Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55851) bogarfx válasza jocomen (#55848) üzenetére


bogarfx
aktív tag

Én úgy tudom, hogy az Asrock lapokra is 3 év gyártói garancia van, csak nem mindegyik bolt ad rá 3 évet.
Időközben megrendeltem a H87 Fatalityt (3 év garival), jövő hét végén pedig megérkezik hozzá a proci is, ha nem felejtem el beírom ide is a tapasztalatokat majd a lappal kapcsolatban.
Dalzarus kolléga amúgy is az MSI B85 Gaminget választotta, így akik ezen a két lapon morfondíroznak, talán könnyeben fognak tudni majd dönteni a személyes beszámolók alapján.

[ Szerkesztve ]

(#55852) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok.

Egy 4770k procihoz ez a lap jó választás lenne?[link] Még annyit kérdeznék az mit jelent hogy Processzorban integrált videókártyával? Sima integrál vga-t jelent mint a régi lapoknál? Mert az kavar be hogy processzorba integrált vga:)Egyébként milyen vga van benne mert azt nem találom.Köszi.Esetleg ha hasonló árba jobbat tudtok ajánlani megköszönném-

(#55853) lajosx


lajosx
őstag

közben hogy kicsit utána olvastam látom hogy a cpu-ba van int vga nem a lapon már,csak azért írják a laphoz mert támogatnia kell,jól mondom?Azt is megtaláltam hogy a 4770k cpu ba hd4600 vga van az mire elég?De ettöl függetlenül az érdekelne hogy a lentebb linkelt lap jó választás e? :R

(#55854) bluyoo válasza Kowi84 (#55835) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Személy szerint az iPon-t szoktam legtöbbször használni a PCX-től már régen rendeltem. De ott van az aqua.hu vagy éppen a merlinhardver.hu.

(#55845) andaman
Ha úgy vesszük tárgytalan ... Azért is írtam hogy benéztem a lapot. Hirtelen azt hittem H61-es lapot .....
A választott háznak elég hangosak a ventilátorai (egy jó ismerősöm éppen most cserélte a 2hetes házában ami +3K-s költség volt).
"Egyébként a Cooler Master N300-ban lévő első és hátsó (gyárilag a házba épített) CM venti ugyanígy kerreg. Függetlenül attól, hogy alacsony vagy magas fordulaton megy. Szóval egy nagy mínusz pont. Elég zavaró..."
Hasonlóan olcsó megoldás lehet a BitFenix Merc Alpha annyi hátránnyal hogy nincs előlapi USB3 port. De ha a választott lap marad azon sincs úgyhogy ez nállad nem hátrány. :) Kivéve ha a később felhozott sokkal jobban felszerelt Vanguard B85-öt válaszod. Milyen házat vegyek?
"A tápegység amit néztél (ha esetleg nem figyelted volna) OEM szóval nincs 230-as tápkábel és persze doboz sem."
A RAM terén a H81-es laphoz jó az egy darabos kiszerelés de ha netán mégis 4slot-os lapot választasz mint a Vanguard B85 akkor már kit-ben gondolkoznék. pl. CML4GX3M2A1600C9B
CPU ahogy előttem is írták (jelenleg) azt a 2K-t megéri a G3420 ami durvám 7%-al erősebb és ugye már 1600MHz-es a memóriavezérlője nem 1333MHz-es.

A lap terén a keretedbe a Vanguard B85 is belefér szerintem az egyik legjobb tuningmentes konfigba való mATX-es lap. Szóval ha nem sokallod az árát +1 neki. :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55855) BomiBoogie válasza miresz (#55838) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Mi drága a mITX vonalon? Egy alaplap valóban 20 körül van, nincs már 10-ért, de azon kívül hol a felár? VGA-ból is teljesen sztenderd mehet bele.

