Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-21 13:34:01

LOGOUT.hu

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
>>> Ajánlott léghűtések és paszták táblázata - 2024 <<<

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97404) Rowon


Rowon
Topikgazda

(rögzített hsz)

Szeretnék minden érdeklődő fórumozót megkérni, hogy hűtő választáshoz a Topik Összefoglaló elején lévő 6 pontos kérdéssorra igyekezzen minél pontosabb választ adni, hogy érdemben segíteni tudjunk.

A jelenlegi ár-érték arányban legjobbnak tartott hűtőkről az összefoglaló táblázatot árkategóriánkénti besorolásban itt találjátok: > > > Hűtő toplista. < < <
Egyéb, forgalomban még kapható és ajánlott hűtők: Aktív hűtők.
Forgalomban már nem kapható, leginkább használt piacon fellelhető hűtők: Kifutott hűtők.
Jó minőségű, ajánlott zsírok hűtő alá: Hővezető paszták.

A topikhoz nem, vagy csak részben kapcsolódó témák linkjei:
Hogyan javítsam a házam szellőzöttségét? - > Léghűtés topik
Ha nem szellőzik jól, akkor cseréljem? - > Milyen házat vegyek?
Kéne új venti! - > Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
Csak a hűtő marad? - > Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
Többet szeretnék tudni a hővezető pasztákról! - > Hővezető paszták
Hogyan feszeljem alul a procim? - > Az adott tokozás saját topikja
Hogyan delideljek? - > Tuning kezdőknek
AiO-t tudtok ajánlani? - > Még mindig nem! Kompakt vízhűtés

Kérek mindenkit, hogy a topik szakmaiságát őrizzük meg, így a témába nem vágó hozzászólásokat inkább privátban, vagy az adott téma saját topikjában beszéljük meg.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Hozzászólások

(#98801) attila157 válasza jimpo (#98797) üzenetére


attila157
tag

Időközönként játék. Ĥa muszáj házat cserélni akkor led nélküli. Az adatokat leírtam

(#98802) Rowon válasza attila157 (#98801) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Házcserében itt tudnak segíteni -> Milyen házat vegyek?

Az adatokat leírtam

Legközelebb legyél szíves a topikösszefoglaló alapján tedd fel a kérdésedet. A választ pedig megkaptad CriticalHit-től.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#98803) FuRiONight


FuRiONight
őstag

Hali!

Noctua NH-15 vagy inkább Artic Freezer III 280mm ajánlott inkább? Árban azonos lenne!

Köszönöm! :R

(#98804) jimpo válasza FuRiONight (#98803) üzenetére


jimpo
aktív tag

Hali!
Attól függ!
Milyen környezetben, gépházba kerül? Mennyire fontos a csendes működés, könnyű "szervízelhetőseg"?
Utóbbi a játékvíz (AIO) esetében gyakorlatilag nincs rá lehetőség, pumpa hiba esetén cserélni kell az egész motyót. Továbbá a pumpának forogni kell folyton, ami miatt van egy alapzaj.

Léghűtés esetén a ventilátort egyszerűbb és gyorsabb cserélni annak meghibásodása esetén. Nagyobb baj nem igazán történhet vele. :K

Esztétikai szempontból a memóriák nem igen látszanak majd combosabb toronyhűtővel, AIO esetén mutatósabb lehet a végeredmény. :U
Tehát ha kell a csillámpóni akkor "vizecske".

Egyébként meg tessék az összefoglaló kérdésekre válaszolni. Már amennyiben Léghűtés kell.

Ajánláshoz szükséges kérdések (alkatrészeknél pontos megnevezést kérünk)
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
2.: Milyen házba kerül?
3.: Milyen alaplapra lesz?
4.: Processzor és videókártya típusa?
5.: Ramok pontos típusa?
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)

[ Szerkesztve ]

Stryd Next Gen

(#98805) CriticalHit válasza FuRiONight (#98803) üzenetére


CriticalHit
őstag

Léghűtés.
Kíváncsi vagyok, hogy a Vízhűtés topikokban erre a kérdésre vajon milyen választ kapsz.
A Noctua NH-15-nél pedig van olcsóbb de jobb léghűtés.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#98806) Rowon


Rowon
Topikgazda

Egyetértek mindenben.

