Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1951) Gömbike válasza havri1 (#1950) üzenetére


Gömbike
senior tag

Én biztosra mentem. Tavaly ősszel vettem egy ilyet, itt ebben az üzletben és akkor 200 ezer volt :F [link] Akcióban meg 186.

Nem akarok kísérletezgetni, bekötöm ezt [link] , amit most 316-ért vettem ingyenes szállítással.

Évekig volt kör alakú 305-ös műanyag falú, most ezt kipróbálom.
Veszek XPS lapokat, kiegészítő idomokat, szivattyút, szolár takarót és majd beszámolok.

Nemsokára betonozom a helyèt😂

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#1952) havri1 válasza Gömbike (#1951) üzenetére


havri1
félisten

Én [link] ezt vettem, csak olcsóbban máshonnan.
És ezzel [link] szemezgettem, az 5000-el.
Kíváncsi vagyok milyen a medence, már jobban várom, mint a gyerekek ;]
XPS-tén is teszek alá. Egyenes föld, homok pár cm, majd 5cm xps, és a fólia.

[ Szerkesztve ]

havri

(#1953) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék felkészülni a nyárra. Próbálom a tavalyi első szezonom hibáin tanulva az idei szezont okosan csinálni. Tavaly egy térkövezett placcra tettem a medencét egy vastag védőfóliára. Sajna a térkövet nem sepertem le eléggé, feltöltés után vettem észre több éles kavicsot is az alján, amit szerencsére a védőfóliát "tompított kicsit",és így a medence alja kibírta az egész szezont. Most mindenképpen teszek alá XPS szigetelőt. Sajna nálam enyhén lejt a térkő (vízelvezetés miatt) így tavaly a medence "vándorolt" picit a lejtés irányába.
- Ezt hogy tudnám szerintetek megakadályozni? Esetleg a medence felétől a lejtés irányába 1mm-el magasabb XPS-t használjak? (persze a magasságváltásnál eldolgozom az XPS-t)
- Bestway Steep Pro 3,66-os medencénk van. Akciósan vettük 20-30K körül (iszonyat jó ár volt, szerintem félreárazták :D ) Viszont mindig is féltem attól, hogy az oldala kiszakad, és elárasztja a szomszéd vert falazatú házát... Léteznek még ilyen fémpalástos medencék 100K körül? 3m körüli kellene. Egyáltalán ezek megbízhatóbbak? Kevésbé hajlamosak a szakadásra?

[ Szerkesztve ]

(#1954) havri1 válasza tonermagus (#1953) üzenetére


havri1
félisten

Az xps tömörül, szerintem azzal nem fogod tudni szintbe hozni.

havri

(#1955) Vesa válasza tonermagus (#1953) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Ilyen súly mellett sajnos nem tudsz gányolással szintezni. Meg kell csinálni az alapot rendesen. Gondolom nem 1mm-t akartál írni, mert az nem egy komoly lejtés, de ennyivel a vizet se vezeted el sehonnan. Ha viszont valóban ennyi, az nem igazán lesz gond a medencénél sem, akkor ráteheted nyugodtan.

Oldalfal kiszakadás rettentő ritka, ahhoz komoly sérülés kell. Sokkal gyakoribb az alsó fólia szakadása, mivel ott egy rendkívül vékony, 0,25-ös fólia van. Az viszont jellegénél fogva aligha fog robbanásszerűen bárkit elönteni mivel lefelé nincs lehetősége erre, maximum leereszt a medence. Persze a talajt ettől még át fogja áztatni, ja kimegy az egész tartalom..

A tudomány a valóság költészete!

(#1956) DoItYourself válasza DoItYourself (#1633) üzenetére


DoItYourself
addikt

Sziasztok,

idén már tényleg vennem kell valamilyen homokszűrőt a 8 m3-es medencéhez, aminek sajnos 32 mm-es csatlakozói vannak. Kb. 50e-től lehet kapni Bestway Flowclear 58515-öt, van ezzel tapasztalata valakinek? Másik: Avanli nevű az alzán, ezen mintha lenne vmi előszűrő is. Van más javaslatotok max. 70e-ig?
Még egy kérdés: 90°-os csatlakozó létezik 32 mm-es csonkhoz is? Erre gondoltam:

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1957) Lanash válasza DoItYourself (#1956) üzenetére


Lanash
aktív tag

Nekem a Bestway van már 4. éve. Eddig meg vagyok vele elégedve. Nekem 6m3 a medencém és azt forgatja egy okos dugalj segítségével. Viszont amikor én vettem az OBI-ban szezon kezdetén csak 25.000 Ft volt.

