Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28451) szg88 válasza szabonagyur (#28447) üzenetére


szg88
őstag

Ezek is jó választások lehetnek: [link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#28452) szg88 válasza need (#28446) üzenetére


szg88
őstag

Óóó nincs mit :) Azért jó alaposan gondold meg mert az sx130 is nagyon jó, és az árkülönbség sem elhanyagolható mértékű :K

(#28453) themebuilder válasza szabonagyur (#28447) üzenetére


themebuilder
senior tag

Nikon Coolpix S2550-essel garantáltan 200+ képet tudsz csinálni.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#28454) themebuilder válasza Nagya21 (#28448) üzenetére


themebuilder
senior tag

Az akkumulátor meg a töltő hozzá már majdnem annyi, mint maga a fényképezőgép amennyit valójában ér. Érdemesebb beépített akkumulátoros gépet venni.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#28455) AMD Power válasza szg88 (#28449) üzenetére


AMD Power
titán

És az Optikai képstabilizátorral van elméletileg ha jól tudom.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#28456) BiriBum válasza newclass (#28379) üzenetére


BiriBum
őstag

Egyik sem összehasonlítható a kifejezetten videózásra való masinákkal, de értelemszerűen a videó mindkét gép esetén sokkal jobb minőségű, mint a videokamerákon készíthető fényképek - már csak a szenzor nagysága miatt is.
Ha szeretnél korrekt manuális beállításokat és jó minőségű fullHD 24p és lassított, kisebb felbontású videót, akkor Canon.
Ha kell a 24mm nagylátó, szeretnél fullHD 50p-s kiváló minőségű videót gyártani, amit lelassíthatsz felére és nem zavarnak a mosottan zajszűrt 16mpx-es fényképek, akkor Sony.

[ Szerkesztve ]

(#28457) #93966848 válasza #93966848 (#28376) üzenetére


#93966848
törölt tag

Ezekről írhatnátok még véleményt :)
Amúgy uccsó képnél az a 2 kis műanyag virág mozog, napfényre. a levelek fel-le, maga a virág meg jobbra-balra, szóval a zárideje se rossz a gépnek.Próbáltam manuális beállításokat, de az intelligens auto nagyon jól teszi a dolgát :C

(#28458) Nagya21 válasza themebuilder (#28454) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Akinek már van jó akkutöltője, annak csak akkut kell venni :DD
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#28459) StLui


StLui
veterán

Tegnap csináltam a néhány órával előtte beszerzett sx230-cal pár képet egy disco féleségben, képeket nem raknék erről fel :B , simán vakuval automata üzemben, elsőre minden várakozásomat felülmúlta (régi fuji s602-vel szerintem próbálkozni sem lett volna értelme), akartam videót is, de azt, mint kiderült nem indítottam el, csak az élőképet néztem pár percig az lcd-n :U , majd máskor, bár ilyen disco-s próbára max néhány évente van esély :)

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#28460) newclass válasza Nagya21 (#28382) üzenetére


newclass
tag

Nagya21: Köszi megnéztem a lassított videót! Nem rossz!

szg88: Talán a videó kicsit fontosabb most.

A hétvégén még nézegettek tesztképeket, tesztvideókat, aztán remélem sikerül dönteni.
Esetleg van még valaki aki a hx9v - sx230 gépek között nem tud dönteni?

(#28461) newclass válasza BiriBum (#28456) üzenetére


newclass
tag

Igen, ezért is először külön kamerában és fényképezőgépben gondolkodtam.
Aztán azt olvastam valahol, hogy a Sony videója vetekszik a hasonló árkategóriájú kamerák videójával. (csak nem tudom ez nem e marketing szöveg) Ekkor gondolkodtam el, hogy lehet akkor jobb lenne a Sony, hiszen annak fényképe mégiscsak nagyságrendekkel jobb mint egy kameráé.
Átgondolom az általad leírtak szerint is!

Úgy érzem nagyon "láma" kérdés, de nem tudom a választ: Kevesebb pixelszám esetén (nekem nyilván nem kell 16 mpx) is olyan "elmosottak" a Sony-n a képek, vagy úgy jobbak?

