Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1001) amol válasza dragonfx (#987) üzenetére


amol
addikt

Persze hogy nem, eszembe se jutna még újonnan sem. Csak azért linkeltem be mert pofátlannak gondoltam az árat.

(#1002) Rick4 válasza tkazmer (#1000) üzenetére


Rick4
félisten

azért nem, mert a gáz ha szivárog, akkor keveredik a levegővel, de csak egy bizonyos %ban keveredve hajlandó robbanni, egyébként ezt elég nehéz szabad térben produkálni. a tartályban van egy multiszelep, ami kiengedi a gázt, de bizonyos mértékű kiáramlás fölött( pl a gázcsövet kivágja valami) lezár. a tartály 40 barra nyomáspróbázott 4 mm vastag acéltartály, amiben van még egy biztonsági szelep is, egy ún. kiolvadó szelep, itt ha a tartály teli gázzal égő lángba kerül, és a szokásos 10 bar körüli nyomsá a hőmérséklet miatt felmenne 40barig, neadj isten még el is kell durrannia, akkor ez a szelep olvad ki, és mint egy gyertya, szépen elég a gáz,az egész gázrendszer pedig 2 évente egy gáztömörségi vizsgán megy át, vagyis átnézik érzékeny műszerrel, hogy esetleg jön e valahol a cucc......ellenben a benzintartály 1mm vastag (vagy inkább vékony) lemezből van, a benzingőz meg elég jól szeret lángolni...lásd a múltkor a tartályszellőztetős benzinkutas esetet...

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1003) tkazmer válasza Rick4 (#1002) üzenetére


tkazmer
addikt

köszönöm :R

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1004) SaNyEe válasza TayRol (#977) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

azért az nem úgy megy, hogy fogom veszek egy másik tárcsát majd felteszem, főleg ha másik méret akkor meg pláne, gondold csak végig, hogy van egy gyári 256mm-es tárcsád és te szeretnél feltenni mondjuk csak 280mm átmérőjűt. A differencia csupán 24mm de a féknyereg miatt már fix, hogy nem megy be, minden típushoz más vastagságú, furatú,magasságú,átmérőjű tárcsa tartozik. Az, hogy egy másik fékrendszert rakass az sok kess nagyon, sokkal pénztárcakímélőbb, ha egy minőségi tárcsát és betétet veszel a kocsiba. A Textar cumókat nagyon dícsérik, mondjuk az árakon is meglátszik :Y
Gyári tárcsa/betét kombóval mi a problémád? Sokat mész hegyekben és ellágyul a fék egy idő után, vagy csakúgy jobbat szeretnél? Csakmert, hogy a kocsi elejét vagy hátulját kell javítani az édesmind1 :DDD (najó ezt ne vedd komolyan)

[Szerkesztve]

-- end of transmission --

(#1005) TayRol válasza SaNyEe (#1004) üzenetére


TayRol
veterán

Ezek szerint tényleg olyan bonyolult a művelet, mint ahogy gondoltam - kvázi jó lesz nekem a gyári méret. Semmi gond a gyári cumókkal, sőt, nagyon elégedett vagyok velük, csak kíváncsi vagyok/voltam az alternatívákra, hátha jobb az ár/érték arányuk:) Egyébként egyszerűen jobbat szeretnék, a kocsit 5 hónapja vettem, s érzem, hogy nem megfelelően fog a fék. (Hozzáteszem nem száguldozom az 1.6-os astrával:) )

(#1006) SaNyEe válasza TayRol (#1005) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

ez miben merül ki, hogy nem fog megfelelően? Az esetek 90%ban user error a probléma, egyszerűen nem képesek padlóig nyomni a pedált, hogy az ABS működésbe lépjen vagy ha működni is kezd megijednek, hogy jujjmiazistenez és nem merik tovább tövig nyomni a pedált (az ilyeneknek találták ki a vészfékaszisztenst). Próbáltad már a határait ezeknek a fékeknek? Főleg nagyobb tempóról 120-150 - 0. Legjobb lenne egy lassulásmérő, hogy mennyi az annyi :)

[Szerkesztve]

