Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28401) szg88 válasza AMD Power (#28400) üzenetére


szg88
őstag

viccelsz? :)

(#28402) scarabaeus válasza AMD Power (#28400) üzenetére


scarabaeus
őstag

Ja, az egyiknek, a faxgyártónak, sikerült pár olyan kompaktot összehoznia a múlt évtized első felében, amelyre sem addig, sem azóta nem volt példa - mondj egyet a nem kommerszek közül, amely elmondhatja magáról, hogy ekv. 36-432 mm-en végig f/2.8 fényerőt ad.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#28403) szg88 válasza junior11 (#28399) üzenetére


szg88
őstag

Igen az olcsóbb panák azt nem tudják, viszont a sony-k igen :) viszont ettől még nem biztos, hogy a sony jobb választás. Mindenáron ragaszkodik ehhez a két márkához?

(#28404) AMD Power válasza szg88 (#28401) üzenetére


AMD Power
titán

Persze!:) Pana az egyik kedvenc markam! Bar en inkabb cordless ,fax es tv-ben szeretem leginkabb. Cordlessben a Pana nagyon jol fogy nalunk ,de mondjuk jo is.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#28405) StLui válasza szg88 (#28397) üzenetére


StLui
veterán

Köszi! meg is van, sandisk ultra 16GB kártyával és egy és egy alpha 1500 állvánnyal kerek 80pénz összesen, most örülünk és várunk a töltésre :))

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#28406) szg88 válasza StLui (#28405) üzenetére


szg88
őstag

Rendben, majd szólj ha érdekelnek a készülék durvább gyári hibái...

[ Szerkesztve ]

(#28407) ronda


ronda
aktív tag

nézegettem én is az sx 220/230-at, de attól eltekintve, hogy a nikon olcsóbb volt és nem akarok már manuálisan állítgatni semmit, amiatt sem vettem volna meg, hogy a fókusz segédfény nem alszik el az élességállítás után, hanem az exponálásig világít.

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#28408) scarabaeus válasza ronda (#28407) üzenetére


scarabaeus
őstag

Nem, elalszik.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#28409) StLui válasza szg88 (#28406) üzenetére


StLui
veterán

eddig mindenki ezt ajánlgatta, sony ellen is, szóval most már tudni sem akarok róla

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#28410) scarabaeus válasza ronda (#28407) üzenetére


scarabaeus
őstag

Lehet, hogy valamelyik "témamódba" volt tekerve, amin próbáltad. Pl. portréba, és fenn volt a vaku. Akkor szándékosan világít, de nem azért, mert fókuszsegédfénynek használja, hanem azzal süti ki a népek szemét, hogy ne legyen piros. Bizonyára.

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#28411) ronda válasza scarabaeus (#28408) üzenetére


ronda
aktív tag

gondolom te is olvastad:

"A kis fényforrás az esetek többségében egészen addig ontja magából a fényt, míg a kép rögzítése (tehát a kioldó teljes lenyomása) meg nem történik. Portréalanyunk jó esetben csak hunyorog ennek hatására, rossz esetben pedig el is fordul.

Addendum: Egy kedves olvasónk említette a fórumban, hogy az AF segédfény folyamatos világítása kikapcsolható, ha a vaku menüjében letiltjuk a vörösszem javítást. Köszönjük az információt!"

asszem abban egyetértünk, hogy a fókusz segédfényt nem arra találták ki, hogy ne legyen piros az alany szeme. de mindenképpen sántít a dolog, hiszen pont akkor nem világít folyamatosan, ha a kikapcsoljuk a vörösszem csökkentést a vakun. tehát az alanyt vagy hunyorgásra kényszerítjük, vagy piros lesz a szeme
asszem ezt hívják tervezési hibának.

[ Szerkesztve ]

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#28412) StLui válasza ronda (#28411) üzenetére


StLui
veterán

most javítottam ki kb 300 piros szemet picasa-ban, nekem az tökéletes :)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#28413) ronda válasza StLui (#28412) üzenetére


ronda
aktív tag

nekem meg kb 300 képem van amin pirosak a szemek, de nem érdekel. :)
jó gépet vettél, ennél nagyobb "baja" sose' legyen. amúgy meg az ilyen szoftveres hibákat szokták javítani egy-egy frissítéssel.

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#28414) scarabaeus válasza ronda (#28411) üzenetére


scarabaeus
őstag

(Nem olvastam.)

Vörösszem azért van, merta retina vérhálózata visszaveri a vakufényt a sötétben tágranyílt pupilla mögött. Ha fény éri, összeszűkül, ezért használnak expó előtt fényt ilyen esetre. Vagy belevakuzik egyet előre az alany szemébe, vagy pedig ezt a fényt használják. A használati útmutatók fel is hívják a figyelmet, hogy esetleg felhívható az alanyok figyelme, hogy nézzenek a fénybe, ha nem akarnak vörösszemet, hagyják alkalmazkodni a szemüket (oldalra fordított arccal simán az lenne).

