Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) maross


maross
veterán

fuji finepix f20 velemenyek? nem sokat talaltam a forumban.

6mpix effektiv, 1/1.7, 2.5'', stabilizator, manualis rekesz/zar mind nagyon szimpi dolgok. aztan xd kartya, 3x zoom, akksi annyira nem :). de beleferne.

[Szerkesztve]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#502) Szten Márs válasza maross (#501) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Most így fél kettőkor két tételkidolgozás között nem néztem mélyebben utána, de tudtommal a Fujinak nincs valódi képstabilizátoros gépe. Ennél a gépnél is képstabilizáló-módot emlegetnek, ami azt szokta jelenteni, hogy feljebb veszi az ISO-t, hogy alacsonyabb záridőt alkalmazhasson a gép.

MOD: itt is ez lesz:
''Anti-blur button to set high shutter speed and reduce the risk of blurry images''
[link]

[Szerkesztve]

(#503) maross válasza Szten Márs (#502) üzenetére


maross
veterán

ilyet olvastam en is (igy ketto elott ket tetel puskara irasa kozott), csak nem fujinal. iso fel, shutter le, bemozdulas kisebb, mindenki orul, klassz. keresgelek meg panak kozott, hatha van valami manualis cuccokkal. miert olyan nehez azt rarakni nem ertem tuti kijonne 2forintbol.

[Szerkesztve]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#504) maross


maross
veterán

fz7 combosnak tunik, mind meretben,tudasban es arban :)

pl ott az fx01...nem ertem miben tud tobbet egy lz3-lz5nel. lenyegeben az osszes elerheto gepet vegigneztem, egyedul fz7 aminel lehet manulis dolgokat, az ultrakompaktoknal nem :(.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#505) Szten Márs válasza maross (#504) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Aki ultrakompaktot vesz az nagyon nagy valószínűséggel kattogtatni akar, néhány emléket, karácsony, kirándulás, haverok, buli, stb és szinte egész biztos, hogy nem akar manuális beállításokkal foglalkozni és komolyan fotózni. Egy gombnyomás, legyen élvezhető a kép és oké. Teljesen normális vásárlói igény, akinek pedig nem ez az igénye nem ultrakompaktot vesz, mert már alapban frusztráló a bonsai-optika ami kifigyel ezekből a gépekből, meg az, hogy azt sem tudja az ember hogy fogja meg, hogy ne vesszen el a kezében és sokkal inkább fényképezőgép-szerű gépet akar. Szerintem, általánosságban, persze diverz az emberek ízlése, csak éppen a fő vonulatokat éri meg követni a gyártóknak...

(#506) maross


maross
veterán

vateran raadasul barati aron van :DDD [link]

en kattogtatni akarok, de nem birom ki manualis beallitasok nelkul, kb a kepek 50%at manualisan keszitem. nikon 4300 teljesen idealis volt, csak szerettem volna egy ujabbat, gyorsabbat, erosebbet :). de ugy latom nem egyszeru.

[Szerkesztve]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#507) Dare2Live válasza maross (#501) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

F30/F20 szerintem az ultrakompakt kategoria királya.

stabi az nincs benne azcsak marketingduma.
aksi miatt fölös izgulni, 250képet ha mind vakus akkoris tudja.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#508) Dare2Live válasza maross (#504) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Fullmanual csak egy ultrakompakton van tudtommal a Canon A530/A540en.

Egész jó gép bár képminőségre az altalad kérdezett F20/F30 csúnyán elveri.

fz7et ha zaj/mosás zavar felejtsd el, sztem egy katasztrófa, akkor inkább má egy ocsó kodak p880.

[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#509) Szten Márs válasza Dare2Live (#508) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Hát A530-on nem tudod a rekeszértékeket beállítani, az van ami, attól függően, hogy mekkora a zoom, ezen kívül tényleg mindent lehet manualra venni.
Na meg nem egy árkategória F20/F30-al, szóval másfélszeres árért lehet is jobb a képük...

[Szerkesztve]

(#510) Dare2Live válasza Szten Márs (#509) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Hát az nagy kib*ás mert vanrajta ''full manual mod tárcsa'' aztán ha odatekerem akkor olyan mint Hofinál a nő esküvő után, hogymár nemakarja? :DDD

meg aztis írják róla, hogy ''full manual controls'' pl itt [link]

meg itt, hogy ''The A530 model incorporates 22 shooting modes from fully automatic to full manual...''
[link]

meghogy hivatalos is legyen itt is
[link]

Modes
Auto, Program AE, Manual, Portrait, Landscape, Night Scene, Stitch Assist, Movie, Special Scene (Foliage, Snow, Beach, Fireworks, Indoor, Kids & Pets, Night Snapshot, Color Accent, Color Swap)

Ha ezekután sincs rajta full manual hát menjenek a p*ba.

