Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Chal válasza batman. (#100) üzenetére


Chal
addikt

Engem a kérdés azon része érdekelne főleg, hogy szettben létezik e olyan szétszedhető medence, amihez nem gagyi cuccokat adnak (szűrő, szivattyú, miegymás).

Egy kicsit hiperaktív 5 éves gyerkőccel menne a pancsolás, így az is megfordult a fejemben, hogy veszek valami olcsó (de jó nagy, hogy én is elférjek benne) puhafalút (aminek a szélét lefejelheti nyugodtan :) ), és hozzá normálisabb gépészetet, akár a medence árának a többszöröséért ha kell. 2-3 év múlva meg lehetne váltani valami komolyabbra, de a gépészet adott lenne. Első blikkre csak gagyi papírszűrős szetteket találok, ha esetleg tudtok ajánlani márkát/boltot, ahol lehet "modulonként" összeválogatni a cuccokat, annak nagyon örülnék :)

[ Szerkesztve ]

(#102) batman. válasza Chal (#101) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
(Szerintem) 5 éves gyerkőccel két változat van: puha-falú kb. 50-70 cm hogy simán leérjen a lába, ott a felnőttek a hónuk alá veszik a felfújható részt és gyakorlatilag fekszenek, ami egyébként kényelmes, vagy merev-falú minimum 120 cm, de akkor egy másodpercre se nézel másfele, nem is pislogsz. Ha forgalmaz valaki szűrőbeállással kialakított puha-falú medencét külön, az valószínűleg nem éri meg. Én a helyedben vennék egy „akciós” puha-falú szettet és átgondolnám mennyire kell a homokszűrő. Tényleg nem egy nagy durranás a papírszűrő, de a kánikulában a homokszűrős rendszerek sem teljesen kristálytiszták, mert dolgozik a kombi-tablettában a pelyhesítő. A vásárolt szettből a papírszűrős vízforgató elég jó áron eladható, -ha nem bontod ki, akkor még jobb áron. (v@t&r@. j#f#g@s) És vehetsz mellé egy homokszűrőt, ami hosszútávon mindenféleképp megéri.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#103) Chal válasza batman. (#102) üzenetére


Chal
addikt

Igen, pont így gondolom én is, köszi a megerősítést :)

Ezt találtam amúgy: link, vennék hozzá egy ilyet pl. (ezt csak úgy ad-hoc, ajánlást itt is megköszönnék :) ). A medencét 2 év múlva kidobnám, és vennék helyette egy acélvázas, vagy merev falú nagyobbat, ami még méretben jó ehhez a forgatóhoz.

(#104) batman. válasza Chal (#103) üzenetére


batman.
senior tag

A medence az teljesen jó, ha választani kell az I és a B között az I szerintem általában jobb minőségű. Elképzelhető, hogy a két belső idomot meg kell venned hozzá.
Homokszűrőnél érdemes több dolgon elgondolkodni, ezekbe most nem mennék bele, de szerintem a legfontosabbak a „strapabíróság” és az alkatrész-utánpótlás lehetősége. Az első homokszűrőm cc 15 éve így nézett ki, csak sötétzöld színű volt.
A második évben elrepedt a tartály, nem lehetett hozzá venni, ment a kukába. Akkor vettem egy hayvardot, amihez azóta semmi nem kellett, de minden alkatrésze külön is megvásárolható, még mindig.
Szivattyúnál két dolog, ha közel van a szomszédság akkor csendes legyen, később ha rákötnél medencetisztító robotot elég legyen a teljesítménye. Ez egyébként sima manuális porszívózáskor is jól jön.
Amit linkeltél, ott vásároltam már többször, sok mindent jó áron ad.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#105) Chal válasza batman. (#104) üzenetére


Chal
addikt

Közben rátaláltam, hogy a Bauhaus helyenként még a Medencediszkontnál is jobb árakon dolgozik Bestway és Intex kapcsán. Szerintem holnap besétálok, és veszek egy ilyet. Átnézve a piacot, ennyiért ajándék. Szerintem a szűrővel/forgatóval se fogok bohóckodni, tekintettel az egész szett árára, beüzemelem ezzel, és ha lesz időm, akkor még ebben a szezonban hajtok fel hozzá egy homokszűrőt.

batman: mit érdemes még vennem hozzá, hogy a hétvégi lubickolás felhőtlen legyen? :) Amikre gondoltam: kombó tabletta, tesztcsík, talajtakaró alá, főlé valamilyen fedés (gyári ebben a méretben nem lesz, szóval veszek valami fóliát).

