Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55551) DonThomasino válasza g@bo (#55549) üzenetére


DonThomasino
veterán

Sztem a két hardvernek külön külön is tudnia kell.
Végül is a BIOS ba engedélyezed.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#55552) DonThomasino válasza miresz (#55548) üzenetére


DonThomasino
veterán

Ez kb az ami a wiki s.
Szerinted se tudja a virtulaizációt?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#55553) bluyoo válasza DonThomasino (#55528) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A lapgyártók is csak a felhasználók igényeit nézve oldották meg hogy egy külön chip-el a PCI-E 1X sávját használja a PCI slot. Ezen a rajzon jól látszik a mai helyet (a később kérdezett B75-ös chipset-el) 5.oldal.
Ahogy én tudom a Intel® vPro™ Technology biztos csak a Q87-es chipset esetében elérhető.

Intel® Q85 Chipset, Intel® Q87 Chipset, Intel® Z87 Chipset, Intel® B85 Chipset, Intel® H87 Chipset, Intel® H81 Chipset
Sajnos ez a virtualizációs téma nekem sötét folt. A H67-es lapomon volt virtuális gép pedig ugyancsak nem támogat .... Intel® H67 Chipset mondjuk a CPU-m a VT-x-et igen I5-2310.

(#55536) steewcv65
Hallgass Miresz-re tudja mit beszél.

(#55535) miresz
+1 :K

Bazinga!

(#55554) DonThomasino válasza bluyoo (#55553) üzenetére


DonThomasino
veterán

És arról mit gondolsz, hogy mosta VT t
a lapnak kell tudnia vagy a procinak?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#55555) bluyoo válasza DonThomasino (#55554) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Mint írtam nem (sajnos) igazán vágom a témát mert nem használom. De szerintem ezeket a funkciókat csak úgy tudod használni ha a CPU és a lap is támogatja. Talán a VT-x nem ugyanis azt a chipset-eknél nem találtam ...
"VT-x:
Intel ® Virtualization Technology (VT-x) lehetővé teszi, hogy egy hardver platform működik, mint több "virtuális" platformként. A jobb kezelhetőséget korlátozásával állásidőt és a termelékenység fenntartásában elkülönítésével számítási tevékenységek külön partícióra."
"EPT:
Intel ® VT-x és Extended Page Tables (EPT), más néven Second Level Address Translation (SLAT) előírja, gyorsulás a memória intenzív virtualizált alkalmazások. Extended Page Tables Intel ® Virtualization Technology platformok csökkenti a memória és a hatalom általános költségeket és növeli az akkumulátor élettartamát, a hardver optimalizálása oldal asztal kezelése."
"VT-d:
Intel ® Virtualization Technology for Directed I / O (VT-d) továbbra is a meglévő támogatási IA-32 (VT-x) és az Itanium ® processzor (VT-i) virtualizációs hozzátéve, az új támogatást az I / O-eszközzel virtualizáció. Az Intel VT-d segíthet a végfelhasználók javítják a biztonságot és a megbízhatóságot a rendszerek és a teljesítmény javítása érdekében az I / O eszközök virtualizált környezetben."
"vPro:
Intel ® vPro ™ technológia egy sor biztonsági és felügyeleti képességek épített processzor kezelésére irányuló négy kritikus területeken az informatikai biztonság: 1) a kockázatkezelés, beleértve a védelem a rootkitek, vírusok és malware 2) identitás és a weboldal hozzáférési pont védelem 3) A bizalmas személyes és üzleti adatok védelmére 4) Távoli és helyi monitoring, kármentesítés, és javítása PC-k és munkaállomások."

Végül is neked miért kellene?

Bazinga!

(#55556) DonThomasino válasza bluyoo (#55555) üzenetére


DonThomasino
veterán

Nekem ahhoz kell hogy feltudjak rakni egy vmware t
és azon bármilyen rendszert használni.
Emlékszem anno virtual box nál és a vmware nél magát
a VT-X dolgot külön engedélyezni kellett a BIOS ban
különben el se indult a keret program vagy a virtuális rendszer.

