Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1501) FőDudu válasza Piftuka (#1496) üzenetére


FőDudu
addikt

Nalunk most a nagy meleg miatt 5 naponta megy a 13m30be a 200 grammos kombi tabletta.
Melle 1-2 kicsi gyorsklor a skimmerbe. 1-1 poharnyi pH minusz.

Igy kristalytiszta es jo a pH is. Szoval az egy hetrol 5 napra alltunk at. De 32 fok korul van a viz.

FőDudu

(#1502) FőDudu válasza ANDROID??? (#1498) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekunk heti 5-10 centit kipacsalnak es parolog is.

Az kb 1m3 viz. Nejem szokta utan toltogetni.
Szoval lehet csak kipacsaljak, vagy vartnal jobban parolog.

FőDudu

(#1503) DopeBob válasza FőDudu (#1501) üzenetére


DopeBob
addikt

Nálunk ma 40 fokos volt már (4,5 m3, napon) :DDD Olyan jól esett volna egyet mártózni délután, de égetett. Nem volt egy nagy ötlet ez a fekete takarófólia...

Ja a 40 fok már miután összekevertük, hátha alul hideg, de nem :(

MZ/X

(#1504) FőDudu válasza DopeBob (#1503) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem a nejem mondta, hogy tavaly mikor elutaztak egy hetre es hasznaltam a takaro foliat, nos akkor lett nagyon 'hugymeleg'...

Egyebkent tok jol visszahul ejjel, mert itt max 22 fok szokott lenni ejszaka.
Ha nem takarjuk le ejszakara, akkor visszahul 27-28 fokr, majd ujra felmegy 31-32 fokig.
Ez igy kb. tokeletes korforgas.

FőDudu

(#1505) ANDROID??? válasza FőDudu (#1502) üzenetére


ANDROID???
addikt

Simán lehet itt is a párolgás + pacsálás. 🙄

Ok, egyenlőre csak az utántöltés fog menni...

Köszi a válaszokat :R

(#1506) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Sikerült elkövetni a lehető legrosszabb hibát a homokszűrővel. :W
Eddig papírszűrő volt, most pár napja üzemel a homokszűrő. Sikeresen be lett kapcsolva pár percre "closed" állással a motor szerencsétlen forgatta a vizet egy helyben.
Meleg lett mint ami ment 1 órát, ez alatt a talán 5-10 perc alatt..

Lehet arra számítani, hogy meg fog állni idő előtt, vagy ha odavert volna a motornak, akkor az most le is égett volna? :U :F

(#1507) Vesa válasza ANDROID??? (#1498) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Ha ereszt, akkor tócsa van alatta!

Nekem a legújabb probléma ami eddig még nem jött elő, hogy kilyukadt a vízforgató gégecsöve. :D Tényleg nem tudom miből gyártanak ezek a kis kínaiak, de hogy nem _anyagból_, az biztos.

A tudomány a valóság költészete!

(#1508) ANDROID??? válasza FőDudu (#1502) üzenetére


ANDROID???
addikt

Hát nem tudom. 🙄

Lehet párolog. 🙄

Nem tudom, hogy ez az oldalán folyt le, vagy már ott volt. 🙄

[ Szerkesztve ]

(#1509) N.otorious válasza ANDROID??? (#1508) üzenetére


N.otorious
senior tag

Az nem párolgás, egy apró lyukon szivárog szerintem.

tudatlanság, ellenőrzés hiánya, figyelmetlenség ▁ ▂ ▃ ▅ ▆ ▇

(#1510) Vesa válasza ANDROID??? (#1508) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Ez lyukas szerintem is...Ugyan ez volt nálam...idén előszedtem az 1 szezonos medencét, és ahogy töltöttem fel, tócsa volt alatta/körülötte. Kicsi a valószínűsége, hogy oldalt adta meg magát (bár nyilván az sem kizárt), általában az alján szokta, mert vállalhatatlanul vékony ott az anyag.