(#1958) DoItYourself válasza Lanash (#1957) üzenetére


DoItYourself
addikt

Aha, szóval ezen még időzítő sincs (Bestway 58515), azért kell az okoskonnektor, ha jól gondolom.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1959) Lanash válasza DoItYourself (#1958) üzenetére


Lanash
aktív tag

Nincs. Ez a legolcsóbb alap vízforgató.

(#1960) DoItYourself válasza Lanash (#1959) üzenetére


DoItYourself
addikt

Találtam egy ilyet, egész jó áron, de elég szegényes a leírás a kereskedőknél, a gyártó honlapját se sikerült még megtalálni. Így erről se tudom időzítős-e vagy sem, csak annyit írnak, hogy 4 m3/h és 20 kg homok kell bele. :(

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1961) DessertFox válasza DoItYourself (#1960) üzenetére


DessertFox
aktív tag

Szia. Nekem ránézésre pont ilyen van, három éve használom, gond eddig nem volt vele. Nincs benne időzítő, én is programozható dugaljjal oldom meg a ki - be kapcsolást.

(#1962) DoItYourself válasza DessertFox (#1961) üzenetére


DoItYourself
addikt

Köszi az infót! Okoskonnektorral vagy miféle dugaljjal használod?

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1963) DoItYourself válasza DessertFox (#1961) üzenetére


DoItYourself
addikt

Bocs, még egy kérdés, ami eszembe jutott: azt írják itt-ott erről a homokszűrőről, jár hozzá 32 és 38 mm-es csatlakozókészlet is. Ezt meg tudod erősíteni?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1964) DessertFox válasza DoItYourself (#1963) üzenetére


DessertFox
aktív tag

Szia. A csatlakozók valóban kettős kialakításúak, rámegy a 32 és a 38 mm - es is. Én a medence miatt 32 -sel használom. A konnektort meg az Obiban vettem, a legolcsóbbat.
[link]

(#1965) DoItYourself válasza DessertFox (#1964) üzenetére


DoItYourself
addikt

Köszi még egyszer. :R

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1966) DessertFox válasza DoItYourself (#1965) üzenetére


DessertFox
aktív tag

Nincs mit.

(#1967) Dinomano


Dinomano
senior tag

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne, hogy XPS lap fölé tesztek fóliát vagy valami egyéb anyagot nap UV-je ellen?

/(^_^)____7=--- - - >|

(#1968) Vesa válasza Dinomano (#1967) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Én rakok rá. De erre nincs recept, nem kötelező érvényű.

A tudomány a valóság költészete!

(#1969) Dinomano válasza Vesa (#1968) üzenetére


Dinomano
senior tag

Vettem 3 cm-s XPS lapot, meg fóliát is. Nem olcsó az XPS, bár a semmitérő 1 szezont kibíró, medence alá tavaly vásárolt lapot (valamelyik "medencés" netes boltból) anno 9000-ért vettem. Csak kb. 7 nm2 volt, szezon végére egy-két helyen ki is lyukadt, és kb. fél-1 mm-re nyomódott össze. Ilyen szempontból, ha ez kibír több szezont, akkor olcsó volt. :-)

/(^_^)____7=--- - - >|

(#1970) Vesa válasza Dinomano (#1969) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Nekem kiszintezett, térkövezett placcra van állítva, pár éve bírja. Gondolom, ha alatta éles kövek vannak akkor kevésbé lesz tartós, de ezt nem próbáltam ki. :)

A tudomány a valóság költészete!

(#1971) havri1


havri1
félisten

Készül az alap.
Még kell föld.
Dongoljuj, megy rá még pár cm homok, és arra xps, fólia, és a medence.

havri

(#1972) Vesa válasza havri1 (#1971) üzenetére


Vesa
Topikgazda

A megemelt résznél oldalt kéne tenned valamit, megakadályozandó, hogy a homokot kimossa az eső. Ez így megcsúszhat a súly alatt, ha kicsit felázik alatta...

