Hirdetés

2021. január 28., csütörtök

Gyorskeresés

(#501) RR-13 válasza batman. (#500) üzenetére

RR-13
senior tag

Igen írtam is. hogy a homokot mosni lehet időnként. :K
Amit linkeltél az durván drága. :Y Biztos jó fajta..., szerintem nekem a 35 ezres fenti szűrő is tökéletes lesz. :U

(#502) batman. válasza RR-13 (#501) üzenetére

batman.
senior tag

Nem a szűrő árától függ a medence tisztasága, az hétszentség. :K

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#503) RR-13 válasza batman. (#502) üzenetére

RR-13
senior tag

Igen. ;]
A korábbi hsz-ből kimaradt, hogy a mosási lépésekkel nem vagyok még tisztában valóban, és köszi, azt majd még át kell olvasnom a leírásból, de ott még bőven nem tartok :DDD

(#504) Lanash

Lanash
aktív tag

Sziasztok!
Van egy csővázas Intex medencém, ami idén kap egy beton alapot. Tavaly vettem egy Bestway homokszűrőt. Viszont az lenne a kérdésem, hogy ezt a két komponense össze lehet kötni, merev csövezéssel?

(#505) batman. válasza Lanash (#504) üzenetére

batman.
senior tag

Szia!
Lehetni lehet, de nagyon nem ajánlott. Merev csövezéssel kizárólag azokat az épített/süllyesztett medencéket szerelik, amiknek a fala kívülről teherhordó szerkezettel (beton esetleg föld) van megtámasztva.
Neked minimum 1-1 flexibilis csövet használnod illik, ott ahol a medencére csatlakozik.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#506) Lanash válasza batman. (#505) üzenetére

Lanash
aktív tag

Köszi. Akkor maradok a flexibilis csőnél. Sajnos azt nem lehet szépen elvezetni, és méretre vágni. :O

(#507) batman. válasza Lanash (#506) üzenetére

batman.
senior tag

De elrejteni lehet. Ezen a képen sem látszanak a csövek és a szűrő. Nem azt mondom, hogy így csináld meg, de ötletet adhat. :K

(#508) spiky03 válasza Lanash (#506) üzenetére

spiky03
addikt

Én is majd a medence mellé tervezek valami "dobozt" amiben a szűrő lesz lefedve, hogy ha esik akkor ne kelljen állandóan szétszedni majd újra összerakni.

Mert sajnos ahova először terveztem a medencét oda még sem tudom majd tenni.

Kérdés?
Ezeknek a szűrőknek baj ha mondjuk több méter a cső ami kijön belőle és megy a medencehez? Pl 4-5 méter

SuperHeRo - Eladó 2db Canton SUB85 + SUB kábelek; Felújított Robogó.

(#509) batman. válasza spiky03 (#508) üzenetére

batman.
senior tag

4-5 méter nem sok, lehet több is. Lehetőleg feleslegesen ne legyen benne kunkor, vagy feltekerés.

(#510) spiky03 válasza batman. (#509) üzenetére

spiky03
addikt

Köszi az infót.
Mert így akkor lehet eltudom rakni a kishaz mögé és akkor nem is lesz szem előtt meg fedve is lenne és konektor közelben is.:)

Igaz így lehet már 6 mérethez közelítenék, de majd lemérem ha összerakjuk a medencét vasárnap a kijelölt helyen, hogy el fog e férni.:)
Ha az idő is engedi.

(#511) Lanash válasza batman. (#507) üzenetére

Lanash
aktív tag

Köszi a tippet, ezen elgondolkozok. Jelenleg úgy tervezem, hogy medence mellé a saletli, mellé kis fa ház (szerszámosnak). Ez még 6m benne van, tehát lehet, hogy a házba is be tudom tenni.

(#512) Morris

Morris
veterán

Megkaptam az árajánlatot.

"Köszönjük érdeklődését a termékeink iránt.A mellékelt képen látható modell már nem elérhető. Küldök anyagot az új modellünkről.Mellékelek egy fényképet is egy nemrég üzembe helyezett medencéről.
Olympia hidromasszázs medence +világítás nettó 15.779,52.- €
Olympia hidromasszázs mednce + világítás + termotető nettó 17.672,62.- €
A fenti árakból 25% kedvezményt tudunk biztosítani.A számlázás forintban történik az előző munka napi MNB középárfolyamon.A megrendelés feltétele 30% előleg megfizetése.A szállítás a megrendeléstől számítva 5-6 hét."