Ezen kívül érdemes még venni valamit az első pár hétre?

[ Szerkesztve ]

(#106) batman. válasza Chal (#105) üzenetére


batman.
senior tag

Igen az első válaszomban írtam, hogy vennék egy „akciós” puha-falú szettet és átgondolnám mennyire kell a homokszűrő. :K
Kombi tablettánál heti 1 db-al számolhatsz én itt szoktam venni az 5kg-ost (tudtommal ez a legolcsóbb, és nekem, és ismerőseimnek nagyon bevált). Parkolóhely az udvarban mostanában nincs. :(
Tesztcsík vagy más teszt, arra szükség van, én nem ezt használom, hanem tablettást, meg van kis ceruzaelemes teszterem, de mind ugyanazt a célt szolgálja, ez is jó.
Talajtakaró, -hát én nem az intexet venném, hanem egy vastagabb minimum 250g/m2 geotextilt (fekete filcszerű anyag) gazdaboltban, vagy a piacon keresd. Sokkal olcsóbb és jobb.
Fedőtakaró, ha van rá gyári, akkor érdemes rajta elgondolkodni. Jobban néz ki mint az egyéni megoldások. Ha nincs gyári akkor lefűzhető takaróponyva lehet alternatíva de a fólia sem ördögtől való! Azt kapsz ott ahol a geotextilt árulják.
Én egyébként sima fekete mezőgazdasági fóliát használok nyáron, teljesen meg vagyok vele elégedve!
Indulásra nem kell más, esetleg egy napernyő, ha egyfolytában süti a nap akkor túlmelegszik. Kilépőnek valami rongyszőnyeg, hogy ne csússzanak el a vizes füvön. Aztán majd kialakul. Jut eszembe, egy négy méteres tömlőre is szükséged lesz, hogy a medence aljáról a behordott sarat, beleesett dolgokat "kiporszívózd" ezt majd a medence belsejében lévő szívó csonkhoz kell csatlakoztatnod, de ez az első héten nem kell. ;)
Hajrá! :))

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#107) RR-13


RR-13
őstag

Sziasztok.
Lenne pár kérdésem.

INTEX 457x107cm -es merevítős medencét vettem, de nem értem, hogy a medence anyaga alul miért nem ugyanolyan, mint oldalt?
Ennek a medencének egy "vastag és extra tartós 3 rétegű szálerősített fóliával" kellene rendelkeznie, de miért csak oldalt?
Oldalt nagyon erős, de alul mintha egy abrosz anyag minősége lenne. :Y

Amit adtak hozzá takaróponyvát, az iszonyú nehéz, valami pvc fos, ami tele van lyukakkal, amit nem értek miért van rajta :F

Felállítás után a medence egyik oldala 4cm-el lentebb van, vagyis kicsit lejt. Ez esetleg még belefér? :U

Köszönettel várom a válaszokat. :R

(#108) batman. válasza RR-13 (#107) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
Az alsó fóliára egyenlő erők hatnak, nem kell erősítettnek lennie. Az összes felfújható-peremes és rudakból álló fémvázas hasonló konstrukció. A fémpalástosokban az oldalsó fólia sem erősített.
Az intex gyári takarófólián szép mintába rendezett lyukak vannak, régen is lyukas volt, ha eső esik rá keveredik a vízzel, a klór hamarabb kiszellőzik, de értelmét nem találtam. Én is kíváncsi lennék mi a tervezett funkciója…
4 cm szerintem ideiglenesen belefér, majd jövőre lapáttal gyalulj le a másik oldali földből mielőtt felállítod. Azt azért vedd figyelembe, hogy az alacsonyabb oldal nagyobb tömeget tart, tehát óvatosan az :DD ugrálással :DD .

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#109) RR-13 válasza batman. (#108) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi :D
"A fémpalástosokban az oldalsó fólia sem erősített." de az enyém nem ilyen...

Viszont ha bekerül a medence aljára egy kavics vagy kis éles kő, akkor az oldal erősített 3 rétegű anyag alul sem bírna kilukadni, így meg nem tudom mennyit bír :(

Beszéltem az INTEX Mo-i képviselőjével, azt mondták, hogy ha kilukad kicserélik a medence palástot :U
Nem is tudta, hogy az alja nem ugyanolyan anyagból van, mint az oldala, pedig simán csinálhatták volna olyanból, és azt semmi nem tudná átszúrni magától...