-- end of transmission --

(#1007) Rick4 válasza TayRol (#1005) üzenetére


Rick4
félisten

Az nálad miben nyilvánul meg, hogy nem megfelelően fog a fék?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1008) fokukac válasza Integra (#976) üzenetére


fokukac
nagyúr

tudjuk, neked egy hondához képest minden vicc. :D
jó autó a hatos, mentem már vele úgy kb. 10000 km-t, és úgy kanyarodik a szerpentinen 120-szal, mint a villamos. ;)
persze lehet, hogy az accord még jobb, azt még nem próbáltam, de majd előbb vagy utóbb sort kerítünk arra is. ;)

a nagynénim a ''jókocsis'' a családban, és kitalálta, hogy a régi 323F és a mostani mazda6 után most nem biztos, hogy mazdát fog venni, hanem valami mást, és gyűzködöm, hogy akkor accord legyen. De ő lekszászt szeretne, ráadásul automatát, hiába mondom neki, hogy legalább automatát ne (hogy fogok vele csapatni?), ő aszongya, hogy öregszik, és nem akar kuplungolni...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1009) bolondember


bolondember
MODERÁTOR

esetleg tud valaki olyan autókereskedést, ahol bevesznek/beszámítanak külföldi (német) rendszámos autót?
adott esetben downgrade lenne... :O

thx előre is

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#1010) lenox válasza szepsuti (#983) üzenetére


lenox
veterán

Eloszor azt kene eldonteni, hogy pontosan mire is kene a SUV. A 2.5 tdi-t nem probaltam, a 3.0 tdi viszont mar tobb, mint eleg a vw-be, ugyhogy lehet, hogy a 2.5-os is eleg. De miert pont vw?
Amugy ne higgy rick4-nek, illetve higgy, csak abban ne, hogy a 4.2-es tuareg 20 liter gazbol kijon 100 km-re. 25 liter benzinbol varosban kijon, az igaz, de az nem tudom mennyi gazt jelent, 35 litert mondjuk? Mekkora gaztartalyt raknal be, es hova? Pl. egy 40 literest? 120 km mar ki is jon belole... Hat nem tudom, szerintem ez eleg gyenge alternativaja a dizelnek...

(#1011) TayRol válasza SaNyEe (#1006) üzenetére


TayRol
veterán

Abban merül ki, hogy az elmúlt 5 hónaphoz képest jóval lentebb fog a fékem, a nincs kitapintható nyomáspontja. Egyébként merek satuféket nyomni, sajna ótópáyán párszor kellett is, elég intenzíven villogott az ABS visszajelzője. Én a fékhatás gyengülése miatt szeretnék alkatrészeket cserélni.

(#1012) lajafix válasza dragonfx (#992) üzenetére


lajafix
addikt

a gáz veszélytelenebb, mint a benzin. Magasabb a gyújtási pontja, nehezebben alakul ki robbanni képes elegy. Zárt térben is, ugyanis nehezebb mint a levegő, leül alulra.
Empírikus alapon: hollandia és olaszország útjain millió gázos autó fut mégse halasz olyat hogy felrobbant a gázautó, a gáztartály tank a benztartályhoz képest.

Rock'n Roll

(#1013) lajafix válasza lenox (#1010) üzenetére


lajafix
addikt

profi gázcucc +10-15% fogyi.

Rock'n Roll

(#1014) #00809728


#00809728
törölt tag

[link]

Hű nagyon bejővős nekem.

Kicsit eljátszottam a gondolattal és átnéztem ,hogy most aránylag uj terepjárot ha vennék akkor mit tudnék venni.
8misi környékétől kezdődnek a ''jobbak'' pld [link]
vagy chevi captiva,toyota rav 4,BMW,MERCI,Land Rover freelander,KIA uj, Tyldikének Hyundai Santafe uj,Honda stb....

Ha valaki most terepjárot venne akkor milyent venne ha megengedhetné magának.
Nem kell az egekig elmenni max 1-2 éves és 8-8.5 misi.

[Szerkesztve]

(#1015) tbs válasza #00809728 (#1014) üzenetére


tbs
addikt

Uhhh... Kívülről királyul néznek ki ezek a dögök. Viszont. Elmentünk tesztvezetni egy ilyen izét ~2hete... (Hasonlót.) Hát... Belül elég khm, és nem volt túlmotorizálva a bemutatóautó... Ja, és bálna: alig fordul... Csalódás volt nagyon.

(#1016) #00809728 válasza tbs (#1015) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy!