(#28462) BiriBum válasza newclass (#28461) üzenetére


BiriBum
őstag

Igen, ugyanolyan elmosódottak lesznek, mivel te hiába veszed le a felbontást, a szenzor pixel/cm2 aránya és a zajszűrő algoritmus ugyanaz marad.
Nem akarlak befolyásolni, a neten találsz összehasonlítást a két gép között.

(#28463) themebuilder válasza newclass (#28461) üzenetére


themebuilder
senior tag

Saját reklámfilmjét forgatta a Nikon D5100

Valaki ilyennel reklámozza a készülékét.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#28464) ronda válasza themebuilder (#28463) üzenetére


ronda
aktív tag

klafa. a mai gépekkel már nem meglepő.
régebben olvastam valahol, hogy egy canon 5d-vel forgattak egy dr house részt.

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#28465) Nagya21 válasza newclass (#28460) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Raktam fel full hd-s videót is, azt is nézd meg!!!!!!!!!!
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#28466) TuliZ válasza newclass (#28461) üzenetére


TuliZ
csendes tag

A canon abszolút nem tud panorámaképeket a Sony viszont a legfejlettebb ezen a téren.A Sony videó funkciója lényegesen jobb mint a Canoné.A Canon tömörítése sajnos még mindig sokkal korszerűtlenebb mint a Sony.Az a gép amelyik kategóriájában EISA győztes az magáért beszél.Lehet hogy a HX9V drágább mint a Canon SX 230 de annál az általam elolvasott tetemes teszt szerint jobb is.Magam is a Sony mellett döntöttem,jövő hónap végén fogom megvásárolni,addigra öszeáll rá a pénz.Pót akksi meg töltő majd külföldről,mert töredéke mint itthon....
Javaslom,hogy a számos összehasonlító oldal után ezt nézzétek meg tanulságos:
http://hx9v.blogspot.com/2011/03/sony-hx7v-hx9v-video-samples.html?zx=41479dc8160808fe

[ Szerkesztve ]

(#28467) BiriBum válasza ronda (#28464) üzenetére


BiriBum
őstag

Több, mint biztos, ha így volt, hogy nem egy, hanem több vázat használtak többfajta fényerős objektívvel. Plusz profi vágószoba, szoftver, miegymás
Az ugye világos, hogy egy rég VHS kamerával is lehet művészit alkotni, csak tehetség kell hozzá.

Fotók tekintetében érdemes Eugène Atget párizsi képeit megnézni. Még halála előtt, a húszas évek végén is egy oldschool fadobozt használt egy szál rektilineáris lencsével és nagy formátumú fotólemezzel.

Ha a családot szeretnénk videózni, szerintem édes-mindegy, hogy melyik géppel tesszük. A "művészet" az már teljes embert és speciális látásmódot igényel.

(#28468) szg88 válasza BiriBum (#28467) üzenetére


szg88
őstag

Hát ja. Minek vagyont érő manuális gép, ha még az alapbeállításokat is lusta vagyok változtatgatni egy kép előtt :F

(#28469) BiriBum válasza TuliZ (#28466) üzenetére


BiriBum
őstag

A tömörítés "korszerűtlen" mivolta csak annyit jelent, hogy jobban fogy a kártyahely. A minőségkülönbséget vájt szemmel persze észre lehet venni.
A Sony-ba épített igazi rekesz helyetti ND szűrő :W verőfényes időben jócskán okozhat ennél nagyobb minőségromlást is. Ezzel szemben az igazi rekeszelés a lencsék gyengébb perifériás részét zárja ki a képalkotásból, nem rak semmilyen optikai elemet a szenzor és a lencse közé, ami ronthatná a képalkotást.