A takaróponyvára az a válasz, hogy azért lukas, mert amikor ráfekszik a víz tetejére a ponyva, akkor kitudjon jönni a levegő alóla :F
Akkor kb. semmi értelme a takaróponyvának, mert ugyanúgy belejut a szennyeződés, eső, bogarak.. és amikor kivesszük a lukakon befolyik a rajta lévő bármi... nem is értem miért kell ráfeküdnie a víz felszínére a ponyvának...
Nincs is nekik olyan ponyva, ami nem lyukas... :(((

(#110) batman. válasza RR-13 (#109) üzenetére


batman.
senior tag

Olyat ne hívjál meg medencézni aki kavicsot vagy éles követ tesz/dobál a medencébe. Gyerkőcöknél előfordul, hogy elbliccelik a tusolást, és bekerül a medence aljára egy kis homok/sár, ettől nem szokott kilyukadni. Max, porszívózhatsz. A medence alá kell tenni talajtakarót vagy geotextilt, az a veszélyesebb a kiszúródás miatt ha alatta marad valami, ez benne is van a leírásban.
„kitudjon jönni a levegő alóla”, értem már: „a vízbül veszi ki a zokszigént” Így már teljesen világos.
:))

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#111) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
2 éves a fiunk, tavaly vettünk neki egy medencét, nagyjából 0,5m3 víz megy bele. Akkor még pici volt, nem akartuk vegyszerezni, viszont gyorsan algásodott, meg mindenféle trutyik alakultak ki.
Milyen vegyszereket használjak, hogy ne kelljen hetente vizet cserélni?

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#112) batman. válasza madmike (#111) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
Én 2 éves lurkónál nem ajánlanék vegyszert. Ha ragaszkodsz hozzá, -ami véleményem szerint megtehető, az üres nagyjából száraz medence szivacsos áttörlése gyenge hipós oldattal, valamint ha megszáradt ugyanúgy áttörölni algaölő gyenge oldatával. Az így kezelt medencék ha rendesen árnyékolva vannak tovább bírják jó pár nappal. 1m3 víz Pesten 220 Ft ha jól tudom, + a csatorna díj ami nagyjából a duplája, felfelé kerekítve ez 700 Ft/m3, ennek fele a medence űrtartalma tehát hetente 350 Ft. -ba kerül ha cseréled. És ezt a vizet öntözéshez is felhasználhatod! ;)

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#113) madmike


madmike
őstag

Köszi, akkor nem lesz vegyszer :)

Nem a pénz miatt nem akarom gyakran cserélni. Tavaly az volt a gond, hogy lassan melegedett fel. Ha feltöltöttem, akkor még másnap is hideg volt.

Létezik olyan vízforgató ami ilyen pici medencéhez való? Algásodáson nem segítene, de legalább a bogarak eltűnnének.

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#114) madmike


madmike
őstag

[link]

Ezt direkt pancsolókhoz ajánlják. Ezt is hagyjam?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#115) batman. válasza madmike (#114) üzenetére


batman.
senior tag

Nem vagyok vegyész, utána kellene olvasni az összetevőknek. Talán meg lehet vele próbálkozni…
Pancsolóhoz nincs és nem is érdemes vízforgatót használni. A vízből egy sima fölöző hálóval (nyél sem kell hozzá) simán ki tudod szedni a felszíni és lebegő bogarakat, szöszöket. Én is úgy csinálom.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#116) Chal válasza batman. (#106) üzenetére


Chal
addikt

Köszönöm a tanácsokat, ma este végre fel tudtam állítani a medencét, jelenleg is töltődik, már félig van :) Végül a teraszra tettem, elfér, könnyebb volt itt felállítani, és közel volt hozzá minden, kiismerjük, és ha beválik, akkor kitelepítjük a kertbe. Alá végül 300g-s geotextilt vettem (piszok jó hely, olcsó, gyorsak). Illetve náluk találtam méretben hozzá való Intex takarófóliát, ehhez a medencéhez/erre a szezonra oké lesz. Ez is egy korrekt hely, lehet hogy 2-10%-al drágább mint pár másik cég, de amiről írják a webshopban hogy raktáron van, az webes megrendelés/fizetés után azonnal átvehető személyesen (ráadásul este hatig nyitva vannak), ami manapság nagy szó.

