Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1151) LanyUs válasza Piftuka (#1149) üzenetére


LanyUs
senior tag

Arra gondoltam, hogy +15 fokig használatban maradna és nem tudom, hogy ezek a vázas szerkezetek mennyire strapabíróak. Pl. tudnék-e bennük a gumikötéllel úszni?

(#1152) Lanash válasza LanyUs (#1151) üzenetére


Lanash
aktív tag

Szerintem ne köss rá gumikötelet. Süllyesztett medencébe lehet venni ellenáramoltatót. (Lehet hogy van olyan is ami ilyen medencére rakható)

(#1153) axioma válasza Lanash (#1152) üzenetére


axioma
veterán

Ne mar, video volt fent valamelyik magyar uszonorol ami azert nem a leggyengebb terheles aki gumibiliben (felfujhato karimaju) edzett gumikotellel a pandemia alatt... miert ne lehetne jo? Nyilvan kikotni nem a medencehez kell, hanem a medencehez kozeli fix ponthoz, es annyi.

(#1154) LanyUs válasza Lanash (#1152) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ha már annyi energiámba kerül a vízkezelés, takarítás stb., akkor ki szeretném használni én is :) Én viszont úszkálni szeretek. Azon is agyalok, hogy építek köré egy fólia sátrat télen. Át kell gondolni, mert nem szeretnék 3 helyen is betonozni :D

(#1155) GoZoL válasza Piftuka (#1150) üzenetére


GoZoL
senior tag

Nincs mese akkor ezzel esek neki :)

(#1156) Piftuka válasza GoZoL (#1155) üzenetére


Piftuka
veterán

A kérdés, hogy jó lesz-e az hosszú távon!? Hiszen az adott víztömegben újabb adag vegyszer...

Én is éppen azon tanakodom, hogy kár volt egyáltalán a PH csökkentés felé mennem.

Eddig 3x250 gramm citromsav van a medencében, de a PH pár nap alatt itt is felkúszik a mérő erős rózsaszín tartományába.

Emiatt a kombi tabletta is gyorsabban oldódik... 3-4 nap alatt minimálisra zsugorodik. (Igaz, a meleg vízben a klór is nagyon gyorsan bomlik. A víznek alig van klórszaga. Sőt jellemzően semmi.)

Én pedig már érzem a bőrömön az irritációt. Tegnap már egy kicsit zavarosabb is volt a víz, szóval adtam neki még egy kis extra klórt megint... mostanra a zöme talán el is bomlott.

Szóval ez a probléma a "mínuszozgatással". Majd' 4 hétig, amíg nem raktam bele csökkentőt, a víz tükrös tiszta volt mindig, heti 1 klórsok, kombi tabletta 5-6 nap alatt oldódott.

Majd már az első "frankóra" beállított PH után (250 gramm citromsav) pár nap múlva élénk vörös PH-t mért a teszter. Előtte csak ~7.8 körüli értékek voltak jellemzőek.

Erős a gyanúm, hogy a víz TA értéke nálunk is bőven 120 feletti. Ahhoz viszont nincsen megfelelő mérőm. (Igazából nem is tudom, melyik eszköz tudná 100% bizonyossággal, pontosan megmérni.)

Summa summarum:

Megvárom a megrendelt szivattyút, leengedem a víz nagy részét, adok egy klórsokkot, és amikor megfelelő szintre süllyedt a szabad-klór, megy bele a kombi tabletta, és ennyi. Ahogyan eddig.

Nem vesződöm a PH csökkentésével, és kénsavat pláne nem akarok tenni bele.

"Aquila non captat muscas."

(#1157) Lanash válasza axioma (#1153) üzenetére


Lanash
aktív tag

Igazad van. Nekem azért nem jutott eszembe, mert a medencém mellett nincs olyan fix pont ahova ki merném kötni.

(#1158) GoZoL válasza Piftuka (#1156) üzenetére


GoZoL
senior tag

Én pl érzem a klór szagot, kombi tablettát használok csak de nekem nem oldódik gyorsabban, 1 hétnél tovább tart egy kicsit. A PH magas rózsaszín, a klór értékem meg alacsony. Még tiszta a víz, nem zavaros.

(#1159) axioma válasza GoZoL (#1148) üzenetére


axioma
veterán

Probald itt kikeresni: [link]

(#1160) Piftuka válasza GoZoL (#1158) üzenetére


Piftuka
veterán

Ha érzed a klór szagát, akkor az azt jelenti, hogy van (akár egészen sok) szabad-klór a vízben.

