Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#901) Piftuka válasza Chal (#896) üzenetére


Piftuka
veterán

:R

"Illetve tetszik benne, hogy a három fő elem szabadon cserélgethető (motor, tartály, szelepfej), mert "szabványos" mindegyik. Szóval ha bővíteni kellene, vagy cserélni, akkor viszonylag könnyen megoldható."

Ez tényleg fontos szempont. Én egyelőre nem akartam belevágni a Bestway-nél drágább vízforgatók világába. Majd he meglesz az épített medence, ahhoz nyilván ahhoz illő szettet fogok alkalmazni.

Addig erre a pár szezonra reményeim szerint ez a medence és vízforgató is tökéletes lesz.

"Aquila non captat muscas."

(#902) Piftuka válasza Steady74 (#900) üzenetére


Piftuka
veterán

Ha a vízben volt kombi tabletta még, akkor az jó, mert tartalmaz pelyhesítőt. Ami nálad jelentkezett az nagy valószínűséggel alga.

A klór (vagy az algaölő) elpusztítja, lesüllyed a medence aljára, és össze tudod porszívózni.

Így néz ki egyébként? --> Fotó

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#903) Steady74 válasza Piftuka (#902) üzenetére


Steady74
addikt

kb igen.

(#904) Lanash válasza Steady74 (#903) üzenetére


Lanash
aktív tag

Zöldes/barna akkor az lehet alga. Porszívót neki :DD

(#905) Steady74 válasza Lanash (#904) üzenetére


Steady74
addikt

hát azt még venni kell... kicsi a szűrőnk (papiros) arra nem megy rá az intexes automata, kézit meg még nem vettem. Hétvégi feladat adott. Kapható valahol valamilyen jó kézi kis porszívó?

(#906) Lanash válasza Steady74 (#905) üzenetére


Lanash
aktív tag

Én Auchanba vettem olyat amire slagot kell kötni, feleségem meg varrt hozzá olyan zsákot ami a kis szmötyiket is megfogja.

(#907) spiky03


spiky03
veterán

Ma kész lett a vizforgato fedese is. :)
A teteje levehető, 4 oldalt alul szellőzik.

link
link

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#908) Piftuka válasza Steady74 (#905) üzenetére


Piftuka
veterán

Én a Bestway, vagy Intex akkus porszívót javaslom ebben az esetben.

Az említett "venturi" elven működő (slaggal üzemeltethető) megoldások is jók, és olcsók, de hátrányuk, hogy sok friss vizet juttatnak a medencébe, mire végzel annak takarításával.

Emellett a gyári gyűjtőzsákjukon simán átmegy az említett elpusztult alga. Amúgy a szívóereje nagyon erős.

"Aquila non captat muscas."

(#909) pelenka35


pelenka35
őstag

Nyálkásodik a medence belseje ez minek az előjele? Köszönöm

Gamertag:Rob3rt75

(#910) SUPREME7 válasza spiky03 (#907) üzenetére


SUPREME7
őstag

Wow, ez tökjó, akartam is kérdezni, hogy vízforgató mennyire IP védett, érdemes-e fedett helyre tenni, bár gondolom a csövei nem sok mozgásteret engednek, tehát medence közelében kell lennie valahogy, tehát valami hasonló mókolás kell-e. Bestway homokszűrős - elvileg IPX5, tehát valamennyire vízállónak kell lennie, legalábbis eső állónak, de talán nem önti el a kertet semmi :)

Egyébként nem tudom ki javasolta az Alzán, de köszi, még tudtam rendelni belőle 36K-ért, ennyit megért, és már nem is rendelhető. :R

[ Szerkesztve ]

(#911) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Sziasztok! Egy 400x200x81 vázas medencének elég ha csak a lábait vízszintezem? Tehát a váz lesz vízszintes, a talaj egyenetlenségeit pedig valami polifoam szerűséggel próbálom a medencetest alatt kiegyenlíteni?
Valahogy úgy gondoltam, hogy alulra ahol nagyobb mélyedések vannak, azokat kitöltöm polifoammal, arra menne egy erősebb takarófólia, arra vastagabb polifoam, erre kerülne a medence teste. A lábak alá térkövek mennének.
Most valami átmeneti megoldás kell, aztán jövőre majd lesz stabil alap az egésznek.