Egy kérdés maradt még (mára :D): hányszor érdemes naponta átforgatni a vizet? A medence 7.3m3, a gagyi forgató ezt kb. 4 óra alatt forgatja át egyszer (ráhagyással, felkerekítve). Menjen pl. egyben 8 órát naponta, és oké vagyok, vagy érdemesebb 24 órára elosztva több kicsi menetben csinálni? Gyakorlatilag bármit meg tudok oldani néhány klikkeléssel, tele vagyok smarthome cuccokkal :)

[ Szerkesztve ]

(#117) Magga válasza Chal (#116) üzenetére


Magga
aktív tag

Korábban azt olvastam, hogy naponta 3x érdemes megforgatni a vizet....

(#118) Magga válasza madmike (#114) üzenetére


Magga
aktív tag

Nekem a Dewan18-at ajánlották mikor kicsi volt a gyerek, azóta is ezt használom. Nem használok semmi mást, nagyon meg vagyunk vele elégedve. Már a pancsolóba is öntöttem. Most a 6 m3-es medencébe öntök hetente 1,5-2 litert mellé homokszűrős vízforgatóval operálok és egész szezonban tiszta a víz és nincs klórszag sem!

[ Szerkesztve ]

(#119) Magga válasza Magga (#117) üzenetére


Magga
aktív tag

Én is domoticz alól vezérlek egy sonoff-ot, nekem minden órában megy 10 percet és egy belógatható skimmer gyűjti a bogarakat, szuper kütyü ennyi pénzért (a skimmer).

(#120) Chal válasza Magga (#119) üzenetére


Chal
addikt

Én egy Shellyvel nyomom (amint megtelik :) ), Home Assistant-al. Skimmert éppen most akarom megrendelni, ezt nézegettem. Simán csak rá kell csavarni a csöve végét belül a szívó ágra, a mostani szitás "kupak" helyére, majd pozicionálni a vízfelszínhez a kosarat, és ennyi?

Illetve nekem a gagyi kit-es forgatóm van egyelőre, 2 ㎥/h teljesítménnyel, a skimmerhez azt írják hogy 3 ㎥/h az ajánlott. Akkor inkább hagyjam, vagy azért jobb mint a semmi? Tervben van homokszűrős forgató vásárlás, szóval nem fog ez így maradni, de kérdés, hogy addig is használható lesz e a skimmer.

[ Szerkesztve ]

(#121) batman. válasza Chal (#116) üzenetére


batman.
senior tag

Az első link az számomra hasznos lehet, más ügyből kifolyólag, köszi!
Skimmer az megy kisebb teljesítményű szivattyúval is, csak lassabban, arra kell figyelni, hogy a befúvó az forgassa a felszínt.
Az átforgatás/szűrés, az nem egy kőbevésett infó. Emlékeim szerint nekem anno azt tanácsolták, sima nyári nap ha nem fürdik benne senki minimum 1* át kell fordulnia a víznek, a te esetedben ez 4 óra, kánikulában minimum 2*, ha rendeltetésszerűen fürdésre van használva akkor ezt duplázni kell. De Magga megoldása is jó.
Ez csak egy irányelv, mindenki kitapasztalja és ettől lényegesen eltérő megoldások is jók lehetnek.
Nekem egy 20m3 –es fémpalástos medim van amit reggeltől estig telibe süt a nap, 30 Kg töltőtömegű homokszűrővel és 10m3/h a szivattyúm. Nyári időszakban mindennap minimum 1* átszűröm/forgatom, ha reggeltől estig esik az eső, akkor elbliccelem, de ha lehet nem hagyom el, ez egy 2 órás program.
Jelenleg a kánikulára való tekintettel reggel ha felkelek indítom, két beszívási pont van, általában nyitva a skimmer és a medencetest fele is. Ha használjuk leállítom, ha nincs benne senki indítom, éjszaka nem megy. Szerintem jelenleg naponta 8 órát megy a szűrő 3-4 megszakítással.
Olyan nálunk nincs, hogy senki nincs itthon, és ha jó idő van tuti használja valaki, tehát manuális a szűrés/forgatás. Most elég határeset a víz, dupláját használom a kombi tablettának, és nem kristálytiszta, de egy hűvösebb nap alatt teljesen rendbe tudnám tenni. :K

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#122) Magga válasza Chal (#120) üzenetére


Magga
aktív tag

Igen nagyon egyszerű beszerelni a skimmert, azzal biztosan nem lesz baj. Viszont ehhez a szűrőhöz ne vedd meg, nem fog menni! Én is kirpóbaltam tavaly, nem tudja leszívni az úszó elemet és úgy semmit nem ér. Valóban kell hozzá a megadott teljesítményű szivattyú.

