Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Piftuka válasza Steady74 (#398) üzenetére


Piftuka
veterán

:K

Én is belemegyek már 16°C-os vízbe, a ~20-22°C-osat kedvelem igazán, a ~24-25°C-os még elmegy, afölött végem van. Amint olyan langyos a medence vize, azonnal leengedek belőle, és friss csapvízzel visszahűtöm.

(Egyébként mindig akkor szoktuk használni a vízforgatót, amikor nem vagyunk a medencében. Fő az óvatosság. Általában éjjel, és reggelig ment. Annál a kis teljesítményű papírszűrőnél szükség is volt ilyen hosszú üzemre.)

"Aquila non captat muscas."

(#402) Piftuka válasza xXxian (#400) üzenetére


Piftuka
veterán

Melyik típusú az a konnektoros "Fi-relé"? Tudsz bővebb információt is adni róla, kérlek?

"Aquila non captat muscas."

(#403) xXxian válasza Piftuka (#402) üzenetére


xXxian
senior tag

Ilyesmi: [link]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#404) BUZZLGHTYR


BUZZLGHTYR
senior tag

mercedes a170 cdi 2003as autorol mik a velemenyek?
mennyire megbizhato? rohad?

(#405) Piftuka válasza BUZZLGHTYR (#404) üzenetére


Piftuka
veterán

Dízelt én még újonnan sem vásárolnék.

Egyébként ez a "medence" topic, nem a "Mercedes" topic. :N

"Aquila non captat muscas."

(#406) RR-13 válasza Piftuka (#405) üzenetére


RR-13
őstag

:DDD ez jó volt.

Egyébként sikerült venni még 1 szettet a fenti medencéből, így most már 40-ért van 2 szett :U
de még egyik sincs nálam, majd 1 hét múlva hozza ismerős.
Amint kibontottam megírom, hogy mit látok benne :)
Beállítva még nem lesz 2 hónapig biztos, de legalább így van tartalék palást is, ha macskatámadás éri az elsőt. ;]

(#407) ANDROID???


ANDROID???
addikt

A szerkezet melyik lehet jobb a téglalap alapú, vagy a "ovális"?

Mellesleg megérheti a felárat a fekete?

(#408) RR-13 válasza ANDROID??? (#407) üzenetére


RR-13
őstag

Szerintem az ovális, mert a két végére kisebb erő hat, mint a téglalap alakúra, ezáltal "tartósabb" lehet. :U
A fekete meg nem éri meg a felárat... :N csak esetleg akkor, ha a fekete erősebb anyagból van...

(#409) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Lesznek még medencékre akciók, vagy azzal célszerű számolni ami most van?
5,03*2,74
Ilyet találtam ingyen szállítással 180-ért, gondolom addig rendeljem ameddig van készleten, nehogy arról is lecsússzak, igaz?



RR-13: köszi, akkor jól gondolkodtam. A fekete már túl sokba kerül és annak elvileg a medence anyaga erősebb és homokszűrő van hozzá, de az is csak egy kicsi homokszűrő és akkor inkább az ember vesz külön normálisabb homokszűrőt. Lehet csak én gondolkodok rosszul.

(#410) Piftuka válasza RR-13 (#406) üzenetére


Piftuka
veterán

Annyi pénzért 2 szett tényleg nagyon jó vétel. A csomag része a takarófólia is? (Az talán véd valamelyest a macska ellen is.)

"Aquila non captat muscas."

(#411) Piftuka válasza ANDROID??? (#409) üzenetére


Piftuka
veterán

Én is úgy gondolom, hogy megéri egy nagy teljesítményű, jó szűrőt vásárolni hozzá. A kis méretű szűrő éppen arra nem alkalmas, amire szánnád: minél gyorsabban átcserélni a medence teljes víztömegét.

(Persze, ahol folyamatos, 24/7 üzem alatt van a szűrő, ott elegendő a kisebb teljesítmény is. Csak érintésvédelmi, biztonsági okokból én inkább azt választom, hogy csak akkor szűr a berendezés, amikor nem tartózkodunk a medencében.)

