Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2001) DoItYourself válasza tonermagus (#1999) üzenetére


DoItYourself
addikt

Az első típus van nekem, a nagyobbik. Sík terepre kell tenni, akkor nem lesz vele gond. Az U alakú kitámasztó lábak, és az alsó szalagok tartják össze, elsőre félelmes volt nekem is.

#2000Fancy-boy: biztos, hogy nem kell legalább félig beásni? Vmi linket dobjál már, légy szíves.

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#2002) Fancy-boy válasza DoItYourself (#2001) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Attól függ, milyet vásárolsz. Anyagvastagság, méret stb...
Nyilván nem mindegyiket lehet így telepíteni.
Külön cikkeket nem találtam ami kimondottan erről ír, csak a gyártók leírásában olvasni, hogy megoldható.
Cikk: [link]
Még egy: [link]

Például itt egy föld felett telepített:

[ Szerkesztve ]

(#2003) havri1


havri1
félisten

No, ma már mértem a vizet. Ph 7.6, cl pedig 3.0. Kicsit sokat tettem bele. Azt írja, 0.7 - 0.8 legyen. :U pedig kútvíz, igaz 25 ml tettem elsőnek.
Készül a fűtés is. Betonhálóra tekertünk 20-as vékonyfalú lpe(?) - csepegtető - csövet. 70m ment a hálóra. Kapott egy keringető szivattyút, és egy vezérlést, visszacsapószeleopel, hőérzékelővel. Kíváncsi vagyok, mit fog érni. Van még pár sor hely, lehet kibővítem még, ha nagyon kevés lesz.

[ Szerkesztve ]

havri

(#2004) Vesa válasza Fancy-boy (#2000) üzenetére


Vesa
Topikgazda

+1
Ilyen összegekért ezt a fóliás vackot venni nem érdemes. Az 500k-s Intex is pont úgy fog szétmenni, mint a 40k-s.

A tudomány a valóság költészete!

(#2005) DoItYourself válasza havri1 (#2003) üzenetére


DoItYourself
addikt

Remélem sima LPE csövet vettél, és nem csepegtetőset, mert az lyukas itt-ott. :D
Milyen lesz egyébként a vezérlése? Amikor süt a nap, folyamatosan fog menni, vagy pl. 5 perces intervallumban fog ki-be kapcsolgatni?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#2006) havri1 válasza DoItYourself (#2005) üzenetére


havri1
félisten

Azt :)
Kalap szar az összes csatlakozó amit adtak hozzá. Locsoláshoz nyilván jó, de itt nem, csepeg szinte mind.
Oldhatóra csináltuk, mert télen illetve ha nincs használva nyáron, le kell engedni.
Kapott egy keringetőt, és egy vezérlést. Van az elmenő ágban egy termosztát, az áramlásban, aminek segítségével én tudom beállítani, mikor kapcsoljon be.
Most tesztelgetem, 10 fokos intervallumban dolgozik (tehát ha 45 fokra állítom, 50 foknál indul, és 40-nél kapcsol le a szivattyú).
Mivel amióta fent van a kistetőn, azóta felhős az ég, nem tudtam tesztelni :D
T idomokkal belekötöttük a szűrő elé/mögé oda vissza, így független a szűrőtől.
Hát, kíváncsi vagyok...

[ Szerkesztve ]

havri

(#2007) havri1


havri1
félisten

Ma van először napsütés. Ebben az időben, 15 percenként forgatja meg magát a rendszer, 40 fokra engedtem csak. 10 fokos intervallum van megadva, tehát 45 be, 35 ki. Igazából nem értem, felfelé miért engedi +ba, de nem is érdekes. 1 fokot emelt a medencén. 27m3. Most 21 fokos, pont egy hete töltöttem fel kútról, 12 fokos.

havri

(#2008) DoItYourself válasza havri1 (#2007) üzenetére


DoItYourself
addikt

Keringető szivattyú miféle?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#2009) mec71


mec71
tag

Sziasztok
PP medencém van. Most jön a tavaszi tisztítás.Az oldaláról valaki próbálta már a tisztítást sósavval? Milyen eredménnyel,mire kell figyelni? Köszi. Attila