(#123) batman. válasza Magga (#122) üzenetére


batman.
senior tag

Gondoltam megnézem már hogy pontosan melyik szivattyú van a szettben. De már elfogyhatott, mert törölték.
Jó 10 éve volt ilyen skimerem és az eredeti szűrővel is működött, csak fél nap kellet neki míg összeszedte a bogarakat, lehet azóta a szettekhez is kisebb szivattyút csomagolnak. :DDD

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#124) Chal válasza batman. (#106) üzenetére


Chal
addikt

No, már két napja használjuk a medencét, roppant jó. A fiamnak ma volt a szülinapja, 8db 5 éves gyerek adta az ívet, nagy sztár volt itt is a medence :)

"Jut eszembe, egy négy méteres tömlőre is szükséged lesz, hogy a medence aljáról a behordott sarat, beleesett dolgokat "kiporszívózd" ezt majd a medence belsejében lévő szívó csonkhoz kell csatlakoztatnod"

Na viszont ez a mai "terhelés" miatt kezd szükségessé válni :) Tömlőm van, de mivel tudom csatlakoztatni az Intex szívócsonkra?

(#125) batman. válasza Chal (#124) üzenetére


batman.
senior tag

Szuper! :C Ezek azok az emlékek amikre kivétel nélkül mindenki jó szívvel emlékezik.
„mivel tudom csatlakoztatni az Intex szívócsonkra” talpraesettséggel. ;)
Lehet eleve olyan tömlőt venni, aminek jó bele az átmérője (a szűrő bura letekerése után), de láttam már sima félcolos kerti-slagot beleapplikálva egy műanyag pezsgősdugóba, aminek minkét vége lyukas volt. Ha nagyon elszállt ötletre van szükséged itt vesd fel a problémát, aztán válogathatsz az elborult, de jó megoldások közt. :))

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#126) Chal válasza batman. (#125) üzenetére


Chal
addikt

A gányolás mindig jó, imádom, és ezen a ponton eszembe jutott, hogy van a cégnél 3D printer, és láss csodát:

https://www.thingiverse.com/thing:1649784

A teljesség igénye nélkül pár igazán figyelemreméltó tákolás:

https://www.thingiverse.com/thing:3693994
https://www.thingiverse.com/thing:1621334
https://www.thingiverse.com/thing:3014667

(#127) batman. válasza Chal (#126) üzenetére


batman.
senior tag

Marhajó! Azért ez a 3D nyomtatás kezd egyre nélkülözhetetlenebbé válni. amíg nem volt/nem ismerted addig nem hiányzott, most már a "problémákra" szinte napi szinten lehetséges megoldás. A sörtartó se butaság, hétvégén a frissítőm áldozatul esett a gyerekek labdázásának. Csak simán le volt téve a medence mellé rajta egy törölközővel. Lehet kicsit áttervezem, mert az én medim oldala szögletes, de még alszom rá egyet.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#128) molnartibor


molnartibor
tag

Sziasztok!

Medence fűtést csinált már valaki LPE csövekből itt? Olvasgattam a neten de kicsit bizonytalan vagyok hogy most kell külön szivattyú vagy nem? Jelenleg egy Bestway 3,8m3/h szivattyú van egy intexes 1m2 es szolárral, ezt szeretném kiváltani/kiegészíteni egy 2,5 méter magasan lévő tetőre feltekert csöhálózattal. Pár helyen olvastam, hogy fűtés keringető szivattyúval csinálták meg, gondolom ebben az esetben kell 1-1 be és kifolyó ág plusszban a medencébe.

Köszi előre is!
Üdv
Tibi

(#129) batman. válasza molnartibor (#128) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
Hogyne, a legjobb helyre jöttél. :DDD
Erre gondoltál?



Kell külön szivattyú! Én szerencsés vagyok, mert nem kell szinteket áthidalnom, így pici 12v-os napelemes szivattyúval megoldom.
A "kifolyót" azt meg tudod oldani egy T elágazással ez szokott lenni a medence boltokban, a "befolyót" az akár be is lógathatod. Arra kell vigyázni, nehogy kiessen, mert akkor leürül a medence. :U
Itt találod a rendszerem átalakítását napelemesre. ha érdekel.
Nekem ez volt a forrásom.
Egyébként nekem idén talán 1 hetet ment, majd augusztus végén lesz nagy szerepe. ;)

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#130) molnartibor válasza batman. (#129) üzenetére


molnartibor
tag

Köszi ilyesmire gondoltam igen :)!

Ez a napelemes megoldás szimpatikus nekem is mert megoldott kb a vezérlés is, csak mi a helyzet ha szűrt napfényt kap?

