Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43201) Tikakukac válasza schawo (#43199) üzenetére


Tikakukac
titán

Hát akkor egy sarkot kialakítunk és bevilágosítjuk, 50 ropit nincs az az Isten, hogy én beruházzak havi 20 fénykép kedvéért :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#43202) scarabaeus válasza Tikakukac (#43201) üzenetére


scarabaeus
őstag

Azért ilyen statikus témát megpróbálhatsz állványról is fényképezni, de inkább a TZ7-tel. Van, aki egy gyereket is rávett arra, hogy dagerrotípiakori jelleggel egy percig statikus maradjon, egy laptopot ezerszer könnyebb. Fehéregyensúlyt is állíthatsz, megvan a leírásban, hogyan. Nem kell atomstabil állvány a kis géphez, időzítővel ISO 80-on (nem automatán ISO 800-on) lehet azért jobb képet is kicsiholni a meglévő technikából. Egy kölcsönállvánnyal is próbálkozhatsz, vagy akár a gép ideiglenes kitámasztásával először, csak hogy megbizonyosodj, működik-e a dolog.

Az általad linkelt képen a gép arra volt felkészülve, hogy kézből berázhatod, így felvitte az automata az érzékenységet az egekbe. Nem ez a legjobb, ami kijöhet akár abból az FS62-esből sem.

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#43203) Tikakukac válasza scarabaeus (#43202) üzenetére


Tikakukac
titán

ISO-t már lepadlóztam, és állítgattam a géppel is. Az alap dolgokon túl vagyok, éppen ezért kértem el a TZ-t is, hogy hát ennyire hülye nem lehetek hozzá. Erre az még annál is gagyibb képeket lőtt a kis folyosómon. A legegyszerűbb az lesz ha a sarokba csinálok valami házilag barkácsolt hátteret meg világítást és akkor ott elfér egy rendes 3 lábas állvány is, és nekem sem kell cseszekednem talán annyit "utómunkával".

Azért köszöntem a fejtágítást, úgy látom csodák ebben a témában sincsenek :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#43204) schawo válasza Tikakukac (#43203) üzenetére


schawo
titán

A linkelt kép ISO800-on készült.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43205) Tikakukac válasza schawo (#43204) üzenetére


Tikakukac
titán

Vadászd össze az elmúlt 20 tesztemből a képeket, van benne mobilos, fényképezős, kis ISO és nagy ISO, IA és manual mindenféle.
Ez akadt épp kezemre, pontosan ennyire ocsmány a kisebbeken is, tehát az fix, hogy tekergethetek bármit, ott helyben ez ilyen lesz. Itt a biliárdasztalon már okés, mert van fény, szép a kép, csak a rohadt tükrös gépek ellen kell fényforrás. Tehát ott leszek ahol a part szakad, egy sarok vagy 2 lámpával továbbra is musthave tétel.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#43206) latrom255 válasza Rocsesz79 (#43200) üzenetére


latrom255
csendes tag

Canonból nagyon olcsó most az Ixus 132 egész jó képeket készít, nagyon egyszerű, kevés gomb, jó felbontás. Egyik ismerősöm ilyet használt osztálykirándulásokon, és még nem volt rá panasz :) bár még elég friss egy modell... én első gépnek sonyt vettem, mert az ált. jobban szokta bírni a strapát (5 évig jól is bírta) de az jóval kevesebbet tudott, és kb most van ebben az árkategóriában.

flickr.com/photos/rzlmsphotography/

(#43207) anonym1s


anonym1s
őstag

Kossz a valaszokat!
Nekem is a canon sx50 tetszik legjobban.
Na es a Canon EOS M geprol mi a velemeny? Ennek mar eleg nagy az erzekeloje. Ehhez 18-55mm lencse van. Ez mit jelent? Mekkora ezen a zoom, es lehet e novelni lencse cserevel?

Ja, meg valami. Minden gepnel azt latom hogy a max videohossz 30 perc vagy 4GB. Miert van ez igy lekorlatozva? Fel lehet oldani ezt a korlatot valahogy?