Nem látok logikai bukfencet a leírásban. Ha kikapcsoljuk a vörösszem elleni védelmet, nem világít, lehet belenyomatni a sötétbe a vakufényt, vörösek is lesznek a szemek bizonyára. Ezt a vörösszem javítás menüpontot eléggé félrefordították akkor, mert nem az utólagos képmanipulációról van szó, hanem az előzetes felkészítésről.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#28415) junior11 válasza szg88 (#28403) üzenetére


junior11
veterán

Hát igen... Nézegette még a Canon PowerShot SX130 IS-t? Vélemény?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#28416) StLui válasza scarabaeus (#28414) üzenetére


StLui
veterán

szerintem nem hitte senki hogy utólagos-ra van, én is csak azt írtam, hogy én kijavítom utólag azt kész, ma amit csináltam 10 év fényképein volt és 2 óra alatt megvoltam vele, eddig tojtam rá :) elkapott az igényesség :DDD

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#28417) szg88 válasza junior11 (#28415) üzenetére


szg88
őstag

Akartam javasolni, csak a panához meg a sonyhoz ragaszkodtál :)

(#28418) szg88 válasza StLui (#28409) üzenetére


szg88
őstag

csak szívóztam :))

(#28419) szg88 válasza ronda (#28413) üzenetére


szg88
őstag

de az új gépednél már nincs vörösszem

(#28420) ronda válasza scarabaeus (#28414) üzenetére


ronda
aktív tag

tudom hogy "működik" a vörös szem. a retinát rá kell venni, hogy húzódjon össze. (de az igazi megoldás, ha távolabb visszük a vakut az objektív tengelyétől. de ezt most hagyjuk. meg ugye ez kompaktok esetében nem megoldható).

de nem értem, hogy hogy nem érted.
elfogadva, hogy (szerinted) a fent említett típus esetében, a fókusz segédfény a vörös szem hatás csökkentésére (is) való, akkor vagy a fókusz segédfénytől, vagy a vakutól csökkenne a vörös szem hatás. így van? akkor miért van az (pont portré módban), hogy vagy mindkettő működik, vagy egyik sem?

[ Szerkesztve ]

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#28421) junior11 válasza junior11 (#28415) üzenetére


junior11
veterán

Én nem ragaszkodom egyikhez sem, én később tervezem a vásárlást, a haver bízta rám, este mondta, hogy először az említett Canon-t nézte, de a ceruzaelemek miatt neki nem nagyon tetszik, s akkor mondta hogy inkább Sony vagy Panasonic (eddig neki 2 Panasonic volt).

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#28422) scarabaeus válasza StLui (#28416) üzenetére


scarabaeus
őstag

Á, azokat nem olvastam, amikor ezt írtam, arra gondoltam, hogy a menüpont megnevezése rossz magyarul, mert a javítás szót nem erre használják, és a gépben amúgy van utólagos képmanipulátor is erre (már az expó utáni automatikus és kész képen is működő is), ezért összekeverhető. De utánanéztem annak a vakumenünek, ilyesmik vannak benne: Red-eye corr ON-OFF, Red-eye lamp ON-OFF. Első a javítás, másik a világítás, és a második is kapcsolja ki, úgy ahogy kell.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#28423) szg88 válasza ronda (#28420) üzenetére


szg88
őstag

lehet, hogy nappali fényhez van kitalálva az a portré mód.

(#28424) scarabaeus válasza ronda (#28420) üzenetére


scarabaeus
őstag

Te arra gondolsz, hogy a vaku vörösszem beállítása az elővillantást jelenti ennél a gépnél, és elővillant is meg világít is, de nem, az ezt a fényt jelenti csak, nem villant tehát előre. Nem az SX230 az első, amelyik az AF fénnyel húzza össze az alany pupilláját (és nem elővillantással). Sok-sok éve használja ezt a módszert a gépek egyik része.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#28425) Nagya21 válasza ronda (#28407) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Kialszik!!!!!!!!!!!!!
Olvasd el ujra a tesztet, én szóltam, javították.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#28426) ronda válasza szg88 (#28419) üzenetére


ronda
aktív tag

dehogynincs :) derítőn használom a vakut. kicsit több a piros szem, de világosabbak a hátterek.

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#28427) szg88 válasza junior11 (#28421) üzenetére


szg88
őstag

Aha, hát nem vagyok nagy pana szakértő, de sztem jók. Nekem csak az a 16Mp nem tetszik.

(#28428) Nagya21 válasza Nagya21 (#28425) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Elkéstem a reagálással.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#28429) junior11 válasza szg88 (#28427) üzenetére


junior11
veterán

S arrol a Canonról milyen a véleményetek?