A tudomány a valóság költészete!

(#1973) havri1 válasza Vesa (#1972) üzenetére


havri1
félisten

Tervezek valami szegelyt, kő, beton, egyéb. Még nem tudom mit. Egyébként majdnem addig a szintig fel lesz töltve a talaj később, csak még építési munkák vannak, várok a tereprendezessel.
Homok szerinted kell az xps alá? Vagy felesleges?

havri

(#1974) Vesa válasza havri1 (#1973) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Ártani nem árt, de nem létkérdés. Nekem térkövön van, rögtön arra megy az XPS és arra egy fólia. A lényeg az, hogy ne legyenek éles kövek vagy hegyes gyökerek alatta.

A tudomány a valóság költészete!

(#1975) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Sziasztok!

Darázs ellen milyen jól bevált praktikák vannak? Ugyebár a medence vonzza a darazsakat. Mindenképpen távol szeretném tartani őket, tudom hogy sok embernél szentségtörés de akár az írtásuk is szóba került tekintettel arra, hogy két kicsi fiam van.

(#1976) Vesa válasza tonermagus (#1975) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Darázs irtása nem szentségtörés, a méheké lenne az. Más kérdés, hogy az a csapda, ami vonzza a darazsat, abba besétál a méh is sajnos. Távoltartani a darazsat gyakorlatilag nem tudod. Ha a közelben fészek van -értsd 300 méteren belül-, akkor jönni fognak vízért. Csapdákat ki lehet tenni, de nincs garancia rá, hogy inkább abba megy be mint a vízbe. Ráadásul a csapda tulajdonképpen vonzó, tehát bár végül jó eséllyel kinyírja őket, előtte még sokkal inkább ott fognak repkedni, hiszen vonzó lesz számukra az illat amit a csali használ.

Vannak persze házi praktikák, de ezek jellemzően nem érnek semmit, kb. az ezoterikus marhaságok kategüriába tartoznak. Meg lehet próbálni, de erősen kétséges, hogy célt érsz vele. Ilyen pl. az őrölt kávé égetése, vagy a fokhagyma.

Leginkébb viszont, a medence mellett legyen egy teniszütő, és ha jön a genya, akkor azzal szétcsapod. Lódarazsak ellen is kiváló, mert nagy felületű tehát nehéz vele célt téveszteni, a damilok között akadálytalanul áramló levegő miatt pedig észre sem veszi a csapást, miközben a damil kettévágja. Jó vadászatot!

A tudomány a valóság költészete!

(#1977) DoItYourself válasza DoItYourself (#1960) üzenetére


DoItYourself
addikt

Vételeztem egyet ebből a készülékből (Pontaqua Sandy Mini, Aquakolor, Pooltrend néven fordul elő), pislogtam is kicsit mekkora a doboza. Praktikerben 60e-ért van még néhány helyen, ha eladod nekik az adataidat ("törzsvásárló"), akkor 10%-os kuponnal 54- ért elhozható. Remélem majd beválik, még homokot kell venni hozzá, 20 kg megy bele.

[ Szerkesztve ]

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#1978) havri1


havri1
félisten

Mekkora hőszivattyú kellene egy 27m3 medencéhez?
26+ fokot kéne tartani folyamatosan.
4kW is elvileg 30m3 írja, de pl más gyártó az 5kW is neccesnek mondja.

havri

(#1979) havri1 válasza havri1 (#1978) üzenetére


havri1
félisten

Lehet még az 5kW is kicsi..ezt nézegetem most..
[link]

havri

(#1980) proci985


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

valamennyire friss medenceskent veletlenul kicsuszott a kezembol a kilo klortablettas bodon egy kozepes meretu bestways laz-y spaba amiben kb 850 liter viz volt. azonnal kihalasztam amit tudtam, de ugye itt ilyen ipari mennyisegrol beszelunk ami azonnal nekiallt bereagalni.