(#912) xXxian válasza gilfoyle (#911) üzenetére


xXxian
senior tag

A pilifoam nem annyira jó ötlet. Pontosan azért, mert összenyomható. A nagyobb gödröjket valami tömörebb dologgal célszerű kitölteni, polifoam sehol se legyen mondjuk 1 cm-nél vastagabb.

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#913) spiky03 válasza SUPREME7 (#910) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi, hozott anyagból dolgoztunk. :D
A lábak volt étkező asztalbol származnak a polikarbonát meg maradék.

Elvileg védettek, mert egyik haver pl a tavalyi szezont úgy nyomta végig, hogy nem volt neki letakarva.
Pl nekem is a héten egyik nap esett és nem takartam le.
De azért jobb a békesség ezért csináltunk neki fedelet. :)
Ott van alatta a kültéri hosszabbító is, így az sem ázik.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#914) Piftuka válasza pelenka35 (#909) üzenetére


Piftuka
veterán

Algásodás. Arra utal, hogy lecsökkent a medencében a szabad klórtartalom. Klórsokkolással segíthetsz rajta.

Az alga sajnos ilyen! Fény hatására, klór hiányában gyorsan elszaporodik. Ezért érdemes folyamatosan, mindig letakarni a medencét használaton kívül (egy sötét fóliával), és figyelni, hogy mindig legyen elegendő mennyiségű klór a vízben.

"Aquila non captat muscas."

(#915) Piftuka válasza SUPREME7 (#910) üzenetére


Piftuka
veterán

Fentebb írta Batman. fórumtársunk, hogy az UV sugárzás tudja nagyon gyorsan tönkretenni a vízforgató műanyag részeit.

Első sorban ezért érdemes lefedni. Mert egyébként az eső elvileg nem árt neki.

Mindazonáltal az ilyen "ketrec" azért is praktikus, mert elemeli a földtől, és amikor esik, akkor nem sárban, vízben "tocsog" a vízforgató.

Sok féle megoldás megfelelő... ha valaki nem akar vesződni a barkácsolással, akkor egy műanyag szerszámtároló doboz, vagy valami ahhoz hasonló alkalmatosság is tökéletes a célra.

Arra kell figyelni, hogy az egyik oldala nyitott legyen, vagy legalább a szivattyú közelében, esetleg az ellentétes oldalon legyen egy-egy megnyitás, hogy az eszköz szellőzni tudjon.

"Aquila non captat muscas."

(#916) ANDROID???


ANDROID???
addikt

Tegyük fel, kap (bevizsgálatlan) kútvizet a medence, az rögtön megkapja a ph mérés után a megfelelő vegyszerezést, tuti be fog barnulni?

(#917) egyedülülő


egyedülülő
őstag

Mi a legolcsóbb módja a ph és klórszint ellenőrzésének?

"Ha lenéznénk az űrből a földre, nem látnánk az országhatárokat. Csak egyetlen kis bolygót látnánk."

(#918) Lanash válasza egyedülülő (#917) üzenetére


Lanash
aktív tag

[link]
vagy ehhez hasonló

[ Szerkesztve ]

(#919) Lanash válasza ANDROID??? (#916) üzenetére


Lanash
aktív tag

Barnulás a vas tartalomtól függ.
Bevizsgálatlan kút vízben szerintem ne fürödj. Vannak olyan területek ahol életveszélyes anyagokat tartalmazhat a víz.

(#920) ANDROID??? válasza Lanash (#919) üzenetére


ANDROID???
addikt

Olyan szinten vidék, hogy nagyon. :)

(#921) gilfoyle válasza xXxian (#912) üzenetére


gilfoyle
őstag

Nem nagyok az egyenetlenségek, max 2-3 centiről beszélünk, azok sem hirtelen mélyülő "lyukak".
Ezek csökkentésére gondoltam... Nyilván a medencetest felveszi a formát, csak nem akarom h nagyon egyenetlen legyen a terhelése.

(#922) ANDROID??? válasza gilfoyle (#921) üzenetére


ANDROID???
addikt

Nálam is vannak fél centik itt ott, kíváncsi leszek, hogy mennyire fogja megterhelni a szerkezetet.
Ugyanis, megy alá az xps (3cm), gyanítom "ropizni" fog, mert az alatt is van rés itt- ott, lassan két órája a talajt egyengetem alatta homokkal, de most van az hogy elég. Járjunk szerencsével. :K

[ Szerkesztve ]

(#923) SUPREME7 válasza Piftuka (#915) üzenetére


SUPREME7
őstag

Köszönöm, világos, akkor nekem is ki "kell" találnom valamit, a fedett terasztól néhány méterre lesz a medence.

