Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1851) Gömbike válasza FőDudu (#1850) üzenetére


Gömbike
senior tag

A füst. Nagyon sűrűn lakott/épített részen lakunk. Konkrétan a medence helyétől 2 méterre van a szomszéd, akinek a melléképületének a hátsó fala a köztünk lévő “kerítés”.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#1852) gollum válasza FőDudu (#1850) üzenetére


gollum
tag

Működik. :)
Cimborám épített medencéjébe, volt egy bemenő, meg egy visszatérő cső, közte egy vízteres kazán, (Az a rendes, központi fűtéshez való. :D ), abba tüzelgetett, a vizet pedig a kazán keringtető szivattyúja forgatta. :)
Persze, én ezt a műanyag medencémnél, kipróbálni sem merném. :D

(#1853) Vesa válasza FőDudu (#1850) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Fasza lehet, ha hozzáérsz! :F

A tudomány a valóság költészete!

(#1854) FőDudu válasza Vesa (#1853) üzenetére


FőDudu
addikt

A medencem a kert sarkaba van berakva, azaz a kerites es a medence kozott pont egy nagyobb hordonyi hely van ;) (az egy elvesztegetett terulet)

Oda bemenni nem egyszeru - hordo pont befer.
Szomszed az nem jar arra - nalunk a kornyek nagy resze erdo.

(a hamu kiszedeset kell megoldani, mert nem lenne jo a medencebol intezni ;) )

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#1855) FőDudu válasza gollum (#1852) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem muanyag - de amig a keringeto szivattyu elobb indul a futesnel, addig a bejovo viz nem lehet olyen meleg, hogy gondot okozzon.

Persze a pumpam az 35 fok hoig van gyarilag ajanlva - azaz nem a szivo, hanem a nyomo agra kell a futest kotni. 35 fok foloe ugysem mennenk a vizzel - telen jo ha 30 fokot elerjuk.
Akkor a pumpa atnyomja a hidegebb vizet a futesen es ugy megy a medencebe.

Lattam par videot - egesz jo megoldasok is elofordulnak.

Lehet bele vagok - eloszor egy hordot kell beszereznem. A tobbi megoldhato az en itthoni eszkozeimmel is.

FőDudu

(#1856) j.bravo válasza FőDudu (#1854) üzenetére


j.bravo
addikt

Maga a forróvizes cső tehát nem a fürdőtérben lenne? (úgy értettem, arra gondol Vesa, hogy ha a harmincegynéhány fokos vízben véletlen hozzáérsz a forró fűtőelemhez, az talán nem annyira vicces)
Ha tényleg átszivattyúzod egy melegebb téren és maximum negyvenegynéhány fokos víz jön be, akkor zsír.

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#1857) Vesa válasza j.bravo (#1856) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Pontosan erre gondoltam. :K Én úgy értelmeztem, hogy a tűztér direkt kapcsolatban van a fürdővízzel, magyarán belelóg és úgy fűti (a linkelt kép is ilyennek tűnt, bár nem látni bele a szerkezetbe). Egy ilyen közelébe sem engednék senkit, nemhogy a saját szeretteimet vagy gyerekeket.

Ha szivattyús a rendszer és elviszi onnan a vizet, akkor meg már bonyolódik az egész, nem hinném, hogy megéri vesződni vele. Ráadásul kellemetlen dolgokat tud művelni egy ilyen rendszer, ha a szivattyú valamiért leáll, a víz pedig nem cirkulál ki a tűztértől. Mondjuk szerencsére nem zárt a rendszer mint egy fűtéskörben, ami ilyen esetben instant felrobban a gőzképződés miatti túlnyomástól (halt már meg így ember vízteres cserépkályha mellett).

Magánvéleményem szerint ez egy hülyeség. :D

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#1858) stickermajom válasza Vesa (#1857) üzenetére


stickermajom
addikt

A képhez hasonló merülőkádakban valóban direkt kapcsolat van, ráccsal van leválasztva a medence rész a kályhától. Nem rossz amúgy, apósék vettek egy ilyet, de a francnak se kéne a tűzrakással járó macera. :D

(#1859) Vesa válasza stickermajom (#1858) üzenetére


Vesa
Topikgazda

A rács jó védelem, de a víz vajon milyen meleg ott? Nincs nagy távolság így sem, gondolom a vízforgató sem pörgeti nagyon a vizet. Egyébként igen, macerásnak tartom. Tüzet rakni, várni, közben büdös van, hullik a hízbe a hamu...Nem tűnik jó megoldásnak.

A tudomány a valóság költészete!

