Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28951) TuliZ


TuliZ
csendes tag

Sziasztok mivel nekem még nincs full Hd s tv valamilyen médiatárat kell ugye vennem,hogy meg tudjam nézni a videókat tv ről.Mit szóltok ehhez a készülékhez alkalmas a HX9V hez?

(#28952) AMD Power válasza szg88 (#28950) üzenetére


AMD Power
titán

Optikai Zoom-nál akár 12x milyen rekesz és záridő érdemes használni? Van valami ajánlott beállítás?:)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#28953) TuliZ


TuliZ
csendes tag

(#28954) futo001 válasza AMD Power (#28952) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Nagy zoomnál rövid záridő, a mélységélesség növelésére pedig szűk retesz.
Persze ez témafüggő. Portréhoz általában nem kell nagy mélységélesség.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#28955) TuliZ


TuliZ
csendes tag

Szóval a belinkelt készülék alkalmas nekem mit szóltok hozzá,legalábbis addig amíg nem lesz full hd tv.

(#28956) AMD Power válasza futo001 (#28954) üzenetére


AMD Power
titán

Köszi... Már tesztelem is. ;)

Azt vettem észre ,hogy minél kisebb ISO értékben fényképezek annál szebb és élesebb lesz a kép közelről.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#28957) futo001 válasza AMD Power (#28956) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Jaja, ISO legyen a lehető legalacsonyabb, ha a helyzet nem kíván mást.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#28958) AMD Power válasza futo001 (#28957) üzenetére


AMD Power
titán

Közben találtam egy ilyet is.

Záridő, rekeszelés, ISO…

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#28959) StLui válasza TuliZ (#28955) üzenetére


StLui
veterán

A fullHD TV hiánya miatt nincs szükséged ilyenre, azért lehet szükséged valami hasonlóra mert nem tudod mivel lejátszani a videót.
Tudni kell milyen bemenete van a mostani TV-dnek, és úgykell lejátszó eszközt választani, hogy a kettőt össze tudd kötni, számítógépet, laptopot is rá lehet kötni a TV-re.

Amit választottál az elsősorban digitális tuner, ami földi sugárzású digitáli s adások váteléhez szükséges antennával. csak másodsorban médialejátszó, azt kell még megtudni hogy a kamerád álltal előállított videoformátumot le tudja e játszani az adott készülék, ami lehet számítógép, médiaplayer, vagy a legújabb TV-k beépített médiaplayer-e

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#28960) AMD Power válasza AMD Power (#28958) üzenetére


AMD Power
titán

Toltam most egy pár teszt képet (vakuval). Az ISO eltéréseket (minőséget) látom. De ,hogy F8 vagy F3/4 készült képek között nagy eltérést én nem látok. :F

F3.4 100ISO 1.60
F8 ISO200 1.60
3.4 ISO80 1.60

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#28961) futo001 válasza AMD Power (#28960) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Így próbáld:
-vaku ki (tehát fénynél)
-Zoom max
-rekesz minimumra
-a legközelebbi élesre állítható tárgyat fényképezzed le (legyen mögötte min 5m)

Ismételd meg max rekesszel.

Máris látni fogod a különbséget (legalábbis asszem, nemtom kompaktnál mennyire látványos).

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#28962) futo001 válasza AMD Power (#28960) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Próbálkozz itt.

Sőt ezt. :)

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#28963) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Hello!
~55körül érdemes megvenni a Canon SX210 IS-t, vagy érdemesebb hozzácsapni még valamennyit és SX220 HS?
Esetleg jobb alternatíva ebben az árkategóriában? (A nagy zoom nem olyan fontos.)

(#28964) BiriBum válasza futo001 (#28961) üzenetére


BiriBum
őstag

Ekkora érzékelőnél nem lesz az. Az érzékelő mérete miatt hatalmas a mélységélesség.

(#28965) szg88 válasza Tamoo (#28963) üzenetére


szg88
őstag

Neked kell tudni megéri e több pénzt adni érte, itt egy oldal ahol meg tudod nézni a különbséget: [link]

(#28966) szg88 válasza Tamoo (#28963) üzenetére


szg88
őstag

Esetleg ezek is jók lehetnek: [link] [link] [link] [link] [link] [link] [link]

(#28967) kano válasza Tamoo (#28963) üzenetére


kano
nagyúr

Azt olvastam, hogy a CMOS érzékelő miatt érdemes 220-ast venni. Ha van Cetelem hitelkártyád akkor a 220 is "csak" 57k.
OFF:
Nem tudjátok, hogy hol lehetne megúszni legolcsóbban a Cetelem hitelkártya igénylést? Szokott olyan akció lenni, hogy az első éves díjat elengedik. Elviekben a BestByte-nál volt ilyen akció szeptemberben, de az egy töketlen banda. Hívogattam 3 üzletet és fogalmuk sem volt az egészről, vagy elhajtottam, hogy ők nem foglalkoznak ilyennel. A központi mailcímre küldött levélre meg nem válaszol senki a BB-nál. No comment.... Ezek után én biztosan nem vásárolok a BB üzletekből semmit.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#28968) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Köszi!
Akkor még egy kérdés :)
Ha a zoom nem számít szerintetek
Canon Ixus 300HS Vs. Canon SX210 IS ? (egy kis indoklás is jól jönne)

[ Szerkesztve ]

(#28969) themebuilder válasza Tamoo (#28963) üzenetére


themebuilder
senior tag

Inkább 61000Ft-ért érdemesebb az SX220 HS-t, ami technikailag teljesen megegyezik a SX230 HS-el csak épp nincs benne GPS.

