Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) spiky03 válasza batman. (#549) üzenetére


spiky03
veterán

Ez elég jó ár, köszi:R
Akkor ezt elvileg a homokszurore ratudonam kötni? Ha pl a medence mellé lesz állítva feltekerve?
Meg mivel rögzítetted a szuruhoz?

Elvileg van hozzá valami fólia de még a szomszéd nem találta meg.:D mert tőle vettem át a medencet. Tavaly vette de most lecseréli építettre, 4,5mx2,5mx1,2mre.:)

@Moris
Köszi neked is az infót.:R

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#552) batman. válasza spiky03 (#551) üzenetére


batman.
senior tag

Már írtam, nekem nem a homokszűrő ágon van.
Az én megoldásom annyiban más, hogy ahogy kisüt a nap akkor beindul a keringés, és megy egész nap.
Lehet hozzá idomokat kapni, ott is ahol a csövet linkeltem.
De szerintem egy bypass szetre is szükséged lesz.
Kereséssel sok mindent találsz a témában.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#553) spiky03 válasza batman. (#552) üzenetére


spiky03
veterán

Huha ehhez még ennyi minden kell?:)
Én azt gondoltam, hogy csak simán közbe kötöm a csöveket és kész. Kb ugy mint a szomszéd a szolár palanokat vagy miket amiket vett.

De akkor utána nézek ezeknek is.

Köszi ezt is.:R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#554) spiky03


spiky03
veterán

Ma voltam a Gazdaboltba és van nekik mezőgazdasági foliajuk.
Igaz akkora méretben ami nekem jó lenne (5x3) az nem volt, de elvileg pénteken lesz, akkor visszanezek majd.
Ez zöld színű és vannak a szélén lyukak így letudom majd kötni a medence lábaihoz.
Meg gondoltam még veszek alá vagyis a vízre azt a bubis szolár fóliát amit méretre lehet vágni a Bauhausban és így duplán lesz védve a kosz ellen meg talán így duplán is melegíti.
Nah meg ha hosszabb ideig nem használjuk akkor felrakom mind a két fóliát, ha meg napi szinten használjuk akkor csak a bubis szolart.

Így tervezem.:) Remélem nem nagy hülyeség?:D

De a szivattyú csövének a hosszára még nem adtatok tanacsot, hogy befolyásolja e, hogy milyen hosszú?
Mert ha abból indulok ki, hogy köze lehet kötni több méter egyéb csövet a vízmelegítés miatt, akkor úgy gondolom, hogy mind a két oldalon (szívó meg nyomó) elbír 7-8 méter csővel.
Mert így távolabb lenne a medencétől és fedve is a szivattyú.

Tényleg mennyi homok kell bele majd? Meg milyen?
Ha már a labdákról lebeszéltetek.:)

Köszi ismét! :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#555) batman. válasza spiky03 (#554) üzenetére


batman.
senior tag

Az a fólia nem mezőgazdasági fólia, hanem takaró-fólia. Én a sima fekete mgfóliát ajánlom, tekercsben van és levágják a hosszát. A szélessége annak amit én vettem 4 méter, tehát abból neked 6 métert kellene venned. Ez teljesen kiváltja a bubis fóliát is..
Persze, hogy befolyásolja a hossza, + ha ide-oda tekereg az még jobban, de előre én biztos nem tudom megmondani neked, hogy a szivattyúd mennyire fog szenvedni. Próbálni kell. A bypasst azért is szokták beletenni, hogy ne kelljen egyszerre a szűrőn és a melegítőn is átnyomnia.
A hokokszűrő leírásában benne kell lennie, hogy mennyi szűrőközeg kell hozzá.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#556) RR-13 válasza spiky03 (#554) üzenetére


RR-13
őstag

A Kvarchomokból nagyjából 9kg-ot kell belerakni a BESTWAY 5300 l/h homokszűrős vízforgatóba. :K
Az AUCHAN-ban lehet kb. legjobb áron 2.190 Ft-ért venni a 25kg 0,4-0,8mm-es kvarchomokot, vagy még olcsóbban a Bauhaus-ban, AQUASIL - szűrőhomok (0,4-0,8mm, 25kg).