1. Topikösszefoglaló szerint feltenni a kérdést, mert anélkül egy ilyen jellegű problémát NEM lehet megoldani!
2. NH-D15-nél már van jobb hűtő a piacon és különben is van vele elég probléma.

Egyik jó fórumos ismerősöm is a közelmúltban panaszkodott, hogy az mATX lapra nem tudta úgy felszerelni a D15-öt, hogy ne lógjon rá a VGA-ra... Meg egyéb problémák, mint magasság, tömeg, szerelhetőség, ár...

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#98807) FuRiONight válasza CriticalHit (#98805) üzenetére


FuRiONight
őstag

Mi lenne az? Ne tarsd magadban! A Noctuát 30k-ért venném.

Rowon: most térek vissza a pc világába, egy 5 éves kiesést kell pótolnom.
Az Arctic Freezer III 280 elég jó áron elég jó teljeményt nyújt.

AM5 platformra ruházat be, egy 7600X-el kezdek, de szeretnék később szeretnék feljebb lépni.

Asus Rog Strix b650E-F lap lesz eddig úgy néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#98808) CriticalHit válasza FuRiONight (#98807) üzenetére


CriticalHit
őstag

Nincs szükség a feltételes módra.
[link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#98809) Grave_444 válasza FuRiONight (#98807) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Annyiért szvsz jó vétel, az eredeti bolti árához képest, mostanában több is volt 25-ért is. :)

Itt mindenképpen ellenőrizt az alaplapot és a memóriát, ha nem szeretnél meglepetést.
Memóriáknál nálam például a jobb oldali 2 slotot fedi a ventilátor, ezért meg kell emelni, tehát olyan széles ház kell hozzá. Esetemben a memória hűtőbordát is le kellett szednem.

Egyébként az összes újabb, főleg ATX, de lehet már a kisebb lapokat is úgy gyártják, hogy a legfelső pci-e slot üres és a 2. foglalat a vga.

[ Szerkesztve ]

(#98810) Lokii válasza Lokii (#97302) üzenetére


Lokii
tag

PS 120 SEn gondolkodok azóta , Deepcool Digital AK 4-5-600 is jópofa, ATC 800 is de az csak feb-marc végén volt elviselhető áron de az meg nincs a toppon

Meg ID Cooling 620 is jó abból még nem jött ki az Evo de erősen Phantom Spirit mögött van szintén

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#98811) tal-garius


tal-garius
aktív tag

Szia!
1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
Ha régi hűtőmmel megoldható akkor semennyit.
2.: Milyen házba kerül?
Phanteks P400a
3.: Milyen alaplapra lesz?
MSI MAG B650 TOMAHAWK WIFI
4.: Processzor és videókártya típusa?
AMD Ryzen 7800X3D és MSI GAMING X SLIM GeForce RTX 4070 SUPER
5.: Ramok pontos típusa?
G.SKILL 32GB Trident Z5 Neo DDR5 6000MHz
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
Jelenleg egy Noctua U12S hűtőm van 2 Noctua ventivel szerelve. Elbírná ez az AMD procit vagy kell másik? Amit kinéztem ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360. Ezen tudnék spórolni. Köszöntem.

(#98812) Rowon válasza tal-garius (#98811) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Szia,

Én úgy gondolom, hogy elég lesz rá a jelenlegi hűtőd.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#98813) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

i7-10700K-t szeretnék váltani. A kiszemelt az i7-14700K lenne. Megmondom őszintén, nem cserélném le a BQ! Dark Rock Pro 4 hűtőmet. Én nem igazán renderelek videót, meg ilyesmikkel nem izzasztom a gépet. Ha alul van feszelve a CPU, valahogy eltudna ketyegni ezzel a hűtővel?

Üdv.

(#98814) egymegegy1 válasza Gstyler (#98773) üzenetére


egymegegy1
tag

Üdv nekem egy macho rev a-ra kellene am4 kit. Tudnál linket adni rendeléshez vagy a meglévőt lehet moddolni valahogy? :R
Valamint kérdéses hogy a jelenlegi ramjaim elférnek e mellette , mivel 1155-ös proci mellet csak 2 ram slotot tudtam használni, magas profilú ramjaim vannak egy gigabyte Gigabyte 320M-es lapban.