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#28970) futo001 válasza BiriBum (#28964) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Sejtettem. Azért gondolom ott is látszani fog a különbség, csak közel sem annyira.

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#28971) AMD Power válasza futo001 (#28962) üzenetére


AMD Power
titán

Kollégám hobbi fotós (ért hozzá) olyan szép esti képeket lőtt állvány nélkül egy ilyen SX130 mint az enyém... nem hittem a szememnek! :Y

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#28972) realmadrid92


realmadrid92
tag

Tudtok olyan boltot ahol a legtöbb fényképezőt meg lehet nézni, ki lehet próbálni?
Legfőképp ez a két gép érdekelne:
canon sx 130
canon sx 220

köszi

(#28973) futo001 válasza realmadrid92 (#28972) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Media Markt, Saturn, esetleg Extreme Digital.

[ Szerkesztve ]

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#28974) szg88 válasza realmadrid92 (#28972) üzenetére


szg88
őstag

Megnézni meglehet, nagyobb helyeken, de ki is próbálni már necces. az MM-ben elég kevés volt feltöltve múltkor. Más helyeken is ritkán töltögetik ahogy tapasztaltam. Meg ha lősz is párat, más a kijelzőn a kép, meg más nagyban a monitoron.

(#28975) AMD Power válasza realmadrid92 (#28972) üzenetére


AMD Power
titán

Gyere be hozzánk. MM Westend jött ezüst-pezsgő SX130. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#28976) kano válasza AMD Power (#28975) üzenetére


kano
nagyúr

És hogyé' adjátok? ;]
De, hogy On is legyek, nekem az SX220 képei sokkal élesebbnek tűnnek mint a 130-é. Ezt csak én látom így vagy tényleg ez a helyzet?

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#28977) AMD Power válasza kano (#28976) üzenetére


AMD Power
titán

45e. :B

Nálunk nézd meg és az E-nél meg vedd meg. 39990. Én is ott vettem az enyémet. ;)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#28978) kano válasza AMD Power (#28977) üzenetére


kano
nagyúr

Nem tudom még, hogy milyet vegyek. Az SX130-nak a képei szerintem életlenebbek mint a 220-é. Ezt csak én látom így? Jó, nyilván az ára sem egyezik meg a 2 gépnek.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#28979) AMD Power válasza kano (#28978) üzenetére


AMD Power
titán

Az árra kicsit más. Szerintem aki "ért" hozzá az nagyon jó képeket tud lőni az SX130-al is. Kollégám aki vágja témát olyan esti képeket lőtt állvány nélkül ,hogy azt hittem ,hogy az állam leesik. :Y

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#28980) raziel01 válasza AMD Power (#28979) üzenetére


raziel01
veterán

Egy képet megnéznék. :)

(#28981) flash7 válasza raziel01 (#28980) üzenetére


flash7
tag

Én is kíváncsi vagyok.
És BiriBum SX230 HS képeit is várom :DDD :U :C :R

[ Szerkesztve ]

(#28982) kano válasza AMD Power (#28979) üzenetére


kano
nagyúr

Nem lehet elkérni a kollégától egyet-kettőt? :DD

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#28983) need


need
addikt

Üdv..

Valakinek van tapasztalata Fujifilm Finepix HS20 EXR gépről...??

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#28984) szg88 válasza AMD Power (#28979) üzenetére


szg88
őstag

Na most ezt is lehet nézni több szempontból is. Pl. kinek mi a jó kép? Mert nekem sokféle kép tetszik, nem profi is. A másik meg az, hogy a te színvonalú gépeddel, meg a hasonló kaliberű vagy még jobb géppel nem olyan nehéz jó képet csinálni ha az ember eleget gyakorol. De lehet, hogy vannak olyan "minőségű" gépek is ami már az "f. o. s." kategória, amivel már egy ügyesebb ember is megkínlódhat.
De azt mondják, hogy az igazi művészek filmes géppel nyomják :DD :C

(#28985) AMD Power válasza szg88 (#28984) üzenetére


AMD Power
titán

Persze igazad van.

