Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43901) hegyitaho


hegyitaho
tag

ha kb azonos áron tudnám megszerezni/ár nem számít akkor általános (értsd: pl. turistáskodni, video is) rx100, xz2, x20 közül melyik ajánlott? valakinek ezekkel vanak tapasztalatai? sok rosszat olvasok rx100-ról, hogy eladták és utóbbi 2 valamelyikére cserélték.

[ Szerkesztve ]

(#43902) jjeahh válasza hegyitaho (#43901) üzenetére


jjeahh
nagyúr

a háromból egy jó gépet össze lehetne rakni :DDD ezzel nem azt mondom, hogy rossz cuccok, mindhármat elfogadnám, akár a jelenlegi gépem mellé is..a fujiban kereső van, rx100-ban asszem nagy szenzor, az oly obija, meg színei nekem nagyon bejönnek...ha van kereted rá, talán ez egy szuper alternatíva lehet :K

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#43903) hegyitaho válasza jjeahh (#43902) üzenetére


hegyitaho
tag

nem elég fényerős alapzoom körül, viszont ahhoz képest drága. x20 tetszene nagyon ha jobb lenne a videoja...
ez mennyire megbízható?

(#43904) Koma_


Koma_
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék. 1-2 hónapon belül tervezem megvásárolni az első fényképezőgépemet.
Abszolút laikus vagyok a témában. 80e Ft körüli árkategóriában gondolkodok, eddig 2 gép tetszik igazán:

1. Fuji Finepix S8400W
2. Panasonic Lumix DMC-TZ40

A gép azt a célt szolgálná, hogy a hamarosan születendő kisbabánkról tudjunk képeket/videókat készíteni.

Bármilyen tanácsot szívesen fogadok, így akár más jobb ár/érték arányú gép is szóba jöhet.

(#43905) jjeahh válasza Koma_ (#43904) üzenetére


jjeahh
nagyúr

[link] :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#43906) Lassú Víz válasza hegyitaho (#43903) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Megbízható, de mennyire informatív?
Ha az ekvivalens helyett a valósat mutatná, akkor látnád, hogy melyik gyújtó távolság mellett mennyi fény jut az érzékelőre, azaz melyik gépen hová kell tolni az ISO-t azonos zársebességet feltételezve.

Ez a diagram a mélységélességre ad utalást. Azonos gyújtótávolság esetén a kisebb ekvivalens f szám szűkebb mélységélességet jelent. Viszont a mélységélesség a tárgy távolságától is függ, de a háttér leválasztás szempontjából az sem mindegy, hogy a tárgy és a fotós meg tárgy és a háttér között mekkora a távolság.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#43907) hegyitaho válasza Lassú Víz (#43906) üzenetére


hegyitaho
tag

igaz, igaz.
kár, hogy nem csináltak egy olyat. úgyse a minimális DoF lehet a cél az ilyen kompaktoknál, inkább a max fényerő.
rx100 lesz ebből, egyszerűen sokkal több kihozható a képekből és videókból is, veszek rá egy markolatot rögtön az hátha segít.
x20-as képek egész jók tudnak lenni 100-200 iso-n, utána elszáll rendesen, video is elég gagyi, xz2 viszont túl "kompaktos" képeket csinál.

(#43908) csaabz


csaabz
őstag

A kettő közül melyiket vennétek általános felhasználásra?

Canon Ixus 510

Olympus VH-520

:R

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#43909) csaabz válasza csaabz (#43908) üzenetére


csaabz
őstag

Hmm, esetleg ez:

Panasonic DMC-XS3

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#43910) sid87


sid87
senior tag

Meglett az Olympus VG-170.

Eddig nagy csalódás. :( Nem forog el a kijelző visszanézésnél ha álló nézetben készítem a képet..

A képminőség borzasztó, meg se közelíti a SGS III telóm képminőségét... Pedig azért vettem hogy jobb képet csináljon... Most mit tehetek? Ez tényleg ennyit tud vagy szar példány vagy szarul fotózom?

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#43911) moriarty válasza sid87 (#43910) üzenetére


moriarty
csendes tag

Linkelj be pár szerkesztetlen képet.
Azért az kétlem, hogy a telefon képeit alulmúlja.

(#43912) sid87 válasza moriarty (#43911) üzenetére


sid87
senior tag

Telefonnal
VG-170-el
VG-170-el

Szerintem van különbség. Ha épp ezen a képen nem is sok, de akkor is, nekem azért kellett a gép hogy a telefonnál sokkal jobb képet csináljak.