[ Szerkesztve ]

(#98815) Gstyler válasza egymegegy1 (#98814) üzenetére


Gstyler
senior tag

Nekem ö segített végül: Andrea@thermalright.com .
3 nap alatt ért Magyarországra, ahol 98Ft áfát kellett fizetnem, de az online fizetés 650Ft-ba került :D parádés a magyar "support"...

(#98816) egymegegy1 válasza Gstyler (#98815) üzenetére


egymegegy1
tag

Mit kaptál ezekért az összegekér? esetleg képet tuds mellékelni ?

(#98817) Gstyler válasza egymegegy1 (#98816) üzenetére


Gstyler
senior tag

[Ezt] küldik elvileg, de a magyarországi szállítás még folyamatban...

(#98818) egymegegy1 válasza Gstyler (#98817) üzenetére


egymegegy1
tag

Ahogy látom nem csak a furatok mások, a távtartók is mások. Így nekem is rendelnem kell. :))

(#98819) keresztes81


keresztes81
csendes tag

sziasztok!
jelenleg z730 lapon (socket 1151) használok egy dark rock 4 hűtőt
egy asus rog b760-a gaming wifire (socket 1700) felmegy ez a hűtő nem?
vannak rajta elvileg olyan furatok amire feltudod rakni a socket 1151 illetve 1200as lapra illeszkedő hűtőket is
jól értelmezem?

(#98820) keresztes81 válasza keresztes81 (#98819) üzenetére


keresztes81
csendes tag

z370 bocsi elírtam

(#98821) abdulka1 válasza keresztes81 (#98819) üzenetére


abdulka1
őstag

Szia!
Igen, jól érted! :K

Nem az számít, hogy veszítesz vagy győzöl, az számít hogy ÉN veszítek-e vagy győzök.

(#98822) Barell


Barell
senior tag

Sziasztok. Jelenleg egy Burst Assassin hűti az 5600X-em. Nagyon elégedett vagyok vele, tényleg botrány jó de a színe nem a barátom. Fekére váltanék de méretben maximum ekkorára. Szemet szúrt az [Artic 36] hűtő és elég jó eredményei vannak a 4 cső ellenére. Dizájnra pedig tökéletes, a házat is Artic ventik látják el légmozgással, passzolna a képbe. Valakinek esetleg vele már személyes tapasztalat? Köszi. :)

(#98823) Low Noise


Low Noise
senior tag

Sziasztok. Kinéztem egy Proci hűtőt [link] THERMALRIGHT FROST SPIRIT 140 V3
A linken 4 féle van egymás mellett, Szürke, fekete, fehér, RGB.
Nekem a szürke menne a házamhoz szerintem, de annál nem szerepel a V3 jelzés,
ez probléma, vagy csak elfelejtették odaírni?

(#98824) jeni válasza Low Noise (#98823) üzenetére


jeni
félisten

szerintem ,hogy nincs feltüntetve a V3 jelölés nem jelenti,hogy eltérne a többitől.
V3 valami javítást jelent az előző képest szerintem

(#98825) vezeralmos2 válasza Barell (#98822) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

Nekem is ilyen hűtőm van egy 13700k-n, én fekete színű Arctic P12 Max-ot tettem rá. Habár én nem a színe miatt cseréltem, de így sokkal feketébb is az egész hatás, szebb lett a hűtő vele. Venti csere nem opció nálad? Az egész hűtő fekete legyen?

[ Szerkesztve ]

A Sandy Bridge legendája

(#98826) Rowon válasza Barell (#98822) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Nem tűnik rossznak, viszont VRM hőmérsékleteknél az utolsó helyre került a vizsgált hűtők között. [link] Bár az az 50 fok igazából mindegy is. :))

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#98827) Barell válasza vezeralmos2 (#98825) üzenetére


Barell
senior tag

Próbáltam fekete ventivel de szúrja a szemem a hűtő teteje hogy nem fekete hanem ilyen Army zöld/keki vagy nem is tudom mihez hasonlítsam hirtelen. :)

(#98828) CriticalHit


CriticalHit
őstag

Phantom Spirit 120 EVO
[link]

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#98829) Low Noise válasza jeni (#98824) üzenetére


Low Noise
senior tag

Akkor iknább biztosra megyek és inkább egy V3 as, kitudja mit javítottak rajta.

