Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51) quantal válasza bandus (#50) üzenetére


quantal
tag

Nem tudom, nem használtam még FZ7-et. Az FZ30 szépen megoldja black-frame szűréssel a hosszú záridős felvételek zajmentesítését. Ugyanaz a Venus Engine II dolgozik a két gépben, persze ettől még lehet ebben (is) különbség.

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#52) Soockit


Soockit
aktív tag

Nem tudom, engem zavar ez a sokak által mondott Panasonic zaj
Ezért talán a IS3, H5 felé hajlok!

(#53) vicces válasza Soockit (#52) üzenetére


vicces
addikt

én is eközött a 2 gép között vaciláltam.
h5öt fogok venni. ha találok valahol. sehol nincs, vagy éppen csak szürkében.
illetve talán még a mediamarktban..

:)

(#54) quantal válasza Soockit (#52) üzenetére


quantal
tag

A képek minőségét nézd minden gép esetén, és ez alapján dönts! Fz7 esetén például nem a zajt szokták emlegetni, hanem a mosottságot. A zaj vagy a mosottság is jellemző lehet bármelyik gépre, attól fűggően, hogy milyen körülmények között készült képet nézel. Lehetőleg minél több képet nézz meg azok alapján dönts. Ez a kategória a kompromisszomukról szól - de ez már közhely.

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#55) Soockit válasza vicces (#53) üzenetére


Soockit
aktív tag

Hol nézted?

(#56) Fryskitt válasza vicces (#53) üzenetére


Fryskitt
addikt

Ja, karácsony előtt. Várj januárig, majd lesz. :(

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#57) Iso***


Iso***
csendes tag

Nah megvettem a gépet.Végül is az Fz 7-es lett,ezen meg a H5-ön hezitáltam,az segített dönteni,hogy egy-egy darab volt csak a boltban mindegyikből és jött egy fickó aki szintén a Panát szerette volna.Nem hagyhatam hogy nyerjen :DD :DD :DD
Azt szeretném még mondani, mindenkinek köszönöm a segítséget,nagy királyok vagytok és örülök neki,hogy itt ilyen banda gyűlt össze.Békés,Boldog Karácsonyt Kívánok mindegyikőtöknek.A jövő évben sem fukarkodjatok a kockákkal,lövöldözzetek mindenre ami él és mozog :C :C :C :R :R :R

(#58) Soockit


Soockit
aktív tag

Nah én meg megvettem a Canon IS3-mat.

(#59) perempe válasza Iso*** (#57) üzenetére


perempe
addikt

Biztosan jobban jártál vele...

* Brahms: 4. szimfónia *

(#60) Iso***


Iso***
csendes tag

A Panának kell formázni az aksiját?Kell ezt is 15 órát tölteni mint a telefonét vagy ezt nem?Lithiumos.

(#61) orbano válasza Iso*** (#60) üzenetére


orbano
félisten

Olvasd el a használati utasítást, ha kell, le van benne írva :)

Ja: az fz4-ünket nem kellett...

[Szerkesztve]

A vér nem válik VAZZE!™

(#62) vicces válasza Fryskitt (#56) üzenetére


vicces
addikt

digitalplazaban neztem, és meg is rendeltem, de ott se volt csak szürke.
a csajszi azt mondta, hogy hétfőn kapnak árút, és majd akkor küld egyből egy feketét:D
hát remélem, hogy nem feljet el:)

:)

(#63) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

objektívek jelöléséről vmi baromi részlets: teljes táblázatot nemtud vki?

canon, nikon, sigma, pentax, tamron, tokina.... minden érdekel.

Egyébként nemigaz nemtudnak egy dolognak egy nevet adni... usm=hsm=supersonic=....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#64) orbano válasza Dare2Live (#63) üzenetére


orbano
félisten

sok helyen kiírják a jelentéseket, pl: [link] de teljes listát még nem láttam sehol :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#65) perempe válasza Dare2Live (#63) üzenetére


perempe
addikt

[link]
Erre gondoltál?

* Brahms: 4. szimfónia *

(#66) Zozzant válasza Iso*** (#60) üzenetére


Zozzant
addikt

felteszed a töltőre és ha kész kikapcsol, nem tudod 15 órát tölteni, ha akarnád se

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#67) Dare2Live válasza perempe (#65) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ezcsak sigma + ennél sokkal, sokkal bővebbre. :)

Eddig ez a legbövebb egytáblázat de annyira hiányos, hogy rémisztő pl pentax az nem is létezik. :(
[link]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#68) orbano válasza Dare2Live (#67) üzenetére


orbano
félisten

A lényeges featureöket leírja, innentől csak elmész pentax oldalára és kikeresed az ő jelölésrendszerüket és belerakod a táblázatba :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#69) Foglalt név


Foglalt név
addikt

Hello,

rokon szeretne fényképezőgépet. Számítógép nincs, tehát ha nem digitális gépet mondtok, talán nem is annyira baj. Azt hiszem elsődleges szempont az ár, kb. 30eFt-ot szánnak rá. Mivel nem is igazán értenek az ilyen kütyükhöz, minden szempontból egy alap gép lenne az ideális. Ellenben, ha lenne olyan, ami valóban alap és nem gagyi, az lenne az igazi. Előre is köszönöm a segítséget és kívánok ezúton is kellemes ünnepeket!