Akkor pár kérdés ha nem zavarlak vele, első körben 2 x 50m-ben gondolkodnék ide a gerinc is mehet a 20-as LPE vagy oda vastagabb KPE kell? A tető ahova felraknám 2,5 méter a medence aljától a teteje kb, viszont kaptam a medencéhez azt az alap 25 Wattos vízforgatót talán. Ez mennyire használható akkor ha kiveszem belőle a szűrőbetétet hogy ne legyen ellenállása?

Sok helyen olvastam, hogy fűtés keringető szivattyút használnak de 30+ezret sajnálnék csak a szivattyúra. Amit linkeltél már nem kapható de ahogy nézem ez ugyanazt tudja? Pumpa 12V Pumpa 24V Mondjuk kérdés ezeknek a karakterisztikája 2,5méter magas szállítás esetén, lehet inkább megéri beruházni egy komolyabb szivattyúra a tető miatt!

T elággal kötném be a medencébe akkor csak nem tudom milyen idom kéne nekem, ebben esetleg tudnál segíteni? Mert a medencéből ugye ilyen rádugós csonk jön ki 1db O gyűrűvel talán 38 mm-es gégecső megy rá de erre nem vennék mérget. T idomokból meg kemény pvc-set látok amit ha rá is tudok tolni az O gyűrűs végére nem tudom mennyire maradna rajta hosszú távon.

Ja igen a Medence bestway csővázas d3,05mx0,75m.

Hirtelen ennyi jutott eszembe. Köszi a segítséget előre is!
Üdv
T

[ Szerkesztve ]

(#131) batman. válasza molnartibor (#130) üzenetére


batman.
senior tag

Szűrt napfényben is megy, csak lassabban. Kis-teljesítményű szivattyúnál nem kell vastagabb gerincvezeték, nekem az egész 20-as. A helyedben én először megcsinálnám egykörösre, és megnézném, milyen erővel jön a végén a víz és akkor dönteném el, kell e vastagabb gyűjtő a kétköröshöz. Véleményem szerint neked az a fajta kis szivattyú nem jó ami nekem van, a papírszűrős pedig szintén gyenge, nem hiszem, hogy bírná, de ez a vélemény nincs megtámogatva tapasztalattal, csak gondolom. A fűtés keringtető szivattyút sokan favorizálják, elképzelhetőnek tartom, hogy alternatív forrásból kellene beszerezni. Ezek tartozékai a „régi” cirkóknak, kazánoknak, kéne keresni valami „ismerőst” akitől lehet olcsóbban venni. Itt az a „veszély” hogy ezeknek a szivattyúknak egy része kopott tengelyes, tehát teljesen ismeretlen forrásból nem ajánlanám a vásárlást.
Lehetett kapni régebben Intex Bypass szettet

de ez a jelenlegi szivattyúddal 2,5m magasságban nem hiszem hogy működne.
T (Y) elágazást is szoktam látni a medence boltban.
Mindenféleképp azt a verziót ajánlom, hogy a medencecsonkon maradjon a tömlő, és a jelenlegi szivattyú előtt válaszd el a T-vel a rendszert.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#132) molnartibor válasza batman. (#131) üzenetére


molnartibor
tag

Kell egyáltalán bypass? Ha két sima T elággal ami a képen van leválasztom a medence után a homokszűrő előtt a fűtést (nyomó ágra egy és szívó ágra egy), akkor csak abban az esetben fog keringeni fűtésen a víz h a keringetője megy ellenkező esetben pedig csak a homokszűrő és plusz terhelést se kap a homokszűrő!

Emelési magasság mennyire érdekes ezen gondolkodtam még mert ha belegondolok kvázi zárt rendszerről beszélünk nem? Úgy értem ami vizet felnyomok az a másik oldalon lejön és akkor elég lenne csak a belső ellenállással számolni vagy ez nem ennyire fekete fehér?