Hát sajna nekem nem volt lehetőségem kiprobálni de szeretném minnél előbb.
Azt tudom,hogy a Dodge audi diesel mocit rak.
Fordokat probáltam de nekem nem tetszik a félig pakolos versio+a benzines meg főleg nem.
Ha már olcson van anyag miért cseszek ki a nadrágzsebemmel. :B

[link] még egy ilyen is megfordult a fejemben. ;)



[Szerkesztve]

(#1017) fokukac válasza tbs (#1015) üzenetére


fokukac
nagyúr

miért, mit vártál? :U

[Szerkesztve]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#1018) tbs válasza fokukac (#1017) üzenetére


tbs
addikt

Hát, valami brutalitást belül is. Erre kaptam egy Lada belsőjű (matrica műfa), egy vérszegény motorú lehetetlenül parkoló izét...

Komolyan, egy Seat jobb... ;]

#1016, Dodi: Nem vagy te egy kicsit... ööö... MÁRKAHŰ..? :DDD

[Szerkesztve]

(#1019) #00809728 válasza tbs (#1018) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy!

Hát őszinte leszek van a seatnál pár srác akikkel jóban lettem ill szerizes stb...elég segitőkészek és értenek is hozzá igazából pont olyan emberkék akikre szivesen ráhagynám az autóm szervizeltetését.Remélem érted amit írtam. :F
Ha van egy jó bejáratott vonalad nem érdemes váltogatni mert lehet,hogy olcsobb stb...de végén lehet megboszulja magát.Én igy vagyok vele.

(#1020) #00809728 válasza tbs (#1018) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy!

1014hszben nem igazán vagyok márkahű csak nem igazodok el köztük. :P

[Szerkesztve]

(#1021) tbs válasza #00809728 (#1019) üzenetére


tbs
addikt

Érthető, persze. A Seat egyébként is jó autókat gyárt. Csinosak (miazhogy!), motorikusan vállalhatók, stb. Szuzuki mellett egyszer kacérkodtam egy izomIbizával, de győzött a józan ész... :B

(#1022) #00809728 válasza tbs (#1021) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy!

Nem érdekel,hogy 240km/h tudja meg az sem,hogy 6sec alatt legyen 100k/h hanem kényelmes kicsit nagy azaz legyen belepakolos és a garázsba le tudjak vele állni.Sajna ház alatt van és nincs kedvem uj garagét.Leon pont lefér de nem tenném alá a kezemet a beton és lőkős kőzé esetleg a tiédet. :DDD
Meg sok km teszek meg vele szoval kényelmi szmpotból és mindeféle extra legyen benne ha már lud legyen bazinagy a mája. ;)
Viszont a Bp.n járok /futómű alkatrészek/ a legtőbbet és az utakra is kell gondolnom mert igazából ahogy elnézem azok jobbak nem lesznek hanem csak ''kátyusabbak'' lehet dzsippecske jobb lenne? :))

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#1023) Rick4 válasza lenox (#1010) üzenetére


Rick4
félisten

nem hinném, hogy ennyit enne meg városban......gondolj csak bele. alapjárat, és annak közelében használod....mitől lenne az 25 liter? minél nagyobb, annál kevésbé eszik a köbcentihez képest. ha a 25ödet megszorzod 0.75tel, azt esetleg elhiszem, de az is sok neki...egyébként létezik alulra szerelhető gáztartály, szal ha a pótkereket kiteszi a hátsó ajtóra, ott a full csomagtér. benzinből sem fér bele 100nál több. különben is, csak a Te családod olyan, hogy kibírja 1000km-en keresztül mindenki, hogy nem pisil... :D

[Szerkesztve]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1024) lenox válasza Rick4 (#1023) üzenetére


lenox
veterán

Hat csak mert ok maguk is 20-at bevallanak, es audi a8-at vezettem ezzel a motorral, az is tudott 20-at, de az csak 1800 kg, ez meg 2.5 t. Hat ezert gondolom, de igaz, hogy nem probaltam.

(#1025) Rick4 válasza lenox (#1024) üzenetére


Rick4
félisten

sosem lehet tudni, hogy a fizika törvényeit hol léped át. hogy sikerült az A8cal 20at megetetni?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1026) Kicker válasza #00809728 (#1022) üzenetére


Kicker
senior tag

Nem érdekel,hogy 240km/h tudja meg az sem,hogy 6sec alatt legyen 100k/h

de azért ez nem hátrány, ugye? ;] Leon mennyi alatt van 100-on?