"Aquila non captat muscas."

(#412) Piftuka


Piftuka
veterán

Kedves fórumtársak!

Az alábbi cégek közül:

Medence óriás

Medence Diszkont

Medence Shop

Medence.NET]

Mindegy, hogy melyiktől vásárolunk? Ránézésre a kínálat, a szaktudás, és az árak nagyon hasonlóak.

Kérdés, hogy a gyakorlatban melyik a legjobb döntés? (Nyilván akkor szeretném onnan, egy helyről megvásárolni a medencét és minden kiegészítőt.)

Hol a legkorrektebb az ügyintézés, segítségnyújtás?

"Aquila non captat muscas."

(#413) zodes


zodes
aktív tag

Sziasztok!
Egy barátom megkért nézzem meg a medence forgató szivattyúját, mert csepeg. A témában akkor még igencsak laikus voltam (1 hete :) ), azóta sokat videóztam, olvastam. Szeretek kendácsolni, barkácsolni gondoltam neki állok, nem egy nagy történet. :DDD
Szét is kaptam! Jaa a típusa: Kripsol Ondina OK51. Nagy nehezen találtam olasz, spanyol videót, de nagyon részletes és jó. Sajnos teljes tömítés készletet kell cserélni (17.500.-), és hátlapot is (23.800.-), mert valószínűleg volt egy kis szárazon futás és beleolvadt a szén/kerámia tömszelence. Ha már itt tartunk a motort is szét kaptam, a 2 csapágyból csak az egyik kapott vizet, dehát kettőt cserélünk együtt és nem gagyi kínait! Az is lesz vagy 6.000.-
A munkadíj 2 sör és kerti sütés. :DD De így is lesz majdnem egy 50-es! (Ha egyáltalán kapok hozzá alkatrészt, mert az is lehet, hogy 1-2 hónap!!!) Szerintetek vetessek vele egy újat? Úgy látom ezekkel a paraméterekkel (Q=10m3/h), 67 ezertől, 95 ezerig bármit lehet kapni, akár 3 év garival is! A medence épített, uszkve 40 m3-es, van homokszűrő is, szívó-nyomó magasság különbség elhanyagolható (alsó elvétel ledugózva!).
Segítségeteket előre is köszönöm! :R :R :R :R

Gigabyte GA-B85-HD3 rev.2.0 - i5-4460-16GB DDR3-Samsung SSD 840 EVO 120GB Hackli***MacBook Pro (Retina kijelzős, 13 hüvelykes, 2014 közepe)***

(#414) RR-13 válasza Piftuka (#410) üzenetére


RR-13
őstag

Igen, lényegében minden van benne a medence mellett, létra, takaróponyva, alátétfólia, meg a papírszűrő is, amit majd eladok, mert vettem ilyen homokszűrőt még ha nem is itt. :N
Akkor a ponyva véd a macskatámadástól? Az jó hír. :C

[ Szerkesztve ]

(#415) RR-13 válasza ANDROID??? (#409) üzenetére


RR-13
őstag

Amit linkeltél azt nagyon kevés helyen lehet kapni, és ha Neked megéri, akkor vedd meg, mert aztán jön a vásárlási dömping. :K
Azért nézz utána az oldalnak, mert nem magyar oldal! :N
Ehhez, amit linkeltél minden van, és a szűrő sem alapszűrő, még ha papír is. :U

(#416) Steady74 válasza Piftuka (#412) üzenetére


Steady74
addikt

medenceóriást nem javaslom, amíg érdeklődsz, leendő vásárló vagy azonnal válaszolnak minden email-re, ha vásárlás után kérdésed van, esetleg reklamációd, akkor nem válaszolnak csak 4-5 elteltével. Többit nem ismerem.

(#417) Piftuka válasza Steady74 (#416) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszönöm a választ! ;)

Mesélnél kicsit részletesebben arról, hogy a reklamációt nem, vagy nem megfelelően kezelték? Pontosan mi történt?