Ha esetleg megtalálod a szivárgást, majd kérlek mesélj a technikáról, mert nekem nem sikerült lokalizálnom a lyukat sehogy sem.

A tudomány a valóság költészete!

(#1511) ANDROID??? válasza Vesa (#1510) üzenetére


ANDROID???
addikt

Ok. Egyenlőre tanácstalanság van. Természetesen az 1 év már lejárt pár napja. 🙄

(#1512) ANDROID??? válasza ANDROID??? (#1506) üzenetére


ANDROID???
addikt

?

(#1513) ANDROID??? válasza Vesa (#1510) üzenetére


ANDROID???
addikt

9 Kíváncsi vagyok, mi hibáztunk - e.

Medence leengedés, kitisztítás, megszáradás.
Leírása szerinti összehajtás, érzéssel nehogy megtörjön, nem lett jó a hajtás, újra szét, megint össze.
Ezek után ment a dobozba. Semmi más nem ment a dobozba, csak a medence, minden egyéb része külön máshol tartva, ja de bocs a takarója még rá a tetejére.

Tavaj is idén is, a medence alatt egy kő sincs, egyébként sem lenne túl lényeges, mert homokos a réteg amire az xps van lerakva, arra a gyári extravékony takarója, de a takaró alatt az xps le is lett söpörve.

Mi a franctól lehet lyukas.? 🤔 :W

Nem. Jól raktuk el, nem így kellett volna tárolni? Esetleg az a gond, hogy nem a radiátorozott helyiségben tartottuk a radiátortól 1-2 méterre 22 fokban? :F :U

[ Szerkesztve ]

(#1514) ANDROID??? válasza Vesa (#1510) üzenetére


ANDROID???
addikt

Most reggel néztem, azon a részen a medence alatt jelenleg nincs folt, persze majd figyelem most pár napig, ha nem lesz folt akkor csak az oldaláról folyt oda. 🙄

(#1515) FőDudu válasza ANDROID??? (#1512) üzenetére


FőDudu
addikt

Ha volt benne viz es nem szarazon jarattatok, akkor csak kicsit le volt fojtva.
Attol meg semmi baja nem lesz.

Az enyem ezert hovedett - eleve a vizet is 35 fokig szereti.
Ha nagyon meleg van es a viz is 30 fok folotti, akkor neha pihen par percet - majd ujra folytatja a munkat.

FőDudu

(#1516) FőDudu válasza ANDROID??? (#1513) üzenetére


FőDudu
addikt

Hajtas?

En feltekertem, nagy meretu muanyag zsakba raktam a ket veget, jonapot..
Dobozaba visszarakni kb lehetetlen kuldetes. Szerintem.

Parkoloban a kocsi helyen megszaradt (ment bele vagy 2 doboz hintopor), majd az oldalfalait befele forditva egyik vegetol feltekertuk. Jo hosszu lett, de felfert a padlasra mint egy szonyeg. ott fektetve taroltuk.

Eddig meg birja.
Szerintem a hajtasnal tuti tul sokat kap az anyag, foleg ha a gyari dobozaba visszeroltetitek.

Nekem egy csavar fejnel lukadt ki - mert en lefurtam az XPS lapokat a foldbe jo hosszu csavarokkal. Hiaba sullyesztettem, valaki ratalpalt es ott a csavar feje kicsit megszurta az aljat. De pont latszott a lerakasnal, hat kapott egyet a post-it jellegu patchbol.

FőDudu

(#1517) FőDudu válasza ANDROID??? (#1514) üzenetére


FőDudu
addikt

Tegyel oda egy frottir torolkozot. Az felfogja a lecsorgast, ha azon belul lesz folt, akkor folyik.

FőDudu

(#1518) ANDROID??? válasza FőDudu (#1515) üzenetére


ANDROID???
addikt

Van benne víz. :K
Akkor jó. :)
Ez intex.
Honnan tudom van-e benne védelem, azt a leírádban megtalálom?

