Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55501) skodasuperb válasza bluyoo (#55495) üzenetére


skodasuperb
csendes tag

Szervusz,

Köszönöm kimerítő válaszodat.

A ház mérete az elhelyezése miatt lényeges szempont volt.
Lényeges volt még a DVD mellet egy fiók elhelyezésének a lehetősége, valamint előlapi USB3 hozzáérés is.
Hogy miért javasoltak az ajánlott alaplap mellé nem illő tápot, hát passz...
"ha esetleg nem figyelted volna) OEM szóval nincs 230-as tápkábel és persze doboz sem"., hiába figyeltem mint a sas, nem értek hozzá...
A memória sem igazán passzolt az alaplaphoz, - mint kiderült a memóriás fórumon1,5V vs 1,6V ha jól értettem -, így lett a Kingstonból Corsair.
Mint írtad: "Egy fotós ismerősöm mai napig elvan az I5 iGPU-jával. Értelemszerűen (csak) "kép és videó szerkesztés-vágás"ra használja"
Na én itt meg is állnék ami a "fejlesztést" illeti! Eddig a szintig ne tovább, viszont minőségi alkatrészekből.
(A konfig 1 I5 iGPU-val ennek a feltételnek nem felelne meg?)
Amennyiben ehhez passzintanád valamelyik konfigot, esetleg összefésülnéd azokat, vagy egy teljesen újat javasolnál megköszönném.
Olvasva írásodat nekem úgy tűnik az ajánlott konfigoknál bizonyos szakmai szempontokat nem vettek figyelembe...

[ Szerkesztve ]

(#55502) Dalzarus


Dalzarus
tag

Sziasztok.

Van valakinek tapasztalata ezzel a lappal? Megéri az árát (28k)? Ez a "kill your lagg" mennyire parasztvakítás? Egy i5-4570 és egy msi gtx 760 menne bele.

[ Szerkesztve ]

(#55503) andro93 válasza bluyoo (#55494) üzenetére


andro93
aktív tag

Azért nem ajánlotta, mert egy hónap alatt 2 giga lapot vittek neki, ami behányt, az egyik még szerencsére garis volt, a másik pont a 3év után halálozott el. Ennek ellenére giga vga-t rendeltem, ami szerencsére kifogástalanul működött eddig, kopp kopp :D

Másik topicban is írták, hogy nem lesz vele gond.

[ Szerkesztve ]

(#55504) andro93 válasza Dalzarus (#55502) üzenetére


andro93
aktív tag

Ez alá a konfig alá nem éri meg, másik topicba pont ezekhez (i5 4570+gtx 760/770) ajánlották ezt: Gigabyte b85m-d3h. kb 19k

linket is mellékelek:
http://prohardver.hu/tema/milyen_asztali_gepet_vegyek_olvasd_el_az_elso_hsz_2/hsz_58964-58964.html

[ Szerkesztve ]

(#55505) bluyoo válasza g@bo (#55500) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Miért ne lenne? Pl. a GA-78LMT-USB3 (rev. 5.0) -ban is van. Bár ezek a lapok nem igazán FX alá valók.

(#55501) skodasuperb
Szívesen!
A tápodnak semmi baja csak éppen nem jár hozzá az a kábel amit a konnektorba dugsz. Viszont most nézem hogy amit írtál az üti egymást. Szóval a CTG-500-80P az BOX verzió, a CTG-500-80PB pedig OEM (nem tudom melyiket nézted).
A RAM esetében igen, lehetőleg 1,5V-os kit-et kell nézni (csak azért linkeltem 1,65V-ost is mert biztosan tudja az 1600MHz-et 1,5V-on is). Mint írtam lehet vele dolgozni viszont azért azt hozzáteszem hogy egy dVGA is nagyban hozzájárulna a munkához. Viszont ő nem érzi szükségét egy 30-40K-s kiadásnak. Mint mondta így is ég és föld az előző gépéhez képest.

(#55503) andro93
Ennyi erővel egy márkát sem szabad venni! :DDD Legalábbis még nem halottam olyan gyártótól amire ne érkezett volna egy panasz vagy hibás termék. "a másik pont a 3év után halálozott el." :C

(#55502) Dalzarus
Nemrég valaki írta nemrég hogy voltak a Killer E2205-el kisebb gondok (de nem találom a hsz-t). Mondjuk a driver-jét ma frissítették.
Viszont jól felszerelt lap tetszetős ficsörökkel, de nem kicsit borsos árral (az egyik legdrágább B85-ös). Én nem igazán választanám.
Olcsóbban ott van pl. a H87-es chipset-el szerelt ASRock Fatal1ty H87 Performance, ....... vagy ha esetleg jó a mATX méret is az Asus Vanguard B85.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55506) bluyoo válasza andro93 (#55504) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Most zongorázzuk le újra amit a linkelt fórumtárssal? :)
"Mi változna attól, ha azt mondanánk, hogy pl. a TUF szériás Asus Vanguard B85 jobb lenne!?" :)

Bazinga!