Kompaktoknál jellemzően semmi köze árnak(kornak) a képminőséghez, azhogy vmi 1.5*be kerül lazán produkálhat neked kategóriákkal szarabb képminőséget. azaz 1.5*árért lehet sokkal-sokkal szarabb is a képe.
Az árat kompaktoknál a szépsége, lcd mérete nomeg a mp száma határozza meg. Ésugye jellemzően minnél több mp annál szarabb.

na belendültem rendesen.... :)

[Szerkesztve]

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#511) Szten Márs válasza Dare2Live (#510) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Na ez igaz, a másfélszeres ár okfejtésemet vissza is vonom :D

Amúgy ja, van rajta manual tárcsa. De én keresztbesz.pom magam, ha blendét lehet állítani, mert nem kevés alkalommal használtam a gépet, tekintve, hogy szüleimnek pár hónapja lett véve egy ilyen, kattogtatónak. Mindenesetre megnézem délután még egyszer, de ettől eltekintve tényleg minden manual, szal lehet mondani h full manual :D Tele módban úgysem lehetne mit állítani, csak nagyobb látószögeknél 5,5 legszűkebbre venni, de hát nem lehet...

(#512) sandokan66 válasza Dare2Live (#510) üzenetére


sandokan66
tag

Érdekes hogy az A-530 on nincs blende meg záridő előválasztás.
Igazi kakukktojás, mert a A510, 520, 540 -en van.[link]
Sőt a régebbi hasonló ketegóriából valókon is van.

[Szerkesztve]

(#513) Szten Márs válasza sandokan66 (#512) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Már záridő hogyne lenne.... azt még csak csak elhiszem, h vagyok olyan béna, h blende állítást nem találtam, pedig van - csupán nem tartom valószínűnek :D - de azt tuti nem hiszem el, hogy behallucinálom, hogy állítgatom a záridőt, amikor nem is lehet ;]

(#514) ISZOLE válasza Szten Márs (#513) üzenetére


ISZOLE
senior tag

Az előválasztás azt jelenti, hogy az adott paramétert (blende vagy záridő) választhatod kézzel a másikat a gép hozzáálítja automatikusan a fénymérője alapján. Az 530-on egyik sincs. Van Program amikor mindkettőt a gép állítja meg van Manual amikor meg mindkettőt kézzel állíthatod ahova akarod.

Semmi papagája hogy kalibabráljuk az oszcilloszpókkal!

(#515) as_Rock válasza Szten Márs (#500) üzenetére


as_Rock
őstag

Iview-nél a save/save as-ban ki/be kapsolhatod, hogy átvigye-e az erdeti exif- és egyéb adatokat.

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#516) Szten Márs válasza ISZOLE (#514) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Namost... A530-ason van mód amikor a záridőt te választod olyanra amilyenre akarod, a belnde meg akkora amekkorának a gép mondja (kemény egyféle lehet zoomállástól függően). Ez a te definíciód alapján záridő előválsztás...
Van program amikor a gép álítja, stimmt, de nincs, amikor mindkettőt kézzel állítom ahova akarom. Itt van a kezemben a gép, szóval ez egész biztos...

(#517) maross


maross
veterán

es f20/f30 kozul melyiket ajanlanatok? f30 3e forinttal dragabb, de igazabol nem tudom mire velni, minek dobtak ki a 20utan? ossz kulonbseg amit lattam: f30on van iso3200 :), f20ra irnak kepstabit, 30ra nem (asszem ez mindketton ugyanazt jelenti).

ami fontos, f20ra nem irnak vakutiltast, remelem egyszeruen csak kimaradt. viszont f30ra nem irnak spot fenymerest.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#518) maross


maross
veterán

amit nagyon hianyolok, hogy nem divat mostanaban rairni a kijelzore hogy hany pixel, csak azt hogy 2.5'' :/. lz5nel is gyanus, hatalmas pixelek vannak, gondolom ez se megy sokkal 100e fole.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#519) as_Rock válasza maross (#518) üzenetére


as_Rock
őstag

pixinfo-n [link] se találtál infót ezekről a dolgokról?