A hosszú csövezést egyáltalán nem ajánlom, mert amit írtál 7-8 méter az nagyon soknak tűnik.
A szűrőhöz adott Bestway P6518ASS16 cikkszámú tömlő 3 méter, és nagyjából ilyen távolságra is lőném be a szivattyú elhelyezését. A 3 méteres cső látványra sem rövid! :N
A 3 méterhez képest a 7-8 méter majdnem 2,5 szerese a hozzáadott tömlőhossznak..., ezért én nem javaslom ezt a megoldást.
Egyszerű fizika, hiszen minél messzebbre kell a szivattyúnak "elküldeni", "eltolni" a vizet annál nagyobb terhelésnek van kitéve, ami hosszabb távon biztos, hogy nem segít a motornak.
A 230w-os motor nem olyan erős, hogy 7-8 méter távolságba a vízszállítást könnyen elbírja, hosszabb távon,megfelelő kapacitás kihasználással.

Ami még ideális az 4-5 méter, de nem szabad megfeledkezni arról sem, hogy ha pl. 8 méterre teszed a szűrőt, akkor 16m-es távolságot kell megtennie a víznek a csöveken, mire visszakerül a medencébe, ami nagyon nagy távolság, és ez viszont közel megháromszorozza a szűrő működtetési teljesítményigényét, hiszen akkor a teljes medence vizét (15m3-el számolva) nem 3 óra alatt forgatja meg 1x, hanem kb. 8 óra alatt!

Ajánlás szerint egy nap alatt 3 teljes vízforgatás a javasolt, amennyiben a medence használva van, használat nélkül minimum 1x átfogatás, ami a Te esetedben azt jelentené, hogy használat esetén egész nap mennie kellene a szűrőnek, hogy a minimum a 3x vízforgatás megtörténjen.
Persze ez nem kötelező, csak javasolt. :U

Remélem nem írtam nagy hülyeségeket :B

[ Szerkesztve ]

(#557) spiky03 válasza RR-13 (#556) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi ismét a hasznos infókat.
A homokot mentettem is, ma megyek a Bauhausba és meg is veszem. :R

Igen ilyesmire gondoltam én, hogy úgy azért jobban igénybe lenne véve a szűrő, ami nem biztos, hogy szerencsés.
Csak akkor azt nem értem, hogy ha olyan szolár takaró vagy panel van betéve a szurore akkor azt, hogy birja el?

De akkor marad a B verzió, hogy a medence mellé csinálok valami fedeles tárolót neki, OSBbol, meg valami hosszabbító oda viszem neki az áramot. Azt is a fedél alá, hogy az se azzon majd.

@batman.
Köszi neked is ismét.
Ennek a bypassnak utána nézek, hogy mi is az.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#558) batman. válasza RR-13 (#556) üzenetére


batman.
senior tag

Egyedül a harmadik bekezdés az ami plusz magyarázatra szorul. Véleményem szerint a szívó-nyomócső hosszával nem egyenes-arányban csökken a hatékonyság. Itt egyébként az sem mindegy, hogy melyik oldal esetleg a hosszabb, mert ugyanazon teljes csőhossznál de rövidebb szívó-oldalallal jobb mint fordítva. Csökken, ezt nem vitatom. Amennyiben megfigyelésen alapul, akkor más is közrejátszhat, ha számításon akkor az nem hajnali négykor kéne megtenni. ;)
Ami még eszembe jut: Az például minden leírásban benne van, hogy a szűrőt minimum 2 méterre tegyük a medencétől, az elektromos csatlakozást meg 5-6-10 méterre. ezzel szemben a medencéhez csomagolt tömlőkkel, hiába 3 méteresek, mivel a csonkok nem egymás mellett vannak (szerencsére) nem lehet 2 méterre sem tenni. Ennyire bízzon az ember a gyártókban... Ezt egyébként előbb-utóbb mindenki "takarással" oldja meg.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#559) RR-13 válasza batman. (#558) üzenetére


RR-13
őstag

Ezt vártam azért, hogy a hajnali 4-et megemlíted :DDD

Jó lehet egy kicsit eltúloztam a számolást, de inkább így túlzok, mint fordítva, és akkor meg kára származik belőle esetleg... :B