A klór értéked tehát nem alacsony, hanem a magas PH mellett nem tudja pontosan mérni a teszter. Nekem a legelső feltöltés után, az első méréskor a ~7.8-as PH mellett el sem színeződött a klór tesztelő. Pedig hát egy igen tisztességes (100 gramm granulátum) klórsokkot követően mértem rá.

Ha pedig tiszta a víz, és nem is irritál benneteket, akkor az a legjobb. :K

"Aquila non captat muscas."

(#1161) szabifotos


szabifotos
senior tag

Sziasztok!
Idegösszeomlásra tudtok valami jó trükköt? :D
Szóval: Így néz ki a medencénk, kb. 1 hét után.


Granulátumot, és Kombi tablettát szórok bele. Nem méricskélem, csak a kis kupakjával szórom.
A kombi tabletta a leírás szerint 20.000 literhez van, ezért negyedelem és ha az úszóban elolvadt majdnem, akkor teszek újat.




Valamint öntöttem még bele kétségbeesésemben egy nagymedencét ápoló emberke ajánlására ilyet:


Mit csinálok rosszul? Mit csináljak másképp?
Szomszédban eggyel nagyobb medence van, és le sem takarják, mégsem zöld. :(
Minden évben megjelenek itt a fórumban, és minden évben ugyan ez van, pedig folyton próbálkozom...
Ma le lesz engedve. Szívesen várok tanácsokat, hogy ne csak 1 hétig tudjunk fürdeni.

(#1162) SUPREME7 válasza szabifotos (#1161) üzenetére


SUPREME7
őstag

Ez durva :Y Vízforgatás mivel van megoldva?

(#1163) Lanash válasza szabifotos (#1161) üzenetére


Lanash
aktív tag

Megbocsáss, de ez uhhh :Y
Leg fontosabbak elsőre:
1. tedd félre ezeket a szereket!
2. (takarítsd ki) töltsd fel a medencét csapvízzel és mérd meg. Víztesztelő
3. vegyél pH-minus, klórtablettát, és a leírás szerinti adagolást követve először a pH-t állítsd be (adagolás után várj egy kicsit mert lassan fejti ki a hatását), majd a klórt
4. vizet napont min. 2x-3x át kell forgatni. Vízforgató kapacitása és a víz mennyisége határozza meg, hogy ez mennyi időbe fog telni. Ha papírszűrős a forgatód akkor naponta érdemes átmosni, de szerintem max 2 hetet bír egy papírszűrő.
5. takarás! Hiába az kell. Alga legjobb barátja a meleg és a napfény.
6. ha ez mind megvan akkor mehet bele pelyhesítő és algaölő

Azért az OBI-s linkeket raktam be mert ha jól látom akkor a kombi tablettád az az. Persze ettől még lehet mást venni, máshonnan (akár sokkal olcsóbban).

(#1164) pelenka35


pelenka35
őstag

Sziasztok! Tegnap leengedtem a kis medencét (2000L) mert a vihar nindent belehordot. Mivel szoktátok a belsejét pucolni mielőtt elteszitek téli álomra? :R

Gamertag:Rob3rt75

(#1165) szabifotos válasza Lanash (#1163) üzenetére


szabifotos
senior tag

Köszi a segítséget. A gyári vízforgatóval van forgatva, szinte éjjel-nappal megy egyébként.

(#1166) LanyUs


LanyUs
senior tag

Elolvastam a létező összes netes cikket, de nem jutok előrébb a merev falú vs. csővázas medence kérdésben. Egy biztos: 200e körüli inverteres hőszivattyú kell! Egyrészt a mostani idő miatt és a fürdőzési időszak meghosszabbításához. A lányok fáznak 30 alatti vízben.
Jelenleg szereltettem egy keverő szelepes csapot közel a medencéhez, feltöltöm a 300 literes gyermek élménymedencét, majd 2 nap múlva ellocsolom a szivattyúval.

(#1167) egyedülülő


egyedülülő
őstag

Sziasztok!

Most hallottam egy érdekes dolgot. A boltba ahol rokon dolgozik, bejött egy fazon, hogy himalájai sót keres a medencéjéhez. Azt borogatják a puhafalú medence vízébe és tökéletesen algátlanít stb.

Erről hallott valaki valamit?

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#1168) spiky03 válasza egyedülülő (#1167) üzenetére


spiky03
veterán

Én hallottam. Egyik haver mondta, h látta egyik kollégájánal.
Meg valami só lámpát is hozzá és csak az van a vízbe semmi más, és tiszta.

