Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:11:21

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55051) csviki


csviki
csendes tag

Sziasztok!

Az ASRock Z87 Extreme4 és Intel Core i5-4670K párosításnak, mi a hasonló tudású AMD-s CPU+alaplap megfelelője? :R

(#55052) bluyoo válasza csviki (#55051) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Mondjuk az Asus M5A99FX PRO R2.0 és bele egy AMD FX-9370 (bár lehet a Sabertooth 990FX R2.0 jobb lenne). Így még combosabb is. Viszont a tápra és a hűtőre ne sajnáld a pénzt. :DDD

Bazinga!

(#55053) Soma01


Soma01
veterán

I3-as procihoz milyen alaplapot keressek, hogy ha HDMI elvárás és a tartósság, megbízhatóság még a fontos? Több évre kellene a gép, 5-6-ra minimum.

(#55054) Blue meth válasza Soma01 (#55053) üzenetére


Blue meth
senior tag

nekem asus b85m-G-m van, állítólag inkább i3 alá van tervezve, bár nekem i5 lesz benne. :) 20k-ért már a tiéd.

(#55055) nimfas válasza bluyoo (#55052) üzenetére


nimfas
addikt

Ez így nem fair... árban is 1-2eFt-ra passzol a lap+proci... csak fogyasztásban az intel szimpibb.... miben jobb az AMD? :-D

szerk:

bár.. itt az i7 4770K-hoz hasonlítják... akkor lehet más a leányzó fekvése?

[ Szerkesztve ]

(#55056) Mahrenburg válasza Soma01 (#55053) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hello!

Szerintem az Asus B85 Vanguardot öt év garanciával Neked találták ki.

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#55057) nimfas válasza nimfas (#55055) üzenetére


nimfas
addikt

Bár egy FX 8320 "csak" 38eFt, hozzá a lap 32eFt... intel 4670k 57eFt, lap 34eFt

70eFt VS. 91eFt....

Több helyen olvastam, hogy a 9370 csak egy húzott 8320-as, ez mennyire igaz?

(#55058) Tengri válasza bluyoo (#55038) üzenetére


Tengri
senior tag

Igazából max. 80 (+- 5k) a keret a táp, az alaplap és procihûtõre. Elõször az asus sabertooth z87-et néztem ki, de lebeszéltek róla az ára miatt is. Nekem az asus z87-pro is bejönne de csak kb. 7k val vagyok beljebb. asrock-ot nem igazán ismerem, s hallottam róla jót is, rosszat is. Msi lapokról dettó, bár a vga-i igen ütõsek. Giga és az asus ami szimpi nekem......amúgy egy kicsit talán asus párti is vagyok mert jók, megbízhatóak és csendesek. Lehet, hogy hülyeség, de szeretném ha nem különbözõ gyártóktól lennének az alkatrészek (vga alaplap azonos gyártótól).

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#55059) Pete55555 válasza bluyoo (#55010) üzenetére


Pete55555
addikt

A megadott link nem jó :)
Viszont a lap már inkább, csak a színe nem tetszik :(
Ugyanakkor most megláttam pár hsz-el feljebb ezt, és beleszerettem :B
Lehet gyűjtök rá még inkább :)

...Szeretem leracsniztatni...

(#55060) Gabi7799


Gabi7799
tag

Sziasztok,

Milyen lapot ajánlanátok ehhez a konfighoz?

-i5-3570K
-2x4Gb Kingston 1333Mhz
-GTX-560 1Gb
-Corsair H80i
-Seasonic S12 II 620W
-Asus Xonar DX
-120Gb kingston SSD
-1TB Segate HDD

Kevés nem hardcore tuning lenne. Pontosabban nem szeretnék miatta az árral nagyon elúszni.

A jelenlegi ASRockP67 PRO ha jól tudom csak 4 fázisú. Mennyire nagy probléma ez?

SLI/CF-t nem tervezek.

Köszönöm.

