Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) batman. válasza Piftuka (#449) üzenetére


batman.
senior tag

-1 levél 10 mérés, külön levél a klór, és külön a ph. A csomagban 2-2 levél szokott lenni (régen)

- ehhez nem tudok és nem is akarok hozzászólni. :N

A szűrőüveg biztosan a leggazdaságosabb szűrőközeg, de környezettudatosságból veszem a szűrőhomokot. Lehetne tovább is használni, én kétévente cserélem és a felhasználom a leander palántáimhoz, és így teljesen újrahasznosítom. Marha-jól bevált, ugyanannyi virágföld összekeverésével a legtutibb ültető föld, de ez más téma.
Ha valamihez jár szűrőközeg, akkor azt felszokták tüntetni. Jellemzően nem jár, kivéve ha szűrőlabdás, de az véleményem szerint borzasztó.

-Ha porszívózol akkor kötelező előtétszűrő, ezt lehet külön is venni. Az előtétszűrőben nem papír van hanem egy műanyagrács/műanyagszita, -az jár hozzá.

(#450) salieri. Ha lesz időm ránézek. De a szabad klórt is illik mérni...

[ Szerkesztve ]

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#452) RR-13 válasza Piftuka (#448) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi a részletes választ! :K
Azt nem is tudtam, hogy az új T idomok műanyagból készültek... :U
Gondolom akkor az elég erős, ha nem törik szét a tartás feszítéstől.
Kíváncsi vagyok, hogy milyen tapasztalatod lesz vele.

Most nekem még a medi alá homokot kéne rendelnem, csak nem tudom mennyit.
457x122-es medi alá hány cm magas homokot érdemes tenni? Köszi, ha esetleg ezt is tudod. :R

A betonozás vagy a homokágyon gondolkozom, mert vannak kis kavicsok a földbe, amit csak akkor vettünk észre tavaly, mikor már félig volt a medence, és ami középen volt azt már nem tudtuk kivenni. :(

(#453) Piftuka válasza batman. (#451) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszi az info-kat! :R

Ez alapján ezt a fajta mérőt választom, mert nagyon praktikus. :K

- Igen, emlékszem, hogy írtad a virágföldként felhasználását a szűrőhomoknak. Jó ötlet, és én is igyekszem környezettudatosan élni. Azt gondolom, hogy 10 évente lecserélni a szűrőüveget megfelel ennek. (Majd utána nézek, hogy speciális hulladékként hol adható le.)

Viszont a tulajdonságai alapján még hatékonyabb, praktikusabb, mint a homok, azért szimpatikus.

- A vízforgatóval porszívózást egyelőre nem tervezem. Nagyjából a szett árából kapok egy akkumulátoros medenceporszívót, ami egy ekkora medencénél bőven megfelel a célnak, és szerintem sokkal kevésbé "macerás" megoldás. Kezdetnek legalábbis biztosan megfelelő lesz. ;)

Ha porszívózásra nem használom a vízforgatót, van bármi előnye/hátránya az előtétszűrőnek? (Mert nem sokkal drágább adott modell ilyen szűrővel szerelt változata, azért gondoltam olyat venni.)

"Aquila non captat muscas."

(#454) Piftuka válasza RR-13 (#452) üzenetére


Piftuka
veterán

A "T" idomra írja ott, amit beidéztél, hogy "kompozit". ;) Az mindig valami műanyag, illetve mesterséges anyagok ötvözete. Talán üvegszál és műanyag. (Azt nem hiszem, hogy karbon és üvegszál, mint a horgászbotok esetében...)

Elméletben az kellően erős is. Majd elválik...


"A betonozás vagy a homokágyon gondolkozom, mert vannak kis kavicsok a földbe, amit csak akkor vettünk észre tavaly, mikor már félig volt a medence, és ami középen volt azt már nem tudtuk kivenni. "

No, igen... ezeknek a medencéknek vékony az anyaga, ezért a talaj egyenetlenségeit érzed, amikor lépdelsz benne.

Szerencséseknek szép nagy kertje van, sima földdel, pázsittal, gyeptéglával. Akinek ilyen nem adatott meg, ott több megoldás van ennek minimalizálására, vagy kiiktatására:
1. A betonozás előnye, hogy tökéletesen vízszintesre formálható. Elegendő egy vékonyabb alátét használata, de anélkül is jó alap a medencének.
Hátránya, hogy szezonon kívül, a kertedben a zöld, illetve természetes (föld) területet csökkentetted vele.