"hogy melyik oldal esetleg a hosszabb, mert ugyanazon teljes csőhossznál de rövidebb szívó-oldalallal jobb mint fordítva"

Ezt nem értem miért írtad le, mert ugye itt egy bizonyos esetre írtam a "számítást" és nekem egyértelmű, hogy egyforma mindkét oldali cső hossza... miért is lenne felemás :F
Akkor nem tudja berakni arra a bizonyos helyre a szűrőt, mert nem ér el odáig :K

Azt viszont osztom, hogy a szívó-nyomócső hosszával nem egyenes-arányban csökken a hatékonyság. Csak majdnem.

[ Szerkesztve ]

(#560) RR-13 válasza spiky03 (#557) üzenetére


RR-13
őstag

Jogos a felvetésed :K
Nem vettem még szolár panelt, de amit láttam azon mintha csövek átmérője kisebb lenne, mint a szűrő csöve..., ezáltal hiába hosszú a szolár cső hossza összességében, de egyrészt egymás mellett vannak a csövek, másrészt a kisebb átmérő miatt nem kell a szűrőnek akkora nyomást kifejteni, mintha a nagy átmérőjű csövet viszed el 8 méterre.

Ez már bonyolultabb matek, és fizika, de valami ilyesmi. :U
Amennyiben tévedek, akkor elnézést előre is.

(#561) batman. válasza RR-13 (#559) üzenetére


batman.
senior tag

Bízhatsz bennem. :DDD
Az lenne az ideális, ha a medence két legtávolabbi pontja lenne a szivó és nyomó csatlakozás. Gyárilag ez nem szokott így lenni. De vannak akik megoldják. Épített vagy fémpalástos medencéknél gyakoribb. Nyilvánvaló, hogy ilyenkor + tömlőt kell vásárolni. Hatékonyabb a szűrés, ha a + tömlő a nyomó oldalra kerül.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#562) spiky03 válasza RR-13 (#560) üzenetére


spiky03
veterán

Igen azok valoban kisebb keresztmetszetuek, mint a szűrőhöz kapott cső.

Itt látható a teljes látkép a kisházzal együtt.:)
De most nagyvonalakban le is mértem és kb 8-9 méterre lenne, attól függ merre vezetném a csövet.
link
Eredetileg a jobb oldali végébe gondoltam, a hazhata mögé.
De úgy néz ki akkor ezt elvetem és oda csinálok valami kis bunkert neki ahol a képen a létra van.
A vízmelegítő csőcsiga meg majd a kishaz oldalanal lesz döntve, ahol a létra oda.
Feltéve ha egyszer kész lesz az is.:)

Meg ahogy néztem nekem a B lyukba hosszabb cső kellene majd mert ugye nekem a medence elején lesz a szivattyú és nem az oldalán ahol a lyukak vannak.
Az melyik oldal? A szívó vagy a fuvo?:)

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#563) spiky03 válasza batman. (#555) üzenetére


spiky03
veterán

És azt a fóliát, hogy rögzíted a medencéhez?
Csináltak rá lyukakat és úgy? Vagy van valami egyéb módszer?
Meg ehhez tervezed majd azt a feltekerhetos cuccot?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#564) RR-13 válasza spiky03 (#562) üzenetére


RR-13
őstag

Nagyon tetszik a kép! :C Durván szépen megcsináltad a medi helyét :C
Ezt a medencét vetted akkor most igaz? :B
A 8-9 méter az már tényleg sok lenne amúgy..., de miért nem teszed a házikó bal oldalához?
Bár nem látom, hogy ott van-e valami esetleg.
Akkor egy kicsit a naptól is "védve" lenne, és nem sütné a nap állandóan, nem? Mondjuk kibírja, de minél jobban védve van annál tovább bírja.
Még, ha kis házban is lesz a szűrő talán akkor is jobb, ha a "nagy" ház védelmében van :K

[ Szerkesztve ]

(#565) spiky03 válasza RR-13 (#564) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi, igyekeztünk a szomszédokkal.;)
Izgi volt vizszintbe lerakni a gumilapokat.:D
Meg alá kellett földet is hordani.
Igen most vettem a szomszédtol mert ő lecseréli építettre, vagyis olyanra amit egybe hoznak ki.