(#55856) bluyoo válasza lajosx (#55852) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szia!
mATX méretben (is) ugyancsak jó választás. 5év garancia (ugye TUF szériás lap) jó felszereltség és tuningpotenciál. Sajnos viszonylag drága a Gryphon Z87 már ha a külön megvásárolható Gryphon Armor Kit-et is hozzászámoljuk.
A HD4600 minden hétköznapi felhasználásra elég, persze azért nem játékokhoz tervezték, szóval ha ez lenne a cél akkor egyértelmű dVGA kell a vasba. Ebben az AMD megoldásai életképesebbek.
Itt egy átfogó teszt a CPU-dról Oliverda tollából (ebben mindent megtalálsz): Intel Haswell teszt: Core i7-4770K

(#55855) BomiBoogie
"VGA-ból is teljesen sztenderd mehet bele." Azért azok a mITX-es házak már nem annyira kicsik amikbe egy normál nyákos VGA belefér. :)
Nem potyára készült pl. a GTX760-DCMOC-2GD5.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55857) lajosx válasza bluyoo (#55856) üzenetére


lajosx
őstag

Köszi a választ de amit írsz kittet az nem jár vele alapból? [link] egyébként a nélkül is használható?

[ Szerkesztve ]

(#55858) BomiBoogie válasza bluyoo (#55856) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

CM 120 Advanced.
Supports ultra high-end VGA’s (HD7990/GTX690)

Nekem ez még kicsinek számít. :K

(#55859) bluyoo válasza lajosx (#55857) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
Sajnos nem jár hozzá [link]. Már jeleztem nekik hogy hibás a kép a termékhez. De náluk is elérhető Gryphon Armor KIT.
Természetesen működik a lap nélküle is (bár azzal együtt kerek a történet).

(#55858) BomiBoogie
Kinek mekkora! :DDD De persze kompromisszumokkal minden megoldható ....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55860) lajosx válasza bluyoo (#55859) üzenetére


lajosx
őstag

ajaj plusz 10k :( sokba lesz ez a gép csere! Viszont normál körülmények között gondolom nincs rá szükség csak ha húzos stb nem?Azon gondolkodom hogy így egybe már majd 50k azért lehet jobb lapot is kapnék?vagy nem? köszi a választ:R itt is külön kell még megvenni?

(#55861) Pete55555 válasza lajosx (#55860) üzenetére


Pete55555
addikt

Ezen én is csodálkoztam, hogy külön megvevős móka... Ha már úgy "hirdetik", hogy thermal armor, akkor ennyiért járhatna hozzá alapból is...
Egyébként nem kell hozzá, még tuning esetén sem, de jó ha van, nyilván nem hülyeségből találták ki, biztos "hűt" pár fokot, de véleményem szerint inkább szép, mint hasznos.

(#55859) bluyoo Kár, hogy a vanguardhoz nem lehet a thermal armort megvenni, ha lehetne nem gondolkodnék a Giga lapon ;]
Még akkor sem, ha az nem tuningra van, attól még q** jól néz ki :D

(#55862) bluyoo Na, az ATX laphoz meg jár -.- De jó... büntetik itt a mATX-eseket...

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#55862) bluyoo válasza lajosx (#55860) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem, a Sabertooth Z87-hez alapból jár a kit.
"Viszont normál körülmények között gondolom nincs rá szükség csak ha húzos stb nem?" Hát egy tuninglap ritkán van "normál" használatban. Hiszen minek venne az ember drága tuningvasat ha nem akarja gyötörni a rendszert. :) Ezért vannak felkészítve komoly igénybevételre. Ha nincs tuning egy ~25-30K-s lap is a csúcsdeszkák között van.
Hát igen 50K-ért már azért van választék jó lapokból ..... De ettől még jó kis deszka. :)

(#55858) BomiBoogie
Pl. egy Xigmatek Nebula-ba már nem férne el. ;] Kicsit stílusosabban adja elő mint a Elite 120 .....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55863) BomiBoogie válasza bluyoo (#55862) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Igen, látom, itt már 200mm a megengedett VGA hosszúság.
Nekem mondjuk nem tetszik, hogy magasabb, mint hosszú. :D
A CM-et is fel lehet állítani, ha akarom, de akkor meg már olyan, mint egy ATX ház. :DDD

