Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) batman. válasza spiky03 (#600) üzenetére


batman.
senior tag

Stabilnak tűnik. Talán a falátvezetők főlé is állhatsz holnap reggel a vízzel.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#602) spiky03 válasza batman. (#601) üzenetére


spiky03
veterán

Az. Nem nagyon mozog már.:)

Kell hosszabb cső a kivezető részhez.:D

link

Mert ettől azért távolabb szeretném tenni. A befolyos rész az még engedne.

Jó vastag csövet adtak hozzá. Vastagabbat kaptam mint a szomszéd az övéhez, igaz az egy kisebb verzió.

Beraktul bentre a tabletta adagolot is. 4 db 2,54 cmes tabletta megy bele. Meg 4 állásba lehet tekerni, hogy mennyire szivárogjon.

Jah meg nem kell a 10 méteres hosszabbító elég rövidebb is, mert a szivattyú mellé tudom majd be egy T elosztóval az meg ezen az oldalon van a kishaznal.
Úgyhogy viszem vissza a Bauhausba és veszek egy kisebbet.:D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 - Ticwatch Pro 2020 WearOS okosóra + extrák!

(#603) spiky03 válasza spiky03 (#602) üzenetére


spiky03
veterán

Szerintem olyan 5-6 méteres cső lenne elég.
Nem tudom az a szívó résznél elég lehet e.

Vagy hagyjam ott ahol van csak csináljak rá valami fedelet, vagy csak takarjam le fóliával oszt' jóvan?:DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 - Ticwatch Pro 2020 WearOS okosóra + extrák!

(#604) batman. válasza spiky03 (#603) üzenetére


batman.
senior tag

A szivattyút nehogy fóliával takard le!
Kell járnia körülötte a levegőnek.
Egyszer felejted levenni róla és egy perc alatt túlmelegszik. :K

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#605) spiky03 válasza batman. (#604) üzenetére


spiky03
veterán

Amíg nem üzemel addig lehet ugye?:)

De szólok a szomszédnak, hogy vegye le a sajatjatol mert ő úgy használja.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 - Ticwatch Pro 2020 WearOS okosóra + extrák!

(#606) RR-13 válasza spiky03 (#602) üzenetére


RR-13
őstag

Vastag csövet adtak hozzá, mivel én már ezt tudtam, mert kivettem a dobozból a csöveket, ezért is írtam, amit.
Képzeld el ezt 16-18 méteren:D
Mennyi víz menne át rajta.. ezért írtuk, hogy az más sok lenne a szivattyúnak.
Amennyiben fele ilyen vékony lenne a cső, akkor akár 2x6 méterre is elvezethetőek az ágak :K
Viszont elvileg, akkor most is ez lesz 2x5-6 méter kb.

Persze, amíg nem üzemel addig jó is ha letakarod a szivattyút :K

[ Szerkesztve ]

(#607) spiky03 válasza RR-13 (#606) üzenetére


spiky03
veterán

Igen.:)
Hát nem vettem hosszabb csövet, mert egy 6 méteres a Bauhausban 15 ezer volt.:D
Úgyhogy marad kb ott és oda szerkesztek valami védelmet. Meg visszavittem a 10 méteres hosszabbítót és vettem helyette egy 5 méterest mert az is elég lesz így, hogy a közelebbi konektorba megy.
Konnektorba dugato fi relet nem láttam, csak simat ahhoz meg villanyszerelő kellene.

A házban van életvédelmi kapcsoló az nem elég?:) Azon a körön van a kishaznak az áram is, csak van ott is egy külön kismegszakító.

Holnap még rátöltök vizet meg majd hétfőn délelőtt és utána délután már szerintem be is indítom a vízforgatót.

Jah de vettem hozzá saját letakaró ponyvát, azzal elvileg majd könnyebb lesz mint a mezőgazdaságival.

Úgyhogy ha esetleg valakit érdekel akkor a mezőgazdasági ponyva eladó lesz.:)

Már csak majd a víz melegitést kell megcsinálni és kész is leszek.:)

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 - Ticwatch Pro 2020 WearOS okosóra + extrák!

