Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#36551) tothm


tothm
őstag

Ha veszek egy autót amit a nagyapám nevére iratok, mert neki sokkal olcsóbb a biztosítás(nyugdíjas, vidéken él, régóta megvan a jogsija), akkor kötelező írni üzembentartóit vele, vagy használhatom az autót simán? Illetve, mi van akkor ha a nagyapám helyett az anyukám nevére iratom a kocsit? Változik valami? Köszi!!!

(#36552) joshua7 válasza Eagl3 (#36548) üzenetére


joshua7
veterán

Olyan értelemben, h a motor miatt nem lehet gokartszerűen irányítani. :F

VR6-Fan: olyanokat is néztem, de leginkább dízelt látok. Újabb Polo GTI volt fönt nemrég a használtautón, mármint 1.8T, de azóta semmi.

Semper Fi

(#36553) Khelben válasza tothm (#36551) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ha a rendőr megállít és más név van a fogalmiban mint a személyiben, akkor kérhet olyan papírt, ami igazolja, hogy vezetheted az autót. Ez egy sima meghatalmazás, 2 tanúval, amiben a tulajdonos felhatalmaz téged, hogy vezetheted az autóját.
Arra viszont figyelj, hogy hivatalos dolgokat csak a tulajdonos intézhet az autóval kapcsolatban.

(#36554) dave93


dave93
őstag

Pfú azért ilyen hirdetési szöveget is ritkán látni :W [link]

(#36555) dízelracer válasza dave93 (#36554) üzenetére


dízelracer
senior tag

"de még mindig bisztonságosab mint bármijen kis auto" Az bisztonságosab... :W Meglehet, hogy ütközéskor ép marad az utastér csak éppen közben szép csöndben sorra leszakadnak a szegény ördög a belső szervei a lassulástól.

(#36556) tibi666 válasza dízelracer (#36555) üzenetére


tibi666
senior tag

de szép barna stricibelseje van.
mondjuk az igazán stricis a bordó, meg a kék. egyszer veszek egy olyat magamnak. :D

(#36557) zoo8800 válasza dave93 (#36554) üzenetére


zoo8800
veterán

:Y
elég durva...
bzeg vajon a saját nevüket le tudják írni helyesen???

viszont jó vétel, csak 230e km van benne ;)

rip and tear, until it is done

(#36558) dízelracer válasza tibi666 (#36556) üzenetére


dízelracer
senior tag

Na. Ettől a pillanattól letagadom, hogy ismerlek... :))

(#36559) tibi666 válasza dízelracer (#36558) üzenetére


tibi666
senior tag

szerintem szép

kár, hogy huzat van az ülésen. egyszer láttam a használtautón egy w140-et, az meg zöld belsős volt. az is stricis. youngtimer mercedest csak stricibelsővel vennék.

(#36560) zoo8800 válasza tibi666 (#36559) üzenetére


zoo8800
veterán

ez komoly?

rip and tear, until it is done

(#36561) tibi666 válasza zoo8800 (#36560) üzenetére


tibi666
senior tag

teljesen. van, aki a kockás sportline belsőt szereti, az nekem annyira nem tetszik. sajnos magyarországra kevés stricibelsős jutott, a németeknél azért lehet találni.

(#36562) zoo8800 válasza tibi666 (#36561) üzenetére


zoo8800
veterán

hmm. kinek a papné, kinek a lánya. :)
nálam valami ilyesmi az etalon.

(link javítva)

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#36563) tibi666 válasza zoo8800 (#36562) üzenetére


tibi666
senior tag

[link]

ez nem rossz. mármint a belseje. műszakilag tuti nem 100as, ahhoz túl olcsó.

(#36564) zoo8800 válasza tibi666 (#36563) üzenetére


zoo8800
veterán

hát, ez aztán stricis belső. :)
kívülről tetszik.
no meg a V12 felirat is büntet.

rip and tear, until it is done

(#36565) Zewa válasza zoo8800 (#36562) üzenetére


Zewa
senior tag

Bezony ám! Ezek a fekete/bézs bőr belsők nagyon szépek.
A Merga vörös is elmegy de ez a zöld elég ronda. Persze kinek a pap, kinek a paplan feeling.