Megjött a Dewan teszt csikom.
Azt hittem 7 ezerért valami komolyabb tesztert kapok. :DDD és nem olyat mint amit vettem 1500ert Ph tetszter.
Nah sebaj.
Megmertem és világos kék. Vasárnap lett beleontve a heti adag.

Így holnap még belemehetek ugyan?
Vasárnap van a heti öntés napja.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1169) Piftuka


Piftuka
veterán

Nem "sólámpa". :N

Sóbontó készülék. ;)

A vízforgatóval van "láncba kötve", és a rajta átfolyó víz NaCl tartalmából a klórt elektrolízis segítségével elbontja, klórgázt fejleszt, amely a vízben oldva elvégzi a csírátlanítást.

Számos előnye van a hagyományos, klórgranulátumos fertőtlenítő megoldáshoz képest, kezdve a lehető legkisebb bőrirritációval, a sós víz bőrre és hajra gyakorolt jótékony hatásáról.

Én is éppen az elmúlt időszak medencés tudnivalóinak olvasgatásai hatására döntöttem el, hogy idén már nem, de jövőre nagy valószínűséggel vásárolok egyet a medencéhez.

"Aquila non captat muscas."

(#1170) RR-13 válasza Piftuka (#1169) üzenetére


RR-13
őstag

Jó dolog ez a sóbontó, de iszonyatos árakon vannak. :Y
Talán még ez a "legjobb" áron van a többi ilyen készülékhez képest.

[ Szerkesztve ]

(#1171) spiky03 válasza RR-13 (#1170) üzenetére


spiky03
veterán

Annyi mint egy vizforgato :)
De ha azr nézed h ebbe utána csak a só kell akkor már nem olyan vészes. Ami nem olyan drága nem?
Pl nekem a 10 literes Dewan kerül kb 10 ezerbe és az 1 hónapig elég ha nem kell hétközben utántölteni. 3 hónap alatt ott vagyok, hogy 30 ezer.

Lehet jövőre beprobalom én is ezt a sós cuccot.
Szezon végén lehet lesz még akciós is. :D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1172) Piftuka


Piftuka
veterán

Én úgy vagyok vele, hogy ha tényleg minimális szinten tarthatom a medencevíz vegyszerezettségi szintjé ezzel az eszközzel, akkor nem drága.

Az egészségnél semmi nem fontosabb. Az én bőrömet irritálja a klór, szóval ha csökkenthetem a víz szabadklór tartalmát ezzel a módszerrel, akkor az remek.

Egyébként jól mondod Spiky... Most már komolyabb medencés cuccokat majd csak ősszel, vagy télen lesz érdemes vásárolni. :K

Emlékszem, tavaly is milyen olcsó árakon adtak egy csomó terméket a medencés webáruházak. Az egyik ~170.000-es homokszűrős vízforgató 40.000 forint körüli áron, hobbi medencék párezer forintokért...

"Aquila non captat muscas."

(#1173) spiky03


spiky03
veterán

Ma reggel úgy néz ki kezdek megint opalosodni. :(((
Tegnap mértem ugye Dewan szintet és kevés volt.
A reggel öntöttem bele a heti adagot, amúgy holnap lett volna esedékes.
Raktam bele Algi-cidet is reggel. Ezt mondjuk csütörtökön kellett volna, akkor telt le az 1 hét, de gondoltam majd hétvégén ötök bele mert akkor még tiszta volt a víz.
Úgy érzem itt hibáztam.

Holnapig kiderül tisztul e a víz.
Nem tudom ha ontok bele egy kis hipot az segitene e? Ma amúgy sem megyünk bele max holnap.

Egész héten le volt takarva.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1174) Sn00k


Sn00k
veterán

Sziasztok,

Vettünk egy , ilyen kerti medencét Bestway Fast Pool medence szett 305 cm x 76 cm.
Ehhez keresnék valami leeresztő adaptert, amit hozza tudok csotlakoztatni, majd ahhoz a slagunkat...
Neten nézegettem egy helyen 2 helyen találtam de persze sehol nincs készleten.
Erre gondoltam [link] Tudna esetleg valaki infót honnan lehetne beszerezni , ilyen átalakítot ? Köszi

3njoy the Lif3

(#1175) Piftuka válasza spiky03 (#1173) üzenetére


Piftuka
veterán

Azért a medencédben van némi víz is a vegyszeredben? ;] :P

"Aquila non captat muscas."

