Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) erdey_a


erdey_a
őstag

Fuji 5600 rendkívül olcsón a saturnban: [link]

49990,-

Vérboci

(#602) Jinxx


Jinxx
senior tag

Végre összekapargattam a pénzt, és úgy látszik, fogok is venni valamien masinát, de nagyon nehéz dönteni. Most kezdem átlátni azt, hogy akik itt tanácsokat adogatnak, mint néha én is, milyen könnyű dolguk van. A következő dolgokon vacilálok: A fuji s9600 nagyon tetszik kívülről, meg kezelhetőségre, fogásra de az af csigalassú egy dslr-hez képest, az iso 400, de inkább 200 felett felejthető, a keresőről, meg a manuálfókuszról inkább nem is beszélek, de imádom! Előnyei a kihajtható lcd, a nagy átfogású obi, és a jó makró. Gondolkoztam még használtan d50-en, vagy 350d-n, ezekkel minőségileg minden ok, de egyrészt félek használtat venni, mivel újra nincs pénzem, később nem tudom, hogy fogom-e tudni fejleszteni valami jó telével, meg makrózni is jó volna még egy obi, stb, stb... A d50-nek jobban bejön a fogása, a 350d-nek a kezelőfelülete tetszik jobban, de ezt meg lehetne szokni, ha d50-et veszek. Szóval tanácstalan vagyok. :B Kérdéses még az is, hogy régi obikat jobb árban lehet venni, de nem tudom, hogy a d50-el ez kivitelezhető-e. (fénymérés, élességvisszajelzés, átalakító) A Canonhoz tudom, hogy van m42-es átalakító, viszont megint kérdéses, hogy találok-e hozzá obikat. Nameg nem tudom, vagyis csak sejtem, mikről kéne lemondani. Autófókusz biztos. Gondolom az obin manuálisan kellene rekeszt állítani, és ahhoz pl. manuálban hozzáállitani a gépen is a rekeszértéket, de ezzel nem vagyok tisztában, hogyan is működne. Aki használ régi obikat, leírhatná, mi, mere, hány méter. Kérdéses az is, hogy m42-es obikból van-e piacon használható, és megéri-e ''szenvedni'' vele. A fotózásban a technikai rész is teszik, szóval szeretek egy témával órákig foglakozni, manuálisan élességet állítani, nyomogatni a gépet, ugyanazt lelőni 10x más beállításokkal. Naggyából ennyi... Help me! Jó lesz nekem a Fuji is, és megszokom a hiányosságait, vagy vágjak bele egyből egy dslr-be, és szerezzek m42-es obikat, esetleg később gyáriakat??? Nem szeretnék kitobival kezdeni, mert sokáig csak az lenne, és többre van szügségem mint 18-55. Mindenkinek előre is köszi... :R

(#603) Ijk válasza Jinxx (#602) üzenetére


Ijk
nagyúr

Az attól függ, mennyire érzed magad tapasztalt fotósnak. Ha kevésbé, akkor jó lesz a Fuji, ellenkező esetben DSLR. Általában minden hobbifotós előbb utóbb a tükrösöknél köt ki, csak az a kérdés te mekkora utat akarsz bejárni.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#604) Jinxx válasza Ijk (#603) üzenetére


Jinxx
senior tag

Tapasztaltnak nem mondanám magam, viszont nagyon érdekel a fotózás technikai része, a kihívás, az, hogy nem a gép mondja meg, mit akarok, hanem én döntöm el, hogy mit akarok kihozni egy adott témából. Jó volna a fuji, viszont, ha eljutok egy szintre, és megmarad bennem a fotózás utáni ''vágy'' :DDD , akkor jobban járnék egy tükrös géppel. De nem tudom...lehet a fujival ellennék évekig ha megszoknám, és nem éreznék különösebb késztetést másik gép vásárlására. Anyagilag: Egy fuji újonnan kártyával, uv-szűrővel ugyanannyi mint egy használt 350d kit, kártya, plussz m42 átalakító és 130/2.8 m42 obi. És ez utólag fejleszthető. Ezzel az m42es dologgal kapcsolatban lenne jó, ha valaki tudna tanácsot adni.