Nem könnyű lehet találni de esetleg egy Corsa GSI /Corsa OPC is érdekes lehet. :)

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#36566) tibi666 válasza Zewa (#36565) üzenetére


tibi666
senior tag

a bőr kommersz és igénytelen egy alcantara, vagy plüss, világos színű kárpithoz képest. na azt nehéz tisztán tartani, de bármilyen bőrkárpitnak odaver eleganciában.

a bőr mellett egyetlen érvet tudok felhozni, könnyű belecsúszni, nem gyűri össze a ruhádat.

(#36567) Zewa válasza tibi666 (#36566) üzenetére


Zewa
senior tag

Kommersz és igénytelen egy alcantarához/ Plüsshöz képest?! :Y
Szerintem azért ez nem teljesen így van de hát kinek mi jön be.
Bőr mellé nem árt azért ha az ülés hűthető is de szerintem összességében a bőr kárpit a legszimpatikusabb számomra egy autóba. :U

[ Szerkesztve ]

"Táncolni kell, uram, a zene majd csak megjön valahonnan…"

(#36568) Khelben válasza Zewa (#36567) üzenetére


Khelben
nagyúr

Használtál már bőrüléses autót hosszabb távon?

(#36569) Khelben válasza zoo8800 (#36562) üzenetére


Khelben
nagyúr

Kombi bmw? Meg dízel jaguar, mi? :D

(#36570) Manitou válasza Zewa (#36567) üzenetére


Manitou
addikt

Ismered a mondást nem? A bőr üléstől csak egy jobb van , a szövet :D

(#36571) Boxer001 válasza Manitou (#36570) üzenetére


Boxer001
veterán

Nem ide akartam. :U Privát lett volna.
De ha már beírtam...valaki használt már motoröblítő folyadékot?

[ Szerkesztve ]

(#36572) Sipi16 válasza Manitou (#36570) üzenetére


Sipi16
senior tag

Szép és jó a bör, de -20ban kell pár perc mire bemelegíti az ülésfütés. Félbör mondom én. ;) Vagy állófütés mint a kis hondámban. :D

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#36573) zoo8800 válasza Khelben (#36569) üzenetére


zoo8800
veterán

a bejseje tetszik, de nem idegenkedem ezektől sem. Az új 5ös kombi nagyon tetszik. :)

ami az autó legalja nálam, az az A, B, és Viano Merci ;)

(#36570) Manitou
a bőrnél csak a plüss jobb. :K

[ Szerkesztve ]

rip and tear, until it is done

(#36574) Sipi16 válasza zoo8800 (#36573) üzenetére


Sipi16
senior tag

Tudtom szerint az az A, B, és Viano Merci-nek nincsenek társai a másik két németnél. Talán az A2-es és A3-as ami lehet, de azok sem igazán. :U

Szöke nönek tanulni jó az elsö kettö. A harmadik az szerintem is nagy félrelépés volt, de az A, B egyáltalán nem rossz. (Tapasztalat ;) )

[ Szerkesztve ]

Aki használt autó vásárlásra adja a fejét, az kigletteli a karéj kenyerét szarral... - Xboxlive: GeriSWE - Vasárnap ne lopj, ne csalj, ne verj meg senkit, mert hat nap mindenre elegendő...

(#36575) zoo8800 válasza Sipi16 (#36574) üzenetére


zoo8800
veterán

hát, nekem most sem tetszenek.
Az A3-nak és az 1es BMW-nek is autó formája van, ez a Merciknek nem sikerült.
Az A2 érdekes egy öszvér :U

rip and tear, until it is done

(#36576) dízelracer


dízelracer
senior tag

Ez a Toyota elleni lejáratókampány már tényleg szánalmas: [link]
Ez sem az autó megbízhatóságát sem a biztonságát nem befolyásolja. Más gyártóknál ugyanígy vannak hibák még sem lesz vezető hír az usában. Mindig csak a toyota... :U Annyira átlátszó ez az egész.

[ Szerkesztve ]

(#36577) Rick4 válasza dízelracer (#36576) üzenetére


Rick4
félisten

Nem tudom, miről beszélsz, ott van mindjárt az elején: A Toyota közleménye szerint. Ők maguk közölték, hol ebben a lejáratás? :F

Ha szerinted biztonságos követni egy Toyotát, aminek épp leszakad a pótkereke, akkor sok boldog megtett km-t kívánok ilyen szituációban... Nyilván ha nem fogod fel, hogy ez nem a konkrét autóra veszélyes, hanem a többi közlekedőre (pl egy 100-zal száguldó pótkerék elég nagyot üt e szembejövő szélvédőjén is, meg hadd ne soroljam) akkor vizsgáltasd meg magad...