(#1519) ANDROID??? válasza FőDudu (#1516) üzenetére


ANDROID???
addikt

:U
Ez remek hír. A dobozába a szezon végén tuti nem fog visszakerülni, inkább majd kerülgetem valamelyik helyiségben.

Az elhajtást úgy csináltuk, ahogy a leírásban van. A dobizba elsőre nem akart beférni, de nem is erőltettük, aztán újra össze lett csukva és úgy kényelmesen elfért, de a doboz nem lett lecsukva, csak egy takaróval letakarva, hogy az védje. 🙄

(#1520) cd930


cd930
aktív tag

Sziasztok!
Egy hete beléptem a klubba egy 3,66m-es fémvázas jószággal.
A vízkezelésben segítsetek kérlek.
Hétfőn vettem egy flakon algaölőt, ebből beletettem fél decit, plusz egy minikombi klórtablettát, ebből kapott egyet, de még mindig van egy pici belőle. A papírszűrős szűrőt sokat járatom. (Ha ez 2m3/h-t tud, akkor napi 12 órát kellene járatni ahhoz, hogy 2x átforgassa a kb 6m3 vizet. Nyilván csak névleges a teljesítmény, így mehet többet is, gondolom.)
Tegnap már éreztem nyálkás részt a medence fenekén, ma is jelezték a gyerekek.
Milyen ph és klórmérő tesztcsíkot/műszert vegyek, amivel rendbe tudom tenni?
A kezeléshez gondolom attól függően kell még beszereznem cuccokat, hogy pluszos vagy mínuszos a ph. Ahogy olvasom, klórgranulátumot mindenképp veszek a sokkhoz illetve egy szkimmer is ajánlott.
Az alján kezd gyűlni az udvarról behurcolt por, ezt mivel lehet gazdaságosan eltüntetni? Medenceporszívó vagy más módsuerből mit/milyet ajánlotok?
Egy gyors körúttal Auchant-Obit-Tescot tudok bejárni, de ha mást ajánlotok, mobilis vagyok (Dél-Pesten lakom, ha ez számít a beszerzési források fekvését illetően)

Előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

20+ éve a Prohardveren

(#1521) cd930 válasza cd930 (#1520) üzenetére


cd930
aktív tag

szerk: a papírszűrős vízforgató típusa 58381, ami 1,25m3/h, ezt kell 12 órát járatni.

20+ éve a Prohardveren

(#1522) axioma válasza cd930 (#1520) üzenetére


axioma
veterán

aljan levo kosz kiszedese version 0: korbeszaladtok, kozepere gyulik, slagdarab elmerit, egyik vege befogva medencen kivul vizfelszin ala ejtve, kozlekedoedeny beindul, masik vegevel felszivod a koszt

(#1523) Piftuka válasza FőDudu (#1500) üzenetére


Piftuka
veterán

Ah, értem, szóval az ottani szomszédaitok. :K

Akkor jól láttam azt a mediterrán hangulatot... :)

"Aquila non captat muscas."

(#1524) Piftuka válasza FőDudu (#1504) üzenetére


Piftuka
veterán

Itt Magyarországon az elmúlt héten megdőlt több "örökös" melegrekord is. Volt, ahol 40°C-ot mértek.

(Figyelembe véve a több tucatszor nagyobb UV sugárzást is, ez már nem az a kontinentális nyár, amit gyerekkorunkban megtapasztalhattunk.)

Nekem is szakítanom kellett a korábbi gyakorlatommal, amely szerint azonnal takartuk a medence vizét, amint kijöttünk belőle.

Muszáj voltam múlt szombat óta takarás nélkül hagyni éjjel, hogy valamelyest hűljön a víz. A gyakorlatban ez annyit jelentett, hogy a nappal mért 32°C-ról, 28-29°C-ra hűlt a hajnlai 3-5 óra közötti ~21-22°C foknak köszönhetően.

Persze délelőtt 11 órakor már 30 volt, délben már 31, kora délutánra pedig 32 fokra visszamelegedett.

