Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#59301) mephi666 válasza cappa72 (#59300) üzenetére


mephi666
nagyúr

:DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#59302) Lauda válasza cappa72 (#59300) üzenetére


Lauda
félisten

Finoman fogalmazva elég sokat jártam franciaországban keresztbe - kasul :DDD, egyszer sem találkoztam olyan körforgalommal, ahol a benthaladóknak van elsőbbsége.

(#59303) mephi666


mephi666
nagyúr

ez meg csak úgy tegnapról... mögöttem érkezett amúgy, viccesebb lett volna ha jobbra áll egy rendőr az első sorban és utána fordul :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#59304) Hi!King válasza Lauda (#59297) üzenetére


Hi!King
őstag

Sopronban éltem át azt a folyamatot, hogy kicsi gyerekkoromban nem volt egyetlen körforgalom sem, miközben volt pár hely, ahol nagyon kellett volna (szüleimmel gyakran jártunk arra autóval, illetve kerékpárral is, onnan volt meg nekem pár ilyen hely). Először ezek megépültek, ami tök jó volt, majd utána nekiálltak mindent körforgalommal megoldani, ott is, ahol nem kéne. Az egyik minikörforgalom közepébe, amit egyébként figyelmetlen autós simán benézhetett, mert egy egyenes magasabbrendű út közepére tették csak úgy oda a pöttyöt, valaki egy éjszaka ráfestett egy smiley-t, azután mindenki smilye körforgalomnak hívta.

(#59305) Hi!King válasza mephi666 (#59303) üzenetére


Hi!King
őstag

Ez nem is számít olyan durvának. Rendszeresen látom XI. kerület Hausmann Alajos utca - Hengermalom utca kereszteződésben, hogy mikor már piros, akkor úgy megy be a kereszteződésbe 3-4 autó, hogy már a 2. is álló helyből indul el, tehát szó sincs arról, hogy lendületben volt, és gyakran be is ragadnak a kereszteződésbe ezután.

De múltkor olyannal is találkoztam, hogy simán piros közepén hajtótt át lendületből az arc.

(#59306) mephi666 válasza Hi!King (#59305) üzenetére


mephi666
nagyúr

vannak ilyenek: ez is mögöttem érkezett végig, majd amikor én lassítottam a sárgára (kényelmesen meg bírtam volna állni, amúgy meg pirosba mentem volna már én is), akkor vágott ki a külső kanyarodósávba, hogy onnan átmenjen egyenesen... mindez addig jó, amíg jobbról nem érkezik valaki 50-60as tempóval zöldre és nem b*sz bele akkorát, hogy elrepüljön az árokig :)

az ilyen mikrokörforgalmakat én nagyon utálom... cegléden láttam először ilyet, néztem is, hogy ez meg gördeszkásoknak készült, vagy mi? :DDD

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#59307) cappa72 válasza Hi!King (#59305) üzenetére


cappa72
nagyúr

Ritkán vezetek Bp-en, de jobbnak tartom, mint vidéket abból a szempontból, hogy míg vidéken ha nem megyek bele a kereszteződésbe, mert akkor tuti beakadás lesz, akkor ledudálnak (a vérmesebbje mutogat is mellé; igaz, olyan még nem volt, hogy kiszálljon valaki, és odajöjjön, hogy mér' nem megyek)
Eddig Bp-en ilyen nem volt. Vagy csak szerencsém volt ama évi 4-5 budapesti utamnál.

(A kresz is aszongya' asszem', hogy ne mennyé' bele abba a kereszteződésbe, amit nem tucc' elhagyni - persze nem ezzel a helyesírással)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#59308) mephi666 válasza cappa72 (#59307) üzenetére


mephi666
nagyúr

...pedig mennek bele ott is a pirosba :)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#59309) Hi!King válasza mephi666 (#59306) üzenetére


Hi!King
őstag

Sopronban ez így néz ki:
https://www.google.com/maps/@47.684823,16.5791425,3a,75y,268.28h,78.06t/data=!3m6!1e1!3m4!1sXO8IpU7VEYRXOwHV69xuXA!2e0!7i16384!8i8192

Pedig korábban már ezen is megdöbbentünk, hogy mi ez, mára már nagynak számít:
https://www.google.com/maps/@47.6848144,16.583566,3a,75y,297.54h,71.17t/data=!3m6!1e1!3m4!1s9qKnSu5Slo5N-MLYUlLS3g!2e0!7i16384!8i8192

A buszok eleve csak középen tudnak átmenni, éjszaka a legtöbben középen hajtanak át, a taxisok nappal nagy forgalom idején is...

