Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#401) Jinxx válasza Grisák (#399) üzenetére


Jinxx
senior tag

A Sony nem szerette volna, hogy túl sokat tudjon. Gondolj bele, ha egy termék tud mindent, mi lesz az utódján a fejlesztés? De szerintem azt is szerették volna, hogy hasonlitson egy profi gépre, és ezért sincs rajta videó felvételi lehetőség.
Szerk: technikailag megoldható lenne. Nem a cmos sajátossága miatt nem tud.

[Szerkesztve]

(#402) Avalon válasza werttzui (#397) üzenetére


Avalon
tag

2 dolgot hiányolok igazán a bridgemből: Jól használható magas ISO, és a hosszú záridő. Ezek lemaradtak a listáról.
Meg ugye a MF is jobban használható ha nem EVF-n át nézi az ember.

(#403) Grisák válasza Jinxx (#401) üzenetére


Grisák
tag

Kösz, gondoltam.

Csak zárójelben: a kit obik nem veszik fel a versenyt az R1 optikájával.

Egyébként én sem vennék R1et, akkor már 350d, vagy egy (R1nél) olcsobb bridge

(#404) Jinxx válasza Grisák (#403) üzenetére


Jinxx
senior tag

Csak zárójelben. (nem) De az R1 ezért is drágább sokkal mint mondjuk egy Fuji.

[Szerkesztve]

(#405) quantal válasza Avalon (#402) üzenetére


quantal
tag

''Meg ugye a MF is jobban használható ha nem EVF-n át nézi az ember.''
Általában igen, de a panánál baromi jó, hogy belenagyít MF-kor, szinte minden helyzetben jól használható ez a megoldás (néha mondjuk jó lenne, ha még jobban bele lehetne nagyítani). Az L1-be is átrakták ezt a funkciót, term. LiveView esetén működik.

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#406) misstick


misstick
csendes tag

na megint itt vagyok :W
tegnap elmentem megneztem es megfogtam öket. azt elfelejtettem mondani, h akkora vagyok mint kájli minok. (csak nem vagyok olyan öreg) szoval kezembe fogtam a pana FZ50et meg a fuji S9600at es majdnem eldöltem. meg sem birom tartani es nem all ra a kezem. ezzel az FZ30 is kilöve. 60 dekasok, ezt az egvilagon sehova nem tudnam magammal vinni.... (amugy az eladosrac le is hordta, azt mondta h nagyon zajos es ennel meg az FZ20 is jobb volt de ez engem nem befolyasol...)

na lenyeg, h nem volt nagy a kinalat de ami meretben meg megfelel az a fuji 6500 es a canon S3 SI. 8ennek nem nagyon tetszett a muanyag haza, de ok...) varom a tovabbi kommenteket. de ajanlhattok meg akarmi mast ebben a kategoriaban...
köszi!

(#407) Grisák válasza misstick (#406) üzenetére


Grisák
tag

Ha ez a kettő felelne meg, akkor szvsz a fuji a jobb választás.
Jó képeket csinál, nagy a zoom átfogása, szép a kijelzője (az evf csúnya).
Azt hallottam róla, hogy full auto módban nemcsinál jó képeket, lehet, hogy ebben a canon jobb. Ja és a manualis zoom sokkal kényelmesebb és jobb is. Nem tudom mennyire akarsz manoálban fotózni (szerintem igen, mert akkor nem bridge-et vennél)

[Szerkesztve]

(#408) misstick válasza Grisák (#407) üzenetére


misstick
csendes tag

hat evekig csak autoban fotoztam igy ideje lenne manualisan is...

Off: hol van olyan magyar fotos lap ahova feltolthetek kepet es normalisan megkritizaljak? (mint a photosig) (fotoarenan kivul...)

(#409) BEE válasza misstick (#406) üzenetére


BEE
addikt

Svarcenegger is kicsi súlyokkal kezdte, ma meg egy állam kormányzója. ;]
Azért van a nyakpánt, hogy ne kelljen kézben cipelni,
és ha szatyrot haza bírod cipelni a közértből, akkor menni fog ez is. ;)

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#410) Zozzant válasza BEE (#409) üzenetére


Zozzant
addikt

najó, de ha vesz rá még egy telét... :)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#411) orbano válasza misstick (#406) üzenetére


orbano
félisten

Pana FZ7? Könnyű is, ''olcsó'' is, tud is :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#412) Grisák válasza misstick (#408) üzenetére


Grisák
tag

Ha ''megkritizálós'' fotós oldalt keresel szerintem a legismertebb a fotozz.hu

[Szerkesztve]

(#413) BEE válasza Zozzant (#410) üzenetére


BEE
addikt

FZ30/50-re minek plusz tele ?
A gyári nagylátó viszont mindenképp megéri !