Ezért nyilván a reggeli órákban és délelőtt csobbantam a legtöbbet. :)

Kész szerencse, hogy szél az (tegnapig) nem volt. Falevél, "szösz" nem volt a vízben reggelente, csak némi szárnyashangya. (Azok az ilyen alacsony légnyomású, fülledt júniusi időben "virágzanak" mindig.)

Azt gyorsan lemeregettem a "fölöző" hálóval.

"Aquila non captat muscas."

(#1525) Piftuka válasza cd930 (#1520) üzenetére


Piftuka
veterán

Szia!

Néhány tanács:
- Algaölőt a következő szezonra már ne vegyél! Az esetek 99%-ában felesleges, mert a klórsokk is gátolja az algásodást, és a multitabiban lévő összetevők is. :K

- A PH beállítása után alkalmazz klórsokkot! Ez elengedhetetlen. Ezzel indul a szezon, miután vízzel feltöltötted a medencédet.

- A PH beállítása után alkalmazd a klórsokkot! Nem megfelelő PH érték nélkül a klór kb. annyit ér, mintha porcukrot szórnál a vízbe helyette.

- Vegyél egy homokszűrős vízforgatót! Ekkora medencénél is meghálálja az alkalmazást.
(A te vízforgatód névleges szivattyú teljesítménye 1,25 m3/h. Vízből kb. 0,7-0,8 m3-t forgat meg egy óra alatt. Kb. semmit nem ér, vagy éppen csak egy fokkal többet. Tudom, mit beszélek... ilyet használtam korábban. Elegem is lett belőle.)

- Szkimmert ne vegyél! A te vízforgatód mellett a legkisebb típus is használhatatlan. Úgy min. 6-7 m3/h vízforgatási teljesítményű szivattyú esetén van értelme szkimmerben gondolkodni.
Az elég erős hozzá, ugyanis a szkimmer viszonylag sokat ront a szűrés hatékonyságán.

A szkimmer nem is elengedhetetlen eszköz. Hacsak nincsen extrém szennyezés a levegőből, és "rovarinvázió" a közeletekben, akkor az az 1-2 tucat belehulló szennyeződés egy fölözö hálóval is leszedegethető.
(Ha pedig használaton kívül takarjátok a medencét, akkor nem is jut bele semmi ilyesmi a vízbe.)

- Legalább egy sötét takaróponyvát vegyél! Az algásodás ellen rendkívül sokat segít, hiszen elzárja a fényt.

- Ebben az extrém hőségben és/vagy extrém mértékben felfűtött medence víznél gyakran kell mérni a víz szabadklór-tartalmát, és a beüzemelés első heteiben a PH értéket is. (Utóbbi mindig 7,0-7,6 között legyen.)

- A papír alapú mérőcsík a legmegbízhatatlanabb. Nem javaslom.

A tablettás vízelemző megbízhatóbb, ha a tabletta ép, és "friss". Gyakran vannak benne "romlott" darabok. Az nem mér semmit. (Cserébe pár levélnyi tesztert is megvehetsz egy ezresből, mert nem drága.)

Harmadik módszer hobbi medencéhez a csepegtetős vízelemző. Az Auchan és OBI kínálatában elvileg kapható ilyen: Folyadékos vízelemző készlet pH és klór méréshez TVP Clean Pool

- Porszívózásra a legkulturáltabb módszer egy akkus porszívó:
Akkumulátoros medence porszívó INTEX 28620

Már szinte mindenhol elfogyott; benne vagyunk a szezonban... Pár hete még 23.000-ért vettem meg.

Az Auchan-ban érdemes esetleg megnézned, hogy van-e még készleten náluk ez: KOKIDO Telsa5 Akkus Porszívó

Ha "csak" homokot kell felszívnod a medencéből, akkor használhatod a szűrőről üzemeltethető szettet is, de ahhoz mindenképpen egy nagyobb teljesítményű, homokszűrő szükséges.