Érdekes még hogy a fényképezőgéppel készített kép harmad akkora fájlméretű mint a telefonos.. Érdekes... Valami nincs jól beállítva?

Még van két nap vissza vinni...

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#43913) sid87 válasza sid87 (#43912) üzenetére


sid87
senior tag

Itt van még egy összehasonlítás, ami eléggé elszomorító:

S3
VG-170

Egy nagy képből kivágva, ráközelítve..

Hatalmas fájó pont hogy nem tudja hogy állítva vagy fektetve készítem a képet. Minden kép fektetve kerül mentésre, utána kell nekem egyenként átállítani állóra... Nehogymár ilyen gagyi legyen... :W

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#43914) Alex91 válasza sid87 (#43913) üzenetére


Alex91
félisten

Elolvastad a hasznalatijat? Mert beallitas gond is van itt valoszinuleg.

Automatikus elforgatas ebben a kategoriaban valoszinuleg nincs.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#43915) jjeahh válasza sid87 (#43910) üzenetére


jjeahh
nagyúr

én szóltam... :U
amúgy ezek a tesztképek semmit nem mondanak nekem, az oly-t állítsd be, hogy jobb minőségűre tömörítsen, asszem gyárilag közepesen van, és próbáld ki rendes fényben is...ezek a cuccok nem arra lettek kitalálva, hogy repülő denevéreket fotózz az éjszaka közepén... :N

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#43916) sid87


sid87
senior tag

Lehet nem arra van kitalálva, de ha a telefon jobbat csinál, az gáz. Canon PowerShot A570 IS helyére vettük, de jobb képet csinál a régi mint az új gép...

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#43917) moriarty válasza sid87 (#43912) üzenetére


moriarty
csendes tag

A kályhás képpel szerintem különösebb gond nincs.
Más a színhőmérséklete mint a telefonos képé.
Ebben az ISO érték is alacsonyan van, 80-on.

Az éjszakai képen több dolog okozza a bajt. ISO 800-al készült, és ráadásul az élesség sem jó.
Próbáld meg beállítani ha lehet, hogy ne menjen fel magas ISO értékre, illetve még ha van más tömörítési mód beállítás vagy valami hasonló azt is keresd meg, és próbálj megint tesztfotókat csinálni.
Ha ezek után sem hozza az elképzelt eredményt, akkor ez a gép valószínűleg ennyit tud.

A másik képnél, a nyomógombos készülék fotóin, bár ott nem lehet megnézni a kép infókat a szerkesztés miatt, de egyértelműen megint a magas ISO érték okozza a "mákosodást".

[ Szerkesztve ]

(#43918) sid87 válasza jjeahh (#43915) üzenetére


sid87
senior tag

Átállítottam, napfényben és finomra téve a tömörítést.

KÉP

Így is siralmas :D

3 összehasonlító kép:

VG-170
Canon
SIII

Feltűnően rossz...

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#43919) jjeahh válasza sid87 (#43918) üzenetére


jjeahh
nagyúr

biztosan a fenyő ágaira fókuszáltál? lehet csak azért homályosabb, mint a másik kettő, mert az élességet máshova állította a gép, illetve nyitottabb rekesszel is készülhetett

[ Szerkesztve ]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#43920) kivlov válasza sid87 (#43918) üzenetére


kivlov
aktív tag

Nem is értem miért csodálkozol egy újkorában 180 pénzért árult telefon jobb képet készít mint egy a létező legolcsóbb 18 pénzes fényképező...mégis mire számítottál?
ha jobb képeket akarsz akkor legalább a dupláját kell rá szánni hogy legyen értelme is...
olcsó kategóriában pedig csak 1-2 márka készít elfogadható képet a többi kuka...

(#43921) sid87 válasza jjeahh (#43919) üzenetére


sid87
senior tag

De ha a másik kettő magától jót csinál, had ne kelljen már bármit is állítanom az új gépen hogy legalább olyan minőségű képet csináljon mint a telefonom.. Azért vettem hogy bőven jobb képek legyen mint a telóval.. :S

kivlov: akkor melyik gépet lenne érdemes venni 30 körül ami már valamivel jobb? :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#43922) jjeahh válasza sid87 (#43921) üzenetére


jjeahh
nagyúr

ja, de én most nem a minőségről beszéltem, hanem a fókuszról. és a croppolt ágak az oly képen tuti nincsenek fókuszban...vagyis inkább olyan területet kéne pixelkukkolnod, ahová a gép fókuszált. teszem fel, ha egy dslr-el, fényerős 50-essel lövök egy portrét sem nézegetem az elmosott hátteret, hogy ni ott nem éles...