Vicc... :C

Sandsik High Endurance 128Gb microSDXC kártyák eladóak 2db van. 2 hetes vásárlás.

(#513) spiky03

spiky03
addikt

Ezt tegnap láttam az Aldiban
link

Erről van valakinek infoja, hogy milyen lehet?
4x2es medencehez elég lehet?
Meg ehhez adnak szűrő labdákat is, ami elvileg jobb mint a homok, meg mosható is.

Ha jól látom ezen sincs szűrő mint az Auchanoson de a szomszéd pl ezt egy swimmer vagy mi beiktatasaval kiküszöbölta.

Az is működhet?

Köszönöm az infókat ismét:R

(#514) spiky03 válasza spiky03 (#513) üzenetére

spiky03
addikt

Bestway Capri medencehez lenne majd.

(#515) batman. válasza spiky03 (#513) üzenetére

batman.
senior tag

Az egy átcimkézett steinbach
Lehet hozzá alkatrészt rendelni.
Még dupla akkorához is használható, de a 200w-os szivattyú nem túl erős.
Létezik tárcsa amit felülről kell a szkimmerbe helyezni, de ez több emberes feladat.
Anno én is próbálkoztam vele, de az indításnál mindig belevegősödött. A tárcsa:
Szerk: ja és a szűrőlabdák. Felejtős!

[ Szerkesztve ]

(#516) spiky03 válasza batman. (#515) üzenetére

spiky03
addikt

Igen most, hogy utána keresgéltem láttam, hogy ez hasonló, kb ugyan úgy néz ki.:)

Akkor mi az ideális teljesítmény?

Meg ugye én úgy terveznem, hogy a vizforgato a medencétől távolabb van, olyan 6-7 méterre. Mert ott van neki áram kialakitva meg úgy fedél alatt is lenne.

Igen a labdák nem jók? Pedig valamelyik medencés oldalon azt írták jobb mint a homok. Meg tovább is tart mert mosható.

(#517) batman. válasza spiky03 (#516) üzenetére

batman.
senior tag

Akkor mi az ideális teljesítmény?
Félreérted, ahhoz a méretű homokszűrőhőz elég a szivattyú teljesítménye.
Ha porszívózni akarsz vele akkor az is megy, csak nem szív úgy mint egy nagyobb.

A labdákat ha eladni szeretném, én is dicsérném. Többektől hallottam, hogy pár hét után kidobták, és vettek bele üveget/homokot. Ahhoz az aránylag kicsi méretű tartályhoz elsősorban szűrőüveget ajánlanék, mert homokból szerintem nem fér bele annyi, amennyit megkíván.

(#518) RR-13 válasza spiky03 (#516) üzenetére

RR-13
senior tag

Szia. Itt vegyél szerintem és ilyet BESTWAY 5300 l/h homokszűrős vízforgató, mert ez megéri :K

(#519) spiky03 válasza batman. (#517) üzenetére

spiky03
addikt

Igen akkor félre.:)
Azt hittem arra gondolsz, hogy gyenge az akkora medencehez.

Arra van infod, hogy működni fog e rendesen ha hosszú csövön lesz forgatva a viz? Mert mint irtam nem a medence mellé tervezem majd a gépészetet tenni.

Szomszédoknak ilyen labdái vannak, majd rákérdezek nála, hogy milyen. A vizet jól forgatja neki a korábban belinkelt Auchanos cucc mert neki olyan van.

@PR-13
Köszi ismét a tanácsot. Ha az bevált és hasonló árban van mint az Aldis és ahogy látom erősebb is, lehet benevezek én is egy olyanra végül.:)

(#520) Piftuka válasza RR-13 (#518) üzenetére

Piftuka
veterán

Azon is van nyomásmérő, és digitális időzítő, mint az INTEX-es megfelelőjén?

Legyetek mindig tudatos fogyasztók! Hasznos olvasnivaló a témában: www.tudatosfogyaszto.hu / www.fogyasztoklapja.hu / www.magyarefk.hu / http://fogyasztovedelem.kormany.hu / http://www.gvh.hu/fogyasztoknak / http://homar.blog.hu /

(#521) Piftuka válasza Morris (#512) üzenetére

Piftuka
veterán

Köszi az info-t!

Hát igen... ez a berendezés a rózsadombi villák tulajdonosainak, sok millió Forint nettó havi fizetéssel rendelkező sikervállalkozók és top menedzserek világába tartozik...