2. A homok előnye, hogy nagyon puha. Kellemes érzet, amikor a medencében járkálsz felette. Hátránya, hogy egyenetlen, ha pedig nagyon megdöngölöd, éppen a fenti előnye vész el.

3. Valamilyen alatét anyag alkalmazása. Előnye, hogy kellően puha és egyenletes. Hátránya, hogy viszonylag egyenletes talajon működik igazán jól.

Mivel nálunk egy ritkán füves, földes rész a talaj, az elmúlt néhány szezonban ilyen filcből készült műfű szőnyeget használtunk: [link]

Meglepően tartós, eső és medencevíz förcsögés után is jól szárad, szóval "bírja a kiképzést". Nem is drága. Még jól is néz ki.


- Most az új medence alá tervezünk venni ilyen "puzzle" szőnyeg megoldást: [link]

Ez sokba, tartósnak látszik, és a zöld műfű szőnyeggel kombinálva még puhább felületet ad a medence aljának.

BTW... Használt közületek ilyet már bárki a gyakorlatban?

"Aquila non captat muscas."

(#455) axioma válasza Piftuka (#454) üzenetére


axioma
veterán

En azt a kek medence alatetet nem ertem. A medence _ala_ me'g hagyja am, de _korulotte_... ez rohadt csuszosz, hiaba van kicsit megmintazva, pont olyan mint a gyerekek puzzle jatszoszonyege, a legkisebb behatasra rongalodik (pl. ralep valaki egy foldgoronggyel a talpan). Szerintem pillanatok alatt ronda lesz. Csak ugy raknam hogy ne legyen kilogasa a medence alol.
En amugy - szinten a medence alatti reszre csak - a laminalt-alatetre gondoltam (a 2-3 mm-es tekercsesre, nem a puzzlesra abbol sem). A kerdes, hogy a viz mennyire nyomja ossze, marad-e a puhasagabol. Nalunk amugy mikor kint volt a medence, beton, maradek hungarocell, homok retegezes volt - viszont nekem nem sikerult (elso allitas) jol elsimitani, es a homok-gorongyosseg baromi kemeny lett. Gondolom a homok tipusatol is fugg, pedig nem a malterba valot hoztuk de a helyi telepnel a valasztottnal jobb nem volt.

(#456) batman. válasza Piftuka (#453) üzenetére


batman.
senior tag

Ha porszívózásra nem használom a vízforgatót, van bármi előnye/hátránya az előtétszűrőnek?
Az előtétszűrő elsősorban azért kell, hogy megvédje a szivattyút a nagyobb szennyeződésektől másodsorban ami kárt nem tesz benne azért ne kerüljön be a homokszűrőbe. Itt a nagyobb rovartetemekre gondolok. Harmadsorban az előtétszűrőt könnyebb és takarékosabb pucolni mint a szűrőt. Ha van a szívóágon a medence falán egy ilyen akkor a normál használathoz nincs szükséged külön előtétszűrőre.

(#450) salieri. Nem találtam a Lidl újságban PH-mérőt, a jövő hetiben sem.

(#452) RR-13 Én betonoznám, de ez csak egy vélemény. ;)

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#457) Morris


Morris
veterán

Hali!

Azt szeretném kérdezni, hogy ilyen medencét honnan lehet venni?
Sehol sem találok.

(#458) Steady74 válasza salieri. (#450) üzenetére


Steady74
addikt

Én vettem, kalibráltam, mértem, jó. 4k, de nem éri meg, azt írja ugyanis a használatija, hogy a pontos mérések érdekében minden mérés előtt kalibrálni kell. Namár most, heti 2-4 mérést javasolnak, a kütyü mellé adnak 2 szett port, amivel a kalibrálást el tudod végezni... egyszerűbb és olcsóbb tesztcsíkot venni.