(#605) orbano válasza Jinxx (#604) üzenetére


orbano
félisten

én (és ez nem mérvadó) a 350d kitet venném használtan. eleinte meglenne a böjtje, és utólag is rá kellene fizetned kicsit, amikor belejössz (attól függ milyen minőségű obikra lesz szükséged), de cserébe egy teljesen más élményt kapsz. persze egy bridgnek is megvannak a tagadhatalan előnyei, de nálam a zaj miatt teljesen kiestek...

egyébként ha teheted, próbálj ki picit huzamosabb ideig egy ilyen fujit vagy egy panát. kérd kölcsön, menj el valakivel akinek van. ugyanezt próbáld meg egy tükörrefissel. tudom nem egyszerű kivitelezni, de ennél jobban semmi sem fog segíteni dönteni. ennyi pénznél pedig már megéri a fáradtságot.

[Szerkesztve]

A vér nem válik VAZZE!™

(#606) pilóta válasza Jinxx (#604) üzenetére


pilóta
nagyúr

Ne vedd készpénznek, csak egy véleménynek, de szvsz a mai digitális vázakkal nem nagyon érdemes szerencsétlenkedni manuális obikkal. A pici kereső, ami egy 350D-nek van, szinte teljesen lehetetlenné teszi a pontos fókuszálást. Ráadásul nem túl drágán lehet venni af-es elfogadható obikat, amik simán hozzák egy akármilyen M42 obi minőségét digtálison.
Tudom, tudom, vannak akik csinálnak jó képeket M42-vel digitálison. Hogyne. Persze. Csak sokkal többen vannak, akik meg nem...

Szóval szerintem ha komolyan gondolod, akkor valamilyen DSLR kit, és később, ha tényleg akarsz fejleszteni, akkor használtan venni jobb obikat.
Én minolta A1-ről váltotam DSLR-re (Oly E-300 big kit), és nem nagyon lehet egy lapon említeni a két dolgot. Mondjuk ha csak az af-et nézzük: az Oly este szobában lámpafénynél csilliószor gyorsabb, mint bárakármilyen bridge fényes nappal (és a Canon még gyorsabb af-ú...).
Meg még ezer más dolog, ami miatt sokkal jobb egy DSLR.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#607) Jinxx válasza orbano (#605) üzenetére


Jinxx
senior tag

A tükörrefis teszt vegyük úgy, h megvolt. Barátnőmnek az van (350d). Igazából azt kellene eldöntenem, mi a fontosabb, a gyors af és éles kereső, vagy a kihajtható lcd, a magasabb értékeken is használható iso, vagy a jobb fogás és az eleve nagy átfogású zoom, stb... Az a gáz, h fujis ismerősöm nincs, én meg már teljesen meg vagyok zavarodva... :W :D

(#608) Jinxx válasza pilóta (#606) üzenetére


Jinxx
senior tag

Mint mondtam érdekel a technikai, és szerencsétlenkedős része is, tehát én még szeretnék is régi, fix obikkal játszadozni. Csak valaki leírhatná, hogy megy a fotózás egy ilyen obival, és nikonon használható-e.
Konkrét kérdéseim m42-höz, hátha valaki így tud válaszokat adni.:
-fókuszpontok pittyegnek-e a keresőben, vagy teljesen a szemedre van bízva a fókuszpont megtalálása?
-rekeszt gondolom egymáshoz kell hangolni a gépen és az obin, de dondolom azt is, h beleszólhat még a választott iso érték is, és számolgatni kell a jó expozicióhoz? Vagy az obin lehet még valamit tekergetni a fókuszon és a rekeszen kívül?

Kb. ennyi.