(#55507) miresz válasza g@bo (#55500) üzenetére


miresz
veterán

Hogyne lenne. Pl az én lapomban is van. De ezt nem szívesen ajánlom nagyobb FX alá.

(#55508) Dalzarus válasza bluyoo (#55505) üzenetére


Dalzarus
tag

Igazából azért néztem ki ezt mert egy ilyen gaming szériás msi kártyát raknék bele. Meg megtetszett ez a lagg protection-ös dolog lévén sokat mmo-zom. Csak emiatt a két dolog miatt venném, alternatíva annyira nem érdekel, mert ha azt mondod, hogy ennyire nem éri meg az árát akkor veszek alá egy 18ezer forintos fapados giga lapot :DDD

(#55509) perempe


perempe
addikt

AM3 processzort hol vehetek számlával? mely boltnak van jó készlete használtból? általában csak core2 duo processzorokat lehet kapni használtan.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#55510) bluyoo válasza Dalzarus (#55508) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát ha már "mert egy ilyen gaming szériás msi kártyát raknék bele" akkor persze hogy megéri! :DDD
Nem azt írtam hogy rossz lap és egyáltalán nem érdemes vele foglalkozni. Csak éppen nem nevezhető olcsónak. :)
"veszek alá egy 18ezer forintos fapados giga lapot" :C Látom követted az eseményeket! :DDD

(#55509) perempe
Milyen alaplapot vegyek? topic .... kicsit eltévedtél. :DDD Újonnan is elvétve van a boltokban. Tegyél fel egy hirdetés itt az aprón hátha tud valaki segíteni.

Bazinga!

(#55511) Dalzarus


Dalzarus
tag

Hajlandó vagyok áldozni a pénz oltárán, ha ezért érzékelhetően jobb a performance. Akkor megveszem :C

(#55512) bluyoo válasza Dalzarus (#55511) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Várjál! Kicsit lemaradtam! Nem MSI Gaming? :DDD

Bazinga!

(#55513) Dalzarus válasza bluyoo (#55512) üzenetére


Dalzarus
tag

Lap + VGA

[ Szerkesztve ]

(#55514) Erik0120


Erik0120
újonc

Gamer Laptopt Config (Help)

Szép napot mindenkinek,
Szeretnék egy gamer laptopot vasarolni 300 ezer körül.
Ezt az oldalt böngésztem [link]
Nem nagyon voltam megelégedve az ajánlatokkal mint pl: GTX770 kiválló! de miért 6 giga rammal....
Szóval hoszabb böngészés után vettem észre hogy lehet saját magam álltal is gépet össze állítani.

Szeretnék segítséget kérni a laptopt összeállításában egy hozzáértőtől.

Ami fontos lenne:

Az ár 350ezer maximum
17,3 kijelző (fontos)
16 giga ram (szerintem annyi kell de pozitiv kritikat szívesen fogadok)
Videokartya nem sokat értek hozza....... de mint mondtam gamer :)
Proci szintugy..... de szintén gamer :)

Előre is köszönöm Ha valaki essetleg időt szánna rá kérem küldje el configot a: molnarerik@hotmail.com -ra

(#55515) bandi0000 válasza Dumm-dumm (#55498) üzenetére


bandi0000
nagyúr

(#55497) Tibi71 :

Intel B85 chipset
Az üzleti szférának fejlesztve Intel vPro támogatás nélkül, nem csak irodai használatra/HTPC-be , 4db SATA3 porttal.

mATX:
MSI B85M-P33 (DVI) / E33 (HDMI)
ASRock B85M Pro4
Asus B85M-E
Gigabyte GA-B85M-D3H (rev. 1.0)

ATX:
MSI B85-G43
Gigabyte GA-B85-HD3 (rev. 1.0)
Asus B85-PLUS

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#55516) bluyoo válasza Erik0120 (#55514) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Először is semmi köze a kérdésnek az alaplapokhoz .... :N
Másodszor a Milyen notebookot vegyek? topic-ban a szakik tudnak neked segíteni. Miután a téma összefoglalóban lévő kérdésekre válaszolsz. :)

(#55513) Dalzarus
Ok azt hittem hogy ASRock Fatal1ty H87 Performance ... kell neked külföldiül írogatni! :DDD
Ezt az érezhetően jobb teljesítményt kifejtenéd. Mert attól hogy gamer lap nem lesz erősebb a CPU-d.