A Venturi-elven (slagra köthető) működő szett is jó lehet, de mivel ilyenem van, tudom, hogy a hozzá adott tüllzsák az apró szennyeződést átengedi. Emiatt nem javaslom.

- Alapszabály: medencébe lezuhanyozva megyünk, tiszta lábbal. Előbbi különösen fontos, hogy ne képződjenek klóraminok túlzott mértékben. Az utóbbit szerintem pedig nem is kell magyarázni. :) (Nem csak amiatt, amit megtapasztaltál, hanem a földes kosz még plusz kórokozókat juttat a medencébe.)

Summa summarum:

- Medencebeüzemelési kezdőszett: PH mínusz + klórgranulátum (a sokkoláshoz) + "Quattrotabs"

Kellemes medencézést, hosszú szezont kívánok Nektek! ;)

"Aquila non captat muscas."

(#1526) cd930 válasza Piftuka (#1525) üzenetére


cd930
aktív tag

Köszönöm, elrohantam zárás előtt az Auchanba.

Quattrotabs-om nincs, remélhetőleg hasonlatos a minikombi klórtablettához.

PH mínusz + klórgranulátum beszerezve, + vettem egy tablettás vízelemzőt, az eredmény:
- PH a maximumon, tök piros
- klór gondolom a minimumon, teljesen színtelen

Adtam hozzá PH- oldatot, ami 1,2-vel csökkenti a PH szintet. Alaposan elkevergettem a fölözőhálóval.
Mennyite kell várnom, hogy újra mérhessem?
Még most este megcsinálnám a PH beállítást és a klórsokkot, mert reggel már fürödnének a gyerekek.

[ Szerkesztve ]

20+ éve a Prohardveren

(#1527) Vesa válasza ANDROID??? (#1513) üzenetére


Vesa
Topikgazda

"Esetleg az a gond, hogy nem a radiátorozott helyiségben tartottuk a radiátortól 1-2 méterre 22 fokban?"

Biztos nem, mert én ott tároltam (fűtött garázs). Kínai vacak, ennyi a megfejtés.

A tudomány a valóság költészete!

(#1528) Piftuka válasza cd930 (#1526) üzenetére


Piftuka
veterán

Persze, gyakorlatilag az összes kombi tabletta ugyanazokat a hatóanyagokat tartalmazza.
(A "Steinbach Total Blue" kicsit más, mert nincsen benne pelyhesítő, de van benne réz és aquamarin.)

Nem írtam, de PH csökkentés előtt érdemes a medencében körbe-körbe járni egy irányba, és amikor már jó sebességgel mozog a víz, kiszállni, és hozzáadni a PH csökkentőt. (Így gyorsabban elkeveredik a víztömeggel. :) )

Miután ez megvolt, és jól átforgattad a vizet, mérheted is a PH-t. Úgy merítsd le a mérőt, hogy befogod a nyitott lyukakat a fiolákon, és a medence aljáig meríted, majd ott veszed le róla a kezedet. Akkor onnan fogja venni a vizet.

Ha a PH szintet esetleg túlságosan alacsonyra vitted (1.2-es csökkentés mellett ez könnyen előfordulhat), akkor szódabikarbónával növelheted.

Ha van otthon hypo, akkor azzal is, de óvatosan! Nem csak a PH-t növeli (13-14!!! körüli a PH értéke), hanem a szabad klór szintet is. (És akkor lehet, hogy már nem is kell klórsokkolnod.)

Persze, ha a tesztelő szerint 7.0 és 7.6 között van a PH, akkor tökéletes.

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#1529) Vesa válasza cd930 (#1526) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Előbb be kell állítani a PH-t! A színskála mutatja az értékét, ennek megfelelően kell adagolni a PH--t. Ha a PH már jó (méréssel ellenőrizni), akkor mehet a klórsokk. Amíg a PH nem jó, a klór hatástalan.
A 20g-os tablettából adott esetben 2 vagy 3 db is mehet az adagolóba, attól függően, milyen az idő. Ilyen brutál melegben nekem 3db van benne. Klórsokkot este érdemes csinálni, mert letakart medencénél hatékonyabb (nem tud könnyen kipárologni a klór).