(#459) RR-13 válasza Piftuka (#454) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi a választ! És a tanácsokat, nagyon sokat segítettél :R
Ez a műfű nagyon tetszik, és jó megoldásnak tűnik, és nem is olyan drága, mint pl. a betonozás, és könnyebb letenni :D
Betonozni akartam, de annyira sok beton kellene az 5x5 méteres területre, kb. 8cm vastagon, hogy egyenletes legyen, és talán betonvas sem ártott volna bele, ami megint csak sok pénz... szóval letettem erről idén. :(

Ti miért nem ilyet vesztek idén is? a másik nekem nagyon drágának tűnik, kb. dupla annyi, mint a műfő, aztán lehet megéri az árát. :U

(#460) Piftuka válasza axioma (#455) üzenetére


Piftuka
veterán

A "körülötte" részt (gondolom a képen illusztrációként látható járóútra gondolsz) én sem értem...

Mindenesetre a medence alatti és közvetlenül azt körülvevő részre megoldás lehet, amit fentebb írtam. Lerakod a "puzzle"-t, és arra a műfüvet.

Az ugyanis nem csúszik.

"Aquila non captat muscas."

(#461) Piftuka válasza batman. (#456) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszi szépen! Ez alapján eldőlt, hogy az előtét szűrős változatot vásárolom meg. Jól jön az. ;)

(Egyébként rendelek skimmer-t is, ami segíteni fog az úszó, "darabosabb" szennyeződés felfogásában még.)

"Aquila non captat muscas."

(#462) RR-13 válasza batman. (#456) üzenetére


RR-13
őstag

Betonozni akartam, mert valóban a legtartósabb lenne, de a legtöbb munka vele, és költség is sajnos. :U

PH. mérő jelenleg van a Lidl-ben 3.990 Ft-ért, május 13-ig...
Ez egyébként megéri?

(#463) Piftuka válasza Morris (#457) üzenetére


Piftuka
veterán

Végigkérdezted már a főbb szaküzleteket?

A teljesség igénye nélkül néhányat ebben a hozzászólásban említettem. Némelyik foglalkozik medenceépítéssel, és szaktanácsadással is.

Talán meg is rendelik a medencét neked, ha éppen nincsen készleten náluk...

"Aquila non captat muscas."

(#464) RR-13 válasza Piftuka (#454) üzenetére


RR-13
őstag

Kimaradt a kérdésem a műfűről, hogy hány cm ? :U

Elkerülte a figyelmem, hogy idén "kombinálni" fogod a műfüvet a kirakóssal. :B
És akkor ezek szerint a kirakós szőnyeget, a műfű alá lenne érdemes rakni..., hú az már nagyon sok pénz :K

[ Szerkesztve ]

(#465) spiky03


spiky03
veterán

Sziasztok!

Még szűz vagyok medence ügyben.:)

Ebben kérném a segítségeteket.
Ha minden jól megy akkor a szomszéd merevfalu medencéjét atveszem amit tavaly vett. 4mx2mx1m a mérete.

Ehhez milyen homokszurot ajánlotok? Mert amit hozzá adtak papír és azt hallottam azok nem túl jók.
Az Auchaban van most 35 ezerért egy BestWay ha jól tudom.

Meg mik az ilyen alap dolgok amiket célszerű beszerezni a medencehez?

Piszok fogó hálom az lesz.:)

Köszönöm a segítséget és az infókat előre is! :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#466) Morris válasza Piftuka (#463) üzenetére


Morris
veterán

Ez propilén medence az tuti. De sehol sem találok ebben a méretben. Kb 2-2.5 m hosszú 1.5m széles.
Ülő medence néven fut. Mégcsak nem is masszázs vagy jakuzzi.

[ Szerkesztve ]

(#467) batman. válasza RR-13 (#462) üzenetére


batman.
senior tag

Talán még 40*40 beton járólapból is ki lehet rakni alatta. és azt leteríteni geofóliával, műfűvel.

Ha állandóan kalibrálni kell akkor biztos nem éri meg.

(#461) Piftuka Skimmer csak a vízfelszínén úszó dolgokat szedi össze, de nagyon hasznos. :K

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#468) axioma válasza Piftuka (#460) üzenetére


axioma
veterán

Ja, azt en se neztem hogy mindkettot. Hat nekem ennyit nem erne a medence de persze nagyon fugg sok mindentol.