Újabb kérdés: tudunk valamit erről?
https://www.obi.hu/apolas-tisztitas-tartozekok/poliszferikus-szurogolyok-fowclear/p/4126256

Gondoltam kvarchomok helyett. Csak könnyebb kezelni, nem kell 25kg-os motyót pakolászni (eleve elvileg csak a 25kg-os zsák harmada kell bele)

Ez is kibír egy töltéssel egy szezont?

(#924) xXxian válasza SUPREME7 (#923) üzenetére


xXxian
senior tag

Igen. Felejts el ezeket a vackokat ha jót akarsz magadnak.

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#925) SUPREME7 válasza xXxian (#924) üzenetére


SUPREME7
őstag

Maradjak a homoknál? :)

Ja, Te írtad nemrég, hogy felejtsem el a "mágikus golyócskákat", most már legalább értem mire gondoltál :D Akkor marad a homok. :R

[ Szerkesztve ]

(#926) xXxian válasza SUPREME7 (#925) üzenetére


xXxian
senior tag

Az lesz a jó.

Láttam képeket, hidd el, nem akarod takarítani azt a tartályt, amiben ezek a golyók látják el a szűrőközeg szerepét. ;)

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#927) MGaa73


MGaa73
tag

Sziasztok,

Beruháztunk egy Marimex 305x91 medencére (szivattyú/szúrőszett nélkül). Kaptam tanácsokat és olvasgattam. Egyértelműen az derült ki számomra, hogy ha jót akarok magamnak akkor - bár lényegesen drágább indulásként - a papírszűrős szivattyús változat helyett homok szűrőben érdemes gondolkodni és előszűrő is kell + szkimmer. A lényeg, hogy homokszűrőt szeretnék a lehető legolcsóbban, de olyat ami tartós és megbízható. Mivel semmi tapasztalatom nincs ezért próbáltam a Marimexnél maradni 2 esetben.
A sorrend az olcsóbbtól a drágább felé ami 37eFt-50eFt közötti árakat jelent. Ez alatt látom nem lehet megúszni.

Marimex Medence szűrő ProStar 2 m3|h (40043471) (90W szivattyúval, műanyag házzal)
HECHT 302231 - HOMOKSZŰRŐS VÍZFORGATÓ 10" (250W, 4,54M3/H)
MARIMEX Sand Szűrés ProStar 4 (200W, 4m3/h)

Van-e bármi tapasztalat a fentiekről?
Ahogy írtam nekem semmi tapasztalatom nincs, így teljesen vagtában szedtem össze a fentieket, így bármilyen más egyéb márkákra vonatkozó javaslatot szívesen veszek.A vásárolt mednce csatlakozás 32cm.

Előre is köszi a segítséget.

(#928) Chal válasza MGaa73 (#927) üzenetére


Chal
addikt

Nálam a 250W-os forgató kb. pont jó a szkimmerhez, én alatta nem vennék, nem biztos, hogy le tudja szívni. Illetve úgy látom, hogy egyikben sincs előszűrő, szerintem azt ne spórold le.

[ Szerkesztve ]

(#929) Devil Smile


Devil Smile
őstag

Üdv, megint én.

Vettem egy ilyen mérőt
elvileg azt mutatja h a ph és a klór jó értékű, viszont a bróm tartalom very high.. mit tudok vele kezdeni? most töltök rá vizet (5m3 es a medence) kezdett zavarosodni igy kapott 4x20gr kombit meg ph minuszt, a viz most tiszta csak a bróm.. kell vele foglalkozni vagy majd a csökken idővel? 2 napot le volt takarva vegyszerezes utan, csak tegnap nyitottam fel es mértem.. :R

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#930) Imilenni


Imilenni
addikt

Sziasztok
Esetleg van best buy budget algaporszivo?
A medence alján van az alga :(
Egy Bestway 3.66mx76cm medence van egyébként itthon, kútvízzel (sajna).
Tavaly jól tudtuk ápolni a vizet, most viszont egyszerűen nem.
Tippetek van?

Press "F" to pay respects.