(#98830) Rowon válasza CriticalHit (#98828) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Igen érdekes lehet a csapágyazása a ventilátoroknak, ~200 rpm-mel tovább bírják ugyanazon a zajszinten, mint a 120 SE ventilátorai.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#98831) CriticalHit válasza Rowon (#98830) üzenetére


CriticalHit
őstag

Engem az lepett meg, hogy valódi evolúciót nem hozott az EVO, inkább csak rókabőr lehúzásnak tűnik, meglovagolva a Phantom Spirit 120 vitathatatlan sikerét a fényjátékot kedvelők számára. Bár valóban a venti összehasonlító részen jobbak a tulajdonságai, mint az SE ventiknek mégsem hozott egyértelmű, döntő fölényt.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#98832) Rowon válasza CriticalHit (#98831) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Valóban nem hozott semmi egetrengető újdonságot az RGB és a festett bordán kívül. Én durván 1 hónapja vettem a Phantom Spirit 120 SE-t, abszolút elégedett vagyok vele. Mondjuk pár baja azért van ennek is, lötyögnek a ventilátorok rajta és az Inteles hátlap egy darab, vacak műanyag, ami teljesen kiábrándító... ettől függetlenül a venti és a hűtő nagyon szépen és csendben dolgozik.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#98833) vezeralmos2 válasza Barell (#98827) üzenetére


vezeralmos2
senior tag

A Burst Assasinon brutális a 6 hőcső, és a tükörsima, forrasztott kontaktfelület is magáért beszél. Viszont az Arctic hűtőnek nagyobb a felülete, és Direct Touch, nehéz így megmondani, hogy melyik bír többet. 5600X-nek bőven elég lesz az is.
Azt tudom, hogy 200 wattot az enyém le tud venni a 13700k-ról, 85 fok körül ugrálnak a P-magok ilyen fogyasztás mellett. Bár nem 30 fokban teszteltem, hanem inkább 22 körül, és nekem fekszik a gépház ami javítja a hőcsövek hatékonyságát.

A Noctuának vannak még Chromax Black hűtői, viszont azok sokkal drágábbak. :)
Ez például már biztosan előrelépés lenne a Burst-höz képest, de sokkal drágább: [link]
Thermalrighttal nagyon nehéz árban felvenni a versenyt, én sem fogom lecserélni egy jó darabig, az biztos. :)

A Sandy Bridge legendája

(#98834) CriticalHit válasza Rowon (#98832) üzenetére


CriticalHit
őstag

10:43 Meglepett, hogy jelenleg nincs olyan léghűtés ami képes lenne megbirkózni a 7950X-el terhes terhelésen. "You'll need a realy good liquid cooler for that". A maximális 2150-es fordulaton is megnézném, hogy 90 fok felett marad-e a CPU hőmérséklete. Hiszen a 38dB 1300-as fordulatot jelent az EVO esetében.

Yesterday's history, tomorrow's mystery, today's a gift that's why it's called present.

(#98835) Rowon válasza vezeralmos2 (#98833) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Kezdjük ott, hogy semmit nem tudni a configjáról, mivel a kérdését nem a topikösszefoglaló alapján tette fel, összességében én úgy értelmeztem a hozzászólását, hogy csak az említett Arctic hűtővel kapcsolatban érdeklődött, hogy azzal van-e valakinek személyes tapasztalata? Ez a hűtő jelenleg ~12k forint körül megkapható: [link]

Amit te linkeltél neki Noctuát, az már 38k forint és egy erőteljesen túlárazott, sima toronyhűtő 5 hővezető csővel és egy 120-as ventivel. Erre a kaptafára (4-5 cső + 120-as venti) elég sok single tower hűtő készült a piacra, miért kellene neki pont egy 38k-s modellt nézegetnie és miért fizessen annyit érte, ha közel feléért kap egy fényévekkel jobbat? Semmilyen szempontból nem gondolom, hogy az a hűtő egy komoly előrelépés lenne neki a Burst Assassinhoz képest.