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#520) Dare2Live válasza maross (#517) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

F30/F31et igaz kevés a difi de 3Kt bőven megér csak az, hogy 240K pont van a hátsó LCDn és nem 153K.


ja és nemtudom, hol olvasod a dolgokat de gyorsan felejtsd el és keress egy korrekt forrást. pl fuji.hu


don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#521) maross válasza Dare2Live (#520) üzenetére


maross
veterán

hm, nem is lattam hogy letezik f31, thx. pixinfot szinten, tenyleg jobbnak tunik a leiras.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#522) maross


maross
veterán

f30 es 31 is 230k kijelzo, fuji oldalan f20 es f31 mint olyan nem is letezik se listan, se archivumban, se keresovel :/

szerk:31fd tul draga nekem, es nem latom miben tobb (infraport?)

[Szerkesztve]

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#523) Dare2Live válasza maross (#522) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

''Mit vegyek?''
F30/F31et igaz kevés a difi de 3Kt bőven megér csak az, hogy 240K pont van a hátsó LCDn és nem 153K.

F20hoz képest ha nem egyértelmű elsőre.


Aszinné az ember, hogy a fiatalabb generáció már megtanulta használni a netet de nem. Megkerestem akkor én neked.
[link]

Itt részletes táblázat, mi miben különbözik:
[link]

Houston Out!

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#524) maross válasza Dare2Live (#523) üzenetére


maross
veterán

nem akarok halatlannak tunni, de a ''reszletes tablazat''-ban amit belinkeltel, latsz valahol f30 es f31fd kozott egy betunyi kulonbseget is ami megmagyarazza a 15ezres difit? fujifilm.hu-n 3xreszletesebb leirast bongesztem at, de ott se lattam semmi extrat. mivel f31 tul sok penz, ezert nem is eri meg tobb energiat feccolni a dologba. ha talalok egy hasznalt f30at, megveszem, panasonictol pedig megszabadulok amint tudok.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#525) Dare2Live válasza maross (#524) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Ne na neeee :)

az oldal amit adtam ráclickelsz az F30 ra és voila:
F30: [link]

az oldal amit adtam ráclickelsz az F31fd re és voila:
F31fd: [link]
Nem gyanusan különbözik a két oldal? :DDD
Mi a difi? fd = face detection technology

nyugodtan vedd az F30at.
....ellenben nehéz lesz használtan találni aki megveszi jellemzően nagyon oda van érte.... nemakarja eladni.
(Inkább próbáld meg a cégnél ahol vetted a panat vhogy becseréltetni egy Fujira. (Ha nemakarják adsz eladónak zsebbe 3Kt.)

remélem már minden tiszta!

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#526) maross válasza Dare2Live (#525) üzenetére


maross
veterán

meg szerencse hogy hasznaltan vettem a panat :D. csak lesz olyan aki eladja, mert valami utosebb nem kompaktot akar. az ido nekem dolgozik, ugyis csak kb aprilistol vennem erdemi hasznat.

kepzeld eljutottam az f30ig, es raklikkelni is sikerult, nextgenpowa :). mas tema hogy en legnagyobb joindulattal is max halfnextgenbe fernek be :). a performance ful alatt egy szanalmas osszefoglalo van a gep tulajdonsagairol, pont ugyanolyan mint az osszehasonlito tablazatban (annyi sincs rajta hogy manual shutter vagy hasonlok), a 2.6megas leirasbol pedig nem hiszem hogy baromi egyszeru lenne hasonlitgatni, igy nem is probaltam.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#527) orbano


orbano
félisten

sziasztok!

tudtok nekem mondani pár fotósboltot, ahol normális a kiszolgálás és meg lehet tapogatni próbálgatni a gépeket/obikat?

előre is köszi! :R

A vér nem válik VAZZE!™

(#528) Dare2Live válasza orbano (#527) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

mediamarkt. :)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#529) Dtomi válasza orbano (#527) üzenetére


Dtomi
őstag

Bemész a mamutba 1-re edigitalba és mindent megfogdoshatsz kint van minden nem kell kérni se ha akarod még az érzékelőszét is nyomkodhatod a legtöbbnek már úgyis benyomták :F 20ezrestől D200 ig minden gép kint van.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#530) orbano válasza Dtomi (#529) üzenetére


orbano
félisten

na edigitalt kerülöm inkább, elég tenyérbemászó a stílusuk. no meg obikat is akarunk nézegetni. tripontot ismeritek? oda tervezzük ellátogatni a héten...