a klortabikat osszeszedtem a medencebol es nekialltam szelloztetni. a PH 7.3rol felment ilyen 8 korulre (arra van tablettam), a klor ilyen 12-14 korul lehet miutan ma egesz delutan levett tetovel szelloztettem (szuro ment) es kapott kb 20% friss vizet. teszter alapjan elotte nem latszott mennyi lehetett, de a szaga alapjan "3.6, not great not terrible" kategoriaba soroltam volna.

klort nem akarom tablettaval stabilizalni. kb szerintetek mennyi ido mire ez lemegy normal szintre?

leereszteni nem egyszeru, meg ugye ennyi kloros vizet nem akarok kimozgatni eleve. ujra feltolteni egy ora, meg ugye ha mentheto a viz akkor mentenem. meg ugye eleve, szoktak beszelni a viz sokkolasarol, azt hiszem nekem ez sikerult.

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1981) Aidan85 válasza proci985 (#1980) üzenetére


Aidan85
aktív tag

Előfordul az ilyen, azt hiszem 1 - 1,5 hetet játszottam vele sok vízforgatózással, mire be tudtam állítani.

(#1982) Vesa válasza proci985 (#1980) üzenetére


Vesa
Topikgazda

kb. 1 hét, ha szellőzteted és megy a forgató. Persze ez csak közelítő becslés, mert függ pár tényezőtől, de a leírtak alapján ennyi idő alatt el kéne bomlania. Ebből önmagában nem lesz gond. Gond akkor van, ha a tabletták direkt kontakt fóliát értek, mert az képes átmarni a cuccot ami nem egészséges a tartósságra nézve.

Sokkolásnak megvan a maga mennyiségi szabálya, és nem tablettával végezzük, hanem granulátummal, azt is előre feloldott formában keverjük a vízhez. :D Szerencséd viszont, hogy a tabletta lassan oldódik, tehát hiába borult bele az egész, abból jó estben -főleg ha gyorsan kiszedted-, nem sok oldódott ki a vízbe.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#1983) proci985 válasza Vesa (#1982) üzenetére


proci985
MODERÁTOR
LOGOUT blog (1)

Aidan85: koszi, az a kep kb stimmelt itt is :DDD.

hat, ha az osszes tablettat kihalasztam akkor max egy percig sem erintkeztek. valoszinuleg megtalaltam mind, de ejfelkor, eleg sotetben sikerult a manover es ertheto okokbol elegge probaltam sietni is.

szivas de ez van. igy otodik nap korul mar kezd ertelmezhetoen lila lenni a medence. probalom melegiteni is, hatha az is gyorsit.

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#1984) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

Mercedes c 200 t bluetec/d 7g-tronic 100kw 136 le 2015 autorol mit erdemes tudni? Illetve hol tudnek utana olvasni, ahol mindenrol szo eshet?

(#1985) Vesa válasza BUZZLGHTYR (#1984) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Ez MEDENCE topik, nem Mercedes!

A tudomány a valóság költészete!

(#1986) havri1


havri1
félisten

Lassan indítom a medencét.
Vegyszerezesben tudtok segíteni?
Vettem hozzá elvileg mindent, csak már nem emlékszem hogyan kell :)

havri

(#1987) havri1


havri1
félisten

Van valakinek hasonló medencéje, mint amit vettem? Intex xtr. Van egy váz, amibe megy a fólia. Na most az a helyzet, hogy a váz lábai alá gondolkodom rakni valamit.
Dongolt föld, azon 2-3cm homok van jelenleg. XPS-t végül nem raktam. Vettem 200g/m2 sűrűségű geotextilt, arra megy a gyári alátét, és úgy a medence. Nem tudom, mekkora súly nehezedik a lábakra. Néztem videókat, volt aki simán a fűre állította fel. Nyilván a beton vagy térkő lenne az ideális, de ez nincs. Assak be 1-1 téglát szintbe? Vagy elég egy osb/léc alá?