(#469) RR-13 válasza Piftuka (#454) üzenetére


RR-13
őstag

Ilyen Geotextilia nem lenne jó? :B

(#470) zodes válasza batman. (#421) üzenetére


zodes
aktív tag

Köszi a választ! :) :R :R
Azóta megcsináltam és tökéletesen működik! Azért azt nem gondoltam volna, hogy az uszoda technikában/medence iparban itt nálunk ekkora mértékű a lehúzás. :DDD
A 17.500.- Ft-os (két helyen is) tömítés készletet 3.000.- Ft-ért kaptam egy medencés karbantartó szakitól!! 500% haszon! Szép :) A két "O" gyűrű volt egy ezres, a két csapágy kétezer. Mindennel együtt 9.000.- A hátlapot egy használtat kaptam a régiért, ingyen. Majd felujítják. A munkadíj ugyan nincs benne, mert az saját. De ezen a tömítéskészleten kiakadtam! Szóval akinek nincs ilyen ismerőse és nem ért hozzá a gatyáját rákölti az fix! Dehát mit csodálkozom én, ha a Balkánon születtem :D :D :D

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#471) Piftuka válasza Morris (#466) üzenetére


Piftuka
veterán

Azért is érdemes az említett (vagy más) "profi medencés" vállalkozásokat megkérdezni, mert én nagyon könnyen el tudom képzelni, hogy rendelésre legyártanak olyan medencét is, ami nem sztenderd.

Én a helyedben mindenképpen megkérdezném őket. :K

"Aquila non captat muscas."

(#472) Piftuka válasza axioma (#468) üzenetére


Piftuka
veterán

Megértelek. Az a fontos, hogy számotokra mennyit ér meg az egész.

Ha nagyobb udvarunk lenne, én is kialakítanék egy fix járólapozott részt a medence alá (vagy talán földbe süllyesztett, épített medencém lenne), de mivel nincsen, így más megoldást kellett keresni.
Arra rájöttünk néhány szezon után, hogy az nem működik, hogy "veszek egy papírszűrős, felfújhatós szettet, és kész".

Az első szezon után nyilvánvalóvá vált, hogy kell a medence alá valami puha réteg, az is, hogy a papírszűrő alkalmatlan a megfelelő víztisztításra és tartós használatra, majd 3 év után az is, hogy a felfújhatós perem sajnos túl vékony, nem tartós.

Emellett a nem megfelelő szűrő miatt több macera volt a víz rendezése (algásodás, leeresztés, sokkolás, stb.), mint megfelelő eszközökkel.

A medence viszont klassz dolog a nagy hőségben.

Ezért aztán, ha az ember az embernek ez fontos, és még vesződni sem szeretne, akkor az egyetlen alternatíva, hogy rákölti az ahhoz szükséges összeget.

(A másik alternatíva az volna, hogy nem üzemeltet medencét.)

"Aquila non captat muscas."

(#473) Piftuka válasza RR-13 (#469) üzenetére


Piftuka
veterán

Ennek az eszköznek a fő (és eredeti) célja, hogy a gaz kinövését megakadályozza a veteményes kertben. Vagy éppen a medence alatt.

Nagyon vékony, így önmagában az említett célra alkalmatlan. Ettől nem lesz puha a medence aljzata. Mindenképpen ajánlott valami vastagabb felület.

Az említett műfű, vagy habszivacs, vagy műanyag, stb.

"Aquila non captat muscas."

(#474) axioma válasza Piftuka (#472) üzenetére


axioma
veterán

Az hogy mennyire puha az alja, az fgtl a medence altalanos letetol. Foleg ha helybenuszas az egyik cel, nem partizas. Ja es mar le van betonozva a helye, gaz azon at nem jon.
En nem ertek egyet azzal hogy csak a legdragabb modon erdemes uzemeltetni, de ugy latom itt ezzel a hozzaallassal - eufemisztikusan szolva - nem leszek tul szimpatikus, szoval maradok nagyreszt read-only.

(#475) Morris válasza Piftuka (#471) üzenetére


Morris
veterán

Írtam a hotelnek ahol láttam azt amit szeretnék.
Visszaírtak hogy honnan vásárolták.
Szóval nyomon vagyok :)

(#476) Piftuka válasza axioma (#474) üzenetére


Piftuka
veterán

Ne haragudj, de három dologban is muszáj kijavítanom most téged:

1. Egyáltalán nem lettél antipatikus számomra azzal, hogy megírtad a véleményedet. :N (Jelen hozzászólásodat a frontnak, és a hónapok óta tartó "bezártságnak", illetve az abból fakadó frusztrációnak tudom be.)