(#2010) havri1 válasza DoItYourself (#2008) üzenetére


havri1
félisten

Most nem vagyok otthon, csak képen van, de nem tudom a pontos típust és paramétert. De túl sok, mert jelenleg a rendszer rosszul van bekotve, ugyanis a homokszuro szívó ágába van kötve ennek a bejövője, és ha megy a szivattyú, elszívja a vizet a homokszuro elol, és lelevegosodik. Meg optimalizálni kell.
link

havri

(#2011) havri1 válasza havri1 (#2010) üzenetére


havri1
félisten

24 fokos a víz a medencében, gyakorlatilag 35 fokos vizet keringet befelé folyamatosan. Sajnos nem tudom feljebb venni, lehet 40-ig engedem.

link

[ Szerkesztve ]

havri

(#2012) Vesa


Vesa
Topikgazda

Haha, 1 évet bírt az Inetx Prism is. Ugye korábban a kék is. Ez is alul folyik, ennek sem határolható be, hogy hol. Ennyit erről. Ne vegyetek ilyen kínai sz*rt!

A tudomány a valóság költészete!

(#2013) havri1 válasza Vesa (#2012) üzenetére


havri1
félisten

Mi volt a medence alatt? Homok? Xps? Fólia?

havri

(#2014) Vesa válasza havri1 (#2013) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Szintezett térkő, XPS lapok, fólia. Nem ezzel van a probléma, hanem az elrakással. Szinte biztos,hogy akkor sérül meg. Már kettőt végeztünk ki éved végén, csak nem értem hogyan, mert direkt figyeltem még arra is, hogy 20C fok felett tegyem el, és fűtött garázsban tároltam. Mindkettő megadta magát, mikor a következő szezonban felállítottam. Alul a vékony fóliánál lehet a gond, de az a baj, hogy nem látszik, nem buborékozik. Egyszerűen csak áll a tócsa a medence alatt.

Úgyhogy most döntöttem, veszek egy műanyag medencét és besüllyesztem. Egyszeri nagyobb inveszt, de az bírja 15 évig is.

A tudomány a valóság költészete!

(#2015) DoItYourself válasza Vesa (#2014) üzenetére


DoItYourself
addikt

Szarul hangzik, nálam majd idén kiderül túlélte-e a tavalyi szezont a hasonló Bestway.

havri1: víz hány fokos már?

Eladó dolgaim: Marbo Sport MH-W105

(#2016) havri1 válasza Vesa (#2014) üzenetére


havri1
félisten

Ejj, ez nem jó hír, sajnálom.

havri

(#2017) havri1 válasza havri1 (#2016) üzenetére


havri1
félisten

Ejj, ez nem jó hír, sajnálom.

Dolt: tegnap 24 felett volt picivel. Este elrontottam, mert elfelejtettem elzarni a csapot ami a tetőre megy a szűrőből, így egész éjjel tolta körbe a vizet, és reggel néztem, fent a tetőn 12 fokos volt, azt tolta vissza. 8 óra körül fix 22 fokot mutatott a medence hőmérő. Cserébe ma viszont rohadt erősen sütött a nap, délben jöttem el, 23 környékére addig feltolta. Lányom 2 után ért haza, ezt küldte:

link

Talán 25. Most nem tudom hogy áll.
De még nem megy igazán jól a rendszer, 37 fok fölé nem engedtem a vizet, mert levegős, és szerintem azért baromi lassan melegíti fel fent. Így viszont konkrétan ezt folyamatosan keringeti.

havri

(#2018) havri1 válasza havri1 (#2017) üzenetére


havri1
félisten

26 felett van picivel.

havri

(#2019) SUPREME7


SUPREME7
őstag

Sziasztok, most rakom össze a medencét, és már elk*rtam :D Volt egy fél zsák homok, de elfelejtettem, hogy az még a régi, kisebb vízforgatóhoz volt, 0.4-0.8 szemcseméret. Beleraktam, ráöntöttem kb ugyanannyit az új zsákból, ami már 0.6-1.2 szemcseméret. Lehet ebből baja a vízforgatónak? Nem szedném szét, ha nem muszáj. :R
Nem üzemeltem még be. A kézikönyv szerint 0.6-.1.2 kell az újba.