(#70) perempe válasza Foglalt név (#69) üzenetére


perempe
addikt

Mit akar fényképezni? Először ezt kellene eldöntenie...

Bizonyos célokra alkalmatlanok a kompaktok. Ki lehet fogni egy K-bajonettes gépet 8-10K körül obival, szinte automata gépek ezek (blendéhez a záridőt kitalálja a gép). Hozzá egy tele az 10-15K, és már van is egy jó szettje. Később vehet hozzá Pentax digitális vázat is.

Meg lehet ezt játszani más márkákkal is (Nikon, Canon, stb.): először analóg gép, aztán digitális váz. (Bár az ár, kompatibilitás miatt a K-bajonett ajánlott.)

* Brahms: 4. szimfónia *

(#71) Laslow


Laslow
senior tag

A Fuji F20 videofelvétel közben engedi vajon a digitális zoom használatát? (Azt tudom, hogy az optikait nem.)

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#72) orbano válasza Foglalt név (#69) üzenetére


orbano
félisten

egy ilyen árban lévő Canon vagy Panasonic gép bőven megteszi szerintem. Családi fényképezgetéshez kell, akkor elég az, ha pedig komolyabbak lesznek a szándékai, akkor úgyis rájön, hogy ennyiből nem ússza meg.
Analóg fotózás meg már nem móka. Kötve van az ember a film apacitásához, ami ilyen jellegű felhasználásra kényelmetlen, valamint drága a film és az előhívás...

A vér nem válik VAZZE!™

(#73) perempe válasza orbano (#72) üzenetére


perempe
addikt

Egy kompakt jó megoldás lenne, de inkább vegyen analógot, ha nincs számítógépe.

Itt még számítógépre is kellene költeni, nem úszná meg 100-150K alatt...

[Szerkesztve]

* Brahms: 4. szimfónia *

(#74) orbano válasza perempe (#73) üzenetére


orbano
félisten

miért kellene? ugyanúgy bemegy boltba, bedugja a memóriakártyát, kiválasztja a képeket és előhívatja. ez még mindig fényévekkel jobb és olcsóbb mint a filmmel szenvedni. jó dolog az analóg, nem mondom, csak nem ebben a kategóriában... szerintem.

A vér nem válik VAZZE!™

(#75) Retro11 válasza orbano (#74) üzenetére


Retro11
senior tag

Arrol nem beszélve hogy ilyen kategóriáju gép mellet nem hiszem hogy 100k-s gépet rakna össze.Lehet zsir gépet üssze rakni 30bol is(Lásd én volt gépem 1.3Tua+512SDram stb 21ért szerkesztettem:DD)!!!
És persze Analóg meg khm..Enyhén szolva drága mulatság,bár minőségröl ne beszéljünk mert ott meg ök vernek a digitekre fényéveket...De hát ez van a filmnek lassan olyan ára lesz mint az aranynak..

Ja és egy kis saját szöszenet:Majd azért kiváncsi leszek mikor Kodakék meg Fujiék bejelentik hogy ''Tessenek Digitális gépet venni mert mi bizony a film gyártását befejeztük''.Kiváncsi leszek.:U!

(#76) perempe válasza orbano (#74) üzenetére


perempe
addikt

Ez meg a másik út, ez is járható.

Azt még megjegyezném, hogy egy viszonylag olcsó obival is remek képek készíthetőek, pl. a csúcsnak mondott Zeiss 2,4/35-öt meg lehet kapni 20K körül, veri a legújabb Canon L-t képminőség terén.

Bár egy Heliosszal is el lehet lenni...

* Brahms: 4. szimfónia *

(#77) Iso***


Iso***
csendes tag

Boldog Karácsonyt mindenkinek!
Megvetem a gépem 22.-én .''FZ7''A 3 napos csere gari az hogy van?Beleszámít az a nap is amikor vettem vagy csak másnaptol számított 3 nap?A gondom az hogy videjóóót rögzitettem
és egyszer csak vedeózás közben megállt és kiírta hogy kártya írási hiba! Ez a gép hibája lehet vagy a karié?A kártya is zsír új.Kingston Elite Pro.Az ünnep miatt jó lenne ha beleférne a 3 napba.