[ Szerkesztve ]

(#133) batman. válasza molnartibor (#132) üzenetére


batman.
senior tag

"Kell egyáltalán bypass?" Azt nem tudom, de az biztos, hogy a víz a legkisebb ellenállás irányába fog haladni.
Nekem el kellett választanom szeleppel a két szivattyút, mert a szűrő szivattyúm simán visszaszívja a melegítőkört.
"Emelési magasság"... zárt rendszer, ha sikerül jól tömíteni akkor igen, nekem szokott néha csöpögni, de mivel 30 cm magasban van így nem probléma. Ha belevegősödik akkor a szomszédok majd meglepődnek milyen szép kifejezésekkel tudod közölni, hogy a dolgok nem pont úgy alakulnak ahogy tervezted. ;)

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#134) molnartibor válasza batman. (#133) üzenetére


molnartibor
tag

Értem akkor neked úgy megy hogy alapból fűtés és néha keringetsz? Úgy néz ki szerzek keringető szivattyút ami emel 4 métert akár szóval lehet az lesz a rendszerben ha sikerül jó áron hozzájutni! És akkor első körben 20as LP-vel mindenhova az azért jó mert a locsolórendszerből maradt csomó fitting nem kell sok mindent venni hozzá! :D

(#135) batman. válasza molnartibor (#134) üzenetére


batman.
senior tag

Nekem úgy megy, hogy nyár elején amikor már van remény a fürdésre, akkor elindítom a fűtést. Kánikulában, vagy ha „túlmelegszik, letakarom a napelemet, és kész. Ha szűrnöm/keringtetnem kell, akkor a medence oldaláról mehet az (oda csatlakoztatom a porszívót is, ha kell) és a skimer-es ágon ettől teljesen függetlenül mehet a melegítés. Egy dolgot nem lehet, ha a szűrőszivattyú a skimmer felöl szívja a vizet, akkor mindenféleképp le kell zárnom a fűtést.
Igen, érdemes úgy csinálni, hogy a meglévő dolgokat felhasználd. Ha esetleg csövet kell venned ezt ajánlom. :K

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#136) molnartibor válasza batman. (#135) üzenetére


molnartibor
tag

Erről a bybpass szelepről hogy mész rá az LPE csőre? Mert ahogy nézem ennek 6/4-es a menete viszont LPE fittingből 3/4-esnél nagyobbat nemigen látok!

Esetleg két szűkítő idommal első körben 1.1/2 -> 1.1/4 re utána meg 1.1/4 ről 1-re?
https://ontbolt-ontozorendszer.hu/hu/termek/IR.623.50E
https://ontbolt-ontozorendszer.hu/hu/termek/IR.623.50D

OH mybad találtam 6/4 ről 1-re
https://www.mineralholding.hu/ontozo_kiegeszitok/...

[ Szerkesztve ]

(#137) batman. válasza molnartibor (#136) üzenetére


batman.
senior tag

Nekem nem olyanom van. Én bementem az öntözéstechnikai boltba, elmondtam mit szeretnék és adták az alkatrészeket. Amiket berakok képeket azok a saját rendszeremről vannak.
Biztos létezik valami ami nem LPE-höz való, akkor már csak a 3/4 -et kell összehoznod 6/4-el. Végső esetben meg ott van a 3D nyomtatás...
Szerk: Látom közben már találtál alternatívát. :C

[ Szerkesztve ]

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#138) Free04


Free04
tag

Sziasztok!

Intex 26732 medence oldalán alul egy arasznyi szakadás keletkezett. Mivel érdemes ezt befoltozni, ami bírja a nyomást, ha egyáltalán megoldható házilag. Vagy szakember kellene hozzá?

(#139) batman. válasza Free04 (#138) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
Az arasznyi az kicsit nagynak tűnik. Ha 2-3-4 cm lenne akkor mondanám, hogy pvc ragasztóval, és valami bálna, vagy hal alakú javítófolttal old meg a dolgot, akár vízleengedés nélkül, de az arasznyi az soknak tűnik. Egy ismerősöm javíttatott hasonló medencét itt, miután kiderült, hogy nem jó ötlet fűkaszával a medi közvetlen közelébe menni. Ez kb. öt éve volt, azóta is tart a folt.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#140) molnartibor válasza batman. (#137) üzenetére


molnartibor
tag

Szia!

LPE d20 nak mi a legkisebb rádiusza szóval az amivel kezded a kört?

Üdv
T

(#141) batman. válasza molnartibor (#140) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
40 cm., a napfény miatt csak a mérce közelében látszik.
Egy segédeszközt is készítettem neki egy kiszolgált forgószék alvázából, amire egy régi asztallap van csavarozva. A "Lomtárban" van eldugva, de az alját le tudtam fényképezni. A tetejébe pedig bele van hajtva pár forgácslap csavar (leukoplaszttal körbetekerve), amik kiadják a kezdőkört. :K
Üdv: I

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#142) molnartibor válasza batman. (#141) üzenetére


molnartibor
tag

Aha átmérő 40 ok :D!
Azon gondolkodom még, hogy van-e értelme bedobozolni a tekercset egy polikarbonát tetővel?