(#28470) szg88 válasza AMD Power (#28455) üzenetére


szg88
őstag

Azt írják :)

(#28471) TuliZ válasza BiriBum (#28469) üzenetére


TuliZ
csendes tag

Igen pontosan a helyről van szó és ha videózni is akarsz nagyon nem mindegy mennyi helyet foglal,mert egy Class 10 es nagyobb kártya sajnos még mindig nem olcsó...Néztem a képminőséget,amit fotózni lehet vele,persze igazad van,de ebben az árkategóriában kénytelen vagy mindegyik gépnél kisebb vagy nagyobb kompromisszumot kötni...Csak aza kérdés,hogy mennyi az amennyi még neked belefér ezért a pénzért...

(#28472) szg88


szg88
őstag

Sztem minél többet variálunk a választással, annál nagyobbak lesznek az elvárások. Aztán a végén meg csalódunk, hogy amaz biztos jobb lett volna.

(#28473) Nagya21 válasza szg88 (#28472) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!!
EZ VAN........UFF ÉN BESZÉLNI.......
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#28474) BiriBum válasza TuliZ (#28471) üzenetére


BiriBum
őstag

Igazad van, kivéve abban, hogy a videózáshoz tökéletesen elég egy Class6-os kártya. A Class nem a méretet jelöli, hanem az írási/olvasási sebességet. Egyelőre Class 10-nél nincs gyorsabb.

(#28475) szg88 válasza BiriBum (#28474) üzenetére


szg88
őstag

sztem a "nagyobb"-at a méretére értette

(#28476) AMD Power válasza BiriBum (#28474) üzenetére


AMD Power
titán

Persze,hogy eleg! Nalam is minden Class 6 kartya mar Full HD "kompatibilis".

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#28477) Czibor10 válasza BiriBum (#28474) üzenetére


Czibor10
tag

A class a gyártó által biztosított sebesség, mely alá nem mehet, de ez nem valami pontos mérés, mert van, hogy egy class 2-es kártya simán megy 10 mb/sec-on, ez nem jó összehasonlítási alap. A másik, hogy a noname gyártók class-osztályozásában nem tudok teljes mértékben megbízni, a 32 gb-os class 10-es samsung pedig bőven felette van 22 mb/sec-es olvasási és 17 (?) írási sebességgel.

(#28478) Czibor10


Czibor10
tag

Canon sx230 vs hx9v:
Canon: valamivel jobb kép, lassított videó-felvétel, kisebb, könnyebb, olcsóbb, fényerősebb, 1/3200 mp-es záridő, valódi rekesz, kisebb felbontás
Sony: kisebb helyigényű, jobb videó, nagyobb látószög, jobb kialakítású ház, nagyobb felbontású egérmozi.

Szerintem ha valakinek életbevágóan fontos a full hd videó 50 fps-en, vagy nem tetszik az sx230 kinézete, fogása, akkor a sony-t érdemes megvenni, de minden más esetben a canont.

(#28479) TuliZ válasza Czibor10 (#28478) üzenetére


TuliZ
csendes tag

És ne felejtsd el a panorámaképet a Sonynál amit a Canon nem tud sajnos.Nem is értem miért?

(#28480) flash7 válasza TuliZ (#28479) üzenetére


flash7
tag

Szerintem ez egy kis Photoshop jártassággal javítható, hiszen szinte automatikusan összeilleszti a képeket. Igaz ehhez kell egy photoshop a gépre, és egy kis érdeklődés a fotókba piszkálás iránt.

[ Szerkesztve ]

(#28481) Nagya21 válasza flash7 (#28480) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Nem kell photosop, nekem van egy progim ami az össze vissza fényképezett tájból szinte tökéletesd panorámát csinált.
autostich
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#28482) StLui


StLui
veterán

Én most olvasom a 230 használatijában 80.oldalon: Panoráma képek készítése
Hogy értitek, hogy nem tud panorámát?

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#28483) benvolio válasza Nagya21 (#28481) üzenetére


benvolio
őstag

Ez a Hugin is jó "panoráma" program.