[ Szerkesztve ]

(#43208) BiriBum válasza anonym1s (#43207) üzenetére


BiriBum
őstag

Zoom=55/18=3, persze elécsavarhatsz más Canon objektívet is.. Tükör nélküli rendszerben inkább Oly vagy Pana a racionális választás.

Igen, fel lehet oldani, ha veszel egy videókamerát. Pont azért van bennük a korlátozás, mert különben videókamerának minősülnének. Egyébként le szoktad rakni a gépet egy állványra és egy látószögből veszed a témát vagy rövidebb snitteket készítesz? Utóbbi esetben nem érint a 30 perc korlát.

(#43209) schawo válasza BiriBum (#43208) üzenetére


schawo
titán

A magic lantern fel is oldja a korlátozást, úgy tudom.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43210) anonym1s válasza BiriBum (#43208) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Inkabb az utobbi, de elofordul amikor tobb mint fel orat szeretnek felvenni, mint pl. legutobbi kirandulasomon tobbszor is, es jo lenne ha egyben lenne az egesz.
Akkor a 70-300mm meg 300/70=4,29 a zoom? Akkor ezekre nem lehet nagy zoom lencset rakni?

[ Szerkesztve ]

(#43211) anonym1s válasza schawo (#43209) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Mi az a magic lantern?

(#43212) bb0t válasza anonym1s (#43207) üzenetére


bb0t
senior tag
LOGOUT blog (1)

Rocsesz79:

Edigitalban az IXUS 510 HS most 40k az nem lenne jó?

véletlen anonym1s-nál nyomtam választ :(((

[ Szerkesztve ]

Talán azoknak való leginkább a hatalom, akik nem vágynak rá. Azoknak, akiket (...) a sors állít az élre, akik szükségből öltik fel a palástot, s aztán maguk is meglepődnek rajta, mennyire jól illik a vállukra.

(#43213) schawo válasza anonym1s (#43211) üzenetére


schawo
titán

[link]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43214) PRO-peller válasza anonym1s (#43210) üzenetére


PRO-peller
senior tag

Több mint félórás snitt egy kiránduláson? :Y Koncerten el tudnám képzelni. De hát csak 1 újabb gombnyomás a megoldandó probléma.

(#43215) BiriBum válasza anonym1s (#43210) üzenetére


BiriBum
őstag

Komolyabb gépre nem létezik ilyen eszeveszett ultrazoom. Tizenöt a legtöbb, a Tamron 18-270-ese. Igen gyenge a képminőség a nagy zoomoknál.

(#43216) anonym1s válasza schawo (#43213) üzenetére


anonym1s
őstag

Kossz a linket, de ebben nincs benne az eos m tipus. Esetleg mas tipuse jo ra?

(#43217) schawo válasza anonym1s (#43216) üzenetére


schawo
titán

Már hogyne:
Canon EOS M
Developers: Coutts, 1%

Supported Magic Lantern features:

Core ML Features

Audio Features
Audio features like WAV recording, audio meters, and input controls.

RAW Features

The Canon EOS M is effectively a miniature version of the Canon EOS 650D, which was introduced in June 2012, with a simpler physical interface. The camera has a 3-inch touchscreen with support for multi-touch gestures such as pinch to zoom, swiping and tapping. The camera uses an 18 megapixel APS-C sensor and a DIGIC 5 processor, similar to the Canon EOS 650D.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43218) anonym1s válasza PRO-peller (#43214) üzenetére


anonym1s
őstag

Persze, elofordul bar valoban ritka.
Amugy nem nagy problema, tenyleg csak egy ujabb gombnyomas, meg ossze is tudom fuzni a tobb reszt egybe, csak egyszerubb es jobb lenne ha nem lenne ilyen korlat benne.

(#43219) anonym1s válasza BiriBum (#43215) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Elhiszem hogy fotos-szemnek az gyenge de en nem vagyok fotos, es egy kis minosegkulonbsegnel szamomra tobbet er a combos zoom. Nekem nem tunt gyengenek a panasonic v720 felvetele teljes zoomnal sem, pedig abban joval kisebb erzekelo van mint ebben a canon eos m-ben. Szerintem en elegedett lennek a canon eos m minosegevel 50-60x zoomnal is :) ha lenne.