(#55061) Tengri válasza jim bcs (#55036) üzenetére


Tengri
senior tag

Köszönöm a választ!
Az asus és a giga ok. Az msi megbízható? Hallottam már róla jót is, rosszat is. Illetve a kicsit erõsebbet tudnám gd 45 gameing 37k ért. Az mivel jobb. Nekem a fõ szempont a választanál a megbízható és a csendes mûködés. Kihasználnám? A tápoknál a legfontosabb, hogy a "mûködtetõ füstöt az alkatrészekben tartsa". :)
Az szerintem nem baj ha egy picit nagyobb, inkább mint kisebb.....legfeljebb rekupál :)
A seasonikról jókat olvastam, és úgy tudom, hogy sokan használják a "belsõit" de javíts ki ha tévednék. A keret a 80- (+- 5k) a táp, az alaplap illetve a cpucooler ra.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#55062) jim bcs válasza Tengri (#55061) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Nem rosszabb mint a többi gyártó és mindenkinél előfordulhat hibás lap. Viszont a legkisebb hibalehetőség az asus lapoknál van. A Seasonic az egyik legjobb bár számomra a legjobb és amint látod nekem is seasonic-om van és azzal is szerelek ha egy mód van rá, ha nem akkor XFX ami seasonic beles. 80-85k-d van és biztosra akarsz menni akkor legyen:

-40k__Asus Gryphon Z87__5év gari
-24k__Seasonic M12II-520 vagy XFX PRO550W__17k
-15k-ig__Scythe Ashura, Scythe Ashura Shadow, Xigmatek Gark Knight Night Hawk

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55063) Soma01 válasza Mahrenburg (#55056) üzenetére


Soma01
veterán

Köszi!

Ez tetszik.

H87-es chip készlettel nincs ilyesmi lap? Nem baj, ha nem Asus.

(#55064) PCnorbi92


PCnorbi92
csendes tag

http://www.bluechip.hu/termek/asus-h87-plus

potom pénz érte sztem.. :C

(#55065) Tengri válasza jim bcs (#55062) üzenetére


Tengri
senior tag

Asus GRYPHON Z87 alaplapra a legtöbb oldalon 3 év garit írnak.....úgy nézz ki hogy asus lesz.....a pro, a plus, és a gryphon közül melyik éri meg a legjobban? A pro-nak a UEFI biosa, a dual intelligent proci, az usb 3 boost, go wifi megéri a plusz pénzt?

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#55066) Soma01 válasza PCnorbi92 (#55064) üzenetére


Soma01
veterán

A VANGUARD B85 tartósabb. Szerintrem inkább az lesz.

Amúgy a H87-esek mivel jobbak úgy általánosságban?

(#55067) PCnorbi92 válasza Soma01 (#55066) üzenetére


PCnorbi92
csendes tag

Sztem nem jobbak.Csak a színe miatt tetszik a H87 sorozat. Nagyjából egy kutya mindegyik.

(#55068) Soma01 válasza PCnorbi92 (#55067) üzenetére


Soma01
veterán

Megnéztem... mivel több a H87. Azok nekem nem kellenenek általában.
- Több USB3.0 (de a VANGUARD B85-ön valahogy annyi van mint ha H87 lenne alatta, lehet van benne plusz vezérlő is)
- 4 helyett 6db SATA 3.0
- Smart Response Technology
- Intel Rapid Storage Technology

http://en.wikipedia.org/wiki/LGA_1150

Ezek nélkül túlélem. :)

[ Szerkesztve ]

(#55069) Teaway válasza Soma01 (#55066) üzenetére


Teaway
veterán

B85: kevesebb SATA3, USB3 és USB2 port, vmint nincs RTS.

Nincs itthon csokid??

(#55070) Mahrenburg válasza Soma01 (#55063) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Szívesen!

Csak az Asus TUF-sorozat lapjaihoz adnak 5 év garanciát, alátámasztva ezzel, hogy tartós igénybevételre tervezték.
Ha jól sejtem, az IGP-t használod a képi megjelenítésre. Még milyen összetevői lesznek a konfignak?

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#55071) Soma01 válasza Mahrenburg (#55070) üzenetére


Soma01
veterán

Nagyából leírom:
Chieftec ház és táp 450W (vagy Cooler Master)
- alaplap ez az ASUS
- i3 - 4130 (3400Mhz,Haswell) gyári hűtővel
- 1x4 GB Corsair memoria 1600Mhz 9-9-9-24
- LG satás DVD
- Samsung SSD 120GB EVO Basic

A jelenlegi monitor HDMI-n csatlakozik. Külön VGA kártya majd később lesz.