(#1176) Piftuka válasza Sn00k (#1174) üzenetére


Piftuka
veterán

A biztonság kedvéért nézd meg még egyszer a medence csomagolásában, mert gyárilag adnak hozzá egy csavarmenetes slagcsatlakozót.

Ha a te szettedhez mégsem volt, akkor sem a fentire van szükséged. Hanem egy ilyen eszközre:

Intex medence leeresztő adapter

Intex medencéhez leeresztő idom gyorscsatlakozással 10201
--> Erre csak rá kell húzni a 0,5 colos, vagy 1 colos átmérőjű kerti slagot.

Vagy:
Intex 2" átalalkító 32-es és 38-as gégecső csatlakozáshoz #10849
--> Erre nagyobb átmérőjű slagot, és gégecsövet is (bilinccsel) tudsz csatlakoztatni. De nézd meg, mert csak olyan medencéhez jó, amelyen szabványos, 38 mm-es, menetes a leeresztő nyílás.

A régi, 305 cm-es Bestway, felfújhatós peremű medencénken például olyan volt. A mostani 4 méteresen "beépített", nem mobilis, de gyárilag kész megoldás. (Tehát nincsen szükség hozzá adapterekre.)

A gyári, medencéhez adott leeresztő szelep egyébként a fenti kettő kombinációja. 38 mm-es, menetes "kupak", rajta egy fix "slagráhúzós" csőr.
(Ugyanilyet adnak a homokszűrős vízforgatóhoz is a "C" ágra, a visszamosáshoz/öblítéshez használt slag csatlakoztatására.)

Kérlek, nézd el nekem, de sehol nem találok képet róla. De talán el tudod képzelni... ;)

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#1177) RR-13 válasza spiky03 (#1171) üzenetére


RR-13
őstag

Igazatok van végül is, mert hosszabb távon megéri, de most 50 ezrem nem lenne így hirtelen rá. :(
Talán majd ősszel kicsit lemegy az ára, és akkor elgondolkodom rajta. :K

Egyébként a Bestway vízforgató nekem "csak" 35 ezerbe került, és ezért én ahhoz mérten kicsit sokallom most az 50 ezret. :U

(#1178) Sn00k válasza Piftuka (#1176) üzenetére


Sn00k
veterán

:R

3njoy the Lif3

(#1179) spiky03 válasza Piftuka (#1175) üzenetére


spiky03
veterán

Persze:DDD
2 hete cseréltem amikor ugyan így elkezdett opalosodni vagy mit.
Meg már csak Dewant meg Algi-cidet használok semmi mást.

Az a fura, hogy most amikor bele öntöttem a Dewant utána nem lett már az a büdös szaga mint a múltkor.

Ki érti ezt :U

Nézek egy Pht rögtön, hogy az mit mutat.

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1180) spiky03 válasza spiky03 (#1179) üzenetére


spiky03
veterán

Tegnap este magas volt a Ph, raktam bele csökkentőt.
Ma meg már alacsony lett :DDD
Plusz az opalosodas vagy mi még mindig jelen van.
Lehet ebben a nagy melegben nem tesz jót neki, hogy folyamatosan le van takarva?

Engedtem rá egy kis friss vizet.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1181) Piftuka válasza RR-13 (#1177) üzenetére


Piftuka
veterán

Sok is az 50.000 forint. Azért várok vele őszig-télig. Hátha lesz egy jó kis akció ezekre is... ;)

"Aquila non captat muscas."

(#1182) spiky03 válasza Piftuka (#1181) üzenetére


spiky03
veterán

Én is azt teszem, aztán reméljük a legjobbakat.

És ilynkor nem kell akkor a vízbe semmi sem csak a só és kész?
Se Dewan, se alga ölő?

A só elintéz mindent?

Ez ugye megint az opalosodas kezdete?
link

Ettől bele lehet menni ugye?
Mert azért martoznek ebben a 35 fokban.
A víz teteje meg 32 fokos.

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1183) Piftuka válasza spiky03 (#1180) üzenetére


Piftuka
veterán

Szerintem olvasd el a fenti hozzászólásomat. ;)

Annyi fejlemény történt, hogy mégsem kellett a vizet lecserélnem. Már kedden, és szerdán is néztem teszt jelleggel (a leeresztő csapon, hogy az aljából vegyem a vizet, hiszen a ponyvát sem akartam leszedni), üveg pohárba véve a mintát, és bizony tükrös tiszta volt a víz.

A klórsokk, a homokszűrős vízforgató járatása kb. napi 10 órában, és hogy visszahűlt 34˘C-ról 27.5°C-ra a víz, megtette a hatását.