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#1027) lenox válasza Rick4 (#1025) üzenetére


lenox
veterán

Hogy erted? Siman. Nyomni kellett a pedalt, es ment. Los Angeles, dugok, illetve a Sunseten az oceanig a kanyargos utakon.

(#1028) tbs válasza Kicker (#1026) üzenetére


tbs
addikt

A Sárga Traktor? Olyan 20-22s körülre saccolnám... ;] De kibajól néz ki... :B

(#1029) szesa


szesa
senior tag

Egyik volt mukatarsamnak is leonja van meg a regebbi, 1.8t+chip es az is megy mint a veszedelem, 180-al 4kt porog, a turbo mar alcsony fokozaton is brutalis, 5,x a 100, tenyleg olyan mintha felgyurne mogotte az aszfaltot, csak nagyon szervizes, pl gyujto trafokat kelett benne allandoan cserelni... ja es 20liter :)

[Szerkesztve]

-

(#1030) Rick4 válasza lenox (#1027) üzenetére


Rick4
félisten

ez a múltkor még egy 6 litykós verzió volt, nem?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1031) lenox válasza Rick4 (#1030) üzenetére


lenox
veterán

Nem hinnem... 4.2-es volt, Lang... Bar a multkor az keplekeny, mert voltam A8L-lel Las Vegas-ban is.

(#1032) yerico válasza SaNyEe (#1006) üzenetére


yerico
senior tag

Azért az ABS legjobb esetben is csak nem ront a féktávon, gyakorlatilag az ABS miatt megnő a féktáv. A fizikát az ABS sem tudja áthágni. Cserébe irányítható marad az autó.

(#1033) szepsuti válasza lenox (#1010) üzenetére


szepsuti
aktív tag

van benne vmi...

7végente leugrani horgásztanyámra, 1 óra autópályán(160-170 ess tempó nem lenne hátrány ha gond nélkül menne neki, gyűlölöm ha üvölt a motor hosszú távon). aztán télen se ártana ha gond nélkül feljönne a hegyre. most egy 1,6 os tourant hajszolok. hihetetlen kevés a motor bele. szalonba: persze nagyon jó...motor untig elég bele( aláírom én bakim is benne volt h nem próbáltam ki előtte)... Azóta többet kocsit alap motorral soha... azért kételkedem a 2,5 tdi-ben is.

(#1034) #00809728 válasza tbs (#1028) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy!

Hát a sárga trakesz 7,3-7,7 alatt van 100-on.Szoval egy trakesztól nem is rossz.
Ha nem nyomod neki akkor 5litykóval beéri még ha fűstől is állítolag. :P

(#1035) #00809728 válasza szesa (#1029) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy!

20liter kicsit sokallom de én mindenkinek mindent elhiszek. :DDD
Van egy clubtag 300le felett van a masinája és gyorsulásira jár annak nem eszik meg 15litykot.

+ ami az álmom volt V6 2,8 benzin nos igaz nem turbos de a srác ha hajszolja 13 alatt van ha viszont normál akkor 9 lityko.

Hát nem tudom most akkor mi az elfogadható norma? :F Lehet Auchanos benzinből ezek is kijőttek volna 20 litykora. ki tudja... :B

(#1036) bolondember válasza #00809728 (#1035) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

sofőrfüggő, ne feledd a fogyasztás..
nálam a kocsi 6-6,5öt evett, előző tulajnál 8at...

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#1037) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

Tudtok valami weboldalt, ahol dísztárcsát lehet venni?
Egy 14''-os kéne, Ford Fiestára, egyet elhagytunk, vagy ellopták. Utóbbi a valószínűbb, mert egyedül ez nem volt meghorzsolva és ezek az új disztárcsák maguktól már nemigazán esnek le.
Gondolom a szalonban marha drága.

(#1038) tbs válasza #00809728 (#1034) üzenetére


tbs
addikt

:R

(#1039) #00809728 válasza bolondember (#1036) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy!