(#609) orbano válasza Jinxx (#607) üzenetére


orbano
félisten

valamilyen bridge-t pedig szerezned kéne és használnod.én pl el nem tom nagyon képzelni, hogy kihajtható keresőt használjak. amennyi előnye van, ugyanannyi hátránya is. sokan eléldegélnek nélküle, profi fotósok is...
A bridge átfogását pedig hamar be tudod pótolni dslr-en is, de szerintem sokkal jobbat tesz a kreativitásodnak, ha egy standardzoommal indítasz...

A vér nem válik VAZZE!™

(#610) Ijk válasza Jinxx (#607) üzenetére


Ijk
nagyúr

''a magasabb értékeken is használható iso''-t melyik gép előnyére írtad? Gondolom, hogy a 350d-re. A fuji specifikációit most így pontosan nem tudom, de meglehet hogy a legvégső esetben is iso800-at használhatsz, de már az is igen részletszegény. Nekem D50-em van, előtte Pana fz5 volt, de a nikonom 1600-as érzékenysége még jóval részletgazdagabb képet ad mint a panám iso 400-on. Sajnos kompaktoknál nincs mese, iso 400 fölött még a legjobbaknál is inkább ki kell nyitni a vakut.
A kihajtható lcd-t és az élőképet valóban sokan szeretik, ill. jó a nagy zoomátfogás is. De megmondom őszintén, még nem éreztem az élőkép hiányát a d50-en, leginkább makrónál, ill. ha nagyon a földről akarsz fényképezni akkor van előnye.
Ha nagy zoom kell, kaphatsz jó teléket DSLR-re is, de a legtöbb amatőr igen ritkán használ 400-as telét.
Igazából nem akarunk lebeszélni a kompaktról, csak most ha veszel egyet és 1-2 év múlva rájössz, hogy kell a dslr, akkor elveszett a pénzed (nagy része). A tükrös gép valóban sok pénzt felemészt, de szvsz hoszabb távon jobban megéri.

[Szerkesztve]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#611) pilóta válasza Jinxx (#608) üzenetére


pilóta
nagyúr

Vagy ott van az Oly E-330. Azon van kihajtható lcd, meg élőkép, meg 10x-es belenagyítás manuál fókusznál...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#612) Rolly


Rolly
veterán

ellátogattam a mediába :D. És kezembe fogtam pár gépet.
pl.:
Sony R1 - eszméletlen jó masszívnak tűnik, jó a zoomgyűrű, a fokusz gyűrű sirály :D
Pentax ist akármicsoda - kicsit kotyogósan jár mind a fókusz mind a zoom az obin de pontosan állítható jól kezelhető

E-330 - nem lehetett állítani az élességet vagyis csak nagyon kis mértékben, mondjuk lehet hogy az obit kurelták szét rajta a vásárlók.

(#613) pilóta válasza Rolly (#612) üzenetére


pilóta
nagyúr

E-330 - nem lehetett állítani az élességet vagyis csak nagyon kis mértékben, mondjuk lehet hogy az obit kurelták szét rajta a vásárlók. :C

A digitális zuiko obikon nem tudod kikapcsolt állapodban állítani a fókuszt, mert teljesen elektronikus. Vagyis nincs mechanikus kapcsolat a fókuszgyűrű és a lencsetagok között, a gép motorosan állítja. Nagyon finoman lehet vele fókuszálni, de meg kell szokni.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#614) Rolly válasza Jinxx (#607) üzenetére


Rolly
veterán

hogyha nem akarsz később obikat venni s elég a R1-es tartománya, akkor jó vásár lehet neked, mert van a tetején kereső így a föld közeli témák fényképezése lehetséges :D. illetve kihajtható is. 1600-as sőt asszem 3200as iso is van benne. D-SLR gépekhez hasonló nagyságú érzékelő. 170-180 e Ft újonnan asszem. Bár tény hogy kicsit nehéz a gép 1 kiló körüli de két kézzel stabilan fogható, illetve egy késsel is meg lehet tartani

(#615) Jinxx válasza Ijk (#610) üzenetére


Jinxx
senior tag

Persze, h a canonra gondoltam. Fujiról a neten láttam tesztképeket, Canonnal meg csináltam 1600-on hasonlót, és a canon 1600os érzékenysége kb ott van mint a fuji 200-400asa. Ezért is gondolkozom inkább ebben... Sajnos az anyagi korlátok határozzák meg mérvadóan a választásomat...

