Hirdetés

2024. június 20., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#37651) varga911 válasza dragonfx (#37649) üzenetére


varga911
senior tag

A sniccereken ponthogy nincsenek takarva a csavarok...

(#37652) tomcsi23 válasza dragonfx (#37649) üzenetére


tomcsi23
veterán

Vagy ilyet, mi? :P

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#37653) dízelracer válasza varga911 (#37651) üzenetére


dízelracer
senior tag

Lehet az Alpina replika felnikre gondolt.

(#37654) Tothgera30 válasza tomcsi23 (#37652) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ez nagyon ronda :W .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#37655) Atomgeszi válasza Sas madár (#37647) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Hát ja! Az lesz. Csak ez is 200km-erre van innen és szinte egy autó sincs a közelben. Kereskedőtől nem akar venni, pedig abból lenne pár itt 30km körzetbe.
Nehéz dolog ez az autóvásár. :(

(#37656) zoo8800 válasza tomcsi23 (#37652) üzenetére


zoo8800
veterán

A minél jobb szellőzés nem volt kiemelt cél a kerék tervezésekor, az tuti :D

rip and tear, until it is done

(#37657) Sas madár válasza Atomgeszi (#37655) üzenetére


Sas madár
őstag

Én is szeretnék cserélni a fenntarthatóság a szempont de még a típust sem sikerült belőni,nem hogy keresgélni.
Nagyon rossz a tapasztalat a magán eladóknál is! (szubjektív v.)

Úgy bánj másokkal, ahogy te is szeretnéd, hogy veled bánjanak.

(#37658) barnam_


barnam_
nagyúr

Tipikus magyar paraszt :((( Megvesz egy jó állapotban lévő Rolls-Royce-ot, majd hagyja az udvaron rohadni :Y (még nem olvastam végig, nem tudom mi a vége.)

(#37659) Tothgera30 válasza barnam_ (#37658) üzenetére


Tothgera30
Ármester

...már olvastam, érdekes mentalitás...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#37660) barnam_ válasza Tothgera30 (#37659) üzenetére


barnam_
nagyúr

Megnéztem a videót, amit csináltak. Tény, van benne valami romantikus hogy odamennek, megmentik az öreg vasat, és mázli hogy nincs komoly baja. De alapvetően igénytelenségre, hozzá nem értésre vall, hogy a tulaj hagyja/hagyta az udvaron rohadni ezt a műkincset.

(#37661) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

üdv mindenkinek,
amennyiben összejön a munka amit kinéztem és amire pályázok , 1-2 éven belül meglepem magam egy ilyen Maserati Ghibli típusú csoda járgánnyal ! ;] megvenni nem is annyira vészes , csak kíváncsi vagyok az alkatrész ellátásra és annak az árára :(

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#37662) barnam_ válasza Quan-Chi (#37661) üzenetére


barnam_
nagyúr

Hát barón néz ki, de jobb ha megmarad az állásod, hogy a fenn tartásra is maradjon pénz.
De ennyi erővel Ferrari-t is vehetnél :D

[ Szerkesztve ]

(#37663) Quan-Chi válasza barnam_ (#37662) üzenetére


Quan-Chi
őstag

Maserati és Ferrari közt menettulajdonságban nem sok különbség van ! de nekem ez a kedvenc autóm, annyira nem is vészesen drága ( kb 6milla ) ... ezzel a típussal is kiegyeznék , ráadásul ez már OT ! szóval behozni és fentartani sokkal olcsóbb , jóformán csak tankolni meg javíttatni kell ( ha baja van )

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#37664) barnam_ válasza Quan-Chi (#37663) üzenetére


barnam_
nagyúr

Jó hát a Ghibli még erősebb is mint a 308 GTB.
Elég naiv vagy, ha azt hiszed hogy egy 35 éves sport autót könnyű fenn tartani :Y

szóval behozni és fentartani sokkal olcsóbb , jóformán csak tankolni meg javíttatni kell
lol, mintha az nem lenne elég :))

Ilyen járgányt max hobbi célra érdemes tartani, azt is akkor ha van rá bőven $...

(#37665) Quan-Chi válasza barnam_ (#37664) üzenetére


Quan-Chi
őstag

persze én tisztában vagyok vele hogy mennyi egy ilyet fentartani ! már alapból a tankolás is veszélyes 98 asból 30liter 100on :DD ezen kívül nincs hozzá utángyártott alkatrész csak eredeti olasz , és kb ferrari áron van :DD szóval egy átlagos szerviz is milla felett van
viszont teljesen mechanikus ! szóval könnyebb bánni vele mint egy mostani full elektromos autóval :K

[ Szerkesztve ]

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#37666) tibi666 válasza Quan-Chi (#37665) üzenetére


tibi666
senior tag

te csak azt hiszed.
alig van normális szerelő, aki ért már az autókhoz, nem pedig gyári szerelési dokumentációk alapján dolgozik.

egy w123-as dízel adagolóját is páran tudják normálisan beállítani, pedig az egy gyakori típus. akkor mire számítasz egy ritka olasz sportkocsinál?

az elektronikus csodákra meg rákötöd a laptopot és úgy paraméterezed őket, ahogy akarod.