(#59310) Hi!King válasza cappa72 (#59307) üzenetére


Hi!King
őstag

Engem még sehol sem dudáltak le emiatt. Viszont Budapesten sokkal több az olyan kereszteződés, ahol könnyen be lehet ragadni, mint vidéken. Közvágóhídnál Kvassay-Soroksári kereszteződésben mindennapos, hogy beragadnak, gyakran baleset is van miatta, mert van hogy valaki beragad, egy másik meg nem figyel.

(#59311) szebe válasza perempe (#59294) üzenetére


szebe
őstag

Nem tudom, mikor jobb a körforgalom a lámpánál.

Nem tudom hogy lehet ezt szépen kifejezni, de amíg nem túl nagy a forgalom.
Kis/közepes forgalmú kereszteződésre jobb a körforgalom, mert folyamatos az áthaladás. De bizonyos nagyságú forgalom felett jobb a lámpa (vagy lámpás körforgalom, és lehet tovább cizellálni), mert ott már nincs akkora áteresztőképesség, és csak dugul.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#59312) philoxenia válasza biker (#59298) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Szolnokon a helikopteres körforgalomnál már normális ez, Szanda felől beengedik a szajoli irányból érkezőket
zippzárelv szerint, sőt kifelé a városból a Pólya Tibornál is normálisan oszlik el az Ady-Szántó irányú forgalom. Ott mindig csak villog a lámpa egy döntés miatt.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#59313) Reggie0 válasza Hi!King (#59292) üzenetére


Reggie0
félisten

Szabalyozza ugy is, a korforgalom nem csodaszer, siman be tud dugulni.

(#59314) philoxenia válasza Reggie0 (#59313) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Igazából a kihajtókat keresztező, zebra, kerékpárút miatt, vagy ha aránytalan a forgalom más irányokból.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#59315) Reggie0


Reggie0
félisten

https://www.vezess.hu/haszongepjarmu/2023/01/20/komoly-valtozas-johet-a-b-jogisnal/

Amit terveznek valtoztatni (csak a lenyegesek):
- 3.5 tonna helyett 4.25 tonna a max
- ha egy EU-s orszagban bevonjak a jogsit, akkor mindenhol be legyen vonva
- 1 ev utan emlekezteto kepzes a friss jogsisoknak

[ Szerkesztve ]

(#59316) mephi666 válasza Reggie0 (#59315) üzenetére


mephi666
nagyúr

"ha egy EU-s orszagban bevonjak a jogsit, akkor mindenhol be legyen vonva"

erre van/volt/lesz közös adatbázis? nyugaton nem tudom milyen kamerás rendszerek vannak, de naiv fejjel el tudnám képzelni, hogy jobban szűrnek (rendszám alapján már a kompjúter láthatja, hogy x kocsi üzembentartójának be van vonva a jogsija, ezért érdemes lenne megállítani) ...ehhez viszont az kéne, hogy egész eu-ra közös adatbázis forgalmi engedélyekről és jogosítványokról :K

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#59317) Reggie0 válasza mephi666 (#59316) üzenetére


Reggie0
félisten

Most ugy megy, hogy elveszik a jogsit, akkor azt visszakuldik a kibocsajto orszagnak, ott meg lazan visszaadjak, mert nincs ilyen jogszabalyi hatter. Mar az is elorelepes lenne, hogy ha a kibocsajto orszag nem adna vissza automatikusan. A QR kodos/applikacios jogsi pedig valoszinuleg meg is konnyitene az ellenorzest is.