(#1860) Dinomano


Dinomano
senior tag

Sziasztok! Fémvázas intex medencetulajdonosok lettünk idén. Ez az első téli szezonunk. A gondom az, hogy el kellene tennem télire a medencét, és leengedtem a vizet a medence leengedőszelepével. A baj az, hogy kb. 10 cm magasságban található ez a szelep, így nem tudom leengedni az összes vizet. Kompresszorom nincs, próbáltam meregetni vödörrel a vizet, de ezt is csak egy bizonyos vízszintig lehet. Valakinek esetleg van valami ötlete, hogyan tudnám eltávolítani a maradék vizet? Esetleg valahogy a gyári, hozzá kapott papírszűrős vízforgatóval?

/(^_^)____7=--- - - >|

(#1861) spiky03 válasza Dinomano (#1860) üzenetére


spiky03
veterán

Mi szomszédokkal közösen vettünk egy szivattyút és azzal szoktuk.
Igaz az sem tudja teljesen kiszivni. A végén egy helyre kell "terelni" a vizet, hogy tudjunk még szívni.
Ami benne marad azt meg felmosó fejjel felitatva szedem ki.
Sajnos szopkolod@s ez is.
Ha egyszer eljutok ida, hogy lesz épített medencén akkor tuti csinálok az aljára egy lefolyot mint a kádaknál van :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1862) axioma válasza Dinomano (#1860) üzenetére


axioma
veterán

Ha nem a kert legmelyebb pontja, akkor slag + kozlekedoedeny. De ezert most megint ki fogok kapni hogy milyen spur vagyok hogy nem celkutyut ajanlok amit csak bekapcsolni kell...

(#1863) Krogoth


Krogoth
senior tag

Üdv.

Medence vizével növényeket, füvet lehet locsolni? Csak klórozva volt, de már kb. 2 hete azt se kapott, mert nem volt használva.

(#1864) stickermajom válasza Krogoth (#1863) üzenetére


stickermajom
addikt

Én le szoktam ereszteni az esővíz tartályba és azzal locsolom a füvet, illetve fákat. Eddig nem volt gond.

(#1865) Krogoth válasza stickermajom (#1864) üzenetére


Krogoth
senior tag

Köszi, akkor én is kipancsolom fűre/fára :R

(#1866) FőDudu


FőDudu
addikt

Mar csak 20 fokos a vizunk. Most meg szepen sut a nap, de ejjel mar 14 fokig lemegy.
Lehet takarni kellene vagy szolar folia segitene kicsit.

Szolar takaro er valamit? Marmint melegit (is) valamit, vagy csak nem hul tole ejjel?

FőDudu

(#1867) Vesa válasza Dinomano (#1860) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Én vödörrel kimerem amíg lehet, a maradékot pedig úgy szoktam, hogy a leeresztő szeleppel szemközti oldaláról elkezdem óvatosan feltekerni (nyilván a flmávázat előtte le kell szedni), így a víz a szelep felé nyomul és ott távozik. Arra figyelj, hogy nem szabad vízzel telten emelgetni, mert a medence alja ultragagyi vékony fóliából van, ami nem bírja a súlyt, szakad!

A tudomány a valóság költészete!

(#1868) Dinomano válasza spiky03 (#1861) üzenetére


Dinomano
senior tag

Közben a nap folyamán ugyanezt csináltuk a feleségemmel. Meregettem, amíg tudtam, majd megdöntve is mertem, a végén a maradék víz és kosz felmosófejjel kiszedve. Még szárítjuk. Közben a drága pénzért vásárolt hungarocell lap teljesen kilapult. Azt hittem, hogy kibír több szezont is, erre kiderült, hogy egyévados történet. Arra gondoltunk, hogy következő szezonra vastag linoleumot veszünk. A gyári papírszűrős vízforgatónk van hozzá (INTEX medence), kellene vennem erősebb vízforgatót is. 30-40 e között találtam neten kisebb homokszűrőst. Kinek mi jött be vízforgató/vízforgatás terén?

/(^_^)____7=--- - - >|

(#1869) Dinomano válasza stickermajom (#1864) üzenetére


Dinomano
senior tag

Szerintem sem lehet semmi gond, klórtablettás/algaölős víz is mehet locsolásra... Elvégre a gyomírtó szereket is elviselik növények, és a klóros víz messze van a mérgektől...

/(^_^)____7=--- - - >|

(#1870) Dinomano válasza axioma (#1862) üzenetére


Dinomano
senior tag

A közlekedőedényes metódust próbáltam, sajna nem működött, lehet elbénáztam.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#1871) brembo válasza Dinomano (#1868) üzenetére


brembo
tag

A sima hungarocell sajnos nem túl strapabíró, én is dobáltam ki őket. Vegyél lábazati XPS lapot, igaz, hogy még drágább, de cserébe több szezont is kibír.