(#608) batman. válasza spiky03 (#607) üzenetére


batman.
senior tag

Már írtam: Az ami a képen volt az nem mezőgazdasági fólia, hanem takaró fólia.Arra való, hogy valamit: farakás, sóder, stb, megvédj a ráhulló falevelektől, guanótól, egyébtől, igazán nem is vízálló. Majd, ha veszek újat, akkor lefényképezem, a mostanival nem dicsekednék. :N

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#609) spiky03 válasza batman. (#608) üzenetére


spiky03
veterán

Jojo tudom nah.:)
De már mindegy vettem most rá gyárit az már csak jó lesz.:)

Már azért várom, hogy használhassam is mert eddig csak költöttem rá, és még tablettám nincs bele.:D
De szerintem elindulok majd a szomszéd dewanjaval.

Meg a szuruhoz adott adagolóba 4 db tabletta fér. Gondolom akkor annyi elég bele egy kombibol?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 - Ticwatch Pro 2020 WearOS okosóra + extrák!

(#610) batman. válasza spiky03 (#609) üzenetére


batman.
senior tag

Jojo tudom nah.:)
:C
Meg a szuruhoz adott adagolóba 4 db tabletta fér. Gondolom akkor annyi elég bele egy kombibol?
Nekem úszó-adagolóm van, abból is a nagy. Most indításnak 2 db 20 dkg-os jégkorong méretű tablettát tettem bele. Teljesen nyitott lamellákkal. (lusta voltam PH-t mérni)
Ez, ha nem lesz pillanatok alatt kánikula akkor 1-2 hétig a többszöröse annak ami kell.
A tablettád dobozán van az adagolás, az szerint csináld. Ha nem fér annyi a szűrős adagolóba, akkor ki kell várni, mennyi idő alatt oldódik fel benne, és azután lehet javaslatot tenni + úszó-adagoló vásárlására. Eltudom képzelni, hogy elég lesz, mert hamarabb oldódik. :K

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#611) embe


embe
nagyúr

Üdv Urak!
Látom indul a szezon. :DDD Nekem is lassan be kellene üzemelni a medencét.
Szűrőhomokról is ment a diskurzus látom. Üveg nem lenne jobb? Azon morfondírozok, hogy le kellene a homokot arra cserélni.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#612) RR-13 válasza embe (#611) üzenetére


RR-13
őstag

Üdv. Igen itt már mindenről ment a téma :D
Az üvegen én is gondolkodtam, de mivel a kvarchomok is "ugyanazt" tudja, és az üveg kb. 3x drágább, ezért maradt a homok :K Meg a homok az újrahasznosítható is :)

(#613) embe válasza RR-13 (#612) üzenetére


embe
nagyúr

Állítólag jobbak a szűrési és egyéb tulajdonságai. Ezért vetődött fel, hogy váltani kellene.

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#614) RR-13 válasza embe (#613) üzenetére


RR-13
őstag

Igen ezt én is olvastam, de valaki az ellenkezőjét írta, szóval nehéz eldönteni, hogy valóban a kb. 3x-os árát megéri-e még, ha egy picit is jobb a szűrési tulajdonsága. :N

(#615) batman. válasza embe (#613) üzenetére


batman.
senior tag

Állítólag drágábban lehet eladni, gondolom részben ezért nyomják.
Ha minden igaz amit állítanak, akkor kisebb tartályba kevesebb szűrőközeg elég ugyanahhoz a szűréshez. Ismerős tavaly váltott fémpalástos 3,6x1,2 kör medence 15 liter körüli tartálya van (steinbach), nem vett észre változást.
Szerk: Én nem fogok váltani, így is kristálytiszta a vízem, mit várhatnék pluszt? Tíz évente kell cserélni álítólag. Hát én nem fogok semmilyen szűrőközeget sem 10 évig bennehagyni a szűrőmben....

[ Szerkesztve ]

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#616) Piftuka válasza batman. (#531) üzenetére


Piftuka
veterán

:R Jól emlékeztél.