(#55864) bluyoo válasza BomiBoogie (#55863) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hát igen a mITX-es házak azért elég színes megoldásokkal (is) készülnek. Lehet válogatni kinek mi tetszik. :)
"de akkor meg már olyan, mint egy ATX ház" :DDD

(#55861) Pete55555
"Na, az ATX laphoz meg jár -.- De jó... büntetik itt a mATX-eseket..." Nem erről van szó. Ott benne van az árban (semmi sincs ingyen ettől nem kell félni :DDD ) Csak éppen megpróbált a gyártó az "olcsóbb" lapot keresők között is vevőre találni. Így két árszegmensben is jelen van az Asus egyetlen lappal. Ami üzleti szempontból elég jó húzás.
"Kár, hogy a vanguardhoz nem lehet a thermal armort megvenni, ha lehetne nem gondolkodnék a Giga lapon" Nem hiszem hogy sokan vennék mondjuk 35K-ért a kit-el együtt. Szerintem te sem gondolkoznál rajta .... :D

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55865) lajosx válasza bluyoo (#55862) üzenetére


lajosx
őstag

köszi a választ,gondolkodom mi legyen.Nem tudom menyire van jelentősége?vagy csak tényleg pár fok és a külső ami ugye nem fog látszani:D

(#55866) bluyoo válasza lajosx (#55865) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"vagy csak tényleg pár fok" Szoktál tuningolni? Pont a pár fokért adnak ki az órajelhajcsárok súlyos ezreseket. :) De ezekért az extrákért (legyen az integrálva vagy külön) az összes gyártó többet kér mint amennyi pluszt hoz. Szóval pl. hiába a 8 fázisos lap nem tudsz vele 2X órajelet elérni mint egy 4 fázisossal mégis jóval drágább .....
Mindenesetre értem miért vacillálsz hiszen 50K-ért már egy ugyancsak jól felszerelt ATX-es lapot is kaphatsz mint pl. a Z87-PRO hogy márkán belül példálózzak.

Bazinga!

(#55867) Pete55555 válasza bluyoo (#55864) üzenetére


Pete55555
addikt

Nem is együtt venném :D Bár így "összeadva" az összegeket tényleg sok :W
Adjanak valami takarót csak, leegyszerűsítve, 5-ért :D

De akkor is bitang jól néz ki ;]

...Szeretem leracsniztatni...

(#55868) andaman válasza bluyoo (#55854) üzenetére


andaman
tag

Házat szívem szerint ventilátor nélkülit vennék, majd raknék bele valami jót. Én eddig ilyet nem találtam.
A Cooler Master N300 –t lelkesen ajánlják a Milyen asztali gépet vegyek fórumon… Én is hallottam róla hogy zajos, jeleztem…
A Milyen házat vegyek górumot már szét olvastam.

Az előlapi USB3 a pendrive miatt kellene, mert gondolom a jobb pendrivok már USB3-sok?

A kittes megoldásról írják a Milyen asztali gépet vegyek fórumon, miután jeleztem vélt előnyeit (két csatornát használhat a CPU, 128-bites csatorna a hozzáférési lehetőség a CPU számára stb…):
„csak játéknál számít” „Régen számított, most nem. Egyedül amd apu-nál számít a ram, de oda 1600mhz-nél több kell.”
Valamint „egymagos procinál az volt, hogy felváltva használta, így egy időben egy program futott. Hiába volt nyolc megnyitva, felváltva küldte az adatot, mindig csak egynek. Hogy most a többmagos procik hogy vannak, megmondom őszintén nem is érdekel...
Ha lényeges lenne, valószínű tudnánk róla…”

A CPU a G3420 lesz.

A lap a Vanguard B85. Erre az alvó ébredő kérdésre ha kitérnél Te is megköszönném.

Pete55555:

GIGABYTE GA-B85M-D3H nálam is bejött a képbe.
Akkor a proci a G3420, mert mint később olvasom 1600 Mhz 1333 Mhz helyett a memória vezérlője.
Az biztos, hogy nem csúcs VGA lesz amennyiben sor kerül rá!