Találtam egy tökéletes B85 ös lapot csak ez az egy dolog tart vissza.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#55557) DonThomasino válasza bluyoo (#55555) üzenetére


DonThomasino
veterán

Intel Virtualization Technology [Disabled]
Mondjuk a BIOS leírásba szerepel. 57. oldal
[link]
Szerintem ennek már tök alap dolognak kell lennie napjainkban.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#55558) bluyoo válasza DonThomasino (#55557) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Na én is megnéztem az akkori lapom kézikönyvét ott is volt Intel Virtualization Tec. menüpont a CPU configuration menüben. Pedig ahogy emlékszem én semmit nem állítgattam az UEFI-ben :B ... Simán telepítettem a VirtualBox Oracle VM VirtualBox-ot. De a Q87-es lapnál sincs más extra menüpont ezzel kapcsolatban 54.oldal pedig mindent támogat ezzel kapcsolatban még a vPro-t is.
Szóval mint írtam egy Virtuális létrehozása már akkor sem okozott gondot. Gondolom min. a VT-x szükséges hozzá és mint írtam egyik chipset-nél sem írják hogy ne támogatná. A többi továbbfejlesztett funkciók meg chipset-hez kötöttek.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55559) DonThomasino válasza bluyoo (#55558) üzenetére


DonThomasino
veterán

Te most milyen chipsetet
választanál ha neked kéne?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#55560) bluyoo válasza DonThomasino (#55559) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Egyértelműen a B85-öt mondanám (bár bizonyos ársávban összemosódott a H87-es lapokkal szóval az sem felejtős). Nem vagyok nagy tuningguru és a többkártyás rendszerek sem vonzanak.
Igaz hogy alapból irodába szánták, de ha megnézed szerencsére elég komoly lapok is készültek hozzá.
Mennyi lenne a kereted?

Bazinga!

(#55561) DonThomasino válasza bluyoo (#55560) üzenetére


DonThomasino
veterán

Mivel proci ára elég magas próbálom a lapét lehúzni.
Max 35 - 40 re gondoltam.
Lényeg hogy legyen rajta min1 PCI mert van
hangkártyám és tvtunerem régebbről.
Minél több USB3 és SATA3 port.
Integrált VGA és tunning nem kell.
Ja és csak asus ba gondolkozok.
Ezt néztem ki: [link]

Prociknál vágod a T S jelölés mit jelöl?
Ahogy én néztem csak a fogyasztás.
A K jelölés pedig a tunningra.

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#55562) bluyoo válasza DonThomasino (#55561) üzenetére


bluyoo
nagyúr

:DDD 35K-ba talán a legdrágább H87-es lap sem kerül. 40K-va meg még a Q87-es chipset is pl. a Q87M-E.
Mindenesetre a kinézett lap sem rossz. De akkora kerettel az Asus H87-PRO-t választanám (hogy márkánál és ATX méretnél maradjak).
A CPU-k esetében, igen az energiatakarékosságot jelöli. De a pontos típust le tudod ellenőrizni asztali I5.
Mivel pl. az i5-4570T csak 2 magos! :Y

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55563) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Erre valaki valamit ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#55564) bluyoo válasza rostiron (#55563) üzenetére


bluyoo
nagyúr

+1 a Giga lapnak ....

Bazinga!

(#55565) miresz válasza rostiron (#55563) üzenetére


miresz
veterán

Részenről is +1 a Giga lapnak. :K

(#55566) gumisxxx


gumisxxx
tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne,hogy most milyen foglalatú alaplapot érdemes venni,amibe később lehet nagyobb procit venni? Amd érdekelne és használtan szeretnék valamit. 10k lenne keret. Melyik márka nem ajánlott? használtra gondolok.Mert gondolom az új 10k alaplapok nem a legjobbak.
Még nincs megvéve semmi hozzá,csak érdeklődnék.Most asus m2n-e lap,és 5600+ proci van 4gb rammal.Ezt szeretném cserélni valami erősebbre.Ha lehet integrált vga legyen,mert azt később vennék.

[ Szerkesztve ]

Asus m2n-e,AMD Athlon 64 X2 5600+,Gigabyte Radeon R7 250 OC 1GB 128bit DDR5 PCI-E GV-R725OC-1GI,4GB Kingmax KLDD48F-A8KB5,Western Digital 320GB WD3200YS-01PGB0,chieftec gps-400aa-101a

(#55567) rostiron válasza bluyoo (#55564) üzenetére


rostiron
őstag

Akkor eldőlt melyik lesz. :R

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#55568) bluyoo válasza gumisxxx (#55566) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Annyiért semmit .... :N

Bazinga!

(#55569) geza844


geza844
aktív tag

Sziasztok!

Most tervezünk venni cégünkhöz pár új gépet, és nem nagyon tudom mi számít egy alaplapnál...

A procit már kinéztem, az FX-6300 mellett döntöttem, mert ennek a legjobb az ár érték (benchmark) aránya.
Jó döntés?