(#616) Rolly válasza pilóta (#613) üzenetére


Rolly
veterán

akkor ez volt a baj :D ezt nem tudtam. Jó pap is holtig tanul hát még ha ember.

(#617) pilóta válasza Jinxx (#615) üzenetére


pilóta
nagyúr

Bizony. És akkor még azt is vedd hozzá, hogy a canon izomból tudja ezt a zajt, a fuji meg szénné van zajszűrve már iso 400-nál is...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#618) Jinxx válasza pilóta (#611) üzenetére


Jinxx
senior tag

Nézegettem, de barátnőm miatt Canont kéne venni. (közösen használható cuccok)

(#619) Jinxx válasza Rolly (#614) üzenetére


Jinxx
senior tag

Ennyi pénzért már használtan Canon, meg hozzá 3! obi!!! Az R1 szerintem annak való, akit nem a technikai rész érdekel jobban, hanem a szép képek készítése, és megelégszik egy kompakt géppel is. Mellesleg sajnos a 120mm nekem nagyon kevés lenne...

(#620) pilóta válasza Jinxx (#618) üzenetére


pilóta
nagyúr

Persze, aztán meg megy a veszekedés, és úgyis kettő kell mindenből :D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#621) domedee válasza pilóta (#611) üzenetére


domedee
senior tag

Ilyen van nekem is :D Nagyon állat, és nem csak makrónál meg ilyen esetekben használom az LCD-t fotózáshoz. Előtte egy Fuji S7000 és teljesen jól lehetett azzal is dolgozni (az egyetemi újságnak fotóztam vele). Erről viszont tudni kell, hogy volt neki ISO:200/400/800, de igazából csak az elsőt tudtad használni, ha nem akartál jó zajos képet. Azóta fotóztam már S9500-tel is, ott már nem volt ilyen gond szerintem, Szóval ez is jó megoldás és évekig elég lehet. Viszont az tény, hogy az E330 egy olyan gép, ami mind a bridge, mind a dslr előnyeit ötvözi, annak hátrányai nélkül. Az obiválaszték még, amit fel szoktak hozni hátránynak, nos... Kapsz hozzá olcsó obit, ami bőven elég kezdésnek. De kapsz hozzá 100-200e-s kategóriában jobb obikat, meg ha már ez is kevés, akkor ott vannak a sok százezres obik is. [link].

''és van a végén a városok anyja: Budapest. Csakhogy ez nem olyan anya, aki szoptatja a gyerekeit, ellenkezőleg őt szoptatják a gyerekek, s maradnak mellette örökké satnyák, kicsinyek, vérszegények.'' - Mikszáth Kálmán

(#622) Rolly válasza Jinxx (#619) üzenetére


Rolly
veterán

azért megnézném én azt a 3 obis canont ennyi pénzért :D. Részben egyetértek veled, de pl egy használt canon 300D az 6 mpixeles, ha ezt nézzük akkor az r1 digitális zoommal 5 megapixeles képet tud csinálni s akkor azért már a zoomtartomány eléggé megugrik :D. na jó azért nem ugrál az de szerintem 10MP-nél nem gáz egy kis minimális digitális zoom

(#623) Ijk válasza Jinxx (#619) üzenetére


Ijk
nagyúr

Hát ha barátnődnek is canonja van akkor vegyél tényleg te is. Aztán közösen vesztek obikat, csak aztán nehogy szétmenjetek;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#624) Ijk válasza Rolly (#622) üzenetére