Csütörtökön, amikor visszatért a kánikula, levettük a ponyvát. Annak tetején volt kb. 80-100 liter esővíz.

Most nem vacakoltunk a lemeregetésével, így a ponyva leemelésekor a nagy része belefolyt a medencébe.

Mivel az esővíz savas (főleg itt Fehérváron, kánikula után a nagy forgalomnak és könnyűiparnak köszönhetően), frankónk "belőtte" a PH szintet is ideálisra. :DDD

Rámértem... 7.4... tökéletes. :K A klórsokk hatása még élt... kb. 3.0 volt a szabadklór, de a víz ismét tükrösen tiszta. (Tegnap már 29°C-os, ma szerintem már 30-31°C... mindjárt megyünk csobbanni.)

És még egy érdekesség, csak hogy érzékeltessem, hogy "en bloc" mennyire tiszta nálunk a víz.

A homokszűrő 3 héttel ezelőtti első beüzemelése, és 2 héttel ezelőtti első átmosását követően azért sárgás-zöldes víz ment a csatornába a visszamosás-öblítés fázis alatt, és a szűrésre kapcsolásnál még kicsit a medencébe is. Erről itt írtam részletesen.

Nos, a fent említett opálosodás megtapasztalása, és klórsokk előtti homok visszamosás-öblítés eredménye gyökeresen más volt.

A "default" 2.0 Bar nyomásról mindössze 2.4 Bar értékre ment fel a vízforgatóban a nyomás 7 nap alatt. Hozzáértők már ebből tudják, hogy abban a homokban bizony alig van szennyeződés.

A visszamosás első másodpercében sem sárgás-zöldes víz jött ki, hanem enyhén opálos. Egy perc után tükrös tiszta, átlátszó. (Üvegpoharat használok a vizuális ellenőrzéshez.)

Öblítéskor már tükrös tiszta volt. És újraindításkor immár természetesen a medencébe sem lökött vissza semmi sárgás vizet.

Hogy minek köszönhető ez?

- Jó minőségű csapvíz
- A medencét mindig azonnal és állandóan letakarjuk ponyvával, amikor nem tartózkodunk benne. Tehát a szél nem hord bele semmit, de még rovarok, levelek sem kerülnek bele. (Fürdés közben minimális, amit hálóval rámeregetve simán kiszedek.)
- Medencébe csak tisztán, lezuhanyozva megyünk bele, és csak papucsból kilépve. Tehát semmi koszt, földet, szennyeződést nem viszünk bele
- Nem használunk napvédőt, testápolót a medencés fürdéshez. Semmi ilyen jellegű szennyeződés ne kerüljön a vízbe.
- A vízforgató naponta 2x átforgatja a vizet. A fenti hozzáállásnak köszönhetően sok dolga nincsen.

És nincsen szükségünk se szkimmerre, sem porszívóra.

Én nem vagyok vegyészmérnök, sokat tanultam itt Batman és más fórumtársaktól, a FB medencés csoportban is pár hozzáértőtől, és szakmai cikkeket olvasva.

Ennyi a "titok" szerintem.

A tiszta csapvizet, arra vigyázva, minimál klórozással, takarással tisztán tudod tartani.

A fenti "opálosodásos" esetet is csak arra tudom fogni, hogy valószínűleg akkor a klór szinte teljesen eltűnt a vízből, és a durva forróság hatására már 34°C volt a víz. Szinte "megbuggyant".

De lám... egy klórsokkal és szimpla szűréssel 2 nap alatt visszahoztam tükrös tisztára.

Már egyszer - tényleg a legnagyobb jóindulattal - javasolta Neked Batman és a többiek, köztük én is, hogy ne szenvedj a vegyszerekkel (megbocsáss, a Te medencéd vizébe én bele se mennék).

Én részemről utoljára adom azt a jótanácsot - és hidd el, a legnayobb jóindulattal -, hogy engedd le a vizet, hozass ~20.000-30.000 forintért (kétlem, hogy ennél többe kerülne) 7-8 m3 tiszta csapvizet lajtoskocsival a medencédbe, adj neki klórsokkot, aztán kombi tabletták és takarás mellett használd, élvezd a vizet. Ennyi. :K

Ha inkább a bizonytalan eredetű, állandóan "megboruló", vasas-dzsuvás kútvízzel, Dewan-nal, hipóval, sósavval, stb. szeretnél szenvedni, és ilyen vízben fürödni, akkor attól tartok, hogy Neked itt sajnos senki nem fog tudni már segíteni! :(

A FB csoportban is éppen mostanában olvastam több ilyen sztorit, és bevallom elképesztőnek tartom, hogy sokan azért szenvednek a kútvízzel, mert sajnálnak ~3.000-5.000 forint értékű csapvizet a 3-4-5 méteres hobbi medencéjükbe.