A bal oldalon a kishaz mögött a szivattyú van elrejtve.:) Így oda már nem fér be meg ha szépen akarnám elvezetni oda is a csöveket akkor kellene 6 méter.

Úgyhogy marad a kisfedel építése a kisház mellé vagy a szomszéd kapuja mellé.

Nah meg vennem kell még kültéri hosszabbítot is ami elér a medence mellé.

Erre van valami ajánlott?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#566) RR-13 válasza spiky03 (#565) üzenetére


RR-13
őstag

Nem tudom összesen milyen hosszú hosszabbító kellene, de ha már úgyis mész a Bauhausba, akkor ez esetleg jó lehet, vagy ez, de ez drágább, és nem nagyon értem mivel tud többet. :F

(#567) spiky03 válasza RR-13 (#566) üzenetére


spiky03
veterán

Hát én sem tudom mi a különbség.
Vettem egy 10 méterest az elég lesz.

Meg vettem homokot is, tengerit.:D
Kérdeztem az eladót, hogy mi a különbség a sárga meg a fehér homok között, mondta, hogy semmi. A sárga az bányából van a fehér meg a tengerről.:D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#568) RR-13 válasza spiky03 (#567) üzenetére


RR-13
őstag

Akkor nem olyat vettél, amit linkeltem? És amit vettél mennyibe került, és mekkora szemű? :U

(#569) batman. válasza spiky03 (#562) üzenetére


batman.
senior tag

Nem értem.
A szívó az ahol a szivattyú beszívja a vizet. A nyomó az ahol kinyomja a vizet, a tömlő értelemszerüen az ahová csatlakoztatod. :U
Bármilyen homok nem jó a szűrőbe, csak kifejezetten szűrőhomok, ha van választák akkor az égetett. Amit RR-13 linkelt az jó.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#570) spiky03 válasza RR-13 (#568) üzenetére


spiky03
veterán

De olyat, mint az első amit linkeltel csak 10 méteres.
3990 volt ha jól emlékszem

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#571) RR-13 válasza spiky03 (#570) üzenetére


RR-13
őstag

A homokot kérdeztem, nem a hosszabbítót. :N
Azt a homokot vetted, amit linkeltem? Vagy, ha nem akkor mekkora szeműt :F
Mert ha nem olyat, amit linkeltem, akkor viheted is vissza.

[ Szerkesztve ]

(#572) spiky03 válasza RR-13 (#571) üzenetére


spiky03
veterán

Jah bocsi.:)
Olyan nem volt csak más márka, de 0,4-0,8-as a szemcse mérete.

Ő lenne az:
link

Vásárlás közben összefutottam egyik haverral és ő meg a golyókat mondta, hogy miért nem azt veszek.:D
Ő azzal nyomta tavaly és tisztított rendesen, a szezon végén meg bedobták a mosógépbe és kimondták őket és kész is.:)

Nah de a szomszédnak az van majd meglátjuk, hogy nálad, hogy szuperal.

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#573) batman. válasza spiky03 (#572) üzenetére


batman.
senior tag

Az is jó. Mármint a homok. :DDD

[ Szerkesztve ]

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#574) RR-13 válasza spiky03 (#572) üzenetére


RR-13
őstag

Ilyet vettem én az Auchanba :K Mennyibe került?

Kimosták? :DD
És mármint, hogy a szomszédnál, hogy szuperál majd a golyó? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#575) spiky03 válasza RR-13 (#574) üzenetére


spiky03
veterán

Igen tudom, mondtad.:)
Hát nem olyan olcsó volt mint a tiéd, 47 volt szállítással együtt.