(#28484) fattyu válasza StLui (#28482) üzenetére


fattyu
veterán

Fotózzá ne olvassál... :K

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#28485) StLui válasza fattyu (#28484) üzenetére


StLui
veterán

:)
hát azért van "gondom" vele, pl elsőre nagyon fura nekem még ez a rohangáló, ugrálgató AF. Szóval olvasnom is kell, ma is kattingattam párat családi bringázás közben, de még célozni is alig tudok vele.
A régi géppel pár hete, mióta itt olvasgatok, rákaptam a kukucskára, előtte soha nem használtam a 9 év alatt, na persze az meg itt nincs, és mindjárt tűző napon akartam elsőre fotózni, ugye menühöz, kezeléshez meg még közöm nincs szóval maradt az automata mód ma még csak, most meg olvasgatok.

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#28486) StLui válasza StLui (#28485) üzenetére


StLui
veterán

Ja és tele van szinte az összes oldal "lásd: xx.oldalon" utalásokkal, nagyon "örülök", hogy ezt csak monitoron bámulatom :U

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#28487) scarabaeus válasza StLui (#28485) üzenetére


scarabaeus
őstag

Kíváncsi lettem erre a szaladgáló AF-re, mert nem tapasztaltam még olyat. Úgy gondolom, megtaláltam, mire gondolsz. Szerintem tekerj egyet a tárcsán az Auto-ról a P-re, akkor ebben a tekintetben nem próbál gondolkodni helyetted, ha még tovább, akkor még kevésbé.
A kijelző napfényben: kihasználva, hogy rajtam nem megy át a fény, viszonylag kevés alkalommal találkoztam ezzel a problémával, gépektől függetlenül.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#28488) scarabaeus válasza StLui (#28482) üzenetére


scarabaeus
őstag

A gépek általában semmi módon nem járulnak hozzá a panorámákhoz, egy részük segítséget ad hozzá, pl. az előző kép átlapolandó részét mutatja, amihez az új képet igazítani lehet (esetleg a végén elkészíti a panorámát is, de nem divat, valami ősi Casio-n azért láttam egy ismerősnél majd' 10 éve olyat is), egy kisebb részük pedig pár éve ezzel az egy mozdulatos módszerrel készít kész panorámát, általában kis felbontáson, "videómódban" használva a szenzort az adatok összegyűjtéséhez, még kisebb részük pedig, mint ez a HX9V, ugyancsak egy mozdulattal készíti, de nagyon gyors képsorozattal nagyfelbontású panorámát rak össze a végén.
Az SX220/SX230 az átlapolandó részt mutatja, de elég buta ez a panorámasegéd módja, ahogy nézem, csak fekvő kép állásban képes működni, amikor egy panorámához portré állás kell, hiszen úgy ad függőleges irányban is nagy látószöget.
Ettől eltekintve minden fényképezővel lehet panorámához alapanyagot készíteni, ha kész panoráma nem is jön ki mindegyik fényképezőből.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#28489) szg88


szg88
őstag

kb. annyira fontos a panoráma mód, mint a gps. meg se lehet nézni rendesen egy olyan képet, csak ha van vmi 100"-os monitor.

(#28490) scarabaeus válasza szg88 (#28489) üzenetére


scarabaeus
őstag

Nem szükségszerűen. Elég, ha van látószög függőlegesen is. Ezért írtam, hogy panorámát álló géppel kell összehozni.
GPS: Személy szerint én így is úgy is használok GPS loggert túrákon, utazásokon, ami tehát nem a fényképezők akkuját apasztja, így GPS nélküli gépem van, minek oda egy harmadik is:-)

Quoth the Raven "Nevermore."

(#28491) szg88 válasza scarabaeus (#28490) üzenetére


szg88
őstag

nem ilyesmire gondoltam, hanem azokra a kilométer hosszú képekre. ez mondjuk photoshop, de ilyesmire: [link] :D

[ Szerkesztve ]

(#28492) scarabaeus válasza szg88 (#28491) üzenetére


scarabaeus
őstag

Ez már 360°-os, amellett, hogy tipikusan fekvő képekből van összerakva:)
180°-nál szélesebb panorámát már nem nagyon érdemes kiterítve nézegetni, akkor inkább már 360°-ban kell elkészíteni (de nagyobb függőleges látószöggel, mint amit a példád mutat) és hengeres, körbenézegethető panorámává kell konvertálni. Én a magam részéről inkább teljes gömbpanorámát készítek már azokban az esetekben.