Jocomen:

A Vanguard tartós mint írod, ez a lényeg nálam mivel nem fogok varázsolni. Tuning eszem ágában sincs.
Ami a procihűtőt illeti passz, nem tudok hozzászólni, hogy a gyári ventilátor miért nem oldja meg a dolgát…
Amennyiben sor kerülne rá az csak összerakáskor a boltban, mert én nem igen fogok hozzányúlni.
A Vanguardra vonatkozik az alvásból ébredés probléma?
USBs lesz a billentyű+egér.
RAM-ból az alacsony hűtős lesz. Az 1600 / c9t -t jelenti az alacsony hűtőt gondolom.

The man is a snowflake on the river.

(#55869) BomiBoogie válasza bluyoo (#55864) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Lehet, hogy mégiscsak egy AM3+ lesz belőle, akkor viszont mATX kell.

Remélem, mATX lapból van használható. Tuningolni nem szeretnék.

Jól látom, hogy 970-es csipszettel nincsen AM3+-os mATX lap?

[ Szerkesztve ]

(#55870) MM válasza andaman (#55868) üzenetére


MM
őstag

"RAM-ból az alacsony hűtős lesz. Az 1600 / c9t -t jelenti az alacsony hűtőt gondolom."

A C9 a "Cache Latency", ami az egyik - fő - időzítést jelent.

Az alacsony profilú hűtőbordás RAM-okat általában LP (Low Profile) jelölik - vagy sehogy.

(#55871) bluyoo válasza andaman (#55868) üzenetére


bluyoo
nagyúr

"Az előlapi USB3 a pendrive miatt kellene, mert gondolom a jobb pendrivok már USB3-sok?" Igen azok. Viszont általában a H81-es lapokon nincs az előlapi kivezetéshez szükséges 19pin-es port.
RAM kit mára tényleg nincs óriási előnye de akkor is gyorsabb, jobb ... Single channel vs. dual channel Gbors tollából. 1600MHz -nél gyorsabb RAM-ot én sem vennék ...
"az alvó ébredő kérdésre" Az több mint valószínű nem laphiba ... legalábbis ilyen hibáról én még nem halottam (így a Vanguard-ról sem) hogy hibás lap miatt nem lehetett ébreszteni a rendszert. De a mai rendszereknél majdcsak felesleges is ez a funkció. SSD-vel másodpercek alatt feláll a rendszer és IDLE alig fogyasztanak ....

(#55869) BomiBoogie
Már írtam szerintem a mATX felejtős AMD oldalon ... Csak régi fejlesztésű lapok vannak és azok sem éppen a legjobbak. De egy példa a ma is kaphatóak közül ami talán ..... Gigabyte GA-78LMT-USB3 (rev. 5.0)

(#55867) Pete55555
"De akkor is bitang jól néz ki " Ezzel nem vitatkoznék! Bár van bitangabb is! :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55872) MM válasza bluyoo (#55871) üzenetére


MM
őstag

"az alvó ébredő kérdésre" Az több mint valószínű nem laphiba ...

Szerintem andaman az Intel x8x chipset hibára gondolt, ami alvó módból felébredés kontra USB3 esetén állt fent, és elsősorban háttértáraknál, ha jól tudom, tehát egy billentyűzetnek/egérnek - főleg UEFI esetén - nem kéne, hogy gondja legyen.

Elvileg már javították ezt, de - szintén nem vagyok benne biztos - nem jelölik külön az alaplapgyártók, hogy már javított revíziós chipset van-e az alaplapon. Ha mégis, az "C2" néven fut.

Ettől függetlenül szerintem ha egy típusból van rev. 1.1 vagy rev. 2 az már nagy valószínűséggel javított chipset.

(#55873) Pete55555 válasza bluyoo (#55871) üzenetére


Pete55555
addikt

Az lesz ebből, hogy veszek egy plexit, szépen megmunkálom, lefóliázom, és megvagyok 1500 Ft-ból ;]

...Szeretem leracsniztatni...