Azt követően vettem fel a kapcsolatot a gyártókkal, importőrökkel, és Bestway vonalon ellentmondásosak voltak a vélemények.
A további info INTEX és Marimex oldalról igazolta, hogy ezek ugyanazt a szabványt használják. :K

Amúgy a Bestway szűrő lett a befutó.

- Homokból van preferált márka & szemcseméret? Ahonnan a medencét rendeltem, és az ALZA-nál nincsen készleten homok.
Van tippetek honnan, melyik terméket érdemes rendelni, hogy reálisan valamikor a jövő héten ide is érjen?

"Aquila non captat muscas."

(#617) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Ma beüzemelésébe kezdtem az első fémvázas medencének. Annyi bajom lenne vele, hogy a leírás szerint a lábai egyenesen, merőlegesen kéne álljanak, de nekem állandóan a talpaknál belefele húzza ferdére őket. Mit csináltam rosszul?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#618) RR-13 válasza Piftuka (#616) üzenetére


RR-13
őstag

Akkor nem a digitális időzítős INTEX? ;] :N

Most már hármónknak van ugyanolyan szűrője pár hét alatt :D

Szűrőhomokból 0,4-0,8mm-es kellene, és ilyet javaslok, legjobb áron, és itt.
Viszont helyette elvileg csak ilyen van készleten, de ez is jó, mert én ilyet vettem személyesen az Auchanban! :K

[ Szerkesztve ]

(#619) batman. válasza Piftuka (#616) üzenetére


batman.
senior tag

Szűrőhomok legyen az a lényeg, ha van választék akkor az égetettet vedd mert az "steril". Én ezt személyesen szoktam, lehetőleg medencés boltban. Eddig kb. 5 különbözőt próbáltam, mind ugyanaz.

(#617) V.Stryker Szia! Több konstrukció van, vagy bővebb leírás, vagy inkább egy fénykép lenne jó, amire érdemben lehetne reagálni.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#620) V.Stryker válasza batman. (#619) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Próbálom mozgatni, kihúzni őket merőlegesre, mert már 1/3-ig van vízzel, de mindig visszacsúsznak.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#621) spiky03


spiky03
veterán

Nah ma megint ratoltoztem a vízre.
Már a kifolyót ellepte, de a befolyóig még nem töltöttem fel. Azt majd holnap.

Beletettem a nagyon szép unikornisos vízhőmérőt.:D jelenleg 18 fokos a víz, hát nem túl meleg.:D

Meg néztem egy tesztcsikot amit vetten, nem lett meglepő az eredmény, hogy egy érték sem jó. Mert még nincs benne semmi cucc csak a víz.

Kérhetek kombi tablettára tippet amit Auchan van Bauhausba lehet venni?
És olyan ami 2,5 centis mert akkora fér a szűrőhöz kapott adagolóba.:) Így akkor azt használnám és nem vennék másikat.
Gondolom az is megfelelő? A befujo cső végén van a medencében.
Meg is találtam a képet.:)
A piros karikát nem én raktam rá, nem azt kell nézni hanem a szivattyút.:)
link

Köszönöm ismét a segítséget.

Jah fedesre meg tegnap az indexes forumot olvasva láttam egy olyat, hogy csak a kisresz van lefedve ahol az áram van, a nagyobb része, amiben a homok meg a nyomásérzékelő van az szabadon van.
Úgyhogy lehet valami ilyesmi lesz mert nagy "bodet" nem tudok neki építeni mert közel van a medencéhez.

Huu de várom már a jövő hétvégét, hogy belemenjek.:D remélem addig melegszik is pár fokot a napon.

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 - Ticwatch Pro 2020 WearOS okosóra + extrák!

(#622) RR-13 válasza V.Stryker (#620) üzenetére


RR-13
őstag

Majd ha "tele" lesz vízzel akkor alul a víz elvileg kitolja a lábakat szintbe. :K
Legalábbis nekünk tavaly így volt.