Legyetek mindig tudatos fogyasztók! Hasznos olvasnivaló a témában: www.tudatosfogyaszto.hu / www.fogyasztoklapja.hu / www.magyarefk.hu / http://fogyasztovedelem.kormany.hu / http://www.gvh.hu/fogyasztoknak / http://homar.blog.hu /

(#522) batman. válasza Piftuka (#520) üzenetére

batman.
senior tag

Mindkettő ugyanaz a kategória, majdnem mindegy melyik.
Nyomámérő biztos van a bestwayen is. Digitális dőzitő ha nincs, kb 1500 Ft., de ez nem mindenkinek szempont.
Én például ragaszkodom ahhoz hogy lássam a nyomásmérőt és halljam az Iwakit ahogy indul. Volt már úgy, hogy el volt állítva a rendszer. Két betáplálási pontom van és azon túl az egyikről mehet a fűtés fele is. Persze megoldhatnám mágnesszeleppel is, de a vizet is megnézem egyúttal.
Ha lejár a garancia, az intexen kérdéses szivattyút cserélni, a bestwayen simán bármilyenre.
A tartály mérete az Intexnek jobb.

(#523) RR-13 válasza Piftuka (#520) üzenetére

RR-13
senior tag

Nem digitális időzítő van rajta, de szerintem ez jobb, mert több lehetőség van. :K
ON-OFF gomb is van, és nyomásmérő is. :K

Az időzítő nagyon speciális, mivel többféle időzítés közül lehet választani, az alábbiak szerint. :C

(#524) spiky03 válasza RR-13 (#523) üzenetére

spiky03
addikt

Egyre jobban hajlok, hogy ilyet veszek én is. :)
Már csak a pénz kell hozzá. :d

Gondolom a 4 órás működés az elég nem? Mert akkor menjen amikor nem vagyunk benne?

Kéréds ha lehet.

Vízmelegítsésre ki milyen módszert használ?
Szomszéd most vett 2 db olyan fekete takarót vagy mit és felrakta a kisház tetejére és úgy melegíti a vizet, ezt a vizforgatóra kellett rákötni.
TEgnap nézegettem a YouTubeon ilyen DIY megoldásokat és ott hosszú műanyagcsöveket tekertek fel csigába, csináltak neki fából egy panelt, amin volt és a végére raktak egy szivattyút és az szívta ki a medence vizét a csőbe, majd a másik végén meg folyt vissza a medencébe.
Ez is jó megoldás lehet?
Mert lehet akkor csinálnék én is egy ilyet és a kisház tetejére felvezetném a csövet majd vissza a vízba. Csak nem tudom milyen szivattyú/pumpa kellene hozzá.
Vagy elég hozzá a vízforgató?

(#525) RR-13 válasza spiky03 (#524) üzenetére

RR-13
senior tag

Én pl. a P8 álláson fogom használni, mert a medence méret miatt kell, hogy megforgassa a vizet egy ciklusban. :K És a 8 óra pont annyira elég, hogy a 14m3 vizet átforgassa. :U

Engem tavaly sem "érdekelt" hogy megy a szűrő fürdőzés közben, mert a kismegszakítón van FI relé, de idén veszek egy mobil FI relés csatlakozóaljzatot, és akkor abba lesz a szűrő dugva, és így nyugodtabban medencézhetünk.
Egyébként kifejezetten szeretem, ha megy a szűrő, akkor is, ha benne vagyunk a mediben, mert a visszaáramló víznek megvan a maga hangulata :K

(#526) spiky03 válasza RR-13 (#525) üzenetére

spiky03
addikt

Értem.

Az a FI relé az szükséges?
Mert itt hallottam róla először. :B

Még akkor is ha nálam is a kis házban ahova be lesz dugva a vizforgato ott is van külön kismegszakito meg külön körön van a biztosíték tablaban?

(#527) RR-13 válasza spiky03 (#526) üzenetére

RR-13
senior tag

Amennyiben csak simán kismegszakító van, akkor "szükséges" a FI relé is, mert azt az ilyen vizes dolgokra találták ki főleg, hogy megvédjen minket :K

[ Szerkesztve ]

(#528) Piftuka válasza batman. (#522) üzenetére

Piftuka
veterán

"Ha lejár a garancia, az intexen kérdéses szivattyút cserélni"

Miért van ez így? INTEX-ék valami speciális szabványt használnak? Vagy nincsen alkatrész utánpótlás a termékeikre?

