Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63521) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Már ha úgyis leáldozik a kompaktok világa...
Van otthon 2 gépem: egy Sony A6000 váz + kitobi (16-50 f/3.5-5.6) + vaku + egy Helios obi + akkutöltő.
A másik egy Panasonic LX15.
Mindkettő dobozos, makulátlan, alig van bennük expo. Tényleg, szinte semmi.
Kb alig veszem elő akármelyiket is, néha az oviban videóztam a Panával, és ennyi.
Szerintetek hosszú távon melyiket érdemes megtartani? Már ha van értelme a kérdésemnek...

[ Szerkesztve ]

(#63522) expo válasza szabo.csabi (#63520) üzenetére


expo
tag

A Sony RX100 VI-VII már érintőképernyős.
Valóban hoztak áldozatot fényerőben a nagyobb zoomtartományért.

Az RX100 V és VA még nem tapizható, cserébe jobb a fényerő. Én egy VA-t használok, a touchscreen hiánya nálam ritkán jön ki, fókuszválasztáskor néha jól jönne. Azt is meg lehet oldani arcfelismerővel vagy manuális beállítással, de megértem, ha ez valakinek már nem elég.

(#63523) laed válasza Meridian (#63518) üzenetére


laed
junior tag

"Szóval keresgéltem, ezt találtam kompaktban ami kapható: Canon Powershot SX740 HS
Van is róla teszt, talán a videós része nem annyira jó - bár elég impresszív hogy videózás közben 40x optikai zoomot is tud oda-vissza használni."

Nekem a kisebb verzió (25x zoom) van meg; és az elég jó gép, az alapján ajánlom ezt is. Aztán úgy dönthetsz, ahogy akarsz. :)

1 időben gondolkodtam, hogy arra váltok, amit kinéztél; aztán végül belenyugodtam ebbe a verzióba.
Nem mondtad, mit akarsz fotózni, nekem eddig mindig elég volt a tudása. (Pl. le tudtam vele fotózni a tetőre szerelt antennát is.)

(#63524) driver18


driver18
tag

Sziasztok.
Eladtam a 6D-met, mert a két kislányom fotózása azzal már megoldhatatlan volt. (Semmi mást nem fotóztam már szinte)

Tudnátok nekem ajánlani erre a célra megfelelő kompaktot? A képminőség lenne a legfontosabb tulajdonság. Árban kb. 200e-ig.
Köszönöm! :R

(#63525) asdf_


asdf_
veterán

Nincs már kompakt, meghalt (új, használt még van). MFT+ Pana25 és/vagy oly/pana 45 használtan.

(#63526) vond válasza driver18 (#63524) üzenetére


vond
MODERÁTOR

HardverAprón van alig használt Sony ZV-1 190 ezerért, meg Pana LX100 120 ezerért. Mindkettő jó vétel szerintem. Gyerekekhez a Sony talán jobb lenne az AF miatt.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#63527) wwhy válasza driver18 (#63524) üzenetére


wwhy
veterán

EZ egy jó ajánlat lehet :K

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#63528) acsati


acsati
aktív tag

Sziasztok!
Látom itt az utóbbi ajánlásokat, az LX100, LX15 gépeket. Vonzóak számomra is, szeretnék valami olcsóbb megoldást fényképezésre, ami jobb minőséget biztosít, mint a telefonok. Közben látom, hogy Sony A6000 kitobis gépek is vannak már hasonló árkategóriában használtan.
Azért az minőség szempontjából jobb vétel lehet az említett kompaktokhoz képest, ugye?
Esetleg a Sony A6000 Milc-nek milyen alternatívái, kihívói lehetnek ebben a 150ezer ft-os kategóriában?

(#63529) Tin_Shield válasza acsati (#63528) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Van persze annyiért, a levélnehezéknek való kitobjektívvel. Az a6000 amúgy akár jobb képminőségre is képes lehet, mint az említett Panasonic gépek (nagyobb a szenzor), de akkor rendesen meg kell támogatni objektív oldalról, ami akár - a lefedni kívánt optikai tartománytól függően - többszörösébe is kerülhet mint a gépváz.
Némi plusz info még: ennek a két gyártónak nem igazán kifinomult - volt, ebben az időszakban - a jpg motorja, a széteffektezett, hádérezett, agyonfilterezett mobilos képi világhoz szokott szemnek könnyen csalódást okozhat. Persze ott van a képekben a bugi, csak elő kell tudni csalogatni raw feldolgozással, színprofilokkal, stb.
Az a6000 árában m43-os cserélhető objektíves gépek vannak zömében, ezek némely szempontból többet, némely szempontból kevesebbet nyújtank. Fuji sajnos a hype miatt nincs ennyiért, a Canon EOS-M-et kihalálsra ítélték.

[ Szerkesztve ]

(#63530) Pastika


Pastika
tag

Nemrég sikerült hozzájutnum egy Sony RX100 M7-hez. Azt kell mondjam zseniális kis szerkezet, még ismerkedünk. Az biztos, hogy utazós fényképezőgépnek number1. :))

(#63531) laed válasza Pastika (#63530) üzenetére


laed
junior tag

Átnéztem a gép tudását, és csakugyan 1 csúcsgép.
De nekem az egyetlen igazán hasznos dolognak a külső mikrofon csatlakozása tűnt. Fél milla 1 jack-dugó??

(#63532) laca96


laca96
csendes tag

Sziasztok, szép napot!
...bízom benne, hogy jó topicban kérdezek....
Van egy Canon PowerShot G7 X Mark II fényképezőgépem.
Szeretnék a géppel, állványra tett helyzetében távvezérelt módon exponálni.
A fényképező leírásában ez szerepel:
CSATLAKOZTATHATÓSÁG
Kapcsolódás:
USB
Wi-Fi
GPS
Micro HDMI
micro-B
Wireless: Igen
Az üzletben azt mondták nem megoldható....
Köszönöm a segítséget!

(#63533) Dr.NX válasza laca96 (#63532) üzenetére


Dr.NX
Topikgazda

Canon Camera Connect appot próbáltad már?

Elfogadom a sütiket.

(#63534) laca96 válasza Dr.NX (#63533) üzenetére


laca96
csendes tag

Még nem, Köszönöm!

(#63535) laca96 válasza Dr.NX (#63533) üzenetére


laca96
csendes tag

Installáltam.
Ez hiányzott.
Még küzdök vele, sikerülni fog! :)
:R

(#63536) Pastika válasza laed (#63531) üzenetére


Pastika
tag

1.) Nem félmilla volt nyilván a hivatalos új ára teljesen elrugaszkodott..
2.) jackdugós mikrofonbement pont nem érdekel, mert nem vloggerkedem.
3.) a 24-200 utazózoom tartomány talán ez lesz a leghasznosabb ultrakompakt méretben.
4.) nem kell egy objektívparkot magammal vinni egy utazásra/nyaralásra amennyiben szeretnék telfononos fotózáson túlmutató, értékelhető fotókat készíteni.

(#63537) Pali79


Pali79
aktív tag

Sziasztok!
Munkára kellene gépet vennem. Fő szempont a nagy fényerő és a minél nagyobb látószög. Beltéren kell berendezésekről fotót készíteni. Fontos, hogy nem lehet Wifis, mert az nem engedik be a gyárba.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.