(#55874) lajosx válasza bluyoo (#55866) üzenetére


lajosx
őstag

Pont ez az hogy nem szoktam tuningolni:) nyilván ha nem nagy az árkülönbség inkább a jobbat veszem,mert sose tudni,de itt azért nem kicsi:)És igen azt a lapot is néztem amit linkeltél:)

(#55875) bluyoo válasza MM (#55872) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ja igen ...
Ahogy írod csak háttértáraknál jelentkezett. De az billentyűzetez/egeret amúgy sem USB3 portba ....
"A hiba röviden azt eredményezi, hogy a Lynx Point platformvezérlő chip (PCH) beépített USB 3.0-s vezérlője ledobja a hozzá csatlakozó külső USB 3.0-s eszközöket, ha az adott rendszert S3-as (Suspend-to-RAM) alvó állapotból felébresztjük. Ahhoz, hogy az adott eszközöket újra használhassuk, ismét csatlakoztatnunk kell őket a rendszerhez. A jelenség adatvesztéssel nem, mindössze némi kellemetlenséggel jár, gond maximum akkor lehet, ha szerkesztettünk egy fájlt a csatlakoztatott eszközön."
Elég kevés az esélye hogy még van nem "C2" -es lap a piacon. De ezt legtöbbször sehol nem jelölik mivel nem nevezhető komoly hibának .... persze lehet kellemetlen egyes felhasználóknak.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55876) jocomen válasza andaman (#55868) üzenetére


jocomen
aktív tag

Alvós dologról annyit tudok, h az usb3 vezérlő legalább C2 rev. típus kell legyen. A korábbi hibás volt. Erre talán van utalás a lap kézikönyvében.
Az én lapomon nincs usb3 (mivel 7 éves típus). Lehet valami asus sajátosság. Nem foglalkoztam a hibával, mivel nam nagyon akartam használni az alvást. De a következő lapom tuti gariztatnám, ha ott is jelentkezne.

1600Mhz az órajel, cl9 a késleltetés, ahogy előttem írták. Minél kisebb, annál jobb. Sok cl11 van az 1600-asok között, erre érdemes figyelni. A "LP" jelölést nem tudtam, kösz az infót.

Amúgy meg EMBEREK !!!
Mit akartok az Armor kit-tel? Rá van írva: "Thermal Armor" !!! azaz hőszigetelő !!!
Egy lapnál a jó szellőzés a cél, nem a komponensek dunsztolása. Max ha folyékony nitrogénnel akarja valaki locsolgatni, vagy egy kohó nyitott ajtaja előtt akarja valaki éppen stressz-tesztelni, az ellen véd Na de ki csinál ilyet? Kavicsfelverődés ellen is biztos véd valamit, de nem hiszem, h bárki a kocsija motorháztetőjén hordja az alaplapját, vagy otthon kővel dobálná.... Semmi egyéb, csak "DESIGN" ! sznoboknak.
Ha nekem ingyen adnák hozzá, akkor se tenném fel, max ha előbb vázolt esetek valamelyike állna fent. Akkor viszont sürgős kivizsgálásra szorulnék.
/Úgy tudom Sabertooth szellőzése is sz@rabb lesz tőle./

(#55877) bluyoo válasza lajosx (#55874) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Akkor viszont azt nem értem minek neked "K"-s CPU és 40-50K-s alaplap? :DDD

(#55873) Pete55555
Milyen plexi ne sufnituningolj! Egy Phobya WaCoolT Benchtable és meg van oldva a dolog! ;]

(#55876) jocomen
Nem hinném hogy tudnád gariztatni ..... mivel az összes 8-as sorozatú lap ezzel a hibával jött ki ....
Az Armor kit-el kapcsolatban meg gondolom csak viccelsz. :DDD

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55878) MM válasza jocomen (#55876) üzenetére


MM
őstag

A "Thermal Armor"-nál elvileg épp az a lényeg, hogy van benne egy ventilátor is... és a kis helyről a kis ventilátor kiviszi a levegőt. Ennek full vízhűtés esetén van értelme, ha a lap körül elvileg nem lenne semmi légáramlat. Léghűtés esetén valóban értelmetlen.