És a többiektől is köszönettel várom a részletesebb info-t, hogy a fentiek közül melyik üzletből lehet nyugodt szívvel vásárolni!

"Aquila non captat muscas."

(#418) ANDROID??? válasza RR-13 (#415) üzenetére


ANDROID???
addikt

OK, köszi, berendeltem egyet.
Aztán majd meglátom milyen homokszűrővel lesz megtoldva :)
Szkimmer szintén érkezik, 4300-ért intek az is+ 1-2 hozzávaló.
Lábmosó valami 1300 körül a létrára pattintható stb.

Azt nem tudom milyen vegyszereket kell beszereznem és mennyit. :U

Elképzelésem szerint , kap 3 cm hungarocell fedést, aztán arra megy a szettbe rakott alsó takaró, arra a medence. Kell még valami alá? ;)

A medence aljára, hogy milyen takarító eszköz kell azt még nem tudom. :U
Van még ami nincs lefixálva, de majd alakul.

Pl, a szolár melegítőt, ha és a szkimmert rá akarom kötni, csak bízom benne, hogy a csatlakozási pontokhoz elég a csomagban található bilincsek, csatlakozók.. :F

(#419) RR-13 válasza ANDROID??? (#418) üzenetére


RR-13
őstag

Szerintem kb. mindent felsoroltál, ami kellhet, és ami védi és tisztán tartja majd a medencét. :K
Elvileg minden kiegészítőhöz mellékelnek még bilincseket stb, így azoknak össze kell majd passzolniuk a végére. :U
Klór az mindenképpen kell majd, én a 3 az 1-ben tablettát vettem tavaly, amiben klór, algaölő, pelyhesítő van.
50db van egy dobozban, és kb. 1 hétig elég 3 tabletta úsztatóban, ha jól emlékszem. (457x107 cm-es medencéhez)
Pontaqua Aquamulti MINI 1kg

[ Szerkesztve ]

(#420) axioma válasza ANDROID??? (#418) üzenetére


axioma
veterán

Medence aljahoz: korbefutkarozas + vizbe meritett slag egyik veget kidobni, masikkal a kozeperol a szoszt felszippantani. A tobbit a kozlekedoedeny megoldja.

(#421) batman. válasza RR-13 (#419) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
A 457*107 -es medi az minimum 10-12m3! A 3 mini tabletta elméletileg nagyon kevés! Csak azért szólok, nehogy rutinból rakd bele, aztán bezöldülsz. ;)
(#412) Piftuka Medence diszkontból vásároltam csak négy közül, de ott többször is. Nem volt eddig gond.
(#420) axioma A válasz teljesen jó. A lustábbak előbb utóbb katicát vesznek. :B
(#413) zodes A szivattyúra az új árának 60% -át költenéd, és csak alkatrészre? Én nem javaslom.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#422) axioma válasza batman. (#421) üzenetére


axioma
veterán

Nem, a lustak fel sem allitjak a meglevo medencet :)

(#423) RR-13 válasza batman. (#421) üzenetére


RR-13
őstag

Szia. Igazad lehet, de írtam is, hogy ha jól emlékszem..., de akkor ezek szerint nem :N
.. akkor lehet, hogy 4-5 tabletta volt?
Viszont nem zöldült be a vizem (nem is volt nagyon ideje), szép tiszta volt egészen 2 hétig, amikor is visszaküldtem a medencét. :U

(#424) batman. válasza axioma (#422) üzenetére


batman.
senior tag

Jaja. A kettő nem zárja ki egymást. Én téliesítek. Lassan már ki kéne venni a fagytesteket. :DDD
(#423) RR-13 Igen írtad, nem is kötekedésből válaszoltam, csak hogy nehogy egy ekkora medencénél ilyen keveset használj. Abba 6-7-8 db kelett volna, de ez természetesen sokmindentől függ. A mini tabletta egyébként nem gazdaságos csak a "kicsi" medencékben. Ki lehet számolni előre mennyi fog kelleni a szezonban (és utána pontosítani) elképzelhető, hogy jobban megéri 5Kg-os kiszerelésben venni. Százaz pincében, garázsban eláll. Én évek óta itt és ezt szoktam venni. Szerintem BestBuy.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#425) Piftuka válasza batman. (#424) üzenetére


Piftuka
veterán

Köszi az info-t a "Medence Diszkont"-tal kapcsolatban! ;)

Pár kérdés még:
1. Az a "katicabogár" pedig mimanó? Valami önjáró, venturi elven működő medence porszívó berendezés?