2. Annyira vékonyak ezek a felfújható és keretes medencék, hogy még betonozott alapon is jól jön valami puha felület alájuk. Egyszerűen jobb érzés benne járkálni (vagy ülni) ez tapasztalat. (Plusz kevésbé féltem a medencét attól, hogy kilyukad.)

3. " legdragabb modon erdemes uzemeltetni"

Én a saját tapasztalataimat írtam le, és nem a "legdrágább" módról, hanem a "szükséges ráfordításról" beszéltem. Nagyon nagy szakadék tátong (szerencsére) a kettő között.

Ám azt be kellett látni, hogy a nagy örömmel, akciósan tizenegykétezer forintért vásárolt felfújhatós körmedence, a papírszűrős vízforgatóval kevés.

Ahogyan említettem, kellett valami alátét anyag, és szükséges lesz egy viszonylag drága (~50.000 forint) homokszűrős vízforgatóra, egy megfelelő medence takaróra, valamint valamilyen medence "porszívó" megoldásra is.
Enélkül egy ekkora méretű medencét különösebben problémamentesen lehetetlen üzemeltetni. Ez a tapasztalatunk.

"Aquila non captat muscas."

(#479) spiky03 válasza spiky03 (#465) üzenetére


spiky03
veterán

Erre is adtok esetleg valami tanácsot?

Köszönöm!

Nekem 50x50es gumilapok lesznek majd alatta, olyasmik mint amik a játszótéreken vannak.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#480) batman. válasza spiky03 (#479) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
Ne érts félre légyszi.
Konkrét kérdésre nagy valószínűséggel hamarabb kapsz választ.
Sőt, a hozzászólásokat sem gyűjtöm, hagyok teret másnak is, főleg ha nem egyértelmű a kérdés. :DDD
Azért teszek kivételt, nehogy elmenjen a kedved a topictól.
Én a merevfalún a fémpalástos, vagy tömör oldalú medencét értem, aztán lehet, hogy fém csőből készül fémvázas de nem merevfalú medencéről van szó.
Különböző medencés boltokban vannak egész jó leírások, azok sokat segítenek. A teljesség igénye nélkül:
Például.
Ez is.
Hasznos
Ez is.

Peace.

[ Szerkesztve ]

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#481) spiky03 válasza batman. (#480) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi az infókat.

Igen ilyeneket olvastam már.
Csak az itt megforduló ember tapasztalataira lettem volna kíváncsi, hogy kinek mi vált be, vagy mik azok amiket célszerű beszerezni ha az ember már medencét alakít ki otthon.

Téma összefoglalót nem láttam, mert első körben ott tájékozódtam volna.

Valóban a homokszurorol nem adtam sok infót. De ő lenne az:

Ez megfelelő egy akkora medencehez amit leírtam, vagy nagyobb kellene?
Medence meg cső vázas, szürke oldalfalu Bestway talán de most ebben nem vagyok biztos. Még csak a csövek vannak nálam. :DDD

Köszönöm mégegyszer az időt és figyelmet! :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#482) batman. válasza spiky03 (#481) üzenetére


batman.
senior tag

A specifikációja szerint jó hozzá.
Biztos létezik akinek ez a konstrukció bejött, én magamnak nem vennék ilyet.
Gondolok itt arra, hogy rá lett építve a szivattyúra a tartály. Az sem látszik rajta, hogy van előtétszűrő, és lehet azt pucolni... De gyanús, hogy nincs.
A tapasztalataikat többen leírták, ha lesz időd fusd át előröl a topicot, még nem hosszú. ;)

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#483) Piftuka válasza spiky03 (#481) üzenetére


Piftuka
veterán

"Gondolok itt arra, hogy rá lett építve a szivattyúra a tartály"

Én erre nem gondoltam, de jogos észrevétel. :K

A szűrő kapcsán olyat érdemes nézni, ami a medencéd vizét ~1-2 óra alatt teljesen át tudja cserélni. Tehát ha a medencéd befogadó képessége 8.000 liter, akkor olyan vízforgatót érdemes nézni, ami minimum 4.000 liter/óra teljesítményre képes. Preferáltan 6.000-8.000 liter/óra.