havri

(#1988) Vesa válasza havri1 (#1987) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Könnyen pórul lehet járni. Egy másik beszédes példa
Itt látszik, milyen az, amikor nincs előkészítve semmi csak le van téve egy ekkora medence. Utólag emelővel lehet már csak korrigálni, az sem egy életbiztosítás a fóliára nézve. Járólap, térkő a legjobb, minimum a lábak alá. Deszka is megteszi ha nincs más, 1 szezon alatt egy vastagabb darab nem fog szétkorhadni, de minél szélesebb és vastagabb kell, hogy ne törjön ketté és megfelelően nagy felületen ossza szét a terhelést.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#1989) havri1 válasza Vesa (#1988) üzenetére


havri1
félisten

Köszi, duplán bebiztosítom. Az a baj, hogy fólia meg víz nélkül, a lábak úgy állnak mint az ökörhugyozás :DD
Nem tudom pontosan, hova fognak esni. Megpróbálom belőni pontosan. Max tolteskor majd korrigálom. Süllyesztek be téglát, arra vagy járólap vagy léc.

[ Szerkesztve ]

havri

(#1990) Vesa válasza havri1 (#1989) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Töltés közben kell majd pozicionálni a lábakat. Az normal. Arra figyelj, hogy a medence alja körben ki fog "hasasodni", tehát lehetőleg úgy rakd le a köveket, hogy azok sarka ne álljon bele a fóliába. Bár XTR esetén erre kisebb esély van. :)

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#1991) havri1 válasza Vesa (#1990) üzenetére


havri1
félisten

Köszi az instrukciókat!

havri

(#1992) havri1


havri1
félisten

Tegnap elindult a buli. Végeredmény, félig feltoltve, lábak beállítva. 5.5m átmérőben 1.5 cm van egyik irányba (vízszintet a peremig mérve). A keretben is van pár cm. Remélem ez nem okoz majd gondot. Az alja vízbe van, a szélein magasabb egy picit. Ha eléri a szűrő szintjét, kellene bele vegyszer.
Később lefotózom mik vannak, tudtok segíteni?

havri

(#1993) havri1


havri1
félisten

Ezek vannak most.



Ha jól emlékszem, először sokkolni kéne, aztán majd ismételni, és beállítani a ph-t és a klórt.

havri

(#1994) Lanash válasza havri1 (#1993) üzenetére


Lanash
aktív tag

Én először mindig a PH-t állítom be, utána sokkolom, majd PH-t megnézem (ha kell megint állítok) és utána a klór.

(#1995) havri1 válasza Lanash (#1994) üzenetére


havri1
félisten

Ph beállításra milyen vegyszert ajánlasz?

havri

(#1996) Gömbike


Gömbike
senior tag

Voltam az Auqavaling “ mintaboltban”, vettem szkimmert, stb.

Ott 11 ezer volt.

Majd bementünk a madaras boltba, ott viszont csak 7 ezerbe került a szkimmer.

Az OBI- ban az egyszerű medence porszívó 27 volt, az Auqvalingben 19 ezerbe került.

A fene sem tudja, hogy hol vásároljunk be :W

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#1997) havri1 válasza Gömbike (#1996) üzenetére


havri1
félisten

Érdemes neten lecsekkolni az árakat, hatalmas különbségek vannak. Medencénél volt, hogy ua 100e br különbséggel volt különböző áruházakban.

havri

(#1998) Lanash válasza havri1 (#1995) üzenetére


Lanash
aktív tag

Én bementem az OBI-ba és ott vettem PH- -t. Nekem eddig csak az kellett.

(#1999) tonermagus


tonermagus
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném lecserélni a medencénket egy nagyobbra. Sajna elég kevés helyünk van (6m * 3,5m-es). Ezért téglalap alakúban gondolkodom, EZ pl nagyon tetszik, de a kitámasztó lábak miatt a keskenyebb oldal is 5 méter. Egyszerűen nem férne el. Ja, és csak föld feletti jöhet szóba...

Ilyen lehetetlen méretben csak EZ vagy EZ a típus férne el, de én ezektől valahogy félek. A képeken is látom hogy a hatalmas víztömeg mekkora hasat csinál az aljára.... Félek hogy kiszakad az oldalfal.... Strapabíróak ezek?

Nem tudtok olyan fémpalástosat, ami elférne ekkora helyen és nem kör alakú?

[ Szerkesztve ]

(#2000) Fancy-boy válasza tonermagus (#1999) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Szia!

Miért nem veszel polipropilén medencét? Nem fontos beásni és nincsenek oldaltámasztékok sem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.