Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#9001) t1 válasza dragonfx (#8999) üzenetére


t1
addikt

akkoriban az volt :)

(#9002) Rick4 válasza #16741888 (#8998) üzenetére


Rick4
félisten

az csak hagyján, Szegeden 1 éve durvult el a helyzet, mikor a románok és a bulgárok is csatlakoztak az EU-hoz. a sok okos nem gondolta, hogy a 43-as úton ami a határtól szegedig vezet, megháromszorozódik a forgalom. ebben az a rossz, hogy a románok és a bulgárok mennek árkon-bokron, záróvonalon, piros lámpán, mindenen keresztül. szinte azt mondom, kivétel nélkül. az egyik kereszteződés, ahol a cirkusz szokott menni a városi rendőrség sarkán van, és a megyei rendőrségtől 150m-re. a rendőrök le se szarják, hogy a külső sávban kanyarodó kamionos ( a sáv egyébként egyenesen megy) az én belső sávomba kanyarodik, leszorít, pedig volt már jópárszor, hogy betelefonáltunk, hogy ugyan jöjjenek már ki, csak a sarokig... :(

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#9003) fokukac válasza Rick4 (#9002) üzenetére


fokukac
nagyúr

a múltkor voltam makón, útközben 3 darab árokba borult kamiont láttam :(((

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#9004) dragonfx válasza fokukac (#8993) üzenetére


dragonfx
veterán

végre hogy beláttad miben jobb egy 116os bmw mint egy 1.3as swift... :R
presztízs minőség, meg ugy az egész.

Bubu ne légy kishitű ha határozott vagy be fognka engedni elsőre, engem is beengednek elsőre, mondjuk én nem hagyok lehetőséget arra hogy en engedjenek be max.pár szándékosna direkt pofátlan egyed képes arr ahogy gecizzen velem...

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#9005) dragonfx válasza fokukac (#9000) üzenetére


dragonfx
veterán

igen valószínű.....te meg akkormég nem ültél bmw-be én már igen :C :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#9006) Bubu79 válasza dragonfx (#9004) üzenetére


Bubu79
addikt

Nem a beengedéssel van gondom ( kis városban lakom, ahol nincsen pestihez hasonló tülekedés ), hanem a "letúrlak az útról, mer nehogymá' te menjé' elől, tuskó BMW-s..." hozzáállással...

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#9007) dragonfx válasza Bubu79 (#9006) üzenetére


dragonfx
veterán

ne hagyd erre ezt tudom mondani :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#9008) Rick4 válasza fokukac (#9003) üzenetére


Rick4
félisten

az a tuti, hogy a szeged és a határ közti szakaszon folyamatosan járnak a kocsik, nincs egy fél perc szünet sem. már többször volt téma, hogy a kisebb falvakon 100-zal mennek át, legalább negyed óra átjutni a másik oldalra....érdekes, azt nyilatkozták, hogy nem számítottak ekkora forgalomra...nem tudom, mit vártak? :( minden nap van valami baleset, hol kisebb, hol nagyobb..)

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#9009) (Kolombusz) válasza Integra (#8984) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

206 SW konkurens? :F

(#9010) t1 válasza Integra (#8984) üzenetére


t1
addikt

lehet, hogy másnevet adtak a Thalia helyett?

(#9011) Rick4


Rick4
félisten

nem semmi hangja van gépnek: [link] :Y

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#9012) (Kolombusz) válasza Rick4 (#9011) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Nem csoda, hogy hagyják elhúzni. :D
Hogy birja a sofőr, tuti valami fasza füldugóval tolja.

(#9013) t1 válasza Rick4 (#9011) üzenetére


t1
addikt

nem olyan gyors ez, csak a hang teszi olyan gyorsá amúgy nem tetszik

(#9014) Rick4 válasza t1 (#9013) üzenetére


Rick4
félisten

akkor a többieknek lábbal pedálozós gépük van, mert akárhogy nézem, azért sendesen otthagyja őket....tetszeni nekem sem tetszik...őrületbe kergetne a hangjával 5 perc alatt... :(

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#9015) Rick4


Rick4
félisten

gratulálok: [link] a gyerek ott ül hátul, apa meg nekiáll versenyezni... :(((

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#9016) erdoke


erdoke
titán

Muhaha! :))

A legjobb aláírás a héten

(#9017) Khelben válasza Rick4 (#9015) üzenetére


Khelben
nagyúr

vajon mit fog mondani a gyereknek, ha az megkérdezi, hogy anyu hol van?