Burst Assassinnal többé-kevésbé egyenértékű toronyhűtők, feketében (ár szerint növekvő sorrendben):

ID-COOLING FROZN A610 Black
ID-COOLING SE-226-XT BLACK
ENDORFY Fortis 5 (EY3A008) (csak a fedőlemez fekete)

Ami ténylegesen előrelépés (ár szerint növekvő sorrendben):

Thermalright Peerless Assassin 120 SE (csak a fedőlemez fekete)
ID-COOLING FROZN A620 BLACK
Thermalright Phantom Spirit 120 SE (csak a fedőlemez fekete)
Deepcool AK620 ZERO DARK (R-AK620-BKNNMT-G-1)

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#98836) Rowon válasza CriticalHit (#98834) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Hát... Nem tudom. Talán valami dupla 140 ventis, 8 hőcsöves, vapor chamberes szörnyeteget, ha egyszer megálmodnak hozzá a mérnökök, talán az tudja majd kezelni. :))

Valami ilyesmit azért rápróbálnék: [link] De valami erősebb ventivel, pl.: [link] vagy [link]. Plusz folyékony fém, klimatizált helyiség, stb.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#98837) Lokii válasza CriticalHit (#98831) üzenetére


Lokii
tag

Engem nem lepett meg túlságosan , mondjuk jobban néz ki az tuti.

Nekem PS 120 SE ARGB lesz , már csak postára el kell mennem , de inkább üzleti átvétellel kérem következő alkalommal :B

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#98838) denesm


denesm
csendes tag

Sziasztok!

A Ryzen 5600 gyári Wraith Stealth ventije elkezdett az őrületbe kergetni. Nem egy különösebben izmos proci, nincs is agyondolgoztatva, basic home office, és egy kis gaming (Battlefield, Cities Skylines). Csere/upgrade egy ideig nincs tervben. A baseline kedvéért nyomattam rajta egy Aida64 tesztet, 83 °C volt a max. Jelenleg a házat 3 db Arctic F12 hűti, kettő elöl, egy hátul.

1.: Mennyit szánsz a hűtőre?
10k körül/alatt, max. 15k könnyek között :)
2.: Milyen házba kerül?
AeroCool Aero-500 (max. 155mm)
3.: Milyen alaplapra lesz?
ASUS AM4 Prime B350-Plus
4.: Processzor és videókártya típusa?
Ryzen 5600, Sapphire RX 6700 (igen, mindkettő az X nélküli változat)
5.: Ramok pontos típusa?
Patriot Viper Steel 32GB (2x16GB) DDR4 3200MHz PVS432G320C6K
6.: Egyéb igények? (fekete, passzív, stb.)
Alapvetően nincs, halk legyen, a funckió az elsődleges szempont. Ha esetleg full fekete, az már csak hab a tortán.

Nézegettem az ajánlottakat, de a bőség zavarában elveszek.
Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#98839) Rowon válasza denesm (#98838) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Szia,

Feketében 10k alatt:

ID-COOLING SE-224-XTS Black (SE-224-XTS-BK) - ~8,5k - 151 mm magas.
ID-COOLING FROZN A410 Black - ~9,5k - 152 mm magas.
ID-COOLING SE-224-XTS ARGB Black - ~9,5k - 151 mm magas.

Feketében 10k felett:

ID-COOLING FROZN A410 ARGB PWM - ~12,5k - 152 mm magas.
Thermalright Assassin King 120 SE ARGB BLACK (419049) - ~13k - 154 mm magas.
ID-COOLING FROZN A610 Black - ~ 14,5k - 155 mm magas.
ID-COOLING SE-226-XT BLACK - ~15k - 154 mm magas.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#98840) jimpo


jimpo
aktív tag

(#98841) Teaway válasza jimpo (#98840) üzenetére


Teaway
veterán

Semmi érdemlegeset nem hozott a konyhára, ami miatt fejvesztve kéne cserélni a 120 SE-t, volt is róla infó itt pár napja.

Nincs itthon csokid??