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#36578) Rick4 válasza Boxer001 (#36571) üzenetére


Rick4
félisten

Minek öblíteni?

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#36579) dízelracer válasza Rick4 (#36577) üzenetére


dízelracer
senior tag

Majd csak várd ki azt az szitok áradatot amit a Toyota ezen közleménye elindít majd. A Toyota ellenes lejárató kampány egy újabb fordulója következik. Kurvára elfogultak az amerikaiak a saját autóikkal szemben. Mint ha az olyan hibátlan és kurva jó lenne. Nem tudom melyik hazai gyártónál fordult elő az a hiba, hogy az egyik pickup-juknál spontán széteshetett a kormánymű. Több kisebb baleset is volt ebből kifolyólag. Erről mégsem hallani sehol, kurva érdekes.

(#36580) Yushchenko válasza tibi666 (#36559) üzenetére


Yushchenko
őstag

A Wartburgunkra emlékeztet

(#36581) yoleeka


yoleeka
tag

Már csak egy emlék, ami a PD motorokat idézi. 2 hete elkészült győrben az utolsó PD TDI motor is, mely egy 77 kw-os EU4-es motor volt. Több itt nem készül. 10 évet élt. A jelenlegi felállás szerint a CR TDI motorok nem élnek eddig, ugyanis 2011 nyarára várható, hogy az új fejlesztésű motorok (MDB) null-szériát fognak kapni, és 2012 tavasza legkésőbb mikor is autókba szerelve jelennek meg a piacon.

R.I.P. PD TDI

[ Szerkesztve ]

Better to reign in hell, than serve in heaven...

(#36582) zoo8800 válasza yoleeka (#36581) üzenetére


zoo8800
veterán

A hangjuk még kísérteni fog sokáig ;)

rip and tear, until it is done

(#36583) dízelracer válasza yoleeka (#36581) üzenetére


dízelracer
senior tag

(#36584) tothm


tothm
őstag

Sziasztok! Adott egy illető akinek mondjuk 2 autó van a nevén! Az lehetséges, hogy a két autó külön biztosítóhoz tartozik. Tehát nem muszáj egy illetőnek egy biztosító társasághoz tartoznia, igaz? Köszi! :R

(#36585) zoo8800 válasza tothm (#36584) üzenetére


zoo8800
veterán

lehet két külön biztosítónál a két autó.

rip and tear, until it is done

(#36586) tothm válasza zoo8800 (#36585) üzenetére


tothm
őstag

:R

(#36587) zoo8800 válasza tothm (#36586) üzenetére


zoo8800
veterán

...de ha jól tudom, a bónusz csak az egyikre érvényes.
ha hülyeség, javítson ki valaki. :)

rip and tear, until it is done

(#36588) tibi666 válasza zoo8800 (#36587) üzenetére


tibi666
senior tag

igen, a bónusz csak egyre érvényes.

(#36589) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

ha 10éve van jogsim és most a nevemre kell iratnom a toyotam akkor lesz bonuszom, hogy 10éve nem karamboloztam?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36590) KrAt válasza Dare2Live (#36589) üzenetére


KrAt
veterán

Emlékeim szerint nem, csak ha volt autó a neveden..

Ne kérdezd miért van így, elképzelésem sincs...

(#36591) tibi666 válasza Dare2Live (#36589) üzenetére


tibi666
senior tag

sajna nem lesz.

(#36592) zoo8800 válasza Dare2Live (#36589) üzenetére


zoo8800
veterán

Szerintem akkor jár a bonus, ha a Te neveden volt a biztosítás.

rip and tear, until it is done

(#36593) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem, konkrétan az, hogy hogyan történik egy ilyen használt autó megvétele.

Azzal tisztában vagyok, hogy elmegy az ember, megnézi a kocsit, ha tetszik megírják az adás-vételit, aztán hazamegy a kocsival.(esetleg elviszi szerelőhöz előtte átnézetni)

Utána ugye biztosítást kell rá kötni, amit neten is megtehet az ember, és kap is róla valamiféle hivatalos papírt emailen egyből, amivel tud már közlekedni, ugye?