(#55879) lajosx válasza bluyoo (#55866) üzenetére


lajosx
őstag

egyébként ha már itt tartunk a 2 lap közül melyiket érdemes megvennem?:)

[ Szerkesztve ]

(#55880) bluyoo válasza lajosx (#55879) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Pontosan melyik másik lapról is van szó? De tuning nélkül egyik komolyabb Z87-es lap sem indokolt számodra!

Bazinga!

(#55881) lajosx válasza bluyoo (#55877) üzenetére


lajosx
őstag

mert hosszú távra szoktam gépet venni kb 3 év,és ha véletlen 2 év múlva kevésnek bizonyulna még nem kelljen feltétlen cserélni,pl a mostani I7950 Sabertooth x58 is úgy lesz cserélve hogy nem volt tuning de sose tudni,ha megnézed egy normális lap 30k egy nem k proci75k vagyis 20-25eft fizetek rá,de akkor már elvileg biztos jót veszek.Nagyon nehezen szedem össze rá a pénzt nem vagyok milliomos:)de úgy vagyok vele ilyen összegnél már mindegy.Most hogy ezt megtudjam venni a vga marad a háttérben mert arra egy jó ideig nem lesz kess:R

(#55882) lajosx válasza bluyoo (#55880) üzenetére


lajosx
őstag

Gryphon Z87

(#55883) bluyoo válasza lajosx (#55881) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ok értem én hogy nem akarsz gagyit venni de azért mert hátha .... kiadni kb. +30-40K-t. :Y
30K-ért a leggdrágább nem tuningképes ATX-es lap is megvan.
Ok azt vágom hogy az egyik a Gryphon Z87 de a másik melyik? A Z87-PRO-ra gondoltál?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55884) lajosx válasza bluyoo (#55883) üzenetére


lajosx
őstag

igen amit linkeltél de hol van itt 40k különbség? Tudsz linkelni egy jó lapot és sima 4770 procit ami 40k van olcsóbb lenne?Mert akkor én nm jól számolgatok ami persze előfordulhat:)
ha anynival olcsóbban is jót vehetek akkor azért nem fizetnék 40k van többet hogy talán tuningolok egyszer:)

[ Szerkesztve ]

(#55885) bluyoo válasza lajosx (#55884) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Gryphon + Armor KIT + i7-4770K ~133K
Vanguard B85 + i7-4770 ~100K Ráadásul ez egy viszonylag drága ugyancsak TUF szériás lap .... Nem beszélve arról hogy egy I7 elég kevésszer indokolt .....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55886) jocomen válasza MM (#55878) üzenetére


jocomen
aktív tag

Kizárt, hogy a gryphon armor kitje alatt bárhol elférjen ventillátor.
Annyit látok, h a vrm hűtőket körbe, a chip hűtőjét meg alulról zárja, ami függőleges légmozgást, álló lapnál csökkenti = szívás.

Más.
Ugyan off, de ha szó van k-s procikról, akkor tegnap találtam ezt: forrofejuek_lesznek_a_kereskedelemben_feltuno_haswell_termékek. Érdemes átolvasni a fórumhozzászólásokat is. :((

[ Szerkesztve ]

(#55887) Kowi84 válasza bluyoo (#55854) üzenetére


Kowi84
aktív tag

A bolt már megvan! Van készlet is. Csak el kell döntenem, hogy 18-ért gigabyte ga-b85m-d3h VAGY Asus vanguard b85 23ért. Az i5 4570 meg odaadják 44-ért... Szerintem igen jó árakat szabnak! Megéri az Asus a magasabb árat? Vagy 23ért már lehet találni jobbat is???

(#55888) lajosx válasza bluyoo (#55885) üzenetére


lajosx
őstag

Most hogy megnéztem,igazad van.Viszont tudom nem vagy jós, de előre láthatólag elég lesz ez a szett tuning nélkül 3 évig?Egyedül ami nem tetszik a lapban amit linkeltél hogy nincs rajta optikai kimenet,de ugye hdmi-n is lehet hangot kivinni,így elvileg nem lenne gond.Köszönöm a segítséget!