[ Szerkesztve ]

(#2020) SUPREME7 válasza SUPREME7 (#2019) üzenetére


SUPREME7
őstag

Közben beszéltem egy medence webshop supportjával, azt mondták nem gond.

Idénre megnőtt a medence, és mivel már tavaly a kisebbel is szívtunk, hogy csak nagy melegben, akkor is csak délutánra lett jó a víz, mert éjszaka nagyon lehűlt, ezért beruháztam egy hőszivattyúra, kíváncsi leszek hozza-e az elvárást. Van valakinek esetleg ilyen? Tudom, ha már megvettem teljesen mindegy, de ennél csak drágábbak voltak, és nem akartam megvárni, hogy szezonra hirtelen felmenjen az ára.

366x100 a medence, szóval azért nem olyan nagy, remélem elég lesz hozzá.
https://www.pools.shop/hu-HU/steinbach/mini-hoszivattyu

[ Szerkesztve ]

(#2021) havri1 válasza SUPREME7 (#2020) üzenetére


havri1
félisten

Beüzemelted?

havri

(#2022) GoZoL


GoZoL
senior tag

Praktikerben akciós homokszűrős vízforgató.
Szerintem ettől olcsóbb nem lesz.

(#2023) YxVs válasza GoZoL (#2022) üzenetére


YxVs
senior tag

Ezzel csak az a gond, hogy nem előszűrős.

(#2024) SUPREME7 válasza havri1 (#2021) üzenetére


SUPREME7
őstag

Be, tegnap reggel feltöltöttem a medencét, beüzemeltem a ketyeréket, 15 fokról indult, ugye egész jó idő is volt délutánra, és felkúszott 23.5 fokra, bár azt tudni kell, hogy 2 fa miatt kb 11-12 óra magasságától éri közvetlenül a nap a teljes medencét. De inkább arra voltam kíváncsi, hogy az éjszakai 10-12 fokban mennyire tudja tartani, reggel 6kor ugyanannyi volt a víz hőfoka, mint este, szóval alapvetően elégedett vagyok, bár folyamatosan ment, de remélem, ha már felmegy 28-29 fokra, akkor napközben csak a vízforgató fog menni, éjszaka meg kitapasztalom mennyit kell menjen a hőszivattyú is, hogy ne menjen 26-27 alá.

+ annyi infó, hogy a vízforgató után közvetlenül kötöttem be, és egy 6m3/h vízforgatóm van, és ugye az a javaslat, hogy az átáramlást csökkentve hatékonyabb lehetne a hőszivattyú, de még ennek nem jártam utána komolyabban, viszont olvastam olyat is aki megcsinálta utólag, de semmi érdemi különbséget nem tapasztalt.

(#2025) GoZoL válasza YxVs (#2023) üzenetére


GoZoL
senior tag

És mi a különbség ha elől szűr? A papírszűrőstől jobb?

(#2026) havri1 válasza SUPREME7 (#2024) üzenetére


havri1
félisten

Az nem rossz!
Nekem is baromira visszahül éjjel. Este 27 fokos volt, még furodtunk benne, reggel 8-kor 22. Nálam a "kollektor" igazából déltől indul, estére nyomja fel ugyanígy.

havri

(#2027) SUPREME7 válasza havri1 (#2026) üzenetére


SUPREME7
őstag

Most már lassan karistolja a 27 fokot, ma még hagyom dolgozni reggelig, aztán fokozatosan visszaveszem, hogy mennyit menjen, ugye a vízforgatónak is mennie kell hozzá folyamatosan jelenleg, ami elég indokolatlan, meglátom mennyit kell járatni, hogy valamennyire gazdaságos legyen, meg azért hatékony is.