Azert akarok eros zoomos gepet, mert pl. legutobb hegyekben kirandultam, a volgyben lattam hazakat nagyon melyen, es ilyenkor jo lenne ha ra tudnek kozeliteni hogy erzekeltessem a felvetelen a melyseget, magasssagot, vagy eppen a tavolsagot. Biztos vannak olyanok akik szamara ez hulyeseg, de en szeretnem latni a felveteleken is.

(#43220) anonym1s válasza schawo (#43217) üzenetére


anonym1s
őstag

Valoban ott van, jol atsiklottam felette.

(#43221) zümzümm


zümzümm
senior tag

Sziasztok,

Van különbség a "magyarországi" és a "gyártói" garancia között? Egyik boltban igy adják, másikban ugy...

(#43222) zümzümm


zümzümm
senior tag

SX260
Ill. még egy(csak már lejárt a szerkesztés)
Egyik külföldi oldalon ezt olvastam: Nincs automatikus panoráma mód.
Ez pontosanmit jelent? Egyáltalánnem is lehet vele panorama fotot készíteni?
Légyszi... vásárlás előtt állok.

(#43223) schawo válasza zümzümm (#43222) üzenetére


schawo
titán

Minden géppel lehet panorámaképet készíteni, legfeljebb macerás, mert a számítógépen kell összefűzni.

Nem mellesleg az SX260-nek van panoráma asszisztense, ami segít komponálni és a fényképezőgépben összefűzi a panorámaképet.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43224) zümzümm válasza schawo (#43223) üzenetére


zümzümm
senior tag

Köszönöm a választ!
Szóval akkor 3 képet kell lőni és a f.gép automaikusan összefűzi...?
Nagy kát hoyg nem mozgó panoráma módja van:S A szaros Xperia GO-m is tudja pedig.

(#43225) schawo válasza zümzümm (#43224) üzenetére


schawo
titán

Csak az szaros Xperia GO készít :) Ez fényképezőgép, nem egy luk a műanyag házon :)

[ Szerkesztve ]

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43226) zümzümm válasza schawo (#43225) üzenetére


zümzümm
senior tag

Na jó, talán megbarátkozom vele:)
Így legalább alapból tudok majd ilyesmit is [link]
Na és 3 képet kell vele lőni, vagy lehet többet is?

(#43227) scarabaeus válasza zümzümm (#43226) üzenetére


scarabaeus
őstag

A mellékelt képen amúgy egy S1500fd automatikusan összefűzött panorámáját illusztrálják, amit annak idején az a készülék 2-3 db 3 MP-en készített képből hozott össze. Annak volt 3 kép maximuma, a 3 MP már jelzi, hogy a panorámák telefonminőségűek lehettek (annak sem néztem utána, hogyan készítette a gép, de ez az ábra azt sejteti, hogy fekvő egysoros panorámához fekvő gép, álló egyoszlopos panorámához álló gép kellett neki, ez épp az ellentéte, ahogyan panorámát érdemes csinálni, tehát fekvő panorámát álló képekből, álló panorámát fekvő képekből, hogy a panorámára merőleges látószög a legnagyobb legyen, csökkenjen az a "csíkhatás", amivel jellemzően fárasztják a népeket).

Az SX260 a közvetlen elődjéhez és az évtizedes elődjéhez hasonlóan, mindkettőhöz van szerencsém, csak segít a panoráma létrehozásában annyiban, hogy legalább a nyersanyag illeszkedjen, tehát ebben az üzemmódban az első elkészült kép előtt rögzíti az expozíció beállításait, majd mindig az előző kép szélének halvány mutatásával teszi nekünk lehetővé, hogy a láncot úgy folytassuk, arra illesztve a következő kép szélét, hogy az könnyen összefűzhető legyen. Nem emlékszem, hogy valami alacsony számú korlátja lenne a képeknek, de 360°-nál többet úgysem szükséges fordulni. Számítógépen lehet összefűzni a képeket, adnak a CD-jén programot hozzá.