Egyébként közben beszéltem a Marimex termékek gyártójával. Azt írták, hogy szabvány 32 mm-es csatlakozásokat használnak, tehát elvileg az INTEX vízforgatók, és eszközök (cső, hollanderes átalakító, whatever) is kompatibilis velük.

Ezek alapján a Bestway vízforgatók, és kiegészítők is tökéletesen használhatóak Marimex, vagy INTEX medencékhez?

(#529) Piftuka válasza RR-13 (#523) üzenetére

Piftuka
veterán

Köszi az info-t!

Szerintem a kettő ötvözete lenne az ideális. :) Az INTEX szivattyú digitális üzemeltető panelje szimpatikusabb. Tartósság szempontjából a nyomórugós, analóg forgókapcsoló kevésbé jó. Viszont tényleg jó, hogy ilyen sok üzemmódja van. :K

Az INTEX javára billen a mérleg a nagyobb tartály miatt, de hátránya, amit Batman írt.

Ám ha belegondolunk, hogy az ALZA-nál 5 év garanciával együtt is olcsóbb, mint az INTEX-es változat, akkor jobban megéri.

Tudnál kérlek feltölteni egy fotót a nyomásmérő kijelzőjéről?

(#530) RR-13 válasza Piftuka (#529) üzenetére

RR-13
senior tag

Nincs mit! :B
Sajnos még nincs kiszedve a dobozból, és így nem tudok az enyémről képet készíteni, de mindjárt keresek egyet valahol. :K

A digitális időzítőről meg annyit, hogy hosszabb távon nem tartósak a gombjai, ha jól láttam a képen, hogy milyen, mert mikrokapcsoló van benne, ami a sok nyomkodástól tönkremehet, ahogy nekünk az indukciós főzőlap hasonló vagy ilyen gombja is tönkrement. :U

[ Szerkesztve ]

(#531) batman. válasza Piftuka (#528) üzenetére

batman.
senior tag

"Miért van ez így? INTEX-ék valami speciális szabványt használnak? Vagy nincsen alkatrész utánpótlás a termékeikre?"
Egyszerűen, megtekintés alapján kijelenthető. Nézz rá, annak a helyére csak ugyanazt tudod felszerelni. Gondolom nem véletlenül ferde az egész...
Ezek alapján a Bestway vízforgatók, és kiegészítők is tökéletesen használhatóak Marimex, vagy INTEX medencékhez?
Természetesen. Azt viszont elenőrizni kell, hogy ha a medencén sima csonk van, és a homokszűrő hollanderes, akkor átalakító kell. Amit a mendencéhez nem szoktak adni, tehát vagy benne van a homokszűrő csomagolásában, vagy külön kell venni. De ezt mintha már egyszer megbeszéltük volna.
Szerk: Jól emlékeztem.

[ Szerkesztve ]

(#532) snoop1

snoop1
újonc

Sziasztok!

UV lámpával kapcsolatban szeretnék kérdezni pár dolgot:
- hatékonyság? Tényleg kevesebb vegyszer (klór) kell?
- vízkő nem rakódik ki rá?
- hatékonyságban mi a különbség a medencés és a tavi uv lámpa között?
- mennyire kell "odafigyelni" a ph-ra ha uv-t használsz?
- honnan veszed észre, hogy cserélni kell a fénycsövet? Számolod az órákat vagy van jele, mármint az algán kívül. :)
- mennyivel érdemesebb nagyobb kapacitásút venni mint a medence térfogata?
- melyik gyártót érdemes megvenni? Szerviz, alkatrész ellátás (fénycső)?Találtam Blue lagoon, Pontaqua, Filtreau, stb.
Elsőre kb ennyi. Esetleg ha valakinek van tapasztalata vagy ötlete akkor aszt szívesen meghallgatom.
Köszi
Üdv
sn00p1

(#533) batman. válasza snoop1 (#532) üzenetére

batman.
senior tag

Szia!
Ne menjen el a kedved, ha nem kapsz megfelelő választ, csak elég spéci a kérdésed, nem nagyon merült fel rá még igény.
Amit én tudok válaszolni. A kerti tavam szűrőjéhez van UV lámpa az a szivattyú ha jól emlékszem 600l/h és 9W a lámpa. Teljesen meg voltam vele elégedve aztán a téliesítésnél kiderült kiégett. Tavaszra vettem másikat bele, télíesítésnél megint kiégve találtam. Azóta nem vettem, a tó köszöni jól van, nem algás, tele van tavirózsával és az árnyékol.
A medence szivattyúm 10.000l/h azzal nincs értelme UV-zni.

