Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#931) Piftuka válasza Chal (#867) üzenetére


Piftuka
veterán

Felállítottuk a medencét; most töltődik, még mindig hiányzik ~20 cm vízszint.

A Bestway előtt le a kalappal, mert a vízforgatóhoz a medence oldali csatlakozáshoz is olyan jetway + csatlakozó csövet adtak, amely használható 38 mm-es gégecsővel.

De...

Az INTEX medencéhez adott jetway csatlakozó "csőrök" szorosan illeszkednek, befeszülnek a medence kinti oldalán, túl oldalán található pár cm-es fekete gumicsőbe. Így a medencéhez adott papírszűrős vízforgató 32 mm-es gégecsövét könnyen tudtam csatlakoztatni, és a szintén szettben adott műanyag bilincsek jól szorítják.

A Bestway vízforgatóhoz adott Jetway fúvóka "csőre" viszont nagyon kicsi átmérőjű. Mindössze 25 mm, ezért lötyög a fekete gumicsőben.

A másik oldalról pedig ezt kellene a fekete gumicsőre ráfogatni:

A világoskék csík jelzi a medence oldalfalát, a pirossal jelölt rész pedig ahová bilincset kellene fogatni.

Namost mint látható a csavaros hollander rész tökéletes; illeszkedik rá a vízforgató 38 mm-es gégecsöve, a csavaros menettel.

Ám a pirossal jelölt rész alatt az a csőr csak nagyon enyhén deformálódik. Nem tömör műanyag, de nem is túl "gumiszerű".

A fentebb említett "lötyögős" jetflow csatival (a képen ez is látható), szerintem nem tudnám annyira rászorítani a bilincset, hogy ne eresszen a víz.

Szóval most rendeltem két darab ilyet: Ø 32 / 38 mm x 2" IG Adapter Intex medencékhez

Ezzel elvileg csak annyi dolgom lenne, hogy amikor megérkezett, akkor az INTEX papírszűrős vízforgatót lecserélem a rendszerben a Bestway homokszűrősre, és azon a már most a medencéhez csatlakoztatott 32 mm-es csöveket ezzel rákötöm.

(Aztán később lehet, hogy kísérleti jelleggel megnézem, milyen a 38-as csövekkel, és a képen látható jetflow szettel.)

Mi a vélemény? Jól gondolkodom?

"Aquila non captat muscas."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.