A vér nem válik VAZZE!™

(#531) orbano válasza Dare2Live (#528) üzenetére


orbano
félisten

az lett végülis, csak pont megszívtuk, egy helyen sem volt együtt 350,400,30d és d80. első mm-ben semmi sem volt, aztán egy kisebb fotosboltban neztunk egy 30d-t meg 80d-t, majd megszivtuk az electroworldben mert nem tudtak kinyitni a vitrint ahol volt 400d (:DDD), de végülis egy saturnban egy kedves hölgy elégített ki minket azzal, hogy elővett egy 350,30d-t és egy 80d-t.
hat, en baromira elbizonytalanodtam a vázat illetően, annyival komolyabb a 30d és főleg a 80d (az állt a legjobban kézre). mondjuk a 30d már talán túl drága, de a d80 nagyon kecsegtető... az egyetlen bajom az az, hogy míg a canon obik terén már feltérképeztem a helyzetet, a nikon egy nagy fekete folt. valahogy közelebb áll hozzám a canon. nem tudom, hogy ez a marketing eredménye, a szép fehér L-es obiké, vagy csak annyi, hogy eddig leginkább canonban gondolkoztam és hozzászoktam (no meg már nagyon szépen elterveztem canonban, hogy az elkövetkezendő időkben milyen obikat veszek majd)... :F
vélemény?

A vér nem válik VAZZE!™

(#532) Dtomi válasza orbano (#531) üzenetére


Dtomi
őstag

Én se azt mondtam hogy Edigitalba kell vásárolni... búzák... de bármit megfodoshatsz és ott mindent egyhelyen megnézhettél volna. Ismerőseid közül fotózik valaki canon v nikon géppel akitől tudsz obit kölcsönkérni?

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#533) orbano válasza Dtomi (#532) üzenetére


orbano
félisten

barátomnak akivel egytt tervezem a vásárlást van egy std zoom és egy tele zoomja (KIT) még egy régi nikon analóg géphez. canonhoz pedig... talán... miért?

A vér nem válik VAZZE!™

(#534) Dtomi válasza orbano (#533) üzenetére


Dtomi
őstag

Mert ha lenne valamelyikből márjából nagyobb készlete kiegészítőkből akkor kölcsön tudnál tőle kérni. Nekem majdnem minden ismerősöm canonos és nagyon nagy segítség, hogy ha SOS be kell vmi évente 3-4* nem kell megvenni hanem csak kölcsönkérni.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#535) Ala


Ala
tag

Hali!

Tudom ez az a topik hogy mit vegyünk de én most azt kérdem hogy mit lehet vele csinálni azon kívül hogy kidobni, mertz azt nem szeretném.

Nekem egy Samsung digimax 360-am van ami reőteljesen haldoklik.Már mint olyan viszonylatban hogy normális képet szinte lehetetlen vele csinálni, 99%-ban elmosódott képet kapok.Ezzel mit lehet csinálni vagy hogyan lehetne megjavítani vagy javítattni? :R

(#536) csibor


csibor
őstag

SD kártyás bridge gépen gondolkodok,lehetöleg nem tull drágán,és lehetőleg használtan.Van valami tipp melyik gépek jőhetnek szóba?

(#537) Jockey85


Jockey85
csendes tag

Helló Mindenkinek!

Most jutottam el odáig,hogy szeretnék venni egy normálisabb fényképezőt...Eddig egy mercury deluxe nem tom milyen volt(van) 3,1 Mp-s.Szóval aki ért a gépekhez,szeretném kikérni a véleményét a Panasonic DMC-LZ3 -as gépről.Mert igazából nem nagyon értek hozzájuk,de kb ennyit rá tudnék szánni egy gépre.Tegyük hozzá,hogy nem a National Geographic fotósa vagyok,csak azt szeretném,hogy normális szép képeket tudjak csinálni,pl.: Bulik,családi események,esetleg tájfotók... Szóval valaki tudna véleményt mondani erről a kütyüről? (Panasonic DMC-LZ3 ) Tudom nem sokat számít, de kinézetre nagyon megtetszett :) Köszi előre is :)

[Szerkesztve]

(#538) orbano válasza Jockey85 (#537) üzenetére


orbano
félisten

csak ismételni tudom magamat: jóbarátomnak ilyen van és elégedett vele nagyon, nem jársz rosszul, ha megveszed....

A vér nem válik VAZZE!™

(#539) quantal válasza csibor (#536) üzenetére


quantal
tag

Pana FZ30. Már csak használtan kaphatsz 100-110k körüli áron. Inkább nem írok róla semmit, nézz utána, mindenhol dícsérik.

[Szerkesztve]

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#540) csibor válasza quantal (#539) üzenetére


csibor
őstag

Picit olcsobban keresek.

(#541) orbano válasza csibor (#540) üzenetére


orbano
félisten

Azt már nem hívják bridge-nek :) Pana FZ7? Vagy Canon S3IS?