(#55072) PCnorbi92


PCnorbi92
csendes tag

http://www.bluechip.hu/termek/asrock-z87-extreme4#fenykepek

Ha jót is meg szépet akartok akkor vegyetek ilyet :DD

(#55073) jim bcs válasza Tengri (#55065) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Mo.-on mindenhol 3 év van a +2-t az Asus adja és természetesen még mindig Asus Gryphon és elmondom mégegyszer hogy öt azaz 5év garancia van rá, a Gryphon dobozában ezt meg is fogod találni.


[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#55074) Teaway válasza Tengri (#55065) üzenetére


Teaway
veterán

"Asus GRYPHON Z87 alaplapra a legtöbb oldalon 3 év garit írnak"

Mert rossz helyen nézed, itt kell ► link

Nincs itthon csokid??

(#55075) szatyi1


szatyi1
tag

Sziasztok!

Lenne egy problemam. Kb 1hete véletlenszeruen indul ujra a gepem/blue screen. Most ott tartok hogy, a windows meghibasodott, es nemtudok ujat felrakni, mivel lefagy, vagy kiirja hogy valamien szoftver vagy hardvare problema van. Probaltam mas Ram-al, de ugyan az(gondolom nem ram problema). Az alaplapon tobb kondenzator is megvan egy kicsit puposodva (ez okozhat problemat?). Es nemmindig sipol ujrainditasnal a gep. ( ezis alaplap problema?).

Koszonom a valaszokat elore!

(#55076) Mahrenburg válasza Soma01 (#55071) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Ez esetben a B85-ös lapka megfelelő, a H87-es nem járna semmi előnnyel.
Amennyire én tudom, a házzal együtt adott tápok általában nem ajánlottak, kérdezz rá a Melyik tápegységet vegyem?-topicban.

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#55077) Soma01 válasza Mahrenburg (#55076) üzenetére


Soma01
veterán

Nem együtt adják, csak egy-márkát kértem. A ház alapban üres.

(#55078) Mahrenburg válasza Soma01 (#55077) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Bocs, akkor félreértettem... Azért nem árt ott is rákérdezni a tápra, és a Milyen házat vegyek?-topicba is ellátogatnék (szerintem ne azonos márkájút vegyél, hanem ugyanazon áron mindkettőből a legjobbat), de mindez csak zárójelben... :B

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#55079) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

E között a két gigabyte lap között, a méretén kívül van valami érdemi különbség ???
GA-H87-HD3 és GA-H87M-D3H

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#55080) Soma01 válasza rostiron (#55079) üzenetére


Soma01
veterán

Itt az összehasonlítás. Usb-k száma, pci slot...

(#55081) Gabi7799


Gabi7799
tag

Sziasztok,

Valaki erre?

Előre is köszönöm.

(#55082) Lesliegold válasza bluyoo (#54895) üzenetére


Lesliegold
tag

Szia/Sziasztok!

Megvettem a gépet:
Gigabyte F2A88XM-HD3 alaplapot, AMD A6-6400-as procit, 2X4Giga 1600Mhz-es DDR3-at.

Nincs rá panasz, amire lett véve, tökéletesen fut rajta, mégis megpróbálnám a procit és a benne lévő VGA-t mondjuk 5-10%-al tuningolni. Elmondanátok BIOSban mit kell fentebb állítani? Vagy adtok egy linket? Köszi!

Egyébként a procit olyan Athlon II X2 250 erősségűnek érzem, a VGA-t, pedig az 5750 köré/picivel alá(?) érzem, nagyot tévedek?

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 3

(#55083) Mahrenburg válasza rostiron (#55079) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hello!

Rostiron - Mindkét lap alapszintű, de hűtőbordával ellátott tápkört kapott, ez szorzózáras CPU esetén elegendő, a fentebb linkelt különbségeken kívül talán a normal ATX-változaton lévő PCH-borda nagyobb mérete említésre méltó, de mivel már 32 nm-es a PCH-lapka, így talán ez sem akkora probléma.

