Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44935) #85538048


#85538048
törölt tag

Sziasztok!

A tanácsotokat szeretném kérni.
Már annyi teszt oldalt megnéztem, hogy zsong a fejem tőle.
Van egy tükrös gépem, de most kirándulni nem akarom cipelni magammal, ezért egy kompakt gépet keresnék, amit könnyű hurcolásznom.
Nekem egyes egyedül a kép minősége számít.
nem érdekel sem a wifi, sem a gps, sem az érintőképernyő (sőt, ettől kifejezetten rosszul vagyok), még a videó sem igazán mérvadó.
Csakis a fénykép minősége és max. 100 ezret adnék ki érte, illetve fontos még, hogy legyen manuális beállítás és hogy éjszaka is gyönyörű képeket lehessen vele csinálni.

Egyszerűen nem tudom eldönteni, hogy melyik legyen.

Nézegettem az Oly xz-10, xz-2, a PANA LF1-et és a Nikon P330 (P340), Nikon P7700-at. Még esélyes volt a Canon S100,110,120-as is, de elég sokan panaszkodtak lencse hibára ebben a szériában és félek tőle.

Akárhogy nézegettem a tesztfotókat, messze a Nikon P330-nak van a legélesebb képe. Egyik-másik képen meghökkentően éles, az éjszakai képei és a makrója egyenesen fantasztikusak.
Persze ez sem tökéletes gép, ahogy nem is létezik olyan, de a többi gépnek nekem nem igazán tetszenek a képeik.

Találtam egy oldalt, ahol a top 10-es listáját hozták ki és ott is a 2. helyen szerepelt a P330-as az Oly xz-2-vel holtversenyben.

http://www.ephotozine.com/article/top-10-best-serious-compact-digital-cameras-2013-16010

Az xz-2-esnél kevésnek találom a zoomot és a kihajtható LCD-je miatt vaskosabb gép is.

Van esetleg valakinek tapasztalata a Nikon P330-assal kapcsolatban?

Ha csakis a képminőséget nézem, melyik ajánlanátok?

köszi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.