(#1872) Dinomano válasza brembo (#1871) üzenetére


Dinomano
senior tag

...Akkor vagy abban gondolkodom, vagy linoleum... nem tudom, melyik a tartósabb.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#1873) Vesa válasza Dinomano (#1869) üzenetére


Vesa
Topikgazda

"klórtablettás/algaölős víz is mehet locsolásra..Elvégre a gyomírtó szereket is elviselik növények"

Ez nem ilyen egyszerű. A gyomnirtószerek szelektív mérgek, csak adott fajtákat pusztítanak, így lettek kifejlesztve. Ha sok a vízben az oldott klór (pl. klórsokkolás történt), akkor nem ajánlott növényeket locsolni vele, mert bizonyos növények kifejezetten érzékenyek a klórra (gyümölcsök is, virágok is, zöldségek is). Rájuk nézve nem igazán fejt ki kedvező hatást (pl. cseresznye, uborka, paprika, bab, hagymafélék) de virágokra és dísznövényekre is (pl. orchidea, broméliák, fenyőfélék, Magnolia és kb. minden cserepesnövény stb.), mások viszont jobban tűrik.

Lebomlott klórtartalom esetén viszont mehet locsolásra is.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#1874) Vesa válasza Dinomano (#1872) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Hungarocell egy szigetelőanyag, alapvetően kicsi a teherbíró képessége. Létezik belőle lépésálló verzió, azok nagyobb terhelést bírnak, de drágábbak és még így sem arra vannak kitalálva, hogy tonnás terhet hordjanak.
XPS a legjobb a célnak. PVC padló sem olcsó, már aminek értelme is van (tehát nem 2mm vastag, mert azok semmit nem érnek ide)

A tudomány a valóság költészete!

(#1875) brembo válasza Vesa (#1874) üzenetére


brembo
tag

Igen, első körben én is lépésálló hungarocellt vettem. Hőszigetelés szempontjából remek, de medence alá nem az igazi, egyrészt valóban nem bírja a terhet, másrészt eléggé törékeny, így szezon végén a felét ki lehet dobni. Ezzel szemben az említett XPS lap kiváló.

Alul 3cm XPS, felül egy szolár takaró, és egész nyáron 30 fok közeli víz volt a medencémben. Még most is 21-22 fokos, pedig már hidegek az éjszakák. Csak azért nem engedtem még le, mert szauna után pont jó merülőmedencének. :)

(#1876) Dinomano válasza Vesa (#1873) üzenetére


Dinomano
senior tag

Ezt nem tudtam. Egyelőre úgy tűnik, hogy minden túlélte az öntözést. A maradék víz nagy része amúgy a fűre ment, egyelőre az látszik, hogy jót tett a sok víz. :-)

/(^_^)____7=--- - - >|

(#1877) Dinomano válasza brembo (#1875) üzenetére


Dinomano
senior tag

Köszönöm infót, jövőre XPS lap vásárlás lesz. 3 cm alatt ne is keressek akkor. Illetve még egy kérdés: milyen vastagságban kapni ezeket?

/(^_^)____7=--- - - >|

(#1878) Vesa válasza brembo (#1875) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Az a legjobb kombó igen! :K

A tudomány a valóság költészete!

(#1879) brembo válasza Dinomano (#1877) üzenetére


brembo
tag

Ahogy néztem, 1 cm-től 12 cm-ig kapható, van választék. Nyilván a vastagabb jobb, de anno azt olvastam, hogy 3 cm már elegendő, és mivel nem olcsó, én nem vettem vastagabbat. Vékonyabbat sem tennék alá.

(#1880) Dinomano válasza brembo (#1879) üzenetére


Dinomano
senior tag

Köszönöm a választ. Utánanézek majd, hol érdemes venni. Megcsúsztunk a medence elrakással, a rossz idő, valamint sűrű szeptember eleje miatt. Van valakinek tippje, hogy mire kell figyelni elcsomagolásnál? (Padlásra tudom felvinni.)

/(^_^)____7=--- - - >|

(#1881) j.bravo válasza brembo (#1875) üzenetére


j.bravo
addikt

Nálunk (Pesterzsébet) ma 24 fokot mutat a vízhőmérő. Le akartam engedni a vizet illetve kiszárítani, elcsomagolni a medencét, de a jövő hétvégére ígért 28-29 fokos melegben meg akár jól is jöhet, ha éjjel nem hűl ki (eddig mondjuk nem hűlt ki, pedig voltak már hűvös éjjelek). Gondolkodóba estem :DDD
Kár hogy megette a nap a szolárfóliát, és meg nem tudtam pótolni.