Igen... tudom, hogy Nálatok nincsen csapvíz a telketeken, ezért javasoltam a lajtoskocsit. Az valamivel drágább (mert benne van a szállítási költség is az árban). De az egészséged, nyugalmad megéri. (Ráadásul szeirntem vegyszerre már többet költöttél.)

Viszont FB csoportban többen X hét szenvedés után adták fel, aztán kiderült van vezetékes, tiszta vizük is. A kúttal csak "spórolni akartak" ahogyan írták... 3.000 forintot (8 m3 víz, 4 méteres medence)... hát gratulálok minden ilyen érintettnek!

Hát így.

A legfontosabb az egészség, és a racoionalitás; amely módon a medencédet üzemelteted. (És a célja ugyebár az volna, hogy élvezd, ne bosszankodj...)

"The choice is yours". ;)

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#1184) spiky03 válasza Piftuka (#1183) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi a kimerítő választ. :)

Az biztos, hogy klór eltűnt benne mert ugye az nincs is, mert a Dewan az klormentes.

Csak azt nem értem h a szomszédban akkor miért nem ilyen a víz?
Ő le se takarja, csak úgy van simán és ő is csak Dewanozik.
Mondjuk nála zöldülni szokott, nálam meg eddig egyszer sem zödült be. Csak ugye barnult amikor a kombi tablettát használtam még. Akkor azon kívűl semmi más baja nem volt, opalosodas sem.
Az is fura, hogy most a Dewan után semmi kellemetlen szag nem volt, ami még pár hete jelentkezett.
Nálam is folyamatosan le van takarva, igaz mi nem zuhanyoztunk a bemenetel előtt meg volt rajtam naptej is.
Az újra töltés óta nem is volt benne senki sem.
Nem sajnálom én a csapvizet csak a kutvizzel való töltés kényelmesebbn volt, mert ugye az ott van mellette nah meg három kútból hamar megtelik a medence. :)

Amúgy igen én is azt gondolom, hogy a nagy melegben ahogy le volt takarva már megbuggyant a víz és azért kezdett el opalosodni. De majd engedek rá friss vizet, mert ma még csak egy picit engedtem.
Mértem Dewant az rendben van benne most.
A vizforhaton 6 órát megy 6 óránként.

Jah meg ami megint fura volt, hogy a leengedes után vissszamostam és oblitettem a vizforgatot de nem jött ki belőle piszkos víz, hanem tiszta volt az is.
A vizforgatasnal a nyomás a normális értéken van.

Nah de gondolom nem én vagyok az egyetlen aki kutvizzel akar medencezni.

Meg mi a biztosíték arra ha csapvizzel töltöm fel, akkor nem lesz ugyan ilyen? Mert ha Dewant használok akkor klór ugyanúgy nem lesz benne. Vagy akkor már mehet bele a kombi vagy quatro tabletta?

Nah mindegy majd kitapasztalom, hogy mit hogyan. Ez az első medencés évem, van mit tanulni még. :D

Amúgy az opalosodason kívül semmi baja a viznak. Jó most talán a Ph 6.8 lett.
Tisztább mint a Balaton :DDD

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1185) Piftuka válasza spiky03 (#1184) üzenetére


Piftuka
veterán

Ha csapvizet használsz, akkor a vassal, miegymással legalább (jó esetben) nem kell vesződnöd.

Egy klórsokk, mehet bele a szükséges kombi tabletta is, aztán ha lesz is némi vas-klorid a vízben, azt 2-3 nap alatt tisztára szűri a vízforgatód. Nagyobb teljesítményű homokszűrős még hamarabb.

És ahogyan említettem, amikor ennyire nagy a forróság, és a víz is ilyen meleg, gyakoribb klórozás lehet szükséges. Az opálosodás alga. Ha napolajjal bekenve, izzadtan mentek a vízbe, koszt is visztek bele, stb., akkor még előbb hajlamos kialakulni.

Ha pedig elfogy a klór a vízből (meleg vízben az elbomlása gyorsabb), akkor ilyen "pocsolya" vízben még a takarás ellenére is megindul az algásodás. (Ez volt nálam is a fent ismertetett esetben.)

A kombi tabletta klórtartalma nem alkalmas a klórszint nagymértékű növelésére. Az arra való, hogy a már megfelelő szintre csökkent klórt ott is tartsa a megfelelő értéken.