Egyébként meg minden fényképezőmmel csináltam én panorámát, csináltam én már mindenféle típusú panorámát, és egy gépemben sem volt automatikus panorámaösszefűzés, csak a telefonomban. Megmondom őszintén, ha lett volna sem használtam volna. Ott kapsz egy jól-rosszul fűzött kész panorámát, amire semmi befolyásod nincs, hogyan vágja, hogyan rakja össze. Megértem persze, hogy kényelmes.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#43228) greg83


greg83
csendes tag

Sziasztok!
Canon Powershot A80as gépem sajnos végét járja, szervizzel történt levélváltásom után CCD hibára gyanakszom (lilás elkent kép a kijelzőn, lilás vagy homályos képek...), amire min. 25ezer forintos javítási ajánlatot adtak... Azt hiszem, ez egy cirka 15 éves gépnél már nem érné meg, így új vásárlásán gondolkozom. Ötleteket kérnék, mi a legjobb vétel manapság az alábbi paraméterek alapján?
- hobbi felhasználás (kirándulások, nyaralás, családi alkalmak...)
- alapvetően kis méretű gépben gondolkozom, amit könnyű elrakni pl. utazáskor (gondolom az ultrazoom jön szóba), de nem zártam ki teljesen a bridge-eket sem
- megbízható műszaki tartalom
- manuális állítási lehetőségek (nyilván nem profi szintre gondolok)
- bírjon azért ki pár évet ...
- a felső ársáv olyan 50-60 ezer HUF első körben
- nem lenne baj, ha ceruza akkuval menne, lévén hogy van 1-2 garnitúrám a régi géphez
Előre is köszi minden ötletet!
Greg

(#43229) anonym1s válasza greg83 (#43228) üzenetére


anonym1s
őstag

Hali.
Nekem. van egy sony dsc-hx9v tipusu gepem. Kicsi, konnyu (de nem pehelysulyu, van benne anyag), jol birja az akksija es olcson lehet venni utangyartottat de a gyari sem draga, jo kepeket es videokat csinal, vaku eros. En 38ezer ft-ert vettem hasznaltan de hibatlan, karcmentes allapotban. Ennek utodjai a hx20v, hx30v, es hx50v.
Ha nem kellene nekem a nagy zoom, akkor teljesen elegedett lennek vele.

(#43230) zümzümm válasza scarabaeus (#43227) üzenetére


zümzümm
senior tag

Hát igen, kényelmesebb lett volna:)
De ha PC-n összefűzött panorámaképpel jobb minőséget kapok, Akkor nem fog hiányozni a kényelem.
Nagyon köszi az infokat!
Z

(#43231) zümzümm válasza scarabaeus (#43227) üzenetére


zümzümm
senior tag

Szia,

Még annyit segíts légyszi, hogy milyen memóriakártyát javasolsz hozzá?
Illetve hogy a pótaksi gyári legyen, vagy teljesen jó az utángyártott is?
Z

(#43232) scarabaeus válasza zümzümm (#43231) üzenetére


scarabaeus
őstag

Csak magamból tudok kiindulni, viszont nekem az elődje, az SX220 egy másodgép (a mindennapokban ugyan mindig nálam van szükség esetére, szükség viszont csak pár naponta van), nálam egyhetes utakat kibír újratöltés nélkül, a gépben lévő szuflát figyelembe véve tehát tényleg nem használgatom sokat (az utód akkuja valamivel nagyobb kapacitású, de azért kb. ugyanaz a kategória az is). Utakon javarészt csak akkor használom, amikor a tele kell, végül is ezért vettem. Vagy ha lazázok :) . Videóban nem is tudom, kipróbáltam-e rajta egyáltalán a full HD-t, mert csak HD felvételeket készítek, egy-egy út alatt max. kettőt-hármat, de van úgy, hogy egyet se, szóval mindezeket vedd figyelembe, nem biztos, hogy jó példa vagyok. :)
Sose volt még gondom fényképezőgépekbe rakott utángyártott akkuval, egy sem robbant fel, mindegyik működött, voltak gépek, amelyek utángyártott akkujai hamarabb elfáradtak nálam, voltak, amelyeké nem annyira, de egy darab, több mint tíz éve vett eredeti pótakku vásárlását leszámítva én sose vettem eredetit. Az SX220-ashoz egy olasz fórum látogatóinak egybehangzó véleménye alapján annak idején egy Phottix akkut vettem, elvagyok vele, az SX220-as topikban kb. egyedül ilyennel :) . A memóriakártya egy régi Kingston 8 GB SDHC Class 6, azzal sincs bajom.