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#43923) kivlov válasza sid87 (#43921) üzenetére


kivlov
aktív tag

itt sem sok a lehetőség de szerintem egy Panasonic Lumix DMC-SZ3 vagy egy Canon SX160-al nem lehet mellé lőni :)
meg kell tapizni mindkettőt...
Pana jobb fényérzékenység, nagyobb látószög, panorámakép
canon nagyobb zoom

itt egy viszonylag jó oldal ahol össze lehet hasonlítani a gépek által készített képeket eddig én ez alapján szereztem be sok gépemet mert ez van a legközelebb a valósághoz tesztképekben...de ez csak az én tapasztalatom :)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#43924) moriarty


moriarty
csendes tag

Egyébként meg ha jobb képeket szeretnél, akkor bizony nem árt állítgatni sem! :)

(#43925) csaabz válasza csaabz (#43908) üzenetére


csaabz
őstag

Esetleg erre és az azt követő hsz-re valaki? :R

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#43926) kivlov válasza csaabz (#43925) üzenetére


kivlov
aktív tag

Mi a fontos? hogy fehér legyen? vagy az érintős kijelző?

(#43927) csaabz válasza kivlov (#43926) üzenetére


csaabz
őstag

Csak úgy általánosságban kérdezem. A fehér szin csak véletlenül jött ki.

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#43928) kivlov válasza csaabz (#43927) üzenetére


kivlov
aktív tag

azt kell eldönteni mi a fontos:
látószög, fényérzékenység, videó, stb
canon gyenge videóban és kicsit fakó színekkel operál az ixus családban legalábbis ezt tapasztaltam és a 28mm is elég szűk látószög manapság...
olympusban nincs sok tapasztalatom de mellette szól a 2 év gari, HDR, és jobb fényérzékenység...
így szerintem az olympus felé billen a mérleg de ez csak az én véleményem....

egyébként én azt szoktam hogy elmegyek a márkaboltba viszek egy sd kártyát és lövök pár képet majd otthon megnézem nekem melyik jön be jobban...

(#43929) bigdady


bigdady
nagyúr

Sziasztok

Szeretnek egy manualis beallitasokat teljesen mellozo gepet venni ami zart terben ahol fenyek nem tokeletesek is relative jo kepeket csinal illetve az elmozdulast is tudja azert nemileg toleralni. Lehet hogy erre keves az osszeg amit szanok de max 50 ezret koltenek ra. nem erdekelnek a wifi meg csilivilli efektek stb-k csak a képminőség. :) koszonom.

(#43930) bigdady válasza bigdady (#43929) üzenetére


bigdady
nagyúr

1. Ötleteim:
-Nikon CoolPix L820
-Canon sx-160
-maradok iphone 5-ön :)

Ezek közül? Esetleg alternativa? :R

2. Más: Van GP elem gyorstöltőm, az jó ezekhez az Eneloop előtöltött akkukhoz vagy ahhoz meg kell venni a saját töltőjét?

[ Szerkesztve ]

(#43931) sid87


sid87
senior tag

Na vissza vittük a gépet, vissza adták a kesst. :)

Viszont nem tudom most mi legyen. 35eFt a max amit rá tudnánk szánni.

Most ezeket néztem ki:

Canon Digital IXUS 132 IS
Samsung WB30F
Olympus VH-520

Samsung bejön, ahogy néztem teszt fotókat.

Az utolsó olymusról nem nagyon tudok semmit, de figyelemfelkeltő a leírása. Mindenképp kipróbálom őket mielőtt vennék.

De ezek közül, vagy akár más 30-35 közötti gépet ajánlana valaki? :) Ígérem, már csak pár nap és nem keserítem itt a fórumozókat. :D

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#43932) csaabz válasza sid87 (#43931) üzenetére


csaabz
őstag

Az a Canon nagyon "belépőszintűnek" tűnik.
Az Olympust nézegetem én is, fém ház, fullHD videó 30 fps-sel.
A Samsungról nem tudok semmit.

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#43933) Nagya21 válasza sid87 (#43931) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Egyedül az Oly-nak van cmos érzékelője, én azt venném.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#43934) jjeahh


jjeahh
nagyúr

sid87, Nagya21: én már nem mondok semmit... :DDD [link] [link] [link]

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#43935) Nagya21 válasza jjeahh (#43934) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Nekem canyon sx220-as van, én azalá nem mennék semmiképpen sem........
Oly sz-XX sorozat vállalható képeket készít(rokonynak sz-20 van az jó)
Canon sx 160-as:SX-160
Ixus 510:510
Meg megnézném még ezt is:Panascodik sz3
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#43936) PistiSan válasza Nagya21 (#43935) üzenetére


PistiSan
addikt

Csak vissza jöttem még egy picit.

