Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-08 20:34:45

LOGOUT.hu

Milyen kompakt digitális fényképezőgépet?
Mielőtt kérdezel, olvasd el az összefoglalót!
Figyelem! A kompakt fényképezőgép és bridge kategória gyakorlatilag megszűnt. Az ajánlóban szereplő gépek 6-7 éves modellek.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28801) kano válasza TuliZ (#28770) üzenetére


kano
nagyúr

Fel tudnál tenni saját fotókat? Mondjuk kültéri, beltéri képeket.
Köszi

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#28802) AMD Power


AMD Power
titán

Ha minden jól megy akkor holnap megveszem! :R :C

Canon PowerShot SX130 IS

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#28803) BiriBum válasza oszy (#28780) üzenetére


BiriBum
őstag

Ez nem így van. Ezzel a márkával kezdtem a DSLR-es pályafutásomat, ehhez építettem fel az objektívparkomat. Ellennék egy D700-zal vagy 50D-vel is :DDD
Megint más kérdés, hogy a kompakt gépeim mindig is Canonok voltak.

(#28804) oszy válasza r3mb0 (#28791) üzenetére


oszy
veterán

Nekem elvileg pénteken már a kezemben lesz :) azt írták akkora már ide ér. :)

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#28805) szg88 válasza Nagya21 (#28769) üzenetére


szg88
őstag

Egyrészt biztos, hogy minden szériában lehetnek selejtesebb darabok, az csak jó ha garancia időn belül derül ki. A másik meg az, hogy biztos vagy benne, hogy a céges gépet nem e ejtette le valaki véletlenül, mikor kint volt az obija???

(#28806) szg88 válasza ronda (#28781) üzenetére


szg88
őstag

Ehe ehe még mindíg nincs akksim :C

(#28807) szg88


szg88
őstag

Én ellentétesen a f.gépekkel, tévében a Samsungot szeretem.

(#28808) Nagya21 válasza szg88 (#28805) üzenetére


Nagya21
addikt

HAli!!
Egy ember használta, profi fotós, vigyáz mindenre :) itt is elötte fotózott, aztán egyszer csak kiirta a gép, objektív hiba, oszt már csak visszanézni engedte a képeket.
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#28809) oszy válasza Nagya21 (#28808) üzenetére


oszy
veterán

Nem Uri Gellernek hívják? :C

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#28810) faithfull


faithfull
csendes tag

Sziasztok,

Segítséget szeretnék kérni, hogy milyen memóriakártyát vásároljak egy Fuji F200EXR-hez. Első digitális gépem lesz, így a memóriakártyákról sem tudok semmit. A fórumot viszont olvasom, így inkább 2 kisebbet fogok venni, mint egy nagyot, és ha jól látom a márkák közül Samsung és a Sandisk ajánlottak.
De kérem, mondjátok meg, hogy milyen sebességűt javasoltok. Minimálisan filmeznék (amúgy is csak 640 x 480 videót tud), gyakorlatilag csak fotózásra vettem. Viszont sorozatfelvételt gyakran használnék. Mármint lehet, ezek fontos infók a kártya sebességét illetően... Ha nem akkor bocsánat, de totálisan zöld vagyok a témában.

Előre is köszönöm!

(#28811) themebuilder válasza faithfull (#28810) üzenetére


themebuilder
senior tag

Korábban valaki ezt linkelte, itt olcsók. Samsung-ból mindenképp az eredeti gyári csomagolásút javaslom. Class 6 vagy 10 minimum ajánlott sebességosztályból.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#28812) TuliZ válasza themebuilder (#28811) üzenetére


TuliZ
csendes tag

Én linkeltem be ezt,a termék egyébként gyorsan megérkezett,és a félreértések elkerülése végett gyári,eredeti csomagolásban,egy pufi csomagban érkezett. Az általad belinkelt termék egy mikro SDHC adapterrel,én viszont rendes SDHC Class 10 est vettem eredeti gyári csomagban adapter nélkül.Ugy olvastam volt már rá példa hogy valamelyik készülék típus nem akarta nagyon tolerálni az adaptert?! Remélem segíteni tudtam ezzel.

[ Szerkesztve ]

(#28813) futo001 válasza TuliZ (#28812) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Nagyon jó áron van a 32GB-os! Asszem be is szerzek egyet.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#28814) TuliZ válasza futo001 (#28813) üzenetére


TuliZ
csendes tag

Nyugodtan megveheted tőlük nekem hiba nélkül megy és gyári garis.