(#37667) barnam_ válasza Quan-Chi (#37665) üzenetére


barnam_
nagyúr

viszont teljesen mechanikus ! szóval könnyebb bánni vele mint egy mostani full elektromos autóval
Ha találsz hozzáértő szerelőt... az meg megint nem olcsó :)

Ha hobbi célra kellene sport autó, és megtehetném, én egy 308 GTS-t vagy 412 GT-t vennék. :)

A Ghibli-vel is az a gond, hogy erős, olasz sport autó, szóval olyat csak akkor, ha nem gond hogy szervizben van. Persze amikor megy, akkor baromi jó lehet :P

(#37668) VR6-Fan válasza barnam_ (#37667) üzenetére


VR6-Fan
veterán

sport autó, idősebb, olasz

annak kell örülni ha találsz olyat ami nem volt még kifli.

meg az hogy nem lesz baja, lehet a technika jó, de SPORT autó, ezeket azért veszik hogy használják, ergo jobban is kopnak.

ez szép és jó dolog hogy mechanikus (gondolom K-jet/kugelfischer/ stb) de a K-hoz itthon kb annyi ember ért amennyit a két kezemen megtudok számolni.... persze sokan szerelik (kokányolják..)

kugelfischer-t legközelebb a Cseheknél ismerik, 1-2 éve még volt egy öreg bácsi, aki komolyan értett hozzá, de szerintem mára már... :U

vagy ha már L-jet akkor nem full mechanikus.... azt relatíve sokan ismerik itthon, de maseratis doksik nélkül (pl kapcsolási rajz) és tapasztalat nélkül nem sokan fognak hzzá nyúlni.

szal mindennapi használatra azért ezt át kéne gondolni, meg ékes példája annak, hogy meg venni könnyebb mint fent tartani.

már csak arra kéne valami frappánsat kitalálnom hogy miért Aggregátornak írtam :DDD

"Már a kép is kimeríti a cserbenhagyásos nemi izgatást. " by tomcsi23

(#37669) barnam_ válasza VR6-Fan (#37668) üzenetére


barnam_
nagyúr

már csak arra kéne valami frappánsat kitalálnom hogy miért Aggregátornak írtam
Sebaj :)

Igaz nem értek olyan szinten az autókhoz, mint Te, de lényegében ugyanezt írtam le :DDD

(#37670) barnam_ válasza Quan-Chi (#37665) üzenetére


barnam_
nagyúr

Illetve lenne még egy megjegyzésem, attól mert valami mechanikus, ne gondold hogy nem lehet bonyolult.

(#37671) Quan-Chi válasza barnam_ (#37670) üzenetére


Quan-Chi
őstag

ezek nagyon drága és bonyolult autók ! nyilván jóval többe kerül üzemeltetni mint egy átlagos mezei utcai autót , de a vezetési és vizuális élmény is ehhez mérten jóval magasabb ! 1ik ismerősömnek itt hajdúböszörménybe elég sokáig volt egy Ferrari 208gts típusú sportkocsija , minden mechanikus volt benne ! és az éppen cserére szoruló alkatrészt ( legyen az egy fogaskerék vagy csapágy vagy akármi más ) kimaratták valami jó minőségű anyagból CNC -vel ! és tökéletes mását készítették el az eredeti alkatrésznek és hibátlanul működött a gép ;] ezt több helyről is hallottam hogy ez a bevett szokás ! ugyanis eredeti alkatrész egy 20-30éves autóhoz jóformán nincs ! nyilván egy ilyen Maserati amit linkeltem csak hobby / nyári autóként szolgálna :K télen biztos nem használnám a sózott úton hogy szétegye a kasznit ! erre a célra van egy pöpec Citroen Xsara - m :C

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#37672) barnam_ válasza Quan-Chi (#37671) üzenetére


barnam_
nagyúr

Akkor meg hajrá :C Az a '98-as Ghibli olyan téren még jó választás is lehet, hogy szakit biztos találsz hozzá. Legfeljebb kiviszed Modena-ba :P

(#37673) Quan-Chi válasza barnam_ (#37672) üzenetére


Quan-Chi
őstag

remélem összejön ... sajnos a bestof kedvencre 100% h nem lesz pénz ! ráadásul még a Maseratinál is sokkal drágább lehet üzemeltetni , ugyanis minimális példányszámban készült, természetesen olasz és majd 40 éves de nagyon brutális De Tomaso Pantera :Y :R

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#37674) SpeedR válasza barnam_ (#37662) üzenetére


SpeedR
őstag

Ez csak egy replika.