(#143) batman. válasza molnartibor (#142) üzenetére


batman.
senior tag

Én minden ősszel leengedem és elteszem, fixen bedobozolni ezért nem tudom. Fel sem merült kérdésként.
Várd meg az első szezon végét, aztán a tapasztalatok fényében ráérsz dönteni. ;)

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#144) gt4r4


gt4r4
tag

Sziasztok!
Vásároltam egy intex 457x107 cm-es medencét, és hozzá egy homok szűrőt. A szürőhöz adtak hollanderes befúvót, viszont a medence még ugye nem olyan, én viszont a hollandetest szeretném használni, ehhez vágni kéne a medencét egy kicsit, youtube-on láttam már hogy mások is megcsinálták. Kérdésem az lenne, hogy merjem e megcsinálni, okoz e ez valamilyen gyengülést ami által tovább szakadhat, vagy lenne e bármi hátrányom ebből? Mert ha nem ajánlott, akkor inkább megcsinálom a kisebbel, meg átalakítóval..

(#145) batman. válasza gt4r4 (#144) üzenetére


batman.
senior tag

Szia!
Én első körben nem bántanám a jelenlegi csatlakozókat. Amit biztosan tudok, hogy 6000l/h –s szivattyúval elbírnak. Abban nincs tapasztalatom, hogy a fólia erősítés nélkül elbírja a hollanderes csatlakoztatást, talán másnak van. Mekkora a homokszűrőhöz kapott szivattyúd?

(#142) molnartibor Ha-ha, (magamon röhögök) most tudatosult bennem, hogy a sugarát kérdezted, de kettőnk közt legalább te figyelsz! :R Lassan használni kell az indián nevem: Öreg Sam. :DDD

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#146) molnartibor válasza batman. (#145) üzenetére


molnartibor
tag

:D

Találtam ilyet jófogáson:
https://szivattyuk.hu/grundfos-ups-25-60-180-1x230v.html Vízszint alatt kell tartani, nehogy levegős legyen aztán ennyike.

Szerinted melyiknek jobb a hatásfoka:
1-2 iylennek https://www.kamody.hu/szolar-vizmelegito-intex-28685-2354, vagy pedig az LPE csőnek?

(#147) batman. válasza molnartibor (#146) üzenetére


batman.
senior tag

A szivattyú szerintem jó lesz.
Az intex vízmelegítő és az LPE hatásfoka ha felületet-arányosan nézzük, szerintem közel azonos.
A sérülékenység és nyomásállóság ami miatt az LPE mellett teszem le a voksom.
Ha közel lenne a medencéhez, (és mehetne a jelenlegi szivattyúval) akkor átgondolnám, de úgy, hogy 2,5 m magasba menne, rizikósnak érzem.

[ Szerkesztve ]

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#148) molnartibor válasza batman. (#147) üzenetére


molnartibor
tag

Miért érzed rizikósnak és mit? Jelenleg egy ilyen intexes cuccom van, most az van rákötve a homokszűrő nyomó ágára és letéve a fűbe a medence mellé. Szerintem nem ideális azért.

(#149) batman. válasza molnartibor (#148) üzenetére


batman.
senior tag

Gondolom, nem a fűben van, hanem valamit azért alátettél. Ha felemeled 2,5 métert + az odavezető cső, tuti nagyobb lesz a nyomás. Szerintem ezeket az intexes melegítőket tuti úgy tervezték, hogy a medence mellé tedd.

Ba-ba-ba... Ba-na-na-na! Hozzászólás végén a valakinek egy ötlet? felhívásra - egyéb dolgok szoktak eszembe jutni: pld igyunk meg egy sört, vagy vigyük el a kutyát sétálni, ha nem kapsz tőlem választ a sarki kocsmában vagyok a blökivel.

(#150) Chal


Chal
addikt

Ha jól veszem ki, ti ezeket a megoldásokat most is használjátok. Én azzal küzdök inkább, hogy 28-30 fok körül legyen csak a víz, ehhez hazaérkezéskor leveszem a takarót, és lefekvés előtt visszateszem, ilyenkor egy kicsit szellőzik, és lemegy 2 fokot (főleg az utóbbi napokban, amikor 25 fok alatt volt nálunk naplemenete után). Vagy ne tartsam rajta napközben? Kisebb gond ha belesnek a levelek/bogarak, és kimegy a klór?

Vagy félreértem, és majd csak hidegebb időben használjátok a cuccokat?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.