Jaja ki ám.:)

Még megvárom a ponyvat, hogy letudjam takarni és akkor kitakaritom mert már bele ment a por. És utána összerakom a vízforgatot és feltöltöm a medencét.
Jövő hétvégére csak felmelegszik benne a víz valamennyire a ponyva alatt.:D

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#576) RR-13 válasza spiky03 (#575) üzenetére


RR-13
őstag

A homok árát kérdeztem, nem a szűrőét :DDD :DD :DDD
A homokot is az Auchanban vettem ;]

[ Szerkesztve ]

(#577) spiky03 válasza RR-13 (#576) üzenetére


spiky03
veterán

Ajj már akkor azt írd.:D
Annyi mint amit küldtél, 2090 huf.

Mostmár akkor tudsz mindent.:DDD

Tényleg néztem a dobozát a szürőnek, mert még nem bontottam ki.:) És írja, hogy van benne klór adagoló is.
Akkor oda lehet akar rakni kombi tablettát is? Mert arra gondoltam, hogy veszek egy olyat, meg valami lottyot kell bele önteni hetente 1,5 litert, hogy rendben legyen a víz.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#578) RR-13 válasza spiky03 (#577) üzenetére


RR-13
őstag

De én azt írtam, és arra a hsz-re kérdeztem, hogy mennyibe került, ahol a homok képét linkelted be :D

Ez a ChemConnect adagoló lenne? Nem is vettem még észre, hogy van ilyen benne :D
Én "löttyöt" még nem használtam csak a kombi tablettát tavaly, az is elég volt. :K

[ Szerkesztve ]

(#579) spiky03 válasza RR-13 (#578) üzenetére


spiky03
veterán

Jól van nah.:)
Már nem tudtam mire jön a kérdés. A lényeg, hogy már megvan.:)

Igen arra. Ez van a dobozon:
link

Itt a helyi medencés boltban azt ajánlották már tavaly is a szomszédoknak mert eléggé vasas a víz.

De gondolom ha mind a kettőt rakok bele abból baj nem lehet?:)

Melyik a jó kombi tabletta?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#580) RR-13 válasza spiky03 (#579) üzenetére


RR-13
őstag

Szerintem ez a Pontaqua aquamulti 3kg, és én ilyet veszek 3kg-osat, mert ez éri meg elég jó áron van, de máshol még olcsóbban is van. :K
Sajnos ez 200g-os tabletta, ami nem biztos, hogy belefog férni a ChemConnect-be...
Van még a Mini tabletta is, abban 1kg-ban 50 db tabi van, de az drágábbra jön ki.

Löttyöt nem veszek, szerintem "felesleges", bár ahhoz a nagy medihez lehet jól jön majd, illetve PH szintet majd érdemes nézni, én ahhoz már vettem digitális PH mérőt :K

[ Szerkesztve ]

(#581) spiky03 válasza RR-13 (#580) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi!
Egyik haver az Obiban vett valamilyet.:)

És 1 db tabletta az kb meddig elég?

Papír is jó a PH érték mérésre?
Majd nézek azt is a Bauhausban.:)

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#582) RR-13 válasza spiky03 (#581) üzenetére


RR-13
őstag

Az OBI és Praktikerben a legdrágábbak ezek a vegyszerek :Y Ott nem szabad...
A kis tablettából min. 5db kell, de a 200g-osból 1db elég szerintem 10-15 napra. :K
Persze a papír PH csík is jó, vannak ilyen teszter szettek. :K

[ Szerkesztve ]

(#583) spiky03 válasza RR-13 (#582) üzenetére


spiky03
veterán

Haver ezt vette:
link

A szűrő fedésere milyen tippetek van?

4 láb meg a tetejére OSB lap meg körbe is?
Vagy van valami menőbb megoldás?:)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#584) spiky03


spiky03
veterán

Hát ilyen lett a ponyva.:DDD
link
Ki kell még találnom, hogy hogy is rakom majd fel egyedül. Mert most 2 emberes volt. :)