(#37675) Tothgera30 válasza SpeedR (#37674) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Sajna... :U

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#37676) barnam_ válasza SpeedR (#37674) üzenetére


barnam_
nagyúr

Először egy fehér 308 GTS-t linkeltem, de aztán megláttam a 328-t, így gyorsan módosítottam. Később vettem észre hogy csak 137 LE, onnantól már egyértelmű volt hogy replika :)

(#37677) Quan-Chi válasza barnam_ (#37676) üzenetére


Quan-Chi
őstag

a De Tomasot megnézed ? elég őrült mi :K

de ez a régi 250GT is csodaszép bár az 550.000 eurós árával nem vagyok kibékülve :(

nagyából ugyan ez a helyzet a Lamborghini Miura -val is :K csoda szép de hát ennyi pénze az egész országnak sincs jelenleg nemhogy nekem ;]

SpeedR az olaszok tudtak valamit 50-60 évvel ezelőtt de az elektronika nekik is beb@szott pont mint a franciáknak ...

[ Szerkesztve ]

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#37678) SpeedR válasza Quan-Chi (#37677) üzenetére


SpeedR
őstag

Hát nem egy mindennapi autó az tuti. :K :R
Nagyon szépek ezek a régi olasz vasak.

[ Szerkesztve ]

(#37679) barnam_ válasza Quan-Chi (#37677) üzenetére


barnam_
nagyúr

Jaja nem rossz :)

Uh baszki a 250 GT Lusso a kedvencem :)) A blogomban találsz is pár képet ezekről a vasakról.

(#37680) Quan-Chi válasza barnam_ (#37679) üzenetére


Quan-Chi
őstag

igazi műértő lehetsz ! egy 20 évnél fiatalabb autó már csak korlátozottan tetszik ... de az összes olasz régi autó tetszik ! ettől a countach -tól is szinte orgazmusom van és ha nem elég a vizuális élvezet, akkor EZT a videót hozzá kell nézni/hallgatni és akkor teljes a boldogság :))

az egyetlen régi autó ami nem olasz és csodával határos módon amerikai ( pedig nem szeretem őket ) az a Vector W8 nagyon érdekes és agresszív tipus, kár hogy nagyon kevés van belőle és elérhetetlenül drága , másik gyerek kori kedvencem !

amúgy kb 6 lehettem mikor kaptam egy De tomaso Pantera műanyag makett autó 1:24-be gyönyörű volt, sajnos már eltört ... de azóta a kedvencem :B :U

[ Szerkesztve ]

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#37681) tibi666


tibi666
senior tag

volt egy oldal, ahol a műszaki vizsgabázisokban lehetett keresni rendszám alapján. kidobta, hogy mikor és hol volt műszakin az adott autó. az istenért sem találom. valaki tudna adni egy linket?

(#37682) tomcsi23 válasza tibi666 (#37681) üzenetére


tomcsi23
veterán

A zöldkártyásra gondolsz? :U

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#37683) tibi666 válasza tomcsi23 (#37682) üzenetére


tibi666
senior tag

igen, ez volt az. műszakira emlékeztem, de mindegy.
köszönöm, megtaláltam vele, amire kíváncsi voltam.

(#37684) Yushchenko válasza tomcsi23 (#37682) üzenetére


Yushchenko
őstag

Erről jut eszembe... Itt egy kocsi, amit most csekkoltam, és azt írja volt egy sikertelen vizsgája 2008-ban. Mire utalhat ez?

(#37685) SpeedR válasza Yushchenko (#37684) üzenetére


SpeedR
őstag

"Meddig érvényes: sikertelen"

Az érvényesség ideje nincs benne a rendszerben, tehát nem az autó vizsgája volt sikertelen, hanem az érvényesség idejének a lekérdezése.
(kipróbáltam és az én autómnál is sikertelent ír)

[ Szerkesztve ]

(#37686) Yushchenko válasza SpeedR (#37685) üzenetére


Yushchenko
őstag

Pedig már azt hittem tudni fogok valamit, amit az eladók nem, a pi... :(

(#37687) Kickass válasza tomcsi23 (#37682) üzenetére


Kickass
őstag

Hmmmm erdekes, megneztem kivancsisagbol a Seat Cordobam 99-es Seat Inca-kent szerepel az adatbazisban :D

(#37688) barnam_ válasza Quan-Chi (#37680) üzenetére


barnam_
nagyúr

Hát ha nem is műértő, de szeretem a régi verdákat :)
Ez a Vector nekem úgy tűnik mint egy Countach utánzat... pedig az amcsik tudtak régen szép autókat tervezni saját fejből is.