(#55889) BomiBoogie válasza bluyoo (#55871) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Akkor nézzünk mást: Athlon 750K procihoz (tehát FM2, FM2+) milyen mITX lap ajánlható?

A tuning nem fontos, az ár inkább.

ASROCK FM2A75M-ITX R2.0 például?

[ Szerkesztve ]

(#55890) bluyoo válasza jocomen (#55886) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Már hogy ne férne el venti alapból jár is hozzá Gryphon Armor KIT. Pont ez a lényege hogy pl. egy nagyobb toronyhűtő vagy éppen vízhűtés esetén ahol alig van légmozgás a tápkör alkotóelemei körül, ott segít a kit zárt légáramlása. Most szerinted az a csomó mérnök akik fejlesztik a lapokat egy olyan plusz kiegészítőt gyártanak ami ront az alapterméken? :)

(#55887) Kowi84
Te kérdezted .... :U Mindenesetre én magamnak a Vanguard-ot választanám. Hogy neked megéri vagy nem azt neked kell eldöntened. :)

(#55888) lajosx
Az én rendszeremben a leggyengébb I5-ös duruzsol már lassan 3éve, szóval egy Haswell I7 biztos ki fog szolgálni 3évig (szerintem még egy I5 is). És igen a HDMI-n is kimegy a hang. Én is így használom a Tv-vel ... Szerintem ezért is hagyják el egyre többször az optikai S/PDIF-et is nem csak a koaxiális S/PDIF-kimenetet.
A tuningra visszatérve természetesen a többletteljesítménynek is van értelme bizonyos felhasználási területen (főleg ha megvan rá a keret).

(#55889) BomiBoogie
Mint (szinte) minden mITX-es lap esetében a hűtés az sarkalatos pont pl. az említett ASRock lapon is égett már el a VRM. Nem hiába nem tolonganak a lapgyártók AMD alapú mITX-es fronton. Pedig ha belegondolunk ideális lenne az APU-k viszonylag erős iGPU-jával.
Én egy tuning nélküli 750K -val nem építenék dVGA-s rendszert. Szerintem a kicsik világában az Intel jobb választás legalábbis alaplap terén biztos. Szerintem ... :)
Ha mégis AMD akkor már megvárnám hogy a Kaveri kiteljesedjen és FM2+ -os lappal .....

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55891) BomiBoogie válasza bluyoo (#55890) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Köszönöm. Azért nézem most a lehető legolcsóbb alternatívákat is, mert a tartósság nem annyira szempont, lehet, hogy csak kb. fél évig használnám, attól függ, hogyan alakulnak egyéb körülmények. :K

(#55892) bluyoo válasza BomiBoogie (#55891) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Persze, szívesen! :)
Az előbb lemaradt .... Nemrég volt téma az a mITX-es AMD ... Na szóval a Gigabyte GA-F2A88XN-WIFI (rev. 3.0) FM2+ -os lap Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, Bluetooth 4.0-val és már kapott egy jelképes bordázatot is. Talán árban sincs elszállva annyira hogy ne lehessen bevállalni. :) És szerintem túladni is könnyebb lenne ....

(#55893) lajosx
Szívesen! Sok sikert a döntéshez! :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55893) lajosx válasza bluyoo (#55890) üzenetére


lajosx
őstag

köszi a választ:R

(#55894) andaman válasza bluyoo (#55871) üzenetére


andaman
tag

Erre jutottam, mit szóltok hozzá?

Ház: Cooler Master N300 táp nélküli ház fekete /NSE-300-KKN1/ ???
11990
Képbe van a Corsair Carbide Series 300R táp nélküli fekete ház 19790 Ft, de az meg túl sok (?) ehhez a géphez még a bővítés után is. Szív-fuj, pörögnek a ventillátorok, jó légtisztítónak is a porszűrői miatt…
Cooler Master Force 500 fekete ház (FOR-500-KKN1) 11690 Ft
Itt legalább csak 1 ventilátort kell cserélni…
Megkérdezem még a „Házasokat”.