Quoth the Raven "Nevermore."

(#28493) themebuilder válasza TuliZ (#28466) üzenetére


themebuilder
senior tag

A canon abszolút nem tud panorámaképeket

Micsoda?

Canon PowerShot SX230 HS

28 mm-es objektív 14-szeres zoommal és optikai képstabilizátorral
Az óriási, 14-szeres tele állással rendelkező nagy-látószögű objektívvel pontosan a kívánt képet komponálhatja meg. A továbbfejlesztett optikai képstabilizátor a panorámaképektől a távoli témákig minden felvételnél elősegíti a biztos tartást.

Canon PowerShot SX230 HS – hmm, nem is rossz

Egyik mániánk a panoráma hatás használata, így elképzelhető kollégánk öröme, amikor a sémák között rátalált a „panoráma segédre”. Sajnos a segéd valóban csak segéd, semmiféle munkafolyamatot nem végez el helyettünk, csupán a fényképezőgép elforgatásának irányát és a képfedési felületet mutatja a kijelzőn. Exponálni, majd a képeket összeilleszteni nekünk kell utólagosan számítógépünkön.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#28494) StLui válasza scarabaeus (#28487) üzenetére


StLui
veterán

Köszi, közben megtaláltam az AF keret rögzítésének lehetőségét is, én ahoz szoktam, hogy becélzom mit élesen szeretnék, rögzítem, majd komponálok (persze akkor már zoom állítás nélkül)
Valóban azt írja panorámára, hogy utólag rakjam össze a hozzá adott szoftverrel.

Themebuilder: hát igen, és sajnos ezek szerint függőbe állított géppel még ennyit sem segít

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#28495) AMD Power válasza themebuilder (#28493) üzenetére


AMD Power
titán

Az SX130 milyen tokot érdemes venni? Sajnos nekünk most nincs SX130 én nem tudtam élőben megnézni. Milyen és mekkora.. :(

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#28496) ronda válasza StLui (#28494) üzenetére


ronda
aktív tag

nikon panoráma segéd úgy indul, hogy felkínálja a négy irány kiválasztását. neked nincs olyan?

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#28497) , válasza need (#28446) üzenetére


,
addikt

A Canon SX130 jobb gép.
A Nikon L120-nál a Nikon S8100 is jobb (és olcsóbb).

(#28498) themebuilder válasza AMD Power (#28495) üzenetére


themebuilder
senior tag

Amibe pont belefér és puha plüss a belseje.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#28499) #93966848 válasza themebuilder (#28498) üzenetére


#93966848
törölt tag

Szeretném visszavinni a Panát és becserélni egy ilyenre.Szerinted lehetséges lenne?vagy csak neten rendelsénél érvényes a 8 nap.. :U Annyi, hogy a Pana elemeket elhasználtam(kalap sz@rt nem ért amúgy)

(#28500) themebuilder válasza #93966848 (#28499) üzenetére


themebuilder
senior tag

Ha interneten keresztül rendelted (webshop például) akkor 8 napon belül indoklás nélkül vissza küldheted a saját költségedre. Utána a teljes kifizetett vételárat vissza kell kapnod 1 hónapon belül.

Ha üzletben vetted akkor csak a kereskedő jóindulatán múlik, hogy visszaveszi -e (esetleg kevesebbért).

Egyébként jó gép a Canon PowerShot SX130 IS összességében, de vannak hibái bőven. Ezekkel együtt lehet élni, csodát ne várjatok itt se, amúgy szerethető kis masina, ennyi pénzért jobbat nemigen találni.

A gyártóknak nem érdeke, hogy az olcsó gépeik tökéletesek legyenek, mert akkor nem vennék meg a méregdrága fényképezőgépeiket (ezek fejlesztése és marketingje drága).

[ Szerkesztve ]

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.