Tegnap ota vagyunk Sopronban... mar majdnem 300db kep leszult. Ezek mar mind manualis modban. Remelem lesz egy par jo. Majd linkelek egy parat.:)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#28986) richies


richies
senior tag

sziasztok,

eleg lama vagyo ka temaban, de szeretnek egy jo ksi kompakt gepet.

sok jot olbvastam, hallottam a pana tz8 es tz10-rol,errol mi a velemenyetek?
nagy objektiv kell feltetlen, ne mkell ajos kep, szurkuletben, belterben :)

tudom pf fz38 jobb lenen ,de nem akarok hatitaskat a gephez :)

koszii

Rozsomak of Power

(#28987) rytsye


rytsye
csendes tag

Sziasztok! Szerintetek melyik? Canon 3300 vagy3200? Nikon 5100? Samsung st65 ? Vagy ebben a kategóriában 30.000-ig valami tanács? Kicsit húz a szívem a samsung st65-höz :-). Szerintetek ????? Köszönöm!!!

(#28988) #71897088 válasza AMD Power (#28985) üzenetére


#71897088
törölt tag

Várjuk őket. :)

(#28989) szg88 válasza AMD Power (#28985) üzenetére


szg88
őstag

Én is mindig ebbe reménykedem :)

(#28990) akos3


akos3
addikt

Sziasztok!
Kompakt, de nagy zoomal rendelkező gép vásárlást fontolgatok alacsony áron! Legyen min. (15) 18x-os optikai zoom, kettős képstabilizátor lehetőleg AA elemes legyen és legyen keresője. Néztem a Fujifilm s2950-et és az s3200-t. Jó gépnek tűnnek, de semmi többet nem tok róluk. Vkinek vmi esetleg? Ma láttam a MM-ban Olympus sz -10 -et ami nagyonmegtetszett, igaz nem AA elemes, azt irják USB töltés. ez azt jelnti csak gépről tölthető? :Y mert ez nem tul szrencsés. és EVF sincs benne de ez talán túlélhető. Ja és ez azért drágább is mindennek a tetejében, mert a másik kettő az 3x-be kerül.
Vmi tapasztalat ezekről, eleve h melyiket éri meg venni az s2950 és az s3200 közül. ugy gondolom h értelemszerüen az s3200 az jobb mert 24x-es zoom van benne.
Persze ha van vkinek jó alternatívája nem drágán elfogadom, mert nem nagyon vokotthona témában. köszönöm :)

(#28991) AMD Power válasza szg88 (#28989) üzenetére


AMD Power
titán

A legtobb forumban azt irtak az Sx130 zabalja az aksit. Tegnap tobb 300db fenykepet csinaltam az Energizer 2100 aksikkal.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#28992) akos3


akos3
addikt

Tnap ilyet is kipróbáltam a MM-ban, de nekem használhatatlan azzal , h a zoom állítónak ilyan kicsi a pöcke, h alig bírom jobbra balra húzni. Miért nem tudtak kicsit hosszabbatt csinálni ami jobban eláll a háztól azt nem tom :F Meg a tárcsája is alig akart forogni. az is tökre benn van és nem tudtam kb megmozditani :F Mert amugy jo gépnek tűniik, mondjuk zoomban nekem kicsit gyenge a lentebb említett elvárásaimhoz képest.

Enyémre vki? :)

(#28993) Djuree


Djuree
félisten

üdv!

20k-ért milyen gépet tudtok ajánlani? nem kell komoly, legyen legalább 5x optikai zoom, megapixel nem lényeg, 8-10 bőven elég. jó képeket csináljon (persze ami ebben az árkategóriában jó :) ), bent, kint, vakuval.
lehetőleg ceruzaelemes legyen.
ezek esetleg, 20k-ba vannak, jók?:
Panasonic Lumix DMC-LS5
Fujifilm FinePix AX300

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#28994) benvolio válasza Djuree (#28993) üzenetére


benvolio
őstag

Szerintem inkább a Pana, most 17ért van az MM-be.

(#28995) gabor_01 válasza benvolio (#28994) üzenetére


gabor_01
senior tag

Inkább 20 az, de megéri szerintem így is.

(#28996) benvolio válasza gabor_01 (#28995) üzenetére


benvolio
őstag

Akkor nézd meg a saját szemeddel: [link] /bal oldalt, aktuális reklám újság/ :U

(#28997) gabor_01 válasza benvolio (#28996) üzenetére


gabor_01
senior tag

Már néztem, mielőtt írtam volna.
Sőt felhívtam az áruházat is.

(#28998) benvolio válasza gabor_01 (#28997) üzenetére


benvolio
őstag

Akkor lehet, hogy csak nálunk annyi. /Miskolc/

(#28999) gabor_01 válasza benvolio (#28998) üzenetére


gabor_01
senior tag

Most látom, Nyíregyházán és Miskolcon tényleg annyi.
Akkor lehet, később máshol is beakciózzák :D

(#29000) benvolio válasza gabor_01 (#28999) üzenetére


benvolio
őstag

Ja, én is most nézem, hogy máshol meg más gépet akcióznak pl. a Westendbe a Sony H70-et. De így nem biztos, hogy máshol is lesznek ugyanazon akciók, mert én mikor fejhallgatót vettem akkor Pesten vettem meg, mert a miskolciba nem annyiba került és nem is árulták illetve akciózták soha a pesti áron. Úgy látszik, hogy akkor Áruházonként változó mit kell jobban eladni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.