(#37689) tomcsi23 válasza Kickass (#37687) üzenetére


tomcsi23
veterán

Akkor nagyon át lettél ....va. :DDD
Kb úgy vannak benne a járgányok, ahogy a vizsgát végző "szaki" bevitte a gépén. Elírás is lehet simán, a sok okostojás. Azt sem tudom, milyen kocsik szerepelnek a listában, kb random mód. Publikus, ingyenes, mire vágysz még? :P
Az enyém benne van rendesen, 10 nap múlva le is jár a zöldkártya. Majd ki is rakom utána, ne növelje a fogyasztást. :D

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#37690) Quan-Chi válasza barnam_ (#37688) üzenetére


Quan-Chi
őstag

ez az Isdera - Mercedes közös fialás is nagyon tetszik , kár hogy ez se egy tömeg darab :(
bár épp lehet kapni csak az a 230.000 euró nem kevés :(((

[ Szerkesztve ]

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#37691) Tothgera30 válasza Quan-Chi (#37690) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Az én kedvencem pedig a 427-es AC Cobra, bár ő is szinte beszerezhetetlen. A másik kedvenc pedig a 356-os Porsche, de az még annyira sem gyakori mint az AC.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#37692) Napfénysüti válasza Tothgera30 (#37691) üzenetére

356-os Porschét tegnap láttam Fehérváron. :)

Més que un club!

(#37693) Tothgera30 válasza Napfénysüti (#37692) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Biztos vagy benne? Milyen nemzetiségű rendszám? Milyen szín?

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#37694) Napfénysüti válasza Tothgera30 (#37693) üzenetére

Sárga, rendszámot nem tudok mondani de nem először láttam. Aztán persze lehet csak egy replika sajnos nem tudtam odamenni megnézni. :B

Més que un club!

(#37695) Quan-Chi válasza Tothgera30 (#37691) üzenetére


Quan-Chi
őstag

azért Cobra -ból van egy jópár német oldalon ráadásul egész " olcsón " is lehet kapni ! bár itt is elég drága a csúcs pl.: 10200ccm big block darab , vagy egy full original ;] és 356 -os Porsche -ből is lehet szemezni :K

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#37696) dízelracer válasza Quan-Chi (#37695) üzenetére


dízelracer
senior tag

Pont tegnap volt valami autós műsorban, hogy elsősorban nem a ccm hanem a furat / löket arány a döntő, hogy egy motor "Big Block" vagy "Small Block". Én ezt eddig nem is tudtam Gondoltam ami 348 köb-inch (5.7L) felett van az mind B.B. Hát nem.
B.B: (hosszú löket / kis furat) nyomatékra hangolt motor, a S.B: pont az ellenkezője (rövidebb löket / nagy furat) pörgős inkább lóerőre kihegyezett motor.

dragonfx: he? :F

[ Szerkesztve ]

(#37697) dragonfx válasza dízelracer (#37696) üzenetére


dragonfx
veterán

még jo hoyg számít.
ezért süvegelik az amerikai vasakat.
de azért egy turbos bmw a legjobb.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#37698) varga911 válasza dragonfx (#37697) üzenetére


varga911
senior tag

Főleg ha dízel. ;] :DDD

(#37699) milomi válasza dízelracer (#37696) üzenetére


milomi
tag

ez tutommal a régóta így van :) ... volt régebben sok motorom Husqwaran . TE 350 1 hengeres 4 szelepes.. endúróm.. . haveromnak egy HOnda.. 400 al 1 henger 4 szelep... az övé hosszú lüketű volt.. sokkal gyengébb volt.. alacsonyfordualtról enyém sokkal jobb volt.. az övé egyenletesebb motor volt.. mig az enyém sokkal jobban reagált a gázadásra menetklözbe.. is.. pörgősebb volt.. a 400 as meg lomha.. de ment az is... gyorsulásba enyém sokkal jobb volt sőt mindenbe.. de az ÖVÉ TARTÓSABB volt :)

NFS World Nick Ewing1987

(#37700) Tothgera30 válasza Napfénysüti (#37694) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Szerintem csak replika lehetett...

Quan-Chi: Lehet venni, szinte mindent, de így látatlanban pár kép alapján nem lehet megállapítani hogy mit élt át az autó előzőleg, mondjuk volt e kifli, vagy perec. El kéne menni, és meg kellene nézni, persze ehhez nem kevés kp. kellene.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Milyen autót vegyek? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.