2 Gép közül, szerintetek melyiket?
Fujifilm FinePix S8200
Olympus E-PL3

Az PL3 nak, szerintem jobb a képe!
Viszont a leírás elég zavaros a webshoppban!
Azt írják, hogy beépített vaku van, de látható hogy nincs!
Hozzászólásban írta valaki, hogy a csomag része elvileg a vaku is!
Az alap obija mennyire használható?
Olyan gépet keresek amit nem kell lecserélni jó ideig, nem akarom fejleszteni előre láthatólag!
Csináljon szép képeket, bírjon sokat az akku!
Kicsit félek az akkus gépektől, látom hogy Li-ion (BLS-1) akku megy bele, érdemes rendelni még 1-et rögtön tartalékba?
Kérdés, hogy mennyire elterjedt ez a típusú akkumulátor, mert azt sem szeretném, ha mondjuk 2 év múlva venni szeretnék másikat, de már nem lehet kapni.

Ennyiből talán jobb az elem/ceruza akkus gép.

[ Szerkesztve ]

(#43937) jjeahh válasza PistiSan (#43936) üzenetére


jjeahh
nagyúr

hacsak nem kell az ekv 960mm, akkor mindenképpen az olympus...az én gépemben is ugyanez a szenzor van, az aláírásomban lévő linken kb. láthatod miket lövök nagy amatőr fejjel a cuccal, igaz én fényerős üvegekkel kattogok, szal kitobival ilyen háttérmosásra azért ne számíts...képminőségben azért bármilyen üveggel jobb, mint a fuji, sztem akkor is jobban megéri az árát, ha nem fejlesztesz rá mostanában fix-eket.
kisvakut asszem adnak hozzá kitben.
a kitobi átlagfelhasználásra jó, de gyengefényes helyzetekre, háttérmosással játszadozásra, madarak fotózására pl. már nem igazán való, de ez igaz az összes kitobira amúgy.
az akku nálam asszem max 300 raw képig bírja, de szerintem egy cserélhető obis géphez nem csak érdemes plusz akkut venni, hanem szinte alap...és tuti kapsz belőle 2 év múlva is, lehet, hogy tévedek, de tudtommal a jelenlegi oly pen-ekbe mind ilyen akku jár, sőt már a régi oly dslr-ekben is ilyen volt

gyakorlatilag két igazi előnye van a fuji-nak: ekv 960mm, és kereső (olympus-ra csak külön vásárolható három típus elég drágán, vf-2, vf-3, vf-4, mondjuk mindhárom nagyon jó)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#43938) bigdady válasza bigdady (#43930) üzenetére


bigdady
nagyúr

Srácok? Mondjatok valamit :) koszi

(#43939) PistiSan válasza bigdady (#43938) üzenetére


PistiSan
addikt

Szia!
Én a COOLPIX L820 -at választanám, a CMOS szenzor miatt!
Ahogy youtube-on néztem összehasonlítást, nekem jobban tetszik mint a CCD technológiás szenzor.

Én is gondolkodtam a gépen, de szeretnék manuális beállításokat is.
Ezért a fenti típusok között gondolkodok.
Mivel nem igen fogom fejleszteni, lehet maradok a fuji mellett.
Tényleg végig kell gondolni, hogy ki mire akarja főként használni a gépet, nem könnyű.
Én is még őrlődök mint látod, és persze ahogy egyre jobban gondolkodok ezen, annál fentebb megyek árban.

(#43940) jjeahh válasza PistiSan (#43939) üzenetére


jjeahh
nagyúr

"Mivel nem igen fogom fejleszteni, lehet maradok a fuji mellett."
amiért cserélhető az objektív, azért nem muszáj cserélgetni, ez is olyan, mint amikor azért nem vesz meg valaki egy gépet, mert forgatható a kijelzője, esetleg érintős vagy tud wifi-t, és neki nincs rá szüksége... :U amiért tudja ezt a "pluszt", azért még nem kötelező használni, szal semmiképpen sem hátrány

