracer válasza Khelben (#36502) üzenetére


dízelracer
senior tag

Végül is ha azt nézzük, hogy egy jobban felszerelt 1-1,5éves használt Swift is átlépi a 3millát akkor ~3,5M nem sok egy 1000km-t futott Jazz-ért. Azért csak tágasabb és sokkal jobban variálható a beltere. Az más kérdés, hogy "próbajárgányt" nem mernék megvenni. Az kapja az ívet mindenkitől.

[ Szerkesztve ]

(#36504) t1 válasza dízelracer (#36503) üzenetére


t1
addikt

A mi Fabiank is tesztverda volt 5000km vették muterék most van benne 70.000km és semmi baja nem volt még.

(#36505) Khelben válasza dízelracer (#36503) üzenetére


Khelben
nagyúr

De ha azt veszed, hogy ennyiért kapsz 3-4 éves fullextrás középkategóriásat, akkor rohadt drága.
Mellesleg 1 éves swifteket én 2millióért látok használtautón, nem 3ért.

(#36506) aesir válasza Khelben (#36505) üzenetére


aesir
veterán

Sőt, ennyiért EZTis meg lehet venni, de minek?

Egész egyszerűen nem 3-4 éves középkategóriás fullextrásat akartak venni, hanem egy új kisautót.

Van saját életem...

(#36507) dízelracer válasza Khelben (#36505) üzenetére


dízelracer
senior tag

De nem a full fapad verziókról volt szó.

[link]

Ha 3,5 millióm lenne egy alsó-középkategóriás autónál én sem adnám lejjebb.

(#36508) m3tr0 válasza dízelracer (#36507) üzenetére


m3tr0
senior tag

Én 3-3,5 millióból Hondát vennék...Accordot leginkább. :C
De szép is volna. :DD

Mondjuk egy ilyet. ;)

[ Szerkesztve ]

(#36509) Dare2Live válasza Khelben (#36505) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

nem mindenki Khelben. Mi is vehettünk volna 3.5ért pl Accordot aztán lett belölle ~3ért egy extras ~1000kmes teszt yaris. 3külön munkahely jellemzően belváros, próbálj parkolni Accordal. 99%ban egy ember használja, várost 50kmnél jobban még ~nem hagyta el. Nincs szükség/értelme a nagynak. és akkor a fogyasztás részt hanyagoltam. ~4hidegidítás 4*10km. és a megbízhatóság részt szintén hanyagoltam.

szerk: jazz meg a kategóriában elég jó a variálhatóságával + ~400literes csomagterével. Mondjuk necces, hogy Honda kisporolta belölle a 6os váltót 130nál ordít vmint egy városi kocsi rugozását mért kell k* keményre hangolni azt se értem.

[ Szerkesztve ]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36510) Khelben válasza Dare2Live (#36509) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nyilván ha kisautó kell, akkor a 4 éves abból is olcsóbb, nem? Ha rendesen át van nézve, akkor semmivel nem megbízhatatlanabb egy újnál. És lehet, hogy sokkal megbízhatóbb, mint egy tesztautó, aminek rövid utakon tapossák ki a belét.

(#36511) tibi666 válasza Khelben (#36510) üzenetére


tibi666
senior tag

de más egy új autó, mint egy használt. sokkal jobb. csak anyagilag nem jó üzlet.

(#36512) Integra válasza Khelben (#36502) üzenetére


Integra
titán

most leköpöd mert ÚJ és KISAUTÓT akart venni?
persze, vehetsz ennyiért iskolabuszt is, miért nem vagy képes kiszakadni te is a saját realitásodból és fogadod el, hogy másnak más a célja és mást szeretne?
és amúgy is, ha gazdag akkor mi van? zavar?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#36513) dabadab válasza Khelben (#36510) üzenetére


dabadab
titán

"Ha rendesen át van nézve, akkor semmivel nem megbízhatatlanabb egy újnál."

Viszont egyreszt jobban el van hasznalodva, masreszt meg a "rendes atnezes" azert messze nem egy trivialis muvelet, nekem pl. fogalmam sincs arrol, hogy ezt hogyan lehet megcsinalni.