(#931) Piftuka válasza Chal (#867) üzenetére


Piftuka
veterán

Felállítottuk a medencét; most töltődik, még mindig hiányzik ~20 cm vízszint.

A Bestway előtt le a kalappal, mert a vízforgatóhoz a medence oldali csatlakozáshoz is olyan jetway + csatlakozó csövet adtak, amely használható 38 mm-es gégecsővel.

De...

Az INTEX medencéhez adott jetway csatlakozó "csőrök" szorosan illeszkednek, befeszülnek a medence kinti oldalán, túl oldalán található pár cm-es fekete gumicsőbe. Így a medencéhez adott papírszűrős vízforgató 32 mm-es gégecsövét könnyen tudtam csatlakoztatni, és a szintén szettben adott műanyag bilincsek jól szorítják.

A Bestway vízforgatóhoz adott Jetway fúvóka "csőre" viszont nagyon kicsi átmérőjű. Mindössze 25 mm, ezért lötyög a fekete gumicsőben.

A másik oldalról pedig ezt kellene a fekete gumicsőre ráfogatni:

A világoskék csík jelzi a medence oldalfalát, a pirossal jelölt rész pedig ahová bilincset kellene fogatni.

Namost mint látható a csavaros hollander rész tökéletes; illeszkedik rá a vízforgató 38 mm-es gégecsöve, a csavaros menettel.

Ám a pirossal jelölt rész alatt az a csőr csak nagyon enyhén deformálódik. Nem tömör műanyag, de nem is túl "gumiszerű".

A fentebb említett "lötyögős" jetflow csatival (a képen ez is látható), szerintem nem tudnám annyira rászorítani a bilincset, hogy ne eresszen a víz.

Szóval most rendeltem két darab ilyet: Ø 32 / 38 mm x 2" IG Adapter Intex medencékhez

Ezzel elvileg csak annyi dolgom lenne, hogy amikor megérkezett, akkor az INTEX papírszűrős vízforgatót lecserélem a rendszerben a Bestway homokszűrősre, és azon a már most a medencéhez csatlakoztatott 32 mm-es csöveket ezzel rákötöm.

(Aztán később lehet, hogy kísérleti jelleggel megnézem, milyen a 38-as csövekkel, és a képen látható jetflow szettel.)

Mi a vélemény? Jól gondolkodom?

"Aquila non captat muscas."

(#932) Chal válasza Piftuka (#931) üzenetére


Chal
addikt

Igen, jól gondolod, a Bestway szerelvények valószínűleg nem jók az Intex medencéhez, azzal szerintem ne is kísérletezz.

Nálam úgy van megoldva, hogy már magán a homokszűrő szelepházán megtörténik a 38->32 átalakítás (csak nálam belső menetes a szelepház, szóval másféle átalakító kellett). Utána pedig 32-es csövek vannak mindenhol, és így tudom a medence gyári szerelvényeit használni. Nyilván hatékonyabb lenne 38-as csövekkel az egész, de ahhoz másik medence kellene (vagy a jelenlegit meg kellene vágni, de azt nem akarom).

Aztán meg vannak olyan vicces dolgok, hogy a szkimmernek pl. megint 38-as csöve van, így ott vissza kell alakítani, és persze e miatt a 32-es csővel rendelkező porszívóm nem megy rá a szkimmer csonkjára :D Még szerencse hogy van 3D nyomtatóm, egy vagyont elköltöttem volna már ilyen műanyag medencés bizbasz átalakítókra :)

[ Szerkesztve ]

(#933) RR-13 válasza Piftuka (#931) üzenetére


RR-13
őstag

Jó lett volna még kép, mert most nem tudom eldönteni, hogy mi lenne, ha ..., mert nem látom a csonkot, és így nehéz megmondani. :U
Szerintem nem eresztene a víz akkor sem, ha a 38-as megoldást választanád, de már tényleg nem értem, hogy akkor kompatibilis-e az Intex a Bestway-el vagy nem... :F

Mi még sehol nem tartunk, mert hétvégén nem lesz jó idő, ezért eltoltam a telepítést 14-ére. :K

(#934) Piftuka válasza Chal (#932) üzenetére


Piftuka
veterán

:R

"Nyilván hatékonyabb lenne 38-as csövekkel az egész"

Mármint akkor, ha a jetflow csöve is 38 mm-es lenne, igaz?