(#9018) BlacKSouL válasza Rick4 (#9015) üzenetére


BlacKSouL
addikt

De a képeket érdemes végignézni, főleg a legutolsót! Teljesen jól mutatja a mentalitást ami nagyon is elterjedt.

mod: meg ezt is

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#9019) erdoke válasza BlacKSouL (#9018) üzenetére


erdoke
titán

Itt az összes.
Na, nem frissítettem. :B

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#9020) Rick4


Rick4
félisten

van itt: [link] pár okos történet, érdemesátnézni, hátha egy kérdéses szituban jól emlékezünk vissza, itt mit írtak a srácok..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#9021) _seth_


_seth_
veterán

[link]

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#9022) erdoke válasza _seth_ (#9021) üzenetére


erdoke
titán

5001 ccm és 151 LE :Y :))

A legjobb aláírás a héten

(#9023) _seth_ válasza erdoke (#9022) üzenetére


_seth_
veterán

Mi ezzel a gond? Ráadásul V8 :)

Intel i7 13700KF - Gigabyte B760 Gaming X - Crucial DDR5 PRO 2x24 GB - Gigabyte RTX 4060 Gaming OC - Crucial T500 PRO 1TB + P5 Plus 2TB - TP-Link Archer TX50E - Zalman Megamax 600W - Zalman N5 OF - DeepCool AK620 - SAMSUNG Odyssey 49" C49HG90DMRXEN

(#9024) Bubu79 válasza erdoke (#9022) üzenetére


Bubu79
addikt

Nekem is ez szúrt szemet elsőre :DDD

Úgy 10-15 évvel ezelőtt ölni tudtam volna ezért a verdáért, de ma már csak nosztalgiázva mosolygok a sorozaton is, mint Süsü kalandjain :) Iszonyat, hogy mit melózhatott rajta a jóember, mire ilyen lett ( ha jól rémlik, a valamelyik kereskedelmi csatorna bulvár műsorban is szerepelt a gép és gazdája annak idején ) :R

#9025: szerény elme vagyok, de ez magyarázat nélkül is leesett elsőre :P :DDD

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#9025) erdoke válasza Bubu79 (#9024) üzenetére


erdoke
titán

Nem kis meló lehetett, jó sok kitt (éérted!) elfogyhatott. :D

A legjobb aláírás a héten

(#9026) Dr. Ernő válasza erdoke (#9022) üzenetére


Dr. Ernő
tag

cserébe a 320-330 Nm forgatónyomaték megjön 2400 fordulat körül.

(#9027) Bubu79 válasza Dr. Ernő (#9026) üzenetére


Bubu79
addikt

És gyönyörűen tud bugyborékolni az a nyolc henger ;)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#9028) erdoke válasza Dr. Ernő (#9026) üzenetére


erdoke
titán

Aha. Most (2008-ban) elismerően csettintenem kéne? Csak összehasonlításnak: a PSA 2.2-es dízelénél 370 Nm jön 1350-től, és ez távolról sem a jelenlegi top...

Bubu79,
Azt már lehet az autó hifijéből élvezni. :D

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#9029) Dr. Ernő válasza erdoke (#9028) üzenetére


Dr. Ernő
tag

Turbós, ráadásul diesel motort hasonlítasz szívó benzineshez? :O

(#9030) Dr. Ernő válasza Bubu79 (#9027) üzenetére


Dr. Ernő
tag

Pótolhatatlan hang

[link]

(#9031) Declare válasza erdoke (#9016) üzenetére


Declare
őstag

:DDD :C ez tetszik !!

(#9032) Bubu79 válasza Dr. Ernő (#9030) üzenetére


Bubu79
addikt

:R

erdoke: a hifit hagyjuk meg Mozartnak, a motorhangot jobban szeretem a motortérből hallgatni :P :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#9033) Füge007


Füge007
senior tag

Nem bírnak magukkal, de ott a kocsiban egy gyerek,ilyen eszetlen hogy lehet :W

Ma megyek reggel a fősulira, egy Passat kombival lakott területen belül vagy 80-al elhúzott melettem egy pasi (kanyargós beláthatatlan szakasz rádásul), hátul két 8-10 év körüli kislány, be sem voltak kötve. Majd mikor kiértünk úgy belelépett, hogy csak néztem. Komolyan volt bennem egy érzés, hogy utánna megyek és felpofozom.

Nem mondom szeretem én is a sebességet, de van felelősségtudatom, és nem kockáztatok feleslegesen. Mert nem csak magamra, de másokra is vigyázni kell.

Füge

(#9034) péter007 válasza Füge007 (#9033) üzenetére


péter007
senior tag

titpikus Passatos
(nem mindegyik ilyen)
sajnos ez nagy probléma nálunk, érdekes módon a finneknál svédeknél és Swájcban sokkal kevesebb a baleset, pedig ott több embernek van erős autó pénze mit itthon...

[ Szerkesztve ]

(#9035) dabadab válasza Dr. Ernő (#9026) üzenetére


dabadab
titán

Ez elfogadhato ertek lenne, ha 3,5-os motorrol lenne szo, nem pedig 5 literesrol.

DRM is theft

(#9036) Bubu79 válasza péter007 (#9034) üzenetére


Bubu79
addikt

Két szó, amit ott talán összetételben is lehet alkalmazni, ámde itthon együtt ismeretlenek: közlekedés és kultúra...