És a Sonykból a HX5, HX7? Csak kíváncsiság kedvéért kérdezem, nekem ezek tetszenek? Első gépem lenne... :DD

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#28430) szg88 válasza ronda (#28426) üzenetére


szg88
őstag

auto-n használd ott nekem nem volt :D

(#28431) scarabaeus válasza Nagya21 (#28425) üzenetére


scarabaeus
őstag

Figyelj már, rosszul szóltál, megnéztem, a magyar menü is jó, ott is Vörösszem jav. Be-Ki és Vö.sz. lámpa Be-Ki van. :) A lámpát kell kikapcsolni:)

[ Szerkesztve ]

Quoth the Raven "Nevermore."

(#28432) ronda válasza scarabaeus (#28424) üzenetére


ronda
aktív tag

legyen igazad, jó néhány éve kattogtatok, de ilyen géppel még nem találkoztam. de ha találkozom ilyennel akkor azt majd jól nem veszem meg :)

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#28433) szg88 válasza junior11 (#28429) üzenetére


szg88
őstag

Az a hx5 nekem is tetszett.

(#28434) ronda válasza szg88 (#28430) üzenetére


ronda
aktív tag

azért úgy is akad

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#28435) ronda


ronda
aktív tag

höjj de pörög a totyik :)

megyek mert sürgős sör van kilátásban. viszem a kis nikont is menőzök vele a haveroknak. egyikük most jött meg a messzeségből és még nem látta :D

[ Szerkesztve ]

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#28436) fattyu válasza ronda (#28435) üzenetére


fattyu
veterán

Mer nem használod a szerkesztést azér.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#28437) Nagya21 válasza scarabaeus (#28431) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Azt irtam privibe a tesztelőnek, ő irta rosszul be a tesztbe. :)

"Válaszom a cikkírónak: abbamarad a lámpa világítása élesség állítás után, ha a menüben a Vaku beállításban a vörös szem lámpa opciót ki-re állítjuk.

Tisztelettel kérem a cikkírót, hogy javítsa a cikket."

Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#28438) AMD Power válasza junior11 (#28421) üzenetére


AMD Power
titán

En direkt olyat kerestem ami AA.:)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#28439) szg88 válasza ronda (#28435) üzenetére


szg88
őstag

raj vagy :)

(#28440) junior11 válasza AMD Power (#28438) üzenetére


junior11
veterán

S neked mi a véleményed arrol a Canonról? :)

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#28441) szg88 válasza junior11 (#28440) üzenetére


szg88
őstag

má rábeszéltük, senki nem merte eddig megvenni. vele teszteltetjük :Y :) :D

(#28442) AMD Power válasza junior11 (#28440) üzenetére


AMD Power
titán

Marmint melyikrol? Az en velemenyem mondjuk nem mervado mert laikus vagyok.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#28443) ronda válasza fattyu (#28436) üzenetére


ronda
aktív tag

azért remélem tudsz majd aludni. :D

egyébként nem hozzászólást gyűjtök, csak így jött ki.

ezt például kétszer is szerkesztettem.

jóvan! csak hülyéskedek...

szóval ezzel együtt negyedszer.

öt: na tényleg megyek. további vidám napot mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#28444) junior11 válasza AMD Power (#28442) üzenetére


junior11
veterán

Canon Powershot SX130IS.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#28445) AMD Power válasza junior11 (#28444) üzenetére


AMD Power
titán

Amiket olvastam rola az mind szep es jo!:)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#28446) need válasza szg88 (#28312) üzenetére


need
addikt

Nagyon tetszik Nikon Coolpix L120 fényképező... olvastam pár tesztet és cikket.. volt pár videó ami a zoom képességeit mutatták be...

a másik esélyes Canon PowerShot SX130 IS lenne de inkább a nikon felé húzok..

örök hála a linkért.. :R

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#28447) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Sziasztok!

Max 20 ezer forintig milyen kompakt fényképezőt ajánlanátok aminek jó a makro módja, valamint az aksit/elemet sem 2esével eszi meg? Jelenelg egy olympus fe210e-m van de az 100 képnél 4 elemet eszik meg, aksival meg nem is megy.
ui.: ehhez mit szóltok?
[link]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#28448) Nagya21 válasza szabonagyur (#28447) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
Próbáld ki sanyoo eneloop akksikkal, meg fogsz lepődni milyen sokáig birja.
Inkább ezt ajánlanám helyette:
Canon Powershot A495
Üdv Nagya

[ Szerkesztve ]

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#28449) szg88 válasza szabonagyur (#28447) üzenetére


szg88
őstag

Egy kolléga most vett egy panasonic Ls5-öst. Meg tudod nézni milyen képeket csinál. 28376-os komment.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#28450) #93966848 válasza szg88 (#28449) üzenetére


#93966848
törölt tag

:)) ;) Ennyi pézért csak ajánlani tudom akinek nincsenek extrém elvárásai

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.