BEE

Fradi volt, Fradi lesz, amíg a földön ember lesz !

(#414) Grisák


Grisák
tag

A két fuji közt súlyban nincs nagy eltérés.

Max. szép bicepszed lesz :DD

(#415) Zozzant válasza BEE (#413) üzenetére


Zozzant
addikt

hát ha még messzebb akar lőni:) (nekem is van tcon17 ami ócsó vót) gyári nagylátó leginkább a pénztárcát bántja, azért nincs:)

hogy válaszoljak is: hogy orrabukjon:)

[Szerkesztve]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#416) quantal válasza orbano (#411) üzenetére


quantal
tag

Alapfeltétel volt a RAW, ami itt nincs. Viszont most megnéztem az adatlapját, TIFF formátumba lehet vele menteni, ami szintén veszteségmentes.
Mellesleg a Fuji az elején ki lett lőve a stabilizátor hiánya miatt, most hogy-hogy visszakerült a látókörbe?

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#417) as_Rock válasza Dtomi (#387) üzenetére


as_Rock
őstag

Ha olyan sz.r dslr-t vesz, amit 7ezer expó zárcsereközeli állapotbahoz akkor tényleg nem való neki dslr... ;)

misstick: Esetleg nézz meg egy Samsung GX-1L (Pentax *ist DL) gépet, az kicsi, könnyű, viszonylag jó az alapobija és 444 ájró németMM-ben 1GB-s kártyával, a maradékból vehetsz hozzá egy nagyobb 55-200/70-200as obit, és kiegészítőket.
Igaz videót nem tud...

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#418) misstick


misstick
csendes tag

bocsi elirtam!!! a fujibol a 9500 ami meretben ok lenne.... nem a 6500.
video mindenkeppen kell bele...

(#419) quantal válasza misstick (#418) üzenetére


quantal
tag

A 9500 a nagyobb. Bár az objektív a két gépen ugyanaz, úgyhogy súlyban sem nagy a különbség.

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#420) quantal válasza misstick (#418) üzenetére


quantal
tag

Talán így egy kicsit könyebb összehasonlítani őket:

Pana FZ50 : [link]
Pana FZ7 : [link]
Fuji 9600(9500 utódja): [link]
Fuji 6500 : [link]
Canon S3 : [link]

A táblázatokban a méretek és tömegek is benne vannak.

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#421) misstick


misstick
csendes tag

a 9500 az csak 337 gr. amig a 6500as 600 gr. a 9500as kezre allt, nagyon tetszett....

[link]

itt ennyit irnak es a merete is joval kisebb. vagy nem?


[Szerkesztve]

(#422) Jinxx válasza misstick (#421) üzenetére


Jinxx
senior tag

Azon az oldalon elírták.
A 9500 és 9600 650g, a 6500fd 600g akuk és kártya nélkül.
Szerk: és a 9600 nagyobb mint a 6500fd. (9500/9600 ugyanúgy néz ki, ugyanaz a ''váz'' és a súlyuk is csak pár g-al tér el.)

[Szerkesztve]

(#423) orbano válasza misstick (#421) üzenetére


orbano
félisten

mivel a 9600 gyakorlatilag a 9500 kozmetikázott változata, kétlem, hogy hatalmas eltérések lennének kzöttük :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#424) Jinxx válasza misstick (#421) üzenetére


Jinxx
senior tag

Nem ezt nézted??? [link]

(#425) Szten Márs válasza Avalon (#402) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

R1 használható magasabb ISO-n, nameg 3 perces B max zárideje van...
MOD: nameg sztem egy fényképezővel fényképezni akarjanak, ne videózni, de nyilván ez csak az én meglátásom.

[Szerkesztve]

(#426) Grisák


Grisák
tag

A 9600as gyorsabb és más képfeldolgozó algoritmus van benne, és az lcdje ha nemis sokkal nagyobb(9500 1,8'' 9600 2'') de sokkal nagyobb felbontású ami MFnál jól jön.
(szvsz a 6500nak jobb a fogása, mert melyebb rajta a mutatóujjnak kiképzett mélyedés)

(#427) Avalon válasza Szten Márs (#425) üzenetére


Avalon
tag

R1 használható magasabb ISO-n, nameg 3 perces B max zárideje van...
Mármint 3 perces max záridő, és B, vagy hogy? 3 perces B? Az mi?