Ilyesmi alaplapokat néztem hozzá:

MSI 760GM-P23 (FX)
Asus M5A78L-M LX3
Gigabyte GA-78LMT-S2
Asrock 960GC-GS FX
Asrock 985GM-GS3 FX
Asrock 880GM-LE FX

Ezek kifejezetten olcsók, több gépet is tervezünk venni.

Tervezek még mellé valami olcsó ház+táp párost (a házra kifejezetten nem akarok költeni, az eddigi gépeket is egyszer összeraktuk, aztán évek óta hozzá se nyúltunk, nem érdekel mennyire kényelmesen szerelhető, tápokhoz meg nem értek), lesz még benne 8 GB Ram, egy 60-as SSD, és ennyi.

Videokártyát nem akarok, elég lesz a prociba integrált IGP, annyit játszunk, hogy minden délben, ebéd után van 15 percnyi Counter Strike a srácokkal pihenésképpen.

A cél pedig, hogy a gép pörögjön, kényelmesen lehessen vele dolgozni (programozni), és jópár évig ne kelljen gépcserén gondolkozni.

Szóval ehhez milyen alaplapot ajánlotok?

(#55570) gumisxxx válasza bluyoo (#55568) üzenetére


gumisxxx
tag

Köszi:) Használtan sem lehet ennyiért venni?

Asus m2n-e,AMD Athlon 64 X2 5600+,Gigabyte Radeon R7 250 OC 1GB 128bit DDR5 PCI-E GV-R725OC-1GI,4GB Kingmax KLDD48F-A8KB5,Western Digital 320GB WD3200YS-01PGB0,chieftec gps-400aa-101a

(#55571) Tomko78 válasza geza844 (#55569) üzenetére


Tomko78
őstag

a FX-6300 nincs integrált vga , úgy hogy kellesz vga ;)

„Áldott az Úr, az én kőváram, aki hadakozásra tanítja kezemet, s viadalra az én ujjaimat.”

(#55572) bluyoo válasza gumisxxx (#55570) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Gondolom nem elavult lapokat szeretnél ... Szóval alapból a mostani CPU-d alá sincs újabb lap.
De pl. AM3+ fogalattal még az ASRock 970 extreme3 is 13K felett .... Na meg integrált VGA-val szerelt 900-as sorozatú lapok nincsenek. Bár régebbi chiset-el igen pl. a GA-78LMT-USB3 de ezek sem igazán az FX-ek alá valók.
FM2+ -os foglalattal még van is lap pl. ASRock FM2A88X Extreme4+ de az is 12K felett .... Itt legalább az APU adja az iGPU-t de CPU erőben nem annyira acélosak.

(#55569) geza844
Egyik sem ....
"Videokártyát nem akarok, elég lesz a prociba integrált IGP" Az FX-ben nincs iGPU! És olyan igazán ajánlott lap sincs ami rendelkezik integrált VGA-val. Talán a fent említet GA-78LMT-USB3 amin legalább hűtést kapott a tápkör de ez sem igazán FX alá .....
Mennyi lenne a keret a CPU és a lapra. Mert alacsony kerettel VGA nélkül AMD platformmal az FM2+ inkább életképesebb.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55573) gumisxxx válasza bluyoo (#55572) üzenetére


gumisxxx
tag

Értem köszönöm a segitséget.

Asus m2n-e,AMD Athlon 64 X2 5600+,Gigabyte Radeon R7 250 OC 1GB 128bit DDR5 PCI-E GV-R725OC-1GI,4GB Kingmax KLDD48F-A8KB5,Western Digital 320GB WD3200YS-01PGB0,chieftec gps-400aa-101a

(#55574) miresz válasza geza844 (#55569) üzenetére


miresz
veterán

Irodába teljesen felesleges FX6300-at venni,ha csak nem egész nap rendereltek. :) Úgy meg pláne,hogy kell IGP-is,mert az FX-ekben nincs. Olyan lapok amikben van IGP nem épp az FX-ek alá való.

Én a helyetekben FM2+ vonalon nézelődnék.

Pl.lap: ASROCK FM2A55M-HD+ vagy ha kell a sata3,és az USB3 akkor ez GIGABYTE GA-F2A88XM-DS2
APU: AMD A8-6600K

És ezen faxán megy a CS is fullon. :K

[ Szerkesztve ]

(#55575) geza844 válasza bluyoo (#55572) üzenetére


geza844
aktív tag

Igen, közben rájöttem, hogy benéztem az FX procit, az A8 / A10 procik jöhetnek szóba inkább.