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#43941) Nagya21 válasza PistiSan (#43936) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Egyértelmüen az Oly a nyerő :C :C :C
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#43942) erzol válasza PistiSan (#43939) üzenetére


erzol
őstag

Szia!
+1
Én egy másfél éve hasonló gondolatoktól vezérelve vettem egy fuji s4000-et. Aztán megtetszett a fotózás. Nem telt el fél év és már cseréltem is oly pm1-re + felfedeztem hozzá a bagóért kapható fix manuális obikat. Hamar elfelejtettem a szuperzoom adta lehetőségeket a képminőségért cserébe. Ha ráérzel az ízére, szvsz te is hamar fogsz váltani. (Azóta már az epl5-nél járok, és egyáltalán nem bántam meg...)
:)

[ Szerkesztve ]

(#43943) sid87 válasza jjeahh (#43934) üzenetére


sid87
senior tag

Tehát azt mondod hogy az Olympus nagyon rossz? :) Azt gondolnám jobb mint az amit vissza vittem.

Tud HDR-t, CMOS (nekem nem mond sokat), optikai stabilizátor, stb. Ezekkel a paraméterekkel olyan rossz képeket csinálna?
Sajnos nem találtam neten tesztképeket róla.. :(

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#43944) PistiSan válasza Nagya21 (#43941) üzenetére


PistiSan
addikt

fuji
HDR
ISO80-12800
f/2,9 - f/6,5

Olympus
ISO200-12800
F3,5-5,6

Ezek ellenére is azt mondjátok, hogy jobb vétel a olympus?
Mit már írtam, szerintem nem fogok hozzá semmit venni, soha!

Látom hogy az olymus tud hosszú záridőt, "B" záridőt is!

A kérdés tényleg csak annyi lehet, hogy mennyire használnám ki ezeket a funkciókat, mert ha főként napfényben/világosban fotózok, lehet a zoom is jól jöhet néha, bár nem 40X zoom al fotózás a cél.

[ Szerkesztve ]

(#43945) kivlov válasza sid87 (#43943) üzenetére


kivlov
aktív tag

Panasonic Lumix DMC-SZ3

(#43946) jjeahh válasza PistiSan (#43944) üzenetére


jjeahh
nagyúr

iso200 tudtommal az "alapiso", az alatt szoftveres, az e-p1-em is tud iso100-at is, az elején használtam, de meg is bántam, mivel alaposan megöli a dinamikát...na és a fujiban jóval kisebb szenzor van, szal gondolom iso80-on is zajosabb vagy zajszűrtebb képeket dobhat, mint az oly jóval magasabb értéken.
obi fényerő: ezt így megint nem lehet összehasonlítani, vagyis a kitobi gyengébb kezdő fényereje ellenére is az oly gyenge fényben tuti jobban használható, szintén a nagy szenzornak, magas érzékenységen jobb teljesítménynek köszönhetően.
amúgy miért ne vennél hozzá később ezt azt? nem muszáj sokat költeni cuccokra, mint erzol kolléga is említette, ha mással nem is, egy fényerős manuális üveggel érdemes bepróbálkozni sztem, ha meg tudsz barátkozni az af hiányával...pár ezresért egy helios-t pl megkapsz, és olyan lehetőségek nyílnak meg vele előtted, amikről a fujival nem is álmodhatsz ;) gyengefényben, beltéren való fotózás válallható minőségben, vaku nélkül is, normális háttérmosás, bokeh mondjuk.

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#43947) PistiSan válasza jjeahh (#43946) üzenetére


PistiSan
addikt

Megrendeltem az Olympust!

Pénteken elvileg kézhez is kapom!

Ahogy írtam első hozzászólásomban is, a képminőség javítása volt a cél, a jelenlegi kompakt gépemmel szemben!
Remélhetőleg pozitív élményekről tudok majd beszámolni. :))

(#43948) jjeahh válasza PistiSan (#43947) üzenetére


jjeahh
nagyúr

grat, szép fényeket, remélem tetszeni fog! ;)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#43949) bigdady


bigdady
nagyúr

Na meg is van a Coolpix 820 :R Hamarosan tesztelem is :)
49900 Ft volt Media Marktban kit-ben Nikon táskával együtt.

Milyen elemet ajánlatok hozzá? Eneloop? Sima 4x1900mA elég vagy XX? Azt bármilyen elemtöltővel lehet tölteni? (mert GP töltő van itthon) Vagy saját töltőjét is meg kell vennem? :R

[ Szerkesztve ]

(#43950) Lassú Víz válasza bigdady (#43949) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Voltcraft IPC-1L a töltő. Avval rendesen karban lehet tartani az akkut, ha időnként ki is sütöd. Eneloop meg azért, hogy ne merüljön le állásban a szekrényben mire be kell tenni a gépbe.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.