Gabi7799 - Ha kisebb tuningot tervezel, akkor a P67 Pro is elég lehet, de teszteld le, hogy mire elég, s később lecserélheted, ha elégedetlen vagy vele. Kérdezd meg az ASRock P67-topicban a tulajdonosok tapasztalatait.

Lesliegold - Az FM2-topicban érdeklődj.

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#55084) Zsivaagoo válasza Lesliegold (#55082) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Jól érzed amit érzel, a tuningot meg felejtsd el. Max. kicseréled az APU-t a későbbiekben egy A8-A10 tuningos példányra.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#55085) Lesliegold válasza Zsivaagoo (#55084) üzenetére


Lesliegold
tag

Miért is? Az 5400-ast elég szépen kihúzatták a tesztben

Arról nem is beszélve, hogy direkt engedték a szorzózárat .

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 3

(#55086) Zsivaagoo válasza Lesliegold (#55085) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Mert az 1 modulos FM2 jószágnál nincs értelme.

Azért vannak ilyenek, hogy kevesebb legyen a selejt. Nem merném összeereszteni őket a zintel Celeronjaival, mert kikapnának.
Az A8-A10 és az FX-63xx/83xx széria már teljesen más tészta, ugyanúgy mint a 2 modulos Athlonok.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#55087) bluyoo válasza nimfas (#55057) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Nem volt kérés hogy drágább vagy éppen olcsóbb legyen .... :)
Egy Intel felső kategóriás CPU-ra írtam egy AMD felső kategóriás CPU-t.
Az hogy az Intel vagy éppen az AMD éri meg jobban , erősebb , miben és hogy az maradjon a CPU-s topic témája. Elég ha ott .....! :DDD
"Több helyen olvastam, hogy a 9370 csak egy húzott 8320-as, ez mennyire igaz?" Nem hinném ... De az AMD FX topic-ban biztos több infót kapsz erről az összeesküvés-elméletről! :D

(#55059) Pete55555
Bocsi! Elba..tam! :DDD [link].
Hát nem kicsit feljebb tetted azt a lécet az eredeti elképzelésedhez képest. :)

(#55058) Korbel78
"Elõször az asus sabertooth z87-et néztem ki" Nagyon jó kis lap! +1 neki!Szerintem meg nyugodtan vásárold meg , nem fogsz csalódni benne! Ok nem olcsó lap de kétségtelenül jó!
Most esett le a kereted ... annyiba nem férne bele.
Na akkor elölről! :DDD
Egy 550-es táp elég lehet (a GTX 770 SLI eszik 500W körül) pl. XFX Pro 550W vagy az említett FSP Raider 550. Ha ragaszkodsz vagy jobbnak látod a nagyobb tápot mindkettőből van 650-es is (~max.23K).
Hűtőből nekem az Alpenföhn bevált pl. a Himalaya vagy éppen a Brocken 2 megfelelhet (~max.16K).

Így a keretben talán az Asus Z87-PLUS még belefér.
A házról kérdeztél .... szeretnéd hogy halk legyen. Nekem a BitFenix Ghost nagyon bevált egy elég jól összerakott hangszigetelt ház. Akár vízhűtéssel is ... Sajnos nem éppen olcsó kb. 28K körül beszerezhető!

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#55088) afrojack1


afrojack1
senior tag

Hali
Egy asrock 970 pro 3 jó egy fx-8320 alá ? azt mondja miresz kolléga hogy throttlingolni fog!

SC: Herczku_Death

(#55089) bluyoo válasza afrojack1 (#55088) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Jó eséllyel igen .... Szerintem az Asus M5A97 EVO R2.0-t válaszd. :)

Bazinga!

(#55090) Zsivaagoo válasza afrojack1 (#55088) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Nem jó! miresz-nek pedig igaza van.
Nézz be az adatlapomba, ott van, hogy én mit raktam 8320 alá. Az a minimum.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#55091) afrojack1 válasza Zsivaagoo (#55090) üzenetére


afrojack1
senior tag

Köszi

SC: Herczku_Death

(#55092) nimfas válasza bluyoo (#55087) üzenetére


nimfas
addikt

Az Intelnél nem az i7 a felső kategóriás? Az Amdnel mi a csúcs?

