Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#462) Szten Márs válasza Avalon (#461) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Épületfotózás elég elsődleges lesz és nem a szórakozás része a dolgoknak. Ahhoz talán jobb lenne a 24 mint a 28, bár nem álltam neki fokokban megnézni a különbséget.
Meg a 2,8-as és 3,5-ös fényerő különbözete ami effelé hajt. Ezt jó lenne látni mennyit is számíthat. De így ennyi.

Nincsenek fenntartásaim a dSLR-ekkel kapcsolatban. Kézbe fogtam egy Nikon D70s-t és valami hihetetlenül jó érzés volt, úgy passzolt mintha odateremtették volna. Kézbe fogtam egy Canon 350D-t meg 400D-t is... na ezekről koránt sem tudom ezt elmondani... :( A nikonnál meg az ISO200 kezdő a hendikepp. Nem tudom mennyire zavarna. Na meg azt mondják sokszor téveszt wbalance-ot autóban, de azt úgyis megmondom neki én... De a kitobiját nagyon szokás dícsérni. Csak épp árban pont annyival drágább egy R1-nél amennyivel nem hiszem, hogy tudok többet rászánni, így maradna a D50. Az meg tényleg low-end.
R1-et meg még nem fogtam, ami alapvetően sokat eldönthet... (Fogott már vki? :D )

Ami alapvetően zavar, hogy én sem tudom, hogy elég lenn-e a 120mm. Már csak azért sem mert biológus hallgató vagyok és effektíve félhivatalból - nameg kreditgyűjtésnek óraképp - természetfotózás bejöhet, amihez nem árt a tele.
Csak mint régebben mondtam: a kitobi d70s-nél 105 mm a D50-nél meg 82,5 mm és NAGYON sokáig nem fogok tudni venni másikat, akkor meg már lehet jobb a ráheggesztett 120 mm....

Elnézést a nagymonológért, tudom nekem kellesz majd döntenem, csak gondoltam dilemmázok már egy sort írásban ha itt vagyok, de leültem :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.