Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#10001) Rick4 válasza Dumb (#10000) üzenetére


Rick4
félisten

nem autóról beszéltem, hanem autóépítő rendszerről. tudod az, amikor előre kigondolják, hogy frankón megépítik az autót, nem csak úgy összedobálják. nekik már többször sikerül. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#10002) Dumb válasza Rick4 (#10001) üzenetére


Dumb
senior tag

A többinél sikerült, szerintem azok nem 0-ák.

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#10003) viharhozo válasza Integra (#9985) üzenetére


viharhozo
addikt

Inkabb arra valaszoljal, miert nem tud a Honda uleshuzatot adni az ocsem Cikijere. ;)

Eddig negyszer probalkoztak, egyik se volt jo, a Honda szerint ilyen auto nincsen is.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#10004) Integra válasza viharhozo (#10003) üzenetére


Integra
titán

mi?????
gyári huzatot akarja új gyárira cserélni és nem tudják megcsinálni?:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#10005) dragonfx válasza feel good (#9991) üzenetére


dragonfx
veterán

Ház vazeee....

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#10006) DNS_65 válasza Dumb (#10000) üzenetére


DNS_65
senior tag

Tudsz annyi 5 csillagos nissant ahány rönót? :P
Ezidáig a Quasqai az egyetlen amiről tudok,
valahogy mintha leszarnák a biztonságot nissanéknál :U

(#10007) erdoke válasza viharhozo (#10003) üzenetére


erdoke
titán

HBM-i jó kárpitost ismerek. ;) Szerintem nem érdemes gyári kárpitozással fáradni, gyakran ők is kiadják mesterembereknek...

A legjobb aláírás a héten

(#10008) TexT-BoY


TexT-BoY
addikt

MA volt nagy szerencsém megtenni néhány kilométert egy Kia Magentis jobbhátsó ülésén. Kéremszépen ez már ótó. 2.0 Benzin volt, nemtudom milyen felszereltség létezik eböl de nagyon kellemes volt, a benne lévő plüs egyszerüen magával ragadott és a fotelba beültem, ki kelni nem is akartam. Az autóval elég dinamikusan lehet menni, bár a valódi tudását nem láttam csak 4000ig pörgette a tulaj. Amugy nagyon jó volt utazni benne. Pozitivan csalodtam.

HAAAAAKUNA BATATA "Mert ha nekem szar, neked jó, tipikus ember morál..."

(#10009) erdoke válasza TexT-BoY (#10008) üzenetére


erdoke
titán

Pedig a dízel jobb (különösen egy óvatos tuningbox mellett). Egyrészt a hatos váltó, másrészt a 2 liter súlyhoz viszonyított csekélysége miatt. Nézegettem párszor, elég csúnya felszereltség belefért volna a keretembe (bőrrel bezárólag, EX Premium Plus), de nekem tűlságosan amerikai a járgány, különösen a futóműve. Talán 15 év múlva örülni fogok a szellemi örökösének, de most még a pattogósra szavaztam. :)

A legjobb aláírás a héten

(#10010) lajafix válasza Rick4 (#9998) üzenetére


lajafix
addikt

:) a rönó vette meg a nissant, nem a nissan fingja a passzátszelet. (a vételben gondolom szerepet játszott valami jó kis minbizt átvétel és a rönók erősítése. hát nem tűnik túl sikeresnek)

Rock'n Roll

(#10011) dragonfx válasza TexT-BoY (#10008) üzenetére


dragonfx
veterán

akkor hajrá vegyél honda helyett kia-t..neked adom :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#10012) erdoke válasza dragonfx (#10011) üzenetére


erdoke
titán

Talán ha a tömör ólom bömöskukkerodat levennéd, akkor észrevennéd, hogy létezik más autó is. Sőt, ha életedben egyszer szerencsés leszel, és sikerül beülnöd egy nem erősen alulmotorizált, és nem 20 éves csotrogányba, talán majd a tapasztalat elgondolkodtat. :P
A KIA pl. az utóbbi években jön fel mint a talajvíz. Az USA-ban meglehetősen népszerű, pedig ott sokkal többen megtehetik, hogy 20 %-kal többet költenek presztízsre.

[ Szerkesztve ]

A legjobb aláírás a héten

(#10013) feel good


feel good
aktív tag

Nálam tapasztaltabb kollégák segítségét kérném.. :)
5" széles felnire mehet 185/50-es gumi?