Ez csak elvi szám. Én felhívtam a múltkor a Medence Diszkont szaküzletet, és elmondta a szakértőjük, hogy nem érdemes úgy üzemeltetni a medencét, hogy a vízforgatót, csak 1-2 órára kapcsolod be. Még akkor sem, ha a kapacitása a víz teljes cseréjét lehetővé teszi.

A vízforgató viszonylag nagy teljesítménye azért szükséges, hogy hatékonyan tudja a vizet szűrni.

Tehát ő nagyon ajánlotta a viszonylag folyamatos üzemet. (Én is úgy használtam eddig mindig a vízforgatót, hogy amikor nem voltunk a medencében, akkor üzemeltettem hosszú órákon át. Más kérdés, hogy kis teljesítményű papírszűrős vízforgató esetében erre szükség is van mindenképpen.)

Én úgy soha nem használnám, hogy a medencében vagyunk, mert fő az óvatosság. (És az áramütés elleni védelem.)


- A Batman által linkelt Medence Diszkont-os leírás szerintem jó. Ő a szűrőhomokot javasolja, ami később felhasználható virágföldhöz. A másik alternatíva a szűrőüveg, ami kicsit még hatékonyabb, és 10 évente elég cserélni, de a homokkal ellentétben nem környezetbarát. (Egy ilyen szűrőbe, amit kinéztél ~7-10 kg-t kell tölteni. 10 kg-s zsákban lehet amúgy kapni.)

- Ezen kívül ajánlott a szezonra 1-2 szett kombi tabletta. Az fertőtlenít és az algásodást is gátolja. Érdemes hozzá adagoló, mert a tabletta a medence aljára süllyedve kimarja a medence anyagát.

- Ajánlott egy csomag tesztcsík a víz PH értékének méréséhez.

- És érdemes elgondolkodni a "porszívózáson". Leveleket, bogarakat, homokot, lesüllyedt szennyeződést eltávolítandó... Egyik opció az említett vízforgató alkalmazása a célra, ehhez kell szükséges hosszúságú külön cső, illetve porszívófej szett, amit külön árulnak.

A másik lehetőség egy akkumulátoros medenceporszívó. Praktikus, nem igényel extra csövet, vízelvezetést. Bár nem olcsó, mert ~15.000-25.000 forint közötti áron kapható mindenhol. (Bestway és Intex)

A venturi elven működő, slagra szerelhető megoldás is jó, de csak darabos szennyeződéshez. Elpusztult algát nem tud felszívni, mert az túl apró a finomhálós gyűjtőzsáknak is, ami átengedi. (Tapasztalat.) Hátránya lehet még egyeseknek, hogy a friss csapvíz lehűti a medence vizét, amíg takarítasz vele.


- Ezen kívül erősen ajánlott egy takarófólia akkor, amikor nem használod a medencét huzamosabb ideig. Gátolja a szennyeződés vízbe jutását, valamint a sötét fólia gátolja az algaképződést is.
Ha nem használsz ilyen takarófóliát, akkor a folyamatosan napsütésnek kitett medencében még a kombi tabletta ellenére is megindul az algásodás. (Elég hozzá 1 hét, de akár pár nap is. Ez is tapasztalat.)

Szóval alapvetően ennyi az "alap":
medence + vízforgató + 1 zsák szűrőközeg + takarófólia + kombi tabletta + tesztcsík + valamilyen szennyeződést elszívó megoldás

(Aztán lehet fokozni, kinek-kinek igénye és preferenciái szerint. Skimmer, klór, ha esetleg sokkolni kell a vizet, szivattyú a gyors vízleeresztéshez, medence alátét, stb.)

"Aquila non captat muscas."

(#484) Steady74 válasza Piftuka (#483) üzenetére


Steady74
addikt

Vízforgatóhoz saját gondolat: 16m3-es medencénk van, papírszűrős 3,8m3/h teljesítményű Intex szűrővel. Hetente cserélem a szűrőbetétet, kimosom slaggal a régit, megszárítom, majd egyszer még megy vissza. Napi 8 órát megy a vízforgató, így 2X kb megfordul a medence vize. Tiszta, szép a víz, pH, CL rendben van. Totál laikusként mondom, hogy nem látom jelen pillanatban a homokszűrős forgatónak az előnyét.