Ijk
nagyúr

Én is először az R1-et nézegettem. Végül nem azt vettem, kipróbáltam, de egy dslr-hez képest lomha, nehezebb, nem bővíthető. Az lcd-nek nem túl nagy a felbotása, evf nekem annyira nem jött be. De ez egyénfüggő, valakinek ezek nem okoznak gondot, nekik egyértelműen jó választás az R1.
Legnagyobb előnye az optikája volt, nagylátószöggel.
Én nem készítek plakát méretű nyomatokat, jellemzően 10x15-ös képeket hívatok elő, és a nikon d50+18-70-es obival készült képek vannak olyan jók mint a zeiss obival készültek-legalábbis 10x15-ben nem látsz különbséget-
Másrészt mostanában csak raw-ba fotózok, szeretem a fehéregyensúlyt stb. magam beállítani a gép automatika helyett, és az R1 20mbájtos rawjai kissé sok helyet foglalnak és lassan írja őket.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#625) Jinxx válasza Rolly (#622) üzenetére


Jinxx
senior tag

350d váz 100k
18-55 kit 10k
m42 átalakitó 10k új esztergályosnál 2k :DDD
m42 135/2.8 9k
m42 200/2.8 10k
m42 gyűrű 3.5k

Ez még nincs 150k, és a gyűrűvel akár 5 obi.

(#626) Rolly válasza Jinxx (#625) üzenetére


Rolly
veterán

hmm ezek milyen obik?

(#627) Dare2Live válasza Jinxx (#604) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Szerintem azt döntsd el össz mennyit szánsz rá.

Ha az össezg 150K -> bridge (9600/6500/fz30) -> ha 150-250K és elég a 24-120 R1 -> ha 250K felett jársz dslr.

Hapedig egy mindig nálad lévő gépre van szükséged akkor egy 60Ks A610 kompakt.:)

Beállítgatások miatt neizgulj, egy 60Ks Canon A610 kompakton mindent belehet álítani manuálisan.


Ha digit fotózást most kezded, egyaltalán nemrossz döntés egy bridge/ full manualos kis kompakt én 1éve aktívan fotózok és még legalább ennyit kell fotóznom, fényképes könyvet olvasnom.... ''hogy elsődlegesen ne én legyek a gépeim korláta.''

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#628) Ijk válasza Dare2Live (#627) üzenetére


Ijk
nagyúr

200k-ból már kijön egy dslr valami kitnél jobb obival. Aztán lehet fejlesztgetni...
Egy igazi fotós inkább zsíroskenyeret eszik, hogy legyen pénz a kiegészítőkre:D

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#629) Dare2Live válasza Ijk (#628) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

összesen az gondolom tudod mi.?

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#630) pilóta válasza Dare2Live (#629) üzenetére


pilóta
nagyúr

Tájékoztatás képpen nemrég adtam el egy Oly E-300-at 14-45, 40-150-es obikkal, két akksival, állvánnyal, 1Gigás kártyával, 4db-os makro előtétkészlettel 145k-ért...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#631) Jinxx válasza Rolly (#626) üzenetére


Jinxx
senior tag

Ha jól emlékszem zenitar és pentacon. (ha ezt kérdezted)

(#632) Dare2Live válasza pilóta (#630) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

és mitvettél helyette? :)

Használt árak más kategória. R1et 2gigas karival 110Kért is kilehet fogni FZ30at 90ért....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#633) Jinxx válasza Dare2Live (#627) üzenetére


Jinxx
senior tag

150k körüli összeget tudok most maximálisan rászánni. Az R1 kilőve, mint ahogy már azt leírtam. Kompakton azért gondolkozom, mert ha rákattanok, úgyis dslr lesz a vége, és nem akarok sok pénzt bukni rajta. Ezt is majd egy évig gyűjtögettem.
''1éve aktívan fotózok és még legalább ennyit kell fotóznom, fényképes könyvet olvasnom.... ''hogy elsődlegesen ne én legyek a gépeim korláta.'''' Ebben teljesen igazad van, én sem úgy gondoltam, hogy egyből mindent kihasználok amit egy dslr nyújthat, évek kérdése is lehet, de ha belegondolsz:
Ha így maradok és folytatni akarom a fotózást, még mindig jobban járok, h ha van mire alapozni. Ha kompaktot veszek, azt el kell adnom sokkal olcsóbban mint vettem, és abból lesz vázam ebben az esetben. Obik még sehol.
Ha nem jön be a fotózás mégsem (kétlem), akkor a dslr-t jobban el lehet adni, bukni meg uanannyit buknék rajta mint a kompakton.