(#28815) TuliZ válasza kano (#28801) üzenetére


TuliZ
csendes tag

Nagyon szívesen,ma az idő nem engedte hogy fotózzak kint,de holnap talán tudok csinálni kintit.Segíts kérlek hová töltsek fel képet,mert ebben járatlan vagyok.köszi

(#28816) futo001 válasza TuliZ (#28815) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Ugyan a kérdés nem nekem szólt, de én 2 helyet ajánlok:
-indafoto.hu (igényes megjelenés, könnyű kezelés, minden hónapban megújuló kvóta)
-picasa.com (ha van GPS koordináta EXIF-ben, automatikusan elhelyezi a képet)

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#28817) TuliZ válasza futo001 (#28816) üzenetére


TuliZ
csendes tag

Köszönöm szépen. :R Egyébként őszintén örülök hogy tagja lehetek ennek a kis közösségnek,mert ennyi jószándéku segítő embert ritkán talál máshol az ember.

[ Szerkesztve ]

(#28818) futo001 válasza TuliZ (#28817) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Ezért a microSD kártya ajánlatért ez a minimum. ;)

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#28819) faithfull válasza themebuilder (#28811) üzenetére


faithfull
csendes tag

Köszönöm!!

(#28820) Zozzant válasza futo001 (#28813) üzenetére


Zozzant
addikt

Minek? Az életben nem rakod tele... azon meg nem biztonságos tárolni...

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#28821) futo001 válasza Zozzant (#28820) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Videjóó, RAW, és csak pár ezer Ft-tal drágább, mint a 16-os.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#28822) fattyu válasza Zozzant (#28820) üzenetére


fattyu
veterán

16ost lőttem már tele rawban... és szívtam a fogam mert lett volna még mit.
De tény hogy ha jpgben fotóznék 16 se kéne :D

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#28823) Zozzant válasza fattyu (#28822) üzenetére


Zozzant
addikt

Igaz kompaktban TZ7-em van ami nem tud rawot de nem is kell, a 8BG-os kártyára ráfért egész velence videókkal utána meg még itthon 1-2 nyaralás már azt sem tudtam mi van rajta:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#28824) fattyu válasza Zozzant (#28823) üzenetére


fattyu
veterán

azért mondom. Komapktomban 4gigás van. Bőven elég. Ellenben 30-40 megás rawoknál már kell a hely.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#28825) Zozzant válasza fattyu (#28824) üzenetére


Zozzant
addikt

Na de ez kompakt topic:) Bezavart:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#28826) kirkri


kirkri
addikt

Sziasztok!

A főnököm kiadta feladatnak, hogy nézzek utána, hogy milyen kompakt digitális fényképezőt kellene venni az osztályra.

Hangyf@sza sérüléseket kellene fotózni műanyag alkatrészeken, ezért a legfontosabb követelmény a minél jobb makró, illetve nagy LCD lenne. Mivel többen is használnánk, így kizárólag egyszerűen kezelhető kompakt gép jöhet szóba.

Az anyagi lehetőségeket még nem egyeztettük, de szerintem valahol 80k körül lenne a vége.

Tudnátok tippeket adni, hogy milyen gépekben érdemes gondolkodni?

Szerk: Nem állványon lesz használva, így a jó képstabilizátor sem utolsó szempont.

[ Szerkesztve ]

21 éve a Prohardveren! ™

(#28827) TuliZ válasza kirkri (#28826) üzenetére


TuliZ
csendes tag

Sony HX9V vagy Canon SX 230,én most vettem Sonyt isteni.

(#28828) themebuilder válasza TuliZ (#28812) üzenetére


themebuilder
senior tag

A miroSD teljesen kompatibilis lábkiosztásra a sima SD-vel. Valószínűleg az átalakító (érintkezés) lehetett a hibás vagy a SDHC típusú volt, amit a készülék nem támogatott.

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#28829) kirkri válasza TuliZ (#28827) üzenetére


kirkri
addikt

Lehet, hogy inkább bridge kategóriában kellene gondolkodnunk? :F

Ezek a kompakt gépek kicsit olyan nyaralós fényképezőgépnek tűnnek, amit zsebre vág az ember és megy várost nézni. :) Ettől mondjuk még készíthet jó képet.

Viszont a bridge árban egy kicsit már feljebb van, bár 100 alatt egy kicsivel már van Canon SX30 IS ami elég jónak tűnik.

21 éve a Prohardveren! ™

(#28830) futo001 válasza kirkri (#28829) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Egyszerű: valamilyen bridge 50mm feletti szűrőátmérővel + Raynox DCR-250 előtét + állvány.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#28831) kirkri válasza futo001 (#28830) üzenetére


kirkri
addikt

Sajnos nem vagyok képben a témában, ez az előtét mire is való? Direkt a makrózáshoz?
Bridge gépben milyet érdemes, ami még befér 100k alá? Esetleg az említett Canon SX30 megfelelő lehet?

21 éve a Prohardveren! ™

(#28832) TuliZ válasza themebuilder (#28828) üzenetére


TuliZ
csendes tag

Valóban SDHC ról volt szó amit olvastam.Esetleg lenne ötleted milyen médialejátszót használjak a Full Hd viedók visszanézésére? A VLC teljesen tanácstalan.