(#485) RR-13 válasza Piftuka (#473) üzenetére


RR-13
őstag

A Geotextília 350g/nm2-es az már nem olyan vékony :N
Nekünk nem az volt a cél, hogy puha legyen a medence alja (bár az sem hátrány) hanem az, hogy a talajba lévő éles kövek, kavicsok ne sértsék meg a medence alját.
A tavalyi Intex medence feltöltésénél "jött" elő a föld felszíne alól pár éles kavics, kődarab, amit nem láttunk szabad szemmel, és nagyon necces volt, hogy kivágja-e a medi alját... aztán 11 nap alatt nem történt meg, de ebből tanulva idén a medi alá nem csak a saját alátét fóliáját tesszük, hanem ezt a geotextíliát is, ami nem engedi át a köveket, mivel ezek a textíliák igen erősek, és "csak" a vizet engedik át :K

30nm2 -ert vettünk és így 10 ezerből megvan ez a "védelem", ami remélem elég lesz. :U
A betonozás kb. 60 ezer lett volna, amire idén nincs keret. :(

(#486) RR-13 válasza Steady74 (#484) üzenetére


RR-13
őstag

Tavaly mi is "csak" papírszűrős vízforgatót használtunk 11 napig, és full telement piszokkal, de a víz szép tiszta volt végig. Lényegében hatékony volt a papírszűrős, de nem gazdaságos, mivel cserélni kell kb. 2 hetenként, és kimosva, 2x felhasználva sem gazdaságos.
Ezért idén már úgy készültünk, hogy vettünk 50 helyett 35-ért homokszűrős vízforgatót, aminek van előszűrője is a nagyobb szennyeződéseknek, amit könnyen ki lehet takarítani.

Továbbá nagy előny, hogy ezen van kapcsoló, és időzítő is, ami többféleképp szabályozhatja a vízforgatást. :K
A szűrőhomokot elég 1-2 évente cserélni, így a 25kg-os zsák, ami 2.200 Ft volt elég majdnem 3 évre, szezonra.

Szóval van pár előnye a papírszűrővel szemben, de ezt pl. tavaly én sem tudtam még. :N

(#487) RR-13 válasza Piftuka (#473) üzenetére


RR-13
őstag

Itt pl. és itt is medencés oldalakon is árulják a 300g/nm2-est:K

[ Szerkesztve ]

(#488) spiky03 válasza RR-13 (#486) üzenetére


spiky03
veterán

Megosztod, hogy milyen vizforgatot vettel?
Én is láttam ilyet amin van eloszuro meg időzítő 50ert...de a 35 az igen jól hangzik.:)

Köszi mindenkinek a plusz infókat.

Porszívó is van, olyan amire slagot kell tenni a végre, meg van takarófolia is.
Így elvileg a szennyeződésektol védve leszek.

Egy kérdés:
Olvastam, hogy a homoszurobe lehet valami golyokat is tenni, most nem ugrik be a neve, de azokat meg lehet mosni és elvileg jobban is szűr mint a homok.
Ilyennel van tapasztalata valakinek?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#489) RR-13 válasza spiky03 (#488) üzenetére


RR-13
őstag

Ilyen szűrőt vettem az Auchan online oldalán akciósan, de jelenleg nem elérhető teljes áron sem ott. :(

Alzán most akciós áron van, ennyiért is megéri. :K

Itt egy videó is róla.

(#490) spiky03 válasza RR-13 (#489) üzenetére


spiky03
veterán

Köszönöm.

Ahogy látom ez annak a nagyobb testvére amit én is mutattam korábban.
Szintén Auchanban láttam.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#491) RR-13 válasza spiky03 (#490) üzenetére


RR-13
őstag

Így van, ez a "jobbik" erősebb, és külön szerelt verzió. :K
A kisebbet én sem venném a korábban leírt okok miatt. :N
Az Auchanban is lehet kapni a kisebbet.