Sz: Mióta megkérdeztem itt, mégjobban nem tudom már mit is akarok, viszont egy fotós ismerős az előbb felvilágosított az m42-es obik működéséről dslr vázon.

[Szerkesztve]

(#634) pilóta válasza Dare2Live (#632) üzenetére


pilóta
nagyúr

E-1-et 14-54 és 50-200-al néztem ki.

Nekem semmi bajom a használt cuccokkal, főleg obi téren. Egy jó objektív évtizedekig tökéletesen működik, ha vigyáz rá az ember. Szóval minek adjak ki egy obiért 300k-t, ha szinte új állapotban, 99%-os élettartammal megvehetem harmad annyiért?
Mondjuk egy kompakt gépet hamar lealáz az ember, ebből a szempontból egy DSLR talán jobb. De aki DSLR-ben gondolkodik az jobb ha tudja, hogy az objektívpark a lényeg, a váz az úgyis hamar cserélődik. Ha mást nem elavul két-három év alatt. Egy jó obi, az 5 év múlva is az lesz...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#635) Dtomi válasza Jinxx (#633) üzenetére


Dtomi
őstag

A bridge gépek sokkal jobban tartják az árukat mint a DSLR ez mindig így volt ezután is így lesz.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#636) bandus válasza Dtomi (#569) üzenetére


bandus
veterán

:D
De legalább abban egyetértünk, hogy a gép leggyengébb pontja a vaku :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#637) Dtomi válasza bandus (#636) üzenetére


Dtomi
őstag

Jól visszaolvastál!!! De igen többek közt a vaku az egyik nagyon gyenge pontja.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#638) pilóta válasza Dtomi (#635) üzenetére


pilóta
nagyúr

Mint például? :F

Aki él és nem boldog, az téved!

(#639) bandus válasza Dtomi (#637) üzenetére


bandus
veterán

Sorban haladok :D
Amit írtál a zajosodásról az #571-ben azt szerencsére még nem tapasztaltam. Ezzel a géppel sötétben, 1m-nél távolabbi dolgokat nem lehet jól megörökíteni, így nem is erőltettem. Amit készítettem pár épületről képet, azok szépen sikerültek. Kitámasztva (nincs még állványom), iso64, és a záridővel babráltam. Az így keletkezett zajt simán el tudtam tüntetni noiseware-el is, és számomr amegfelelő minőséget kaptam.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#640) Dare2Live válasza pilóta (#634) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Holveszel 300Ks obikat harmadáron?

egy canon 24-70 2.8L érdekelne 100Kban kp val fizetek, 5''karton'' ingyensört adok prémiumnak. :)

a minőségi obiknk pont az a jellemzőjük, hogy alig vesztenek az értékükből az elöbb említett 24-70 pl 250Kban megy használtan ha hibátlan állapotban van.
Sőt egy canon 200 1.8 vagyegy Limited Pentax többet ér mintamikor még kapni lehetett.


A vázak azok amik hihetetlen sokat vesztenek az értékükből.... főleg, hogy nagyon éles a verseny. ld e330, 30D....

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#641) Dare2Live válasza pilóta (#638) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

pl 30D. 9hónapja 310Kért volt beszerezhető. Jelenleg 230Kért is belehet szerezni.