(#78) sandokan66 válasza Iso*** (#77) üzenetére


sandokan66
tag

Az ünnep alatt próbáld meg a gépben megformázni! Egyébként csak a nyitvatartási (munkanapok) napok számítanak.

(#79) Athanáz9 válasza Iso*** (#77) üzenetére


Athanáz9
aktív tag

Üdv. FZ7-esem van, de még nem videoztam vele. Nem rossz gép az amatőrök közt sokat tud.

Kérdezek mindig, mindenáron! A magyar kormánynak mindig mindent elhiszek. (Jaj.) - Rómáról (Italia) sokfajta felvilágosítással szolgálhatok, dokféle tárgykörben.

(#80) Retro11 válasza Iso*** (#77) üzenetére


Retro11
senior tag

Az biztos hogy kártya hiba,nekem is volt ilyen a FUjimmal megpörkölte a kis CF karimat semmi se segített rajta csak a gari!
Nyugodtan cseréltesd szerdán.

P.S:GOndolom fotozni se tudsz vele?

VISZONT KIVÁNOM MINDENKINEK ISO KÍVÁNSÁGÁT:DD!!!

[Szerkesztve]

(#81) Iso*** válasza sandokan66 (#78) üzenetére


Iso***
csendes tag

Először nem engedte törölni a hibás videót de megformázni megtudtam,most nyúzom ,hogy hátha csinálja e még.

(#82) adik válasza Iso*** (#81) üzenetére


adik
őstag

szerintem ez egyszeri hiba lesz jó eséllyel. friss még a cucc. most nyúzd, videózz vele, törölj, meg csinálj mindent, amit csak tudsz. ne parázz, nem lesz gáz!
gratulálok egyébként az új gépedhez, remélem sok szép képpel lepsz majd meg minket!
További szép karácsonyt mindenkinek!

Kettő, csipkebokor vessző!

(#83) Soockit válasza Iso*** (#77) üzenetére


Soockit
aktív tag

Még 29.-én is visszaviheted. Most okosítottak ki egy másik topicban, mert egy kicsit rosszul tudtam. A három nap a vásárlást követő napon kezdődik. Azok a napok számítanak be, amelyeken az üzlet nyitvatart és a szombat és vasárnap nem számít bele (utóbbit rosszul tudtam, azt hittem, hogy ha akkor nyitva van akkor beszámít).
Tehát még 29.-én is visszacseréltetheted!

(#84) Szten Márs válasza Soockit (#83) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A legpontosabb pedig az, hogy már nem létezik a három napos dolog, talán egy háromnegyed éve, ennek ellenére sok üzlet tartja magát hozzá. Plusz garancia van három napon túl is ;)

(#85) Soockit válasza Szten Márs (#84) üzenetére


Soockit
aktív tag

Meg kell nézni amúgy a garilevelet, azon rajta van minden, hogy van 3 nap vagy nincs 3 nap. Az egy szerződés ami közted és az eladó között köttetett! Az az irányadó.

(#86) orbano válasza Soockit (#83) üzenetére


orbano
félisten

Nem karok senkit elkeseríteni, de a 3 napos vásárlástól való elállás már megszűnt, kivéve, ha a bolt ezt önmagától felvállalja (jogszabály már nem kötelezi).
Egyedül az online boltoknak van ilyen kötelező jelleggel, ott 8 napról van szó.

Természetesen kultúrált üzletek tartják magukat a 3 napos dologhoz is...

A vér nem válik VAZZE!™

(#87) orbano válasza perempe (#76) üzenetére


orbano
félisten

Nem mondom, hogy nem lehet jó analóg gépet összehozni jó áron, csak arra próbáltam felhívni a figyelmet, hogy a film ára és az előhívási költség magas. aki pedig 30k-t hajlandó áldozni egy fényképezőgépre, az nem hiszem, hogy szeretne 5ezreket otthagyni előhíváskor, plusz ezreket kiadni a filmekért...
Azt sem valószínüsítem, hogy az illetőnek határozott elképzelései lennének a fotózásról, és hogy hobbi, vagy művészi szinten akarná művelni. Ha így lenne, tudná, hogy 30k-ért nem érdemes erre való gépet venni. Ha pedig családi, kirándulós, megörökítős gép kell, akkor egyértelműen jobb a digi, mert azzal lehet kattogtatni dögivel, gyors, könnyű és kényelmes, sok az automata funkció, stb...

A vér nem válik VAZZE!™

(#88) #27070592


#27070592
törölt tag

árnyomás...
:Y [link]

(#89) orbano válasza #27070592 (#88) üzenetére


orbano
félisten

aztakurva. hol van ez? azonnal hozatok egyet

A vér nem válik VAZZE!™

(#90) werttzui válasza orbano (#89) üzenetére


werttzui
őstag

Lehet valami átverés :F

PENTAX

(#91) coleen


coleen
aktív tag

Sziasztok!