2. És még egy... A kombinált tablettákat ugye Ti is állandó jelleggel használjátok? Úgy értem, hogy nem csak olyan módon, mint a klórt, amikor "sokkoljuk" a vizet, hanem annak állandóan benne kell lennie, és amikor feloldódott pótolni kell, igaz?

3. És ha így van, akkor honnan tudom, hogy nem raktam bele sokat? A víz attól is "klór szagú" lesz... Mennyi az, ami káros a bőrre? Ekkora medencében....

"Aquila non captat muscas."

(#426) batman. válasza Piftuka (#425) üzenetére


batman.
senior tag

Nincs mit.
1. Katica. Nem venturi, hanem a szivattyúhoz kell csatlakoztatni, mint a porszívót. Ahogy szívja a vizet, az megmozgat benne egy mechanikát ami hajtja. Bolyong a medencében, tehát össze-visza megy, előbb utóbb mindenhova eljut. Szereti a sima talajt, ha van szinteltérés elakad.
2. Pont ahogy írod. Kombi tabletta csak addig nincs a vízben amíg benne vagyunk, -meg ha elfelejtem. :B
3. Ki kell kísérletezni, mérni-tesztelni lehet, ha túl klóros az sem jó. Abban a méretben a nagy kánikula kivételével 1 tabletta 2 hétig biztos elég. Az adagolón lehet kicsit zárni kell a lamellákat. Ha 40 fok van napokig, 1 hét 1 tabletta..., az is közrejátszik, hogy ilyenkor, ha elmarad a takarás éjszakára, jobban párolog.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#427) RR-13 válasza batman. (#424) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi szépen. :K
Nem gondoltam, hogy kötekedésből írtad volna, egyáltalán nem :N
Valamiért csak kb. 4-re emlékszem, hogy annyit raktam bele az úsztatóba, de aztán lehet, hogy 6db volt. :U

(#428) salieri.


salieri.
őstag

Sziasztok!

Valaki leírná a homokszűrő használati módját? A rovarokat is kiszűri a vízből pl.?Vettem egy 5678l/h szűrőt , hozzá 25 kg homokot. 3.96X0,84-es medencéhez lesz csatlakoztatva.
Köszi előre is.

(#429) batman. válasza salieri. (#428) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
A homokszűrőhöz szoktak adni leírást, abban általában minden benne van. Olyan leírás ami minden homokszűrőre érvényes nem létezik, -illetve túl általános. Ez egy jó leírás, és ez is.
Nyilván a tiednek is van, akkor is ha nem pont ezek közül való.
Igen a bogarakat is kiszűri, viszont ha porszívózol, akkor nagyon ajánlott a szivattyúra egy előtétszűrő. (ha nincs)

[ Szerkesztve ]

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#430) salieri. válasza batman. (#429) üzenetére


salieri.
őstag

Köszi a gyors reagálást. Kérdésem volna még ,hogy szerinted 3.96X0,84 medencébe mennyi mini kombi tablettát tegyek?Eddig 2 db 20 gramm ment bele.Sokkoló klórozást nem csináltam,nem is vettem granulátumot. Elmúlt években elég opálos volt a víz pár hét után. Pedig a vízforgató napi 7-8 órát ment (papírszűrős) Továbbá hetente öntöttem bele 1 dl algaölőt is . Bár ezt szívesen elhagynám.