DRM is theft

(#36514) Dare2Live válasza Khelben (#36510) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

söött 10+éves yarist is vehettünk volna. Ha odafigyeltek rá, cserélték ami kell.... (és már gyak ismerem annyira a konstrukciót, hogy ezt nagyjából magam is meg tudjam mondani) egy teljesen megbízható kocsi mindez nem 3misiért hanem 0.7ért.

akkor meg a 3-4éves a drága.

btw utólag az van bánva, hogy nem a 4misis fullfull extras lett megrendelve. 10évig minimum ez a kocsi lesz használva és ha a fizud uannyi mint régen, de már nyugdíjat is kapsz mellé (azért dolgozol mert kevés dolog van amit jobban szeretsz mint a munkád és mit csinálj? ülj otthon és tévézz?) ráadásul már a gyerekek se visznek el rengeteg pénzt havi szinten hazurol, akkor az a +1misi nem tétel. Az ülésfűtés/kormányfütés/hazakisérőfény/esp/kiscsengő viszont jó dolog.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36515) lajafix válasza Khelben (#36510) üzenetére


lajafix
addikt

ízlések és pofonok, avagy akinek új autóra van igénye és van rá pénze(azaz tudja mit csinál) az vegyen újat.

Rock'n Roll

(#36516) Khelben válasza tibi666 (#36511) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem újról volt szó, hanem használt tesztautóról, amit ráadásul extrém módon használnak (rövid utak, hidegen taposás, stb).

(#36517) Kickass válasza Khelben (#36516) üzenetére


Kickass
őstag

nem voltam tul sok teszt vezetesen de kb egy ilyenen se engedtek 'taposni', de meg ha engedik is itt volt 1000km kb, annyi ido alatt meg bejaratasnal se lehet ugy legyilkolni, tiltasig ugyse tapossa meg Jazz-t egyebkent se az onjelolt Sumaherek mennek tesztvezetni ;)

(#36518) Dare2Live válasza Khelben (#36516) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

troskanal anno 100fölé nem enegdtek. ez a mindennapos hideg meg ugye nálunk alapon 3* tuti megvan. a kulcs pedig itt az volt, hogy ott volt raktáron az csak bonusz volt, hogy lehetett rajta alkudi is rendesen.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36519) zoo8800 válasza Kickass (#36517) üzenetére


zoo8800
veterán

ha gyilkolni nem is, de egy kicsit tolni, taposni neki azért lehet egy tesztvezetésen. :U

rip and tear, until it is done

(#36520) Tothgera30 válasza zoo8800 (#36519) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...pl.: Nálunk a Suzuki kereskedő a "tesztautó" SX4-el jár ki terepre, meg néha megkaparintja a Vitarát, akkor azt hajkurássza, nem is a saját Mercijét :W .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#36521) joshua7


joshua7
veterán

Twingo RS, Swift Sport kategóriában mondanátok nekem még megfontolandó alternatívát max 2.5M körül? :R

Semper Fi

(#36522) Tothgera30 válasza joshua7 (#36521) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ignis Sport, Citroën C2 VTS, Golf GTI, és még megannyi más kis méregzsák amiknek a neve nem ugrik be :D .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#36523) joshua7 válasza Tothgera30 (#36522) üzenetére


joshua7
veterán

Ha Ignis, akkor már inkább Swift. :) VTS nem bejövős, Golf GTI mi? Mert Golf V alá nem adnám, de az más kategória.

Semper Fi

(#36524) Tothgera30 válasza joshua7 (#36523) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Én szívem szerint Golf 1 GTI-t vennék, de a gyári állapotú nagyon ritka mint a fehér holló, így a Golf 3-at kukkolnám, a Golf V meg nem bejövős. Mi bajod az Ignissel, nagyon ott van pedig, és még jól is húz, csak próbáld ki. Nem elenyésző tényező hogy 2,5 millából 2 használt Ignist veszel, szóval olyan 1 milla körül van az áruk, de 1,5-ért már nagyon jókat lehet kapni.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#36525) Rick4 válasza aesir (#36506) üzenetére


Rick4
félisten

Ezt a nagyobb motorral kell megvenni, azzal már jól is megy....