Maradva a 30Dnél. Anno 10D $3000ról indul. 30D $1300ról. harmadára estek az árak 4év alatt? Igen. Ráadásul sokkal jobb gép a 30D a 10Dnél? Igen.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#642) pilóta válasza Dare2Live (#640) üzenetére


pilóta
nagyúr

Konkrétan az Oly-ról volt szó, és pédául egy E-1 14-54 + 50-200 1500 dolcsi. Itthon az 50-200 újonnan 350k...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#643) pilóta válasza Dare2Live (#641) üzenetére


pilóta
nagyúr

Az rendben van, de ugyanez igaz a kompaktokra is.
Pl. Minolta A1 újkorában 350k volt, egy évre rá 80k-ért megkaptad.
Vagy Fuji S7000 újonnan 200k körül volt, aztán fél évre rá 100 alatt...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#644) perempe válasza Jinxx (#633) üzenetére


perempe
addikt

M42 átalakítót csak akkor érdemes venned, ha már vannak ilyen lencséid. Az én DS vázammal Av módban fényképezek M42-es obikkal (természetesen adapterrel), de a blendét manuálisan kell szabályoznom. (Ha ez nem megy, akkor baj van, és csak legnagyobb fényerőn tudom használni az obit.)

Érdemes DSLR-t venned: ma felraktam egy K-bajonettes EXAKTA 70-300mm 4-5,6 MC macro-t, és remekül működik a vázamon, mivel van 'A' a blendegyűrűn, így Av módban működik, csak az AF hiányzik - bár kis gyakorlás után gyorsan és pontosan lehet fókuszálni. Azt elfelejtettem mondani, hogy van fókuszvisszajelzés is...

* Brahms: 4. szimfónia *

(#645) Dare2Live válasza pilóta (#642) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ode korrekt az összehasonlítási alapod... újat használtal, amerikai árat magyarral. A korrekt összehasonlítás mitapéldánya de komolyan. eccerüen zseniális!

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#646) Jinxx válasza perempe (#644) üzenetére


Jinxx
senior tag

Még meggondolom ezt az m42-es obivásárlást, de valószínű 350d lesz az áldozatom, és egy ideig használom a kitet, utána meg meglátom mi lesz. A manuális blendeállitást elmondta ismerősöm is, elég macerásan hangzik, ha meg elromlik fényképezhetek legnagyobb blendével.
Na mindegy...köszönöm mindenkinek a segítséget, valamennyire megmozgattatok a dslr felé.

(#647) pilóta válasza Dare2Live (#645) üzenetére


pilóta
nagyúr

Egész pontosan mi a problémád? :F
Én sehol nem írtam, hogy minden objektívet használtan az új ár harmadáért lehet megvenni, hanem azt, hogy ha meg tudom venni annyiért, akkor miért vennék újat. És igen, meg tudom venni. És megveszem. Ha ez téged zavar, akkor sajnálom, légyszíves vásárolj újat magyarországon. Te dolgod...

És igen, az új árához hasonlítom a használt árát. Vagy szerinted az újnak van használt ára, vagy a használtnak új ára, vagy most mit kéne hasonlítanom mihez, ha arról beszélek, hogy a használtat olcsóbban veszem, mint az újat? Az meg, hogy az USA-ból veszem: szerintem mióta létezik e-bay, és paypal magyarországról, ezt ki kell használni...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#648) Dare2Live válasza pilóta (#643) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Jó akkor d30 $4000(800.000Ft) most meg (csak D60at találtam) 80K.
Énnyertem.


kb egyébként arra emlékeztet a vita, hogy egy 25milkás BMWn bukik többet az ember vagy egy 3milkás suzukin és sokkal jobban megéri a 25milkás bmw.
tudom rssz a példa de mégsem rossz.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#649) Jinxx válasza Dare2Live (#648) üzenetére


Jinxx
senior tag

Ezen a kis vitán jót nevettem. Mintha oviban lennék. :DDD :DDD :R :DDD :DDD

(#650) pilóta válasza Dare2Live (#648) üzenetére


pilóta
nagyúr

Nézd, én nem akarok veled összeveszni, csak volt egy állítás, hogy a kompaktok sokkal kevésbé vaszítenek az értékükből, mint a DSLR-ek. Szerintem ez nem így van, de ha szerinted igen, akkor jó.

Aki él és nem boldog, az téved!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.