(#623) RR-13 válasza spiky03 (#621) üzenetére


RR-13
őstag

Amit a képen mutattál az szerintem nagyon kicsi ház a szivattyúnak :Y
Biztos, hogy 1,5x akkorát terveznék neki, hogy levegőt is kapjon "szegény".

Elvileg mi is jövő hétvégén megyünk majd bele elsőnek, de mi csak pénteken kezdjük összeállítani. :K

(#624) batman. válasza spiky03 (#621) üzenetére


batman.
senior tag

Szerintem bármelyik kombi tabletta jó. Mondjuk én a 20 dekásat veszem, és medencés boltban, de véleményem szerint egyik kutya másik eb. Ha olyan adagolód van amibe a kis tabletta való, akkor azt vedd! :K
A képen a szivattyú van fedve. Azt tudni kell hogy a szivattyúk motorja melegszik. Ha teljesen beburkolod akkor adsz rá esélyt, hogy megfő.
(#620) V.Stryker Ha vízszintben van akkor jó eséllyel ki fog egyenesedni, ahogy RR-13 fórumtárs is írja.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#625) Piftuka válasza RR-13 (#618) üzenetére


Piftuka
veterán

Nem az INTEX, mert teljesen jogos, amit Batman fórumtársunk írt az alkatrészutánpótlásáról. Az INTEX vízforgatóhoz nem adnak gyárilag hollanderes átalakítót sem, és még drágább is.

Köszi a tippet a szűrőhomok kapcsán mindkettőtöknek!

Nálunk a városban csak 2-3 vállalkozás foglalkozik medencékkel (ők is inkább a "profi" telepített vonal, illetve egyikük csak kültéri nagymedencék fedésére szakosodva), de felhívom őket hétfőn, hogy van-e készleten nekik homok.

"Aquila non captat muscas."

(#626) Piftuka válasza V.Stryker (#620) üzenetére


Piftuka
veterán

Én nem értem, miért nem ilyen jellegű lábat alkalmaznak a keretes medencék esetében!?

Talán a "botlásveszélyt" minimalizálják vele... Ám a képen látható megoldás legalább stabil, és biztosan nem tud a függőleges rúd "maga alá fordulni".

"Aquila non captat muscas."

(#627) RR-13 válasza Piftuka (#625) üzenetére


RR-13
őstag

Akkor, ezek szerint tényleg van hollanderes átalakító a Bestway szűrőhöz?
Ha jól emlékszem az első perctől kezdve a Bestway szűrőt ajánlottam én is. :U

(#628) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Köszönöm a tanácsokat, megvárom míg tele lesz, és akkor megigazgatom őket. Aztán lesz a mi lesz, így marad.

Amúgy, hol lehet szerezni ilyen könyököt a szűrőhöz, hogy ne két egyenes kosár legyen, hanem legalább egy könyök és akkor elvileg körbe körbe forgatja a vizet. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#629) spiky03 válasza batman. (#624) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi a tippeket.
Lehet holnap bemegyek a medences boltba ami van nálunk. Mondjuk a szomszédoknak elvileg ott ajánlották a Dewant.

Igen azt gondoltam, hogy azért kell neki szellőzés is. Nem akartam teljesen beburkolni.
Egyik haver meg azt mondta, hogy ezek úgy vannak megcsinálva, hogy bírják a vizet és le se kell fedni. Neki pl tavaly nem volt lefedve és ment napi 24 órát.

Szerintetek ha csak holnap indítom be a vizforgatot az még nem késő? Tegnap lett töltve a medence meg holnap töltöm még a befuvo szelep fölé.
Jah meg holnap lesz benne tabletta is csak.
Vagy már ma is inditsam el attól, hogy nincs a vízben semmi?

Kérdés
A swimmerrel mik a tapasztalatok?
Szomszéd eladta nála nem vált be, de pl haver meg azt mondta, hogy nála meg igen és nem volt semmi bogár a vízen mert begyűjtötte mindet.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 - Ticwatch Pro 2020 WearOS okosóra + extrák!