(#431) batman. válasza salieri. (#430) üzenetére


batman.
senior tag

Az valahol 5-7 m3 között van. A tabletta csomagolásán fel van tüntetve az adagolás. az RR-13 által lentebb linkelt tablettából 3-4 db kell bele hetente. De ez függ a hőmérséklettől, árnyéktól, szennyezettségtől stb… Ha kombi tabletta van benne, akkor nem szükséges + algaölő. Viszont azt azért néha nézni kell milyen savas a víz, mennyi klór van benne, mert ha nincs beállítva, akkor az algastopnak esetleg semmi hatása sincs. Az magában hogy picit opálos papírszűrőnél, elfogadható. Amikor hetekig kánikula van akkor a „tapasztalt” medencések közül is többen opálosodnak, zöldülnek. Nekem is volt, hogy úgy éreztem, már nagyon rutinos vagyok, kisujjamban van a téma, aztán egy-két lazább nap, nem kellő odafigyelés, és már meg is van a baj. A szűrőnek, ha egyszer átforgatta a vizet , és nem lett tisztább, nincs nagy értelme menni. Az 5600l/h-s szűrőnek elég 1,5 óra. (ebben a pórszívózás nincs benne)
Sokkolni csak akkor kell ha algásodik.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#432) salieri. válasza batman. (#431) üzenetére


salieri.
őstag

Porszívóm nincsen, manuálisan szoktam ,futok benne pár kört ,slaggal kinyomatom belőle.Finom por is megjelenik benne,ezt is kiviszi a homokszűrő?

(#433) batman. válasza salieri. (#432) üzenetére


batman.
senior tag

"Finom por is megjelenik benne,ezt is kiviszi a homokszűrő?"
Ha a slaggot ráapplikálod a medencén belülről a szűrő szívócsonkjára, és azzal "porszívózol" akkor esélyes, hogy kiviszi. Ha csak felkavarod akkor mindig marad benne.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#434) salieri. válasza batman. (#433) üzenetére


salieri.
őstag

Köszi, tanulmányozni fogom az útmutatót.

(#435) Piftuka válasza batman. (#426) üzenetére


Piftuka
veterán

Jópofa dolog ez a katica. Bár szerintem én inkább beruházok egy akkumulátoros porszívóra. :)

A tablettát illetően viszont szerintem tisztázzuk... ugye te a nagy tablettára gondolsz? Csak mert úgy tudom, két féle méret van, és nekünk a pici tabletta van most itthon.

Abból egy-egy darab akkora kb. mint egy "Plusz" pezsgőtabletta. Biztos, hogy abból is elég egyetlen darab?

"Aquila non captat muscas."

(#436) batman. válasza Piftuka (#435) üzenetére


batman.
senior tag

Igen a nagy tablettára gondolok.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#437) RR-13 válasza Piftuka (#394) üzenetére


RR-13
őstag

Megjöttek a medencék (közben sikerült még venni, szintén 20-ért +1-et) így ma mindkettőt áthozták nekem.
Bontatlanok voltak, és minden teljesen új a dobozban, használatnak nyoma sincs. :B :))

(#438) Piftuka válasza batman. (#436) üzenetére


Piftuka
veterán

Az mekkora a gyakorlatban? Mint egy hokikorong?

Illetve ezekből a "mini" tablettákból a fentiek függvényében mennyi ajánlott?

"Aquila non captat muscas."

(#439) Piftuka válasza RR-13 (#437) üzenetére


Piftuka
veterán

:C

Örülök, hogy bontatlan és vadonat új volt mindkettő! Kívánom, hogy sokáig használjátok nagyon jó egészséggel!

Én a jövő héten rendelem meg a medencét. Marad a kör alakú, fémvázas INTEX. Annyiban jobb annál, amit Te ismersz, hogy a T elemeket kompozit anyagra cserélték, ezáltal a toldásoknál nem karcolja meg a fém vázszerkezet végeit, így azok elméletben nem tudnak rozsdásodni.

(Persze, ha az ember a rudakat a szezon végén visszapakolja a dobozba, akkor majd figyelni kell, hogy ne ütődjenek egymásnak. Bárhogy is... néhány szezont ki fog bírni, aztán majd legfeljebb lefestem rozsdagátlóval.)

"Aquila non captat muscas."