(#2028) havri1 válasza SUPREME7 (#2027) üzenetére


havri1
félisten

Ahogy melegszik a napi átlaghőmérsékket, egyre kevesebbet kell menjen. A szűrő nekem nonstop megy.

havri

(#2029) SUPREME7 válasza havri1 (#2028) üzenetére


SUPREME7
őstag

Jóhát igazából az nem nagyfogyasztó, legalábbis önmagában, de elvileg a hőszivattyú elcsócsál 1kW-ot óránként, ami azért már nem mindegy, a kettő együtt már azért szabad szemmel is jól látható a villanyszámlán, ha sokat mennek. Egyelőre úgy tűnik, hogy bár nem volt olcsó, de legalább beválni látszik. Tavaly egész évben ment a dráma, mert egy gyereknek elmagyarázni, hogy nem mehet bele, mert hideg a víz, az missionimpossible, legalább idén nyugi lesz :D

(#2030) havri1 válasza SUPREME7 (#2029) üzenetére


havri1
félisten

Ismerős a helyzet sajnos.
Én is hőszivattyús megoldáson gondolkodtam, csak ami ezt megfűti, az 8kw (fűtési teljesítmény) körül lenne. Árban már sok. Tudom, tudom, de na.
Gyerekek öröme mindent megér. Kíváncsi vagyok a hosszútávú tapasztalatodra!

havri

(#2031) Tommy-1998


Tommy-1998
tag

Sziasztok!
Nem rég rendeltem be egy 366x100-as femvázas medencét ami az első komolyabb nekem, így még kezdő vagyok ebben a témában, aztán most nézegettem, hogy mit vegyek meg hozzá, pl egy ilyen xps lap jó lenne hozzá?: link Valamint mik a bevált cuccok amit érdemes egy ekkora medencénél beszerezni? Előre is köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

(#2032) Vesa válasza Tommy-1998 (#2031) üzenetére


Vesa
Topikgazda

XPS jó! Kell egy jó vízforgató (lehetőleg homokszűrős, de ha nincs keret, akkor átmenetileg a papíros is jó csak abból egy nagyobbat érdemes, és vegyél hozzá elég patront, mert sokszor már augusztus elején sem kapni sehol). Kellenek még vegyszerek, egy normális vízelemző (mondjuk minimum egy ilyen, az áruházi vackokat ne erőltesd), és egy takarófólia. Továbbá egy tisztító készlet, medenceporszívó.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#2033) SP!T


SP!T
addikt

Sziasztok! Múlt évben sikeresen felállítottuk a 3m-es fémvázas Intexet ám a kert telis-tele van törmelékekkel. Apró tégladaraboktól kezdve nagyon sok kő-kavicsig. Ugyan volt alatta óriási műanyag lap ami építkezésből maradt meg, de nem volt pontos méret.

Jelenleg ott tartok hogy megforgattam a földet ahol lesz, így növényeket sikeresen kiirtottam onnan. Ám bizonytalan vagyok mit vegyek a medence alá. Ki hogy oldja meg, milyen rétegeket használ?

Láttam hogy van szovacs téglalapok alá, de 5-8e Ft a 9db-os 50x50 téglalap. Ebből ide 36db kellene, azaz 4 ilyen csomag nem olcsó mulatság. Ennek ellenére ez a leghatékonyabb? Ha igen, nem spórolok ezen...
Ha habszivacs lesz mit rakjak még alá/felé?

Homokszűrőből pedig vásárolunk egy Bestway 58497 modellt (5,6l/ó), szóval upgradelünk. :)

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#2034) Gömbike válasza SP!T (#2033) üzenetére


Gömbike
senior tag

Kibetonoztam a medence helyét, arra tettem xps-t, arra meg vastagabb takarófóliát.

Hétvégén állítottuk és töltöttem tele vízzel.