A tudomány a valóság költészete!

(#1530) cd930 válasza cd930 (#1526) üzenetére


cd930
aktív tag

Rosszul számoltam. 120g pH- granulátumot adagoltam az 5-6m3 vízhez.
A vegyszer papírja szerint kicsit keményebb víznél ez csak 0,2-0,3-mal csökkenti a pH szintet.
Mennyit kell még, hogy hozzáadagoljak? Még legalább ugyanannyit, de mennyivel nem lövök mellé, ha már jóra szeretném állítani?
Ha hozzáadom a szükségesnek tűnő mennyiséget, mennyi idő után mérhetem újra a pH szintet?
Köszi a mintavételi eljáráshoz a tanácsot, így fogok eljárni.

[ Szerkesztve ]

20+ éve a Prohardveren

(#1531) Vesa válasza cd930 (#1530) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Ezt így mi nem tudjuk, Te látod a vízelemzővel, hogy hol áll a víz PH-d! le kell olvasni a színskáláról az értéket, az más kérdés, hogy ezt nappali fénynél kell, mert este már nem látod, lámpafénynél pedig nem hiteles a szín. Szóval holnap lenne ideális. Nem mindegy, hogy 9-ről kell levinni a PH-t, vagy 7,9-ről. Ennek megfelelően kell adagolni.

[ Szerkesztve ]

A tudomány a valóság költészete!

(#1532) cd930 válasza Vesa (#1531) üzenetére


cd930
aktív tag

A teszter leírása szerint 8,2 érték fölött pirossá színeződik, én elég sötétpirosnak láttam, köze nem volt a színnek a színskála alacsonyabb értékeihez.
A magas pH-t teszi valószínűvé a nyálkásodó medencefenék is.

[ Szerkesztve ]

20+ éve a Prohardveren

(#1533) agyhalal


agyhalal
aktív tag

Sziasztok!

HOME PHT 01 pH mérő mennyire lehet pontos és használható?

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#1534) cd930 válasza agyhalal (#1533) üzenetére


cd930
aktív tag

Valahol olvastam, hogy a kalibráló folyadék vagy reagens elég drága és az olcsóbb készülékekhez nem adnak.
Én is szemeztem ezzel a Somogyi Elektronika termékkel, kíváncsi vagyok, ki mit mond róla.

20+ éve a Prohardveren

(#1535) Piftuka válasza cd930 (#1532) üzenetére


Piftuka
veterán

Milyen csökkentőt használsz? Tömény kénsav?

Bárhogy is... bíbor piros teszter mellett nyugodtan adhatsz annyit, ami 1.0-val csökkenti a PH-t. 7.2 alá nem tudod vinni, mert a piros folyadék min. 8.2-es PH-ra utal.

"Aquila non captat muscas."

(#1536) cd930 válasza Piftuka (#1535) üzenetére


cd930
aktív tag

Auchan pH- granulátumot vettem.
Még hozzátettem egy 150g-os adagot tartalmazó oldatot, utána vártam 10 percet és már rendben van, pH 7,5 körüli narancsos értéket kaptam.
Most keresem, mennyi klórgranulátummal kell sokkolni, mert éjszakára megcsinálnám.
Úgy látom, hogy az 5-6m3 vízhez elég lesz 50g klórgranulátum, amit feloldok pár liter vízben és egyenletesen kilocsolgatom a vízbe.

[ Szerkesztve ]

20+ éve a Prohardveren

(#1537) Piftuka válasza cd930 (#1536) üzenetére


Piftuka
veterán

Mivel már nyálkás a vized az algától, adhatsz neki nyugodtan 80-100 grammot is.

"Aquila non captat muscas."

(#1538) FőDudu válasza Piftuka (#1524) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem kb 11 oraig a haz arnyekaban van, utana felarnyekban, mert raktunk melle egy 4 meteres napernyot ami kicsit arnyekolja. Jo ugy bemenni, hogy nem egsz hamuva a napon, hanem van egy arnyekos felkor.