Így viszont, hogy valahol muszáj elvégezni a 38-32 mm-re átalakítást, szinte mindegy. Sőt.. talán jobb, ha 32 mm-es a gégecső végig, és a csatlakozók is 32 mm-re vannak "szűkítve", mintha 38 mm-es lenne a gégecső, de a medence oldali csatlakozóknál ugyanúgy 32 mm-es szűkítéssel.

Ha jól számolom, akkor az áramlás sebessége így állandó.

"Aquila non captat muscas."

(#935) Piftuka válasza RR-13 (#933) üzenetére


Piftuka
veterán

Melyik részről szeretnél fotót? Holnap majd készítek róla.

De a fenti képet elnézve szerintem a lényeg látszik, ill. bízom benne, hogy érthető.

Amúgy azt is kipróbáltam, hogy az INTEX medence (szélesebb csőrű) jetflow-ját toltam be a fekete gumicsőbe... Az ugyebár frankón szét is feszíti, ahogy kell.

Majd arra tettem rá a fotón látható hollander menetes csatlakozódarabot. Ezúttal nem meglepő módon jó szoros volt. Nem is tudtam betolni a medencefal tövéig.

A probléma még mindig az, amit mondtam. Ez egy viszonylag nagy (~1-2 mm?) falvastagságú, erős cső, ami nem teljesen merev, de alig lehet összenyomni.

Én kizártnak tartom, hogy a gyárilag hozzá adott műanyag bilincs biztonsággal meg tudná fogni azon (ráadásul a "nem tövig benyomás" miatt fele olyan rövid) a szakaszon.

Talán egy fém bilincs... profi medencés szaküzletek forgalmaznak olyat is, de hangsúlyozom. A cső fizikai tulajdonságai és merevsége miatt szerintem valami géppel kellene ráfeszíteni rajta a pántot, hogy biztosan tartson.

"Aquila non captat muscas."

(#936) Chal válasza Piftuka (#935) üzenetére


Chal
addikt

Egyébként a gyári Intex 32-es csonk (a külső) is olyan, hogy vastag falú és merev a cső, ami rászorul a fekete gumicsonkra (amit ugye a belső csonk feszít szét), és látszólag a hozzá adott műanyag bilincs nem nagyon tud vele csinálni semmit. Ugyanakkor pl el lehet forgatni (nagyobb erőkifejtéssel) bilincs nélkül, viszont ha rajta van a bilincs, akkor nem, szóval meglepő ugyan, de össze tudja nyomni/szorítani.

Illetve most hogy így szó volt róla, eszembe jutott, hogy ez a gyári Intex külső csonk tölcsér formájú kicsit, szűkül össze a vége felé (ahova rámegy a 32-es cső). Ez alapján lehet, hogy 38-as maga a fekete gumis rész? Na majd holnap lemérem...

[ Szerkesztve ]

(#937) RR-13 válasza Piftuka (#935) üzenetére


RR-13
őstag

Valószínű, hogy jól írod a dolgokat, de mivel én vizuális típus vagyok, ha nem látom miről van szó, nem mindig értem :N

Nincs szükség több képre, mert értem már mit mondasz.

A 25mm-es csőr elég kell, hogy legyen, és hiába "lötyög" picit de, ha a csonk falához ér, de nem szorul, akkor ha lebilincseled, ne fog ereszteni. :N
Itt ugyanis nincs több báros nyomás, ezért nem ereszthet. (elvileg)

A másik #934 hsz-edre:
Az áramlás, a szűkítések hiánya miatt valóban egyenletesebb, de talán érdemes megnézni azt a kérdést, hogy nem lehet-e "szüksége" a Bestway szűrőnek a 38-as átmérőre, hogy a teljesítményt megfelelően le tudja adni?

Ugyanis kisebb átmérővel, később forgatja át ugyanazt a vízmennyiséget, és a szűrő nagyobb nyomást fog gyakorolni a csövekre.
Remélem nem írtam hülyeséget, de ez talán logikus fizikai következtetés. :U

(#938) pelenka35


pelenka35
őstag

Sziasztok. Papirszurot, hogy kell kicserélni :B ? :R (beastway)

[ Szerkesztve ]

Gamertag:Rob3rt75

(#939) RR-13 válasza pelenka35 (#938) üzenetére


RR-13
őstag

Nem tudom melyik típus van Neked, de elvileg le lehet tekerni a tetejét a szűrőnek, és ott van benne a cserélhető papírszűrő :K

(#940) Piftuka válasza Chal (#936) üzenetére


Piftuka
veterán

"viszont ha rajta van a bilincs, akkor nem, szóval meglepő ugyan, de össze tudja nyomni/szorítani."