Bazinga!

(#55517) fntastic


fntastic
aktív tag

Minőségre, időtállóságra milyen belépőszintű LGA-1150 lapot ajánlanátok?
Eddig kaptam ASUS H81-A ajánlást, meg AsRock B85M-HDS -t.
Csak irodai használatra lesz, nem lesz benne VGA.
Szóval tényleg csak a minőség lenne a cél. (jó alkatrészekből legyen összerakva)
H81-ből ami hiányzik B85-tel szemben, az a ClearVideo, ez ér valamit?

(#55518) Dalzarus válasza bluyoo (#55516) üzenetére


Dalzarus
tag

Az MSI honlapján azt írja, hogy az MSI gaming szériás videókártyáit biztonságosabban könnyebben és jobban lehet húzni, az MSI gaming szériás lapban. Plusz ami nekem tetszik meg esetleg játékélményt javíthat az a gaming device port meg a Killer E2200. És van rajta egy szép piros sárkány is :DD

(#55519) bluyoo válasza fntastic (#55517) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"H81-ből ami hiányzik B85-tel szemben, az a ClearVideo, ez ér valamit?"
Szerintem ez CPU függő.
Intel® Clear Video HD Technology.
H81 vs. B85.
Mint olvashatod 4K Ultra HD képes a H81-es lap (is). Szóval nem hiszem hogy bármi hátránya jelentene ilyen téren.
A két említett lap között szinte semmi különbség sincs . "hiába a B85-ös chipset ha felszereltségben szinte ugyan azt nyújtja mint a H81-es Asus lap. Gondolok itt pl. a 2 RAM slot-ra. Így az ASRock lappal 2db SATA3 és 2db előlapi USB3 portot nyersz, rosszabb audio codec mellett."
Mennyi lenne a lapra szánt kereted?

(#55518) Dalzarus
Hát én sem írnám hogy a saját gyártmányú VGA-m ugyan olyan rosszul lehet a saját gyártmányú lapon húzni mint a többi gyártó lapjain. :D Esetleg nem ajánlanak MSI tápot? ;]
De mi tagadás jól fog kinézni! Viszont a Fatal1ty H87 Performance-on sem nézne ki rosszul, és legalább nincs rajta az a sárkány. :DDD És szerintem az Intel LAN kiforrottabb (bár erre kézzelfogható bizonyítékom nincs csak annyi hogy nekem is Intel chipes a lapom).
Szóval problémamentes használatot a MSI B85-G43 Gaming-hez.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55520) fntastic válasza bluyoo (#55519) üzenetére


fntastic
aktív tag

Minél olcsóbban szeretném, én is olvastam ezeket, de nekem csak a ClearVideo különbség tűnt fel, ami talán érhetne valamit, de ott is elolvastam, hogy elvileg mit tud, de hogy az ér-e valamit... :) (mint AsRock-nál az 555 5x gyorsabb minden meg ilyenek, stb. parasztvakítások :D)
Tényleg a minőség lenne a legfontosabb, hogy akár elmenjen évtizedekig. :D

(#55521) Dalzarus válasza bluyoo (#55519) üzenetére


Dalzarus
tag

Ami megragadta a figyelmem az asrockon az a "15μ Gold Finger", ami nem kevesebb mint háromszoros teljesítményt ígér vga kihasználásra. Ez mennyire reális állítás? :)

(#55522) bluyoo válasza fntastic (#55520) üzenetére


bluyoo
nagyúr

" hogy akár elmenjen évtizedekig." Hát ezt nem tudom neked garantálni. :) A minőséget meg lehet nem ebben az árszegmensben kellene keresni. Nem azt írom hogy silány minőségűek de a felhasznált alkatrészeken spórolnia kell a gyártónak. Szóval biztos nem a legújabb fejlesztésű, legstrapabíróbb alkatrészekkel készülnek. De ha ennyire számít az ár (is) én az Asus-t mondanám.

Bazinga!