Ejjel most 17 fok volt, meg nem neztem mennyire ment le.
Tegnap delutan 29 fokos volt a viz kb 1 orakor. Ebed utan jolesett beugrani.
Az tokeletes hofok - ha sut a nap. Egyebken nekem picit keves mondjuk reggel ha epp nem sut oda.

A szomszed nagyobb medenceje nem hul le ennyire - az mar konstans 30 fok folotti hiaba nem takarjak. Ugy tunik a nagyobb viztomegnek (30m3) nagyobb a hokapacitasa es kevesbe hul vissza.

Nalunk gyerek szokta porszivozgatni. Skimmer belso szivo csovere megy egy 5 meteres cso, azzal buvarkodik. Van ilyen kefes fej is, de abbol meg hullik a sorte. Sokaig gondolkodtam mi az a sok feher muanyag szal amit kihalaszok a tetejerol. Aztan mondtak, hogy elovettk azt a szivocsore dughato fejet mit meg sosem hasznaltunk. Na akkor leesett.
Aztan (sajat talalmanykent) fogkefevel vegigmegy az alja es a palast talalkozasanal levo hegesztes utan marado reszen ahol be tudna nyalkasodni a tullogo reszek kozott. kb 2 cm, pont a hajlatban, epp csak fel lehet hajtani a muanyagot. Fogkefe meg pont befer ;)

A vizunk jo, bar most kicsit tultolta a nejem a klort es rendesen rozsaszin a teszterben (3+ mg/l). Mondtam, hogy most 1-2 napig nem kell gyorsklor. Mert az elmult 2 hetben a meleg miatt 2-3 naponta tolt 2-2 20 grammosat a skimmerbe. Csak a biztonsag kedveert. Mert egyszer elkezdett opalosodni.

FőDudu

(#1539) FőDudu válasza Piftuka (#1525) üzenetére


FőDudu
addikt

Klor merobol (tablettas, OBI verzio) volt olyan szortimentunk aminel kellett vagy negyed ora mire jelzett barmit is.

Ma mar illat alapjan tudjuk kb mennyi a klor, a teszter csak ellenorzesi cellal kell.
Vizbe dugjuk a kezunket, megszagoljuk, aztan lehet tudni ha nem eleg.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#1540) FőDudu


FőDudu
addikt

Szomszed meg elkovette azt a hibat, hogy elajandekozta a nagyobb homokszurojet a regi medencevel.

Mert amit a 7,32m-es medencehez adtak az nem tul potens. Bestway 58497

Mivel ez kb 5678l/h ami jo ha 4m3/h valojaban, igy a szurot 24 oraban jaratjak a 30m3-es medenceben. (csinaltam nekik egy fi reles elektromos dobozt, abba van bedugva).
Legalabb a vedelem rendben van. Aztan kiderul meddig birja a pumpa. Max rendelunk neki egy olyat ami nekem van.

Amugy a vizuk jo, tegnap is atmentek ugralni a gyerekek. A mi 4,27 meteres medencenk mar kicsi lett ;)

FőDudu

(#1541) Richard válasza FőDudu (#1538) üzenetére


Richard
őstag

A nagyobb víztömegnek kevésbé ingadozik a hőfoka. Én sem takarom már egy ideje és 29-30 fok között van a hőmérséklete mindig. (40m3)

(#1542) agyhalal


agyhalal
aktív tag

Illetve még egy kérdés... Szerintetek ezzel érdemes még foglalkozni?
Ez a medence oldalának és aljának összeillesztése mellett van, nagyon közel a hegesztéshez.
Ahogy néztem, megsüllyedt a környékén a föld és emiatt megfeszült az anyag, majd elrepedt 2 cm hosszan. Egy éjszaka alatt el is ment 4 m3. Szerintetek a megfelelő talajkiegyenlítéssel meg lehet ezt még úgy csinálni, hogy használható legyen, vagy inkább kuka?