Egyébként nekem nem az R1 tudásával van bajom, hanem az árával, ennyiből már dSLR. Video nekem nem kell, teljesen egyetértek azzal, hogy fényképezőgépet fényképezni, telefont telefonálni vegyen, videózni meg vegyen videókamerát. Minden arra amit kitaláltak.

(#428) Szten Márs válasza Avalon (#427) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Jó értem én, de - lehet tévedek - a Sony ebben B - nek hívja a 3 percet, tudom, nem épp ezt kéne jelentenie, képzeljetek oda idézőjelet. (amit akartam is tenni, de úgy tűnik lemaradt :B )

(#429) Grisák


Grisák
tag

Az analóg gépeken van/volt/lesz(kinek mi tetszik) B és T záridő.
A B annyit tesz, hogy addig exponál amíg nyomva tartob a gombot (elvileg végtelen ideig, de ezt a sony 3pre korlátozta)
A T záridő: megnyomod a gombot exponál, addig amíg mégegyszer meg nem nyomod.
Persze ez nem derül ki a pixinfóbol ;)

[Szerkesztve]

(#430) Szten Márs válasza Grisák (#429) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Thx magyarázatot, így értettem :R

(#431) Avalon válasza Grisák (#429) üzenetére


Avalon
tag

Értem, egyes digitális gépeken meg pont a B záridő lett a T. Egyébként ha meg lekorlátozta a B záridőt, akkor az már nem B, hanem félrevezető marketingfogás. :(

[Szerkesztve]

(#432) Dare2Live válasza Grisák (#399) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Én egyetlenegy nagy cmos érzékelős gépről se tudok ami tudna videót így lehet. Ettől még lehet. Megaszondtam. :DDD

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#433) Grisák válasza Avalon (#431) üzenetére


Grisák
tag

Gondolom nem véletlen lett lekorlátozva.
Szerintem az érzékelő miatt, mert az exponálás idejének függvényében exponenciálisan nő a zajosodás, és a hot pixelek kialakulásának veszélye.(ezt biztos jobban el tudja mondani valaki aki ért hozzá)
Magyarul ha egy fél óráig exponálsz egy kása lesz az egészből. :D bitos csak ennyit bír.

[Szerkesztve]

(#434) Dare2Live válasza Grisák (#403) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Add össze a 350D árát egy minőségi 24-120 (15-75) 2.8-4.8 as obi árával.
Nemjön ki 400Kalá.....

Evvel szemben R1 180K.

Akinek 24-120 elég annak R1 egyértelmű bestbuy.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#435) Avalon válasza Dare2Live (#434) üzenetére


Avalon
tag

Aztán ha meggondolja magát, és mégsem elég, akkor a bestbuy rögtön egy kalap szar.

@Grisák: Én is erre gondoltam, de akkor meg ne hirdessék, hogy egy profi kamera érzékelőjét pakolták bele. Így elmondhatják, hogy milyen profi érzékelő van benne, azokat a helyzeteket, ahol meg kijönne, hogy közel sem profi az érzékelő, letiltják. Ennyit erről a bestbuy gépről egy dSLR-rel szemben.

(#436) Grisák válasza Avalon (#435) üzenetére


Grisák
tag

Az R1 szerintem sem jóvétel. most láttam egy olympus e-500as duplakitet (hasznélt) 150Kért

(#437) werttzui válasza Avalon (#435) üzenetére


werttzui
őstag

:DD :R :DD

PENTAX

(#438) orbano válasza Dare2Live (#434) üzenetére


orbano
félisten

ha az R1 ''váz'' tudná azt, amit a 350d, akkor azt mondom igazad van. de így azért nem ennyire fekete-fehér a dolog... :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#439) Dtomi válasza Dare2Live (#434) üzenetére


Dtomi
őstag

Akinek 24-120 elég annak R1 egyértelmű bestbuy Ez egyértelmű.