A kérdés viszont ugyanaz, milyet?

A keret rá mondjuk 40e-50e az alaplap + procit illetően.

(#55576) geza844 válasza miresz (#55574) üzenetére


geza844
aktív tag

(#55577) bluyoo válasza gumisxxx (#55573) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Sajnos a mostani rendszeredről csak CPU/APU, RAM és LAP újításával tudsz fejleszteni. Sőt ha nem SATA csatlakozós a HDD-d és ODD-d akkor még azok is problémásak.

(#55575) geza844
50K-ból pl. az AMD AMD A8-6600K és a Asus A88XM-PLUS is kijön. Sőt még a nagyobb órajelű alacsonyabb időzítésű RAM-ra is marad. Esetleg 8Gb ...

(#55578) miresz
Igaz! :R Jóval olcsóbb .... javítottam is ....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55578) miresz válasza geza844 (#55576) üzenetére


miresz
veterán

Memória,SSD jó,de a lap,és az APU amiket én linkeltem jobban megéri. :K

(#55577) bluyoo: Elöször én is Trinity-t akartam linkelni,de a Piledriver (6600K) nem melegszik úgy,és erősebb is.

[ Szerkesztve ]

(#55579) bluyoo válasza miresz (#55578) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Jut eszembe nem lenne érdemes már a Kaveri APU-t megvárnia? Egyáltalán mikor akarják már piacra dobni ....?

Bazinga!

(#55580) Apollo_21 válasza bluyoo (#55579) üzenetére


Apollo_21
addikt

Ha még vár a vétellel vagy jó 2-3hónapot biztos jobb vétel:) De mivel ahol eddig felbukkant 50alá nem tették be..eléggé..lenni drágáá:)

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#55581) bluyoo válasza Apollo_21 (#55580) üzenetére


bluyoo
nagyúr

De égő .... most nézem már az i.on-on is elérhető! :DDD
Viszont tényleg elég borsos az áruk. A végén az AMD is felzárkózik az Intelhez .....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55582) geza844 válasza miresz (#55578) üzenetére


geza844
aktív tag

Proci nekünk szerintem elég lesz az, amit linkeltem.
Az alaplapot, amit kinéztem pont levették a PCX-ről (vakartam is a fejem, mire erre rájöttem, mert eltűnt a kosaramból, és nem találtam a keresőben...), ezt néztem most:

Asus A55BM-A/USB3

Az Asus A88XM-PLUS miben jobb?

A 4 memóriafoglalat nem kell, az A55 FCH és az A88X chipset-ek között mi a különbség?

(#55583) miresz válasza bluyoo (#55581) üzenetére


miresz
veterán

Vazze én sem vettem észre,hogy kapni már. :F És akkor a PH!-s teszt hol marad? Az elején még a Trinity is ilyen drága volt.

(#55582) geza844: Miért akarsz régi chippszettes lapot.mikor ebben az árban linkeltem már a GIGABYTE GA-F2A88XM-DS2 A88-as chippel.

[ Szerkesztve ]

(#55584) bluyoo válasza geza844 (#55582) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát egyet írok csak nincs SATA3. Azt írtad az kell. :)

(#55583) miresz
Gondolom még nagyon friss és senki nem vette észre hogy megjelent! :DDD

Bazinga!

(#55585) Apollo_21 válasza miresz (#55583) üzenetére


Apollo_21
addikt

14.én adják ki hivatalosan:) Úgyh messze még az a teszt:)

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#55586) miresz válasza Apollo_21 (#55585) üzenetére


miresz
veterán

Ha 14.én adják ki hivatalosan,akkor hogy-hogy itt meg már lehet kapni? Vagy ez csak előrendelés lehetősége lenne?

(#55587) geza844 válasza miresz (#55583) üzenetére


geza844
aktív tag

Ok, köszi, A88 lesz.

(#55588) ViZion


ViZion
félisten

Sziasztok!
Intel haswell-ben nem vagyok járatos... Milyen chipseteset keressek?
Igények: melós gép (PS, Corel, CAD, etc), 2×USB3, 4×SATA3, 1×PCIe X16, 16 GB ram, stabil, tuningmentes cucc kell. Ócó is legyen... Olvasgattam, elvileg a H81-B85 is elég. Asus és ASRock, esetleg giga lapok, itx, mATX méret preferált...
mint pl. ez :U
Köszönöm! :R

Jah, raid meg ilyesmik nem kellenek, gigabit lan igen.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#55589) petya2012


petya2012
őstag

sziasztok

vki tudna nekem segíteni??

kinéztem egy alaplapot,de a memóriatámogatási listában egy betűnél nem egyezik ,amilyen ramom van

ez nagy gond??