(#440) batman. válasza Piftuka (#438) üzenetére


batman.
senior tag

A hokikorong az elég jó hasonlat, nagyjából akkora.
A mini tablettákból a dobozon lévő adagolással indits, aztán meglátod.
Kánikulában több kell, és ha jól emlékszem te a vizet is szoktad frissíteni. ;)

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#441) RR-13 válasza Piftuka (#439) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi szépen a jó kívánságot! :B

Érdekes, amit írtál "kompozit anyagra cserélték" ezért meg is néztem :U

"A kompozit T-csatlakozó vízzáróan illeszkedik a csövekhez, így megakadályozza a belső korróziót. Használat közben pedig nem sérti fel a csövek védőrétegét, így a a csövek külső rozsdamentességét is megőrzi."

Na nálam pont ennek az ellenkezője történt tavaly...
Kíváncsi vagyok, hogy milyen új megoldás ez... és aztán lehet, hogy pár év múlva én is visszatérek a fémvázasra. :K

Egyébként a felfújható karimásnál nem szabad a karimába kapaszkodni egyáltalán?
És pl. akkor hogy tudom magam ellökni a medence falától :F Sehogy? :U Köszi.

(#442) salieri.


salieri.
őstag

Sziasztok,3 éve lejárt gyorsklor még elhasználható?

(#443) batman. válasza salieri. (#442) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
Ha nem érintkezett más vegyi anyaggal akkor felhasználható. Valószínűleg csak a minőség-megőrzési idő járt le. Érdemes ezeket a vegyszereket, tablettákat , szezonon kívül is víz és páramentes környezetben tárolni, akkor kevésbé csomósodnak, nem állnak össze esetleg nagy darabokká.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#444) salieri. válasza batman. (#443) üzenetére


salieri.
őstag

Köszi, akkor bátran felhasználom.kezdesnek hány gramm menjen 7 kobmeterhez?

(#445) batman. válasza salieri. (#444) üzenetére


batman.
senior tag

gyorsklor kezdésnek? bezöldült?
Ha külön akarsz vegyszerezni, akkor először állítsd be a PH-t, utána nézd meg a klórtartalmat, ha kevés akkor a dobozon rajta van az adagolás. Miután ezzel megvagy akkor mehet bele az algaölő szintén az ajánlott mennyiségben.
Kombi tabletta az ajánlott, mintha azt írtad volna azt használsz... Néha akkor is kel PH-t mérni, főleg ha sokat van használva, vagy esővíz kerül bele, de alapvetően nem kell vele sokat foglalkoni, csak legyen benne. ;)
Ha van kombitablettád akkor a gyorsklór nem kell, kánikulában tudod elhasználni, vagy ha sokkolni kell.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#446) salieri. válasza batman. (#445) üzenetére


salieri.
őstag

Igen kombinált tablettát használok,de kaptam maradék gyorsklort.ezert gondoltam,hogy elhasználom.tavaly picit feheredett , feltételezem a kevés tabletta miatt volt.

[ Szerkesztve ]

(#447) batman. válasza salieri. (#446) üzenetére


batman.
senior tag

Visszaolvastam. Szóval pár hét után opálosodik.

Indulásnak mérd meg a PH-t és ha tűréshatáron kívül van állítsd be. Ezt a későbbiekben sem árt néha nézni, főleg amíg az opálosodás meg nem szűnik.
Ezek után mehet bele a dobozon lévő adagolás szerinti kombitabletta.
Abban elég jó arányban vannak a vegyszerek, külön semmit nem kell pótolni, algaölőt külön egyáltalán nem!
Ha hetente megnézed (kánikulában 2-3 naponta) látni fogod, hogy ha nem történik semmi extra, a klór normális állandó értéket mutat, ahogy melegszik az idő viszont elképzelhető, hogy a klórtartalom is kezd csökkenni. A PH az mástól is függ, azzal azért kell vigyázni, mert ha elmászik, hiába teszel bele bármit annak a hatása gyöngül.
A medencét takard ha nincs használva, az a klór párolgását is akadályozza.
A gyórsklórt tedd félre a melegebb napokra (akkor jellemzően több klór kell), vagy egy estleges sokkolásra. A homokszűrő az sokat segit az opálosodási problémán.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#448) Piftuka válasza RR-13 (#441) üzenetére


Piftuka
veterán

Amit tavaly rendeltél, ahhoz még ugyanabból az acélból készült "T idomokat" adták.