(#55523) bluyoo válasza Dalzarus (#55521) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát azt megnézném hogy "A többi, mindössze 3-4μ-os alaplapokhoz képest 15μ-os arany alkatrészeket használt a foglalatban" miatt hogy lesz 3X-os teljesítmény .... :DDD
Mindenesetre háromszor annyi anyag van benne szóval nem rossz dolog.

Bazinga!

(#55524) andro93 válasza Dalzarus (#55518) üzenetére


andro93
aktív tag

Ilyen árkategóriában inkább spórold meg alaplapon azt a +10k-t, tegyél hozzá még 8-10k-t, és vegyél egy jobb vgat, mondjuk egy r9 280x vagy gtx 770.

Persze ha még nem vetted meg a cpu/vga-t, ha megvannak, akkor tekintsd semmisnek ezt.

[ Szerkesztve ]

(#55525) Dalzarus válasza andro93 (#55524) üzenetére


Dalzarus
tag

90%-ban MMO-kkal játszom. Azokhoz pedig szerintem a gtx 760 is elég lesz 1-2 évig, aztán úgyis megpróbálok beruházni egy új VGA-ra. Viszont ha egy lap +10k-ért ping stabilitást ígér, akkor én adok neki egy esélyt :)

[ Szerkesztve ]

(#55526) Teaway válasza fntastic (#55517) üzenetére


Teaway
veterán

"Eddig kaptam ASUS H81-A ajánlást"

H81M-A lesz az.

Nincs itthon csokid??

(#55527) bluyoo válasza Teaway (#55526) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Fel se tűnt hogy hiányzik egy "M" ! :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55528) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Nézzétek már ezt, létezik hogy ezen a
lapon van 2db sima PCI socket?
[link]

Itt azt írják 1150 sokcet nál nincs sima PCI
támogatás csak PCI-E.
[link]

Meg hogy csak a Q87 támogatja a virtualizációt
az összes többi chipset nem?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#55529) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

A két lap közül melyik a jobb ? Gigabyte Asrock
A giga 2,5k drágább, megéri a többletet? I5 4570 és 2x4 GB ram mellé.? Melyik a megbízhatóbb ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#55530) Apollo_21 válasza DonThomasino (#55528) üzenetére


Apollo_21
addikt

Az biza 2db pci sín:P Legalábbis nagyon úgy tűnik.

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#55531) DonThomasino válasza Apollo_21 (#55530) üzenetére


DonThomasino
veterán

Nem arról volt szó hogy azt el kell felejteni? :U

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#55532) Ati810


Ati810
csendes tag

Hello

Segítséget szeretnék kérni alaplap ügyeben, i5 4670-hez (LGA1150; mATX méret).
Először is az érdekelne, hogy megéri-e a +5k Ft-ot a H87 a B85-höz képest? Első ránézésre elégnek tűnik a B85 felszereltsége, de nem tudom mennyire lehet szükség később a H87 plusz dolgaira (pl. RAID vezérlő, bár eleinte úgy is csak egy winchesterem lenne).

Másik kérdésem, hogy megbízhatóak-e a Gigabyte alaplapok és ha igen, ennek fényében a B85-öt, vagy a H87-et ajánlanátok? Csak azért kérdem, mert olvastam, hogy elvileg a B85-ös Gigabyte alaplap alkatrészei elvileg rosszabb minőségűek (tajvani), a H87-hez képest (japán).
Vagy esetleg más gyártó terméke jobb?

A válaszokat előre is köszönöm. ;)

(#55533) Apollo_21 válasza DonThomasino (#55531) üzenetére


Apollo_21
addikt

Volt róla szó h leáldozott neki. De én speciel sajnálom h mostanában "már" nincs pci sín legalább 1db..anno jól jött volna az X-fi hangkarimhoz:)

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#55534) steewcv65


steewcv65
őstag

Sziasztok!

Kérdésem lenne hozzátok!

A közeljövőben szándékozok vásárolni egy új konfigot!
Kiszemeltek:
Asrock 990Fx extreme3
AMD fx 8320
A-data 8gb 2133mhz(2x4gb)

1.Kérdés:Mi a véleményetek az asrock márkáról és milyen minőségű ez a lap?
2.Kérdés:Úgy hallottam,hogy a 990FX széria csipszete gyakorta túlmelegedhet.Ez igaz???
3.Kérdés:A memóriát ez csak túlhajtva tudja 2100mhz-en kezelni?Illetve,ha csak túlhajtva ,akkor sok különbség van a 2133 és az 1866mhz között teljesítménybe?