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#43233) Rocsesz79


Rocsesz79
tag

Köszönöm a válaszokat majd megnézem őket.
Üdv.

(#43234) bandus


bandus
veterán

sziasztok!

visszanéztem az elmúlt 4-5 oldalt, és sajna azt tapasztaltam, hogy kevésbé érkeznek válaszok azok számára akik az olcsóbb kategóriából néznek gépeket. így azért megkérdezném, hogy 40k környékén milyen kompakt gépet ajánlotok? a 40k környéke azt jelenti, hogy lehet 30 és 50 is. szülőknek lenne, nyaralásra miegymásra, tehát minden gép tudja már manapság amit ők elvárnak, de nyilván az ezért az összegért kapható legjobb ár/érték arányú masinába szeretnék beruházni,

köszönöm a segítségetek!

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#43235) bandus válasza bandus (#43234) üzenetére


bandus
veterán

közben kikerestem párat, az alábbiak közül melyiket ajánlanátok:
canon powershot sx160
nikon coolpix l610
panasonic dmc-sz3
canon ixus 132

bár megnézegetve inkább csak a nikon vs canon kérdés marad nyitva :)
köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#43236) Lassú Víz válasza bandus (#43235) üzenetére


Lassú Víz
őstag

A helyzet az, hogy tök mindegy. Keress teszt képeket és amelyiké jobban tetszik. A Canon ad lehetőséget manuális beállításokra (P, A, S, M) mód, de ilyen szenzor méret és ilyen fényerejű optika mellett valójában nincs mozgástere a felhasználónak.
Azért érkezik kevés válasz mert aki kicsit is komolyabban érdeklődik a fotózás iránt ezt a kategóriát eleve elkerüli. 1/2,3'' szenzor tizensok megapixellel, tizensokszoros zoom, f/sötét optika. Ez a kombináció számunkra csak egy részlettelen, agyonszűrt általában vállalhatatlan képminőséget eredményez. [link]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#43237) mikk2000 válasza Lassú Víz (#43236) üzenetére


mikk2000
őstag

Egyetértek azzal amit írsz, csak éppen egy portré képet mintának felhozni nem túl célszerű, mert ott a cél nem a "bőrhibák" megmutatása, hanem épp azok eltüntetése. :)

(#43238) schawo válasza mikk2000 (#43237) üzenetére


schawo
titán

A barbibaba minőség nem cél.

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43239) bandus válasza Lassú Víz (#43236) üzenetére


bandus
veterán

ezzel teljesen egyet tudok érteni, hiszen "régebben" magam is foglalkoztam ezzel, ha nem is olyan mélyen, de ismerős számomra az alaptétel, miszerint kis szenzoron sok pixel nem jó :) csak én megálltam az 5 MP-es gépeknél anno :)

feltennék még egy olyan kérdést, hogy ha ebben az árkategóriában tökmindegy, akkor mennyiért kapni már épkézláb, az ősök által használható kompaktot? az sx260 már jobb lenne? bridge képeket kizárnám a méretük miatt.

köszönöm :R

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#43240) dabgergo


dabgergo
őstag

Sziasztok!
Egyik ismerősöm kért meg h segítsek neki gépet választani 40e körül, de én csak a DSLR-ek világában vagyok otthon.
Főként tájképfotózásra kellene, jó lenne ha belelehetne nyúlni a beállításokba és videó is jó ha van, bár az nyilván már alap.
Van vmi ami 40 körül ajánlható neki?