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#36526) t1 válasza joshua7 (#36523) üzenetére


t1
addikt

Honda Civic VTi is benne van a pakliba gondolom

(#36527) tomcsi23 válasza joshua7 (#36523) üzenetére


tomcsi23
veterán

Vagy Fabia rs pl? Fiesta ST? :B

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#36528) Eagl3 válasza t1 (#36526) üzenetére


Eagl3
veterán

Gondolom nem 10-12 éves autót akar venni...

(#36529) joshua7 válasza Tothgera30 (#36524) üzenetére


joshua7
veterán

Nincs semmi bajom vele, csak valami újabb kellene. Jó kis japán kocsi, nem tagadom, de akkor is inkább egy Swift. Formára sokkal jobban tetszik.

Semper Fi

(#36530) Tothgera30 válasza joshua7 (#36529) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ahogy akarod :U . Én ha meghalni akarnék, akkor Ignis Sportot vennék sárgában, vagy Golf 3 GTI-t, de abban már nem döglenék meg szívesen :B .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#36531) Eagl3 válasza tomcsi23 (#36527) üzenetére


Eagl3
veterán

Ez a Fiesta ST nekem nagyon bejövős...

(#36532) tomcsi23 válasza Eagl3 (#36531) üzenetére


tomcsi23
veterán

Most nézegetem én is, hogy még nekem is tetszik. :DDD

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#36533) t1 válasza tomcsi23 (#36532) üzenetére


t1
addikt

Nekem is bejövős :)

(#36534) Eagl3 válasza tomcsi23 (#36532) üzenetére


Eagl3
veterán

Van itt Fehérváron egy ilyen ST, két fehér csík van hosszába rajta (olyan Viperes :D), mióta azt naponta látom, egyre jobban kacérkodok a gondolattal, hogy ki kéne próbálni milyen és ha még mindig tetszik rágyúrni egyre. :)
Édesanyámnak 1.4-es Fiestája van, azzal elég sokat megyek, jó kis autó, de nem tudom elképzelni milyen a sport változata. :)

(#36535) joshua7 válasza tomcsi23 (#36527) üzenetére


joshua7
veterán

RS bejön, de nem dízellel, kár, h nem csináltak belőle valami benzinest. Az ST-ről meg meg is feledkeztem, a linkelt meg tényleg jól néz ki. :R

Eagl3: igen, 4-5 évesnél nem akarok idősebbet

Semper Fi

(#36536) tomcsi23 válasza Eagl3 (#36534) üzenetére


tomcsi23
veterán

Az a két csíkos verzió pont nem tetszik, de így kékben ütős.
Szedegeti azért a lábát. Ki kéne próbálni tényleg. :B

joshua7: igaz, nincs benzines RS, bár van sportosabb benzines, de az is "gyenguska".

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#36537) Dare2Live válasza joshua7 (#36521) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

természetesen... Yaris TS [link] :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36538) Manitou válasza joshua7 (#36521) üzenetére


Manitou
addikt

[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#36539) dragonfx válasza joshua7 (#36521) üzenetére


dragonfx
veterán

azért ezta twingot kirpóbálnám ;]
meg lehetne taposni. :DDD
ha jól tom van benne turbós benyás moci is.

u.i.:a francba nem tudtama felnicsíkot felragasztani mert ugye fleni kerek a csík meg egyenes.sejtettem ez lesz a gond beigazolodott.de nem esünk kétségbe jo lesz máshova dkorálni. :))

Tomcsi>>egy gond van.ránézek erre a fiesta st 150 lovas videora és valahogy nem jön le ez egy turbos benyás auto.inkább egy 1.4es szívó.ezt a kocsit max. 120.ra mondanám.
ok jobban megy mint enyém aláírom látszatra is.de enm oylna átütően ahogy a +50 ló előrevetíti.meg amugy is fénykorába enyém is elment 1>>45, 2>85, 3>127..szóval ...és a videok alapján ez is ennyit tud.
a tiéd mérföldekkel nagyobbat lép, még így visszagondolva is.pedig a súlyba te több vagy és csak +30 ló.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#36540) Khelben válasza Dare2Live (#36518) üzenetére