Vagy azért már is ki van találva hogy 1-2 ezer Ft legyen a difi ;-)

Én is Intel parti vagyok... Épp most gyozkodnek hogy egy i7 2,7 ghzes 512 ssd, 16Gb ram apple milyen jó buli 620eFtért....(170eFt engedmenyes ár)

Mert hogy fullhd feletti a felbontasa... 15" méreten....

Erre írja hogy 2013-ban nem az orajel határozza meg a tudást....

Mondjatok már egy laptopot hasonló tudással!

(#55093) bluyoo válasza nimfas (#55092) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Most attól hogy van az I5-nél erősebb CPU ...... AMD oldalon az FX-9590.
Személy szerint nem vagyok oda az almáért szóval én biztos nem adnék ki érte annyi pénzt (se)!
I7-ből meg van egy pár fajta , szóval az nem jelenti azonnal hogy hú de jó vétel.Főleg hogy a laptopokba szánt mobile CPU.-k koránt sem olyan erősek mint az asztali társaik ráadásul a laptop nehezen fejleszthető és még vagy húsz hátrány .... De ez hogy is jön a "Milyen alaplapot vegyek?" fórumba? :DDD

Bazinga!

(#55094) Pete55555 válasza bluyoo (#55087) üzenetére


Pete55555
addikt

Na, így már oké. Ez jó, tetszik, közben kigondoltam egy megoldást is a SATA kábelek elvezetésére, de ez még attól kell :D

Ennyivel jobb minőségű lenne az ASUS? Mondjuk tény, hogy jóval drágább azért mint a Giga, főleg mint, az első Asrock. Bár lehet a végén az Asrock lesz belőle, ha később bővítés lesz i5-re, még azt is bőven elbírja szvsz tuning nélkül. De majd kigondolom ezt, mostmár befejezem a topik hsz-számának növelését egy időre :DDD
Köszi a segítséget :R

...Szeretem leracsniztatni...

(#55095) szatyi1


szatyi1
tag

Helllo, egy ASUS P5QPL-AM alaplap elboldogul egy Hd7770 videokartyaval?
Nem lesznek kompatibilitási gondok?

Koszonom a valaszokat elore :)

(#55096) PCnorbi92 válasza szatyi1 (#55095) üzenetére


PCnorbi92
csendes tag

Persze.
http://www.bluechip.hu/termek/asus-hd7770-dct-1gd5-1024mb-ddr5

Nem is drága..

(#55097) szatyi1 válasza PCnorbi92 (#55096) üzenetére


szatyi1
tag

Oke, köszi a választ :)

(#55098) PCnorbi92 válasza szatyi1 (#55097) üzenetére


PCnorbi92
csendes tag

nm,de azért kérdezz meg mást is. Tudod,fő a biztonság.. :K

(#55099) TeebyKay


TeebyKay
őstag

Sziasztok, életem első saját kútfőből összerakott számítógép konfigurációjában (amit kimondottan játékgépnek szánok) eléggé bizonytalankodok az alaplapok terén, ehhez kérnék segítséget a hozzáértőbb rétegektől :) Röviden amit összeraktam:
Gigabyte GTX 770 2GB DDR5 GV-N770OC-2GD videókártya (azt olvastam, hogy ez is hozza az asus teljesítményét és egy tizessel olcsóbb is)
Intel Core i5-4670 processzor (remélem ez kellő mértékben kihajtja a videókártyát)
Kingston 8GB DDR3 1600MHz RAM
Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemez
és ezek ellátásához egy Cooler Master 650 wattos tápegység
alaplapnak pedig az alábbit néztem ki:
Asrock B85M-GL (DDR3-as ramot kezeli, 1150es socket van rajta és van benne pcie 3.0ás foglalat)
Örülnék pár segítő jellegű üzenetnek akár ide akár privátba és előre is köszönök minden segítséget (a karácsony utáni leárazásokkor be is vásárolnám a teljes felszerelést amennyiben ez így működőképes)
Kellemes ünnepeket mindenkinek :)
Üdv: egy Tibor a sok közül

[ Szerkesztve ]

(#55100) Teaway válasza TeebyKay (#55099) üzenetére


Teaway
veterán

"karácsony utáni leárazásokkor"

Miből gondolod, hogy lesz ilyen? :U

Nincs itthon csokid??

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Milyen alaplapot vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.