Meg valami lyukakat is kellene rá csinálnom mint a gyárin van.
Az Auchanban volt 1 db gyári erre a medencére való. De már előtte megvettem a ponyvat, 5x4 méteres és 3900 volt.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#585) batman. válasza spiky03 (#584) üzenetére


batman.
senior tag

Ez nem mezőgazdasági fólia, hanem takaró-fólia.Télre szoktam hasonlót (gyárit) használni. Mert a fémpalástost nem engedem le. :N Viszont az parasztvakítás, hogy 10 évet bír, a mostani 4 szezont húzott le, és csere érett. Több kis lyuk van rajta. :U
De a következő gyárit letakarom majd egy hasonlóval amit vettél.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#586) spiky03 válasza batman. (#585) üzenetére


spiky03
veterán

Igen tudom, hogy nem az, de csak ilyen volt a gazdaboltba. Igy ezt vettem.:)
Akkor most kéne rá sok kis lyukat csinálnom?:)

Gondolom azért a célját ellátja ez is. Meg csak fog alatta melegedni a víz is, amíg nem lesz meg a csőcsigas melegítőm.
Vagy vegyek alá szolart is?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#587) spiky03


spiky03
veterán

Közben kiderítettem, hogy a szomszéd milyen lottyot önt a vízbe.:D

Ő lenne az: link

A helyi medencés üzletben ajánlották neki.

Kérdés
Én is ezt használjam vagy teljesen jó az a kombi tablette amit fentebb linkeltetek?
És azt a vizforgtoba bele lehet tenni majd?
Vagy vennem kell külön olyan vízen úszó adagolot?

Köszi ismét!
Remélem már nem sok hülye kérdéssel foglak titeket zaklatni.:)

@batman.
Köszi akkor marad ez a fólia nem veszek másikat. Csak majd a felrakast kell valahogy optimalizálni.:)

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#588) batman. válasza spiky03 (#586) üzenetére


batman.
senior tag

Az elhasználódás miatt keletkeztek rajta lyukak.
Melegedni fog ezalatt is.
A szolárfólia nekem nem jött be. Másik fólia alá semmiképp nem tartom hasznosnak.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#589) ANDROID??? válasza spiky03 (#584) üzenetére


ANDROID???
addikt

Most lett alatta feltöltve a telepítés előtt?

(#590) spiky03 válasza ANDROID??? (#589) üzenetére


spiky03
veterán

Ha a foldre gondolsz akkor igen.
Pontosabban nem feltoltve csak a gumilapok lettek vizszintbe hozva, igy annyi fold kerult alajuk, hogy jo legyen.
Amugy fuves talaj van alatta.
Jah meg az elejere raktunk be murvat mert ott mar lelogott a furol a murvas reszre.:D

Gondolom majd megfog sulyedni, ha benne lesz a viz.
De remelem azert eldolni nem fog.:)

Jovore meg lehet majd alakutok meg az aljan ha szukseges lesz.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#591) spiky03


spiky03
veterán

Ezt most olvastam az indexes medences forumon.
Ott valaki azt kerdezte lehet e 4 meter a medence es a szuro kozott?
Es ezt a valaszt kapta:
Mindaddig, amíg a szivattyú alacsonyabban van, mint a medence vízszintje, lehet. Nekem 5m a szívó, 7m nyomóág csöve.

Akkor lehet, hogy nalam is megoldhato a kishaz moge.
Igaz lehetakkor keresztbe kell majd mennie a csoveknek a haz mellet es nem szepen elvezetve a kerites mellett.
De ezt majd holnap lemerem, hogy mennyi is lenne az annyi.

Max mard a kis fedel epites a szuronek.:)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#592) batman. válasza spiky03 (#591) üzenetére


batman.
senior tag

Írtam már, hogy próbálni kell. 4-5 méter simán belefér, lehet meg sem kottyan a szivattyúdnak, aztán az is egy opció, hogy a tervezett élettartama előtt megadja magát. Főleg, ha bypass nélkül belekötsz 200 méter lpe csövet. ;)
Egyébként amit ANDROID??? kérdezett az nekem nem tűnt fel, de fontos lehet. Ha nem vízszintes a talaj akkor ha nem betonozol gyalulni kell, ha feltöltöd, a teli medence alatt megmozdulhat a föld és végighasad az alja. Ami egyébként nem teherbíró. :N

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#593) RR-13 válasza spiky03 (#591) üzenetére