(#28833) themebuilder válasza TuliZ (#28832) üzenetére


themebuilder
senior tag

Ezeket próbáld ki: BS.Player Pro, Splash (AMD ATI támogatással), Nero Video Premium HD - Bemutató

Codec: Windows 7 Codec Pack, K-Lite Codec Pack

♫ ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#28834) futo001 válasza kirkri (#28831) üzenetére


futo001
senior tag
LOGOUT blog

Jaja, makró előtét.
[link]
[link]

Csak érdemes hozzá állványt használni, megnövekszik a záridő és elmosódottak lehetnek a képek. Ha tárgyat fényképeztek, teljesen jó.

Szerintem egy Fujifilm S2950 (50e), vagy HS10 (80e) bőségesen jó lesz nektek.
Azt nem tudom, hogy a Raynox-ot fel lehet-e pattintani az S2950 elejére, kell egy kis perem neki. A kép alapján jó lehet.

I'm a man with a plan... the plan is to booze as much as I can! ¯\_(ツ)_/¯

(#28835) kano válasza TuliZ (#28832) üzenetére


kano
nagyúr

Ne rakj fel codek packokat, mert teleszemetelik a gépedet. Felteszed a Daum PotPlayert és letölt neked netről mindent ami kell.
(#28826) kirkri
A Canonnak a legjobb a képminősége, a videó minőségben pedig a Sony verhetetlen.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#28836) TuliZ válasza kano (#28835) üzenetére


TuliZ
csendes tag

Köszönöm szépen nektek.

(#28837) kirkri


kirkri
addikt

futo001 és kano!

Köszönöm a válaszokat! :R

A Fuji-tól egy kicsit tartok, mert anno volt Fuji gépem és nem volt valami szép a képe, viszont az ezer éve volt, gondolom a mai gépek már jobbak lehetnek. A Sony-Canon páros jónak hangzik, mindkét géptípussal volt már tapasztalatom, bár azok sem bridge kategóriás gépek voltak.

21 éve a Prohardveren! ™

(#28838) kano válasza kirkri (#28837) üzenetére


kano
nagyúr

De szerintem céges gépnek elég egy olcsóbb is.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#28839) szg88 válasza kirkri (#28837) üzenetére


szg88
őstag

Én ezt javaslom állitólag jó: [link]

(#28840) szg88 válasza kirkri (#28837) üzenetére


szg88
őstag

Viccet félretéve :C :DD
Itt van egy külön topic is a makró fotózásról, olvasd el hátha: [link]

(#28841) AMD Power


AMD Power
titán

Kollégám tegnap este lőtt pár képe a Városligetben egy Canon EOS 1100-al. Iszonyat jó épek lettek! :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#28842) szg88 válasza AMD Power (#28841) üzenetére


szg88
őstag

Hát az nem is egy óccsó masina. nekem legalábbis :)

(#28843) AMD Power válasza szg88 (#28842) üzenetére


AMD Power
titán

125e + az optika. De ,hogy milyen képeket csinált. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#28844) flash7 válasza AMD Power (#28843) üzenetére


flash7
tag

Ha minden igaz van sokkal olcsóbban is: [link] :D

(#28845) szg88 válasza flash7 (#28844) üzenetére


szg88
őstag

mennyivel jobb :Y

[ Szerkesztve ]

(#28846) AMD Power válasza flash7 (#28844) üzenetére


AMD Power
titán

Előfordulnak néha érdekességek. Tudom annál a cégnél dolgozok. ;)

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#28847) szg88 válasza AMD Power (#28846) üzenetére


szg88
őstag

mi más? :DD

(#28848) AMD Power


AMD Power
titán

Itt gép! "Sajnos" csak szürkében volt de annyi baj legyen. :B

Ismerkedek vele, biztos lesz pár kérdésem vele kapcsolatban. :R

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#28849) AMD Power válasza AMD Power (#28848) üzenetére


AMD Power
titán

Első teszt képek.

1
2 Ez 12X készült.
3
4

A legtöbb zoomolva Auto beállítások mellett. (Nem is tudom még ,hogy mit érdemes vagy mit nem érdemes állítani. A fényképező leírása 5 oldal kb. :U )

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#28850) Czibor10 válasza AMD Power (#28849) üzenetére


Czibor10
tag

A 2- kép tetszik ;] . De tényleg, teljesen elfogadható képek, kivéve az első, bár ott fények nem lehettek ideálisak.

Az auto beállítások ma már elég jól megoldják a feladatukat, de ha a gép nem tudhatja, hogy neked most kis záridő kell elmosáshoz, minél nagyobb fényerő kis mélységélességhez, vagy ha sötétben nem talál fókuszt, akkor érdemes állítgatni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.