Az a baj, hogy nem. :( Mármint ahogyan említettem, az INTEX medence jetflow csonkja vastag (kb. 30-32 mm), szóval a fekete gumicsőbe passzentos, szorul alapból.

A Bestway jetflow a sokkal kisebb átmérővel viszont lötyög. És mivel a fekete gumicső falszerkezete is ~2-3 mm, és a képen látható szürke külső csonk is, hiába szorítom rá a műanyag bilincset. A jetflowt a megszorítás után is ki tudom húzni.

" Ez alapján lehet, hogy 38-as maga a fekete gumis rész? "

Nem, az biztosan maximum 32 mm, hiszen a 32 mm-es gégecső "passzentosan" illeszkedik rá.

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#941) RR-13 válasza Piftuka (#940) üzenetére


RR-13
őstag

Mivel nem láttam mennyire lötyög, amit írsz, ezért én nehezen tudom megítélni, hogy végül eresztene vagy nem :F

(#942) Piftuka válasza RR-13 (#937) üzenetére


Piftuka
veterán

"A 25mm-es csőr elég kell, hogy legyen, és hiába "lötyög" picit de, ha a csonk falához ér,"

De nem ér. Annyival kisebb (sok mm), hogy lötyög a fekete gumicsőben. Lásd, amit az imént írtam Chal fórumtársnak erről.


"Ugyanis kisebb átmérővel, később forgatja át ugyanazt a vízmennyiséget, és a szűrő nagyobb nyomást fog gyakorolni a csövekre."

Ez így van. Nagyobb nyomással, egységnyi idő alatt kevesebb vízmennyiség halad át. (Bár szvsz pontos számítás lenne szükséges, mert lehet, hogy az áramlási sebesség növekedése miatt kb. egálban vannak.)

Másfelől ahogyan írtam fentebb, valahol a rendszerben muszáj lesz 32 mm-re szűkítést alkalmazni. A vízforgató berendezését felszerelve a medence oldalán. A 32 mm-es fekete gumicsonk, az akkor is csak 32 mm-es.

Tehát "valódi", végig 38 mm-es kapcsolatot csak a fekete gumicső körbevágásával, és 38 mm-es jetflow szettek alkalmazásával lehetne elérni ezeknél a "kis" medencéknél.

A FB-os medencés csoportban többen elvégezték a műveletet. Egy részüknek problémamentesen sikerült, másik részüknek viszont széthasadt az anyag a vágás helyén.

Én ezért soha nem vágnám ki a medencetestet.

Marad a 32 mm-es gégecső. :)

"Aquila non captat muscas."

(#943) RR-13 válasza Piftuka (#942) üzenetére


RR-13
őstag

Igen előbb már olvastam, és így értem miért írtad amit. Viszont akkor nem értem, hogy korábban több infót is kaptál, hogy kompatibilis az INTEX csonkjai, csövei a Bestway-el egymással nem :F
Vagy az nem az átmérőre vonatkozott? Már nem tudom követni :U

[ Szerkesztve ]

(#944) spiky03


spiky03
veterán

Az opalos vizzel mit lehet kezdeni?
Mert még tiszta csak már kicsit kezd olyan fatyolos lenni vagy milyen. :)

Egész héten le volt takarva, ma nyitottam csak ki.
30 fokos benne a víz ha lehet hinni a hőmérőknek.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#945) Lanash válasza spiky03 (#944) üzenetére


Lanash
aktív tag

Nekem kb 6 óra vízforgató segít ezen. De előtte tisztítottam a homokot.

(#946) pelenka35 válasza spiky03 (#944) üzenetére


pelenka35
őstag

Milyénk is kezd "opálos" lenni,de a medencéhez adott papír szűrő nem képes szűrni pedig egész nap megy a szerkezet :/

Gamertag:Rob3rt75

(#947) spiky03 válasza Lanash (#945) üzenetére


spiky03
veterán

Nálam 4 óránként megy 4 órát.
Most voltam a medencés boltban és adtak pelyhesitot, 5 db tabletta.
Azt kipróbálom majd.