Táp: Chieftec CTG-500-80PB OEM táp 24 hó
11853
"A tápegység amit néztél (ha esetleg nem figyelted volna) OEM szóval nincs 230-as tápkábel és persze doboz sem." Melyiket kellene vennem ?

Bill. + Egér: Logitech Desktop MK120 billentyűzet + egér USB /920-002542/
6290

Alaplap: ASUS VANGUARD B85
24790

Processzor: Intel Pentium 3,2GHz dobozos Socket 1150 G3420 /BX80646G3420/
16090

Memória: 4GB 1600MHz DDR3 RAM Corsair XMS3 (CMX4GX3M1A1600C9) CL9
12490
Ez low size ha jó látom.
Maradnék a szóló megoldásnál mivel ez most bőven elég, és bővítés esetén is csak 2 kártyának kell együtt muzsikálnia és nem négynek. Az ördög nem alszik…

SSD: 120GB Samsung MZ-7TE120BW SSD 840 Series Evo Basic meghajtó (MZ-7TE120BW)
23790

DVD: Samsung SH-224DB/BEBE SATA DVD író fekete OEM
4490

Összesen: 111783

[ Szerkesztve ]

The man is a snowflake on the river.

(#55895) ngabor94


ngabor94
tag

Hali
Átgondoltam Kowi múltkori ötletét, és és ezért most az inteles konfigon is gondolkodok, persze nem ígérem hogy ez is lesz. AMD-nél maradna az fx6300 meg egy m5a97 vagy kissé többért a 99.
Intel i5 4570-es procihoz milyen lapok vannak 15-25 árban? Asus vagy giga lehetőleg, mert asrockokról nem sok jót hallani (legalábbis nem annyit mint a többiről), meg hát azért maradnék az olyan márkánál ami több mindent is gyárt. Visszaolvasva a H87 és a B87-esek az ajánlottak, míg a Z-sek a tuninghoz és K procikhoz.
Szóval akkor milyen alapok vannak? És ha lehet akkor ne csak egyet mondjatok.

(#55896) bluyoo válasza andaman (#55894) üzenetére


bluyoo
nagyúr

A sima CTG-500-80P az a BOX kiadás ahhoz már jár a 230V-os tápkábel is. Esetleg a FSP500 60APN 85+ mint alternatíva.
RAM-ból nekem is 4 modul van a gépben semmiféle anomália nincs .... de te tudod. Viszont nem értem miért kell mindig egy harmadik terméket találni a javasolt helyett nem potyára lett az javasolva ami. :)
A CMX4GX3M1A1600C9 alapesetben 1,65V-on tudja az 1600MHz-et 9-9-9-24-es időzítés mellett szóval nem alacsony feszültségű (bár ettől képes lehet rá de az nem 100%). Az új Intel CPU-k mellé lehetőleg 1,5V-os ill. az alatti RAM-okat válassz.

(#55895) ngabor94
Lehet válogatni :DDD : Téma összefoglaló.

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55897) ngabor94 válasza bluyoo (#55896) üzenetére


ngabor94
tag

Bizonyára sokszor volt ez már, de ATX és mATX között mi a különbség, mert ahogy neten olvasgattam csak méretben különböznek, az mATX kisebb. De úgy teljesen tökmindegy hogy mibe mennek a cuccok, mert nincs semmit hátránya se, nem? Legfeljebb kevesebb rajta a csati.

(#55898) vhw


vhw
addikt

Az Asus M5A97 R2.0 és a sima M5A97 verzió között van lényegi különbség ami befolyásolná a tuningot?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#55899) MM válasza ngabor94 (#55897) üzenetére


MM
őstag

Vagy nem fér el rajta egy szélesebb hűtő a VGA-tól, vagy nem kap levegőt a VGA a hangkártyától... :D

De egyébként igazad van, önmagában a méret különbségeken kívül semmit nem jelent.

(#55900) ngabor94


ngabor94
tag

Akkor ennyiből az ATX lenne érdemesebb. Köszi.

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.