(#59318) Hi!King válasza Reggie0 (#59313) üzenetére


Hi!King
őstag

De ha a befelé hajtónak van elsőbbsége, akkor kisebb forgalomnál is bedugul, mint ha a bent lévőnek van elsőbbsége.

(#59319) Lauda válasza mephi666 (#59316) üzenetére


Lauda
félisten

Jelenleg is vannak együttműködő országok (példa), akik kommunikálnak egymással ilyen szempontból.

Az egy érdekes kérdés, jó megoldás-e uniós szintre emelni, hogy ha bármelyik országban bevonják a jogsit, akkor az egész unióban nem vezethetne.

(#59320) mezis válasza Lauda (#59319) üzenetére


mezis
nagyúr

Legalább olyan szintű együttműködés kellene, ha Miskolcon bevonták a jogosítványomat, akkor ne tudjak Kassán jogosítványt szerezni.
Továbbá ha Szlovákiában elkaptak szeszes állapotban, akkor egy hazai hasonló esetnél már visszaesőnek számítsak.

mezis

(#59321) lezso6


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

TÖMEGESEN hajtanak át a TILOS jelzésen, egy BUDAPESTI VASÚTI ÁTJÁRÓBAN az autósok

Gondolom ez itt rendszeres, hogy a lámpa túl korán lesz piros. Ezzel azért valamit kezdeni kéne, elég jó példája annak, amikor az elméleti túlbiztosítás a gyakorlatban veszélyesebb. Mert az emberek önfejű idióták és számolnak a túlbiztosítással.

Lásd még az (autós) jelzőlámpa váltások közötti extra másodpercek, ami miatt egy kis ideig gyakorlatilag biztonságban beleféraz áthajtás a piroson.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#59322) Lauda válasza lezso6 (#59321) üzenetére


Lauda
félisten

Ott nagy gáz van a berendezések hangolásával. A szerelvény érkezése előtt 10-15 másodpercnél többet nincs értelme hagyni. Nálunk is így működik.

(#59323) Reggie0 válasza Lauda (#59322) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem ritka, hogy egy megallo a biztositott szakaszon belul van es mar akkor lezarja a keresztezodest, amikor a megalloban all a szerelveny.

(#59324) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

A fénysorompók nem egyformán, de tíz percen belül pirosról mindenképp sötétre váltanak maguktól automatikusan.
Forgalmas útátjáróban ez nagyon hosszú idő.
Sajnos a MÁV malmai lassan őrülnek. Minden sorompóhoz kéne kamera, amelyik forgalmasabb útkereszteződést zár el, kellene egy telefonszám amit érdemes lenne hívni hosszabb piros jelzés esetén, mert normál esetben tényleg egy-két perc lehetne csak, kivéve a kereszteződést fizikailag is elzáró vonat esetén. Annak lehet olyan oka is, hogy órákról lesz szó, de akkor nyilván lesz terelés.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#59325) mephi666 válasza lezso6 (#59321) üzenetére


mephi666
nagyúr

aztán azok kerülnek néha az esti hírekbe, akik megszokják, hogy "itt egy perccel a vonat előtt vált mindig a lámpa, bőven van idő a piroson átmenni" ...majd kiszakadnak ebből a megszokott környezetből és 20km-el odébb már nem jön be a rutin :U ...pl ez a "piros eleje a sárga" hozzáállás is csak addig jön be, míg a másik irányból senki nem vár a 0-ról való elindulásra, hanem valaki érkezik 50-60-as tempóval és belecsattan

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#59326) Lauda válasza philoxenia (#59324) üzenetére


Lauda
félisten

Itt készült a felvétel. Laikus szemmel nézve nem igazán indokolja semmi a hosszan tartó piros jelzést. :F

(#59327) szebe válasza Lauda (#59326) üzenetére


szebe
őstag

Vicces, hogy a Streetview felvételen épp mókol a szaki valamit, feltételezem az átjáróhoz kapcsolódóan :)

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#59328) Zozzant válasza szebe (#59327) üzenetére


Zozzant
addikt

[Három szaki] :)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#59329) Lauda válasza szebe (#59327) üzenetére


Lauda
félisten

:D

(#59330) philoxenia válasza Lauda (#59326) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Két eset lehetséges:
- a megállóban áll a személyvonat, ami már zárja a sorompót
-a sorompót a bejárati/kijárati jelző szabadra állításával zárják, ilyen esetben nincs a tízperces automatizmus sem.