(#10014) Dumb válasza feel good (#10013) üzenetére


Dumb
senior tag

Szerintem inkább 7"-osra :) 12,5 cm szélesen elég furi lenne egy 18,5 cm-es gumi.

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#10015) feel good válasza Dumb (#10014) üzenetére


feel good
aktív tag

A felni már megvan, gumit keresek rá..
Egy 14-es felnire nem lehet 185-öst tenni? Ne már :O

[ Szerkesztve ]

(#10016) nemcso


nemcso
senior tag

Tanulmányautó a Pininfarinától : [link]

Gyönyörű, mint a tervezőiroda többi munkái. :C
(és a "belseje" sem piskóta)

[ Szerkesztve ]

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#10017) Rick4 válasza feel good (#10015) üzenetére


Rick4
félisten

nekem is van itthon eladó 185/65R14es gumim... :U bár az csak fillérbaszóknak való, ilyen 3K/ 2db áron adom őket. ;)

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#10018) feel good válasza Rick4 (#10017) üzenetére


feel good
aktív tag

:D
Az 5" felnihez a 165 széles gumi ideális?

[ Szerkesztve ]

(#10019) Rick4 válasza feel good (#10018) üzenetére


Rick4
félisten

a 185/65R14-es gumihiz 5"-6.5" közötti szélességű gumit javasolnak. milyen autód van? a felni a gyári felnije? ne a felnihez válassz autót, hanem a kocsihoz felnit és gumit. itt egy jó váltóméret számoló:[link], alapból mindig a gyári méretet írd be felülre.

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#10020) nemcso


nemcso
senior tag

A Skoda Fábiámon 6*14 ET KF -es felnin van a 185/60R14 -es Pirelli téligumi.

Vegetáriánus - régi indián szó, jelentése "béna vadász"

(#10021) feel good válasza Rick4 (#10019) üzenetére


feel good
aktív tag

Ezekkel sakkozom fél napja..
Gumi váltóméret, gumi árlista, kép keresés hogy is néz ki autón az a méretű gumi, stb.. :)
Nem gyári felni. A gyári felni 4.5x13, ez 5x14.

(#10022) Rick4 válasza feel good (#10021) üzenetére


Rick4
félisten

milyen autó az, babakocsi???? :DDD ha nagyobb felnit tezsel rá, akkor az ET számmal is variálni kell, vigyázz vele, nehogy beleszaladj egy kerékcsapágy cserébe... :(

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#10023) feel good válasza Rick4 (#10022) üzenetére


feel good
aktív tag

Jaja. :D

A kerékcsapágy cserének mi köze ahhoz, hogy mennyire lóg ki, vagy van beljebb a kerék? :)
Kicsivel nagyobb az ET-je, vígan elfér.

(#10024) Rick4 válasza feel good (#10023) üzenetére


Rick4
félisten

röviden csak annyi, hogy ha nagyon nem olyan felnit teszel fel amilyen rá való, simán 3-400K költséget csinálsz magadnak...olvasgass a dologról, majd belátod magad is: [link]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#10025) dragonfx válasza erdoke (#10012) üzenetére


dragonfx
veterán

15 és nem csotrogány...de akinek van pénze tolja csaka márkaszervízeket...őnekik is meg kell élni a sok luzerből tisztelet a kivételnek :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#10026) erdoke válasza dragonfx (#10025) üzenetére


erdoke
titán

Természetesen a te autódban soha semmi nem fog elromlani, de ha mégis, akkor kizárólag olcsón beszerezhető, apró alaktrészek. ;) Az enyémben pedig semmit nem cserélnek garanciálisan, ha 3 éven belül lepukkan, ugye?
Nem mellesleg a te futásteljesítményeddel a KIA cee'd 7 évig garanciális...