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#1543) FőDudu válasza agyhalal (#1542) üzenetére


FőDudu
addikt

Valoszinuleg kivul/belul megfoltozva meg hasznalhato.

Persze ehhez nem az elozoekben emlitett post-it jellegu vekony tapasz kell, henem OBI vagy egyeb helyen kaphato rendes folt es a hozza valo tubusos ragaszto.

Obiban lattam ilyet amihez adtak 2db foltot is. Azt kivul/belul az adott reszre ragasztva szerintem megjavithato a medenced.

Azt deritsd ki milyen anyag a medenced. Vinil, PP, PE - es annak megfelelo ragsztot hasznalj.

PL ilyet: [link]

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#1544) Vesa válasza agyhalal (#1542) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Nem tudom mekkora a medence, de itt már esélyesen nem az a kockázat, hogy ereszteni fog -ezt még meg lehetne ragasztással oldani valószínűleg-, hanem hogy szakad az anyag a víz súlya miatt. Gondolj egy műanyag zacskóra. Amíg nem sérült, elbír több liter folyadékot, de amint valahol sérül, a sérülés mentén az anyag már nem bírja és szakad szét mint a papír.

Én nem kockáztatnék, főleg ha nagyobb medencéről van szó. Még balesetvszélyes is lehet, ha mondjuk hirtelen kiszakad. Ha van benne gyerek, vinné is magával a víz.

A tudomány a valóság költészete!

(#1545) Aidan85


Aidan85
aktív tag

Sziasztok,
ha túltoltam az első klórsokkot, lehet valamivel hatékonyan csökkenteni azt?
Tegnap dél körül tettem bele és még mindig ennyire lila. A PH-t jól állítottam be tegnap, de elnézhettem valamit a klórgranulátum adagolásánál.

[ Szerkesztve ]

(#1546) agyhalal


agyhalal
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a választ. Igen, én is attól félek, hogy ekkora súlyt már nem fog elbírni és tovább fog repedni idővel.

Nézz tükörbe, hogy neked mi van a homlokodra írva!

(#1547) Piftuka válasza Aidan85 (#1545) üzenetére


Piftuka
veterán

Meg kell várnod, amíg elbomlik. Ne takard le a medencét, járasd a vízforgatót, és vedd ki addig a multitabletta-adagolót a vízből.

Ez természetesen csak akkor igaz, ha a fenti, papír alapú teszter pontosan mér, és tényleg nem bomlott el a felesleges klór.

Megjegyzem, az elmúlt héten én is ezzel küzdöttem. Majdnem 3 teljes nap volt fedetlen, napsütésnek folyamatosan kitett medencében, amíg a 7.500 liter vízhez adott ~30 grammnyi klórgranulátumból a felesleg elbomlott.

A fene tudja... ezer dolog lehet hatással ezekre a kémiai folyamatokra. (Légnyomás, hőmérséklet, szél, a vízbe jutó szennyeződések, stb.)

(Én tablettás teszterrel mérem. Most tértem át a folyadékos változatra. )

"Aquila non captat muscas."

(#1548) Vesa válasza Aidan85 (#1545) üzenetére


Vesa
Topikgazda

Kipárolog idővel!

A tudomány a valóság költészete!

(#1549) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Megvan, hogy hol "kb" a szivárgás. A mértéke, nem jelentős, de zavar. A gyári "illesztésnél", tehát, kapja be, hogy 12 hó a garancia és nem több. :W
Alul van a hiba, de a mérték talán ha van 0,5 cm vízfogyás úgy 4-5 nap alatt, de szerintem sokat mondok.. :U
Ezért le nem engedem a vizet az tuti.

(#1550) FőDudu válasza ANDROID??? (#1549) üzenetére


FőDudu
addikt

Fel centi?
Nalunk ket nap alatt egy csik a mintan ami kb 2 centi.

Azaz tobb a parolgas is annal amit emlitesz.

FőDudu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.