(#524) spiky03
Itt találsz a melegítésre opciót, ha esetleg nem olvastál volna vissza.

(#534) spiky03 válasza batman. (#533) üzenetére

spiky03
addikt

Köszönöm az infót. :R
Valóban most nem olvastam vissza. :B

(#535) snoop1

snoop1
újonc

Köszönöm a választ.
Csak érdekel egy tapasztalt ember véleménye aki már használ ilyet mivel a bekerülési költsége nem kevés egy uv lámpának. Ami a boltok és a gyártók írnak az meg marketing szöveg. Mivel ezen a téren illetve medencében még új vagyok így nem ismerem a "nagy" és megbízható gyártókat és márkákat.
Homokszűrővel kapcsolatban merült fel egy kérdésem. (bocsánat ha túl sok kérdés merül fel bennem ;) )
Azt több helyen is olvastam, hogy napi 3x ajánlott átforgatni a medence vizét. Ideális esetben 3-4 óra / forgatás. De a homokszűrő kapacitásáról senki nem ír. A nagyobb töltetű homokszűrő (nagyobb a szűrő felülete is) miért jobb? Hatékonyabb a szűrése? Nekem pl egy 18 m3-es medencém van. Egy 25 kg-os homokszűrőt ajánlottak hozzá 5m3-es szivattyúval. De találkoztam már 40-50 kg töltetű homokszűrővel is ami szintén 5 m3/h-s volt.

(#536) batman. válasza snoop1 (#535) üzenetére

batman.
senior tag

A medencém fémpalástos 20m3, a szivattyúm 10m3/h-t tud, a homokszűrőmbe ha jól emlékszem 40 kg homokot kellene tölteni, de én csak 30-35 körül szoktam, ahogy "érzem". Ha nem használjuk akkor 2x forgatom át, ha használjuk akkor reggel megy minimum egy órát este meg sokat, ez lehet összesen akár 4x is. Igazából a nagyobb szűrőfelületnek az az előnye. hogy többet szűrhetsz vele, ritkábban kell tisztítani. Persze akinek aránylag kicsi a medencéje ez "úri huncutság"-nak tűnhet, de egy 18 m3 -es medihez legalább 25 kg-os kell az biztos. Az 5m3-es szivattyú viszont határeset, én nagyobbat vennék, főleg ha később veszel hozzá (fél) automata porszívót. Annak a leírásában minimum 6m3/h-ás van, és azzal szerintem nem túl hatékony, -konkrétan lassan megy.

(#537) spiky03

spiky03
addikt

Nah úgy néz ki, hogy csak berendelem az a 5300as Bestway vizforgazot.:)
Arra ugyan rá tudom majd kötni a fekete csőcsigát, amit melegitesre tervezek?
Elbírja ugyan, hogy a kishaz tetejére feltolja a vizet majd vissza?

Meg egy ilyet gondoltam még venni, hogy a piszok ne menjen be plusz ez is melegít.
takaró

Így néz ki amúgy a medence.
Meg körbe betonzom majd, hogy oldalt tartson és utána megy majd bele a víz.
Ott van a kishaz is amira a melegítőt tervezem.

link

[ Szerkesztve ]

(#538) batman. válasza spiky03 (#537) üzenetére

batman.
senior tag

Azt, hogy birja, csak a próba mondja meg. Én külön szivattyúval oldom meg, de más okból.
A szolár fólia jó dolog, de a sima fekete mezőgazdasági fólia is pont olyan jó, sőt azt le is tudod kötni. :K

(#539) Lanash válasza spiky03 (#537) üzenetére

Lanash
aktív tag

Ezek max 1,5m tudnak emelni. Arra figyelj!

[ Szerkesztve ]

(#540) spiky03 válasza Lanash (#539) üzenetére

spiky03
addikt

Akkor vsz kell a külön szivattyú.
Arra van valami tippetek, hogy abból mi ami jó?

@batman.
Köszi az infót, akkor megnézem azokat is. Gondolom mezőgazdasági boltban lehet venni olyat?