Köszönöm!!!!

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#55535) miresz válasza steewcv65 (#55534) üzenetére


miresz
veterán

A lap kevés a 8320 alá,mert nagyon gyenge a VRM része. Helyette ez javasolt: M5A97 EVO R2.0

Ha nem akarsz Crossfire-t vagy SLI-t akkor teljesen felesleges a 990-es chippszett,bőven elég a 970-es.

Teljesen feleslegesek ilyen magas frekvenciás memóriák,FX proci mellé,mert semmi előnye nem lesz. 1600Mhz-sek bőven elegek.

Hűtőt is tervezz be a proci mellé,mert a gyári kukába való.

[ Szerkesztve ]

(#55536) steewcv65 válasza miresz (#55535) üzenetére


steewcv65
őstag

Köszönöm a véleményt!
Mások véleménye is érdekelne még!!??

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#55537) perempe


perempe
addikt

megfizethető áron, számlával hol vehetek 775-ös lapot?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#55538) g@bo válasza perempe (#55537) üzenetére


g@bo
nagyúr

én nagykerbe vettem msi g41 lapot, közel 15k volt, de a proci hozzá itt 2000.... egy dualcore.
és volt 2gb ramom.

elég aljas áron vannak már.

(#55539) Tuki89


Tuki89
csendes tag

Sziasztok

A kérdésem a következő lenne: A kiszemelt lap ASROCK Fatal1ty H87 Performance lenne megfelelő választás lenne ez esetleg i5 4670 vagy i74770 alá?
Vagy esetleg valami más javaslat? Mindenképpen atx méretűt szeretnék a további lehetőségek illetve a jobb szellőzés miatt!
Illetve olvastam itt hogy némelyik b85-s illetve h87 alatt is megy a tuninng természetesen k-s procival. Ez a lap is közé tartozik???

Köszönöm előre is.

(#55540) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Mi számít jó chipsetnek 1150 alá?
B85 Intel chipset megvehető?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#55541) miresz válasza DonThomasino (#55540) üzenetére


miresz
veterán

Attól függ milyen proci mellé,és mik az igények.

(#55542) DonThomasino válasza miresz (#55541) üzenetére


DonThomasino
veterán

Integrált VGA és TUNNING nem kell.
Core i5-4670 3.40GHz

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#55543) Ati810 válasza Ati810 (#55532) üzenetére


Ati810
csendes tag

Korábbi hozzászólásomból lemaradt, hogy elsősorban játékra használnám a gépet (ha ez számít), s a két Gigabyte alaplap alatt ezt [link] (B85) és ezt [link] (H87) értettem.

(#55544) g@bo válasza Ati810 (#55543) üzenetére


g@bo
nagyúr

szvsz b85. [link]

(#55545) DonThomasino válasza g@bo (#55544) üzenetére


DonThomasino
veterán

Na ez az a leírás ami szerintem sz@r.
Létezik az hogy virtualizációt csak a Q87 támogatja?
Szinte bármiylen régi gép megcsinálja.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#55546) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

A szakértőktől a segítséget szeretném kérni. Jelenleg egy Kingston V300 60GB ssd van a gépembe egy régi sata 2-es alaplappal. Az alaplapot szeretném lecserélni egy "normális" sata 3-ra. 20.000 Ft keretem van rá. Tudnátok mondani pár olyan alaplapot, aminek a sata vezérlője jó?
ASmedia-t gondolom nem érdemes, ez a legtöbb ASrock alaplapban van. Már csak az AMD-s marad?

Ez szerintetek jó lenne?

https://www.asus.com/Motherboards/M5A97_LE_R20/

Előre is köszönöm!

Impair

(#55547) Impair1980 válasza Impair1980 (#55546) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Bocs az elfelejtettem írni, hogy jelenleg egy AMD Phenom II x4 955 van a gépemben.

Impair

(#55548) miresz válasza DonThomasino (#55545) üzenetére


miresz
veterán

Itt meg tudod nézni,hogy mi mit támogat.

[ Szerkesztve ]

(#55549) g@bo válasza DonThomasino (#55545) üzenetére


g@bo
nagyúr

Intel® Virtualization Technology (VT-x) ‡ Yes
Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d) ‡ No
Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT) ‡ Yes
(g3220)

ez nem a proci dolga?

(#55550) miresz válasza Impair1980 (#55546) üzenetére


miresz
veterán

(#55546) Impair1980: Asus M5A97 R2.0 Ez jó lenne. 20e-ig.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.