(#492) Steady74 válasza RR-13 (#486) üzenetére


Steady74
addikt

időzített konnektorom van, azzal indul-leáll, szóval félautomata nekem is. Azt nem tudom, hogy az a tényleg sok kosz, amit kimosok a papírszűrőből, az a homokban bennemarad? Gazdaságosságról annyit, hogy a medence pakk árában benne volt a papírszűrő, egy homoszűrő homokkal 80k, amiből kb 160 hónapig használom a vízforgatót. Lehet rosszul számolok, de nekem most ez jön ki.

(#493) RR-13 válasza Steady74 (#492) üzenetére


RR-13
őstag

Nem tapasztaltam még, mert idén kezdem a homokszűrőset, de olvastam, hogy a homokot mosni kell időnként, de cserélni csak 1-2 évente, így ezért gazdaságos, mert a papírszűrőt 2 használat után dobni kell, és 3-4 hetes használatra csak a szűrőért kb.1K az kicsit sok.

A fenti homokszűrő + a 25kg homok nekem 37 K-ba van összesen.
Így nekem nagyon megérte váltani homokszűrősre, hosszútávra gondolkozva.
Amennyiben 45 a homokszűrő, akkor is 47-be lenne csak.
Ez a 80K soknak tűnik elsőre..., nem tudom hogyan jött ez ki.
A papírszűrős nekem is benne van a medence szettben, amit el is fogok adni 12-ért, mert még új. :U

[ Szerkesztve ]

(#494) Steady74 válasza RR-13 (#493) üzenetére


Steady74
addikt

[link] innen.

(#495) RR-13 válasza Steady74 (#494) üzenetére


RR-13
őstag

Azt én nem venném, mert 14m3-es medi van nálunk.
Kb. 35 m3-es medencéd van?
Akkor ott meg sűrűbben kell a papírszűrőt takarítani cserélni nem, mint 1-2 hét :F
A homokszűrőnél évi 700 Ft-ba kerül max. a homok, ehhez képest a papírszűrőből 3 hónap alatt elmehet akár 6db is, ami kb. 5-6 ezer Ft nem?

(#496) Steady74 válasza RR-13 (#495) üzenetére


Steady74
addikt

hetente cserélem, és a szöszön kívül meg néhány bogáron kívül nem nagyon volt koszos. Nem annyira, mint néhány fotón meg videón láttam. Kiveszem, kislagom, így majdnem tiszta lesz, úgy gondolom még egy körre mehet vissza.
Azért azt a homokszűrőt linkeltem, mert azt mondja itt az ökölszabály, hogy 2X-3X meg kell forgatni a vizet naponta. Na ha az 2X3 órát menne már túl is lenne teljesítve. 16m3 a medencénk.

(#497) RR-13 válasza Steady74 (#496) üzenetére


RR-13
őstag

Akkor a Tietekre az általam mutatott is tökéletes, mert 9 óra alatt 3x megforgatja a a teljes vizet. :K
Viszont, ha nem indokolt a váltás, akkor a papírszűrős is jó lehet. :U

(#498) Steady74 válasza RR-13 (#497) üzenetére


Steady74
addikt

Egyelőre nem gondolkozunk a váltáson, hétvégente már benne fürdenek 2-3 órát a csajok, eléggé sok a szösz a levegőben (már nem de a múlt héten az volt) és szépen teszi a dolgát a forgató. De megjegyzem amit linkeltél, köszi

(#499) RR-13 válasza Steady74 (#498) üzenetére


RR-13
őstag

Nincs mit, szerintem jó dolog ez a homokszűrős "verzió" is, csak iszonyat drága, és megmondom őszintén nem adtam volna érte 50 ezret. :N
Így viszont, hogy 35 ért volt fenn az Auchan oldalán lecsaptam, mert annyiért valóban megérte, és nagyon spécinek, erősnek, tartósnak tűnik, ahogy a dobozból kivettem. :))
Még nincs bekötve, majd kb. 2 hét még...

(#500) batman. válasza RR-13 (#493) üzenetére


batman.
senior tag

A homokot mosni lehet. A homokszűrő leírásában benne van milyen állásokban, mennyi ideig tartanak a lépesek. A 80k az egyébként nem sok, az "igazi" homokszűrők, amikről ezek az egyébként teljes értékű és használható készülékek "koppintva" vannak a 80k többszörösébe kerülnek. Ez egy 8 m3/h -ás modell.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.