(#541) spiky03 válasza batman. (#538) üzenetére

spiky03
addikt

Erre van valami ajánlott verzió?
Mert ahogy néztem van többféle belőle.

(#542) batman. válasza spiky03 (#541) üzenetére

batman.
senior tag

Ha a fóliára gondolsz, akkor uv-álló, többet nem tudok, gazdaboltban vásároltam a piacon. 4 éve vettem az utolsót, most is tervezem mert piszkosnak ítélem, egyébként még bírná.
Ha a szivattyúra, akkor nekem nem kell emelnem, így egy pici 12V-os napelemest használok.

(#543) spiky03 válasza batman. (#542) üzenetére

spiky03
addikt

A fóliára gondoltam.:)
De majd elnézem nálunk a gazdaboltba és megkérdezem mit ajánlanak.
Gondolom azért célszerű picit nagyobbat venni mint a medence?
Meg akkor ezalatt a víz is melegedik?

Ha nem emelek a csőcsigara akkor a homoszuro ugyan elbírja majd?

Igen láttam a napeles cuccod, menő.;)
Igaz a szivattyús link az már nem él csak a napelemet tudtam megnézni, hogy milyened van.

[ Szerkesztve ]

(#544) batman. válasza spiky03 (#543) üzenetére

batman.
senior tag

Persze, nagyobb kell rá. Én a feketét favorizálom, mert szerintem ugyanúgy melegszik alatta a víz, mint a szolárfólia alatt.
Ha nem emelsz, elbírja a homokszűrő, de lehet, hogy gyors lesz neki és a befolyó víz csak minimálisan melegszik. Próbálni kell, minden rendszer más.
Ja, tetszik nekem is a napelemes cucc, az előtte lévő rendszerhez képest sokkal egyszerűbb és már "ingyen" van. :R Egy hőszivattyús rendszer mégjobb lenne, de az egyelőre csak nagyon távlati terv.

(#545) spiky03 válasza batman. (#544) üzenetére

spiky03
addikt

Én is feketét gondoltam majd venni ha lesz olyan.
Mennyivel illik nagyobbat venni?
Egy 20 centi elég lehet minden oldalon, hogy a labakhoz rogzitsem?

Mert a medence mellé is betudom lehet tenni a csőcsigat, csak meg kell néznem, hogy meddig süti a nap azt a részt.

Akkor az a jó ha sokáig kering benne a víz mert úgy jobban felmelegíti. Olyan 20 méter elég lehet?

(#546) spiky03 válasza spiky03 (#545) üzenetére

spiky03
addikt

Meg még egy kérdés.
Csőnek mi a jó? KPE vagy valami puhább?
Esetleg egy fekete színű slag is jó lehet csigaba tekerve?

(#547) batman. válasza spiky03 (#545) üzenetére

batman.
senior tag

20 centi az kevés, vedd figyelembe, hogy nem színültig van vízzel. :N
A 20 m LPE az semmi, észre sem veszed, hogy be van kötve.
100 méteres tekercsekben lehet kapni, abból 2 csőcsiga jön ki, az már érezhető, de 200 méter az ami tényleg működik ekkora medencénél. Az ajánlott az a medence felületével megegyező lenne.

(#548) spiky03 válasza batman. (#547) üzenetére

spiky03
addikt

Akkor a +1 méter minden irányba az már jó lehet?

Igen gondolom minél több víz kering benne annál hatékonyabb.

Szomszéd mondta h látott valami csövet 90 Huf/méter áron. 100 méterrel kezdek majd szerintem aztán ha nem melegíti rendesen akkor majd bővítek.:)

Megrendeltem a vizforgatot elvileg kedden már hozzák is. :C

(#549) batman. válasza spiky03 (#548) üzenetére

batman.
senior tag

Csövet itt vettem. Anno náluk volt a legolcsóbb, szerintem most is jó az ár.
Nem volt a csomagban valami takaró fólia?
Azzal kezdhetnél, és akkor lenne viszonyítási alapod.
Nekem úgy hogy, cc 10 centivel lejjebb van a vízszint, oldalt kb. 30 cm, elől-hátul kb 60-70 cm a túllógás. De idén veszek/csinálok tekerőt.

(#550) Morris válasza spiky03 (#548) üzenetére

Morris
veterán

100 méter 10bar-os 32-es kpe csövet vettem a minap kb 22.000k-ért

Sandsik High Endurance 128Gb microSDXC kártyák eladóak 2db van. 2 hetes vásárlás.

Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.