RR-13
őstag

Az, hogy a szivattyú alacsonyabban van, az a 3méteres cső elvezetésénél is igaz kell, hogy legyen, mert ekkora medencéknél az üzemi vízszint alatt kb. minimum 1m-el kell, hogy legyen a szivattyú, ... de összességében a leírt eset is más, mint a Tiéd! :K
Továbbá ott összesen 12métert tesz meg a víz, a Te esetednél 16-18 métert tett volna meg, ami már nagyon necces a 6 méter helyett. :U
Ahogy batman. is, és ahogy én is írtam a 4-5 méter még beleférhet (oldalanként). :K

(#594) spiky03 válasza batman. (#592) üzenetére


spiky03
veterán

Akkor marad a kis fedél építése mert nem kísérleteztek, hogy elbirja e a szivattyú. Nah meg nem akarom, hogy csak 1 szezont birjon.
Nem akarok 200 métert bekötni csak 100at.:D de még azt sem tudom, hogy hogy.
Hát már így marad az alja mert nem szedjük vissza.
Amikor raktuk le akkor vízszintbe volt minden mert azt néztük egy hosszú vízmértékkel, hogy egyenesek legyenek a gumilapok. 1 db van kicsit megsüllyedve de azt majd most beállítjuk mielőtt menne bele a víz.
Meg a kapu felőli labak alá teszek majd szegély beton darabokat mert ott pont a gumilap szélén van a lába, és nem lenne jó ha lecsuszna, így kicsit megtoldjuk.

@RR-13
Köszi neked is a megerősítést! :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#595) batman. válasza spiky03 (#594) üzenetére


batman.
senior tag

Beállítod, aztán a víz tömege tömöríti. :U
Bizonytalan megoldásnak tűnik.
Ha mindenáron ragaszkodsz hozzá, akkor legalább ne egyszerre töltsd fel a medit hanem részletekben, aztán az első hetekben a "viháncolást" se engedd túlzásba vinni.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#596) spiky03 válasza batman. (#595) üzenetére


spiky03
veterán

Nem lesz benne vihancolas mert kb én leszek benne csak legtöbbet azt is gumimatracon lebegve.:D
A gyerek még csak 1,5 éves így ő nem nagyon fog benne durvulni.
Meg ha haverok atjonnek akkor is csak dumalgatas meg sörözés lesz a vízbe max.:D

Amúgy nem sok föld lett alá töltve, csak kb pár centi. Meg ugye alatta ott a rendes füves föld.

De ugye a töltése úgyis lassan megy majd és akkor figyeljük, hogy mozdule.

A szivattyú fedésre van valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#597) batman. válasza spiky03 (#596) üzenetére


batman.
senior tag

Amúgy nem sok föld lett alá töltve, csak kb pár centi. Meg ugye alatta ott a rendes füves föld.
Ja, a fű is majd komposztálódik alatta. Én a helyedben egy fix helyről valami lézeres vízmértékkel naponta ellenőrizném az első hetekben.
Ne töltsd fel egyszerre. Első nap félig, hagy pihenni legalább 12 órát második nap háromnegyedig, pihenés 12 órát, ha nem mozdult mehet ameddig lehet.
A szivattyú fedésre van valami ötlet?
Például.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#598) spiky03 válasza batman. (#597) üzenetére


spiky03
veterán

Rendben.
És az nem lesz baj, hogy még így nem tudom a szivattyút használni? Mert nem ér el a víz a lyukig?
Vagy 1 nap alatt nem fog bealgasodni meg ilyenek?
Most azt a dewant fogom bele önteni kezdésnek.
Utána lehet veszek kombi kapszulát.

Köszi a Pinterest tippet. Arra gondoltam én is, hogy ránézek van e valami a témában.:)

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#599) batman. válasza spiky03 (#598) üzenetére


batman.
senior tag

1-2 nap alatt semmi baja nem lesz.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#600) spiky03 válasza batman. (#599) üzenetére


spiky03
veterán

Az jó.
Délután összerakjuk azért a vízforgatót is.

Félig megtöltve a medence, le is takartuk a ponyvával, hogy had melegedjen.;)
link
link
Holnap folytatjuk a töltést. Remélem nem fog esni egész nap.
Meg este megtervezzük a szivattyú fedését is.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.