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#59331) Zolás válasza mephi666 (#59316) üzenetére


Zolás
addikt

Olaszországban ha elveszik a jogsit, majd postázzák, ha letelt a szankció! Ha bevonta 3 hónapra, utána postázza, és majd egyszer odaér hozzád. Ami egyébként minden úniós szabállyal szembemegy, dehát nincs mit tenni, nem tudod beperelni az egész országot.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#59332) Sotho


Sotho
őstag

Azannya! jól megy ez a gép! [link] ;]

(#59333) Reggie0 válasza Sotho (#59332) üzenetére


Reggie0
félisten

Sztem beragadt a kezifek.

(#59334) mephi666 válasza Sotho (#59332) üzenetére


mephi666
nagyúr

magyar autópályán, 60-as táblánál 120 meg 150-el, máshol 160-180-al... :U de a barma legalább kirakta a tetoválását, hogy könnyebb legyen beazonosítani... :C

"A látszólagos sebesség túllépések a műszerek hibás működéséből és visszajelzésükből fakadnak."

...jó fos az a bmw, ha a valós sebesség dupláját mutatja :D vagy ez ilyen urban legend a köreikben, hogy duplát mér és nagy részük ezért nyomja neki annyira? közben meg csak egyes típusokban rossz a műszer, mint a videón?

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#59335) konci79 válasza mephi666 (#59334) üzenetére


konci79
őstag

Itt is vannak van olyan topikok, ahol simán kiírják hogy mennyivel szoktak menni, és még büszkék is rá, hogy megy 160-180-al.
Napról napra jobban gyűlölöm a vezetést, pedig ebből élek...
Mintha valami kib...ott élet-halál harc lenne , egyre többen mennek úgy az utakon.

(#59336) mephi666 válasza konci79 (#59335) üzenetére


mephi666
nagyúr

...ezt komolyan megnézem, hogy merre lehet tovább tolni, hogy foglalkozzanak már vele a szervek... 1-2 videóba még beletekertem: rendes autópályán meg autóúton is tolja neki bőven a megengedett felett... ez most nagyon felcseszett, hogy ebből akar valaki nézettséget generálni, hogy ő a "notórius gyorshajtó f*szagyerek"? :U (és ehhez egy vállalkozás kocsit tesz alá, mert támogatják ezt a típusú marketinget :U )

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#59337) Zolás válasza mephi666 (#59336) üzenetére


Zolás
addikt

Érdekes, hogy a Győzikét megbüntették mert öv nélkül vezetett, és hogy ez veszélyes, meg rossz példát mutat, de az ilyet, aki egy rossz úton 180 körül gurul, meg le se sz@rnak...

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#59338) Reggie0 válasza Zolás (#59337) üzenetére


Reggie0
félisten

Szerintem csak azt buntetik meg, akit fel is jelentenek. Azaz amig csak sapitoztok a videon nem fog tortenni semmi se.

(#59339) Zolás válasza Reggie0 (#59338) üzenetére


Zolás
addikt

Az általam említett esetben saját hatáskörben járt el a hatóság, mert leadták a tévében, hogy öv nélkül vezet.

Csere érdekel komoly cucokra?Mik azok a Cucok??"A cucoknak két alfaja van.Van a komolytalan mindenhol megtalálható.A másik a komoly(cucokusz komolyikusz)na ez van neki ez sokkal ritkább"By:5teve

(#59340) Reggie0 válasza Zolás (#59339) üzenetére


Reggie0
félisten

Valaki nyilvan leszolt melle, maguktol nem csinalnak semmit se ezek. Vagy az egyik rendor utalta.

(#59341) Sotho válasza konci79 (#59335) üzenetére


Sotho
őstag

Hát de azt tudod hogy úgy van, hogy amikor utolérnek akkor:

Na hova sietsz te kis buzi, más is közlekedik itt nem csak te, majd én megmutatom neked hogyan kell dekára 50-el menni ( -10%)

Ha te érsz utol valakit akkor:

Mennyünk mán baz+ nem hiszem el az a köcsög direkt feltart!