(#98842) jimpo válasza Teaway (#98841) üzenetére


jimpo
aktív tag

Ki beszélt itt cseréről :F
Eszembe se volt! Csak ha a por zavar, vagy cserélek valamit. Portalanítva egy hete volt, alkatrészcsere meg nem most lesz... :DDD

Még egy választási lehetőség, de legalábbis a "régebbi" hűtők picit talán olcsóbbak lesznek. :K

Stryd Next Gen

(#98843) Teaway válasza jimpo (#98842) üzenetére


Teaway
veterán

Új vásárló > 120 SE
Régi vásárló > már megvette a 120 SE-t
Fejlesztések, ami miatt inkább az Evo, mint az SE > na az nincs, vagy legalábbis nem olyan mértékű, hogy megérje.

Nincs itthon csokid??

(#98844) Rowon


Rowon
Topikgazda

Thermalright Phantom Spirit 120 SE és Thermalright Phantom Spirit 120 EVO összehasonlítás.




Ami az adatokból látszik:

Phantom Spirit 120 SE pozitívumok:

- Halkabb,
- Könnyebb borda, könnyebb ventilátor,
- Alacsonyabb 3 mm-rel (154).

Phantom Spirit 120 EVO pozitívumok:

- Nagyobb statikus nyomású ventilátor,
- Nagyobb légszállítás (+2 CFM)
- Továbbfejlesztett folyadékcsapágy a ventilátorokban.

Ha nem vesszük figyelembe a dizájnt, akkor a 120 SE nekem személy szerint jobban bejön. Elég kicsi a különbség közöttük.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#98845) Cifu válasza Teaway (#98843) üzenetére


Cifu
nagyúr

A történet inkább az, hogy az EVO már inkább 30e Ft felett kapható, és így nézve azért már nem olyan mindent lealázó best buy, mint az SE volt.

Intel vonalon még nem vitás az előnye, de Ryzen AM5 vonalon már kevésbé, 7700X esetén pl. a DeepCool AK620 olcsóbban hozza kb. ugyanazt a teljesítményt, 7950X esetén meg mindegyik Thermal limiten van 38dBa esetén...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#98846) Rowon válasza Cifu (#98845) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Sőt, 31,5k... [link]

Abszolút nem éri meg, szerintem. Szépnek szép, de ennyi. Akinek ez nem szempont, annak ott a 120 SE.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#98847) Lokii válasza Rowon (#98846) üzenetére


Lokii
tag

Vagy a 120 SE ARGB , igaz nem ID cooling A4-6-10-20 design , de legalább ad éjjeli fényt a 2 centi. Kíváncsi vagyok milyen lesz , hétfőn veszem át :) r2600at kíváncsi vagyok mennyire tornáz le, pont hidegfront van így ha kitart kiderül :B

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#98848) Rowon


Rowon
Topikgazda

Ezzel a hűtővel van-e valakinek tapasztalata?

Cooltek/Jonsbo CR-3000

Peerless Assassinnál jobb áron van (16.571 Ft.) és ránézésre legalább annyit tud.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#98849) Rowon


Rowon
Topikgazda

Érdekes dolgot vettem észre az Arctic új, büdzsés hűtőjével kapcsolatban: [link] 10 év garancia van rá. Ez elég kiemelkedő ahhoz képest, hogy a legtöbb gyártó 2-3 évet vállal, még a Noctua is "csak" 6-ot.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#98850) jeni válasza Rowon (#98849) üzenetére


jeni
félisten

ez inkább az Alza-ra jellemző a 10 év gari megadása.
több modellnél meg van a 10 év
más boltokban 2/3 vagy 5 év-t adnak arra

(#98851) Barell válasza Rowon (#98849) üzenetére


Barell
senior tag

Nincs ezen semmi meglepő, egy vasdarab 2 P12-vel. Ha egy huzamba menne 10 évet sem lenne baja. Hamarosan indulok én is a teljes fekete verzióért, már az automatában pihen. Érdemes még megnézni az új Arctic III aio-t is. Arra is ott a 6 év garancia. Egyetlen oka hogy nem az lesz hogy a vastagabb radiátor miatt nem fér be és nagyon hosszúak a csövei az Matx házamba. De ez már egy másik topic témája, csak megjegyeztem. Arcticcal (van pár kivétel pl azétt az Esports Duo meg még 1-2 kerülendő mert jobbakat árul házon belül jobb áron) meg ezzel a halom Thermalrighttal nem nagyon lehet mellényúlni szvsz. :)

(#98852) Rowon válasza jeni (#98850) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Igazad van, ahogy nézem a többi áruháznál már max. 5 év, vagy kevesebb. Az Arctic oldalán is 6 év jótállást írnak.