Whatever.

(#1882) cd930


cd930
aktív tag

Sziasztok!
Elcsomagolnám a 366-os medencénket.
Ma kiszedtük belőle az összes vizet aztán a biztonság kedvéért mindenhol befújtam algaölővel.

Na de nem ez a lényeg.
Arra gondoltam, hogy az alja és a palást közötti hegesztésnél, ahol mindig megáll a víz és minden egyéb, körbe megragasztanám valamivel, hogy jövőre ne járjak így és könnyebb legyen tisztán tartani.
Mi erre a legtutibb, de azért bestbuy megoldás? Szalagot vagy valamilyen rugalmas ragasztót kellene használni?
Úgy számolom, összesen ~0,2-0,3m2 a ragasztandó felület.
Előre is kösz! :R

[ Szerkesztve ]

20+ éve a Prohardveren

(#1883) cd930 válasza cd930 (#1882) üzenetére


cd930
aktív tag

Sziló-szerű ragasztónak Griffon Aqua Max típust találtam, nem tudom egy ilyen tubus mennyire kiadós.

20+ éve a Prohardveren

(#1884) Piftuka válasza Gömbike (#1851) üzenetére


Piftuka
veterán

Itt is majdnem ugyanez a helyzet.

Olyan helyen viszont remekül megvalósítható, ahol közel, s távol semmi szomszéd. Egy nagy erdő közepében, ahol a fa is "ingyen" van. Mert igazán igényesen éppen a fotón látható "csupafa" közegben néz ki jól ez a megoldás.

"Aquila non captat muscas."

(#1885) Piftuka válasza brembo (#1875) üzenetére


Piftuka
veterán

Mi kőmintás vinyl padlóval oldottuk meg idén az alsó hőszigetelést.

Jól néz ki, és mivel alatta van egy műfű réteg, az alatt pedig egy réteg fekete mezőgazdasági fóila, ezért kifejezetten jól szigetel. :K

A szezon végén pedig könnyen letakarítható, és eltehető télire.

"Aquila non captat muscas."

(#1886) Piftuka válasza Dinomano (#1880) üzenetére


Piftuka
veterán

A padlás (főleg, ha száraz) remek tárolóhely a medence számára.

A lényeg, hogy tökéletesen száraz legyen a medencetest a legapróbb pontjában is. Akkor összehajtogatva, penészesedés nélkül fogja várni a következő szezont.

Egyesek hintőporozzák is, hogy ne tapadjon össze az anyag.

"Aquila non captat muscas."

(#1887) Piftuka válasza FőDudu (#1866) üzenetére


Piftuka
veterán

"Szolar takaro er valamit? Marmint melegit (is) valamit, vagy csak nem hul tole ejjel?"

Mindkettő. De a szolár takaró csak akkor hatékony, ha a buborékjai még tartanak.

Az "alap", hobbi medencéhez kapható megoldás 1, maximum 2 szezont bír ki, aztán szétmegy a klórtól.

És fontos, hogy a medence peremen belül körben végigérjen.

"Aquila non captat muscas."

(#1888) Piftuka válasza j.bravo (#1881) üzenetére


Piftuka
veterán

Én megvárom vele a szeptember végét. Biztosan lesz még olyan száraz, napos idő, amikor kiszárítható a medencetest. Tavaly is így volt. :K

Múlt héten a "nagy lehűlés után" 22°C volt a levegő, borongós az idő, de még 23°C a víz, szóval simán pancsoltam még benne. :)

Most a hét eleji lehűlést követően lehűlt a víz 20°C-ra, de pénteken nap közben már levettem a ponyvát, és tegnap délelőtt is, amelynek eredményeként tegnap dél körül már 23°C-ra felmelegedett.

Mivel a levegő 27°C volt és hétágra sütött a nap, kiválóan medencéztem pár órát. :K

Délutánra 24°C lett a vízhőmérséklet.

Most megint levettem a ponyvát, süt a nap, melegszik a víz. Ma is lesz 25-26°C a levegő, süt a nap... szóval ebéd után megint medencézek. ;)

Jövő hétvégére hasonló a program.

"Aquila non captat muscas."

(#1889) Gömbike válasza Piftuka (#1884) üzenetére


Gömbike
senior tag

Ezért “kell “ a hőszivattyús fűtésre áldoznom. Mert a kpe egy megoldás ugyan, de a fejem feletti évek immárom a kényelem irányába vezérelnek.