Orbano? Mit nem tud amit a 350D ?nincs tükörcsapkodás, és nem cserélhető az obi.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#440) orbano válasza Dtomi (#439) üzenetére


orbano
félisten

DOF + MF nem megy, nincs pentatükör, eléggé kérdéses helyen van a kjelző és a flash, lassú a memóriakezelése és gyengébb, butább a proci/szoftver. Összességében is jobb képet ad a 350d váz.
Persze akinek ezek nem szempontok és biztosan elég neki az R1 obi tudása, annak jó. De elég hamar kijöhet pl a makró hiánya, vagy éppen az, hogy nem tehetsz bele pótakksit...

A vér nem válik VAZZE!™

(#441) Avalon válasza orbano (#440) üzenetére


Avalon
tag

+ az érzékelő
+ a záridőkők

(#442) Szten Márs válasza orbano (#440) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A nincs pentatükör elég szubjektív, van aki csak az LCD-s keresőt szereti.
Amúgy makró hiánya... 35 cm-ről tud ugyebár képet lőni, egy Canon kitobival mennyiről? (nem kötekedés, csak érdeklődöm). Egy Nikon D70 a kitobijával 38-ról, ha emlékeim nem csalnak, szóval ugyanott van. Na meg úgy hallottam, hogy dSLR-rel nehezebb makrózni mint kompakttal, bár erről sincs tapasztalatom. (Szal kiváncsi vagyok véleményekre ez ügyben.)

Avalon: mi a baj az R1 érzékelőjével? :F Minimálisan kisebb CMOS mint egy 350D-jé..

[Szerkesztve]

(#443) Dare2Live válasza orbano (#438) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

ja sötétben lassabb a fokusz, meg ''Better continuous shooting capability''.... megpárapróság....

és rengeteg dolog van amit meg a 350D nemtud. Kezdve a sokak által nagyon szeretett/ hasznos live wievtő a nincs tükörfelcsapás zaj (fotóztál már szinházban?).... megpárapróság....


Akinek elég a 24-120 és fontos a képminőség és nemcsilliárdos az vegyen R1et és DSLR képminőséget kap. Messze sokkal jobbat mintamit egy 350D/400D/D50/D40 produkál egy kitobival....


avalon: érzékelő? abszolúte DSLR kategória szerintem még jobbis mintami egy E500ban van.

[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#444) werttzui


werttzui
őstag

Itt a fő kérdés,hogy akar-e komolyabban fotózni később vagy sem .

PENTAX

(#445) Szten Márs válasza werttzui (#444) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Aki nem akar annak szvsz tökéletesen felesleges egy R1 is...

(#446) Dare2Live válasza orbano (#440) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

[link]

Mind2 rendszernek rengeteg előnye és hátránya van. Nekem a véleményem az, hog akinek elég a 24-120 annak bestbuy.
Kérlek rakj össze nekem egy olyan 350D+ 24-120as gép+obi kombót ami hozza az R1 képminőségét. Találsz 400.000Ft alatt? Mert az R1 180.000Ft nem 400.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#447) Dare2Live válasza werttzui (#444) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

? R1 el nemlehet komolyan fotózni?

Van egy gyerek avval fotózik zseniális képei vannak csak nemtalálom a honlapja címét.... :(

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#448) Avalon válasza Dare2Live (#443) üzenetére


Avalon
tag

@Dare2Live & Szten Márs: Nem egy kompakt kategória, de nem is egy dSLR kategória. Lásd B záridő témája.

(#449) Dtomi válasza Avalon (#448) üzenetére


Dtomi
őstag

Mit akarsz B záridővel??? Mit tudsz Bzáridővel csinálni??? zajtgenerálni??? én csináltam másfél órás csillagjárást tudod mi lett belőle??? fos. amit 10-20s es zárral nem tudsz megvalósítani azt 2 órással se.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#450) Szten Márs válasza Avalon (#448) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Elég marginális felhasználás a 3 perc feletti záridő szerintem.
Nagyjából olyan kategória mintha egy alap dSLR vázra ráheggesztettünk volna egy baromi jó obit... tényleg annyi, hogy nagyon (!!) kell tudni, hogy elég lesz nekünk és akkor aligha rossz vétel.
Más: szerintetek mennyire hátrány a 3,5-ös szokásos nagylátó fényerő ennek a 2,8-ához képest? Mert ez is eléggé az R1 felé orientál.
Nameg 24 mm-es nagylátót dSLR-el nehéz elérni.

(Mindezeket úgy írom, hogy szeretném, ha tényleg rábeszélne vki inkább alap dSLR-re, de egyre jobban nem tudom melyik a nyerőbb)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.