Több gép között hezitálok, ezek nagyjából az 55-70e Ft-os árkategóriában vannak:

Olympus SP-510 UltraZoom

Canon A630

Fuji S5600

Ti melyikre tippeltek? Nekem személy szerint az Olympus tetszik a legjobban, mind jellemzőiben, mind a márkanév, de kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is!

(#92) orbano válasza werttzui (#90) üzenetére


orbano
félisten

Nem tudom, megpróbálom mozgósítani a kinti kapcsolataim (:D), hátha kiderül valami. De ennyiért... hozatok kettőt :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#93) orbano


orbano
félisten

Kicsit több, mint ganyús, hogy minden fele annyiba kerül, mint a normális ára :U 24-70-es canon obi 150e körül... khm...

A vér nem válik VAZZE!™

(#94) as_Rock válasza orbano (#93) üzenetére


as_Rock
őstag

Valamelyik fotós topicban (pixinfo, index?) olvastam, hogy van egy átverős cég, jellemzője a közel 1/2-ár, pedig az a pentax *ist DS 236 dollárért,még vámmal és áfával is.... :C

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#95) bubbasparx válasza coleen (#91) üzenetére


bubbasparx
csendes tag

Akkor Pompi által ide irok no.
Én nekem spec a Fuji nagyon nem tetszett, megfogtam ás uhh. baromi nagy.valaki ezt szereti ok.de az olympus azért sokkal kellemesebb a fogásban söt anyaga is sokkal kedvesebb a kéznek.Ami szerintem gond az az hogy az opjektuv kicsit zajos de ezt olvastam több helyen is, tipus hiba.
azért ajánlom


OLYMPUS SP- 500 UltraZoom . VADONATUJ ÁLLAPOTBAN(kb 400 kép készült) . 500 MB MEMOVAL . SAMSONITE TATYÓ . 2 ÉV GARANCIA . 10x optikai zoom . 6, 0 millió pixel . Szuper makró üzemmód akár 3 cm . Mozgókép felvételi lehetőség . Nagy, 6, 4 cm- es LCD- kijelző . 70. 000 FT! . 17kerben . HIVJ . +36202645537

én 85 ért vettem,4 hónapja, de sajna nem nagyon volt rá idöm használni így eladom

Szia
Zsolt

Zsolt 06202645537----ELADO OLYMPUS SP- 500 UltraZoom . VADONATUJ ÁLLAPOTBAN

(#96) orbano válasza bubbasparx (#95) üzenetére


orbano
félisten

az objektív nemigen lehet zajos, mert az csak egy rakat üveg. a képérzékelő más sokkal inkább lehet, bár a fuji super ccd-je kategóriájában ha jól tudom a legjobb.
az pedig oké, hogy nagy, de minőségben is ezzel arányosat nyújt egy ''igazi'' kompakthoz képest. A műanyaga valóban lehetne kicsit nívósabb, de ez megszokható, engem abszolút nem zavart, amikor kézbe vettem. Mondjuk előtte egy fz4-et használtam, ami rettenetesen ronda szerintem, de most már azt is szeretem és eszembe sem jut a külalakját nézni.

a hírdetésed pedig szertintem dobd be az aprók közé, ott jobb helye van. a személyre szabott ajánlatokat pedig privátban lehet küldeni.

A vér nem válik VAZZE!™

(#97) Dare2Live válasza orbano (#93) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Még livewebcamuk is van [link]
Nomeg Londoni címük:

29 Warple Way
London, W3 0RX
United Kingdom

megkell füznöm ismit sétáljon el ide, egyébként nem elképzelhetetlen egyik haverom még anno jártkint wcg-n dél koreában és vmi irdatlan jó müszaki cikk árakról hadovált nekem.

[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#98) Dare2Live válasza Dare2Live (#97) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

sajnos valszeg elég ha egyikünk utánajár...

[link]
[link]
[link]
[link]


és a webcamok egy másik boltol lopva ahol sajnos az árak már a szokásosak:
[link]



[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#99) Szten Márs válasza orbano (#96) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Arra gondolt, hogy a Sony zajos, nade könyörgöm 7 millió pixel egy 1/2,5''-es CCD-n milyen legyen.... szal aligha választanám a Sony-t....

(#100) Foglalt név válasza orbano (#87) üzenetére


Foglalt név
addikt

Valóban ilyen fényképezzük le a karácsonyt dologra lesz. Analógot régen használtam már, nem tudom(tudtam) melyiket drágább előhívni. De akkor a digivel jobban járnak. Köszi mindenkinek a segítséget :R Esetleg, ha tudtok típust mondani, amit ebben a kategóriában ''érdemes'' megvenni, azt még megköszönöm. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.