Értelek de a srác gyorsulásira jár szerinted ott is lábfüggő.
Meg 6.5 litykó ill 8 litykó még ugy ahogy elfogadható.
De 12 ill 20 között ott már azért van 8 litykó difi amihez nem 47-es láb dukál hanem legalább 55-ős. :DD

(#1040) #00809728 válasza (Kolombusz) (#1037) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy!

Szfváron van egy Láng kereskedés ott láttam ilyen komplett 4db-os elég jó gyári szinvonalu disztárcsákat.
Esetle google láng hátha.....

(#1041) (Kolombusz) válasza #00809728 (#1040) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Utánanézek, de pl. gyári cikkszámot sehol sem találok.
Nehéz kör lesz, lehet, hogy jobban járnék,h a elmennék a Ford szalonba és vennék egyet, minthogy napokig túrjam a netet egy gyári dísztárcsáért.

(#1042) bolondember válasza #00809728 (#1039) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

nekem 49es van, vagy 4-5 számmal nagyobb, mint az előző tulajnak... :DDD
Azért ne feledd, nagy súlyt városban folyamatosan meg-megmozdítani...

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#1043) #00809728 válasza (Kolombusz) (#1041) üzenetére


#00809728
törölt tag

Hy!

Láng kereskedés van pár db én bemennék mint turjam a netet hetekig.De te tudod. :DD

(#1044) #00809728 válasza bolondember (#1042) üzenetére


#00809728
törölt tag

Szesa 1029hsz-ben nem derült ki ez városi vagy országuti fogyasztás vagy esetleges gyorsulási.

De nekem azt annyira indegy csak kicsit...... :F

[Szerkesztve]

(#1045) (Kolombusz)


(Kolombusz)
veterán

2 lityis, 136 lovas, automata váltós W124 kupé mennyire dinamikus?
160-at lehet vele kényelmesen tartani autópályán? Gyorsít még onnan?
Közúton, mnnyire lehet dinamikusan közlekedni vele, egy Ignist, vagy hasonló kategóriás autót azért otthagy?

A 150 lovas E220 kupé megér némi pluszt, vagy nem érezhető majd dinamikabeli különbség?

(#1046) tkazmer válasza (Kolombusz) (#1045) üzenetére


tkazmer
addikt

s40ünk volt 2 literes, 138 lovas, igaz kézi. közúton 140-150 ment neki, autópályán asszem 200 volt a max.(amivel hajtva volt, talán 215 a gyári adat). nem volt rossz autó, másfél éve adtuk el, de csak azért, mert régi volt (1 évesen vettük 2002-ben, szalonautó volt). hogy az a +14 paci mennyit számít dinamika szempontjából, nem tudom, de szerintem olyan eszement sokat még nem valószínű.

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

(#1047) Rick4 válasza (Kolombusz) (#1045) üzenetére


Rick4
félisten

jobban jársz egy 3 litykós mocival, vagy ha fiatalabb évjáratot nézel, akkor 3.2essel. fogyasztásban szinte ugyanaz, dinamikában kicsit más..egynek jó a 2 literes is, de mégsem az igazi. erőlködnél egy szép kupéval? kissé disszonáns.... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#1048) (Kolombusz) válasza Rick4 (#1047) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

A 3 literesnek még több a biztosítása, bár ezt kikerülném azzal, hogy a cég nevére íratnám.
Viszont továbbra is úgy gondolom, hogy egy 3 literes benzinmotor túl erős első autónak. Vagy Te másképp gondolod? :F

(#1049) Rover623 válasza tkazmer (#1046) üzenetére


Rover623
félisten

210 volt a gyári végseb...
''igaz kézi''...ez nem olyan kicsi különbség ám...;]
14 paci már érezhető...de nem (csak) ez a lényeg: sokat számít a motor karakterisztikája, a váltó hangolása...

primus inter pares

(#1050) tkazmer válasza Rover623 (#1049) üzenetére


tkazmer
addikt

a mostani volvonk (gyári adatok szerint) ha jól tudom, 8.1mp alatt van százon kézivel, és 8.9 vagy 8.6 alatt (már nem tudom) automatával. Most ez a legfeljebb 8 tized azért olyan sokat csak nem számít...

úgy tervezték, hogy kibirjon egy atomtámadást is. De nekünk komolyabb fegyvereink vannak, mint pl Béla bá, a földmunkagépkezelő

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.