Azt nem tudom, hogy okmányirodába be lehet-e jelentkezni úgy, hogy még nincs még meg az adás-vételi meg semmi? Illetve amikor megy az ember megcsináltatni a forgalmit és törzskönyvet, befizette a csekkeket, minek kell meglennie? Biztosításnak, esetleg eredetiség vizsgálatnak?

Nagyon nem tiszta nekem ez az egész, de igazából az a baj, hogy kb 1 hetem lenne az egészet elintézni, a megvételtől az átíratásig, szóval ezért is olyan fontos ezeket tudnom.

Előre is köszönöm!

(#36594) Dare2Live válasza Boxer001 (#36571) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

én inkább 10.000kmenként cserélnék olajat....

dizelracer: annyira elfogultak az amik, hogy a piac ~60%át külföldi cégek uralják. Ehez képest Japánban akkor se lehetett semmi NYi kocsit eladni amikor még jobbak voltak. De uez sok szempontból érvényes Koreara is.
(és természetesen mindkét országra érvényes a protekcionista törvények hada, nem a 10-20...% vámról van szó az idefele is van, hanem, hogy olyan változó speceket kell teljesítened amit nem lehet.)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#36595) !Overdose! válasza Yushchenko (#36593) üzenetére


!Overdose!
őstag

Mielőtt megírjátok az adás-vételit, vidd el ereditiségvizsgára az autót. Csak akkor fizesd ki, ha minden rendben van vele. Ezután jön a biztosítás. Én az online biztosításkötésben nem tudok segíteni, mert személyesen kötöttem. (Több helyről hallottam, hogy a biztosító elfelejtett csekket küldeni.) Az adás-vételivel, az eredetiségvizsgával, régi forgalmival, törzskönyvvel és a saját irataiddal besétálsz az okmányirodába, ahol átíratod az autót. Az új forgalmit helyben megkapod, a törzskönyvet majd postázzák. Előre is tudsz időpontot kérni az okmányirodától, ahhoz még nincs szükség semmire. Vidéken ezt az egészet egy nap alatt le lehet zavarni.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#36596) Yushchenko válasza !Overdose! (#36595) üzenetére


Yushchenko
őstag

Értem, köszönöm.
Eredetiség vizsgálatot gondolom bármelyik szerelő meg tudja akkor csinálni gyorsan, ugye?

A másik, ami már nem igazán ide tartozik az, hogy az okmányirodánál kell időpontot kérni akkor jól tudom? És az illetékeket hogy fizeti be az ember, még azelőtt kér csekket, hogy elmenne az átíratni? :F

(#36597) zoo8800 válasza !Overdose! (#36595) üzenetére


zoo8800
veterán

Akkor szoktak elfelejteni csekket küldeni, amikor az ember az utolsó pillanatban úgy dönt, hogy biztosítót vált :D
Bátran lehet a neten kötni, netrisk.hu, biztositas.hu mindkettő ajánlható. Kb. 15 perc.

rip and tear, until it is done

(#36598) !Overdose! válasza Yushchenko (#36596) üzenetére


!Overdose!
őstag

Eredetiségvizsgát nem a szerelő végzi, hanem erre szakosodott cégek hatósági áron. Tudod hol hirdetik az autót, amit meg szeretnél venni, felmész a google-re és keresel a közelben egy eredetiségvizsgást és érdemes időpontot kérni oda is. Egyébként gyorsan megvan.

1400 ccm-ig: 17 000 Ft
1401-2000 ccm-ig: 18 500 Ft
2001 ccm felett: 20 000 Ft

Az okmányirodánál nem kötelező időpontot kérni (legalábbis nálunk), de ajánlott. Miután az ügyintézőnek az okmányirodában átadod a papírokat megírja neked a csekket és te elmész a legközelebbi postára befizetni, ez alatt ő megírja a papírokat és elkészíti az új forgalmit.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#36599) INMOTEP válasza !Overdose! (#36598) üzenetére


INMOTEP
őstag

+ még ehez hozzáteszem lehet kérni a Mobil eredetiségvizsgálatot is így a saját otthonod udvarán megvan fél óra alatt kb . :) csak a megszabott kiszállási díjat kell megfizetned .

(#36600) tibi666 válasza INMOTEP (#36599) üzenetére


tibi666
senior tag

asszem azt megszüntették. valami ilyesmi jelent meg róla a totalcaron, de lehet, hogy csak tervezet.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.