A legjobb aláírás a héten

(#10027) dragonfx válasza erdoke (#10026) üzenetére


dragonfx
veterán

én ilyet nem mondtam volt van és lesz is hibája..ujnak is van..csak annak 1xi javítása 3x annyi mitn az enyémnek....
hát ja lehetséges hajrá vegyél azt nekem jóa mostani. :R

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#10028) feel good válasza Rick4 (#10024) üzenetére


feel good
aktív tag

Foglalkoztam már komplett futómű átépítéssel, ilyen jellegű gondom még nem volt..
(tehát kifejezetten az ET-ből adódó)
Olyan, hogy az öt-öt centis nyomtávot nem tolerálták a kerékcsapágyak, olyan már igen :D

[ Szerkesztve ]

(#10029) feel good válasza feel good (#10028) üzenetére


feel good
aktív tag

Ja, hogy ha "ekkora spíler" vagyok, akkor miért kérdezgetek ilyen hülyeségeket? :)
Autócsere volt, és nem tudom, ennek mik a váltóméretei. Eddig nézte a fene. :)

(#10030) Dumb


Dumb
senior tag

Dragon, szerezz be egy ilyen motort, és minden probléma megoldódna, talán örökre :DD

[link] v. [link]

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#10031) dragonfx válasza Dumb (#10030) üzenetére


dragonfx
veterán

figyu nekem ilyen nem kell köszi ha neked kell akkor itt a lehetőség hogy amercidet átalakítsd...mndtam már hosszútávra nekem egy 2.5ös sor6 moci kell 190+ lóval...1x ugyis meglesz.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#10032) Rick4 válasza feel good (#10029) üzenetére


Rick4
félisten

az eddigi hozzászólásaidból nekem sem jött le, hogy bármiben nagy spíler lennél, ezért kezdtem az alapokkal...ha legyintesz az ET számra, akkor nyilván megengeded, hogy az alapoktól indítsak... :U a váltóméret egy dolog, az ET számra is figyelni kell. ha a felni 1" szélességgel változik, akkor jó esélyed van rá, hogy az ugyanakkora ET szám mást takar, hiszen attól a középvonaltól egy másik szélességű felni van ugyanakkora eltéréssel legyártva. remélem érted, spílerek gyöngye. ;)

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#10033) feel good válasza Rick4 (#10032) üzenetére


feel good
aktív tag

Nem hiszem, hogy adtam alapot ilyen fölényességre. Fillérbaszó :))

(#10034) Rick4 válasza feel good (#10033) üzenetére


Rick4
félisten

jaja, pont a fillérbaszóval indítottál... ;) meg is maradt rajtad...de nemtom mi bajod, spílerkedsz, meg legyintesz az ET számokra, miközben futóműépítőnek tartod magad...nem én fölényeskedtem, te buktál fel a saját lábadban...fogj kezet dragon kollégával... :DDD

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#10035) feel good válasza Rick4 (#10034) üzenetére


feel good
aktív tag

Mi van? :)
Futóműépítőnek tartom magam? Hát.. Azok után, hogy én raktam össze egy fém szilentes, tőcsavaros, ültetett-keményített, gólyalábassá alakított futóművet, talán értek annyit a dologhoz, mint a TG tuningos hülyegyerekek. :) Talán többet is.
Legyintek az ET számokra? Hol, mikor? Fél collal szélesebb felni, pár számmal nagyobb et, pár mm-el kintebb esik a perem, mit foglalkozzak még az et-vel ezen felül? Nem az ET teszi tönkre a kerékcsapágyakat, nagyokos.. A pogácsázás. :K

Ahelyett, hogy normálisan válaszolnál te is, elkezdesz osztani.. :)
5 collos felnire nem megy fel a 185-ös gumi? Most nem keresem meg, ki írta, de ahhoz is gratulálok :))

[ Szerkesztve ]

(#10036) Rick4 válasza feel good (#10035) üzenetére


Rick4
félisten

nézheted úgy is, hogy bennem van a hiba, de ha végigolvasol monjuk visszafelé 30 hozzászólást, sokmindenre rájöhetsz. én elmondtam a tényszerű igazságot, erre lehurrogsz. asszem ezentúl felesleges társalognunk. :U szasz.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#10037) lorcsi


lorcsi
veterán

(#10038) bobsys


bobsys
addikt

[link]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#10039) Khelben válasza feel good (#10035) üzenetére


Khelben
nagyúr

én aztán full hülye vagyok a futóműhöz, de ha magam elé képzelem a 12 centi széles felnin a 18 centi széles gumit, akkor azért furán nézek :D
de biztos szép lesz :D :D :D

(#10040) feel good válasza Rick4 (#10036) üzenetére


feel good
aktív tag

Hihi :D

(#10041) feel good válasza Khelben (#10039) üzenetére


feel good
aktív tag

Aha értem, és akkor szerinted a 4.5 collos felnire a 155, vagy az ötösre a 175, az hogy megy fel?
:)
Vagy 10"-ra a 300? :D

[ Szerkesztve ]

(#10042) Dumb válasza Khelben (#10039) üzenetére


Dumb
senior tag

Én is erre gondoltam. De biztos lelóg, lelóg, ennyi :)

"Aki háborúzik, az a legnagyobb barom!"