[Szerkesztve]

A vér nem válik VAZZE!™

(#542) sequator


sequator
senior tag

Hali!

Kedvesem elutazik két hét múlva és szeretnénk gépet venni neki.
Sajnos a keret a lehető legalacsonyabb :( 25-30k-ból kellene kihozni a lehető legjobb gépet.
kb ezek lennének az igények:
1., legyen legalább minimális optikai zoom
2., egyszerű kezelés (nem baj, ha nem lehet mindent kézzel állítani)
3., jó lenne, ha legalább 3 évig kitartana és nem kellene újat venni

mivel a keret nagyon szűkös, így tisztában vagyok vele, hogy túlzott igényeim nem lehetnek, maximálisan kész vagyok a kompromisszumokra. mivel kedvesem teljesen járatlana fényképezésben és nem is akar elmélyedni benne, egy teljesen alap gép kellene

eddig ezeket néztem:
- KODAK EasyShare CD40
- FUJIFILM FinePix A500, A400
- SAMSUNG DigiMax A40
- SANYO Xacti S6
- Hewlett Packard PhotoSmart M417
- Canon Powershot A400
- Kodak EasyShare C330
- Olympus FE-130
- Nikon Coolpix L4

mindenkinek kösz a segítséget.

Sautia

sequator

(#543) quantal válasza sequator (#542) üzenetére


quantal
tag

A felsoroltak közül csak a Sanyo elődjéhez volt és van szerencsém (mert még meg van). Nekem egy S3 van, és azt tudom mondani róla, hogy automatának tökéletesen megfelelő masina, precíz összeszerelési minőség jóféle műanyagokból (nem tejfölöspohár fíling), egyszerűen kellemes kézbe venni. A képminősége szerintem a kategóriáját figyelembe véve teljesen jó, beltérben magasabb ISO-n kicsit zajos képe, dehát ezek közül melyiknek nem. Szép telt színei vannak, de nem túlszínezett. Az autófokusza elég pontos, nemigen hibázik.
A Sanyoról még annyit, hogy az egyik legnagyobb OEM gyártónak mondják a digitgépek esetén, tehát jónéhány típus vagy részegység tőlük származik, még ha a felírat alapján nem is gondolnánk.
M.o.-n talán nem annyira elterjedt, szerintem teljesen méltatlanul. Én a mai napig nem bántam meg, hogy anno azt választottam.

[Szerkesztve]

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#544) Fehér84


Fehér84
csendes tag

Haliho!

Szeretnek venni a fenykepezot!
Mar utana olvastam egy ket dolognak, de nem tudok donteni!
Van ra 80-100K pinzem. Egy ket pro-nem pro velemenyet varom:)

Elore is koszi
Udv, Gabor

(#545) quantal válasza Fehér84 (#544) üzenetére


quantal
tag

Ha szabad kérdeznem, mik között nem tudsz dönteni? :)

''Az amatőrnek 100-ból 99 kép jól sikerül. A profinak 100-ból 1''

(#546) Fehér84 válasza quantal (#545) üzenetére


Fehér84
csendes tag

Például:

Canon IS 2
Panasonic FZ7
Fujifilm Finepix S5600

De hajlandó lennék ezektől is eltérni..:)

(#547) Dtomi válasza Fehér84 (#546) üzenetére


Dtomi
őstag

S5600-at ne vegyél az egy szar gép.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#548) Szten Márs válasza Dtomi (#547) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Miért? :F
A tudása teljesen jól korreál az árával szvsz...

(#549) Szten Márs


Szten Márs
nagyúr

Ja igen... a Sony R1 kontra dSLR-ek témához... meglátogattam a Mammut Edigitálját, van egy kiállított R1... nos, egy kicsit szét van jőve a markolata, kicsit nagyon, így nem igazán tudtam meg milyen is lehet, de amennyit ezzel próbálgattam - nekem - szönryű, de tényleg szörnyű a fogása. (Abszolút szubjektív dolog, azért írtam h nekem, ne riasszon el senkit) Nem tudom milyen lehet ha nincs darabokban, de nem hiszem hogy sokkal jobb, igazán kár érte :(

Viszont az Oly E330, ami abszolúte nem nagyobb mint egy EOS 350D vagy 400D meglepően kellemes fogású, kézreálló volt, főleg h ugyanazzal a mérettel a Canonok mennyire nem...

(#550) csibor válasza sequator (#542) üzenetére


csibor
őstag

Canon A430 kb:30-33k között és prima kis gép.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.