:D

(#59342) mephi666


mephi666
nagyúr

na, kis híján megvolt előbb egy páréves gyerek meg egy babakocsis anyuka... itt megyek egyenesen, nekem jobbról áll egy autó előre húzódva, indexelve, ami balra kanyarodna... szemből meg megállt egy kocsi, hogy átengedje a kocsi takarásában várakozó és átkelni szándékozó famíliát... :U egyszer csak szalad át a gyerek meg lendületből megindul anyuka a babakocsival, de úgy hogy még felém se nézett... :U megálltam azért, mert csak kb 30-40-el érkeztem, de ha valaki jön a megengedett 50-el, annak lehet nem sikerül

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#59343) Lauda


Lauda
félisten

[link] [link] Az ilyeneket kivételt nélkül eltiltanám a vezetéstől. Mindkettőt.

[ Szerkesztve ]

(#59344) Reggie0 válasza Lauda (#59343) üzenetére


Reggie0
félisten

Miert kene elvenni a sertettol? Mert mereszelte megvedeni magat? Kulturaltabb orszagban az ilyen tamadokat le lehet loni es nyugodt szivvel tovabbhajtani.

[ Szerkesztve ]

(#59345) mephi666 válasza Lauda (#59343) üzenetére


mephi666
nagyúr

láttam a videót, de továbbra sem értem, hogy mi baja volt a furgonnak: külsőben szabályosan haladt a kocsi, végén besorolt, ahol lehetett... az lehetett a baja, hogy nem tudott átcikkcakkozni, mert a külsőben-belsőben haladók közt nem volt elég hely? :U plusz annyira sietett, hogy volt ideje fékezgetni és megállni... utána a pirosról ne is beszéljünk... ilyet azonnal be kellene utalni pszichológiai alkalmasságira és örökre bevonni a jogsiját...

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#59346) Hi!King válasza Lauda (#59343) üzenetére


Hi!King
őstag

Melyik a másik? Egy furgonos össze-vissza cikázik, index nélkül, a végén pedig mikor a mellette lévő autó mögé sorolna, befékez, hogy kiszálljon emberkedni. Ebben a történetben rajta kívül még az az autós szabálytalan, amelyik balra a záróvonalon megkerülni, de az valahol érthető. Akivel a furgonos emberkedni akar, semmi szabálytalant nem csinált.

(#59347) cappa72 válasza Hi!King (#59346) üzenetére


cappa72
nagyúr

"A 37 éves sértett sem reagált jól a helyzetre, a kisgyermeke autóban tartott játékpisztolyát mutatta fel a terheltnek." - a cikk szerint.
Szóval azért öntött egy kis olajat a tűzre. Ilyet nem szabad csinálni. Fegyvernek látszó tárgtgyal kvázi fenyegetni.
(de valóban, közlekedési szempontból nem szabálytalankodott)

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#59348) Hi!King válasza cappa72 (#59347) üzenetére


Hi!King
őstag

Ja, ok, azt nem olvstam el, csak most.

(#59349) Reggie0 válasza cappa72 (#59347) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez jatekpisztolytol is fugg. Ha a piros/narancs jeloles megvolt a csovegnel, akkor abbol a tavolsagbol az mar nem igazan fegyvernek latszo targy. De a jogositvanyanak ehhez semmi koze.

[ Szerkesztve ]

(#59350) Hi!King válasza Reggie0 (#59349) üzenetére


Hi!King
őstag

Ha fegyvernek hitte volna a furgonos, akkor nem száll ki emberkedni.

Ettől függetlenül vezetés közben nem fenyegetőzünk semmilyen tárggyal. Ha kizárólag a vezetést nézzük, akkor önmagában ez a cselekvés eltereli a figyelmét a vezetésről.

Egyébként ez a furgonos úgy cikázott, hogy ha én ilyet látok, akkor igyekszek az ilyentől távol maradni, elsőre azt gondoltam volna, hogy ez be van baszva.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.