De mivel nagy meleg volt pár napig, lehet az alap adag Dewan nem elég neki és rá kellett volna tölteni mondjuk kb 1 litert hétközben.
Mert holnap lesz a hetfordulo amikor újra öntenék bele.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#948) 4ron


4ron
senior tag

Sziasztok!
Tavaly óta van húgomnak medencéje, egy 420x80cm méretű. A gyári szűrő van beüzemelve hozzá, amibe egyszerű cserélhető szűrőbetét kerül. Valamiért a medence alja folyamatosan piszkos, nem tudja mi ez a sárgás vöröses valami. Vegyszert csak klórt használ, amihez elvileg van keverve valamennyi algaölő is. Mit csinál rosszul, miért nem kristálytiszta a víz? Minden nap porszívózza az alját, de ez a valami újraképződik.

⭐ Revolut meghívó ajándék 7500 Ft bónusszal | Raiffeisen Bank meghívó változó ajánlói bónusszal ⭐ Kérd privát üzenetben tőlem!

(#949) Piftuka válasza RR-13 (#943) üzenetére


Piftuka
veterán

"Viszont akkor nem értem, hogy korábban több infót is kaptál, hogy kompatibilis az INTEX csonkjai, csövei a Bestway-el egymással nem :F"

Hát látod... :) Azért ugye nem én tehetek róla, hogy az egyes gyártók, illetve hazai képviselőik ennyire "megbízható" és "korrekt" információt adnak a saját termékeikről.

No és, hogy ennyire gyenge minőségű termékeket készítenek a "hobbi medence" vonalon.

Hozzátéve, hogy nem feltétlenül csak ott, mert a több száz ezer forintos 6-7-10 méteres, fém vázas medence esetében már erősen elgondolkodtató, hogy "hobbi"-ról beszélünk-e.

Egyébként éppen tegnap az emlegetett FB csoportban megint olyan sztorikat, fotókat osztottak meg ezekről...

Középen megroggyant csövek... persze van benne "user error" is, de egyiküknél a horganyzott lemez cső átrohadt a rozsdától 2 év alatt, azért roggyant meg. No comment.

Mint említettem, mi összeállítottuk a medencét, tegnap be is üzemeltem a papírszűrős vízforgatóval.

Készítettem róla fotót... hiába a legnagyobb ilyen modell, "szörtyög, hörpög, vartyog"... küzd nagyon. A befúvó nyíláson szerintem semmivel nem juttat be több vizet, mint a régi, 3 méteres medencénk mini papírszűrőse.

A hangján is hallható, hogy erőlködik, képtelen a folyamatos búgásra.

A sokat emlegetett műanyag bilincsek pedig kb. a nullával egyenértékűek.

Lefotóztam:

alt="" title=""

alt="" title=""

Nos, a képen látható bilincset "csumára" megszorítottam. De tényleg annyira, hogy a kis pillangófejes csavart már egy ezredmilliméterrel sem tudnám jobban megfeszíteni, törne a menet.

Ehhez képest az a falvastagságban elhanyagolható, puha kis 32 mm-es gégecső is teljesen elforog a két csonkon. Ha akarnám le tudnám húzni a csöveket így is egy könnyed mozdulattal.

Szóval meg is jöttünk a fentebb taglalt problémakörhöz is... A medence fekete gumicsonkjára ezek bizony a Bestway vízforgató, szürke, hollanderes, "nem is puha, nem is kemény" csőrös ellendarabját ugyan nem tudnák rászorítani.

Talán egy fém bilincs, amit "szénnéhúzol" rajta, de annyira, hogy belevágjon az anyagba. Úgyhogy én ezt a vonalat el is engedtem.

Megvárom a megrendelt vízforgató oldali hollander-32 mm gégecső csatlakozókat, és használom így. Tehát csak a vízforgatót kell lecserélni a már összeállított rendszerben.

És ami a lényeg: tegnap végre csobbantam a medencében. :) Klassz volt!

Ebéd után megint csobbanás, mielőtt ideér (megint) a hidegfront... ;) (Most van a Forma1 3. szabadedzése; Ausztriában már ömlik az eső...)

[ Szerkesztve ]

"Aquila non captat muscas."

(#950) Piftuka válasza Lanash (#945) üzenetére


Piftuka
veterán

A homok tisztítását Te hogyan végezted el?

"Aquila non captat muscas."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.