Abban van logika, hogy a műanyag (elméletileg) nem sérti fel a fémet, de a "puding próbája az evés". :)

Ami a felfújható karimát illet... Ez kicsit összetettebb kérdés.

Először is meg kell találni az ideális keménységet, tehát nem mindegy mennyire fújod fel. Mi anno elég "feszülősre" felfújtuk, ezáltal nagyobb merevséget adott a sok levegő a karimának. (Ha túlfújod, szétrepedhet. Ezt nem lehet leírni. "Érzésre" kell felfújni, és az ujjaiddal ellenőrzini, mennyire feszes. Ha csak egy kicsit tudod összenyomni, "megcsípni" az ujjaiddal, akkor jó.)

"Ráülni, ráfeküdni" direktben nem ajánlott, pusztán azért - majd meglátod a gyakorlatban -, mert annyira lenyomódik, hogy kifolyik ott a víz, ahol lenyomod.

A merevséghez a feltöltés mértéke is hozzájárul. Én mindig addig töltöttem fel a medencét, hogy majdnem a karima középvonaláig érjen a víz. Ez szintén ad az egész szerkezetnek némi merevséget, hiszen a felfújhatós medence lényege, hogy a bele töltött víz feszíti szét, 360 fokban minden irányba.

Annyit viszont nyugodtan megtehetsz, hogy amikor háttal a medencefalnak ülsz, akkor az oldalra kinyújtott kezeidet megpihenteted rajta.

Illetve az is működik, hogy a medencében egy felfújhatós matracon fekszel, és a fejed a karimán pihen.

Ilyen esetekben nem kerül nagy súly a karmára, és nemtud annyira megrogyni, hogy a nyomásponton elkezdjen kifolyni a víz....

"Aquila non captat muscas."

(#449) Piftuka válasza batman. (#447) üzenetére


Piftuka
veterán

- Egy ilyen csomag tabletta hány mérésre elegendő?

- Egyébként múlt héten beszéltem a Medence Diszkont áruház egyik alkalmazottjával.

Szakmailag nagyon értette a dolgát, fejből mondta az egyes termékek típusszámát, és válaszolni tudott minden kérdésemre.

Felemás érzéseim csak azért vannak, mert a kommunikációján nagyon érződött, hogy nem ér rá, és a fenébe kíván engem. Pedig igyekeztem expeditív lenni; előre összeírtam, átgondoltam a kérdéseket, így csak pár perc volt csak a telefonbeszélgetés.

Mivel egész eddigi életemet különféle client facing területen töltöttem, elmondhatom, hogy az ügyfél, a vásárló soha nem érezheti azt, hogy "le akarják rázni".

Mindenesetre az kiderült (ahogyan a honlapjukon is írják), hogy a szűrőüveg a leghatékonyabb, és leggazdaságosabb szűrőközeg. 10 évente kell cserélni.

A "siettetés" miatt viszont elfelejtettem megkérdezni, hogy a gyári vízforgatókhoz jár-e szűrőüveg töltet, vagy külön kell megvenni. :(

- És még mindig nem egyértelmű, hogy az előtét szűrős, vagy anélküli vízforgató jobb-e!?

- No és persze, hogy ha előtét szűrős vízforgatót vásárolok, akkor a csomagban benne van-e annak a papírszűrője, vagy külön kell rendelni, keresgélni hozzá? :F

"Aquila non captat muscas."

(#450) salieri. válasza batman. (#447) üzenetére


salieri.
őstag

Már lejárt a tesztcsíkom szavatossága. Bár össze-vissza mutatott. LIDL-ben lesz most 4k ért ph mérő ,érdemes lehet venni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.