30°C feletti vízhőmérsékletnél, a vízmennyiséghez ajánlott tabletta darabszámot tartva ez képtelenség.

Ezért kell a klórgranulátum. Azzal egy kis "gyorsklórt" neki, aztán szűrés, és rendben lesz pár napig. A klórozás szükségességére és mennyiségére egy idő után rárérzel majd.

Nem kell túlzásba vinni. A cél a csírátlanítás, nem az, hogy napokig ne mehess be a vízbe bőrirritáció nélkül.

Eleinte én is kimértem a (~100 gramm a beüzemelés után, fenntartó gyorsklórozásra ~40-50 gramm), most már csak "szemre" adagolom. Hiszen tudom, mennyi a kimért 100 gramm. Ahhoz tudok viszonyítani.

Majd belejössz te is. :K

Most már egyébként megint 31-32°C a víz. Kellhet a gyakrabb gyorsklórozás. Erre kell figyelni.

"Aquila non captat muscas."

(#1186) Lanash válasza Piftuka (#1185) üzenetére


Lanash
aktív tag

Ez mind jó, de Ő amint elkezdett klór tablettázni meg kombi tablettát használni, barna lett a vize és büdös is volt ha jól emlékszem. Akkor rakott bele Dewant, de akkor meg sok lett a vegyszer. Szerintem nem éri meg a kútvízzel szórakozni, mert sokkal többe kerül a vegyszer mintha sima vizet raktál volna bele.
@spiky03
Ne aggódj senki nem úgy születik, hogy azonnal tud mindent, ebbe is bele kell jönni/tanulni. Én pl. 2 naponta mértem most a vizet. Ha kell teszek bele pHt vagy klórt, de mérem, hogy mennyi kell.

(#1187) Piftuka válasza Lanash (#1186) üzenetére


Piftuka
veterán

"Szerintem nem éri meg a kútvízzel szórakozni, mert sokkal többe kerül a vegyszer mintha sima vizet raktál volna bele."

Ha figyelmesen elolvasod, mindazt amit írtam, akkor láthatod, hogy én a kezdetektől a csapvizet javasoltam neki, és ezekben a hozzászólásokban is éppen arról írok...

"Aquila non captat muscas."

(#1188) Vertigo18 válasza Piftuka (#1187) üzenetére


Vertigo18
addikt

Kb. 10 évvel ezelőtt kútvízzel töltöttem fel a medencét. Azóta már ez a harmadik medencém, de soha többé azzal!

Az egész fekete árnyalatú lett pár nap alatt, hiába is kezeltem bármivel, hiába volt bármilyen vízforgatóm. Amint kicseréltem a vizet csapvízre, semmi baja nem volt többé...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#1189) Steady74 válasza Vertigo18 (#1188) üzenetére


Steady74
addikt

Kút víz hiába tiszta szemre, hiába jó a növényeknek, tele lehet más szennyeződésekkel. Bevizsgáltatni 40-50k, egy 16m3 medencét feltölteni csapvízzel meg 20k (kb, nem pontos). De azt tudjuk, hogy nem az egyszeri feltöltés a költség, hanem a folyamatos üzemeltetés.

(#1190) spiky03


spiky03
veterán

Ha jól értettem akkor a klór az mindenképp kell a vízbe ha csap ha kút?
Mert ugye a Dewan az pl klórmentes fertőtlenítő. De ha pl a csapvizhez is azt használnám akkor ahoz is kell kombi tabletta mondjuk. De akkor meg megint az van, hogy "sok" vegyszer lesz benne, nem?

Vagy ha maradunk a sós gépnél ott meg nem kell belle semmi egyéb a són kívül? Mert ha jól olvastam az csinál klórt is meg az algák ellen is véd.
Vagy még akkor oda is kell egyéb cucc bele?
Mert ha tényleg csak az kell akkor majd egy őszi akcióban jó lenne megcsipni egy olyat és akkor minden gond meglenne oldva. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1191) Steady74 válasza spiky03 (#1190) üzenetére


Steady74
addikt

Nekünk egy kivételtől eltekintve, mikor megfeledkeztem a kombi tabletta pótlásáról, amikor opálos lett a víz, kizárólag csak kombi tabletta van a szkimmerben és a lebegő adagolóban. És tiszta a víz, bogarakat meg fűszál darabokat kell kiszedni a medence aljából, hetence 1X porszívózom, és kész. Papíros forgatóm van.