Khelben
nagyúr

Hát, én suzukinál, fordnál, hondánál voltam tesztvezetni, ott arról szólt, hogy "ugye milyen jól megy?" meg "nyomhatod ám neki". Aztán csúnyán néztek, mert az 1,6-os motorra azt mertem mondani, hogy nem, nem megy jól :D

(#36541) dízelracer válasza dragonfx (#36539) üzenetére


dízelracer
senior tag

"u.i.:a francba nem tudtama felnicsíkot felragasztani mert ugye fleni kerek a csík meg egyenes.sejtettem ez lesz a gond beigazolodott.de nem esünk kétségbe jo lesz máshova dkorálni."

(#36542) VR6-Fan válasza dragonfx (#36539) üzenetére


VR6-Fan
veterán

azért 24sec állóból 180-ra nem olyan rossz szerintem, persze vannak jobbak is.

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#36543) tomcsi23 válasza dragonfx (#36539) üzenetére


tomcsi23
veterán

2 lityis szívó. :B
Amúgy videó alapján nehéz megítélni. Van fent elég sok, más-más műszerfallal, a fene tudja, melyik milyen változtatással bír házilag. :D
Ja, meg melyik fokozatban mennyit tud menni az áttétel kérdése inkább.

[ Szerkesztve ]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#36544) dragonfx válasza tomcsi23 (#36543) üzenetére


dragonfx
veterán

mindenesetre csak annyit akartam ezzel mondani hogy 3x a te leonod mitn egy fiesta st.
a twingo is cska széttúrni kéne. ;]

2.0ás szívó??akkor az nem is nagy durci és ugy tudtam fordnál st.be csak turbos motor kerül. :U ..mert van 180 lovas is az turbos asszem.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#36545) tomcsi23 válasza dragonfx (#36544) üzenetére


tomcsi23
veterán

Eddig se volt turbós moci ST-ben, csak az utóbbi generációs focusba. Meg majd a mondeóban lesz asszem. Ill. akkor már a fiestában is valszeg.
Viszont azért más méret, s ha neki ilyen "kicsi" kell, akkor a fiesta jó alternatív lehet. :K

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#36546) zoo8800 válasza tomcsi23 (#36545) üzenetére


zoo8800
veterán

5 év és eltűnnek a szívó benzines új autók :) a turbó nagyon hódít mostanában

rip and tear, until it is done

(#36547) joshua7 válasza Manitou (#36538) üzenetére


joshua7
veterán

UfoCivic már túl nagy, kiskocsinál nem kell nagyobb.

dragonfx: Twingó-ban biztos nincs nagyobb, benzines turbó meg pláne. Kisebb van, az 1.2 TCE, de nagyobb nincs.

Swift Sport, Twingo RS, Fiesta ST marad akkor egyelőre. Bár őszintén az ST 150 lovas motorja már kissé overkill kategória. Meg egy régi teszt is rémlik, amiben azt írták, ezzel a motorral nehézkes a kocsi. :F

Semper Fi

(#36548) Eagl3 válasza joshua7 (#36547) üzenetére


Eagl3
veterán

Kizárt, hogy nehézkes legyen... az 1.4-es Fista is minden csak nem nehézkes. Az 1.2-es viszont tényleg halál. Az a 150 lovas ST meg nagyon fasza lehet szerintem, kérdés mennyire feszes az autó mert ez az 1.4-es amit én hajtok bizony hagy némi kívánnivalót maga után, persze nem is raccsingolásra lett hangolva.

(#36549) VR6-Fan válasza joshua7 (#36547) üzenetére


VR6-Fan
veterán

esetleg polo GTI vagy ibiza cupra?

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#36550) Khelben válasza Eagl3 (#36548) üzenetére


Khelben
nagyúr

Kizárt, hogy nehézkes legyen

Nehézkesnek talán nem nehézkes, de egy 8,5 másodperces 0-100 elég lájtos egy ilyen autótól.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.