(#43241) Myers


Myers
senior tag

Ti biztos benne vagytok a témában. A mostanában piacra dobott kompakt gépeknek jellemzően milyen a tápellátása? Egyedi aksik, vagy ceruza aksik vannak bennük? Milyen a trend?

http://www.muszaj.hu/

(#43242) Lassú Víz válasza Myers (#43241) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Egyedi.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#43243) Đusty válasza Myers (#43241) üzenetére


Đusty
addikt

Sajnos egyedi, AA ritka lett mint a fehér holló. Az utolsó bridge talán a Fuji HS25 és a pana LZ30, sonyból a H200 ami AA.

[ Szerkesztve ]

(#43244) Lassú Víz válasza bandus (#43239) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Nem tudok jó választ adni, mert az a fontos, hogy a szüleid boldogok legyenek vele és örömmel használják. Csak a saját szempontjaimat ismerem és csak azoknak a gépeknek a tesztjét néztem meg. Kézben meg még kevesebbet tartottam közülük.
Nekem nem fontos a nagy zoom, de fontos a nagy fényerő. Ezért Olympus XZ-2, Panasonic LX7, Fuji X20 vonal jöhetne szóba, de a MILC-ek adta többlet miatt mindig ott kötök ki. Olympus E-PL3 kifutó áron 3 év garanciával 80 ezerért megvehető.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#43245) Myers válasza Lassú Víz (#43242) üzenetére


Myers
senior tag

Lassú Víz, Rudi50 : Ha már egyedi, akkor adott márkán belül legalább azonosak? Vagy még ott is különböznek? -> lehúzás.

http://www.muszaj.hu/

(#43246) Lassú Víz válasza Myers (#43245) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Ott is különböznek, de vannak gépek amik ugyanazt az akkut használják. Jellemzően kategórián belül.
Nem lehúzás, inkább célszerűség. A szükséges minimális akku van a gépekben, hogy minél kisebb legyen a súlyuk, és az akku élettartamának is jót tesz, ha nem önkisüléssel, hanem használat közben merül le.

[ Szerkesztve ]

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#43247) Đusty válasza Myers (#43245) üzenetére


Đusty
addikt

Szerintem meg az utóbbi, teljesen igazad van. Adott márkán belül sem azonos, bár van amelyik több típusba is jó. A lényeg, hogy AA-t a sivatagban is kapni (szó szerint, láttam :) ) míg ha elfogy a sajátt akku ereje akkor a túristának szívás van rendesen, az áruk pedig eléggé maximálják a vihető pótaksik számát míg elemnél ez nevetséges összeg. Egyébkén meg a technika mai állása szerint simán megoldható lenne, hogy a li-po akksi formája kompatibilis legyen miondjuk a 4 AA elemével, sőt van olyan ahol meg is oldották de az drágább tükrös gép, szóval szó szerint lehúzás, ahogy mondod.

(#43248) Nagya21 válasza Đusty (#43247) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Azt is vegyétek figyelembe:
ad1 a ceruzaakku energialeadása jóval kissebb mint a li-ion akkuké(az LSD -é már egész jó)
ad2 nagyobb energiasürüség
ad3 gyorsabb tölthetőség (bár ez a mostani lsd akkukal szemben nem biztos)
ad4 hosszabb ideig birja a gyepálást(nekem a cégnél 10. évét tapossa a li-ion gyári canon akksi, cca 30-40%-os)
ad5 UGY akksi 1500-2500 huf közötti áron van már, 3-5k között kinából eredetit lehet venni.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#43249) schawo válasza Nagya21 (#43248) üzenetére


schawo
titán

ad6 ideálisabb a forma, kevesebb helyet foglal

evDirect villanyautós töltőhálózat

(#43250) HEAHEA


HEAHEA
tag

Sziasztok! Az akkumulátorral kapcsolatban, van olyan fényképezőgép, amellyel USB-n keresztüli töltés közben is lehet fényképezni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.