Remélem így sokáig bírja majd.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#2035) SP!T


SP!T
addikt

Sajnos a betonozást nem vállalom be, mert a kert középén van a cucc. :D Egyáltalán nem biztos hogy minden évben itt fogom felállítani sajnos.

There's a device that I've been using called a whoop.

(#2036) Gömbike válasza SP!T (#2035) üzenetére


Gömbike
senior tag

Így már érthető.

Ma bekapcsoltam a hőszivattyút fèl 9-kor, a kijelző a vizet 21,5 Celciusnak jelezte. Most 30,5 C.

Kívancsi leszek, az éjszaka mennyire fogja lehűteni. Első napom a géppel, tapasztalat szerzésben vagyok.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#2037) havri1 válasza Gömbike (#2036) üzenetére


havri1
félisten

Az nem rossz :)

havri

(#2038) havri1 válasza SP!T (#2035) üzenetére


havri1
félisten

1-2m3 föld, elterítve, döngölve, homok, geotextil, és mehet rá.
És vagy xps, de alatta alaposan el kéne dolgozni a földet, kiszedni a nagy köveket. Szerintem a föld jobb.
6500-ért hozták nekem, majdnem termő. Azt letömörítettem lapvibrátorral, és ment rá 2-3 cm homok. Betonkemény, és jövőre is jó.
XPS csak akkor jó, ha tényleg nem gáz alatta a talaj, és sík.

[ Szerkesztve ]

havri

(#2039) SP!T válasza havri1 (#2038) üzenetére


SP!T
addikt

és ha kiegyengetem egyenesre és veszek rá 50x50-es polifoamot? 36db 50x50-es kb 20e Ft-ból kijön. Nem olcsó, de kevésbé macerás. A sík felületet megoldom simán. Csak a sok kavics, apró törmelék olyan sok hogy lehetetlen eltüntetni. De nem olyan nagyok hogy a polifoamon átmenjen szerintem, mert apró törmelékről van szó.

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#2040) havri1 válasza SP!T (#2039) üzenetére


havri1
félisten

Én ezt a polifoamot elengedném..xps, sokkal kevésbé tömörül!
3cm-eset nem vettem mostanában, de szerintem nem vészes.
A sík nagyon fontos! Apró kavicsot az xps kivédi, nagy, éles, szúró tárgy ne kegyen.

havri

(#2041) SP!T válasza havri1 (#2040) üzenetére


SP!T
addikt

Oks, akkor XPS-t veszek. Árban sem sokkal több.
Sima gyári fólia elég a tetejére? Gondolom a növények ezt nem törik fel. Vagy geo cuccot is adjak neki alulra?

There's a device that I've been using called a whoop.

(#2042) havri1 válasza SP!T (#2041) üzenetére


havri1
félisten

Én raktam geo-t is. De elvileg elég a gyári.

havri

(#2043) axioma válasza havri1 (#2040) üzenetére


axioma
veterán

Azt ertem, hogy erheti viz, de ha nyaron van medence telre ugyis be van vive, nem eleg az eps 100-as? Az xps (ill. a zartcellassaga) kimondottan a megszivja magat vizzel + megfagy kombo miatt kell a labazatra, ami itt viszont nem all fenn. Ugy 2x-es szorzo arban az xps (most 3 cm-t neztem, de kb. mind1 mert kobmeter-ar szokott ezekre lenni).