(#630) RR-13 válasza spiky03 (#629) üzenetére


RR-13
őstag

swimmer: nagy részét begyűjti, pár bogarat nem...., jól kell felszerelni.
Olvastad, amit a szivattyú házára írtam (kb. ugyanazt írta batman. is) :F

[ Szerkesztve ]

(#631) spiky03 válasza RR-13 (#630) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi az infót, akkor lehet nekem is bekellen szerezni egyet ha azt mondod te is, hogy hasznos. Nah meg egyforma szivattyúnk van.:)
Szomszéd mondta, hogy lehet neki nem szívott rendesen és azért nem gyűjtötte be.

Mi a helyes felszerelési módszer?

Igen olvastam.;)
Így el is vetettem azt a verziót.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 - Ticwatch Pro 2020 WearOS okosóra + extrák!

(#632) RR-13 válasza spiky03 (#631) üzenetére


RR-13
őstag

A swimmer magasságát kell megfelelően beállítani :K
Kb. a vízszinttel egy magasan kell lenni a swimmer tetejének, hogy a bogarakat betudja "szívni", de ki már ne menjenek belőle, és vízszintesen kell beállítani, nem ferdén. :K
Amennyiben fogy a víz és nincs utánpótlás egy ideig, akkor érdemes lentebb engedni ilyenkor, hogy igazodjon a vízszint magasságához.

[ Szerkesztve ]

(#633) spiky03 válasza RR-13 (#632) üzenetére


spiky03
veterán

Értem.
És van ajánlott típus belőle?
Vagy amit épp látok az Auchanban/Bauhausban az jó lesz?

És akkor tényleg begyűjti őket és nem kell annyit halozni?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 - Ticwatch Pro 2020 WearOS okosóra + extrák!

(#634) batman. válasza spiky03 (#633) üzenetére


batman.
senior tag

Nincs ajánlott, a beállítás a lényeg ahogy RR-13 mondja.
Ha erős a szivattyú akkor frankón letakarítja a tetejét.
Az enyém ilyen, csak most még tiszta.

(#632) RR-13
Nem swimmer, hanem skimmer (szkimmer) vagy nem te kezdted hanem spiky03? :))
Nem lényeg, csak ne így szokjuk meg.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#635) RR-13 válasza spiky03 (#633) üzenetére


RR-13
őstag

Tavaly én alapszintű ilyen szkimmert vettem :U
Most viszont már ilyet vennék, ami majdnem ugyanolyan:K Több pézt nem adok érte :D

(#636) RR-13 válasza batman. (#634) üzenetére


RR-13
őstag

Igen mondjuk Ő írta így, és én meg átmásoltam a hülyeséget 3x is... :W
Ritkán használom ezt a kifejezést, észre sem vettem, hogy nem jól írja... :U
jó mondjuk közben telefonáltam is, és félkézzel képeket próbáltam facen küldeni, de az meg nem ment át...

[ Szerkesztve ]

(#637) spiky03 válasza RR-13 (#636) üzenetére


spiky03
veterán

Elnézést mindenkitől, hogy rosszul írtam.
Még új vagyok medence témában.:)

@batman.
Azért a tiéd már más szint.:) Ahogy látom a medence is.

@RR-13
Köszi a tippet én sem szanok rá többet.:)

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 - Ticwatch Pro 2020 WearOS okosóra + extrák!

(#638) RR-13 válasza spiky03 (#637) üzenetére


RR-13
őstag

Nem történt akkora baj, mert a másik szó is értelmes volt amúgy :B
batmannak még a szkimmerje is komoly igen! :C

(#639) Lanash


Lanash
aktív tag

Sikerült betonozni, mérések szerint jó lett. A medencét ma elkezdtem felállítani. Következő rész a vízforgatónak a kis ház. Medence mellé pedig egy szaletli ami emeletes lesz.