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#98853) Rowon válasza Barell (#98851) üzenetére


Rowon
Topikgazda

egy vasdarab 2 P12-vel.

Vendégem vagy egy kávéra, ha hozzá tudsz tapasztani egy mágnest.

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#98854) Barell válasza Rowon (#98853) üzenetére


Barell
senior tag

Bocsánat a helytelen megfogalmazásért, akkor fémdarab. :B

(#98855) Lokii válasza Rowon (#98853) üzenetére


Lokii
tag

Jó kávézást :B

Need for speed world:0DARIUS0 , Battle.net: Dunna#2926

(#98856) denesm válasza Rowon (#98839) üzenetére


denesm
csendes tag

SE-224-XTS-BK lett végül, az volt raktáron egy közeli üzletben. :DD
A gyári paszta nekem túl sűrűnek tűnt, úgyhogy a korábbról maradt MX-4-et kentem rá végül. Csere előtt AMD Wraith Stealth hűtővel kb. öt perc alatt volt 83 fokon a proci, most egy óra Aida64 nyüstölés után is csak 62 fokig ment fel. Mindezt a ventilátor 2500-as percenkénti fordulatszáma helyett 900-on.

Ezer hála! :R

(#98857) Rowon válasza denesm (#98856) üzenetére


Rowon
Topikgazda

:C Nagyon örülök neki! Használd egészséggel! :)

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

(#98858) Gomez1984


Gomez1984
aktív tag

Sziasztok
Valakinek van esetleg Dark Rock Elite + MSI B650 Tomahawk Wifi kombója?
Szépen rámegy a hűtő?
Mert az oldalon írták hogy problémás lehet a memória.

(#98859) jeni válasza Gomez1984 (#98858) üzenetére


jeni
félisten

A BEQUIET Dark Pro 5 is u.a. magas. Amúgy a ventivel lehet szabályozni, hogy feljebb rakod. A lamellák ki vannak vágva a memória helyén.

(#98860) partizanka


partizanka
újonc

Sziasztok! Cooler Master Elite 130 itx házam van amiben egy MSI MS-9899 lap csücsül i7 3820qm társaságában, a venti hangja a CPU-n kissé idegesítő egy idő után, esetleg tudnátok ajánlani valami megoldást? Próbáltam keresni pga988 hűtést de kb nulla a találat részemről.. Esetleg valami halkabb ventit tudnátok rá ajánlani ami kevésbé hangos? Tudom, hogy a méretéből adódóan is hangosabb de csak meg lehet ezt valahogy oldani? Esetleg ha lecserélném a bordát valami nagyobbra akkor elmenne passzívban? Vagy ezzel ne is próbálkozzak?

(#98861) Rowon válasza partizanka (#98860) üzenetére


Rowon
Topikgazda

Szia,

Szerintem ez a kérdés már inkább a Mini-ITX-be való, mert ott szvsz többen találkozhattak már hasonló problémával. Nekem is van egy Asrock N100DC-ITX integrált lapom, amin egy passzív borda van. Én úgy oldottam meg, hogy közvetlenül a borda fölé kötegelőztem egy 120-as Noctua ventilátort, ami teljesen elég neki, hogy alacsony fordulaton hűsen tartsa. Talán (talán) ez nálad is működne.

Esetleg Amáról egy réz, Dynatron hűtő, amin cserélsz ventit, mondjuk valami halkabb típusra: [link]

Bár ezzel a megoldással többe lenne a lé, mint a hús. A másik ötletem, egy ilyen: [link] Ezt valamivel ráerősíteni a procira, aztán egy házhűtő ventivel felülről, vagy oldalról fújatni.

Így néz ki egyébként a hűtő és a lap?

[ Szerkesztve ]

Az emberiség két legnagyobb találmánya az írás és a mikrohullámú sütő.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.