[ Szerkesztve ]

(#2044) havri1 válasza axioma (#2043) üzenetére


havri1
félisten

Ezt sajnos nem tudom, nem ismerem. Azt tudom, hogy most szigetelek kívül, lábazatnál 10/5/3cm XPS-t használunk, sokat dolgozom vele, és látom, mennyire strapabíró. Igazából a puding próbája az evés, szezon végén illetve tavasszal kiderül mit bír ez vagy az.

havri

(#2045) axioma válasza havri1 (#2044) üzenetére


axioma
veterán

Ja epitkezesileg inkabb van rola fogalmam, meg nem mondom fejbol (csak epitkeztunk 15+ eve, amugy programozo vagyok) hogy hany N per hany m2 mennyit tomorodhet, de az tuti hogy a falon levo eps30 viszonylag osszenyomhato, a fodemben levo eps100 (aka lepesallo) meg nem, es a 30/100 a meroszamok hozza. Az xps (zartcellas - a kis golyok nincsenek szetvagdosva a feluleten - elonye az, hogy nem veszi fel a vizet, ezert logikus lenne a viz korul eleg messzirol nezve. De kimondottan a szezonalis medence ala nem latom, miert lenne muszaj az xps (nyilvan felteve hogy felszedesre kerul), pont ezert kerdezem.

(#2046) Vesa válasza axioma (#2045) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Számold ki, hány tonna a víz súlya ami rá fog menni. Azt EPS nem bírja ki, ráadásul morzsolódik. A lépésálló jobb, de az sem mérhető az XPS-hez,

A tudomány a valóság költészete!

(#2047) axioma válasza Vesa (#2046) üzenetére


axioma
veterán

Baromira mindegy a viz ossz mennyisege, csak a pontonkenti magassaga szamit... ami jellemzoen max. 70 cm.
Na csak kikerestem mar, legyunk pontosak...
"Azt mutatja meg, hogy hány kPa nyomást kell kifejteni ahhoz, hogy az anyag 10%-osan, illetve 2%-osan összenyomódjon (ha 1 m vastag volt, akkor az anyag 90 cm-esre, illetve 98 cm-esre nyomódik össze). 1 kPa nyomás megfelel annak, ha egy 1 m2-es lapra egyenletesen elhelyezünk 1000 N súlyt (kb. 100 kg-ot)." illetve "Ez azt jelenti, hogy az EPS 30 akkor nyomódik be 10%-osan, ha egy 1m2-es lapon egyenletesen 3 tonnányi tömeget osztunk szét." (forras: [link] )
A 70 cm viz az m2-enkent 0.7 tonna. Tehat ettol me'g az EPS 30-nak se szabadna 10%-ot osszemennie... szoval meggyoztel, me'g lejjebb is lehet siman menni minosegben, mondjuk ellenerv az hogy ott mar max. 30%-ot lehet nyerni arban, az lehet hogy nem eri meg.
Megjegyzem mi legutobb maradek csomagolasi(!) hungarocellt raktunk a homok ala (nem is volt egyenletes a teteje arra kellett a homok) es nem volt erdemi osszenyomodas, csak rossz alak/alatamasztas eseten tores. De most jobb szeretne'k a beton fole egy sik tablat hogy az alja is egyenletesebb legyen (ez is egy tapasztalat, a medence _alatti_ homok pont a nyomas miatt nem puha homokban jaras erzese ugye, hanem ha rossz alakban is de dog kemeny, tartja azt a hibas alakot, szoval a homokot most szandekosan kihagynam).

[ Szerkesztve ]

(#2048) perge666


perge666
veterán

Sziasztok.
Medence vásárlás előtt állok.

Esetleg tudnátok ajánlani olyan téliesíthető,merevfalu medencét amit nem kell minden szezon végén szétszednem?
Igazából már kinéztem egyet,de ettől lehetne kisebb is :
[link]

Nekünk bőven elég lenne egy 366X90 vagy 120 centis is,csak amit linkeltem az szettben van,és én összeválogatni nem igazán tudnám magamtól a cuccokat hozzá.
Meg nem bánnám ha picivel azért olcsóbban is megúsznám.

(#2049) Lanash válasza axioma (#2047) üzenetére


Lanash
aktív tag

A számolás elmélete jó lehet, de nem vetted figyelembe a lábakat ami kisebb mint 1m2 és nem tudod pontosan mennyi súly terhelődik rá!

(#2050) doddencs válasza doddencs (#1947) üzenetére


doddencs
senior tag

van ajánlott porszívó? köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.