(#640) RR-13 válasza Lanash (#639) üzenetére


RR-13
őstag

Szép lett a betonozás :K
Hány cm vastag kb.? És van benne betonvas? :U

(#641) Lanash válasza RR-13 (#640) üzenetére


Lanash
aktív tag

10cm 16-32 es kavics van alatta, és 10cm vastag beton (4mx4m). Van benne vasalat, rácsos és magam kötözgettem össze :DDD

(#642) RR-13 válasza Lanash (#641) üzenetére


RR-13
őstag

A 10cm az elég lesz, de ha van benne betonvas is, akkor nem reped majd meg :N
Nekem is ilyet kellene 4,5x4,5 méterest, de nincs rá 50-60 ezer :(

(#643) embe válasza V.Stryker (#620) üzenetére


embe
nagyúr

A hungarocellt szerintem ki fogja szakítani a láb. De ne legyen igazam!

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#644) spiky03


spiky03
veterán

Elmentem a helyi medencés boltba és ezeket ajánlották:
link
Mert mondtam, hogy semmilyen értéke nem jó most a víznek.:D

Mondta, hogy akkor először öntsem bele a phs cuccot, kb fél kilót. Vödörben feloldva öntsem szét a medencében.
Majd kb fél óra múlva beletehetem a 4 db tablettát az adagoloba.
Ezekek elvileg lassan oldódók, így lehet a legnagyobb résre kell kinyitnom majd.

Épp most töltöm a piros csíkig.:)
Utána be ízesítem és indítom a vizforgatot is.

Jelenleg 20 fokos a teteje a hőmérő szerint, remélem szombatig azért még melegedni fog. Végig rajta hagyom a fóliát.

Megnéztem mindenhol vízben van a medence korlátai. Középen van egy picit csak elmaszva de még a csikon belül van.:)

Gondolom már nem nagyon fog mozogni ha benne lesz a víz.

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 - Ticwatch Pro 2020 WearOS okosóra + extrák!

(#645) batman. válasza spiky03 (#644) üzenetére


batman.
senior tag

Jól mondja a medencés. Mennyi volt a PH?

(#639) Lanash
Jól néz ki.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#646) spiky03 válasza batman. (#645) üzenetére


spiky03
veterán

Piros volt a tesztcsikon.
Az ha jól emlékszem 7.8 volt.

De rögtön csinálok még egy tesztet.

Most ezt mutatja:
link

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 - Ticwatch Pro 2020 WearOS okosóra + extrák!

(#647) spiky03 válasza spiky03 (#646) üzenetére


spiky03
veterán

Már nem tudtam szerkeszteni az előzőt, elnézést.

Az nem baj, hogy a szűrők nem egyenesen állnak, hanem így ferdén?
link

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 - Ticwatch Pro 2020 WearOS okosóra + extrák!

(#648) batman. válasza spiky03 (#646) üzenetére


batman.
senior tag

Ránézésre a 7,2 -höz közelebbinek tűnik mint a 7,8 -hoz. Így monitoron keresztül elég nehéz. De nem hiszem, hogy durván rossz. Klór az látszik, majd kell bele, de az van a kombi tablettában.
A csöveket alá kell támasztani, hosszútávon nem maradhat így.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#649) spiky03 válasza batman. (#648) üzenetére


spiky03
veterán

Most kevertem be a fél kiló cuccot.
Akkor ne öntsem bele? Vagy baja nem lesz?

Jaja a tablettaba van minden.:)

Igen gondoltam valami fával alá támasztom.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 - Ticwatch Pro 2020 WearOS okosóra + extrák!

(#650) batman. válasza spiky03 (#649) üzenetére


batman.
senior tag

A legelső teendő a medence vizének kémhatásának beállítása. Ezt a pH érték mutatja egy 0-14 fokozatú skálán, melyen a 7 a semleges érték. Ez alatt az érték alatt a víz savas, fölötte lúgos jellegű. A medencékhez ajánlott pH-érték kissé lúgos, mivel az emberi szem pH-értéke 7,5 körül van. A 7,2 alatti pH-érték csípi a fürdőzők szemét és korrozív hatású, így ez alatti érték nem ajánlott. A 7,8 fölött sem ajánlott, mivel ez szintén kedvezőtlen a szemnek és a klórozó szerek hatékonysága is nagymértékben csökken. De öntsed, esetleg két részletben. Az sem jó ha a átesel a ló másik oldalára.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.