(#1192) Lanash válasza Piftuka (#1187) üzenetére


Lanash
aktív tag

Tudom, láttam. Ez egy megerősítés akart lenni felé. :DD

(#1193) Piftuka válasza spiky03 (#1190) üzenetére


Piftuka
veterán

Vagy maradsz a klórmentes fertőtlenítőknél, és valószínűleg muszáj leszel kombinálni egyéb kiegészítő vegyszerekkel (pelyhesítő, algásodást gátló folyadék, stb.), vagy a klórozás és a kombi tabletta vonalon indulsz el.

Utóbbi szerintem "sallangmentesebb" megoldás. Nem ismétlem magamat, leírtam a lényegét.

A sóbontó mellé pedig elvileg nem kell más. Ám ebben az esetben én is csak a felhasználói tapasztalatokra hagyatkozhatom, személyes megtapasztalás hiányában.

"Aquila non captat muscas."

(#1194) Piftuka válasza Lanash (#1192) üzenetére


Piftuka
veterán

Értem. Csak tudod, amikor egy hozzászólásomra írt válaszod így kezdődik: "Ez mind jó, de...", az a magyar nyelv szabályai szerint egy állítás tagadása. ;)

Nevermind... a lényeg, hogy mindnyájan a csapvizet javasoljuk. :K

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#1195) SUPREME7 válasza Piftuka (#1193) üzenetére


SUPREME7
őstag

Nekem a dewan18 és Algi-Cid-en kívül nem megy bele más, dewan koncentráció is olyan jól bírja, hogy 2 hét után tettem bele és akkor se a teljes adagot, mert nem "ürült ki" teljesen, szóval szerintem ehhez képest az állandó tablettázás teljesen időrablónak tűnik, ráadásul feloldódik-nem oldódik, ha nem egyenletes a ph már nem annyira hatásos stb, én nagyon meg vagyok elégedve a dewan vonallal. Egyszer raktam bele dinaxos ph mínuszt mert kicsit magas volt, egyébként lassan egy hónapja frankó a víz, szerintem a kolléga el van átkozva :D Lehet a kedves szomszéd szórakozik a vízével :DDD De tényleg lehet nem kéne erőltetni a kútvízet.

(#1196) spiky03 válasza SUPREME7 (#1195) üzenetére


spiky03
veterán

Hát nagyon úgy néz ki. :DDD
De jövőre kipróbáljuk a csapvizet aztán kiderül. Nah meg hátha lesz olyan só bontos cucc akcióba akkor lehet beruházok arra.

Amúgy jó meleg a víz a medencében, 32 fokos.
Ph picit alacsony 6,8 körül van.

Lehet nem kellett volna beleontenem a megmaradt negyed dobozt, amikor magas volt.

Most ph plusz kellene meg klorsokk ahogy olvastam, hogy újra tiszta legyen a vízem.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1197) spiky03 válasza spiky03 (#1196) üzenetére


spiky03
veterán

Nah tettem 2 db kis klór tablettát az adagoloba és felesre nyitottam.
Kíváncsi leszek csinal e valamit a vizzel.
Mert a medencés boltba nem jutottam el, hogy a klór sokkhoz vegyek cuccot így a szomszéd adott 2 tablettát. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1198) SUPREME7 válasza spiky03 (#1197) üzenetére


SUPREME7
őstag

-

[ Szerkesztve ]

(#1199) spiky03


spiky03
veterán

Most meg szakad az eső:DDD.
Nem baj legalább emel a Phn.

Most megnézem mi történik majd a vizzel.
Aztán majd jövőre kipróbáljuk a csapvizet, hogy azzal mennyire válik majd be.

Idén már szerintem nem cserélek, meg már lehet bele se megyek.

Még a múlt héten terveztem, akkor még tiszta volt, de sajnos egyéb teendők miatt nem jutottam bele.

Mindegy még tanulom, tapasztalom ezt a szakmát. :)

Kösz mindenkinek az infókat. :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#1200) Reaper


Reaper
őstag

Sziasztok, vettem egy 305ös Bestway medencét, frankó takaróval. Egy gond van ezzel csak, hogy fa alatt van a medence és amikor vettem le a fóliát sikeresen beleborítottam a leveleket.
Namármors körbejártam, amit ismertem Praktiker, OBI, Bauhaus, a netet is körbejártam, de ilyen tisztító készletet nem találtam, mindenhol elfogyott.
Valaki tud esetleg valami helyet, ahol még lehet? Vagy valami házi megoldást? Van a medencéhez egy pici kis vízforgató szivattyú, azt fel tudom használni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.