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#9037) erdoke válasza Dr. Ernő (#9029) üzenetére


erdoke
titán

Pontosan. 370 Nm 1350 rpm-től vs. 320 Nm 2400-tól, 170 LE vs. 151. 8,5 l gázolaj /100 km vs. 2x l benzin /100 km.
Nem voltam g€nyó, nem a BMW új 2 literes dízelével jöttem, ami 204 LE. ;]

A legjobb aláírás a héten

(#9038) Füge007 válasza Bubu79 (#9036) üzenetére


Füge007
senior tag

Pedig már illene megtanulni ezeket. Londonban luxusautókkal megállnak, hogy átengedjenek az úton, itthon meg a zebrán sem biztonságos. Azért látok jó példákat is, és csak kicsit lennénk egymással udvariasabbak mindenki jobban haladna.

Füge

(#9039) erdoke válasza Füge007 (#9033) üzenetére


erdoke
titán

És az asszony még beszól nekem, amikor 70-nel megyek négysávoson egyenesben, pedig 60-as tábla van, és az összes gyerek be van kötve a Passat kombiban. :D

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#9040) Bubu79 válasza Füge007 (#9038) üzenetére


Bubu79
addikt

Tudom, már elcsépelt - de mit vársz akkor, amikor már a nyolc általános sem feltétel jogsi szerzésnél?

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#9041) Dr. Ernő válasza erdoke (#9037) üzenetére


Dr. Ernő
tag

Hát pedig nem lehet összehasonlítani. Vegyük már le a turbót dieselekről és nézzük már meg mit tudnak akkor.

(#9042) Füge007


Füge007
senior tag

Igaz, ezt sem értem, ezek szerint elég a nagycsoportos bizonyítvány :W

Kicsit jobban kellene odafigyelni egymásra az utakon, és józan ésszel közlekedni. Mindíg elborzadok ha balesetet látok, mert mindgíg átfut a gondolat rajtam, én is lehetnék abban a helyzetben, és van amikor önhibáján kívül kerül oda valaki.

[ Szerkesztve ]

Füge

(#9043) plömplöm válasza Bubu79 (#9024) üzenetére


plömplöm
őstag

nem erre gondoltál? :)

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#9044) Bubu79 válasza plömplöm (#9043) üzenetére


Bubu79
addikt

Ez speciel kimaradt - a fókuszban, vagy az aktívban is volt a fickóval egy riport :)

Füge007: használd a válasz gombot az adott hozzászólás feletti sötétebb sávban, hogy biztos legyen kinek válaszolsz ;) - most ugyan egyértelmű, hogy nekem jött a válasz :)

[ Szerkesztve ]

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#9045) erdoke válasza Dr. Ernő (#9041) üzenetére


erdoke
titán

Már miért ne lehetne összehasonlítani? Kb. olyan, mintha valaki azt javasolná neked, hogy vegyük már el a gyújtógyertyát a benzinesekről, és nézzük meg akkor, mit tudnak. :)

A legjobb aláírás a héten

(#9046) Füge007 válasza Bubu79 (#9044) üzenetére


Füge007
senior tag

Tudom, direkt nem használtam, mivel mindenkinek ment :)

Füge

(#9047) Rick4 válasza erdoke (#9039) üzenetére


Rick4
félisten

mindent célszerű a maga korában nézni. hozz már egy ilyen pözsós példát 1984ből... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#9048) (Kolombusz) válasza péter007 (#9034) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

De a legtöbb igen.

(#9049) Dr. Ernő válasza erdoke (#9045) üzenetére


Dr. Ernő
tag

Mert a turbó egy olyan jelentős teljesítményfokozó, amelyet nem lehet elhanyagolni és figyelmen kívül hagyni. Olyan mintha 2 vagy 3 tüdőd lenne az egy helyett. Ha erre az ötliteres motorra rákerülne egy turbo akkor nem 340 NMekről beszélgetnénk hanem kb 500-600-ról hasonló fordulatszám mellett. A dieselek ma már csak turbóval mennek, ezért egy szimpla diesel-benzines összehasonlítás fals. A korábbi példádban szereplő 2.2 diesellel egy 2.2 benzines turbó simán partiban van, ami a teljesítményt, nyomatékot illeti. (természetesen a fogyasztást most nem nézve, mert azzal nincs versenyben, viszont az élmény is sokkal intenzívebb). Mégjobban húzva a benzines turbót simán lépi a turbodieselt teljesítményben.

(#9050) lenox válasza erdoke (#8942) üzenetére


lenox
veterán

Nekem a jaguarban volt, en nagyon meg voltam vele elegedve. Ha nagyon akarok a kakan csomot keresni, akkor max annyi hibaja volt, hogy altalaban bekapcsolva hagytam akkor is, amikor semmi eso nem esett, es igy ha csak kezdett szemerkelni az eso, o mar hamarabb eszrevette, mint en, igy volt hogy mar akkor torolt egyet, amikor meg csak alaposan megnezve lehetett felfedezni cseppet (nyilvan az erzekelore esett pont). De onnantol kezdve, hogy kellett ablaktorlo (szal amikor automata nelkuliben bekapcsolta az ember), onnantol kezdve tokeletes volt. Pedig az x-type egy kvazi magasabb felszereltsegu mondeo osszkerekhajtassal. Csak szebb.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.