(#10043) feel good válasza Dumb (#10042) üzenetére


feel good
aktív tag

Marhaság..
Ennyi erővel 155-ös gumit csak 7" szélesre lehetne tenni. :D

(#10044) I_Am válasza feel good (#10035) üzenetére


I_Am
veterán

Pogácsázást teszi csak tönkre?

Hajrá, kérlek próbáld ki, de ne tuning zsigulin. :DDD

ET szám nem csak azért van, hogy gumit válassz, meg mennyire lóg ki a kocsi szélén. Arra is gondolj, hogy mennyire lóg be a sárvédőívbe, a lengőkarokhoz. Egy nagyobb bukkanónál kanyarodás közben meg lehet letápi a sárvédődet a kerék, vagy a gumit vágja szét a srávédőív. De az ET csak gumiválasztáskor kell. :C
A kerékagycsapágy terhelését is megváltoztatja, pici műszaki ismerettel beláthatod Te is. Ezáltal a gömbfejekre is másképpen esik a terhelés, sőt még a váltót is szétverheti a végére.

[ Szerkesztve ]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#10045) plömplöm


plömplöm
őstag

The general rule is that the flange-to-flange width of the rim should be a minimum of three-quarters of the tire section width.

nekem volt 6J-s tárcsán 195-ös abroncs, nem volt gondjuk egymással.

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#10046) Majstor válasza lorcsi (#10037) üzenetére


Majstor
senior tag

:Y :C :R ...TIÉD???
Álmodik a nyomor :D
Inkább ezt nézegesd [link] :DDD ;]

http://www.youtube.com/watch?v=GVA20Wh0TY4&feature=channel

(#10047) Füge007 válasza I_Am (#10044) üzenetére


Füge007
senior tag

Az én verdámon is van nyomtáv szélesítő pogácsa. most 104000 Km után sincs vele semmi gondom, mondjuk szakember gyártotta le, és nem eszméletlenül vastag. Utánna futóműbeállító padon is ellenőrizték.

A felni teljesen gyári, tehát az ET szám maradt, csak a nyomtáv szélesült 30 mm-t. Gondolom ez még elfogadható?

Szerinted?

[ Szerkesztve ]

Füge

(#10048) I_Am válasza Füge007 (#10047) üzenetére


I_Am
veterán

30 mm-t? Az szép.

Nekem nem lehetne már annyit, mert beleverne az ívekbe. De nem a szélesítésről szólt egyértelműen a dolog. Az ET szám nem csak kifele méretezi a felnit, hanem befele is. Nekem pölö nem lehet ET35-nél nagyobb felnit feltenni 16-os méretnél, mert beleérne a lengőkarokba.

[ Szerkesztve ]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#10049) Füge007 válasza I_Am (#10048) üzenetére


Füge007
senior tag

A két oldalon eggyütesen, ergó odalanként 15 mm jött ki. Nem ér bele sehol semmibe, igaz nem lehet leterhelni hátul nagyon, mert akkor csak hajszál választja el. De mivel az utaim 70% magam teszem meg, így ez nem fordul elő. Meg alapvetően nagyon figyelek, kátyuk, vasúti átjárók, stb. lehet ez is belejátszik abba, hogy nincs vele gond.

Füge

(#10050) Bzzz


Bzzz
senior tag

Sziasztok! Tudna valaki segíteni hogy üvegfelületekbe gravíroztatni rendszámot hol lehet és mennyiért csinálják?? Illetve ismeri valaki a BLINDOSTERZ KORMÁNYBILINCSet van valami tapasztalat valkienk??

''Az amit a Világon szeretetnek hívunk, csupán önközpontú vágy arra, hogy élvezzük a szeretett tárgyat.Tehát hogy valakit szeretünk vagy nem, pusztán attól függ: Kielégíti-e az adott igényeinket vagy sem?''

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.