Had legyen elég, hogyha otthon vagyok, mindig meleg medence vize.

Több mint 40 évig éjszakàztam, végre szeretném élvezni az életet😁

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#1890) Gömbike válasza Gömbike (#1889) üzenetére


Gömbike
senior tag

Viszont még “ kopasz” vagyok a medencézés terén, sok kérdésem fog lenni.

Eddig elfogyasztottam egy felfújhatós jakuzzit, egy intex és egy besway 305-ös kerek medencèt.

A vizet mondjuk 90 %-ban sikerült tisztàn tartani az elmúlt 10 èvben.

A jakuzzi viszont rommá sz@vatott a folytonos barna habjàval……

Soha többé alap jakuzzit. Nem értettem hozzá😨😭

[ Szerkesztve ]

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#1891) Piftuka válasza Gömbike (#1889) üzenetére


Piftuka
veterán

Abszolút értelek, és egyetértek veled. :K

Én is nézegetem a hőszivattyúkat, mert ilyen időszakban, akár még 2 hónappal is "ki tudják tolni" a szezon végét. (Sőt, ha nem esik az eső, amíg nincsen fagy, akár tovább is.)

Másfelől az alap modell kicsi, zajos, a "mindent tudó" nagy teljesítményű fűtő-hűtő pedig aránytalan megoldás egy ilyen "kicsi", szezonális medencéhez.

Ha már hőszivattyút veszek, akkor megfelelő legyen minden szempontból, és állandó bekötésű, folyamatos üzemeltetésű.

És persze tudjon hatékonyan hűteni is, mert a nyári kánikula közepén nagyon tudnám értékelni azt a 24°C-os vízhőfokot, amiben például ma is csobbantam. :)

"Aquila non captat muscas."

(#1892) Dinomano


Dinomano
senior tag

Sziasztok! Újabb bonyodalmam akadt, miközben medencét pucolnék és szedném szét a fémvázas medencémet. A műanyag "medenceszél" (Az a rész, amit ráhúzok a fémvázra) "rásült" a fémvázra, és nagyon nehezen tudom csak leszedni, akkor is csak addig amíg ujjal elérem a két szélét. Van erre valami trükk? Más is járt már így?

/(^_^)____7=--- - - >|

(#1893) Gömbike válasza Dinomano (#1892) üzenetére


Gömbike
senior tag

Az örök klasszikus probléma megoldó esetleg? WD40.

Egy próbát megér.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#1894) spiky03 válasza Dinomano (#1892) üzenetére


spiky03
veterán

Én rajta hagytam mert sajnos a 4 méteres részre sült így rá.
Úgy arra tekerem fel az egészet és így tárolom a két ház között leponyvazva, mert máshova nem fér.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1895) Dinomano válasza spiky03 (#1894) üzenetére


Dinomano
senior tag

Feleségem kiszuperált kötőtűjével tudtam nehezen és óvatosan lefejteni a rásült részt a vázról. Picit lehet, hogy nyújtottam az anyagon, remélem nem gyengítettem nagyon.

/(^_^)____7=--- - - >|

(#1896) Gömbike


Gömbike
senior tag

Szerintetek mi lenne, ha összeállításkor teflonszalaggal tekerném körbe az emlegetett részt?

Akkor is rásülne?

Most próbálom elmèletben összerakni a jövő évi medencèzésemet. Eddig csak puha falú volt, de már a mellèkèpületben figyel a fèmvázas gyári csomagolásban.

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#1897) pyxystyx válasza Gömbike (#1896) üzenetére


pyxystyx
tag

Én összerakáskor az éppen kéznél levő (kamillás) púderrel szórtam meg a csöveket, szétszedéskor csak kicsit volt rájuk tapadva a vászon, szépen kijöttek.

(#1898) Gömbike válasza pyxystyx (#1897) üzenetére


Gömbike
senior tag

Köszönöm a típpet👍

Akinek két bekezdésnél több van a memóriában, az látja a szomorú jelent.

(#1899) j.bravo válasza Gömbike (#1898) üzenetére


j.bravo
addikt

Vicces, hogy a haszutmafor írja is, hogy összerakásnál használjunk hintőport :D
Legalábbis a mi medencénknél írta. Anyósénál is. Először én se értettem, miért… aztán tavaly nyár végén örültem hogy betartottam a leírtakat :))

[ Szerkesztve ]

Whatever.

(#1900) #49155328 válasza Dinomano (#1860) üzenetére


#49155328
törölt tag

Így kell ni! ;]

Bár ez egy homokszűrő, amit neked is ajánlott beszerezni, mert a papíros kavaró szart sem ér! ;)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.