(#55590) ViZion válasza petya2012 (#55589) üzenetére


ViZion
félisten

Nem. legfeljebb egy dimenziókapu nyílik és beszippantja a gépet, a házatokat, meg az univerzumot... :DDD

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#55591) petya2012 válasza ViZion (#55590) üzenetére


petya2012
őstag

köszi szépen

segítenél nekem pm-ben??

(#55592) g@bo válasza ViZion (#55588) üzenetére


g@bo
nagyúr

esetleg giga az asrock ellenében? szép..

én a gigabyte b85m-d3h [link]
a kimenetek, a 4 ram slot, a pci és a fet hűtés /hybrid digi powa engine/ miatt.

(#55593) petya2012


petya2012
őstag

vagy valaki aki ért hozzá

szóval nekem most Kingmax FLFF65F-C8KL9 4GB-s ramom van 2db
kinéztem ezt az alaplapot
http://hu.gigabyte.com/products/page/mb/ga-990xa-ud3rev_10/specs/

de itt a KL9 helyett KM9 van

sata2-ről váltanék sata3-ra
most integrált vidkari van,tehát vennék azt is

most 500-as tápom van,ezek után is elég lesz szerintetek??

köszi a segítséget :)

(#55594) Apollo_21 válasza miresz (#55586) üzenetére


Apollo_21
addikt

Passz, gondolom igen. Vásárlás nemfenyeget ilyen áron, ugyh nemnagyon jártam körbe:P

petya2012:
Ram pedig ahogy már lett írva, attól h nincs fent a listán még simán mehet.
Kérdéses h pontosan milyen az a táp....oké h 500as de lehet filléres tűzrevaló belsővel..

[ Szerkesztve ]

Asus ROG STRIX /ROG-Join the republic/

(#55595) ViZion válasza g@bo (#55592) üzenetére


ViZion
félisten

Köszi. Igazán nem ismerem az új deszkákat, de Asusok ált. jók. Ha a Giga is, az jó hír. Meglesem, most csak árat kell küldeni, gondolom az ócóbbat fogja kérni :U

petya2012: van ramos topik is, vagy az alaplapod topikját keresd meg, olvass bele.

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#55596) petya2012 válasza Apollo_21 (#55594) üzenetére


petya2012
őstag

szió

ilyen
Chieftec 500W ATX2 (GPS-500AB-A)

ViZion

légyszi merre van az a topic??

[ Szerkesztve ]

(#55597) miresz válasza ViZion (#55588) üzenetére


miresz
veterán

Szerintem ez jó cucc miniITX-ben. MSI B85I vagy ez GIGABYTE GA-B85N (H81-ben nincs 4db sata3. )

mATX-ben meg az imént linkelt GIGABYTE GA-B85M-D3H nagyon jó lap,jó áron.

[ Szerkesztve ]

(#55598) ViZion válasza miresz (#55597) üzenetére


ViZion
félisten

Igazán elég 1 db sata3 az SSD-nek, vinyóknak mindegy. Ha van olcsóbb, az jó lenne 15 k körül, mert kicsit elszaladtam :)
i5 4570 kerülne bele... meg arra vmi nagyobb hűtő, pl. AC freezer, mert az én melós gépem is zajos lett egy év alatt. Vagy ezekre jobbat raknak?

petya2012: nincs kitöltve az alaplapod... fent fórum, alaplapok és kereső.

g@bo: remélem hallássérült... :P ;]

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#55599) g@bo válasza ViZion (#55598) üzenetére


g@bo
nagyúr

jó rá a gyári... ;]

(#55600) miresz válasza ViZion (#55598) üzenetére


miresz
veterán

A gyári hűtő Inteléknél is f@s. Ahogy mondod,egy év után traktor.

Szo mi szó,Intel téren sem jobb a helyzet lapok terén mint az AMD vonalon,az első ajánlható lap a fent linkelt GIGABYTE GA-B85M-D3H.

Olcsóbban esetleg ez: GIGABYTE GA-H81M-HD3 de ez már elég csofi.

Szerintem a B85-ös lap legyen inkább gyári kúlerrel,és majd egy év múlva,meg vesz rá egy hűtőt. :K ;]

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.